K-report
 

Archiv do 19. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Schotousch nový živočišný druh » Archiv do 19. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5367
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 18:45:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozor, tohle video je jenom střípeček z mnohem větší absurdní legrácky...
Diese Schere schneiden zu dem Sieg!
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 21:43:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: mno,nechci se nijak závažně dotknout,ale nepochopil jsem ten "posun" mezi fotkou "a" a "b".
Možná ten hrad,dobře... Ale jak z hlediska čistě fotografického přemístit ony dvě mašinky taky pod ten hrad?? Že by pomohla Arabela?
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 679
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 22:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karl_von_bahnhof: A nač máte oči?
Co třeba "začátečnická" středová kompozice (důvěrně znáte z vlastní tvorby) a s nic neříkajícím okolím lokomotiv. Aspoň já tu zeď Ferony blíže neidentifikuji.
Na druhém snímku je čumák Pendolina ve Zlatém řezu a místo snímání je díky Petrovu jednoznačně rozeznatelné. I to okolí hlavního objektu totiž na snímky patří. Zkuste třeba z nějakého starého snímku určit místo fotografování. Pokud se nebudete mít čeho chytit, tak nic nevypátráte. A jak jsme my, obdivovatelé historie rádi, když zjistíme, že ta a ta pára jezdila po té naší oblíbené trati.
Kdysi jsem to vyčetl Luboši_ct v diskuzi o 820-kách. Má tam snímek Singrovky v Borové u Poličky. Pokud bych v této dopravně cca čtyřikrát ročně neopouštěl nehostinou palubu 810-tek a na snímku následně nepoznal eternitové obložení verandy, tak mi ani nedojde o jakou vzácnou návštěvu se jedná.
Samozřejmě nemusíte hned tahat všechny lokomotivy pod Petrov, postačí i vhodná výpravní budova, strážní domek či zajímavý most. Už jen jejich zakomponováním do snímku "vytlačíte" hlavní objekt snímání ze středu fotografie a ta se stane koukatelnější.

Vojtík: Jdete dobrým směrem.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 01:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova: Pane kolego, psaním o zlatém řezu a kompozičních zásadách se na zdejších stránkách pouštíte na velmi tenký led. Zde se totiž fotí hlavně pro radost a ne podle příruček, jak tvrdí mnozí zdejší přispěvatelé. Ale Vám to zřejmě projde bez problémů, protože nejste nijak svázán se zelpage i když víceméně píšete zde to samé, co se snažíme vyžadovat od našich přispěvatelů. Když už jste se pustil do rozboru fotek Vojtíka, tak bych podotkl, že mi, na rozdíl od Vás, autorův "pokrok" za tři roky přijde dost zanedbatelný. Pendolino sice není na středu fotky jako ta esa, ale to je tak asi jediný klad (zda úmyslný či náhodný by nám objasnil autor). Čumák pindi nalepený na sloup, po obou stranách sloupy nalepené na okraje fotky, Petrov a tím pádem i celá fotka silně nakloněná doleva. To jsou zcela zbytečné chyby. Barevná i tonální úroveň fotky se také příliš za ty tři roky nezměnila k lepšímu.
Pepík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2198
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 07:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa: Mám lepší

Neposlal by jsi mi to moc prosím ve větším na emilka ?
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4326
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 07:50:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouši se musí chránit a pomahat jim:-)
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1760097
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 07:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdopak včera šotil v 15:50 za Vyšehradem v kolejišti?
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4328
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 08:05:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono_mono
To jsem byl já ... přesunul jsem se tam z těch Strašnic
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1357
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 10:09:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Šotouš se nezapře, že?
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Lukyy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 17:35:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě tady mám jednoho šotouše z Pardubic


(Příspěvek byl editován uživatelem lukyy.)
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 21:38:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane kolego, psaním o zlatém řezu a kompozičních zásadách se na zdejších stránkách pouštíte na velmi tenký led.
Však jsem byl taky označen za vraha. Aspoň zde na Káčku, v civilu tomu tak zatím není. Já chválil Vojtíkovi směr, nikoliv cíl. Na každé fotografii se najde něco, co volá po zlepšení. Ale na to přemýšlivější autoři přijdou časem sami.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9155
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 21:17:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
Čumák pindi nalepený na sloup, po obou stranách sloupy nalepené na okraje fotky
Co jste studoval za školu??Tohle jsou základy fotografování??Nebo kde se dá zjistit jak by měla fotka vypadat??Existuje knížka s návody po vzoru kuchařky??Zajímá mě, kde se to dá v nějaké odborné literatuře dočíst...?Poradíte mi prosím?
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3266
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 22:23:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak máme tady dalšího „zpěváka“
http://www.youtube.com/watch?v=fMxxr4rCsuM
Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic.
Ve škole miluj studování, za školou studuj milování...
Tomala
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 870
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 22:40:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa: občas nějaký tyhle "Kindermafiány" zatlouct do země
*12.12.2004 <> + 12.12.2009
Silva Nortica
Taurusi 1016<>1116<>1216
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 681
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 22:42:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Formou kuchařky to asi nikde nenajdeš, ale zkus se podívat po třech knihách "Naučte se ......." ze spodní části stránky: http://www.zonerpress.cz/kniha/pro-grafiky-a-fotografy/?pageindex =6. V minulých létech mi taky dost dával časopis PhotoLife, ale nyní to s ním jde z kopce.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9166
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 22:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase si pokládám otázku.Proč je to točené u kolejí??Stejně tak předchozí video...má to mít nějaký význam či spojitost s něčím??Dokáže mi to někdo vysvětlit?Třeba Ti z toho prvního videa ti to tady čtou přeci...
Tulák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 22:53:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Berte to tak,že je pořád lepší,když si krátějí šotouši takhle dlouhou chvíli při čekání vlak,než kdyby kouřili. Možná se tomu smějete,ale kdyby měli retko v puse,to by bylo spíš k pláči ...
ŘVP = řízení vlakového provozu. Z jedné budovy se řídí všechny železniční stanice v republice. Fantazie,nebo budoucnost ?
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9168
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 22:57:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tulák:
No to je mi teda srovnání...to stejné platí než kdyby hulili trávu, fetovali a já nevim co ještě...nehledě na to, že takhle blízko u kolejí by asi neměli tak postávat či dělat kraviny, co kdyby je něco přejelo...?Stále hledám tu spojitost...text nemá s kolejema nic společné..
Mám to chápat tak že z nudy zplodili tu "trapárnu"?:-)
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 23:00:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak mi nejde na rozum co Vás na tom tak rozčiluje? Ať se tam třeba staví na hlavu... A proč je to asi u kolejí? Třeba někdo čeká na šot a nudí se při tom. Nechci to nijak obhajovat, ale lidi dělají různý kraviny. Tohle je mi úplně fuk.
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9169
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 23:02:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě to nerozčiluje, to by vypadalo uplně jinak...co bych tak asi mohl čekat od puberťáků to je fakt, že se ještě divím...:-)
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 23:22:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi je to modní trend.Budu se muset ve svém pokročilém věku asi taky naučit křepčit na hudbu z mobilu a krátit si tím chvíle při čekání na vlak.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5374
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 23:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

třeba je zrovna IN být trapnej...
Diese Schere schneiden zu dem Sieg!
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9171
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 00:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec z ova:
Uplně jsem přehlédl, že mi píšeš, díky za odkaz...schválně jestli tam něco najdu, kde se jak určuje co je vhodné na fotce a co není...dle mne je to o vkusu každého soudruha...fotka pendolína Vojtika je podle mě velice luxusní a nějaké sloupy kolem už hraničí s....snad ani nevím s čím..prostě puntičkáři se najdou v každém oboru to vypadá:-)
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3269
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 01:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budu se muset ve svém pokročilém věku asi taky naučit křepčit na hudbu z mobilu a krátit si tím chvíle při čekání na vlak.

A hlavně to pak dát na internet celému světu ke shlédnutí
Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic.
Ve škole miluj studování, za školou studuj milování...
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 644
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 07:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná by stálo za úvahu, založil soutěž "Šotouši hledají superstar" Hned tu máme první adepty to hvězdné pěchoty.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 08:24:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Mohl byste mi prozradit co je na té fotce pendolina tak luxusního?
Já vidím jen podexponovanou fotku se zašedlými barvami, nepříliš ostrou, kterou se autor ani neobtěžoval narovnat a kterou kompozičně příliš nezvládl. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že fotku sem fotku nalil ve stavu v jakém mu vypadla z foťáku.
Nevidím důvod tvrdit o fotce s elementárními chybami, že je pěkná.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7363
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 09:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba někdo čeká na šot a nudí se při tom.
No jo a nepozornost je taky velká a pak se z toho můžou fíři uhoukat

nějaké sloupy kolem už hraničí s....
Jen to řekni, Lůbo
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703PočasíZpoždění

Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 11:14:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Co kdybys raději nějakými věcnými argumenty, místo slaboduchých poznámek, vyvrátil má tvrzení o fotce pendolina. Prozatím jsem se od Tebe nic opravdu věcného nedozvěděl.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7364
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 11:23:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nic ti neřeknu, nic se nedozvíš. Protože já tomu rozumím. a že zrovna ty se chceš na něco ptát, mě
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703PočasíZpoždění

Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 12:14:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: To je smutné zjištění, že zdejší moderátor není schopen přispět do diskuse něčím věcným. Proč se tedy do toho "montuješ"?
tmsq
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.13.222
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 12:33:58    Odkaz na tento příspěvek  

Protože jenom fotí a nepracuje fotošopem, tudíž nemá ty správně IN fotky. Proto k temu nemá co říct, stejně jako já, Bimbo, Lůba...
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 12:59:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tmsq: Jsi zcela vedle. Šari se zmiňuje o sloupech na fotce, tedy o kompozici a ta souvisí s focením a ne fotošopem. Tudíž by, dle tvého příspěvku, k tomu něco měl říct. Doufám, že svým příspěvkem necheš sdělit, že ty sám, stejně jako ti, které jsi vyjmenoval si jenom stoupnete ke kolejím a boucháte fotky hlava nehlava bez toho aniž byste se koukali do hledáčku či na displej co na fotce budete mít. To zvládne i tříleté dítě.
Máš ještě něco věcného k tématu nebo jseš jenom schopen opakovat zdejší evergreen o tom, že k-repáci fotí jen pro radost a fotošop je něco jako infekční nemoc?
tmsq
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.13.222
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 13:29:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ne, já si stoupnu ke trati, zapálim retku nebo dýmku, počkám na vlak, udělám 1 ks fota a za nějaký čas ho uložím do PC. Fotošop nevlastním, končím u jakési červený skvrnky, co mám na ploše,a to kvůli tomu, aby to foto nebylo tak velký datama. Fotím si holt jenom pro radost, nemám ambice na repre...

Je to pro Vás dostačně věcný popis situace, dokážete pochopit, že ne každý si hraje na hitmakera a fotí si ne pro technickou kvalitu tematicky pofiderní fotky, ale proto, že se mu ta mašinka líbí a zítra už taková třeba nebude?
Tímto přeji hezký den a zůstávám s pozdravem.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 13:41:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tmsq: Pokud se bavíme o kompozici a sloupy na okraji fotky souvisí jenom s ní a ničím jiným, pak nevím proč do toho mícháš nějakou technickou kvalitu, fotošop a další zcela nesouvisející věci, kupříkladu tvoje fotky, hitmakera apod. Já se chci pouze dozvědět od Šariho věcné námitky na můj názor na kompoozici fotky pendolina. Nic víc. Doufal jsem, že odpoví sám a nebude k tomu potřebovat samozvané tiskové mluvčí.
Tímto také přeji hezký den.
tmsq
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.13.222
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 13:54:40    Odkaz na tento příspěvek  

Nikoliv, reagoval jsem na Vaše připomínky, mj. zda také fotím jako tříleté dítě (ne, narozdíl od něho kouřím - někdy), mé fotky sem opravdu liji v tom stavu, v jakém jsou ve foťáku atd.
Zase slovíčkaření. Jako vždycky.
Ale pokud se k tomu může vyjádřit jen Šari, tak pardon.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 14:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tmsq: Slovíčkaření v žádném případě, jenom bych rád obdržel konkrétní odpověď na konkrétní dotaz. Když už jsi považoval za nutné se do toho vkládat, tak bych bych opravdu přivítal odpověď na dotaz vyvolaný tvým prvním příspěvkem.
Zeptám se tedy znovu a prosil bych odpověď na tento dotaz:
Proč nemá Šari ke sloupům na fotce co říct, když jsou záležitostí kompozice a ne editace (fotošopu)?
tmsq
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.13.222
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 14:38:38    Odkaz na tento příspěvek  

Odpověď : Protože sloupy v rozmezí x-metrů jsou kolem každé elektrifikované trati. Vy to dokáže vyfotit tak, aby tam nebyly vidět? Zřejmě nějaké nadpozemské schopnosti...
Takže - já tam fotil takto. Fotka se mi líbí, protože je na ní pěkná mašinka. Stačí tak?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 15:09:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tmsq: Tvoje odpověď přesně zapadá do stylu zdejších diskusí. Tedy v duchu rčení " Já o voze, ty o koze". Já jsem psal, že na fotce Vojtíka jsou sloupy nalepené na okraj fotky. Nezmiňoval jsem se o tom, že bych to dokázal vyfotit tak, že by nebyly vůbec vidět. To je dost podstatný rozdíl, nemyslíš?
Já jsem se ale ptal na něco úplně jiného. Zřejmě je pod tvojí rozlišovací schopností porozumět dotazu a odpovědět na něj. Učiním poslední pokus. Přečti si svůj první příspěvek a následující otázku a pokus se na ní odpovědět. Tady je ten dotaz:
Proč nemá Šari ke sloupům na fotce co říct, když jsou záležitostí kompozice a ne editace (fotošopu)?

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Sajtr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 638
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 15:21:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo, být dneska pubošem není žádná prdel...
Slezské zemské dráhy - www.osoblazsko.com
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3345
Registrován: 2-2007
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 18:03:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je dobrý, co dokáže jedna fotka vyloudit za diskusi :-)

Pendolino vzniklo jako takový "vedlejší produkt" při čekání na motorák ŽP. Kácení přiznávám, ještě se mi to nechtělo rovnat...

Proč jsou ty sloupy tak na kraji a čumák Pendolina tak nalepenej na sloupu? Dovolím si neslušně odpovědět též otázkou-> proč ne? Je někde psáno či dáno, že správná fotka nesmí mít sloupy na kraji? Jak říkám, vlaky fotím opravdu vyjímečně, spíš oxiduju v MHD :-)
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7367
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 18:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari se zmiňuje o sloupech na fotce
Nikoliv. Já se o sloupech vůbec nezmiňuji. Pouze jsem citoval Luboša a navedl jsem ho, aby to řekl přesným slovem

Proč se tedy do toho "montuješ"
Jediny kdo se do toho tady montuješ si ty

TMSQ: Vy to dokáže vyfotit tak, aby tam nebyly vidět?
Ne, oni to dokážou vyretušovat tak, že by ve výsledku pod Špilasem nebyly žádné lsoupy a dráty - bo rušivé elementy

Vojtik: proč ne? Je někde psáno či dáno, že správná fotka nesmí mít sloupy na kraji?
A a vo tom to je !
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703PočasíZpoždění

Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 19:15:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtík: Proč ne? Protože to vypadá blbě.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 19:20:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Vidím, že jsi opravdu jen zabedněný šotouš a navíc pořádný trouba, který si myslí jaký je úžasný borec, když místo věcného komentáře napíše hovadinu o retušování sloupů.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3346
Registrován: 2-2007
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 19:27:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože to vypadá blbě.

A není to náhodou na vkusu každého? Jestliže odpovíte ano, tak pak mi nějak nesedí tvrzení "To jsou zcela zbytečné chyby", když každý vidí jako chybu něco jiného?
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 20:06:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád se podívám na pěkný fotky na ŽP.Ale rozumím tomu že si to někdo fotí jen tak pro radost.Já taky.Proto se divím že tu Topič dokáže tak dlouho a vytrvale řešit věci,který jsou jiným celkem šumák.Na ŽP bych to očekával,ale tady?Ostatně i na ŽP se Topič rád chytá slovíček u jiných komentářů.Ale je to jeho věc.Jenom tady to je asi celkem zbytečný.
Omlouvám se za vstup do debaty.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 20:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: proč by Luboš nemohl napsat o té fotce,že je hezká? On to tak vidí...Holt se musíš smířit s tím, že někdo je tak "mimo", že se mu líbí "zakázané" věci
842
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 20:34:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milý neznámý šotouši, dnes ráno jsi mne v Brně na nástupišti předběhl ďábelskou rychlostí, abys za téměř neprůhledného šera pořídil snímek stroje 350.002 těsně před odjezdem EC176. Omlouvám se, že jsem Ti ten snímek zkazil svojí přítomností, potřeboval jsem cosi bleskově projednat se strojvedoucím. Vzhledem ke světelným podmínkám a faktu, že jsi chtěl fotit bez stativu, soudím, že fotka roku by z toho stejně nebyla...
Rendben Üzemelt !
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 21:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtík: Jistě, pokud se ti líbí zmetky, tak proti gustu žádný dišputát. Zajímalo by mě co bys řekl, kdyby ti zjednaný fotograf přinesl svatební fotky, kde by nevěstě "rostla" z hlavy kytice s vázou, ženich by se nosem "dotýkal" futra dveří na stěně za ním a levý okraj by "púlil" babičku a tchán stojící na pravém okraji fotky by měl "amputovanou" levou ruku. Předpokládám, že bys fotografovi bez mrknutí oka vysázel honorář na dřevo a těšil se doma z "vkusných" fotek.
Ono je to s fotografií jako s obrazem. Aby se na ní hezky koukalo musí se zarámovat. Schválně se někdy podívej na fotky od dobrých fotografů v nějakém časopise nebo na pěkné obrazy a uvidíš sám, že do rámu nezasahují (nelícují s ním) žádné předměty z obrazu. Samozřejmě, že to neplatí dogmaticky a pokud je to žádoucí, pak pro celkový výraz fotografie je možno pravidla porušovat a nedržet se jich, ale v případě fotky pendolina tomu tak rozhodně není.
O kompozici se dá něco najít i na internetu. Asi nejucelenější je série statí od Romana Pihana, což je fotograf, který umí dobře své řemeslo a také ho dokáže dobře vysvětlit ostatním. Zde je odkaz.

http://www.fotografovani.cz/art/fozak_df/rom_comp1_zaklad.html
http://www.fotografovani.cz/art/fozak_df/rom_comp2_prvky1.html
http://www.fotografovani.cz/art/fozak_df/rom_comp3_prvky2.html
http://www.fotografovani.cz/art/fozak_df/rom_comp4_prvky3.html
http://www.fotografovani.cz/art/fozak_df/rom_comp5_rules1.html
http://www.fotografovani.cz/art/fozak_df/rom_comp6_rules2.html
http://www.fotografovani.cz/art/fozak_df/rom_comp7_rules3.html
http://www.fotografovani.cz/art/fozak_df/rom_comp8_rules4.html
http://www.fotografovani.cz/art/fozak_df/rom_comp9_rules5.html
http://www.fotografovani.cz/art/fozak_df/rom_compa_praxe1.html
http://www.fotografovani.cz/art/fozak_df/rom_compb_praxe2.html

Třeba ti po zhlédnutí fotek v odkazech dojde o čem je řeč.

PS: Nezmiňoval jsem se jen o sloupech, psal jsem také o jiných nedostatcích na fotografii.

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Bimbo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 2-2007
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 21:24:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pne toPič, jděte s tím svým mentorováním už konečně do . Děkuji.
Knapido
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 550
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 21:31:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdopak se pozná v Pha hl.n. 14.4.2010 ??

když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo.. a když né to tak použij flexu !! Jinak tě už nic nezachrání...
Už Jára Cimrman předpověděl příchod Najbrta! Vzpomeňte si na Emilku Najbrtovou....
Sranda musí bejt i kdyby na chleba nebylo.......
Mcx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1390
Registrován: 2-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 21:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371 - bože kde na ty rozumy chodíš.
Alois_nebel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 22:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nás s Květou na svatbě fotil Wachek. Kamarádi v Polsku mu sehnali fotoaparát, kde je fotka hned vidět. Prý je to teď moderní a všichni s tím fotí. I šumperáci. Snímky jsme si pak promítali na zeď u Šokina v nádražce. Musím říct, že s pájkou to jde Wachkovi líp. Tak smutný jelení oči umí jen náš Wachek. Ale na focení je jak poleno a fotografie vypadají, jak tady říká pan Topič. On je z Prahy, tak tomu musí rozumět. Ale nám to nevadí. Květu mám rád proto jaká je, ne proto jak vypadá na obrázku. Odměnu jsem Wachkovi nakonec vyplatil. Vypil skoro dva litry zelené.
Vlaky jezdí furt stejně.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 22:01:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že fotku sem fotku nalil ve stavu v jakém mu vypadla z foťáku

No, to je neodpustitelný zločin
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3348
Registrován: 2-2007
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 22:36:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se mi zdá, že jsme fotku s Pendolinem už dostatečně pomluvili a tak si dovolím sem přihodit něco čerstvého, ať je zase na čem hledat chyby

Omlouvám se, že fotka není editována v žádnem programu na úpravu fotek. Jediná úprava bylo zmenšení.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 22:37:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: Omyl kamaráde. To není zločin. To je pouze tvoje vlastní hloupost, myslet si, že umět kulový je přednost a ještě se s tím chlubit.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 22:52:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtík: Kdybys ses obtěžoval podívat na ty odkazy, tak bys v tomto odkazu:
http://www.fotografovani.cz/art/fozak_df/rom_comp6_rules2.html
na jedenáctém snímku odshora (dva skalní útesy v moři s větvemi) našel analogii se svojí fotkou. Přečti si i text pod snímkem.
T_p_h_u
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 23:13:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Kažodopádně si mohl vyretušovat ten splav tak, aby ti tekla nebezky čirá voda. Určitě je neomluvitelný fakt, že Máša nebo Dáša kolizuje s tou haluzí na stromu. Zkušený borec by to dávno vymazal. Rozumíš. Nejsou vidět pozvodky mašiny, to je špatně. A vůbec na celé fotce se káci doprava
Prostě fotka úplně špatná, je namodralá. Nevím, proč si to sem vůbec dával...

Pan Topiči, bežte laskavě do. Na Vaše moudra tu nejsme zvědaví. Víte, já bych řekl, že se tady drtivá většina čtenářu a přispěvatelů velmi baví nad vašimi texty o kázání o kompozici a dalších editopageželpageovinách. Opakuji, děkujeme, odejděte !
Je to stále dokola, nejsme na to zde zvědaví, děkujeme !



Zdraví TPHU
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 23:28:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Kamarády si vybírám. A to další záleží na úhlu pohledu. Mě zase přijde zvrácené chlubit se tím, co všechno jsem s tou fotkou musel udělat, než se dala dát na net.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 23:51:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tphu: Já se zase bavím nad stále stejnými reakcemi a stále stejnými bláboly od víceméně stále stejných lidí o tom, že se zde fotí realita, že se zde fotí pro radost a podobné ptákoviny. Když ses tady pasoval na mluvčího "drtivé většiny" (mimochodem jak se taková drtivá většina objektivně zjišťuje?), tak bys měl sepsat petici, že uživatelé k-repu požadují klid na práci a pak bys ji měl zaslat do novin. Kdybys používal hlavu k přemejšlení a nejenom proto, aby ti nepršelo do krku, tak by sis mohl všimnout, že o ničem co zde píšu netvrdím, že jsem to vymyslel. To je jen takový stihomam tebe a dalších, že veškeré zlo přichází ze žp. Věcný komentář, aby zde člověk hledal jak jehlu v kupce sena.
Klokan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 23:51:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TOPIČ and all: je mraky lidí, a to si myslím, že je jich spíš většina, jsou tací, že si nedostatky typu, že má někdo někde na fotce uřízlé nohy, či se dotýká futer a podobně moc neuvědomují... Hlavně když je ostrá tvář... Když se podívám po různých modelingových serverech, kde děvčata, nafotíc se mobilem v zrcadle, pochopitelně ve špatných světelných podmínkách, kde fotka má zrno hrubší než smirkový papír a očekávajíc nabídky na modeling, přehlídky a kariéru Simony Krainové... je ta 263 na mostě povedený kus :-)
Jistě jsou v tvých komentářích cenné informace, ale jsou cenné jen pro ty kteří po nich prahnou, pro ty ostsní jsou to tlachy. Je bohužel pravda, že spoustu lidí, kteří fotí relativně dobře tyto do nekonečna opakující se komentáře od prezentace fotek odrazují. Velmi obdivuji Tvůj entuziasmus a čas, který těm komentům věnuješ. Já si jej bohužel nemohu dovolit.... Nazval bych to v některých případech bojem s větrnými mlýny...Done Quijote :-)
WWW.RAILGALLERY.CZ
Železnice Vaším objektivem