K-report
 

Archiv do 6. října 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 6. října 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4472
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 16:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Byl byste tak laskav a soustředil se více na věcnou stránku problému než na osobu oponenta?
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 16:30:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mluvím o té situaci, která trvala dny či týdny, nešťastníku!

Opakuji větu z předchozího příspěvku: Samozřejmě že pak se stav více méně vrátil do normálu - některé obce získaly kvalitná spojení zpět hned, někde se dokonce zlepšilo, někde se obnovy kvalitních spojení dočkali až letos po dlouhých protestech (Lovečkovice) a jinde se jí, žel, nedočkali dosud (Levín).
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4473
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 16:43:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"jinde se jí, žel, nedočkali dosud (Levín)"

Opakuji: co byste ještě chtěl, když z obce vyjíždí okolo 50 lidí denně, zhruba po 10 do každého z pěti různých cílů? Přímo z okraje obce lze jet do každého ze čtyř cílů směrů dvakrát za ranní špičku tam, a třikrát zpět. Do Liběšic je spojů méně, ale zase jsou zřejmě přímo vázány na začátek a konec školy. Do bližších cílů (Liběšice, Úštěk) se jezdí vždy přímým spojem, do vzdálenějších cílů (Litoměřice, Velké Březno, Ústí) buď přímo, nebo s přestupem.

Celotýdenní spojení je dílem přímo v obci, dílem ve 2 km vzdálených Lovečkovicích, nejčastěji do Ústí, s o něco nižší frekvencí i do Úštěka a Litoměřic.
Opakuji ještě jednou: co byste ještě chtěl pro obec se 100 obyvateli?

(Omluva za OT. Na téma Levín už psát nebudu.)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 17:00:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jediný věcný problém, který je tu k řešení, je ten, proč neustále řešíte něco jiného. Jestli chcete diskutovat o výsledcích optimalizace dopravy v Ústeckém kraji, najděte si někoho, s kým budete, protože já vám od prvního příspěvku opakuji, že o ní diskutovat nechci, protože se necítím být v tomto ohledu odborníkem. Paušálně jsem se o dopravě na Ústecku vyjádřil jen v souvislosti s těmi "dny krize", což byl žert, vztahující se k aktuální diskusi o Praze. Když jste mě pak, protože jste nejspíš nečetl kontext, napadl jako "dálkového kritika" výsledků optimalizace na Ústecku, neuváženě jsem vám opáčil, že o celém kraji paušálně se bavit nechci, ale obci, do které dojíždím já, se spojení zhoršilo. Možná, že dnes (po dlouhých protestech) je jakž takž dostatečné, ale bylo lepší. A po dobu několika let se zdejší spojení neustále měnila a byla čím dál nepraktičtější, díky čemuž jsem osobně sledoval úbytek cestujících. Pokud se v současném stavu (horším, než byl před reformou, ale zcela nově s docházkou do Lovečkovic alespoň tolerovatelném) zdejší situace ustálí, mohou cestující opět přibývat. Nic víc, absolutně nic víc, jsem netvrdil a já nevím, proč pořád vyvoláváte spor.

Já o voze, vy o koze. Já o té krátkodobé situaci, kdy se po celém kraji jezdilo improvizovaně na náklaďácích, vy: Ani ten Váš maličký Levín nepřišel o spojení. Já: Samozřejmě že pak se stav více méně vrátil do normálu, vy: dnes veškeré spojení funguje ve slušné korelaci. Já: některé obce získaly kvalitní spojení zpět hned, někde se dokonce zlepšilo, vy: Kdybyste nebyl tak zavilý, možná byste si toho všeho všimnul. Poraďte, co mám dělat, abyste odpovídal smysluplně?

Nemůžeme to ukončit? Připadám si, jako když se někoho zeptám, kolik je hodin, a odpověď zní "Ano".

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 17:18:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je zvláštní diskutovat s Bručounem. Napíšete mu, že 22 do Hostivaře jezdí prázdná, a on vám odpoví, že nemáte pravdu, protože do Hloubětína se teď jezdí lépe. Jemně ho upozorníte, že o Hloubětínu jste nic nepsali, a on vám řekne, že vaše návrhy by byly pro Hloubětín smrtící. Zdůrazníte, že o Hloubětínu nemluvíte a vůbec mluvit nechcete, a on na to, že je hned vidět, že Hloubětín vůbec neznáte. Vy se mu snažíte vysvětlit, že se nejspíš spletl, a on vás osočí z osobních útoků a zahrne vás záplavou čísel dokládajících, že obsluha Hloubětína je teď zcela vyhovující. Vy mu napíšete... a to už jste zcela v jeho vleku a odrážíte stále nesmyslnější příspěvky.

Všem se nesmírně omlouvám za strašlivé zaplevelení tématu "Optimalizace linkového vedení v Praze". Žádám administrátory, aby celý dialog o obsluze jedné zapadlé středohorské obce smazali (či alespoň moje příspěvky - včetně tohoto), a je mi velmi trapně, že jsem to nechal dospět tak daleko. Těším se na další diskusi.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1241
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 17:24:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: a mohl by jste mi před tím prosím odpovědět na mé jednoduché otázky ze 16:14 ?
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4474
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 17:33:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Mluvili jsme přece o tom, co by se stalo, kdyby začala být na svazky autobusových linek po Praze masivně vypisována nezmanipulovaná výběrová řízení"

Výborně! Takže k tématu:

- Hrozí v Praze po veřejné soutěži obdoba ústeckého "velkého třesku"?
Ne, pravděpodobně nehrozí. Žádná soukromá firma nemá monopolní postavení a DPP patří městu. Nikdo ani neuvažoval o soutěžení veškeré autobusové dopravy najednou.

- Hrozí v Praze po veřejné soutěži snížení kvality?
Ano, hrozí. Názornou ukázkou jsou mnozí "externí" dopravci v PID, z kterých Ropid neumí tu kvalitu vymáčknout.
Naopak, ústecký kraj je příkladem schopnosti tu kvalitu dlouhodobě zajistit, byť v tamějších podmínkách za cenu krátkodobého, dnes již dávno překonaného zhoršení.

- Je na místě při odmítání veřejných soutěží argumentovat ústeckým krajem?
Ne, to je zcela absurdní. Naopak, ústecký kraj je ukázkou, jak lze zároveň snížit cenu za výkony a dlouhodobě zajistit zvýšení kvality.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4475
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 17:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: V příspěvku 4472 jsem Vás o něco žádal. Opravdu mi nemůžete vyhovět?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8566
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 17:48:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Discoverer: Kde jste na to přišel? 8 přes malostr. chce pár exotů, pár šotoušů a pár zastupitelů, kteří nevědí co před volbami originálního slíbit. Jediný co se se 108 dá udělat rozumnýho je zrušit. 25 je plná jen když jede minutu před 1. Ta pak jede prázdná. A jedná se o kratičký úsek Vltavská-Letenské nám. 25 by nemusela jezdit vůbec, kdyby se pořád neblblo s 15. Těch pár lidí co jede durch Řepy-Dejvice v so a ne by si opravdu mohlo v Motole přestoupit. Pokud by nestíhala 174 v Břevnově, čemuž nevěřim, tak lze posílit jí. Třeba 235, pamatujete jak jezdila? Taky se nechci hádat, jen prostě píšu svoje zkušenosti a uvádim na pravou míru pověsti.
K těm busovejm dopravcům: Málokterý má kapacitu a síly udržet pražský standard, se kterým jde do soutěže a se kterým by ji případně vyhrál.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4476
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 17:52:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: "Mluvím o té situaci, která trvala dny či týdny, nešťastníku! .... Jestli chcete diskutovat o výsledcích optimalizace dopravy v Ústeckém kraji, najděte si někoho, s kým budete, protože já vám od prvního příspěvku opakuji, že o ní diskutovat nechci" .....

.... zatímco já od samého počátku hledám, čím se Vaše příspěvky týkají současnosti a jak souvisí s úkoly, před kterými se v Praze a středních Čechách stále zavírají oči.
Pokud se Vaše příspěvky současnosti ani optimalizace nijak netýkaly, pak nerozumím tomu, proč jste je sem psal.
Discoverer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 18:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Přesně na takové nebudu reagovat, když na všechny linky v mé oblasti, o kterých jsem mluvil, napíšete zrušit. Vaším postupem bych mohl zrušit mnoho dalších linek s tím, že se to vejde kapacitně do ostatních vozů. Mám své zkušenosti a jsem rád, že je nyní situace taková jaká je.
Scoffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 5-2010
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 18:14:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: a maj teda chodit lidi mezi Vltavskou a Letenským náměstím pěšky? Když se jedná o tak kratičkej úsek? V ranní špiččce nejezdila 25 plná jen, když jela 2 minuty za jedničkou. A to zas jezdila plná jednička. Při proložení jezdila vždycky narvaná a lidma na schodech.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 5-2009
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 18:20:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brucoun: Jiste, za vsechno muze Klavirista :D
Muj prispevek byl myslen tak, abyste to neprehaneli s tim nadsenim pro soukrome male dopravce. Ze se pak na podminky dopravci vykaslou a nebo je objednatel proste nevyzaduje! Max.da populisticky jednu pokuticku, da se to do mistnich novin a dopravce si dela dal, co chce. V Lovosicich vidim pravidelne naflakanou dodavku DPCHJ, driv tam jezdila normalni 45 mistna Karosa zleho DPUK. Tak jakepak zlepseni? Zmeny koncepce (mnohdy dobre myslene, avsak v praxi nefunkcni-pripoje vlakXbus nejsou garantovany) preci nesouvisi s kapacitou nasazovanych vozu a dalsimi vecmi, co souviseji s kulturou cestovani (prazsky receno "standardy kvality").
Takze tam doslo k vyraznemu zhorseni, lidi nezajima, ze se hezky namalovaly lincicky U na uzasnou sotomapicku, kdyz ta v realu znamena dodavky, prestupy a finance navic (pripomenme lonskou "optimalizaci" v oblasti Libceves). Je tragedie a ostuda, ze stale neni integrovany tarif, ten snad v Praze rusit nechcete.

Reknete mi, Brucoune, z ceho si ma Praha vzit priklad? Z ruseni tzv.soubeznych spoju? Chcete zrusit busy po Plzenske ci Evropske, protoze tam uz je tram? :D Chcete lidem zvysit pocet prestupu a negarantovat jim pripoj? Viz zruseni busu Usti-Lovosice, nyni nutnost prestoupit v Lovo, zaplatit 2 jizdenky a doufat, ze vlak nebude mit zpozdeni, jinak SMULA. Jestli si takhle predstavujete fungujici VHD, tak prosim

V zivote me nenapadlo, ze v necem tak zivelnem, na vysoke urovni fungujicim, se bude propirat neco tak nefunkcniho jako "IDS UK" :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8568
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 18:28:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Disc.: No nereagujte, na to máte svaté právo. Stejně by mě nařkli, že jsem zas vyvolal hádku. Podivejte se, mojí oblastí je Letná a Štross a daleko radši bych tam viděl dvě metrolinky jezdící často a pořádně, než 5 linek, z nichž 4 odjedou současně, pak 10 minut nic a pak jeden vozík 15. Radši bych na nám. republiky, kam jezdím denně 2x viděl ML26, než svazek 5,8,14,26, jedoucí v 90% případů pohromadě. Šotoinženýři řeknou - ideální int. 2 minuty, my kaštani víme svý: 1-7-1-7. A navíc současnej stav prostě stojí moc peněz a obvykle místo rozumné regulace pak přichází rušení natvrdo. a tomu se snažím předejít.
Scoffer: Nedramatizujte to tak. Kvůli pár stupňům 4 v odpolední špičce v úseku Vlt.-Letná (protože to jsou lidi z metra, lidi na metro jsou rozloženi rovnoměrně) se nemusí tahat dva vozy od Kobylis po Vypich celý den navíc v souběhu s 1 Palma-Vozovna 6. Kdyby tam zustala 26 nebo 8 od Těšnova, odvezly by to v pohodě. Místo toho jezdí o most vedle svazek 4 prázdných linek.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Discoverer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 18:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, každý má svoji oblast a svůj směr o kterém je přesvědčený, že by to mělo jezdit lépe v kratším intervalu atd.

Rád slyším návrhy, ze kterých je vidět znalost oblasti, ale "všechny vaše linky bych zrušil a můj směr posílil" opravdu zavání provokací.

Já sám neříkám, že chci nějaké razantní posílení, chápu, že není moc kde to brát, ale zrušit ještě více to co je by bylo hloupé.

Na letné jsem bydlel 18 let :-)

Mějte se hezky
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4477
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 19:03:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Takze tam doslo k vyraznemu zhorseni, lidi nezajima, ze se hezky namalovaly lincicky U na uzasnou sotomapicku, kdyz ta v realu znamena dodavky ..."

Za DPÚK byly narvané spoje na jiných místech a u jiných spojů. Každá optimalizace něco takového nechtěně přinese, to ale není důvodem k odmítání optimalizací jako takových.
Kolikamístná je ta Vaše dodávka jak často je přetížená a jak přesně to přetížení vypadá?

Pokud chcete tvrdit, že jsou v ÚK minibusy masivně nasazovány na vytížené linky, tak Vám to neuvěřím. V Lovosicích sice jen málokdy vyjdu před nádraží, ale na jiná místa v ÚK se vracím poměrně často, a nic děsivého v autobusové dopravě jsem ještě neviděl, naopak bývám často příjemně prekvapen.

"tragedie a ostuda, ze stale neni integrovany tarif, ten snad v Praze rusit nechcete. .... Reknete mi, Brucoune, z ceho si ma Praha vzit priklad? Z ruseni tzv.soubeznych spoju?"

Zpočátku byla řeč o veřejných soutěžích, kvalitě vozidel a podobně, zde si Praha směle může vzít z ÚK příklad.
Potřeba optimalizace se týká především rozhraní PIDu a SIDu, a SIDu samotného. K této optimalizaci si lze vzít příklad v IREDu, v IDS-JMK nebo v ÚK.
I V Praze by se hodilo učité linky optimalizovat, ale ne tak primitivním způsobem jaký uvádíte.
Pražská optimalizace by měla směřovat spíš k nevožení velkých skupin lidí zbytečnou oklikou, ke zkracování celkových cestovních dob větších skupin cestujících, k nezvyšování počtu přestupů, a k lepší ekonomice systému. Pro optimalizaci pražské MHD by to ale chtělo jiné příklady než ÚK, například IDS-JMK, v některých prvcích i ODIS, či některé zahraniční MHD.
Co se týče tarifu, tak to z Vaší strany beru jako čirou provokaci.

"v praxi nefunkcni-pripoje vlakXbus nejsou garantovany"

Co se týká čekání autobusů na vlaky, tak to nejlépe funguje v IDS-JMK, kde je řízeno z dispečinku. V PIDu to funguje daleko hůř.
V ÚK čekání na vlak funguje jen místy, v tomto směru bych si příklad nebral. Na druhé straně, za DPÚK tam ty návaznosti většinou nebyly vůbec, čili o zlepšení jednoznačně jde. Prakticky ve všech hodně frekventovaných směrech zůstala zachována přímá spojení, v ÚK se přestupy týkají nesrovnatelně nižšího procenta cestujících než v PIDu.

Pokud jde o čekání vlaku na bus, tak první vlaštovkou zřejmě bude trať 045, kde vlaky Viamontu mají mít od prosince ve Svobodě čekací doby na autobusy od Pece a Jánek.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8569
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 19:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Disc: No já s tím "svůj směr bych posílil" nezačal. Já bych neposiloval, ale optimalizoval, to je zatracený rozdíl. Jinak já to beru tak, že bydlím v Praze. Mějte se podobně.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 19:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko:
1) Před velkým třeskem jezdily obyčejné Karosy jako všude jinde po republice. Vozítka, která se objevila poté, narychlo sehnaná, byla občas opravdu neuvěřitelná.
2) V první vlně Švestková, Kozí, Doupovská, trať Libochovice-Straškov. O rušení tratí tu nechci diskutovat, jen jsem konstatoval. Připomínám, že plány byly daleko rozsáhlejší (třeba trať 126), a legendární výrok hejtmana Šulce, že jimi jezdí jen houbaři.
3) No přece skoro všechny, kraj dokázal v době akutní krize zajistit jen velmi omezenou náhradní dopravu.
4) Nevím. Někde snad jen pár dní, jinde dva týdny? Sám fakt, že k něčemu takovému byť jen na hodinu došlo, je ale odpovědnost politiků a mělo dojít k jejich okamžitému odchodu.

Bručoun: Oceňuji pokus o návrat k věcné a rozumné debatě, ale k tomuhle jsem psal už včera a musel bych se opakovat. Ale jako gesto dobré vůle to najdu: No jo, když v Praze vypadají výběrové řízení tak, jak vypadají, tak z toho DPP vychází nejlíp, protože jakous takous kvalitu garantuje (tzn. i při poruše či výpadku něco přijede, a to něco může být dokonce stejné kvality jako to, co nepřijelo). Ale kdyby se prostě udělalo přísné, spravedlivé, nezmanipulované výběrové řízení (jde to v Praze vůbec?), třeba na to Zbraslavsko, vyhraje soukromý dopravce. A pak by měl plnit svoji úlohu ROPID a přísně kontrolovat dodržování veškerých standardů kvality, aby všichni soukromníci pochopili, že se jim nic promíjet nebude - a až to pochopí, po nějakém roce dvou by mohla přijít výběrka na další a další oblasti, DPP by za chvíli přišel o drtivou většinu BUS linek a město by výrazně ušetřilo.
A pokud jde o návaznosti vlak/bus v Ústeckém kraji, toho jsme se již dotkli. Odjezd posledního autobusy 5 minut před příjezdem vlaku hovoří za vše - nebývalo to.
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 20:09:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: teda když sem si ¨pročítal Vaše příspěvky tak sem proti Vám nic neměl... vesměs vždy souhlas.. ale evidentně se více vyznáte v Praze než tady u nás... ty názory typu¨: veřejná doprava v ústeckém kraji je hvězda či co a podobně... jak se to tu zlepšilo... až tu budete bydlet 23 let tak pak mluvte tyhle žvásty!!! s prominutím opravdu! u vás je zlepešní to že místo zrušeného vlaku cestující musí 3x přestoupit mezi autobusy různých dopravců a platit pokaždé jízdné.. já tím vlakem dojížděl 8 let denně na gymnázium do teplic... milý pane Vím o čem mluvím a vím kolik lidí jezdilo... narozdíl od Vás... návaznost? ale pohoda... jedno čekání klidně i hodinu..protože pan Šulc byl tak neschopný a x let sliboval jak slibotechna integrovaný systém? a ve finále nic? teda chtěl bych vidět tady to rozhořčení Vaše, kdyby vy jste místo busu DPP musel jet do práce na korbě avie a propadla vám navíc legitka na dopravce... jen tak mimochodem Krupka je oblast vysoce osídlená narozdíl od oblasti Lovečkovic... to že si někde u počítače doma najdete informace o počtu obyvatel města Krupka je přestě ten důkaz že to tu řešíte ze známosti možná tak internetu... protože kdyby jste to tu znal tak to víte... napsal jsem chbyně jenom město krupka.. měl jsem na mysli 30 000 vtéto oblasti... ten vlak zajištoval dopravu i tam kam bus nejezdil.. ted tam není ani vlak ani bus!!
takže opět kdyby jste byl znalý tak víte že nad tratí jsou další obydlí včetně turisticky oblíbené lanovky na komárku... ti lidi nepotřebují obsluhu? oni jsou něco míň než lidi v barácích u silnice? už jste si naše u toho vašeho internet spojení Děčín - Oldřichov? jinak by se hodilo tohle téma přehodit jinam.. třeba doprava v Ústeckém kraji... už je to opravdu trochu mimo mísu zde...

Děčín,,aut.nádr. MHD 4:08 512445 101
Chlumec MHD 4:59 5:40 585137 2
Teplice,,nem. 6:02 6:17 585136 8
Jeníkov,,nám. 6:31 >
Celkový čas 2 hod 23 min, vzdálenost 45 km
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4478
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 00:11:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"... místo zrušeného vlaku cestující musí 3x přestoupit mezi autobusy různých dopravců a platit pokaždé jízdné.."

A tohle žvást není? Nastala vůbec někde taková situace? A pokud ano, kolika lidí se týká?

Děčín-Oldřichov u Duchcova jako příklad zničeného využívaného spojení? Děláte si srandu, nebo to fakt myslíte vážně?

Vyzkoušel jste si někdy úroveň dopravní obsluhy mimo koleje na Rakovnicku, na Vlašimsku nebo na Kutnohorsku, že umíte tak dobře posoudit že ústecký kraj je horší?
Co se týče dřívějšího ústeckého autobusového systému, tak to na značné části území kraje byly náhodné výstřely, prakticky žádné přestupy, prakticky žádné návaznosti, sedlo mnohde nula, víkendy velmi často taky nic. Obávám se, že dřívější autobusy v ústeckém kraji z praxe prakticky neznáte, že jste znal jen vlaky. Jinak byste o dnešním systému autobusové dopravy nemohl tvrdit co tvrdíte.

Mně to totální odmítání ústecké optimalizace zavání spíš nějakým novodobým kolejově-šotoušským náboženstvím, či skupinovým šílenstvím, než podloženou věcnou kritikou.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1947
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 00:39:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem a M26: Ten Štros je takovej bermudskej trojúhelník: Z dálky to vypadá, že z Letné by všichni chtěli jezdit na Vltavskou a všichni na Nám. rep, a že nevyhovuje 26 ani přes NR ani přes Těšnov.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4479
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 01:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Carry54, ad Krupka: Vaše argumenty týkající se okolí Krupky jsou naprosto neuvěřitelné. Zejména tvrzení, že vlak obsluhoval obce kam dneska nic nejezdí. To je nepředstavitelná drzost něco takového tvrdit. Ukažte mi jedinou železniční stanici, která je pro obsluhu obce umístěna vhodněji, než autobusová zastávka!

"jen tak mimochodem Krupka je oblast vysoce osídlená narozdíl od oblasti Lovečkovic... to že si někde u počítače doma najdete informace o počtu obyvatel města Krupka je přestě ten důkaz že to tu řešíte ze známosti možná tak internetu... protože kdyby jste to tu znal tak to víte... napsal jsem chbyně jenom město krupka.. měl jsem na mysli 30 000 vtéto oblasti... "

Ano? A co považujete za oblast Krupky? Pár vsí a půlku Teplic? Obávám se, že bez kusu Teplic tolik lidí nenapočítáte, ani kdybyste sečetl všechy obce od Dubí a Novosedlic až do Chabařovic. Nehledě na to, že Dubí spáduje spíš do Teplic než do Krupky, a Proboštov a Novosedlice to samé. Těším se na další invektivy, že jsem zase něco vyčetl na internetu.
Až budete chtít příště dokazovat, že jsem někde nebyl, tak mi prosím předhoďte něco méně turisticky a šotoušsky známého, než je okolí tratě na Moldavu, nebo lanovky na Komáří vížku. Neběhám po tom světě zrovna krátce ...
Filda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.115.195
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 06:51:22    Odkaz na tento příspěvek  

Co mám známé u Lovosic, tedy zrovna tuhle optimalizace dopravy stejně nechápou a na Šulce si také pěkně nadávají.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3644
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 08:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nehcete jít řešit problémy ústeckého kraje do příslušného vlákna? Praha z ústeckým krajem ani nesousedí.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Discoverer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 10:03:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1+25 na Vltavské nyní stačí, zdá se ale, že 8+26 obě přes nám. Republiky - obě směr Letná -> Dejvická jsou zatím nadsazené.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3030
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 10:10:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: no na druhou stranu mít linku od Děčína a od Teplic které se tak nějak potkaj v Chlumci za účelem přestupu "když to vyjde" taky není optimum. A že něco není úplně OK svědčí více než nevalná obsazenost busů z Děčína oudolem k Liboucheci. Když je ten bus tak atraktivní tak proč s tím skoro nikdo nejezdí? Osobně mi to při náhodnejch pozorováních v DC (náhodně bus, dřív náhodně i vlak) přijde u těch busů ještě horší než to bývalo u šukafonů. Rozhodně ne lepší.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2218
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 10:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenom takový malý zlý nápad pro všechny, co by rádi 8 přes Malostranskou: co taková 133: DEPO HOSTIVAŘ - ... - Staroměstská - Malostranská - Královský letohrádek - Pražský hrad - Brusnice - VOZOVNA STŘEŠOVICE - (BOŘISLAVKA - (NOVÉ VOKOVICE))?

A to by se daly vymyslet ještě horší věci: např. přes Pohořelec a Malovanku na Strahov a dále po 176; přes Břevnov do Řep místo 180; přes Kafkovu na Dejvickou a pak na Letiště místo 119...muhehe...
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 10:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: A každý třetí až čtvrtý spoj 133 by mohl zajíždět do areálu Hradu a otáčet se na II. nádvoří kolem Kohlovy kašny. Nebo by tam mohla zajíždět "jen" na znamení :-)
Si non confectus non reficiat.

Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 667
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 10:48:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V těchto spojích bude vždy vyhraženo jedno místo, které nebude možné zasednout, kdyby náhodou u kašny přistoupil p.Nejchytřejší.
Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 11:28:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bručoun: odpovědi na tohle téma naleznete zde... https://www.k-report.net/discus/messages/2484/108627.html?12861711 01 ... a ohledně přestupu je to žvást?? prosím? máte tam ukázku jak se dostat z Děčína do oldřichova... opravdu jsem z chlumce tak vím že to tak je!!! koukám na to denodenně... já pochopím: přesun -takže se těším na dikuzi tam... jinak se vám podle mě tam moc nechce... protože s těma vašema tvrzeníma tam moc asi neprojdete...

(Příspěvek byl editován uživatelem carry54.)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2219
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 11:46:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A každý třetí až čtvrtý spoj 133 by mohl zajíždět do areálu Hradu
Po příslušných stavebních úpravách se samozřejmě povede část spojů přes II. a I. nádvoří na Hradčanské náměstí. Motající se kloub bude mnohem lepší atrakce než střídání stráží... a volné strážní budníčky se využijí pro řidiče po čas střídaných přestávek
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2220
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 11:51:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Carry54:
... a ohledně přestupu je to žvást?? prosím? máte tam ukázku jak se dostat z Děčína do oldřichova...
Kdo není hloupý nebo navedený, jezdí z Děčína do Oldřichova takhle:

Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 12:11:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: odpověď je už v příslušné diskuzi... tam to zmiňuji.. neřeší se Děčín, ústí, teplice... řeší se obyvatelé obcí...tam tento vlak nejezdí
Scoffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 5-2010
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 12:25:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: nevím jak v odpolední, ale ráno byla stupeň pět často. Pochybuju, ze by tomu pomohla 8 nebo 26, když má na Vltavský jinou zastávku, ledaže by tam byl nějakej panel, kterej by upozorňoval na její přijezd.

(Příspěvek byl editován uživatelem scoffer.)
Discoverer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 12:44:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě, 25 bývá plná už od tržnice, mnohdy od Palmovky. Kdybych chtěl šetřit tak spíše na 15.

25 by mohla jet místo 15 na Vysočanskou a vůbec už nejezdit na Vozovnu Kobylisy, kde se opravdu vozí vzduch, poté je možné 15 zrušit. Vždy je možné na Stross přestoupit na 12 a z Palmovky na Stross+Letnou 1+25 postačuje. Ten občasný zájezd na Šárku nenahrazovat, 20+26 postačuje, možno posílit dvojkou.

25 Vysočanská - Palmovka - Hradčanská - Vypich

Hlavně opakuju, že je to jen myšlenka, návrh k diskuzi, nic víc, tak prosím o slušnou diskuzi typu proč ano, proč ne.

Díky :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem discoverer.)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2230
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 13:04:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Discover: 15 je tramvaj p. Vitáskové a Prahy 7. Nezrušitelná. 25 je zde též oblíbena a zvláště je vyžadováno spojení k Bulovce, a dvojice. Je úplně jedno, kdo co chce (Ropid, šotouši, DP, cestující, Praha 7) - výsledek je často jediný možný, často divný, kompromis Ropid+Praha 7. 2 do Šárky nyní nejede. Musela by mít společnou kolej s druhou linkou celodenně, což vzhledem k tomu, že ji má na Petřinách též, by jaksi nebylo zrovna ono. Proto 2 jezdí nyní do Podbaby a 15 slouží jako ranní posila Evropské.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Discoverer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 13:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

15 nezrušitelná :-)) OK, pak už tu nic rozumně změnit nelze, když je nezrušitelná. Ještě jsem měl v záloze 12 místo 15 na Vysočanskou právě pro případ, že by 25 musela zůstat na Bulovce a ono nic.

To, že 25 ve dvojicích chápu, se tu skoro bojím přiznat :-)) ale ta 15? 12 to zvládá OK a na Stross se opravdu pohodlně přestupuje.

No jsem chytřejší s tou dvojkou :-) Díky za vysvětlení.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4480
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 13:15:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: ".... že něco není úplně OK svědčí více než nevalná obsazenost busů z Děčína oudolem k Liboucheci. Když je ten bus tak atraktivní tak proč s tím skoro nikdo nejezdí? Osobně mi to při náhodnejch pozorováních v DC (náhodně bus, dřív náhodně i vlak) přijde u těch busů ještě horší než to bývalo u šukafonů. Rozhodně ne lepší."

Ono taky jak často jezdil vlak, a jak často jezdí autobus. Možná jezdí náhradní autobus v příliš krátkém intervalu (zde JŘ Děčín-Libouchec-Chlumec). Z toho mála co jsem tam viděl si netroufám vytíženost a účelnost konkrétních spojů hodnotit.

Carry54: Vaši odpověď jsem nečetl, ani jsem nezkoumal v jakém tématu je. Příliš si vymýšlíte, než aby mělo smysl s Vámi diskutovat.

218: Přesně tak jsem to myslel, děkuji.

Omluva za OT.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8574
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 15:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě je tam chyba. Už zase!!!

Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 15:31:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bručoun: nemusíte zkoumat...je tam odkaz :-) no to mi něco potvdilo.. o vymýšlení může též nařknout Vás..na to pozor!!
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2222
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 15:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Jenom 6 linek z 8 je blbě, to ještě jde
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Discoverer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 15:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, 108,174,180,217 a 502 jede doleva s 143+149.

(Příspěvek byl editován uživatelem discoverer.)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 15:48:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: .... zatímco já od samého počátku hledám, čím se Vaše příspěvky týkají současnosti a jak souvisí s úkoly, před kterými se v Praze a středních Čechách stále zavírají oči.
Pokud se Vaše příspěvky současnosti ani optimalizace nijak netýkaly, pak nerozumím tomu, proč jste je sem psal.


Tohohle jsem si, Bručoune, všimnul až teď. A protože mám svoje limity a protože na sebe neuvádíte mail, abych vám to mohl napsat soukromě, musím tady. Všem se omlouvám.

Buď se mě jen snažíte vyprovokovat čím dál hloupějšími odpověďmi, nebo nejste normální. Omlouvám se, omlouvám se všem, ale tohle přesahuje všechny meze.

Vy jste mě napadl jako "dálkového kritika" dopravy na Ústecku, a začal jste tamní dopravu vychvalovat jako úplně nejvíc nejlepčí.
Já, místo abych vám dobrácky napsal: "Bručoune, jste mimo, moje poznámka se týkala jen těch několika dní s dodávkami, takže nejdřív čtěte, pak mluvte," jsem udělal osudovou chybu a prohlásil: "Nechci se bavit o Ústeckém kraji jako celku, ale třeba do vesnice, kam jezdím já, se doprava zhoršila."
Vy: "I vám se určitě doprava zlepšila..."
Já: "Nechci se bavit o Ústeckém kraji jako celku, ale co se té mé vesnice týče, narozdíl od vás tam často jezdím a prostě se zhoršila..."
Vy: "Ústecký kraj posílil páteřní směry a zahustil dopravu..."
Já: "To je možné, ale nechci se bavit o Ústeckém kraji jako celku. Pokud jde o mou vesnici, tumáte čísla, která zhoršení dokládají (starý a současný JŘ)."
Vy: "...zavedl návaznosti na vlaky..."
Já: "Cože? Dneska poslední autobus odjíždí pět minut před vlakem, dřív to navazovalo."
Vy: "... cestující jsou zkrátka spokojeni a hejtman Šulc je zbytečně démonizován..."
Já: "Člověče, posloucháte mě vůbec? Jste normální?"
Vy: "Nechte si ty osobní útoky. Zkrátka a dobře, globálně se doprava v Ústeckém kraji..."
Já: "Já se nechci bavit o dopravě v Ústeckém kraji jako celku, zmínil jsem jen tu jednu vesnici, doložil to čísly a ani o ní se už nechci bavit!!!"
Vy: "...zlepšila a Ústecký kraj může směle konkurovat krajům jiným..."
Já: "Sakra už, vy nešťastníku (nejostřejší výraz, jaký jsem dosud vůči vám použil), dost!"
Vy: "Vaše osobní útoky jsou ubohé. Ale abych se vrátil, celkově lze Ústecký kraj pochválit..."
A já mám v téhle situaci dvě možnosti. Buď to začít ignorovat a nechat vás dál ve vašich výlevech, nebo začít křičet ta nejsprostší slova, která mě napadají. Pokusím se o šalamounské třetí řešení - táži se vás, vám samotnému přijde vaše počínání v uplynulých dvou dnech patřičné a smysluplné? Děkuji vám za pravdivou odpověď.


Jan Burian:
Moje vlastní děti praví: Tati, ty jsi cvok!
Když furt mluvíš sám, to není žádnej dialog...

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8575
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 17:01:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouši, vítejte mezi nás . Bručounův slovník vůči vám se velmi podobá tomu co používal vůči mě.
Já to tu prostě miluju.
PS Doufám Bručoune že to nepovažujete za porušení příměří.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Kubix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 17:20:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ - Mno jo,ale pokud bude M3, spojení Vltavská-Kobylisy bude zajišťovat 24:-) 15 se zřizovala tušim pro 2 důvody: směr Letná-Nádr.Holešovice a Orten-Bulovka. Druhý již neplatí,čili mi vychází na Výstavišti nebo Nádr.Hole transformace z 15 na 5 a vyšetřim za úsek Maniny-Vysočanská..kam může třeba zrovna ta 25.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 17:28:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B.: Upomínám, že nejhrubší výraz, který jsem vůči vaší osobě použil, byl "nešťastníku"... A hlouběji klesnout nehodlám.

Můj příspěvek je ryze osobní (už jsem nemohl jinak), nikoli prolhaný. Samozřejmě nešlo o přesné citáty, doufám, Bručoune, že je nebudete požadovat. Pochopitelně bych je ale najít mohl, obávám se, že už to tu ale nikoho nezajímá (ono to tu nikoho nezajímá od začátku). Ostatně autentické citáty jsem použil už v příspěvku č. 418, a vy na to jen, abych nechal osobní útoky a zase jste začal o optimalizaci dopravy v celém Ústeckém kraji. Přesně, jak jsem napodobil výše.

A děkuji z celého srdce za upřímnou odpověď na mou otázku. Již je jasno.

K žádosti o smazání se připojuji, udělalo by to tečku za touto nechutnou epizodou. Všem se ještě jednou omlouvám, i já na ní mám značný podíl, neb jsem ji nedokázal včas ukončit.

Vidíte, Káeme, v dopravě se téměř na ničem neshodneme, ale jsou věci, které nás spojují...

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Jon_pimmon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 20:47:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nemohla by se zavést nějaká pražská autobusová metrolinka až do toho Ústeckého kraje, aby byli všichni spokojení? Navrhuji třeba 133 z Náměstí Republiky, po Liberecké, přes všechny ty výše zmiňované zastávky do Ústí a každý druhý spoj prodloužit co nejkratší cestou třeba do Varnsdorfu!!
PAPÍROVÉ MODELY (NEJEN) AUTOBUSŮ KE STAŽENÍ
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 22:06:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu off-topic:
Nevíte proč už je asi rok průjezdná Nádražní ulice okolo smíchovského nádraží. Co pamatuji, byl v obou směrech zákaz, který už tam není a docela tam vzrostl provoz a už aby se člověk bál dojít z vlaku na tramvaj. To je nějaká Jančíkovina ?
Barrandov bez kamionů už 20.9. !!!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4482
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 22:20:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašoutouši, Vy se opravdu nestydíte přikrášlovat výroky toho druhého, a pak je citovat jako autentické?
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1354
Registrován: 6-2005
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 23:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé nářky - a dobře se u toho bavím - nad dopravním spojením stohlavé obce, které je přitom luxusnější a četnější, než spojení (v jiném kraji) jednoho pětitisícového města s městem okresním...
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 23:50:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Nemám co dodat. Už budu leda znovu a znovu kopírovat příspěvek č. 421, který zcela přesně vystihuje průběh celé naší komunikace a není v něm obsaženo naprosto nic, s čím byste mohl nesouhlasit. Ostatně právě jsem pročetl celou naši diskusi a jsem okamžitě připraven nahradit vámi kritizované neuatentické výroky skutečnými, autentickými, přesně v tomtéž významu i pořadí. Sedí to naprosto přesně.

A pokud si chcete něco vyřizovat na osobní rovině, můžete psát na můj mail. Narozdíl od vás ho netajím a mám odkaz pod nickem. Toto diskusní fórum není k tomuto účelo určeno a i když se někteří touto výměnou baví, většinu zajisté obtěžuje. Děkuji za sebe a snad i za ně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4484
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 05. října 2010 - 15:40:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Pokud zčásti reaguju na předchozí příspěvek a zčásti stahuju řeč k příbuznému tématu, tak je to proto, že to příbuzné téma považuju za významnější. Pisatel původního příspěvku si těch odboček, které ho nezajímají, nemusí všímat, nemusí reagovat. Necítím povinnost odpovídat na veškeré Vaše otázky. Pokud tak učiním, necítím povinnost řešit tu potázku přesně tak, jak jste ji položil.
Hned na úvod mého vstupu do diskuse jsem v první větě napsal: "Nechci nijak polemizovat o době těsně po vypovězení DPÚK, to skutečně byl maglajs." To myslím, že jsem dodržel. Nepovažuju za povinnost se k této době vyjadřovat ani v případě, že Vás tato doba zajímá ze všeho nejvíce.
Nejste-li s tím co píšu spokojen, můžete klidně a věcně napsat, že jsem Vám neodpověděl, že stahuju řeč jinam, že Vás to nezajímá, že to nebudete řešit. Pak by ale asi bylo na místě, abyste skutečně nic neřešil, a třeba už ani nereagoval.
Problém vidím v tom, že Vás ty mé pohledy na vzdálenější souvislosti problému, z úplně jiných úhlů pohledu, mající větší vztah k současnosti, evidentně strašně rozčilují. Jinak byste ty Vaše dlouhé ryze osobní příspěvky nepsal.

Příspěvek, kterým jsem rozhořčeně a razantně reagoval na "cinknutou" kompilaci ve Vašem příspěvku č.421, je smazán, poprosil jsem o to redakci.
(Pokud by z jakéhokoli důvodu byly mazány osobně laděné příspěvky na této stránce, prosím aby byl zároveň smazán i tento příspěvek.)


(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8588
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 12:22:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML17: nejprve krátký sólo, pak krátký v soupravách jen ráno, nyní krátký v soupravách celodenně v kladiva. Krátký v soupravách CD CT budou následovat. Pak přijde totéž s 10 a 16 a pak s 12 a 20. A pak že se mi to neplní.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8589
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 12:25:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218 a Discoverer: No správně by toto mělo být až na Hládkově, ale budiž, chtěj tim naznačit ty směry o stanici dříve, ale 217 by měla být jednoznačně doleva, tedy pod 143 a 149 - hlavně že tam dokonce na to i místo je.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4491
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 06. října 2010 - 13:02:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve víru předchzí diskuse také zaznělo:

"Muj prispevek byl myslen tak, abyste to neprehaneli s tim nadsenim pro soukrome male dopravce"

"K těm busovejm dopravcům: Málokterý má kapacitu a síly udržet pražský standard, se kterým jde do soutěže a se kterým by ji případně vyhrál."

Možná by nebylo špatné se podívat těm "malým lokálním soukromým dopravcům" na zoubek:

1) Bus line (původně ČSAD Semily).
Rychle expandující skupina, ruský kapitál. Z jednoho malého ČSAD postupně vznikla skupina s 10 provozovnami v S a V Čechách. Deklaruje zájem i o střední Čechy.

2) ICOM transport.
Největší automobilní dopravce v ČR, druhý největší autobusový dopravce. Česká firma. Lokální základny ČSAD Slaný a Benešov.

3) Veolia Transport.
Člen mezinárodní skupiny Veolia. Největší autobusový dopravce v ČR. Lokální základny Vršovice, Neratovice, Příbram.

4) Arriva.
Člen mezinárodní skupiny Arriva. Lokální základny: Bosák Dobříš, Transcentrum Mladá Boleslav.

5) Probo bus.
Vlastníkem je NedRailways, Nizozemsko. Lokální základny Smíchov, Králův Dvůr.

6) ČSAD Střední Čechy.
Lokální soukromá firma, základny Mělník a Brandýs.

7) ČSAD Kladno.
Majetkově propojeno s firmami Bodos, Vydos, Krodos.

Hádám, že do dlouhodobého, dobře zajištěného kšeftu, který je prakticky bez rizika, by se někdo z těch větších hráčů obtěžoval jít. V případě, že by se Praha rozparcelovala na určitý počet jednotlivých provozních oblastí, tak by pro některé z uvedených firem šlo o stravitelná sousta. Pokud by soutěžila jen menší část Prahy, a ještě se nasekala na balíčky po několika linkách, tak by se o ně při poctivé soutěži poprala celá řada vlčáků.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8591
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 13:24:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DP Praha. Komunální český podnik. Dlouholeté (až 130 let) zkušenosti s přepravou cestujících. Synergický a multiplikační efekt provozování různých druhů dopravy. Lokální základny na obsluhovaném území.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 13:43:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt 2226: Já komentuji současné změny. Jistěže něco hradí hlouposti z minula, které jsem tu pranýřoval, ale se zářijovými a říjnovými změnami jsem celkem spokojený.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3035
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 06. října 2010 - 14:25:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No navíc Vrakolie Mršovice názorně předvádí jak se ten zajištěnej kšeft taky dá provozovat. Viz legenda 165....

Ikom si může strčit turecký pomsty do prdele

KM: a včera nějak ta "krásná a slavná" M17 asi nefuňkovala - kolem 17,45 se do trojky na Patlačáku směr Modřany cpal hustěstojící dav ač jedny světly před náma projela 21.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 14:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218 2218: Prodloužení linky 133 jsme s Martinem Subrtem již zkonstruovali, ale váš návrh není moc od věci. Přesto 8 přes Malostranskou a Pražský hrad až do Nádraží Podbaba! Comming soon!
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4492
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 06. října 2010 - 14:54:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Pokud by byl v zadávacích podmínkách (a následně ve smlouvě) bod "Turecká pomsta není přípustné vozidlo", tak by v zájmu zdárného kšeftu v I.iot COMpany jistě byli ochotni zakoupit pro Prahu něco jiného. Icomácké Intouro se na MHD ani nehodí.

Vršovický vozový park se za poslední léta zřetelně zlepšil, ale trvá problém lidských zdrojů.
Předchozí managemet sice měl slušné finanční výsledky, ale bylo to poněkud půjčené z budoucnosti. Vršovice právě jsou ve fázi konsolidace provozu. Je tedy otázka, zda zrovna Vršovice jsou momentálně schopny expanze.

Skupina Veolia jako celek je expanze schopna zcela jistě. O střední Čechy a Prahu mají zjevný zájem. Postupně koupili Příbram, Neratovice a Spojbus, z toho poslední dvě jmenované firmy velmi nedávno.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)