K-report
 

Archiv do 16. října 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 16. října 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 15:12:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Existuje ještě břevnovská poliklinika? Ta, kvůli které kdysi existovala 237 Petřiny - Vypich - Břevnovská?

Jedna superšotoušská: Nechci na Petřiny tak extrémně hnusné číslo, jako je 184.
Si non confectus non reficiat.

Discoverer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 15:22:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, břevnovská poliklinika ještě existuje. :-))

184 se mi taky jako číslo moc nelíbí, tak co by tam mohlo jezdit co takhle 178? To by docela ušlo ne? Tím pádem by měly Petřiny 178 a 179. A na JZM by byly zas 174 a 178.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 15:30:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Discoverer:

Ty jsi úžasný! Marně jsem přemýšlel, jestli existuje ještě nějaké hnusnější číslo, než 184, a nepřišel jsem na to. A Ty se trefíš hned napoprvé do 178 :-)

Co takhle nechat žít 108, a to na těch Petřinách, kam ostatně vždycky jezdila? ("Vždycky" znamená "když jsem tam chodil do školky".) Ne že bych ji miloval, ale 134 bych asi neprosadil a 120 a 155 jsou obsazené.
Si non confectus non reficiat.

prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 15:33:03    Odkaz na tento příspěvek  

Hm, znám z počtů teda lecos, faktoriály, prvočísla etc., ale jak se určujou hnusočísla nám zatajili
Discoverer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 15:36:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord_vetinari - Tak to se omlouvám, za tu 178, no.

(Příspěvek byl editován uživatelem discoverer.)
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 815
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 16:08:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Discoverer, ad příspěvek 10:
Kdyby se nestavěla chalupoida, tak Vámi zmíněná 191 se mohla jmenovat třeba 6, a obsloužila by i nemocnici. Pravda, 191 by stejně musela zůstat pro obsluhu oblasti od Podbělohorský po Vypich.
Jinak vcelku slušnej návrh.
149 nevadí. Ta je zabitá tim, jak mizerně jezdí, jinak by měla potenciál. Při rozumnym přestupu na Klamovce na tramvaje by naopak mohla 149ka nahradit 130 a 217.
Discoverer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 16:28:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ani já okružní Chalupojízdě nefandim. Tramvaje by tu za tolik peněz, co bude stát ta jeho nádhera, mohly udělat mnohem lepší službu.
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 816
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 16:57:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Discoverer: Bane, tramvaje by udělaly lepší službu i za míň peněz. Ale hovado na tři chtělo metro.
Discoverer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 17:44:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já si doposud říkal, že jsem blázen jen já, když mi ta jeho okružní jízda za šíleně peněz, co nic neřeší, přijde jako blbina.

Nemá někdo nějaké bližší informace o tom, zda je reálné to ještě zarazit, kdyby se po volbách oslabil vliv těch co to vymysleli? Nebo alespoň zarazit tu okružní část přes motol...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3678
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 17:52:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Discoverer: Zarazit něco, co se začlo stavět a co má evropské dotace? To nikdo neudělá. Navíc většina politických stran má v programu mětro do Motola dostavět. Dál však už výstavba A probíhat nemá, má se přejít na D.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2235
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 18:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Discoverer: Jediná spíše obecná naděje je po volbách na přeprojektování úseku u Veleslavína na stanici s možností výhledového větvení a znovuposouzení možnosti postavit druhý vestibul stanice Črvený Vrch. To je asi vše, co se ještě dá vybojovat, a to si ještě o tom prvním myslím, že to technicky už nepůjde...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 817
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 18:29:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: No, i to by bylo lepší, než drátem do oka.
Jinak sci-fi-leningradizační návrh: Když tu řešíte ty změny na Praze 6, já bych udělal jednu, jednoduchou. Když tam tak chtěli metro, fajn, ale veškerou povrchovou dopravu bych jim tam zároveň zrušil, ať si to užijou. (vyjma Řep, který spádujou k Praze 5 a chalupoida je, coby největší sídliště na šestce, míjí)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4535
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 18:46:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Discoverer: S tím potleskem raději počkejte, jestli někdy přijde chvíle, kdy se nová linka nejen zřídí, ale bude se po půlroce provozu muset posilovat ...

Iiii: "prodloužená 107 mi přijde jako luxus - i když by odlehčila 217"

217 je pro běžné cesty z Dejvické k Andělu nepoužitelná. Ani 20 není dost rychlá a spolehlivá. Jak už jsem psal, většinou jezdím tuhle trasu krtkem, protože je to nejrychlejší. Přišlo by mi racionální odvézt lidi po povrchu všude, kde se dneska zbytečně honí do nejvytíženějších úseků metra, a kde to povrchu půjde dostatečně rychle. Luxus je totiž to metro.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2236
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 19:00:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiří_t: Jenže ono to, až dojdou prachy, skončí pásmem na metru a osekáním povrchu, takže použít rozumně nepůjde ani jedno.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 19:11:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1) Hele, vy "tuneloví expresionisti", já už před několika lety navrhoval 179 Anděl - Klamovka - Podbělohorská - Vypich - Petřiny - Divoká Šárka - Sídliště Na Dědině - letiště a dostal jsem za to pěkně vynadáno... A teď se to tu (s drobnou změnou, tunelem) hromadně vychvaluje. Přízeň lidu je zrádná...

2) Martin: To, že lidi ze staré Ruzyně chodí pěšky mezi sklady na 218 přes Buštěhradku vyšlapanými pěšinkami je v pořádku? Pokud po otevření Veleslavína bude existovat přímé spojení od metra na Ruzyňskou školu, tak to jednoduše odpadne. A pokud nebude... taková blbost snad ani není možná. Čili přesně jak to bylo psáno výše mnou i jinými: jedna větev Veleslavín- Dědina - letiště, druhá Veleslavín - Ciolkovského (- Šestka) s perspektivou tramvaje, třetí Veleslavín - Ruzyňská škola a dál směr Řepy. Špičková linka ? - Řepy - Nádraží Ruzyně - Šestka - letiště (oproti dnešku nebude potřeba zajíždění na DŠ, může se jezdit rychle rovnou po Drnovské), no a sklady prostě podle potřeby (na základě pečlivého přepravního průzkumu a požadavků zdejších firem). Před otevřením Veleslavína do toho zatím výrazně nerejt (218: to odklonění 108/225 jsem v podstatě taky navrhoval -viz výše-, ale obávám se, že jet po celé Evropské až na Kulaťák je prostě moc drahé; holt je třeba posečkat na Veleslavín).

3) Já pořád sním o tom, že jakmile usedne exguvernér do primátorského křesla, zavolá stavbyvedoucího metra A, řekne: "Pozastavte stavbu, uděláme změnu v projektu,", a vloží se tam alespoň to veleslavínské větvení coby jediná věc, která by alespoň částečně mohla zachránit nejnesmyslnější stavbu metra na světě. Hele, zcela vážně - co takhle v tomto směru napsat petici? Jen - vložte tam možnost větvení, ať tuto možnost neuzavřeme budoucím generacím - nic víc, žádné hodnocení. Podepsali byste to?
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 818
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 19:35:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Hele, zcela vážně - co takhle v tomto směru napsat petici? Jen - vložte tam možnost větvení, ať tuto možnost neuzavřeme budoucím generacím - nic víc, žádné hodnocení. Podepsali byste to?
Stoprocentně. Ať je ta hloupá stavba aspoň trošku rozumná.
Mouser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 19:51:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upřímně, pokračování metra z Veleslavína na západ, byť v rozvětvené verzi, je zbytečné. On je v jistém smyslu zbytečný i ten Veleslavín - jde hlavně o odlehčení Kulaťáku, jinak na to prodloužení intenzity nejsou. To už spíš něco ve smyslu "nezazděte možnost druhého vestibulu na Červeňáku a z Motola někam do polí směrem k Vypichu, kam by se 'zavlékla' Bělohorská a kde by mohl být terminál modrých busů + P+R"...
I am the passenger, and I ride and I ride...
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 819
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 19:58:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouser: No, kdyby se založilo větvení na Veleslavíně, tak by už nikoho nenapadlo tahat na letiště metro z Motola.
Jinak souhlas, že pokračování metra z Veleslavína dál je zbytečný, ale když už by to na to letiště jednou táhli, tak ať to jde přímo.
Druhej vestibul na Červeňáku je bez diskuze, ten by to určitě chtělo. Jinak si myslim, že celou chalupoidu nejvíc odsere právě Červeňák, tim že ho nový metro skoro vůbec neobslouží, ale povrchovka se jim omezí.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1952
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 20:47:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dneska jsem počítal lidi vystupující z 218, odjíždějící cca v 19.30 z Dejvické:

DŠ cca 10
Brodecká 5
U Prioru vyst. 2 nast. 1
Ruz. velkoobchod 1
Nádr. Ruzyně 6 (2 šli asi do kasáren, 4 do staré Ruzyně)
Ciolkovského 7
SND 10

Uznávám že ve skladech zrovna neskládali, ale dávat jim takovou prioritu na úkor obydlených území je nesmysl.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3045
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 21:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"... a to je ta chyba, že vůbec nic. Na nově vzniklou páteř je třeba reagovat. Není sice nutno hned vše obrátit naruby, ale ponechat přežité trasy postaru je špatně. Některé směry vycucne metro, takže povrchové linky výrazně oslaví, jinés směry zase posílí."

No tak třeba v Radotíně na tu páteř reagováno bylo a mnozí se z toho můžou po...

Na jinou páteř do letňan naopak prakticky reagováno nebylo. Možná proto že to je taková spíš voctem rozložená hřbetovka z kyselý rybičky
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3679
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 21:25:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na jinou páteř do Letňan naopak prakticky reagováno nebylo.
Opravdu?
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4537
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 21:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček, ad Radotín: Je rozdíl omezit či zaklikatit vzduchovozič který lidi opustili, a omezit či zaklikatit velmi používanou linku. Soudný organizátor VHD hlasování nohama buď respektuje, nebo používá jemnější nitky k usměrnění lidí. Když jemnější nitky nezaberou, tak je namístě před hlasováním nohama kapitulovat, a přizpůsobit se mu.
Radotín byl odhlasován nohama víceméně jednoznačně pro autobus. To šotovláčkaře na Ropidu tak rozběsnilo, že jim značnou část autobusových spojů razantně típli. Z takto násilného, nedemokratického přístupu by se opravdu jeden po ..., to máte pravdu.

Kde si lidi odhlasovali nohama vlak, a autobus chcípe na nezájem, tak nemám námitek, takový výsledek je třeba respektovat. Ve špičkách ať se tam párkrát projede nějaký minibus pro ty co se jim vlak do práce nebo do školy nehodí, a jinak ať tam žádný bus klidně nejezdí.


"já už před několika lety navrhoval 179 Anděl - Klamovka - Podbělohorská - Vypich - Petřiny - Divoká Šárka - Sídliště Na Dědině - letiště a dostal jsem za to pěkně vynadáno... A teď se to tu (s drobnou změnou, tunelem) hromadně vchvaluje. Přízeň lidu je zrádná..."

Nevšimnul jsem si, že by někdo projevil sebemenší kladný zájem o trasu po Podbělohorské, kterou jsem zde ventiloval včera .....
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3680
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 22:10:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a stejný Bručoun hlasuje vedle pro to, aby místo EC do Ostravy, které se neuživí, jezdily státem dotované minimálně o půl hodiny pomalejší rychlíky a tady ho uráží, že se autobusové spojení na Smíchov o dvě minuty prodloužilo.

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4538
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 23:16:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: To už to trochu vulgarizujete a překrucujete, nezdá se Vám?

V příslušné diskusi je doslova napsáno:

Bručoun: "EC a IC v celodenním a celotýdenním taktu jsou pro ČD prodělečná"

Orky: "EC bez dotací CD/CT nevydrží, časem zbydou jen špičky, a to jak u Jančury, tak u ČD."

To Vy z toho dedukujete totální rozpad rychlé dopravy Praha-Ostrava, já tak velký úbytek rychlých vlaků nepředpokládám. Vy vidíte v mnou předpokládaných R něco co se bude muset použít v 7 případech z 10. Já v tom vidím jen pojistku pro případ, že někdo just musí jet ve zcela konkrétním čase, kdy rychlý vlak nemá smysl. Čili záměrně zkreslujete kontext mnou napsaných slov, aby nevyzněla jako jiný názor, ale jako totální nesmysl. To, že jste toto téma záměrně přenesl sem raději ani nekomentuju. (Chcete-li odpovídat, tak prosím v příslušném tématu.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4539
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 23:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"tady ho uráží, že se autobusové spojení na Smíchov o dvě minuty prodloužilo"

Rozdíl mezi jízdní dobou ex-204 tak jak by dnes jezdila obousměrně, a 172, je 4 minuty plus šraňky které rozdíl často zvětší. To je přesně to co Ropid potřeboval, aby mohl tvrdit že vlak je výhodnější, a že lidi žádající autobus nevědí která bije. Uráží mě jak nulový respekt pracovníků Ropidu k hlasování nohama, tak jejich záměrné akce natruc stěžovatelům (dostanete co jste chtěli, ale bude vám to prd platné)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4542
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 00:19:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

.... všude se úspory buď dělají nebo se o nich mluví. Že by Ropid zkrouhnul ty nejméně vytížené "vlaky-Radotíny", které prakticky vozí vzduch? To samozřejmě nelze, na ideologické linky je zakázáno jakkoli sahat, i kdyby ten zásah měl být sebemenší a vzduchu bylo sebevíc. Plný autobusový spoj se zruší, prázdný vlak v okrajovém čase se nechá, co jiného to je než ideologie?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3047
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 08:23:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No na severu zanikla sna akorát 189. To že se jebe do linkovýho vedení co tejden není reakce v tomto smyslu

Jako že S-bahno není s i=10 v ranní špičce pro Radotín páteř? To by mně zajímalo zda třeba v Berlíně by někoho napadlo tahat bus třeba z Kopenicku někam do centra k U-bahnu. Ostatně pro ty co nespěchaj v Radotíně ten vymeták zůstal.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3681
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 08:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není divu, že Radotíny jezdí prázdné, když jedou v intervalu 10 minut po předcházejícím vlaku, jsou na ně nasazovány rychlíkové sopuravy a jsou pro obec pouze se 7 tisíci obyvateli. Radotíny by v těchto soupravách jezdily prázdné i kdby byly zrušeny všechny autobusy a na vjezdu do Prahy se vybíralo pětikilo za vjezd.

Tady žádná 189 nejezdila, ta jezdí na Lhotce. Pokud bych to měl brát na linky, tak zmizela celá řada linek (např. 145,156,175,181,187,201,233,274). Zrušení 187 na Proseku nemohli rozdýchat. V květnu 2008 bylo omezeno docela dost, ROPID pak některé po nátlacích městských částí některé věci zmírnil, např.185, která jezdí na Palmovku častěji než před otevřením IV.C2, což mě osobně přijde neadekvátní. Naproti tomu Letňany přišly o 50% spojů na Palmovku nebo o přímé spojení s Bohnicemi a současné linky v Tupolevově ulici se dostávají na hranu svých možností.
Jisté možnosti na určité drobné omezení linek mezi céčkem a béčkem tady je, ale jde spíše o víkendy a sedla. Naopak mnohé okrajové úseky křičí po posílení - 195 potřebuje klouby jako sůl a v takové 140 už se dneska taky sem tam stojí na schodech.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6833
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 09:07:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iiii:
225 je taky hybrid, pokud by měla vozit lidi z Řepákova na letiště, chce to zrušit závlek na B. Horu a ani nezajíždět do St. Ruzyně (rovně po Drnovské, jenom závlek na Sídl na Dědině.)
Taky by chtěla urychlit v Řepích (jenom Slánská, Bazovského, Reinerova) a nějak rozmotat 164

Divoká Šárka je na lince 225 zastávka s jednou z největších výměn cestujících. Tu vynechat prostě nelze. Stejně tak i ze starý Ruzyně lidi jezdí na letiště. 225 byla hybrdi do roku 1998, kdy s tou linkou nikdo nejezdil. Jezdila přesně tak, jak by ji dneska rádo mnoho šotoušů vidělo.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6834
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 09:23:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:
Opravdu vám všem přijde jako nejlepší hnát do tunelu největší vzduchovozič v okolí? Co myslíte, že bude tím tunelem vozit?
Pěkná demagogie. Tak radši z ní necháme vzduchovozič dál, jen aby nám náhodou nenabídla nové spojení. Vzduchovozič je 108 právě proto, že má v současné podobě neatraktivní trasu. Rychlý spojení na Anděl by z ní udělalo atraktivní linku. Nechápu, proč a čemu se tak bráníte?

K tomu, že jde o vzduchovozič je spousta důvodů. Na Bílou Horu vozí vzduch cokoli tam jezdí. Stará Ruzyně sotva naplní bus k nejblišímu metru, nemá význam honit tudy "tunelový expres"
Opět deamgogie. Pamatuji si na linku 108 v intervalu 8 minut a oblast Ruzyně a Jivin ji ve špičkách pohodlně naplnila. Lidi ze 108 neutekli jen proto, že si koupili auta, ale taky proto, že je při současném intervalu 108 naprosto odradila. Nechápu, proč používáte slovo expres? Expres jsou u mě linky 100 a 125. Ani 250 není expres.

Takový vidlákov jako Bílá Hora sotva uživí napaječ k metru, a ne "tunelový expres".
Jste snad natvrdlý? My se tu bavíme celou dobu JEN o Bílé Hoře? Jak se dostanete dneska nejrychlejší cestou ze zastávky Břevnovská na Anděl? Celé Baterie a sídliště Břevnov jsou větší než celé Petřiny!

Reagujte věcně, s rozmyslem, bez těchto výlevů. To, že rychlejší linka přitáhne v zastávkách, kde staví, víc lidí než linka pomalá, je skutečnost. Žádná teorie. Přelévání lidí mezi 119 a 218 podle momentální výhodnosti je taky skutečnost.
Evidentně celou oblast znáte hlavně z mapy. Ze zastávky Vlastina je to na linku 119 na zastávku Nová Šárka asi 200 m, což se rovná 3 minutám normální chůze. Rychlejší linka Vlastinou bude znamenat delší intervaly. Na to nalákáte nula nula prd.

přičemž vytíženost 218 v sedle a o víkendu je extrémně nízká kvůli nízké rychlosti při cestě na sídliště, vynachání jedné zastávky na Vlastině, a malé poptávce do skladů.
Usuzujete tak z čeho? Z vlastní zkušenosti nemůžu říct, že by byla 218 o víkendu méně vytížená než dalších 70 linek po celé Praze.

Proto pořád píšu o horizontu 2014, kdy bude možné všechny změny svést na metro, a budou tudíž politicky průchodnější.
A já píšu o 15. prosinci tohoto roku. Doprava v Břevnově je dneska velmi zoufalá díky Blance. Nabízím alternativu, která je realizovatelná prakticky okamžitě. Z mně neznámých důvodů se tomu bráníte jako čert kříži, anyž byste použil jediný argument, proč nechat 108 na Hradčanskou, kde je díky Malovance úplně k ničemu.

To je zhruba tři kilometry bez zastávky. To je v pražsko-ropidích poměrech úžasný expres.
6 minut expresuje, 30 minut zastavuje. Úžasný expres...
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2238
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 09:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Jednak exguvernér si svým vystupováním spíše pohoršil, druhak jsem s ním i s jejich odborníkem na dopravu mluvil (takže vím, že by něco zkusit chtěli, ale jsou si vědomi, že to je těžké) a třeťak - větvení a druhý vestibul na ČV je teoretické a i tak bohužel téměř nedosažitelné dosažitelné maximum. A hodně závislé na technické proveditelnosti, která není valná... Zastavit to celé nejde, protože by to Prahu stálo na vypořádání smluv víc, než to postavit...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6835
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 09:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš:
To, že lidi ze staré Ruzyně chodí pěšky mezi sklady na 218 přes Buštěhradku vyšlapanými pěšinkami je v pořádku?
Je to pro ně rozhodně lepší než kdyby měli jeden autobus jednou za 20 minut přímo Ruzyňskou. Pokud těmto lidem po osekání 108 vezmete ještě silnou 218, půjdou Vás zlinčovat.

Pokud po otevření Veleslavína bude existovat přímé spojení od metra na Ruzyňskou školu, tak to jednoduše odpadne.
Jaký bude mít takové přímé spojení interval?

jedna větev Veleslavín- Dědina - letiště, druhá Veleslavín - Ciolkovského (- Šestka) s perspektivou tramvaje, třetí Veleslavín - Ruzyňská škola a dál směr Řepy.
Pokud taková linka vznikne, bude to jen souběh 180+A.

Špičková linka ? - Řepy - Nádraží Ruzyně - Šestka - letiště (oproti dnešku nebude potřeba zajíždění na DŠ, může se jezdit rychle rovnou po Drnovské), no a sklady prostě podle potřeby (na základě pečlivého přepravního průzkumu a požadavků zdejších firem).
Tak nám podle Vašeho návrhu zůstalo ještě o jednu linku navíc než jich tu jezdí dneska. Linkové vedení ještě divočejší za cenu prodloužení intervalů na různých větvích. K čemu to má být dobré?
119 zůstane
218 přímo Vlastinou současný interval 5 minut neuživé = zhoršení
linka Veleslavín-Ruzyňská škola-Řepy v souběhu linek A+180 v bůhví jakém intervalu = pro starou Ruzyň zhoršení
linka kolem skladů a pro kasárny bude taky osekaná = zhoršení
přímá linka z Řep na letiště bez zajíždění do staré Ruzyně a na sídliště Dědina.
Co jste tedy vylepšil? Sídlišti Dědina zkrátil cestu na metro o 3 minuty a lidem ze staré Ruzyně nabídl místo cestiček chodník.

Děkuji, ale toto tady fakt nechci.

to odklonění 108/225 jsem v podstatě taky navrhoval -viz výše-
prima, a lidi z Dědiny se do Řep nebo na Břenov dostanou jak?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3049
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 09:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jasně, 187... Ono ten tlak na spojení na B a Palnmovku je celkem logickej, přes Florenc metrem tam sotvakdo pojede.

Nicméně "lehce předimenzovaná" mi povrchovka přijde od Proseku až po Kobylisy. A netuším proč když třeba od Podvodu na Brumlovku (a mnohde jinde) to je na 2 přestupy a nevadí to. Takže netuším v čem je severní město až tak privilegovaný proti jinejm částem Prahy.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1953
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 10:42:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Divoká Šárka je na lince 225 zastávka s jednou z největších výměn cestujících. Tu vynechat prostě nelze. Stejně tak i ze starý Ruzyně lidi jezdí na letiště. Takže Stará Ruyně musí mít přímý bus na letiště, aniž by měla totéž na metro? Kolik lidí jezdí z Ruzyně na letiště? Není ta výměna v 225 na DŠ právě frekvence Ruzyně-Dejvická? Proč ze tří cílů (St. Ruzyně/sklady/Dědina) musí mít sklady nejlepší obsluhu, Dědina delší dojezd a Ruzyně katastrofální?

Vlastina ul. je osou osídlení, takže nakonec nejlépe vychází přeložit do ní 119. Kdo chce na letiště rychle, ať jede AE. Vozokm z 218 pak plácnout na lepší obsluhu St. Ruzyně, popř. na posílení 179.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6836
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 11:03:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

musí mít sklady nejlepší obsluhu, Dědina delší dojezd a Ruzyně katastrofální?
Za A si nemyslím, že má Ruzyně katastrofální obsluhu a za B sklady mají nejlepší obsluhu, protože jen horko těžko lze 218 navrhnout líp, aby ji zůstal stávající interval a obsloužila sídl. Dědina, sklady/starou Ruzyň a Dolní Liboc.

Vlastina ul. je osou osídlení, takže nakonec nejlépe vychází přeložit do ní 119. Kdo chce na letiště rychle, ať jede AE.
Osou osídlení rozhodně není. Osy jsou tu 4 - Ruzyňská, U Prioru, Vlastina a Navigátorů. V ulici Navigátorů, je taky dost velká zástavba. Dost velká na to, aby ráno naplnila kloubák po pěti minutách na metro na stupeň 3-4. Co bys doporučil lidem z týhle ulice? Chodit pěšky na sídliště Dědina?

AE pro obsluhu letiště je úplně na nic. Aby to letiště obsloužilo, muselo by to mít interval 5-7 minut. To by znamenalo jediný - prázdný spoje ráno a večer na letiště dublované 119 pro zaměstnance. 119 je obsazená po celý den v obou směrech, což je vytížení, o kterém se může Ropidu kdekoliv jinde v Praze jenom zdát. Dělat něco se 119 je pitomost, a ty to moc dobře víš.

Vozokm z 218 pak plácnout na lepší obsluhu St. Ruzyně
Jistě, plácnout to do starý Ruzyně, kde 5 minut neuživíš. Pak těm lidem nabídneš co? Interval 12/30/15/30? To tě nakopou do zadku, protože jim je milejší projít se 200 m na autobus, který jezdí co 5-7 minut. Sklady bys řešil v tomto případě jak? Další linkou?

Proboha, jediný co MHD v Praze nepotřebuje, jsou šotofantasmagorie a hýbání s linkovým vedením, které nakrkne každého, i kdyby mělo dojít k mírnému zlepšení. Zvyk je železná košile a lidi své zvyky měnit nechtějí. Plánování prstem na mapě je úplně k ničemu. Svazek linek 119 a 218 funguje dobře - obsluhuje celou Ruzyni od Dědiny po věznici ve velmi krátkém intervalu s minimálním počtem linek. Jediný, kde je potřeba přidat, je úsek Divoká Šárka-Petřiny. Co to maj šotouši za zvyk neustále se hrabat v linkovym vedení a nabízet svoje "zlepšováky"? V čem je 218 tak nevyhovující? Kdyby šla vyřešit líp, už 28 let by nejezdila ve stávající neměnné trase.
Discoverer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 3-2006
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 11:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já chápu částečně co chtěl Bručoun říct... Rozdíl ve 108 na Anděl / 179 na Anděl je tak trochu v tom, že 179 se má lepší šanci osvědčit, má přímější trasu a lepší interval. U té 108 je škoda, že končí okolo 20 hod, když Anděl je také nákupně zábavní oblast, kde by byla třeba aspoň do 22 a aspoň 1,5x za hodinu o víkendu.
Na druhou stranu chápu, že 108 máme šanci tam mít dříve a ano určitě lepší než prázdná na Hradčanskou. Ale chtělo by to alespoň s o málo lepším intervalem + alespoň trochu vymyslet proklad s 217/191.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 11:27:48    Odkaz na tento příspěvek  

Klasika, Zastavit to celé nejde, protože by to Prahu stálo na vypořádání smluv víc, než to postavit...
A dneska jsem viděl krásnej blibort, "Volte ODS, prosazujeme metro D". A lidi zas budou.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1954
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 11:49:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2014 se stejně linkové vedení bude muset překopat. Nebo jestli někdy bude tramvaj.
V čem je 218 tak nevyhovující? Psal jsem to mockrát: Dědinu vozí oklikou+zbytečné šraňky+2 min. ztráty na světlech v Libocké+jiná zastávka D. Š. směr Dejvická než má 119 (to poslední nevyřeším).
protože jim je milejší projít se 200 m na autobus, který jezdí co 5-7 minut. Opravdu je jim milé chodit územím nikoho? Poslal bys tudy někoho v noci? Nejvíc osídlení je kolem Vlastiny a Ruzyňské, tudíž vést hlavní linky tudy a kolem skladů a po Evropské vymetáky.
jen horko těžko lze 218 navrhnout líp, aby ji zůstal stávající interval a obsloužila sídl. Dědina, sklady/starou Ruzyň a Dolní Liboc Silniční komuniakce tu nejsou nejlepší, ale musí to být na jedné lince, když v oblasti máme 119 a 218?
Za A si nemyslím, že má Ruzyně katastrofální obsluhu Špatně proložené 108/225, které nejedou nejžádanějším směrem, takže lidi donedávna velmi blbě přecházeli na DŠ, nebo chodí na 218, která jezdí územím nikoho.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3279
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 12:02:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Tady už snad v té záplavě Déčka a knihoven chybí jen blibort: "Volte ODS, prosazujeme rychlodráhu na letiště" A lidi zas budou...
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2227
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 12:22:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby šla vyřešit líp, už 28 let by nejezdila ve stávající neměnné trase.
Jedině by šla "otočit": Dejvická - DŠ - Sídl. ND - Nádr. Ruzyně - Brodecká...; v hluchých obdobích je možné vést ke skladům jen část spojů
+
108: z DŠ otočit na Dejvickou (je pak jedno, co s ní na druhém konci, jestli zkrátit na BH nebo vést na Anděl)
225: nechat
179: asi vést spíš po Evropské
191 (nebo 184?): prodloužit z Petřin na SND

Ale zas tak potřeba v linkovém vedení není... ale tak od toho je tohle fórum, abychom řešili i teoretické návrhy, které se nikdy nezrealizují (v některých případech by se ani realizovat nikdy neměly)
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4543
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 18:44:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iiii: "Takže Stará Ruyně musí mít přímý bus na letiště, aniž by měla totéž na metro? Kolik lidí jezdí z Ruzyně na letiště? Není ta výměna v 225 na DŠ právě frekvence Ruzyně-Dejvická? Proč ze tří cílů (St. Ruzyně/sklady/Dědina) musí mít sklady nejlepší obsluhu, Dědina delší dojezd a Ruzyně katastrofální?"

Velmi dobré otázky.


Martin: Opravdu musíte spojovat věcný nesouhlas s osobními útoky? Máte dojem, že útočím já na Vás jako osobu? Nebo jen nedokážete unést, že si dovoluju shazovat některé Vaše myšlenky?

"Z vlastní zkušenosti nemůžu říct, že by byla 218 o víkendu méně vytížená než dalších 70 linek po celé Praze"

Čili nízkou vytíženost o víkendu potvrzujete. O stejně nízké vytíženosti v sedle, která je velmi neobvyklá, cudně mlčíte.

""Jste snad natvrdlý? My se tu bavíme celou dobu JEN o Bílé Hoře? Jak se dostanete dneska nejrychlejší cestou ze zastávky Břevnovská na Anděl? Celé Baterie a sídliště Břevnov jsou větší než celé Petřiny!"

Břevnovskou by můj návrh (Anděl-Kajetánka-Vypich-Petřiny-letiště) řešil lépe než ten Váš.
V docházkové vzdálenosti zastávky Břevnovská bydlí podstatně méně lidí než na celých Petřinách.

Nadále považuju otočení 108 tunelem k Andělu za nešťastný nápad, který může myšlenku vedení linek MHD tunelem zdiskreditovat. Interval, rozsah provozu, většina trasy po vilové zástavbě s nízkou hustotou osídlení, nic z toho nenasvědčuje výraznému úspěchu takto vymyšlené linky. To, že by něco šlo snadno, ještě neznamená že je to dobrá cesta.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4547
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 20:25:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

""otočit": Dejvická - DŠ - Sídl. ND - Nádr. Ruzyně - Brodecká...; v hluchých obdobích je možné vést ke skladům jen část spojů"

Je škoda, že se za komunistů nepostavila točna někde uprostřed skladů. Za ta léta by se investice několikanásobně vrátila na nižších provozních nákladech.
Dneska by asi byl s jejím zřízením problém, pochybuju že tam někde zbyly státní nebo městské pozemky, u kterých by jen stačilo vypovědět nájemce.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1955
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 20:32:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bus by pak mohl točit v tom trojúhelníku ulic, smůla by byla, kdyby řidič místo přestávky čekal na přejezdu. Vozokm by byly taky navíc porti současné trase.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4549
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 21:38:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Není divu, že Radotíny jezdí prázdné, když jedou v intervalu 10 minut po předcházejícím vlaku, jsou na ně nasazovány rychlíkové sopuravy"

Některé "radotíny" si existenci zaslouží, problém v tom, že "není" k dispozici vhodná souprava. Když píšu o vzduchu, tak mám na mysli zejména vlaky ve 13, v 19 a ve 23. Ty kolikrát nejsou ani na sólo 810.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8633
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 13. října 2010 - 13:12:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chichichi, no to se to tu zvrhlo v šílenou šotodikusi, pouhý fakt že 218 jezdí večer a v so ne prázdná. Jinak 108 jezdí CD,CT taky prázdná, ta je ke zrušení rovnou a bez náhrady (resp. náhradou je trvalý závlek 225 na BH k metrolince 22). Ovšem rekordmanem je požadavek na spojení Suchdol- Anděl a požadavek na spojení jakýchsi s letištěm. Zajimavé je, že se tu objevuje, že je 20 na Anděl pomalá - zdá se že již opadlo šotonadšení z této linky - vhodný čas udělat ML12. Jinak věřte, že na anděl nemá zájem jezdit o nic víc lidí než co v současnosti jezdí, takže nějaké veliké změny... nene.
Moc se mi líbí ty dva tábory - nedělat změny (Martin s těmi svými 28 lety - tyses Martine za tu dobu nezměnil?) a dělat obrovské šototřesky ke slavným výročím (bez ohledu na okolní svět). Jako obvykle bude zlatá střední cesta - drobné hýbání s link. vedením jako kompromis mezi ekonomikou a požadavky kaštanů.
Takže zvítězí večer a v so ne 119 na dvě větve - jedna via Vlastina, jedna via sklady, 179 Evropskou , 218 v kladiva do 20h., zrušená 108 a vymeták 225.
Pokud by se někomu nezdála 225, tak nabízím variantu od Řep z BH: Vypich-Petřiny-Stará ruzyně - nádr. ruzyně - kolem skladů - DŠ - vlastinou - sídliště Ď. (- letiště. ).

Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 13. října 2010 - 13:37:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: No jo, ale k čemu by pak všechna ta slavná výročí byla, než aby se při nich dělaly třesky, plesky a jiné momentálnímu bohu libé šaškárny a národ se udržoval v lati :-)
Si non confectus non reficiat.

Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8635
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 13. října 2010 - 15:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LV: Ale během nich by se to měnilo samozřejmě taky, jen by k tomu hrála hudba a první půlden se jezdilo zadarmo.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3689
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 17:13:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nový expresní autobus po Jižní spojce si cestující rychle oblíbili
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 18:50:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obsazenost ve špičkách pracovních dnů se v průměru pohybuje kolem 70% kapacity
To jako 70% kapacity, nebo 70% standardu obsazenosti ? Pokud je pravidelnost příjezd spoje +7 tak nemám námitek. Otázkou je, co budou dělat, až průměr obsazenosti dosáhne 100%.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1956
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 19:56:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska odpoledne jsem jel 125 v obou směrech, cca 15.30 ze Smíchova a cca 16.30 zpět, v obou případech byla obsazena všechna místa xezení a něco málo lidí stálo.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 03:34:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Klasický objednaný článek.
Si non confectus non reficiat.

Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8638
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 09:24:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No přiznávám, že mě ta 125 v prvních dnech překvapila taky - lidí o ní věděli a byla plnější než AE nebo S41 když začínaly. Uvidíme, zdali to nebyly šotojízdy (včetně turistických výletů z P11: Pojďte děti, busíkem po jižní spojce jste ještě nejely) a zda se ta Jižní spojka časem nezaseká.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 57759
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 09:37:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč myslíš, že by to měly bejt vejlety? Zkus si tím směrem ject např. metrem přes město (ani šalina přes Synkáč není moc výhra)...
Sdílím obavu, že to moc dlouho tak rychlé nebude. :-(
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8640
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 10:37:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bože, MZ... neraď nám jak cestovat po Praze. To už se tu mockrát probíralo, jakej to má potenciál a k čemu je to použitelný. Jet z P6 na P9 je taky peklo a přesto nad S41 mnozí lámali hůl. Jen jsem čekal pomalejší náběh a než by to naběhlo, tak by to udusil nárůst aut na spojce. Pokud to naběhne takhle rychle , tak po nárůstu aut by se mohl i ten buspruh dostat na přetřes. Jinak ale myslím, že první měsíc provozu tam budou lidé spíš ze zvědavosti. přeci jen je to atrakce srovnatelná s Pražským motoráčkem
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 57763
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 12:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já Ti radit nebudu, po Praze už chodím až na výjimky pěšky, je to mnohdy rychlejší a občas snad i rychlejší (i když ten vzduch...).
Spíš mi poraď Ty, jak jinak bys z prostoru Teplárny Michle jel na smíchovský nádraží, aby to netrvalo tejden. :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8643
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 13:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Zastávka Depo vršovice - Hlavák - SN. Jó kdbyby S6 jela aspoň do vršek, když prej na Hlavák ne a ne Jinak 11,7,a přes lávku Variantě 213,125 bych fakt nevěřil.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3695
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 15:16:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Expresní autobus po Jižní spojce se chytil, svezl už 77 tisíc lidí
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Thomas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 11-2002

Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 17:25:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, však se (až někdy přijdou) na 125 plánují Kb :-)
Orientace na voze: "504 OHRADA" - cestující: "Pane řidič, co jste za číslo ? Jedete na Ohradu ???"
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 57780
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 16. října 2010 - 12:36:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Takže prostě minimálně půl hodiny a milion přestupů a přesunů přes centrum, zatímco tím busem se to do 20 minut s jedním přestupem stíhat nechá.
Pokud nějaká tangenta má smysl, tak si myslím, že zrovna tahle ano.

Depo Vršovice je k prdu, neb se tam kvůli požadavkům SŽDC nestaví už nejspíš vůbec. S6 do Vršovic je ten samej problém co na hlavní (z hlediska křížení cest spíš ještě větší, na Vyšehradě by Tvůj portrét pak asi sloužil jako terč :-)).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1957
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 16. října 2010 - 16:33:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se znovu zamyslel nad Ruzyní po 2014:
108: Na Knížecí - Kajetánka - Petřiny - U Prioru - S. Na Dědině - Veleslavín (interval jako dnešní 191)
119: Veleslavín - N. Šárka - Letiště
179: N. Butovice - Motol - B. Hora - Staré nám. - D. Šárka - Ciolkovského (o špičkách může být slabší než dnes)
184: N. Butovice - Petřiny (proložena s 179)
191: Na Knížecí - Spiritka - Vypich a dále jako 180 do Řep
206: Veleslavín - S. Na Dědině - OC6 (proložena s 108)
218: Veleslavín - D. Šárka - Staré nám.
225: NB - Řepy - Jiviny - S. Na Dědině (závlek) - Letiště