K-report
 

Archiv do 7. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 7. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3544
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 13:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"131 k metru Červený Vrch, 161, 254 (bude-li), 312, 316, 356 - všechno na Bořislavku s "přestupam" na metro Červený Vrch :-). 216 - minibus přes prostor Ořechovky - tudíž asi taky od ČV s tím objezdem. Přes Nové Vokovice nově 116 k metru Veleslavín a ne do Nebušic. 174, 180, 167, 179, 184, 191 bez změny - se změnami pouze díky Ropidímu vrtání, kapacitně v těch úsecích přibližně stejně, spíš posílení na Petřiny i Kajetánku. 108 do kytek. 225 (či 164 nebo jak to dopadne) posílená. 218 a 119 zkráceny na Veleslavín"

Už se na ty pohodlné vzduchovoziče, podobné dnešním kobyliským, těším.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1210
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 13:36:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale tak jasně,že metro tam přinese zhoršení,protože nekopíruje hlavní zátěžové směry a chalupoida to dorazila.

Ovšem už s tím nic neuděláte.Já jen doufám,že pak se bude stavět to Déčko a až pak metro na letiště.

Beru to tak,že metro je potřeba,pořád lepší než za ty prachy postavit třeba národní fotbalový stadion.
Séře mne spíš ta neujasněnost trati 120,obsluhy letiště a Praha-Kladno.Nekoncepčnost je vždycky v důsledku nejdražší. No a hroutící se trať ČD 171 a nutnosti její reko a Nuseláku myslím je taky pěkná časovaná

Mne fascinujou snílci o VRT,když není schopno město/stát prosadit pár km potřebného metra D,slušnou obsluhu letiště a opravu pár nejhorších míst TT,silnic,železnic v okolí Prahy.


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7644
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 13:42:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Metro v podstatě všude přineslo zhoršení a přesto je publikem hodnoceno nejlépe z prostředků VHD. Zato milované tramky, které až dosud fungovaly bezvadně (a teprve teď je někdo snahou přiblížit k metru ku*ví) jsou podle klientů dobré jen ke koukání z okýnka. Taxi to nějak přeberte.
Bručoun: No 116 moc lidí nejezdí, ale představte si minibus 2 minuty před 107 v Podbabě.... Odbočení zazhora do šáreckýho údolí dělá problém i motocyklistovi, myslím že minibus je bez šance
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3546
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 13:49:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Odbočení zazhora do šáreckýho údolí dělá problém i motocyklistovi, myslím že minibus je bez šance"

Poslední dobou se v Dolní Šárce dost stavělo, takže jsem tam několikrát viděl odbočovat Avii a podobné minináklaďáky. Tranzity a různé větší dodávky takhle odbočují běžně. Směrem nahoru to jde celkem bez problému. Směrem dolů si musí najet úplně do protisměru, až na opačnou krajnici. Pak to i dolů jde rovnou. bez couvání.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1913
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 15:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: 116 by byl též minibus.

Odbočení ze šáreckého údolí na Horoměřickou.... To minibus též v pohodě vytočí. Pochopitelně Jenerálka mi ujela, tam nedojede :-). Není to žádný můj plán, za rok se nic v okolí nezměnilo, takže orientační Ropidí návrh v těchto obrysech asi stále platí... ostatně tuším, že to byl i podklad pro studii proveditelnosti A tohle LV.

Model odhaduje, že svazek 191, 179, 184 bude muset být po otevření Petřin posílen, tudíž Petřiny - Větrník - Motol je busem jasná volba :-). Dokud ten svazek nebude násilím z důvodu úspor opět oslaben. Petřiny - Motol bude na metru nepochybně pásmo, o tom běžně píše i paní Trnková z Prahy 6. Takže bus skutečně jasnou volbou. Břevnovská, Kajetánka, Petynka...vypadá to na zachování 174 i 180 pro spojení na Hradčanskou i Dejvickou. Přijsou o 108 a než někdo pochopí, že je z důvodu úspor potřeba 180 useknout a donutit lidi chodit na M22, tak pojedou obě.

V oblasti Petřiny, Motol se prostě busově nestane vlastně nic. 108 by mohla zaniknout skoro hned a s metrem to téměř nesouvisí.

Od Bořislavky se lidičky z Nebušic a Horoměřic maličko projdou k metru, pak zahučí do 40 m díry a počkají na metro, což je kromě chvil, kdy je Evropská zacpaná v souhrnu skoro delší, než když byli vyklopeni na Dejvické. Navíc ty busy se na Bořislavku asi nevecpou, takže tam budou příjezdy, manipulační odjezdy, příjezdy a odjezdy. O dva pohyby víc...

Jenom je úsměvné, že spojení Bořislavka - Vozovna Střešovice je na minibus, ale Bořislavka - Petřiny na metro :-))). Petřiny - Dejvická máme přece tramvaj, tak tohle spojení nějak nutně hradit asi třeba není :-). Vytáhnout (mini)bus :-) z Dejvické Starodejvickou a ulicí V Průhledu na Baterii a Větrník...máme stejně muziky, jako s metrem :-). A taky pak můžeme zrušit 2...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6317
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 16:17:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
Musím tě bohužel vyvést z omylu. Tam se ani minibus nevytočí, bohužel. 116 přes Nové Vokovice ulicí Na Krutci s ukončením u nádr. Veleslavín tu prosazuju již pár let. Problém je právě s pozemkem na Jenerálce.

Káeme, ulicí na Krutci autobus projede. To je stejný jak s tim Vernerákem porád - jeďte si projet linky 256, 231, 245 a pak tu spekulujte, jestli tam ten autobus neprojede.

K změnám po metru do Motola:
Opravdu to vypadá na ukončeí 180 od Řep na Vypichu - bude tam nové obratiště. Pak bych se nebál 179 zrušit, 184 nechat a 191 prodloužit na letiště.

Co ale vnímám jako velkej problém je zrušení linky 2. Praha 6 bude tlačit na to, aby se z oblasti Evropské ulice dalo dostat bez přestupu k Vojenské nemocnici. Aby to nakonec nedopadlo tak, že se 216 od Nových Vokovic na Macharově náměstí stočí na Baterie a až před bránu k Vojenský nemocnici.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6318
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 16:22:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
108 by mohla zaniknout skoro hned a s metrem to téměř nesouvisí
Nemohla

Od Bořislavky se lidičky z Nebušic a Horoměřic maličko projdou k metru
Současná zastávka Horoměřická zůstane, kde bude přímý vstup do stanice metra. Zrychlení naštěstí ve špičce pro lidi z Nebušickohoroměřickokopaninsko nastane.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6319
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 16:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:
Směrem nahoru to jde celkem bez problému
Tam je to i s osobním autem o ústa a pochybuji, že tam někdo dovolí autobusu odbočovat.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1914
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 17:14:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Já to nevymyslel, to je oficiální materiál Ropidu :-). Do google map jsem taky mrknul, nadjede si a v pohodě se vytočí :-). Se musí chtít :-).

No jo vlastně, ta zastávka tam naštěsí zůstane, tak alespoň něco :-).

Jak souvisí trasa 108 s metrem A? Tedy, co se podstatně změní po jeho otevření, že směr Kajetánka - Bílá Hora bude moci být zrušena a nyní ne? Za předpokladu trvalých závleků 225 na Bílou Horu...

To bude fajn, jezdit pak z Petřin do Motola a na JZM vždy metrem a s přestupem na busy. Večer a o víkendu pěšky k díře, jednu stanici, do nemocnice přelézt koleje, na bus taky, a tam si na nějakej počkat.... To by 184 musela dostat jiné parametry... A 179 by z Motola mohla zatočit na Bílou Horu a vzít to Ciolkovského...

K Vojenské nemocnici by mohla větev metra A, ne? :-)
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Mouser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 17:23:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun 3537: Budu se opakovat, ale:
I) Je zcestné uvažovat jen v mezích modelu něco-metro-metro-něco, když spousta cest probíhá jinak.
Snaha vyhovět úplně všem (ve smyslu zajistit spojení kamkoliv pod tři přestupy) může být neefektivní. Resp.Většině může lépe vyhovovat třeba spojení jen k tramvaji (ne až k metru), ale kratší interval.
Zvlášť u pravidelného dojíždění jde víc než o počet přestupů o cestovní dobu. Tím spíš, když se jednotlivé přestupy mohou dost lišit uživatelským komfortem a časovou náročností.

II) I pokud pominu, že vytěsnění zbytné dopravy je vhodné i urbanisticky, nemá naopak smysl vedení busů až na Butovice. Pět minut navíc při cestě z Berouna nikoho nevyžene, naopak zkrácením na Zličín mohu díky ušetření vozkm a zrychlení oběhů zavést spoje navíc, a tím lákat další lidi.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6320
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 18:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
108 samozřejmě s metrem A nesouvisí. Stejně tak jsem nikde nenapsal, že bych ji já chtěl po metru rušit. 108 vždy tvořila proklad s linkou 174 a z Hradčanský obě linky jezdily hezky plný. Léta uplynula, Ropid na 108 škrtal a lidi utíkali pryč. Pořád ale plní funkci vymetáku po Praze 6, který bude po roce 2014 nejspíš chybět.

184 by samozřejmě jiné parametry dostala, o tom není pochyb.

Tedy, co se podstatně změní po jeho otevření, že směr Kajetánka - Bílá Hora bude moci být zrušena a nyní ne?
Zmizí odtud lidi, který si po roce 2014 přestoupí ze 174 a 180 do metra v Motole a dál nepojedou. Už současná kapacita spojů přes Břevnov je naddimenzovaná a po úbytku lidí z Řep a JZM budou linkou 174 jezdit jen Břevnováci. Ruku na srdce, ono to tím metrem z Motola do Dejvic opravdu rychlejší bude, a to neberu vpotaz, že se po Patočkově jezdí přískokama. 174 sama pro Břevnov stačit bude, zvlášť když o ulici vedle pojede M22.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3547
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 19:08:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: "Tam je to i s osobním autem o ústa a pochybuji, že tam někdo dovolí autobusu odbočovat"

Nebyla řeč o autobusu ale o minibusu, a ten se při běžné řidičské šikovnosti vytočí. Být to někde na vsi, a ne v Praze, tak o takové samozřejmosti nikdo nepochybuje.
Midibus už by měl trochu problém, ale s pravidelným řidičem by to možná šlo taky.
S osobákem je to úplně v pohodě, projeďte se tam někdy. Akorát při cestě dolů si musíte trochu nadjet.

Mouser: "Je zcestné uvažovat jen v mezích modelu něco-metro-metro-něco, když spousta cest probíhá jinak.
Snaha vyhovět úplně všem (ve smyslu zajistit spojení kamkoliv pod tři přestupy) může být neefektivní
"

Spousta cest samozřejmě probíhá jinak! To přece nikdo nezpochybňuje. Na kratší vzdálenosti je systém něco-metro-metro-něco nepohodlný a kostrbatý. Na delší vzdálenosti ale nic chytřejšího nevymyslíte. Tři přestupy není ideál, ale ještě zkousnutelný počet přestupů. Nevím, proč chcete systém něco-metro-metro-něco ničit, když dlouhá léta prakticky funguje.
Jsem všema deseti pro, aby se tento systém vylepšil přímými tramvajovými a autobusovými spojnicemi. Nesouhlasím ale s "vylepšením" znamenajícím zhoršení pro nezanedbatelnou část cestujících.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3548
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 19:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouser: "Pět minut navíc při cestě z Berouna nikoho nevyžene, naopak zkrácením na Zličín mohu díky ušetření vozkm a zrychlení oběhů zavést spoje navíc, a tím lákat další lidi"

Je řeč o lince, která většině cestujících slouží k dennímu dojíždění, jde tedy téměř o hodinu týdně (2x5x5).
Linka si na sebe vždy vydělala, a stále je zisková. Je organizována středočeským krajem. Praha udělá nelépe, když do takovýchto linek nebude nijak vandrovat, a nechá ji žít. Pokud by linka ztratila přitažlivost, tak alternativou pro část dnešních cestujících jsou jejich vlastní auta.
Naopak, na Ropidu by udělali nejlépe, kdyby taky přemýšleli, kde všude se dá významným skupinám dojíždějících zkrátit cesta o 5 minut.

"vytěsnění zbytné dopravy je vhodné i urbanisticky"

Zrychlené linky, které v ranní špičce vychrlí 300-400 lidí za hodinu, nejsou zbytné. Zkuste spočítat, kolik aut by v Praze přibylo, kdyby při zkrácení linky na Zličín přesedlo do auta pouhé 1% cestujících.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3549
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 19:30:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Musím tě bohužel vyvést z omylu. Tam se ani minibus nevytočí, bohužel"

Pokud myslíte minibus, a ne midibus, tak opakuju že prakticky se vytočí. Už jsem tam viděl odbočovat lecos, tak nevím proč zrovna minibus by neměl projet. Být to někde na vsi, tak to neřeší žádní dopravní inženýři, a všechno jde když se chce (a umí jezdit).
Jde "jen" o ochotu pořídit bus přiměřené velikosti, a o ochotu dát zastávky Podbaba, Ve struhách, Hydrologický ústav a V Podbabě jen pro výstup, respektive nástup. Pak by ani nedocházelo k přetěžování.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6321
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 20:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:
Ale já tamtudy párkrát jel. Není problém jen v ostrosti zatáčky, ale i v nepřehlednosti křižovatky.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3550
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 20:11:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Není problém jen v ostrosti zatáčky, ale i v nepřehlednosti křižovatky"

To se dá řešit třeba světly, na kterých běžně bliká oranžová, a přijíždějící minibus je aktivuje. Tím si zastaví dopravu na hlavní, a pohodlně vyjede. Uznávám, že v ČR je to trochu sci-fi.
Na druhé straně, občas odtamtud vyjíždí něco většího, nebo vjíždí šikula co to blbě odhadnul a musí si couvnout, ale bouračku jsem tam ještě neviděl.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1915
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 20:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Já napsal jen, že rušení 108 bylo v plánu Ropidu po otevření metra a k tomu jsem doplnil, že když potom bude na zrušení, tak je už teď :-). Do busů se se svým plánováním raději nemíchám, zvlášť tam, kde nejezdím denně :-). Jinak souhlasím s tvými úvahami :-).

Nicméně pořád platí, že téměř všude na Praze 6 dosahujeme z hlediska dopravní obslužnosti pro místní i přijíždějící po metru zhoršení. A realita spojení JZM - Dejvická taky není zrovna luxus, navíc s přestupem navíc. Sedím-li v busu 180, jsem z nemocnice Motol na Kafkově za 12 minutek (zvlášť když bude ta blanka klapat, jak říkáš), na Hradčanské se 174 taky tak. Když vylezu, musím přes ulici dvě minuty na nástupiště, když to bude navazovat kvůli pomalejším lidem, stejně jako při pásmu ve špičkách, za dvě minutky mi jede vlak a jízdní doba cca 6-7 minut a 1 minutu z metra. To máme 11-12 minut :-). S přestupem... No nevím, to opravdu budou muset tu 180 zrušit a do metra mě donutit vlézt :-). V opačném směru to bude jiné, tam lezu nejprve do metra, byť asi s pásmem, takže budu taky volit, zda si neopsat odjezdy busu. Nicméně asi v tomto směru metro je atraktivnější, na Motole mě vysype k busu a tam se uvidí...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6323
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 20:52:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
O tom, že Áčko do Motola přinese zhoršení dpravní obsluhy celé Prahy 6 není pochyb.

Odkud víš, že Petřiny-Motol bude pásmo? Ptám se, nereju. Vím, že budou na Petřinách obratové koleje, ale to přeci nemusí znamenat, že tam bude pásmo. Nebo se snad obratové koleje na Motole projektují na minimální interval 5 minut?
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1284
Registrován: 6-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 21:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Naopak, na Ropidu by udělali nejlépe, kdyby taky přemýšleli, kde všude se dá významným skupinám dojíždějících zkrátit cesta o 5 minut.

Vím o deseti minutách: odbourat nutnost přesunu mezi Smíchovské nádr. a Knížecí a jeden přestup s tím.

Pak mě napadá z cest do práce, že bych navrhl sloučení zastávek Vrbova a Ve Studeném ve směru dolů do Braníka do jedné, smysluplnější, tak, jako je to ve směru nahoru na Jílovskou.

Dál mě napadá ke 217: vzhledem k tomu, že je notoricky přeplněná (ráno studenty, kteří si na Strahově nepočkají dvě minuty, až jim od stadionu přijede prázdný kloub a odpoledne všeobecně v celé trase), zrušil bych kloubovou linku Strahov - Dejvická (143?) i linku 176 ze Strahova na Karlovo nám. a místo toho tím komplet posílil 217, tak, aby ráno pobírala kapacitně a také bylo možné především odpoledne zkrátit nevyhovující intervaly. Linka ze Strahova na Karlovo nám. chybět nebude, je přestup na Andělu na tram / metro a zde už se časově ten přestup oproti Smíchovu - Knížecí vyplácí. Pak si 217, 191 a další linky každé ráno minimálně pět až osm minut postojí na světlech na Plzeňské (někteří řidiči se naučili to objíždět Radlickou a Kartouzskou a nepřechází-li moc chodců, profrčí bez zastavení hned na první cyklus), zde buď všechny autobusové linky odklonit, nebo už *#@&{/€÷ změnit interval světel na nějaký inteligentnější, zatím se ze stojící kolony jen bezmocně sleduje, jak postupně najíždějí auta z Kartouzské. Takže ubrat v ranní špičce pět vteřin tam a přidat pět na Plzeňskou by ničemu neublížilo a problém by byl vyřešen. Sice by vznikla vata na Klamovce - uspořené minuty jídzní doby by ale také nebyly k zahození. Případně nechat busy používat tramvajový pás...

Když jedu domů, kochám se sjížděním 22 a 15 ve stylu "tři nebo nic", dál tím, že není žádná preference tramvají na nových světlech na Bělohorské (stojí se na všech), není domyšlené vytváření kolon na Malovance atd. Dál místo zdržujících a zbytečných světelných přechodů na Hellichově měla být světelně řízená křižovatka na Brusnici s absolutní preferencí tramvají + vyklizení křižovatky (tak, jako po dobu uzavření ulice podél ministerstva mahla být vypnuta světla u Hradu) a měla být přednost tramvají na křižovatce pod Letohrádkem a měla by být řízená Malostranská i na druhé straně (která je horší a o kritické situace není nouze). Došlo by sice k omezení IAD, ale to není problém a nesmí být problém. Dobře fungující MHD musí být efektivní a měla by před IAD mít vždy přednost (třeba by se zas mohla stát atraktivní pro některé lidi, kteří sedli do auta).

Co jsem ještě postřehl, tak rozhodně nebyl dobrý nápad jezdit dnes podle sobotních jízdních řádů, některé linky byly opravdu záživné.

Mimochodem: nepozoroval jsem úbytek cestujících v MHD, ale co se oteplilo, razantně narostl počet aut v ulicích (kolony na Přístavišti, nájezdu na Jižní spojku, parkoviště v Karmelitské nebo na Bělohorské...)}
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 909
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 22:01:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O tom, že Áčko do Motola přinese zhoršení dpravní obsluhy celé Prahy 6 není pochyb.
Tak proč se staví? :-)

176 bych teda rozhodně nerušil
143 byla dobrá posila,leč holt studenti narvali i 217 pokud jela první.S tím se asi udělat nic nedá.
Přes Kartouzkou a Radlickou jsem to nebral,to jsem měl strach,kdyby tam něco bylo,abych neuvíznul a zdůvodňuj to pak.Ale občas (ve špičce) jsem si propůjčil koleje od kolegů a před Bertramkou jsem sjel-tam není obrubník,takže OK.Docela se tím šetřil čas a nafta.A rostla i spokojenost-lidi vždycky chválili-naštěstí ne písemně.

V ČR je svátek? Teď fakt nevím,myslím,že dokud jsem tam bydlel,tak bylo jen pondělí.V Norsku je svátek od čtvrtka do pondělí a do středy jsme měli prázdninové JŘ,teď jsou sváteční.Ale Oslo je vylidněné,všichni odjeli na lyže,tady už je sníh moc mokrý.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1916
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 22:02:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Píše o tom paní Trnková, tuším radní Prahy 6, někde na jejich diskusi. Argumentuje tam proti otázce nevytíženosti Motola, že asi bude pásmo, tak to nebude tak hrozný a až po prodloužení na letiště se pásmo posune na Dlouhou Míli. Pochopitelně je to jen názor. Ale když je za Ládvím pásmo při 30 000 lidech denně a v kocovém úseku před Letňany při 15 000 lidech denně, asi by bylo vhodné při očekávaných 8 až 9000 lidech denně do Motola o pásmu uvažovat. Zatížení toho koncového úseku bude cca odpovídat Depu Hostivař. Pochopitelně se tam asi vyjede bez pásma a pak to bude politikum :-). Spíš se ještě víc oseká povrch, že :-).

V Motole by obraty na kříži za stanicí, a tudíž vlastně na dvou obratových kolejích, neměly být v minimálním intervalu problémem, pro pásmo není technický důvod. Jinak charakterově bude za ejvicou jen o fous víc lidí než za Ládvím, takže při výraznější snaze o úspory by mohlo padnout pásmo i na tu Dejvickou...

Peta303: Dnes se jezdilo dle prázdninových pracovních, nikoli sobotních JŘ. Takže ve špičce ne 8, ale 10 min. na tram. apod.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 774
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 22:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akribius: Staví se, protože pan primátor chce.
Peta303: Rušit 176 je hloupost. Ona totiž kromě Strahova a Karláku má i mezilehlý zastávky, a na nich je celkem nezanedbatelná frekvence cestujících. A oblast Hřebenek neni moc v docházkový vzdálenosti od ničeho, navíc je to v kopci.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 23:15:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peta 303: Jo, v posledních dnech je to fakt zoufalost. Než jsem se poučil, několikrát jsem udělal tu chybu, že jsem na Újezdě nevystoupil a pak si hezky celou kolonu jako vůl vyčekal(ať už na mostě Legií či v Karmelitské). Zoufalé je to dlouhodobě také v úseku Botanická zahrada - Karlák a na spoustě jiných míst. Myslím si, že dokud se nějak zásadně nevyřeší právě prostupnost centra pro tramvaje bez kolon, nedá se prostě objektivně nějak koncepčně řešit linkové vedení/proklady, natož pak metrolinkizovat.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 965
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 09:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peta303: Vaše úvahy o Strahově jsou hodně liché, neboť 143 a 176 jsou ve většině případů školní linky. Strahov - Karlovo náměstí je přímá linka pro studenty ČVUT a určitě ji využívají i obyvatelé Hřebenek.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2140
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 10:25:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akribius: V ČR je svátek? Teď fakt nevím,myslím,že dokud jsem tam bydlel,tak bylo jen pondělí.
Já myslím, že není. Protože jestli ano, tak jsem blb, že sedím v práci.

Čtvrtek a dneska se nejezdí podle sobotních JŘ, ale podle JŘ "pracovní den-prázdniny", které se na zastávky snad ani nerozvěšovaly...

(Příspěvek byl editován uživatelem 218.)
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 10:26:17    Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: s OpenCard jako obvykle, velký PR a výsledek apríl.
Opencard nabízí slevy na vstup do mnoha nejen městských institucí. K jejich čerpání navíc nepotřebujete kromě opencard vůbec nic.
Od 1.dubna 2010 jsou k dispozici tyto slevy:
* Zoologická zahrada hl. m. Prahy – 5%
* Botanická zahrada Praha – 5%
* Trojský zámek – 20 Kč z plného vstupného
* Muzeum hl. m. Prahy – Hlavní budova na Florenci, Müllerova vila, Podskalská celnice na Výtoni – 10%
Postupně se do městského slevového programu zapojí také .. bla bla bla bla.

Prostě ten paskvil musej udržet nad vodou aspoň slibama.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7645
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 10:39:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Nepoužívej tu ty emocionální výrazy jako sfárat do díry a podobně. Buď jseš dopravní odborník nebo důchodkyně u hokynáře. Dále nepoužívej demagogii typu spojení Bořislavka - Petřiny je pro metro, protože je každému jasné, že to je spojení centrum - Patřiny. Tak jako se metro nestavělo pro spojení Kačerov- Budějovická. Až se oprostíš od těchto stereotypů, bude ti jasné, že jakékoliv metro dopravu na P6 zlepší, tak jako jí zlepšilo naposledy v roce 1978. Od té doby nic.
Různí: Je zajímavý že byste klidně obnovovali tramvaje na Budějovický, ale zachování na Evropský jako problém vidíte - buďte laskavě aspoň konzistentní.
Bručoun: ano na vesnici se minibus vytočí leckde, pokud je to jediné vozidlo široko daleko za den. Přestaňte ale trvat na té pitomosti na Jenerálce, protože je to křižovatka s VELMI FREKVENTOVANOU silnicí, kde v ranní špičce jsou nepřetržité, často již popojíždějící kolony a KAŽDÉ nadjetí do protisměru vyvolává nehodovou situaci. Podobně bývá plná i ulice Na Krutci.
V době , kdy bude A zprovozněno, bude hospodářská konjunktura na vrcholu, a bez ohledu na vládu města či země se bude jezdit bez pásem a to i na C. (2015-16) To je zase pro MŠ aby přestal budoucí potřeby hodnotit dnešníma očima.
To samý Kajetánka - je zajímavý, že když tu píšete takovy blbosti jako spojení jenerálka-velekravín, že někoho nenapadlo taky spojení Kajetánka - Petřiny. To by totiž ta MŠova 180 a 174 NEMUSELA být zachována, he!
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7646
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 10:40:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Sleva do Zů činí celých 8 (osm) Kč. Nevim jestli nebo nebo
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2852
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 10:50:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: jakékoliv metro dopravu na P6 zlepší - Nevytrhávej souvislosti. Problém tu není metro, pokud by bylo navíc. Ale ono způsobí redukci stávající povrchové dopravy. Jak moc, to bude i politická záležitost.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 966
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 11:58:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: OC je náhodou přínosná karta a funguje, neboť promátor se na ni podíval už na Čumulangmu i do Antarktidy . Takže pro cestování velmi užitečný pomocník!
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7647
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 12:12:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonáš: na tu čumulungmu měl slevu kolik?
Borovička: No to je základní předpoklad metra - redukovat povrchovku. Odkud jsi spadl, čoveče? Povrchovka se rudukovala na JM, na Pankráci, na Vinohradech, na Příkopech, ve Stodůlkách ani nevznikla, proč by se asi zavádělo metro, kdyby se neredukovala povrchovka? A právě TÍM dojde ke zlepšení.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 12:13:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To samý Kajetánka - je zajímavý, že když tu píšete takovy blbosti jako spojení jenerálka-velekravín, že někoho nenapadlo taky spojení Kajetánka - Petřiny. To by totiž ta MŠova 180 a 174 NEMUSELA být zachována, he!


Káeme, kdyby ses kouk na můj web Trolejbusy v Praze, tak tak spojení Kajetánka - Petřiny mám už dávno, a právě pro modifikovanou dvojici linek 180 a 174, nebo přesněji pro linky 83 a 84 v trolejbusech. Prostě jsem to u Kajetánky ohnul do Radimovy, Na Větrníku, pak do Ankarské (to jsou ty Petřiny) a dál na Vypich. To jen tak na okraj

V době , kdy bude A zprovozněno, bude hospodářská konjunktura na vrcholu, a bez ohledu na vládu města či země se bude jezdit bez pásem a to i na C.

A odkud bereš tu jistotu, že to tak bude? Věštíš to z lógru nebo máš křišťálovou kouli? A i kdyby byla konjunktura kdovíjaká, bude bezpásmový provoz A do Motola jen plýtváním peněz z veřejných rozpočtů. Ty peníze by se daly použít jinde, nemyslíš?

bude ti jasné, že jakékoliv metro dopravu na P6 zlepší, tak jako jí zlepšilo naposledy v roce 1978.

NEZLEPŠÍ. Maximálně tak úsek Dejvická - Veleslavín, ovšem s rozumně umístěnými stanicemi Bořislavka a Červený Vrch. S rokem 1978 to nesrovnávej. Tohle je úplně jiná situace. Pokud bude tohle málo vytížené metro vykoupeno redukcí tramvajového provozu v dotčených lokalitách o 50 %, tak je to prostě plošné zhoršení.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7649
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 12:22:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

antar:
1)překonals mé očekávání
2)používám rozpálenou troubu (mekbajn se taky smál, když jsem věštil krizi) Ono se stále plejtvá i teď - viz provoz linek 4,5,6,19,20,21,25
3)to metro a) nebude málo vytížené, za b) ty tramvaje nahradí takže na co by tam byly a za c) viz odpověď Borovičkovi. metro není "navíc k" ale "místo něčeho".



(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 735
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 12:31:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

používám rozpálenou troubu

Tak bacha aby sis nespálil čumák

ty tramvaje nahradí takže na co by tam byly

Jsem zvědav na tvoje řešení dopravy např. na Ořechovku nebo k nemocnici Střešovice, aby to bylo ve stejné kvalitě jako dnes.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 12:52:24    Odkaz na tento příspěvek  

No dyť píšu, apríl. Jedno pivo ročně pro průměrnýho pražana :-)
Co se týče toho jednoho, tak ten měl slevu nejmíň sto procent, spíš to šlo i do tisícovek ..
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2853
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 13:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ty tramvaje nahradí takže na co by tam byly - noto by ta chalupoida musela být ještě víc zchalupoidatělá.

Pro Káema speciálně: Náklady na provoz MHD na P6 v součtu vyšší. Z mnoha míst zhoršení kvality. Z pár míst (do pár set metrů od podpodpodpovrchových stanic) nepatrné zlepšení. Ono vyjet z Motola či Petřin na sever místo do centra fakt takové zlepšení nebude.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1917
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 13:23:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Ale Praha 6 zejména slibovala spojení metrem po Praze 6 :-)).

Spojení centrum - Petřiny už máme, pár let se mu říká tramvaj....

Já nejsem žádnej odborník, já jsem obyčejnej cestující a můžu si tu nadávat, jak chci :-).

KM: Obyvatelům Petřin se kdosi zavázal, že k nové "superatraktivní" stanici metra nebude tahat další busy. Ovšem stejně nechápu, k čemu by bylo spojení Kajetánka - Petřiny. Jako že si tam dojedu k metru, vlezu do díry, heč :-), pojedu stanici, vylezu a počkám na bus, co vyjede z vypichu směrem na JZM? :-) A v opačném směru se vykašlu na metro a tramvaje a dám si to na Hradčanskou busem z Petřin přes Kajetánku...?

KM: Ano, redukovat povrchovku...to je princip metra. Ale ve chvíli, kdy je místo ní metro lepší alternativou. Není-li, je to úchylný. Ale když vidíš jenom ty výjevy...Aby nebylo na vstupu do stanice Petřiny časem napsáno Důl Petr Bezruč...až bude ta konjunktura :-)))
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1918
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 13:26:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: Na Praze 6 náklady na MHD ročně vyšší o 150 milionů, při nepásmu možná i 200 ročně výš... Přínos = 0. Vyvolá to škrtání jinde, pak na povrchu, no a pak metro prostě skutečně vše na Praze 6 nahradí... Lidem nezbude, než s epřizpůsobit.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2468
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 14:25:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jestli ono to na tý Pankráci nebylo třeba tím že tamní metro nevedlo do prdele ale do významnýho zdroje substrátu v podobě terminálů Budějovická/Kačerof (a později na JM). Takový zdroje frekvence nebyly už Letňany (syslů jezdí málo a do sídliště a ani k výstavišti to nejede) a není to ani oblast Petřin a strání v Motole.

Ostatně i bolševník se poučil a už u A tak dementní redukce jako na tý Praze 4 nespáchal.

A není pravda že se na Pankráci nerozvíjí povrchová doprava - jen je v podobě IAD a ne MHD. Stačí mrknout jak mohutně byly tamní křižovatky přestavěny pro násobnou zátěž IAD.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7650
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 14:47:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antar: Na Ořechovce není co řešit. jaxem psal, prodloužil bych tam vybrané spoje 256 od M-ČV.
K nemocnici BOHATĚ stačí jedna linka tramvaje.
Borovička: To je ovšem váš názor. Máte na něj plné právo. Ale nevydávejte jej za budoucí skutečnost.
MŠ: Tvoje neláska k metru začíná být zralá na léčení. Bojíš se stejně ve výtazích nebo ve špajzu či po setmění ve stanu? Náklady na dopravu v P6 budou za 5 let vyšší tak jako tak. Ještě žes nebyl na světě v roce 1974. To bysme tu tramavaj měli jako spojení centrum - periferie diodnes všude. A pokud možno dvoutisícovákama 10x revitalizovanejma.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3552
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 15:13:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"ano na vesnici se minibus vytočí leckde, pokud je to jediné vozidlo široko daleko za den. Přestaňte ale trvat na té pitomosti na Jenerálce, protože je to křižovatka s VELMI FREKVENTOVANOU silnicí, kde v ranní špičce jsou nepřetržité, často již popojíždějící kolony a KAŽDÉ nadjetí do protisměru vyvolává nehodovou situaci"

Nemusíte tolik dramatizovat. Zácpy až dole jsou jen zřídka, obvykle začínají výš. Jeden semafor a minibusy "na míru" by to spravily.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3553
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 15:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peta 303: V zásadě souhlas, míst kde by šla MHD zrychlit je spousta.

ad 143, 149, 176, 217: Žádné podstatné úpravy linkového vedení bych nedělal. Všechny tyto linky mají svou funkci. Tím nevylučuju možnost nějakého drobného zlepšení v některých detailech trasy.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2668
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 16:07:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Každá linka má svojí funkci. Otázkou však zůstává, jak je tato funkce využívána. Třeba funkce, nebo lépe hlavní význam, linky 149 je tranzit z oblasti Jinonic do oblasti Dejvic. Rozhodující je tedy tranzit skrz Klamovku, v ostatních úsecích je kopírována jinými linkami. A ještě špatně proložitelnými. 149 jezdí ve špičkách po 30 minutách, ale 130 má ráno 30, což je v pořádku, ale odpoledne 20, a to už je špatně.
Zrovna vámi zmiňovaný svazek by změnu potřeboval, už třeba kvůli neproložitelnosti a rozdílným nástupním zastávkám 143+149+217.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3554
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 16:24:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Nemám nic proti dobře promyšleným změnám provozních parametrů, ani proti drobným změnám tras a nástupních zastávek. K nějakému razantnímu šotoinženýrství, týkajícího se podstaty tras 143, 149, 176, 217 ale nevidím žádný důvod.

Sjednocení nástupních zastávek je obecně vzato prospěšné. Muselo by ale následovat takové sladění provozních parametrů, aby 217 a 149 jely zhruba v 1/3 intervalu za 143. V takovém případě bych byl pro nevracet po výluce 217 na Hládkov, a nechat ji trvale jezdit přímo ze Strahova k vozovně. Pak totiž část aut zmizí pod zem, a přestupním bodem mezi 143,149,217 a 108,174,180 klidně může být vozovna.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2669
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 16:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Takže když (hypoteticky, skutečnost neznám) by na 149 tranzit na Klamovce třeba 5 lidi na spoj, tak by bylo podle vás správné ji nechat? Nebylo by pak lepší raději posílit za ušetřené peníze linky 130 a 217 a dát hlavním směrům Dejvická-Na Knížecí a Jinonice - Na Knížecí kratší interval? Takhle by fakticky spoje linky 149 jely navíc kvůli (hypotetickým) 5 lidem?
Ještě jednou upozorňuji, že to uvádím jako příklad. Já nevím, jaký je tranzit na 149 přes Klamovku, a skutečnost může být a pravděpodobně bude jiná.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 16:53:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejezdí 217 přes Hládkov kvůli té stanici v kopci ?
149 je dle mne v poho, protože vykrývá případné problémy Plzeňské a Klamovka směr Strahov je silný uzel. Přesně takto by to mělo fungovat i u tramvají a né metrolikovat.
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 22:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Na Ořechovce není co řešit. jaxem psal, prodloužil bych tam vybrané spoje 256 od M-ČV.
K nemocnici BOHATĚ stačí jedna linka tramvaje.


256 jezdí pokud vím v trase Nové Butovice - Nádraží Radotín, takže na Červený Vrch nemá vliv

A pro nemocnici je JEN JEDNA linka ZHORŠENÍ o 50 %, zvlášť v situaci, kdy je tam tramvaj perfektně segregovaná na vlastním tělese a před třemi lety tam byla rekonstruována trolej (včetně trakčních sloupů) na životnost 40 let. Navíc trať bude muset být tak jako tak udržována. Není to trochu škoda nechat tam jezdit jen jednu linku, když ta trať má na víc?

Mimochodem je zajímavé, jak se u Chalupoidy oficiálně argumentuje údajným "zlepšením" dopravy pro nemocnici Motol, a přitom jiná významná nemocnice - Střešovice - na tom bude po zprovoznění prodloužení A dopravně hůře než dnes, o čemž už se raději mlčí. A ono i to "zlepšení" pro Motol je díky rozlehlosti areálu jen částečné - Homolka (asi srovnatelná s vojenskou nemocnicí Střešovice) je taky v odlehlé poloze dál od metra a i některé níže položené části samotné nemocnice Motol jsou daleko lépe obslouženy linkou 167 od Anděla.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2141
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 23:07:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pro nemocnici je JEN JEDNA linka ZHORŠENÍ o 50 %
Ta trať bude tak akorát na jednu linku se špičkovým intervalem 6 minut, takže ať žije M1!
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Michal S.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.205.122
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 13:27:47    Odkaz na tento příspěvek  

8 minut interval? To snad ne.
Zkusil jsem to spočítat a pokud by z Petřin a OD Petřiny přešlo 75% lidí na metro a z Větrníku půlka, potom by pořád na úseku Sibeliova - Vozovna Střešovice pořád v tramvajích zůstávalo 7,5 tisíce lidí, tedy ani ne poloviční úbytek.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3571
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 11:15:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Tranzit 149 přes Klamovku byl ještě před pár lety víc, v průměru tak okolo 10 lidí. Aktuálně nevím. Jestli počty opravdu klesly pod 5 lidí, tak ať se to třeba rozsekne a 149 zruší. Akorát by to chtělo vymyslet, jak zorganizovat kulturní přestup ze 130 na 217, mně ale nic rozumného nenapadá. I kdyby zůstal pěší pochod, tak by to chtělo ve špičce sladit provozní parametry 130 a 217, aby každý druhý spoj při přestupu neujížděl před nosem. Taky nezapomeňte při Vámi zamýšleném posílení 217 na koordinaci se 191, bývaly tam proklady (aktuálně jsem se nedíval).

Gabuliatko: S tou zastávkou 217 v kopci asi máte pravdu, to by byl řev, kdyby se vypustila.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 15:26:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co protáhnout vybrané spoje 176 via Královka a Ořechovka na Horoměřickou a označit je třeba 132? A tomu přizpůsobit další změny.
Si non confectus non reficiat
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3575
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 23:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord Vetinari: 132 v tomhle úseku takhle kdysi jezdila. Lidi co tam nastupují směr Dejvice ale chtějí na Dejvickou.
Na druhou stranu, nemohli by tvrdit že byla zastávka bez náhrady zrušena, a 217 by se přitom zrychlila. Vlk by se v zásadě nažral a koza zůstala skoro celá.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7661
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 06. dubna 2010 - 13:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak znova a naposled: Ořechovka žádnou MHD nepotřebuje. Lord to opíše a Bručoun 100x podepíše.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3580
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 06. dubna 2010 - 14:02:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Ořechovka žádnou MHD nepotřebuje, přesto tam musí být. Kdesi výše zaznělo proč.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 06. dubna 2010 - 14:15:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A KM to veme a ponese to tam od baráku k baráku všem místním podepsat
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 06. dubna 2010 - 15:00:39    Odkaz na tento příspěvek  

To jsou ti, co "chtěli metro a ne rychlodráhu" a dostanou kulový? To schvaluju
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 06. dubna 2010 - 16:02:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsou ti, co v životě do autobusu nevlezou, ale pokud by se autobusy u nich měly zrušit, začnou zakládat občanská sdružení a psát protestní petice. A jak známo z případu rychlodráhy, jde o poměrně vlivný vzorek obyvatelstva...
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 737
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 06. dubna 2010 - 22:26:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co protáhnout vybrané spoje 176 via Královka a Ořechovka na Horoměřickou a označit je třeba 132? A tomu přizpůsobit další změny.

Hmm... Že bych si nalajnoval další trolejbusovou linku???
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 03:47:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nakonec to dopadne tak, že Nebušice budou chtít přímé spojení k úřadům na Kulaťák, a protože se nesluší, aby autobus jel tak dlouho v souběhu s metrem a vůbec přímo, tak každý x. spoj pojede z Nebušic přes Bořislavku a Ořechovku až na Dejvickou. Precedens bychom už měli, jmenuje se 102.
Si non confectus non reficiat
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 699
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 17:04:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zápis z jednání výboru dopravy z Března:

http://magistrat.praha-mesto.cz/83450_Zapis-z-jednani-Vyboru-dopr avy-ZHMP-ze-dne-18-3-2010
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--