K-report
 

Archiv do 9. srpna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 9. srpna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2109
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 06. srpna 2010 - 21:43:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Politika... Bylo potřeba urychlit stavbu PO mezi R12 a D1, ale nestalo se. Tak se teď začne "zúročovat" tzv. Zápotockého brambora. Kamiony najezdí x km navíc, zahltí obousměrně začátek D1 a výrazně na ní zkomplikují provoz. Že někdo chce prodávat pozemky okolo Slivence a někdo se mu zavázal, že už kamiony ne... Tak to zas odnese Spořilovská. Tipuju, že po soudních žalobách lidí ze Spořilovské a kolapsech D1 se do půl roku kamiony na Jižní spojku a Barranďák vrátějí... Jinak to nepůjde...

Orky: Když bus vyjede z Budějovický, je prostor Pankrác - Budějovická - Kačerov ideálním zdrojem cest na Smíchov. Prostor jižněji je věcí busů 19x a jejich variant.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3319
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 06. srpna 2010 - 21:51:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: To zcela nepochybně. Ale jak velké procento jízd směřujících na Anděl či Smíchov je tam skutečně cílových? Já vím, že mi nedokážete odpovědět, ale spíš na zamyšlení.
Napasovat ty linky vhodně nebude legrace. Stačí drobná chyba a ta linka se nechytne. Tady to bude chtít sáhnout do matic přepravních vztahů (průzkum metra, sčítání lidu). Já se trochu bojím, že pokud ROPID dostane zadání rychlou linku po jižní spojce, že snadno udělá nějakou šotoušovinu.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3320
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 06. srpna 2010 - 22:00:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když bus vyjede z Budějovický, je prostor Pankrác - Budějovická - Kačerov ideálním zdrojem cest na Smíchov.
Jo, ale ne že z Budějárny objedu půlku Prahy 4 a pak teprv na Smíchov. Z Pankráce už by to bylo úplně na levačku. Myslím si, že linka Spořilov-Na Rolích-Brumlovka-Budějovická-Na Strži- ...po dálnici má výrazně větší potenciál i kratší dostupnost většiny zdrojů než tvoje motanina Pankrác-Budějovická-Kačerov- ...po dálnici.
Prostor jižněji je věcí busů 19x a jejich variant.
Hurááá. Konečně na to někdo přišel! :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4202
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 06. srpna 2010 - 22:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky, 3319: V zásadě souhlas. Akorát si myslím že skutečně drobná, neúmyslná chyba, by neměla mít fatální vliv. Několik "drobných maličkostí", nasekaných s cílem tu linku sabotovat, ty by ale rychlou tangentu jistě dokázaly potopit.
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 796
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 06. srpna 2010 - 22:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Asi tak. Doufám že si to nikdo z nich nepřečte, ale od Ropidu bych čekal linku typu:
170 Smích.nádr.-Kačerov-Spořilov-Háje, po Kačerov expres, dál vymeták. Spojení zajímavý, ale opravdu šotoušský.
Jinak když to tu tak čtu, nejrozumnější by asi fakt byla linka ze Smíchova do oblasti Budějárny. A ještě líp, kdyby to byla tramvaj, ale to už je holt trošku sci-fi...
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4203
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 06. srpna 2010 - 22:06:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Smích.nádr.-Kačerov-Spořilov-Háje, po Kačerov expres, dál vymeták."

To by bylo ještě zlatý. Uměl bych si představit deset daleko horších variant.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3322
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 06. srpna 2010 - 22:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiří_t, Bručoun: Pšššt, ty zdi tady mají uši.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 6-2004
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 00:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Nedovedu si představit ty kolony před nájezdem na Jižní spojku na Spořilovský.

Tak to já celkem jo. :-(

Z kanceláře to mám prakticky pod nosem a stačí nějaká nehoda nebo rozkopaná silnice a pro představu celkem stačí.

Možná by tomu šlo pomoct přeznačením nájezdu ze Spořilovské na Jižní Spojku (stáhnout tam jeden pruh zprava a udělat nájezd bez dávání přednosti).
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2110
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 08:15:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: Cca nějak tak to bude vyznačeno...

Orky: O trase Pankrác - Budějovická - Kačerov z mé strany nepadlo ani slovo. Pouze o trase Budějovická - Brumlovka - Kačerov v případě, že bude cílem projet i přes Kačerov u metra. A zároveň jsem dodal, že to není úplně ono a doplnil jsem tedy možnost jet z Budějovické Budějovickou ulicí. Pokud Kačerov zcela odpískáme, pak je jasná ulice Na Strži. Nicméně linka protažená z Budějovické na Spořilov bude ráno už na Budějovické nejméně pět minut opožděna a nebude splňovat požadavek na pravidelný takt. Nicméně uznávám, že pro stažení lidí ze Spořilova je to správná cesta.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4204
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 09:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díval jsem se na provozní parametry 118. Interval 12/20/12/20 podle mě je interval, s kterým se rychlá tangenta nechytí. Pásmový provoz v Praze je "zakázaný", a zkracovat interval v celé trase myslím, že by nemělo smysl.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4205
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 09:40:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě se vrátím k pásmovému provozu metra. Před prázdninami byl na lince B nejkratší špičkový interval asi 2:30. K tomu mi vychází potřeba asi 35 souprav.
Při nezměněném počtu souprav by mohl pásmový provoz vypadat tak, že v okrajových částech by byl interval 4 min., což by mohlo v pohodě kapacitně stačit. V úseku Českomoravská-Butovice by byl "dvojtaktní" interval 2:30-1:30, případně 2:15-1:45. Na dlouhou trasu by mohlo stačit okolo 22 souprav, na krátkou okolo 13 souprav, čili přesně stejně jako dnes. Kdyby kvůli kratším obratům a dvěma trasám nestačily, tak by základní interval nebyl 4:00, ale třeba 4:15. Při příjezdu soupravy na kratší trase by se muselo na nástupišti hlásit něco jako "Tato souprava končí v xy. Cestující do zz prosíme nenastupujte, vaše souprava přijede za x minut." Část lidí by to sice ignorovala, ale část by se se tím určitě řídila.
Myslím si, že přes všechny nevýhody by šlo o pohodlnější model cestování ve špičce, než dneska. Ne každý má rád těsný kontakt se spolucestujícími.

I sedlo by šlo řešit pásmově, mohlo by se jezdit třeba jen Smíchovské nádraží - Českomoravská. Pokud by organizátor a dopravce odolali pokušení tímto způsobem ušetřit a zachovali počet sedlových souprav, tak by mohlo jít o docela slušné intervaly na okrajích, a o velmi zajímavé v centru. V sedle se by pochopitelně hodil spíš půlený interval v centru, "dvojtaktní" má smysl jen v časech kdy jsou problémy s kapacitou.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2846
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 09:50:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jste přesvědčený že sjet z Na Strži dolů k dálnici vyjde o tolik rychlejc než jízda dolů via Dvorce? Já teda ne. Než to projede světla na Ryšánce a ty druhý s blbým levým odbhočení k dálnici tak bude bus téměř ve Dvorcích. Navíc když ten bus pojede přes Dvorce tak získá i frekvenci na tramvaje což jinak v tý 118 zůstane.

Z Brumlovky jezdí účelovka na Budějárnu s intervalem asi 6-8 minut. Takže zapásmovat 118 na Brumlovce naprosto nic nebrání. Když 197 může mít asi 4 varianty tak nevím proč by půlka 118 nemohla končit na Brumlovce. nebo tamo zaříznout 121 a kolečka blbosti po Stopořilově odjezdit tou 118.

Na druhým břehu je asi nutnou podmínkou jízda via SN na Knížecí. Jinak to frekvenčně taky zázrak nebude a zbyde frekvence z vlaků a PIDibusů ze SN + tram od Barrandu, což může stačit na špičkovou linku jako návoz na P4 ale na nic víc...

Na co Kačerov když to bude mít přestup na Budějárně? To i pro ty potenciální lidi z JM asi bude lepší neb přestup bez kilometrový chodby a s možností nákupů i jinde než v houmlesstánkách.

Pankrác tudy ne. Tam by pomohl bus po 148 na Palačák. Jen nevím co s ním dál - jedině mně napadá to propojit se 176 čímž by ale chudáci študáci ze Strahova na Karlák museli jít kousek pěšky....
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3323
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 10:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Tak to se omlouvám, dal jsem si jen špatně dohromady dva příspěvky. Já bych Kačerov něřešil, protože při vhodném vedení linek to podle mého názoru není potřeba.

Bručoun: Tak 118 má přes rok ráno 10 minut. Já jsem psal cca dnešní interval, ale já bych asi začal s inetrvalem 10 minut ve špičce a 15 v sedle. Ale možná by se dalo při souběžné optimalizaci ostatních linek udělat klasický ROPIDí 6/15/7,5.
Pásmový provoz zakázaný není, stačí se podívat na některé ROPIDí úpravy posledních let.

Petr_vlček: Já jsem proto dával dvě varianty a obě bych prověřil, ovšem jsem s Dvorci opatrnej. Tam jsou světla taky, a pak jsou světla u přejezdu TT, Branická, u Barranďáku.

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6650
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 10:36:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
Bylo potřeba urychlit stavbu PO mezi R12 a D1, ale nestalo se
Tentokrát stojí na vině, ale sdružení OS Běchovice, které se odvolalo proti stavbě za 5 minut 12. Stavba 511 měla už běžet dva roky a peníze na ní tehdy vyčleněny byly taky a zhotovitel vybrán snad taky. Takže politikou bych to zrovna moc nenazýval. Spíš chatrnými zákony ČR.

Tipuju, že po soudních žalobách lidí ze Spořilovské a kolapsech D1 se do půl roku kamiony na Jižní spojku a Barranďák vrátějí.
Přesně tohle si myslím taky. Proto půjde zas do kopru autobusová linka Kačerov-Smíchov. A soudní žaloby se nebudou hrnout jen ze Spořilova. Říčany, Křenice nebo Úvaly to odskáčou brutálně taky.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4206
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 11:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sjet ze strže na jižní spojku se do určité délky zácpy před barranďákem jednoznačně vyplatí. "Nadlimitní" zácpy by snad měly zmizet, už brzo uvidíme v praxi jak to bude doopravdy.
V každém případě by se měl úsek Na strži-lihovar jezdit bez zastávek. V takovém případě se dá trasa operativně měnit, může třeba být různá v různé denní době. Když nejsou po cestě zastávky, tak může být běžným nešotoušským cestujícím úplně jedno, kudy se jede, hlavně když to jede.
Má-li se tato linka chytit i ve směru od Hájů, z Roztyl a Kačerova na Smíchov, tak se musí se zastávkami šetřit, a jet co nejrychleji. Zkrátka, je třeba odolat pokušení kombinovat páteřní linku s lokálním vymetákem.

Čím víc o tom uvažuju, tak mi vychází jako potřebná současná obsluha Smíchovského nádraží i Anděla-Na Knížecí. Určitě by se mělo začít v této variantě, a teprve v případě vyloženého vožení vzduchu v tomto úseku to nějak měnit.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4207
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 11:09:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Proto půjde zas do kopru autobusová linka Kačerov-Smíchov"

Nemusí, může to ustát v jakési polopřitažlivé podobě. Nejvíc kamionů jede od Brna, a ty se po 20.9. nevrátí.
Vsadil bych se, že při jen trochu slušném provedení bude tato tangenta denně vozit řádově víc lidí, než "slavná" železniční S41 mezi Holešovicemi a Libní. (Podle toho, co vídám, odveze S41 v tomto úseku jen okolo 300 lidí jedním směrem za celý den!)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2847
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 11:22:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Sjet ze strže na jižní spojku se do určité délky zácpy před barranďákem jednoznačně vyplatí."

No dojíždějící IGK na Pankrác jsou až na výjimky názoru opačného.

Světla jsou ve Dvorcích (aneb Ryšánka). Až na výjimky první zelená na obojích. Když to pojede po kolejích (stejně tam jsou BKV a pás je širokej dost) tak si to ty druhý může házet stejně jako tramvaj (to jsou ty druhý kde se musí dole odbočit vlevo). Ty třetí si hází bus ihned v extra pruhu už dnes a u těch čtvrtejch je jedno ze který strany se tam stojí (ač od řeky se i při úplně plným esíčku zpravidla projede na druhý o čemž ze spojky přesvědčenej nejsem a nejen já).

On je možná i trochu problém v tom že nejsou love resp. jich není nekonečně. Tudíž asi bude finančně průchodnější udělat nějakou linku využitím části jiné pokud se tím nějak extra nezpomalí a to se těma třema zastávkama přes Dvorce nezpomalí. A až na parodii 121 od Bránika na Knížecí jedoucí tu a tam podle vejbuchu necek a podle toho i prázdnou není co omezit. 118 zůstat stejně musí, 121 do Bránika taky, 192 dolním Krkem a na Barrand taky a 124 by spíš potřebovala v části posílit.

Takže je na výběr buď úplně nová linka s tím, že musí mít atraktivní interval. Což je v sedle 15 a ve špičce 7-8, jinak na to bude hozen substrátem dlab. Nebo se využije jiná linka a ta se posílí intervalově a o kus prodlouží. Prostě Dvorce - Anděl je blíž než Brumlovka - Anděl. Až se ukáže že ta 118 nepobírá tak je možné uvažovat o vyčlenění superexpresu, to ale ještě dlouho nehrozí.

Ono kdybych jezdil třeba z Budějárny na bus někam do Butovic nebo Zličína tak stejně pojedu C/B - tím neříkám že ten spoj na Smích nemá význam ale nepobere zdaleka všechnu frekvenci na druhej břeh.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6651
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 11:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:
Z D1 je to zhruba polovina kamionů. Druhá půlka je z D11, R10, D8. Ve špičce by se tak jako tak stálo od Barranďáku až po Kačerov.

Kdyby byla postavena TT Lihovar-Dvorce-Budějovická-Pražského povstání, nemusely by se vymějšlet békoviny typu autobusy na dálnici.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3324
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 12:06:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle tohoto dokumentu vyházejícího z průzkumu z dubna 2008 jelo v úseku Holešovice-Balabenka v tomto směru 371 lidí a zpět 1321 lidí. Původně jsem si myslel, že ve směru zpět jde o překlep, ale podle JŘ dojížděly do Holešovic zřejmě kvůli stavbě Nového spojení dva spěšné vlaky, z Prahy žádný takový vlak nejel. ML měla v GVD 07/08 22 párů spojů, tzn. že průměrné vytížení jednoho vlaku Holešovice-Libeń činilo 16,86 osoby. Pokud bych nehleděl na finanční náročnost, tak máme v Praze mnohem méně vytížené (i tangenciální) spoje s podobným intervalem, namátkou třeba linka 202 mezi Kbely a Miškovicemi nebo třeba 269 ve většině trasy.

PV: V zásadě souhlasím. Tady všichni od těch rychlých tangent očekávají zázraky, ale já jsem v tom opatrný. Sice nabídnou rychlost, ale ten vzorek lidí, kterým by opravdu mohly pomoci, zas tak vysoký není. Lidi nebudou posuzovat výhodnost jenom podle času dostupnosti Smíchova či Knížecí, ale celkovou výhodnost, která zavisí například na celkovém času domov - práce/škola/... či pohodlí na přestupech, a to zrovna vztah Na Knížecí - Anděl křižovatka není (450m).
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4208
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 13:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: "Z D1 je to zhruba polovina kamionů. Druhá půlka je z D11, R10, D8. Ve špičce by se tak jako tak stálo od Barranďáku až po Kačerov."

Jezdím tam autem zhruba jednou týdně, tak vím že přeháníte nad únosnou míru. Za prvé, zácpa není vždycky až ke Kačerovu. Za druhé, když zmizí více než půlka kamionů, tak se zácpa zcela jistě zkrátí.
Obecně platí, že kolona se tvoří při překročení kapacity komunikace. Při snížení počtu vozidel například o 25% se kolona zkrátí daleko více než o 25%. Buď se úplně rozplyne, nebo se zkrátí například o 50% nebo 75%. V tomto případě se při zkrácení kolon na jižní spojce budou přelévat vozidla odjinud, přesto kolony původní délky nedorostou.

"Kdyby byla postavena TT Lihovar-Dvorce-Budějovická-Pražského povstání, nemusely by se vymějšlet békoviny typu autobusy na dálnici."

Autobus na dálnici není békovina. Békovina naopak je, když je dálnice vyhrazena jen IAD, a VHD se plouží výhradně starými uličkami.

Nezapomeňte na to, že výstavba kolejí vždycky bude mít skluz za reálnou poptávkou po spojení. Tak to bylo, je, a bude. Dostatek peněz by tento skluz zkrátil, ale nikdy ho zcela neodstraní. Je naprosto normální, že autobusy zaskakují všude, kde koleje buď nejsou, nebo nevyhovyjí směrem či kapacitou.
Kdyby šotoušský Ropid autobusy nedémonizoval, ale dokázal lépe využít jejich variability, tak mohla být VHD v Praze už teď daleko lepší. Ropid bohužel využívá variability autobusů hlavně k tomu, aby je co nejvíce zaklikatil a zpomalil. Místo aby ve směrech silné poptávky převažovaly přímé linky, tak převažují klikatiny.

Orky: "Tady všichni od těch rychlých tangent očekávají zázraky"

Nevšiml jsem si, že by někdo očekával zázraky. Leda, že by se na kolejově zaměřeném fóru považovalo za zázrak, že to vůbec může fungovat.

"pohodlí na přestupech, a to zrovna vztah Na Knížecí - Anděl křižovatka není (450m)"

Děláte jako kdyby přestup B x C byl nějaké pohodlí. Hlavně doufám, že to nemyslíte jako argument proti prodloužení na Knížecí.

Petr Vlček: "to se těma třema zastávkama přes Dvorce nezpomalí."

Tvůrci 200 kdysi byli jiného názoru, udělali ji jako absolutně rychlíkovou, z Florence se jelo bez zastávky až na začátek Bohnice. Napřed by se to tak rok mělo zkusit s minimem zastávek, a v případě rostoucí vytíženosti zastávky nepřidávat.

V zásadě platí, že v nejméně vytížených směrech musí roli páteře, vymetáku nácestých zastávek, i kličkovací příšery obstarat jediná linka. Jakmile vzroste vytíženost a interval klesne pod určitou mez, tak je třeba rozdělit trasu do více linek. Nejdůležitější přitom je oddělit tranzitní linku od kličkovací příšery, a v případě ještě větší vytíženosti už je na místě rozděli přímou linku na zastávkovou a rychlíkovou. Teprve když je dosaženo této kvality sítě, je vhodné při dalším nárůstu vytížení nasazovat kapacitnější vozidla. Systém, ve kterém co nejvíce lidí jezdí co nejpříměji a nejrychleji přitom paradoxně bývá levnější, než ten s unitárními klikatými linkami v kloubech. Naopak, systém ve kterém je mnoho větších skupin cestujících motivováno k dlouhým oklikám po přetížených kolejích, ten je ze všeho nejdražší.

Když se udělají všechny síťové spojnice zastávkové, tak tím uživatelská kvalita sítě hodně trpí. V rozsáhlé síti nemůžou mít všechny linky stejnou funkci, ale musí se lišit podle funkcí. Interval nelze považovat za rozhodující kritérium kvality, rychlost a počet přestupů jsou dalšími neméně významnými kritérii.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4209
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 13:25:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Podle tohoto dokumentu vyházejícího z průzkumu z dubna 2008 .... v tomto směru 371 lidí ... průměrné vytížení jednoho vlaku Holešovice-Libeň činilo 16,86 osoby"

Zdá se mi mírně nafouknuté, co vidím tak tolik lidí v tomto úseku nejezdí, ale nevylučuju to.
V každém případě, od nejrychlejší možné linky Knížecí-Smíchovské nádraží-Budějovická-Brumlovka, s přitažlivým intervalem, rozhodně očekávám vyšší čísla. Pokud se do té linky po roce provozu nepodaří ve špičce přilákat ani nějakých 200 lidí za hodinu vytíženějším směrem, tak bych tomu říkal neúspěch.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3325
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 14:23:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Přestup BxC se dá stihnout z 2 minuty a to vás ještě půlku odveze eskalátor. 450m na Knížecí půjdete minimálně 5 minut a to ještě musíte docela natáhnout krok.
Já jsem se nesnažil argumentovat proti prodloužení na Knížecí, já se jen snažil ukázat, že uzel Na Knížecí-Anděl není zrovna uživatelsky přátelský.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4210
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 14:39:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"uzel Na Knížecí-Anděl není zrovna uživatelsky přátelský" ...
... při přestupu na tramvajové linky z Košíř. V jiných směrech nevidím problém.
Alternativou k 5 minutovému pěšímu přesunu je jeden přestup navíc. Buď tři stanice tramvají, nebo jedna metrem. Ten 5 minutový přesun myslím že je v dané konstalaci nejméně špatná varianta.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6653
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 14:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:
Za prvé, zácpa není vždycky až ke Kačerovu. Za druhé, když zmizí více než půlka kamionů, tak se zácpa zcela jistě zkrátí.
Není sice vždycky, ale dost často sahá až na Chodov, resp. do Michle.

Zácpa se sice zkrátí, ale ne natolik, aby byla Jižní spojka zcela průjezdná. Obávám se jen toho, že pokud se na JS kamiony po roce vrátí, bude metrolinka ztěží pro někoho atraktivní.

Békovina naopak je, když je dálnice vyhrazena jen IAD, a VHD se plouží výhradně starými uličkami.
Tak dálnice je apriori stavěná pro IAD a nikdy tomu nebude jinak. Já jsem pro, aby na MO jezdila MHD, ale jen za cenu, že bude plně průjezdný. Pokud se na JS po roce kolapsu na Spořilově kamiony vrátí, bude tahle metrolinka k ničemu a efekt bude přesně opačný - MHD lidi zase na*ere.

Kdyby šotoušský Ropid autobusy nedémonizoval, ale dokázal lépe využít jejich variability, tak mohla být VHD v Praze už teď daleko lepší. Ropid bohužel využívá variability autobusů hlavně k tomu, aby je co nejvíce zaklikatil a zpomalil.
S tím 100% souhlasím.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 15:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tvůrci 200 kdysi byli jiného názoru, udělali ji jako absolutně rychlíkovou, z Florence se jelo bez zastávky až na začátek Bohnice. Napřed by se to tak rok mělo zkusit s minimem zastávek, a v případě rostoucí vytíženosti zastávky nepřidávat.

Absolutně vyloučeno, ukázalo by se totiž, že to funguje a to by teoretici z Ropidu nerozdejchali. Asi jako chtít od satanisty, aby přísahal na Bibli.

Btw, 200 byla fajn, byl jsem tehdy ve škole za 20 minut. Dnes by mi stejná relace trvala dvakrát tak dlouho.
Si non confectus non reficiat.

Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2111
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 15:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Tak to může jezdit Stroupežnického ulicí až k Andělu. Stačí vodorovným značením v Plzeňské mezi Stroupežnického a Radlickou vyznačit otočku busů přes koleje. Jiný provoz tam není, pauzy pak v těch občasných na Plzeňské...

Jenže pak je to souběh 4 tram linek + metro + expres bus na Smícháč... A při intervalu busu pod 10 min na to asi nemáme. Takže možná rovnou konec na Smícháči.

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin Šubrt.)
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2850
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 16:30:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně se nezdá ta tangenta v podobě že se vyflákne na přestupní vazbu z velmi silné tram radiály + dalších busů. Zajímavý že nikoho nenapadne udělat tangentu jedoucí kolem metra bez vazby na něj ale tram trať se 4 linkama není důležitá. P%řitom z Modřan na Budějárnu by to asi bylo rychlejší než 205 a to i přes ty Dvorce. Na tu tangentu potřebujete MÍT FREKVENCI. A to není jen spoj mezi metrama resp. mezi jedním dopravním uzlem a jednou lokalitou pacovněmístní. Je to stejný jako mimo Prahu - rychlík solidně živený úsekovkou kontra prázdný expres o 5 minut rychlejší.

Já bych teda šel přesně oipačně než metodou nikde nestavět a pak přidávat zastávky. To totiž taky může skončit rychlým zářezem pro "není zájem". naopak mít to jako solidně rychlou spojnici s důležitejma vazbama na okolí a až se to naplní tak uvažovat o rozdělení do dvou linek.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2851
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 16:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a ještě jeden postřeh k jižní spojce: Až tamvocaď zmizej kamiony tak se tam natáhne IAD. Pohříchu i ta která dnes činí problémy na nájezdu z nábřeží protože tamtudy se houfně objíždí riziko vyhnití na spojce. Ať už je to sjezdem na Bránik a novým najetím nebo via Dvorce resp. Zelenej Pruh/Kekrční místo nájezdu na spojku u Krčního nádraží. Takže aspoň pro začátek než se to zas zaseká by to mohlo přinést jisté zklidnění nábřaží a nájezdu.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1902
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 18:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Jestli myslíš modřanskou TT, to snad už řeší Dvorce a 118 nebo co tam teď jezdí (kdzby jezdila častějc). Bus Smíchov-Budějovická asi odveze hlavně frekvenci ze Smíchovské nádraží, od metra od Zličína, tramvají z Barrandova a busů ze Zbraslavi. Pro Anděl asi zůstane výhodnější tramvaj přes IPP.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2853
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 19:28:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No když už budu v metru od Zličína tak asi via Florenc nebo Karlák. To je bezpečnější než bus riskující zácpy.

118 krom ranní špičky je nepoužitelná pro exterval. Právě proto že těžko budou love na její posílení a současně expres by tento měl mít společnou stanici s přestupem na tramvaj. Nebo má vzniknout další píčovina v podobě 253 míjející z Prahy terminál Nádraží Bránik?.

Prostzě mi přijde jako hovězina to místo přes Dvorce táhnout po spojce s tím že v sedle to bude o 2 minuty rychlejší a ve špičce jak kdy.
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 797
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 20:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Nojo, jenže linka přes Dvorce se mohla s klidem zrealizovat už dávno. Po spojce to pojede, aby si moh někdo honit triko a vykřikovat: Uvolnili jsme spojku od kamionů, a teď tam máte novou expresní bus linku, třikrát hurá.
OT: Dovolim si tu malou inzerci. Pokud by někdo z vás měl zájem o igelitku plnou různejch šotomateriálů (jízdní řády, schémata, letáky...) z Prahy z období posledních cca 20 let, napište mi mail. Kvůli stěhování to likviduju, a je mi líto to vyhodit. Předání možný na šotosrazu.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2855
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 20:37:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak samozřejmě že mohla. Ovšem byly důležitější úkoly - třeba zavést vysoce vytížený klouby na Chodov na 197 a místo užitečnýho protažení 118 byla na Smíchov protažena část 121 a navíc v rozsahu nepoužitelném....
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 20:40:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček:Jenže asi právě to, že to pojede po okruhu, přiláká lidi.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2856
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 21:23:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak asi jo. Sice nevím proč...

Lidi totiž jedou odněkud někam. A je jim jedno kudy pokud je spoj jinými parametry jako rychlost, četnost, pravidelnost (ne že jednou týdně shnije 15 minut v zácpě), vazby, kvalita přestupů a přípojných linek zaujme.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2548
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 23:38:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Nojo, jenže linka přes Dvorce se mohla s klidem zrealizovat už dávno. Po spojce to pojede, aby si moh někdo honit triko a vykřikovat: Uvolnili jsme spojku od kamionů, a teď tam máte novou expresní bus linku, třikrát hurá.

To je naprostá pravda. Přes Dvorce nejsou kamiony na JS tak klíčové a odbočení na Barranďák pro busy už řešené je. Vliv možné zácpy by nebyl tak zničující, určitě ne víc, než na 196, 197, 198 a 253.

Znám spoustu lidí pracujících (jako já) kolem Budějárny a frekvence pro rychlou linku na SN / Knížecí by podle mě byla hned. A to určitě i pro interval mnohem nižší, než má dnešní 118.

Současné autobusy přes Barrandovský most jsou proto kromě směru Libuš a Modřany předpokládám schválně tak krkolomné (buď přestupy, nebo 196 z Kačerova a oklikou, potom 192 sice z Budějovické, ale na druhém břehu jako vymeták pro Barrandov, 121 sice z P4 na Knížecí, ale superklikatě), aby byly použitelné jen pro menšiny cestujících, protože prodloužená 118 nebo nějaká nová linka by byla hned přeplněná a vyžadovala výrazné posílení. Což by stálo peníze, které by nešlo snadno ušetřit jinde (interval metra by kvůli tomu prodloužit nešlo a jiný autobus zrušit taky ne)
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 00:57:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Expresní busy Jeremenkovou?
Dobrý vtip.
To nepůjde ze stejných důvodů, proč do Jeremenkovy nemůže tramvaj.
Zas kdyby se to povedlo, možná by pak ještě prstíčkem hrabali, jestli by ty busy nešly nahradit tramvajema :-)
Si non confectus non reficiat.

huh
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.207.97
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 02:39:11    Odkaz na tento příspěvek  

A čím je zrovna Jeremenkova tak zvláštní? Vždyť tam ani baráky většinou nestojej hned u silnice. To tam bydlí nějaký nabob nebo co?
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 02:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo.
Si non confectus non reficiat.

Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8273
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 08:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoune, co to tu zase melete za blbosti o pásmovém provozu? (4204) Podívejte se laskavě aspoň na netu na jízdní řády, jo?
Různí - gratuluji, miláškové, po strastiplné diskusi spějete k tomu, co jsem navrhoval již dávnodávno - prodloužení 118 na SN ev. kolem důchoďáku na Anděl. Ono se to částečně zrealizovalo - prodloužila se blbá 121 jen v PD (aby se to otestovalo, nakonec 192 taky začínala jen v PD na Barr, a jakej je to dneska sukces, že jo). 118 je přesně ta linka, co jede místama, odkud lidi jezděj P4-P5 kombinací C-tram-(B). I se zastávkama dost rychlá a interval lze upravit, takže argumentace SOUČASNYM intervalem u BUDOUCÍ trasy je trošku blbá, ne? Žádná jižní spojka, kdepak
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 10:08:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže hypotetické změny autobusů bychom měli probrány a co říkáte změnám tramvajových linek od 1. září?
http://www.pidservis.ic.cz/report.php?no=728&style=standard

Vypadá to, že Jonášek měl pravdu, když tvrdil, že linka 25 se dočká své rehabilitace...
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3327
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 10:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prox: Možná je to náhoda, ale je z toho cítit další příprava na páteřní linky. 14 se pošle místo 8 do Karlína, 20 místo 8 na Podbabu a máme M26. 3 se sečte s 21 a máme M3. 4 se CD,CT prodlouží na Barrandov a zavedou vložené spoje v PD špičky Sídl.Barrandov-Smíchov. 5 a 8 game over.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6654
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 10:43:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad změny:
14 Myslíkovou je hovadina, za tím si stojím. Karlovo náměstí byla zastávka s největší výměnou cestujících. Pokud EU trvá na pravidelné lince, mohla tam klidně jezdit 21 obousměrně a protažená až na Zvonařku.

26 přes Náměstí Republiky chválím

15 na Divoký Šárce zůstane i po skončení výluky na 2? Tam se 2, 15, 20 a 26 nevejdou!

56 přes NR se mi nelíbí
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 999
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 10:58:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: A mně se právě 14 Myslíkovou líbí. Myslím si, že to je dobrá alternativa ke spojení Nové Město Smíchov. Rychle a bez komplikací. Jak jsem psal výše, začíná se mi práce ROPIDu líbit, jen nechápu, že doktor Šurovský si nechá vzít zastávku Vltavská. To už nejsou schůzky KMD ve Vltavské?
Obávám se, že 2 z výlukového zrušení se zruší úplně.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1000
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 11:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prox: Píšu to už poněkolikráte. Nelžu, nefantazíruji. Jo a poKáemovsku nevěštím. Koule užívám k jiným věcem.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6655
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 11:20:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek:
Myslíkova je od rána do večera zasekaná, proto se naopak ta "rychlá" cesta na Smíchov oproti dnešku ještě protáhne. 14 míjí Karlovo náměstí, což pro spoustu šotoušů sice není žádný problém, ale pro mě je důležitá výměna cestujících, a ta je na Karláku obrovská.
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 11:25:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin:
A na co se dá z té 14 na Karlově náměstí přestupovat?
Pokud jedu na Vinohrady, tak mám 4, 10, 16 na Zborovské
Pokud do Nuslí nebo Strašnic, tak mám 7 u Anděla
Pokud jedu do Modřan, mám M17 na Jiráskově náměstí...

Bylo by přece podivné mít v úseku Anděl - Karlovo náměstí 4 linky tramvají a ještě pod tím metro.
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 11:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Předpokládám, že po dokončení stavebních prací v Myslíkově ulici se uskuteční i změny v režimu užívání této ulice. Pokud ne, bude 14 směrem na Jiráskovo náměstí opravdu poskakovat, což nebude dobré. Stejně tak STOP před křižovatkou s ulicí Odborů není vhodný.
Co se týká přestupů, myslím si, že se dá pohodlně k cestě na Karlovo náměstí využít linek 3 a 24. Jediné, o co se "přijde" je přestup Náměstí Republiky x Štěpánská, ale nejsem si jistý, že je nějak frekventovaný. Ale píšu to též stále, že by nevadila linka, která by jela z IPP přes KN na VN.
Prox: Do Nuslí lze využít linku č. 24.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6657
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 11:59:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prox:
Pro mě není důležitý, jestli se tam (ne)dá na něco přestupovat, pro mě je důležitý, že se tam polovina lidí v tramvaji zvedne a vystoupí. Je tam třeba druhá největší nemocnice v Praze. A hlavně, nechci spekulovat. Fakt je ten, že přes Karlák linkou 14 tranzituje sotva polovina lidí.

Bylo by přece podivné mít v úseku Anděl - Karlovo náměstí 4 linky tramvají a ještě pod tím metro.
Že ti to nepřišlo podivný poslední rok? Opět, důležitý je, kolik na tom úseku fakticky cestuje lidí. A tramvaje v úseku Palačák - Anděl jezdí plné víc než je zdrávo. Z linky 16 na Kotlářku jsem při poslední změně radostí neskákal, ale říkal jsem si - plus je ten, že se posílí přeplněný úsek Palačák-Anděl. Teď zas budeme tam, kde před rokem - našvihaná 10, ve které se bude stát za Palačákem na schodech.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6658
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 12:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek:
Musím tě zklamat, ale v Myslíkově nebude samostatný pruh pro auta, protože parkovácí stání. Myslíkovou se bude po prázdninách jezdit přískokama. Už teď to tam stojí, a to to nechci vidět v září.

Co se týká přestupů, myslím si, že se dá pohodlně k cestě na Karlovo náměstí využít linek 3 a 24.
Proč se tedy 14 na Karláku skoro vyprázdní a zase naplní, když se tam dá dostat jinak a pohodlně? Já do hlav těm cestujícícm nevidím, ale když tak chtějí jezdit, tak proč jim to spojení brát?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8281
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 17:35:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad změny: To je nějaký divný. To je totiž jak z nejhustšího šotosnu. Neuvěřím tomu, dokud to neuvidím na oficiálních stránkách Ropidu a DPP nebo dokud to nevyjede - a k tomu tam bude muset být řečeno co pojede místo 56 přes Hlávkův most, co bude s 5 a 8 v Revoluční, jaxe vejdou 4 linky do DŠ a podobně. Myslím si že je to lež a za měsíc uvidíme - naštěstí tady na potvrzení / vyvrácení mého proroctví nemusíme čekat roky jako na železnici.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2112
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 17:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

huh: Okolo Jeremenkovy je maniakálně silná antitramvajová lobby...

Jonášek: 2 se musí obnovit, aby po otevření metra bylo co s parádou zrušit :-).

Martin: Trošku jsem se na 14 už teď díval a jezdí daleko plnější, než ve svazku s 3 a 24 přes Karlák. Z Václaváku se na Karlák jezdí, ale k tomu naprosto dostačují 3+24. Z Barrandova a Smíchova stačí opravdu hodit 4 na Barrandov trvale, 14 dát na Radlickou a 7 na Kotlářku :-). V okolí Myslíkovy je spojení Václavák - Smíchov nejatraktivnější a jsem rád, že to i Ropid pochopil. Poprvé u tramvají spokojenost. Rovněž s 15 a 25.

Jinak pokud 4 nejede na Barrandov trvale, není pro úsek Palačák - Anděl téměř žádnou posilou. Ostatně o prázdninách od Anděla jezdily na Karlák dlouho jen 10 + 4 do 20.hodin a nějak sis toho nevšiml. To bylo občas dost zajímavé. To spojení je akorát na 3 linky, ostatnbě, když byla 14 zrušena, nikdo si toho ani nevšiml...překvapivě. Tak nyní má nový úkol a já ho vítám.

Jinak k tomu tranzitu přes Karlák ve 14. Pochopitelně, že tranzituje tak půlka lidí. Druhá půlka tranzitu vyleze na Moráni z 3 nebo 24 a čeká na něco za řeku. Osobně bych uvítal zastávky Lazarská za křižovatkou, ale ty se zazdily opravou křižovatky s Myslíkovou....

Pokud bude 14 v Myslíkově neúnosně stát, osobně s epostarám, aby se tu EU dověděla :-). Bohužel stát asi bude...

KM: Až bude 2, půjde 15 dočasně na Podbabu.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
huh
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.207.97
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 19:02:55    Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: dobře, ale tady bylo řečeno, že by bránila expresnímu autobusu. To jednak nechápu proč (ale OK, motivace nemusí být racionální), ale hlavně nechápu, jak by mohla něčemu takovému zabránit.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3330
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 19:08:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

huh: Stačí jeden aktivní blbec. :-) Viz koridor u Úval. Taková 125 na Babu snad taky nevyjela kvůli stížnosti některých místních.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8282
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 19:49:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bude údivu a stížností až 14 profrčí v pravidelnym provozu přes Palačák. Ony už dnes ty xichty vypadaj všelijak. Myslím že k tomu radní před volbami odvahu nenajdou. Ono už takhle je to v Praze navyliž a ještě si nasrat lidi. Za klíčovou větu považuju MŠovu: "když byla 14 zrušena, nikdo si toho ani nevšiml".
Tipnu si 17 v trase ....Jirásk.n-Myslíkova-Národní-Národní divadlo.... Koza EU se nažere, a vlk zustane celej - metrolinka obslouží daleko víc stanic než když profrčí kolem mánesa a jízdní doba se jí až tak neprodlouží, stejně tu všichni říkáte že za staroměstskou to je nic moc, tak tomu nicmoc to vadit nebude.
ad 125: Oni to hlavně nechtěli místní - na Babě mají auta a socka je jaxi pod jejich úroveň.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2113
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 19:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

huh: Velmi tlačí na jisté politiky MČ P4. Až násilně... Nejde jen o tramvaje, ale nechtějí ani busy a vlastně ani auta (odpor proti Dvoreckému mostu)...tuším, že ani parkování a cyklisty :-).

KM: Ona tam 14 prostě zůstane a nikomu to nepřijde :-).

Ten tip se 17 přes Národní je tak ouchylnej, že si nech vyladit tu kouli :-). Ale to už jsme tu probrali :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8283
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 20:04:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Co bys ode mě čekal... Není už sama ML17 dost úchylná? A bude hůř... ML12,26,3...
OK, tak bychom mohli Myslíkovou vést 24 nebo 18. Prostě ta 14 pujde... ted jen nevim jestli do kytek nebo do kopru nebo prostě do to mi koule neukazuje. Zkusim ještě kafe.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 798
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 20:11:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Kafe je hnědý, takže bych tipnul tu poslední možnost
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 13:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt: A tipuješ čtyři linky na Divokou Šárku, nebo pojede 2 do Podbaby? Osobně bych rád 15 do Podbaby a 2 na DŠ. Ale to by 2 nemohla mít BP. Takže vidím 2 na vnější v Podbabě.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8291
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 13:57:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: Školáci, dojíždějící mezi školami a sídlišti na Petřinách a Červeném vrchu (ty školy nejsou zaměnitelné, Arabská je jiná než Nad alejí, podobně Alžírská) he? I pro ty je dvojka. já bych si tipnul, že by se mohl zopakovat experiment, již jednou ověřený: 2 Petřiny - Vozovna Vokovice. I když je fakt, že v případě ML 26 a 12 bude 20 zrušena a kolej na DŠ se uvolní. Jenže to ani 15 tam nebude potřeba. Nenene, nevěřím že k těm změnám dojde.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2114
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 14:49:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: Tipuju 15 v Podbabě, 2 na DŠ spolu s 20 a na Petřinách společnou kolej pro 1+18 :-). Do doby než se 2 zruší.

KM: Onu M26 neplánoval ani Ropid. měl tam 5+26 ve stejné trase s výjimkou Flory a s koncem 5 na Radošovické, takže na DŠ asi stejně dvě koleje...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)