K-report
 

Archiv do 1. června 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 1. června 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1329
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 21. května 2010 - 20:16:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Ten film s Marvanem byl natočen už za bolševika kolem r. 1955.

Já vím,o první republice psal Jonáš prag,ne já.

Ad paní s kafem-to si zrovna nepamatuju,ale tak to zas moc jednoduchý nebylo,jak píše "prag".

Taky jsou ilustrativní ty noční výluky tram aby se jezdilo co nejdřív. "to se zase nevyspíme".

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1030
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 21. května 2010 - 20:18:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přestupovat se mohlo pouze na stanici, ktera byla poslední společná.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3855
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 21. května 2010 - 21:52:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"prag tu na mnichovské časové jízdenky poukazuje právě proto, že se na ně vnitřní členění města nevztahuje - úplně stejně jako v Praze."

Ještě jsem neměl čas, abych si ten Mnichov nastudoval detailně. Tuto větu ale čtu tak, že předplatné se v Mnichově i uvnitř města počítá podle ringů. Čili že není pro celé město jednotné.
To by ovšem byl gól. Tolik lidí nasadilo všechny síly, aby myšlenku zónového předplatného znemožnili a zesměšnili, a přitom by v městě s nejlepší MHD v Evropě skutečně bylo zónové předplatné. Tak jak je to doopravdy, je v Mnichově možnost koupit si předplatné jen na část města, nebo je jediným druhem přeplatného pro samotné město jednotné předplatné?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2563
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 21. května 2010 - 22:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad starej tarif:
- co pamatuju tak nejdřív za 0,60 a posléze podražil na korunu.
- v tramvajích byly v prvním voze (jak u "starejch" tak u souprav T3 - tam ale mám dojem že až když to bylo za 1,-) kasičky kam se házely drobný a první vůz byl v podstatě nepřestupnej. Průvodčí byli ve "vlečňákách" ev. sólech T kamž se smělo při přestupu.
- v trombelusech (až na nějaké výjimky) byl taky průvodčí
- v autobusech byli též průvodčí vzadu (a to i v prvních ŠM). V některých linkách se nasedalo zadem (140) jinde předem a koruna se házela řidičoj do kasičky přičemž při požadavku na přestup se muselo říct o lístek (128, 137)
- dvoukorunový "expresy" se platily dvoukorunou do kasičky u řidiče a byly nepřestupný
- noční tarif (tehdy nebyly extra noční linky, některý jezdily nonstop a měly třeba i v noci mírně jinou trasu centrem) byl 3,- Ksč a platil nějak od 23 do 4 nebo 5

Při zahájení metra a přechodu na "cvakatůru" zanikla jak dvoukoruna tak i tříkoruna v noci a bylo to "za jednu". Když jsme jezdili se školou třeba do kina tak se vzal 6x desetník a ten byl vhozen do cvakacího strojku. Tím došlo k výrazné úspoře na jízdném proměněném v nanukovné
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1333
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 21. května 2010 - 22:23:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Při zahájení metra a přechodu na "cvakatůru" zanikla jak dvoukoruna tak i tříkoruna v noci a bylo to "za jednu".

Tak si to pamatuju dobře !

>Když jsme jezdili se školou třeba do kina tak se vzal 6x desetník a ten byl vhozen do cvakacího strojku.

??Proč 6x? Se zasek i na jeden,ni ?

Já teda pamatuju jako kluk,že jsme turnikety v metru za hroznou 1kč řešili tak,že jsme drobné tak 50-60 hal hodili takovým grifem aby drobáky zavířily a nešly rychle na platíčku spočítat do prosklené pokladničky před babou dozorčí (pro nepamětníky-tudy se chodilo a platilo třeba s kočárkem,ten by se nevešel do turniketu) a za těch ušetřených 0,50 Kč fakt byla laciná zmrzka nebo telefonát z budky (časově neomezený)

No nic,budeš mi to muset někdy někde podrobně vysvětlit,jak ten "jednoduchý" systém fungoval.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2919
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 21. května 2010 - 22:34:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček, Mladějov: Mládež byla vychcaná vždycky. A pak se člověk diví, že nejvíc brojí proti novým turniketům právě čerstvě odrostlá mládež. Jen, jestli nešetří na nanuky a neotvírá dveře od improvizovaného turniketu místo písemky z dějáku. :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 21. května 2010 - 23:01:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Člověče, čtete vy vůbec? Co tu asi celou dobu řešíme? Mě už to vážně nebaví. Ještě jednou a doufám, že naposledy.

V MNICHOVÉ SE PŘI PŘEDPLATNÉM POČÍTÁ NA RINGY, PŘI JEDNOTLIVÉM A NĚKTERÝCH KRÁTKODOBÝCH JÍZDENKÁCH NA ZÓNY. TAKŽE ANO, V MNICHOVĚ EXISTUJE VÁMI NAVRHOVANÝ SYSTÉM (vlastně je dost jiný, ale základní obrys, že neexistuje jedno předplatné pro celé město, se shoduje) A NIKDO TO NEZPOCHYBŇUJE!!!

Já Vás vážně nechápu. V příspěvku 3847 jste přece VY NAPSAL, že Mnichov se člení na zóny (pozor - říká se tomu ringy, zóny jsou něco jiného), a já vám odpověděl, že ANO, ale platí to jen u některých typů jízdenek, a navíc byste na Mnichov měl nadávat, protože systém zahrnuje pouze radiální jízdné (máte-li předplatné na ring 2, můžete jím jezdit tangenciálními linkami pořád dokola donekonečna spousty kilometrů, a to Vám přece taky strašně vadilo). Dneska se divíte, že Mnichov je členěný, a pokládáte to za gól - včera jste to sám psal a NIKDO Vám to nezpochybňoval. Nemám slov...

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1335
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 21. května 2010 - 23:07:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Mládež byla vychcaná vždycky.

Jasně.
Akorát jsme teda nepomalovávali tagama všecko okolo jako IQ 7 a neničili společné. A když přece jen,taxe s takovejma nikdo moc nepáral.
Víc se sportovalo,bylo venku,dneska mladý furt dřepěj u počítačů a je pro ně největší trest být tři dny bez bedýnky.







No nic,takhle přečtený to vypadá jako od stoletýho dědka

Ne,lidi jsou pořád stejní.
Jak to psal Čapek: Kdo byl slušný...

A s turniketama jděte do...(už to tady dlouho nebylo,že?)
Ty se právě obe..cat DALY,kontrola uvnitř pak nebyla možná.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2567
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 21. května 2010 - 23:30:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsi byl "čilej" tak jsi turniket proskočil a sklap až za tebou. A protože mnohdy po vhození koruny a rychlejším vejití taky sklap a teprv pak "pustil" tak to nikomu ani nebylo divný.

X strojků ve vozidle = x vhozených desetníků. A ani v jednom pak nešlo "cvaknout"
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3856
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 00:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"V MNICHOVÉ SE PŘI PŘEDPLATNÉM POČÍTÁ NA RINGY, PŘI JEDNOTLIVÉM A NĚKTERÝCH KRÁTKODOBÝCH JÍZDENKÁCH NA ZÓNY. TAKŽE ANO, V MNICHOVĚ EXISTUJE VÁMI NAVRHOVANÝ SYSTÉM (vlastně je dost jiný, ale základní obrys, že neexistuje jedno předplatné pro celé město, se shoduje) A NIKDO TO NEZPOCHYBŇUJE!!!"

A nikdo nezpochybňuje ani to, že jde o nejlepší MHD v Evropě. Nikdo nezpochybňuje ani to, že území města Mnichov je o něco menší, než Praha.
Přesto se člověk, který navrhne podobný systém předplatného pro Prahu, dozví:

"naprosto zhoubné návrhy pro MHD nevznikají jen v myslích politiků, ale někdy i šotoušů. Na rozdělení Prahy na zóny prosím co nejrychleji zapomeňte, nebo se té zrůdnosti ještě někdo chytí"

"nechápu, proč bychom měli jít jiným směrem, než to dělají v zemi, která udává tón v evropské i světové mhd. podle mě vědí proč. stačí si představit, jak neskutečně složité by bylo cestování podle vašeho konceptu, včetně dalších nákladů na kontrolu, výdej jízdenek apod."

"argumentů proti bručounovým návrhům, které jsou bohužel mimo realitu"

"ad rozdělení Prahy na tarifní pásma: s tímhle kravským nápadem doporučuji jít do ..."

"Váš problém je, že se neustále snažíte implantovat městská pravidla na meziměstský provoz a naopak. Proto vymýšlíte voloviny"

"je na čase, abyste jednoduše uznal, že v případě tvrzení, že ..... mnichov má nějaký jiný systém, než ...... praha ...... jste se prostě mýlil."

"stačí se podívat na ta linkovo-tarifní schémata z celé řady evropských měst se slušnou až velmi slušnou úrovní MHD. nikde to nevypadá tak, jak nám tu bručoun líčil."

"Bručounova utkvělá představa"

Nestačím žasnout a ptám se: Jak je možné, že nejlepší MHD v Evropě má zhoubný, zrůdný a kravský systém předplatného?
Jak je možné, že podobně zhoubný, zrůdný a kravský systém předplatného existuje v dalších městech (kromě Mnichova třeba Helsinky nebo již zmíněná Ostrava)?

"nápad poslat rychlíkové linky busů do zácpy místo upřednostnění kolejové dopravy"

Jak se preferuje kolejová doprava ve směrech, kde žádné koleje nejsou?
Jak má vypadat preference kolejové dopravy ve směrech kde koleje nemají dostatečnou kapacitu?
K čemu je preference kolejové dopravy ve směrech kde koleje vedou takovou oklikou, že jízda po nich je několikanásobně delší, než autem?
Komu prospěje preference kolejové dopravy tam, kde koleje vedou jen v části významné trasy?

Je mi jasné, že za tento příspěvku se na mě většina z vás zase vrhne jak roj sršňů. Prosím, poslužte si.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 00:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Když jsi byl "čilej" tak jsi turniket proskočil a sklap až za tebou.

To jo,ale bába obvykle vyběhla..

Jinak byl kanadský žertík normálně zaplatit korunu a načasovat si průchod těsně před "obětí",která šla též po zaplacení sousedním turniketem. Stačilo přejet rukou před "sousedníma" fotobuňkama,turniket "odpočet" a dotýčnýmu to utrhlo nohu .

No dělaly se různý forky.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 6-2004
Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 01:25:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Já cizincům/mimopražským zásadně radím ty za 26.-,než aby pak platili někde 800.- kvůli těmhle omezením.

No, to já jim raději radím celo(nebo více)denní lístky a mají to v klidu (až na problém kupujte to za pár set pro několik lidí za mince z automatu, že)... a nebo se s tím někde shánějte.

Lístek za 18 mě osobně také přijde jako adept na zrušení nebo zásadní zjednodušení.

Lístek za 26. No popravdě mám pocit, že ho používá hlavně černý pasažér z turniketových "úspor". Když už někam jedu VHD, tak obvykle na otočku zařídit něco do centra (kam se mi nechce s autem), ale to času < 3,5h, takže podle toho kupuji lístky za 50, příp. méně. I když je pravda, že já jsem četl celý tarif (se zsájmem), takže asi nebude průměrný cestující.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 747
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 03:58:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Budu reagovat jen na jedno, protože zdejší virtuální šotoušská debata o tarifu je k smrti nudná.

Jak jste přišel na to, že MHD v Mnichově je nejlepší v Evropě? Jako člověk, co měl tu čest bych to označil pouze za průměr a určitě ne lepší, než v Praze. Třeba všechny linky S mají v Mnichově kvůli omezené kapacitě tunelu pod centrem i=20 min a na centrálních stanicích často nepobírají a zpožďují se, což za komfort fakt nepovažuji. I zde v Praze na příměstě máme někde méně. Pro vykradenou tramvajovou síť platí, že 1 trať = 1 linka po int. 10 min. ve špičce. Metro mimo centrum jezdí v int. 10 min., protože z centrálního společného úseku s int. 5 min. se vždy větví 2 linky. Busy jsou pouze připrcávky až na asi 3 metrolinky. Takže celkově nic moc.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 08:46:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Já se na Vás nebudu vrhat, protože nevidím důvod plýtvat energií. Dovolte mi jen konstatování, že jste vážně divnej patron.

P. S. O rozdílnosti dopravních systémů v Mnichově a v Praze už jsem tu napsal taky hodně řádků. Kvůli Vám to ale nebudu opakovat ani hledat, za to nestojíte.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 08:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a navíc opakuji, že v Mnichově nemají stejný systém jako ten Váš. Částečně se shoduje, částečně liší, ale už nemám sílu to počtvrté či popáté vysvětlovat. Jestli chcete, najděte si to, jestli ne, je mi to úplně jedno. S Váma diskutovat je pro normálního člověka vážně očistec a já to vydržel dost dlouho.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7920
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 10:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, Bručoune, jojo. neni vám něco nápadný?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 16:07:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale no tak, Káeme!
Možná kdybyste ho tolik neprovokoval, bude mít dost času soustředit se na smysl toho, co čte a píše.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7922
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 17:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stydimse
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3857
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 19:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: cituji
"Nejlepší MHD v Evropě má Mnichov, Praha je čtvrtá, nejhorší je ZáhřebMezinárodní automobilová federace FIA testovala hromadnou dopravu celkem 23 evropských měst. Praha má čtvrtou nejlepší hromadnou dopravu v Evropě. Lepší je jen Mnichov, Helsinky a Vídeň. Nejhůře se naopak lidem cestuje v chorvatském Záhřebu, slovinské Lublani a v maďarské Budapešti. Česká metropole dostala známku "dobrý", když své konkurenty porazila především cenovou politikou, která je podle komisařů velmi dobrá a jízdenky poměrně levné.
Chorvatská metropole sice dopadla výrazně nejhůře, ale neskončila by na posledním místě, pokud by FIA v hodnocení nevynechala Atény. Inspektorům se v řeckém hlavním městě několikrát vůbec nepodařilo nastoupit do autobusu, někdy také nástup trval tak dlouho, že jim vypršela platnost jízdenky.
"

V komisi jsem opravdu nebyl.

Mašotouš: "v Mnichově nemají stejný systém jako ten Váš. Částečně se shoduje, částečně liší"

Pokud se řeší systém předplatného v MHD, tak se napřed musí vyřešit zda zónové nebo jednotné. Otázka jak mají vypadat zóny je až druhá v pořadí. To co jsem napsal jako hrubý nástřel možných zón zdaleka není jediné možné řešení.
Pokud se strhne lítá řež už o samotnou možnost existence zónového systému, tak nemá smysl řešit jak mají ty zóny vypadat.

Helsinky se sice od Mnichova velmi liší, ale také tam mají zónový systém předplatného. Nevím jak je to v Helsinkách s jednotlivým jízdným. To, že Helsinky administrativně nejsou jeden celek, je do určité míry podružné, protože funkčně jsou města propojena podobnou měrou, jako okrajové části Prahy s centrem. Tím neříkám, že by byly Helsinky Praze nějak podobné. Liší se nejen velikostí satelitů, ale třeba i tím, že v Helsinkách nebyly satelity žádným rozhodnutím shůry sloučeny s hlavním městem, jak se to stalo v Praze v roce 1974.

"O rozdílnosti dopravních systémů v Mnichově a v Praze už jsem tu napsal taky hodně řádků"

O rozdílnosti Mnichova a Helsinek by se taky dalo napsat dost řádků. Je ale fakt kuriózní, že první dvě města v hodnocení používají principielně stejný systém předplatného, zatímco v diskusi na K-reportu byl tento systém označen za zhoubný a zrůdný.

Jinak, Mašotouši, diskuse s Vámi mě vůbec netěší, a myslím že ji nemám zapotřebí. Podobně jako Káem považujete za nutné oponentovi nejen vyvrátit to co píše, ale musíte ho ještě maximálně shodit. Za tento ubohý způsob komunikace Vámi pohrdám.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7925
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 20:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidíte, Mašotouši, a máte to. Ste stejnej jako já.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 20:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun, 20. května 2010, 16:04
Zajímavé je, že nejlepší MHD v Evropě prý má Mnichov. Zrovna Mnichov se přitom člení na zóny, ačkoli je menší než Praha. Pak že prý navrhuju nesmysly, nebo že by zavedením zónového předplatného nastala katastrofa ....

Bručoun, 21. května, 21:52
Ještě jsem neměl čas, abych si ten Mnichov nastudoval detailně. Tuto větu ale čtu tak, že předplatné se v Mnichově i uvnitř města počítá podle ringů. Čili že není pro celé město jednotné.
To by ovšem byl gól. Tolik lidí nasadilo všechny síly, aby myšlenku zónového předplatného znemožnili a zesměšnili, a přitom by v městě s nejlepší MHD v Evropě skutečně bylo zónové předplatné. Tak jak je to doopravdy, je v Mnichově možnost koupit si předplatné jen na část města, nebo je jediným druhem přeplatného pro samotné město jednotné předplatné?


Člověk, který je 21. května překvapen faktem, který o den dříve sám konstatoval, se nemůže divit tomu, když s ním oponent přestane normálně komunikovat. Ano, je tu člověk, který Vás soustavně shazuje: Vy sám.

Člověk, který používá v normální šotoušské debatě o tarifním systému slova komunisti, žumpa, psychopat a dát do držky, se nemůže divit tomu, když s ním slušný partner přestane komunikovat. Ano, je tu člověk, který komunikuje ubohým způsobem: Vy sám.

Pohrdáte mnou? Nevím, čím jsem si to zasloužil - asi jsem neměl dost trpělivosti odpovídat na Vaše stále nesmyslnější příspěvky. Přečtěte si je po sobě ještě jednou a budete mi muset dát za pravdu.

Všem ostatním se omlouvám, že tady osobním sporem plevelíme dosud relativně věcnou diskusi. Slibuji, že z mé strany jde o poslední příspěvěk, i kdyby se mně Bručoun snažil dehonestovat sebevíc. Poslední slovo mu rád přenechám, má-li ho zapotřebí.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3860
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 20:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Člověk, který je 21. května překvapen faktem, který o den dříve sám konstatoval, se nemůže divit tomu, když s ním oponent přestane normálně komunikovat. Ano, je tu člověk, který Vás soustavně shazuje: Vy sám."

Toto ještě vysvětlím.
Bezprostředně poté, co jsem napsal tu větu o mnichovských zónách, jsem byl dvěma lidmi důrazně poučen, že si mnichovské zóny vykládám zcela špatně. Neumím německy ani anglicky natolik, abych mohl trvat na svém, tak jsem na nějakou chvíli kapituloval.
Pak ale z dalších příspěvků vyplynulo, že jsem se v zásadě nemýlil, akorát že zóny pro předplatné se nazývají ringy. Proto jsem napsal co jsem napsal.

Na ten zbytek vůbec nemíním odpovídat. To Vy jste začal místo k věci psát k osobě, a evidentně toho nemíníte nechat. Přečetěte si celou diskusi znovu, a spočítejte, kolik osobních narážek jsem napsal já směrem k Vám, a kolik Vy směrem ke mně.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7930
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 22:01:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo Bručoune jojo. Vidíte jaký je rozdíl psát o názorech člověka a o člověku samotném. Škola života. Snad není pozdě.
Že se radši nekoukáte na hokej. To by mě zajímalo co by vám fandové udělali za ty kydy. To jsou jiná třída než šotoušci.
(ježiš já se zase stydim, ale nemužu jinak).
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 749
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 14:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun3857:

PS: Hodnocením Fia z duše pohrdám.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 16:06:24    Odkaz na tento příspěvek  

No hodnocení FIA asi nebude šotoobjektivní, ale zase může naznačovat, do jaký MHD by eventuelně pánové od automobilů byli ochotni přesednout ..
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17888
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 16:28:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praha má čtvrtou nejlepší hromadnou dopravu v Evropě. Lepší je jen Mnichov, Helsinky a Vídeň. Nejhůře se naopak lidem cestuje v chorvatském Záhřebu, slovinské Lublani a v maďarské Budapešti. Česká metropole dostala známku "dobrý", když své konkurenty porazila především cenovou politikou, která je podle komisařů velmi dobrá a jízdenky poměrně levné.

Praha je hlavně levná socka, ne kvalitní MHD. Takhle je třeba ten průzkum číst .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 16:50:04    Odkaz na tento příspěvek  

Nojo, ale to by se blbě psalo Bémovi na plakáty
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6507
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 18:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain:
Praha je hlavně levná socka, ne kvalitní MHD. Takhle je třeba ten průzkum číst
Ale to taky není pravda. Počet místokilometrů na počet obyvatel je v Praze třeba dvojnásobný co v Mnichově. Nevím proč zrovna socka? Asociálové jezdí v tramvajích a v metru stejně tak Praze jako v Mnichově nebo Berlínu. Dokonce si myslím, že žebráků je v berlínksým metru mnohem víc než v Praze. Ačkoliv mě na pražský dopravě s**e mnoho věcí, netroufnul bych si ji označit za nekvalitní.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6508
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 18:20:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag:
Nojo, ale to by se blbě psalo Bémovi na plakáty
Co tohle má společnýho s plakátama? Na druhou stranu, proč by si to tam nenapsal? Politici se chlubí většíma broskvovinama, a to všude na světě.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 18:43:21    Odkaz na tento příspěvek  

To, že to na nich má Bém napsaný
Něco ve stylu "jsme sice úplně blbí, ale mhd máme čtvrtou nejlepší na světě". Nebyl ten průzkum jen o Evropě?
Protože když se nenapíše podle koho a čeho (své konkurenty porazila především cenovou politikou, která je podle komisařů velmi dobrá a jízdenky poměrně levné -- pro pány z FIA zcela určitě) tak je to obyčejná manipulace. Žádný open mistrovství pokud vim neexistuje.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 01:07:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

další zářez - augsburg - dvě pásma pro území města, ale s tím, že vnější je jen dojezdové pro lidi z mimoměsta (u nás tuším pásmo B).

takže opět totéž, co v mnichově, berlíně, hamburku (...), i praze: na jeden lístek (včetně kurzstrecke - u nás je to ten 18,-) se jezdí v rámci celého území města.

McB: preference v provozu - viz zmiňovaný článek grossáka v dp-k. chystá se omezení vjezdu IAD do křižovnické tak, aby se umožnil plynulý průjezd tram. podobné řešení se zvažuje i pro malou stranu.
kormidlo - u kormidla časopisu možná též, ale teď jsem myslel hlavně preferenci, rekonstrukce apod.

(Příspěvek byl editován uživatelem pawel.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3863
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 14:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"další zářez .... takže opět totéž, co v mnichově .... praze"

Jednotlivé zónové jízdné pro Prahu nikdo nenavrhoval. Nevím s kým a proč o tom polemizujete.

Předplatné v Mnichově je podle pásem alias ringů, čili odlišné od Prahy. Poprvé jste mě zmátnul, podruhé už se Vám to nepodaří.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3864
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 14:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Münchner Verkehrs - ringe

"Für unsere Zeitkarten sind die Zonen nochmals unterteilt: in je vier Ringe pro Zone. Insgesamt ist das MVV-Gebiet damit in 16 Ringe aufgeteilt.

Der Fahrpreis bei Zeitkarten richtet sich nach der Zahl der befahrenen Ringe – ab zwei geht es los. Innerhalb der gewählten Ringe können Sie alle Linien in alle Richtungen befahren.

Beispiel
Wenn Sie in Haar wohnen und am Marienplatz arbeiten, müssen Sie eine Zeitkarte für die Ringe 1-4 kaufen. Mit dieser Karte können Sie nicht nur zwischen Haar und Marienplatz, sondern kreuz und quer innerhalb der Ringe 1-4 fahren. Sie kommen mit diesem Ticket also auch zum Olympiazentrum, nach Pasing, nach Feldmoching oder zum Mangfallplatz.

Die von Ihnen im Beispiel gekaufte Zeitkarte für die Ringe 1 - 4 entspricht dem Innenraum bei den Tageskarten. Dieses Ticket bietet Ihnen bei einer einmaligen Fahrt zum Flughafen nun die Möglichkeit durch den zusätzlichen Kauf einer Tageskarte Außenraum zu einem günstigen Preis zum Flughafen zu fahren.

Die Ringe 1-4 entsprechen zusammen dem Innenraum, die Ringe 5 - 16 dem Außenraum. Die Ringe 1 - 16 bilden das Gesamtnetz.
"
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17894
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 09:06:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel - chystá se omezení vjezdu IAD do křižovnické tak, aby se umožnil plynulý průjezd tram. podobné řešení se zvažuje i pro malou stranu.

No jo, "chystá se", "se zvažuje"... Až budou nastavovat zrcadla , tak pro mě přijďte .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7952
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 15:19:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně, Bručoune, jenže nezapomínejte, že, např.:
Amennyiben lehetséges, a menetjegyet indulás előtt az állomási pénztárban kell megváltani. Ha az utas Normafa vagy Vadaspark megállóhelyen, illetve olyan állomáson száll fel, ahol menetjegykiadás nincsen vagy időszakosan szünetel, menetjegyét a vonaton pótdíj megfizetése nélkül válthatja meg. A vonaton menettérti jegy, családi napijegy és csoportos utazási kedvezmény nem igényelhető. A menetjegykiadás szüneteléséről az állomáson elhelyezett hirdetmény ad tájékoztatást. Ha az utas olyan állomáson száll fel menetjegy nélkül, ahol van jegykiadás, a menetdíjon felül pótdíj is fizetendő.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2190
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 29. května 2010 - 16:19:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je odvoleno, tak by ROPID mohl zveřejnit změny od 13.6.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2942
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 29. května 2010 - 17:00:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Akorát že na ROPID má vliv trošku jiná "vrstva" politiky. :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3000
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 29. května 2010 - 21:02:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Nejsi blbej? Komunálky jsou až na podzim.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2191
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 30. května 2010 - 01:18:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky, Borovička: Neberete to nějak moc vážně?
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7954
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 30. května 2010 - 07:33:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se vědělo odjakživa, že TOP linkou v Praze je 9 (páteřní linka)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
4021
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 30. května 2010 - 14:20:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://pidservis.ic.cz/report.php?no=700&style=standard
Tady máte nějaký ty červnový změny, zatím ty zveřejnitelný... nic extra zatim... ale ono je to možná dobře :-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2944
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 30. května 2010 - 16:41:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4021: Doufám, že na 362 je to poslední přidaná zastávka. :-) Nová zastávka v obratišti na 241 je určitě dobrý nápad. No a prodloužení 293 považuju za nesmysl, raději bych jí zcela zrušil a spoje převedl na prodlouženou 114 (i kdyby měla ve směru do centra zajíždět k ÚAV).
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 30. května 2010 - 19:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já zas u 362 nedoufám. Přidá se jedna, tak proč nepřidat další. Já říkám rovnouj FUJ FUJ a ještě jednou FUJ.
Přidat na rychlíkovou linku zastávku která je u couráku na znamení je pro mne naprosto nepochopitelné a nechápu jak k tomu Psáry přijdou, že taková ehm jako Radlík rozcestí má rychlíkovou linku a oni ne.
4021
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 30. května 2010 - 21:05:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak na tu linku asi Jílový přispívá a Psáry ne... Psárama to jenom projíždí, nic víc nic míň. Ty můžou bejt rádi, že k nim přijíždí 332 zase prázdná v době kdy jezdí 362 :-)).

Ale jinak já jsem v tomto případě zastánce jedné zastávkové linky s krátkým intervalem a pokud možno klouby.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 30. května 2010 - 22:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Taková ehm... Neproběhla tam náhodou v poslední době dost masivní výstavba? Právě hned u té zastávky?
I když pravda - podle mne by to mělo stavět buď všude (takže zrušení 362), nebo jen přímo v Jílovém (tedy i mimo Radlík). Rozhodně bych ale byl pro druhou variantu, rušení rychlíkových linek je podle mého chybou.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7963
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 30. května 2010 - 22:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Hlavně abysme to měli hezky (ma)šotosystematický, že jo. Na Evropský taky blahý paměti stavěla 218 na Horoměřický a na DŠ bližší, 216 na červeňáku a na horoměřický a 119 u Džbánu (tehdy u Koospolu) a DŠ vzdálenější. a nic se nedělo.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 30. května 2010 - 23:02:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašo: pokud tím chcece naznačit, že lidi co si tam postaví haciendu pojedou do Prahy by 362, tak já si to fakt nemyslím. Ale snad bude tato zastávka taky na znamení a nula od nuly pojde
Ale je to naprosto nesystémové a jako takové to nechápu a odsuzuji.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7967
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 11:01:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná by stálo za to prozkoumat, kdo si tam co postavil. Známe slavné zastavování rychlíků v Senohrabech, že jo.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3870
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 12:53:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"já jsem v tomto případě zastánce jedné zastávkové linky s krátkým intervalem a pokud možno klouby"

Tím zjevně chcete říct, že lidem denně dojíždějícím z Netvořic, Lešan, Kamenného Přívozu a Jílového do Prahy se má denní dojíždění maximálně prodloužit aby si veřejné dopravy "dosyta užili", maximálně znepříjemnit jízdou ve stoje, a maximálně znechutit stáním na každé mezi.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7968
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 13:18:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A už je to tu zase. Nikdo Bručounovi nevysvětlí že zastavování v zastávkách tvoří minimální prodloužení jízdní doby ve srovnání se stáním v kolonách a tam např z toho Jílového bude stát rychlík stejně jako courák. Rychlíková linka má smysl např ze Slanýho, kdy jede po úplně jiné komunikaci než zastávková. Jinak pojedou dva poloprázdný busy - nejsme v Norsku a dlouho ještě nebudeme, abysme si tohle mohli dovolit. Proboha Bručoune, svezte se 218 a 26 po Evropský nabo jeďte vlakem do toho vašeho Berouna jednou modernim ale zastávkovym pantografem a jednou koženkovym smrdícim, ale rychlíkovym švejkem a zjistíte prakticky že rozdíl je nula nula prd.


(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3871
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 13:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Něco jiného je jezdit příměstskými spoji na výlety a něco jiného je dojíždět denně.
Už několikrát se psalo o tom, čím jezdí z Berouna do Prahy drtivá většina denně dojíždějících. Nemá cenu to znovu opakovat.
(Vaše opakované, nevyprovokované, osobně mířené výlevy svědčí o tom, že jste fakt duševně postižený chudinka.)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2946
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 14:06:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: U autobusů je ještě více důležité uvážit smysl linky a ne to, aby stavěla ve všech místech od určitého počtu obyvatel či obratu zastávky. 362 má zajistit rychlou dopravu do vzdálenějších obcí od Prahy. Psáry a Jesenice už jsou zralé vzhledem ke své velikosti spíš na svou vlastní linku. Do Jesenice bych klidně prodloužil z Prahy 193, což by vzhledem k její velikosti a spádovosti do Prahy bylo odpovídající. Jenže je tu problém hranic Prahy.
Bručoun: Přesně. Já bych propagátory likvidace rychlých linek odstěhoval někam daleko a nařádil bych jim jezdit zastávkovými linkami, aby si to vyzkoušeli. Ono to není jenom o rychlosti, ale i o tom, že jsou cestující otravování neustálým zastavováním a pohybem cestujících po autobuse. A 332/362 bude tohle platit dvojnásobně. Časový rozdíl v ranní špičce už tak výrazný není, protože došlo k prodloužení jízdních dob asi kvůli zácpám v Praze, ale odpoledne je časový rozdíl pořád 15 minut!
Sám jsem zvědav, jestli ROPID jednou pochopí, že mezi městskou a příměstskou dopravou je rozdíl, a že příměstká doprava většinou nejsou vystrčené dopravy městské.
A samozřejmě, vhodná kombinace zrychlených a normálních linek může přinést úspory díky možnosti nadimenzování na dva (nebo více) maximálních profilů. V případě Jílového tak lze nadimenzovat nabídku na profil v Jílovém a další linku na na poptávku ve zbytku obcí. Dojde tak k efektivnějšímu využití vozidel (poptávka se více blíží nabídce).
V případě zastávkové linky jsou pak dvě možnosti:
a/ buď bude mít rovnoměrný interval a pak nezbývá nic jiného, než aby jely všechny spoje v celé trase. To pak naleze strašně do peněz, protože musí být nadimenzována tak aby pobrala všechny cestující v maximálním profilu (Praha), což znamená velmi malé využití v koncovém úseku. Pásmový provoz v takovém schematu znamená výrazné přetěžování dlouhých spojů
b/ nebo bude mít interval nerovnoměrný a bude pásmová, což prakticky poškodí většinu, protože vzdálenější obec bude mít podobný interval jako s rychlíkovou linkou a blízká obec bude mít ve výsledku podobný interval, jako by měla při své lince.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3873
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 14:40:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"propagátory likvidace rychlých linek odstěhoval někam daleko a nařídil bych jim jezdit zastávkovými linkami, aby si to vyzkoušeli. Ono to není jenom o rychlosti, ale i o tom, že jsou cestující otravování neustálým zastavováním a pohybem cestujících po autobuse."

Naprostý souhlas.

Mimochodem: Před časem psala jedna (téměř) denně dojíždějící z Plzně, že hlavně kvůli tomu jezdí autobusem ČSAD. V Plzni na Rokycanské zavře oči a v klidu podřimuje až do Prahy. Čtyři zastávky vlaku mezi Plzní a Prahou považuje za problém, protože by pořád musela hlídat věci. Jízdní doba na Florenc je přitom kvůli poskakování v zácpě srovnatelná.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7972
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 15:09:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když si ty rychlíky zaplatíte... podívejte se na tratě ČD/SŽDC 190,160 a 124, co to dělá.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6537
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 15:27:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Ono to není jenom o rychlosti, ale i o tom, že jsou cestující otravování neustálým zastavováním a pohybem cestujících po autobuse
Přesně pro tyhle důvody nechci na Dědině tramvaj.
4021
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 16:02:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Tak kdyby 362 stavěla jen v Jílovém na náměstí a nikde jinde tak bcyh řekl bude málo spojů uplně naplněných. Když už ten rychlík tam musej mít tak ať to teda jezdí plný lidí... a když si to platí Jílové tak ať to klidně všude v Jílovým staví (tedy včetně Radlík rozc.).
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2949
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 17:55:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zrovna o 362 bych si o financování nebyl tak jistý, to nebude akce jen Jílového. 4 páry spojů jedou jako E96 až do Neveklova a na některé další jsou návazné další spoje jiných linek. V tom nebude namočené jen Jílové.
Budeš se divit, ale minimálně ráno ten rychlík z Jílového plný jezdí.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1059
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 20:13:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

škoda že už mi povinnosti nedovolí jet do Jílového, Radlík rozcestí a počítat tam nastupující.
Že bus E96 jezdí plný to vím, používal jsem ho ještě když E96 nebyl.
Prostě (a asi se opakuji) zde vidím, že ROPID prostě neintegruje, není tím, kdo řekne, hele sry, ale pro nás je priorita přímý vztah Praha - Jílové.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2950
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 20:58:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Možná je to pondělní únavou, ale nějak nemůžu rozluštit význam poslední věty.
Já osobně jsem přesvědčen, že pokud by linka 362 nebyla nějakým způsobem chráněna, tak už dávno neexistuje a jsou z ní další spoje 332 (podobně jako 369). Další integrace neprobíhá proto, že je blokována středočeským krajem.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
4021
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 01. června 2010 - 11:22:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo no tak ty spoje co pokračují někam dál jako SID tak ty budou plný ať to staví v Radlíku nebo ne, ale tak ty ostatní spoje, kdyby stavěly jen na náměstí v Jílovým a pak až na Budějovický tak jako to si myslim by bylo mrhání penězi.