K-report
 

Archiv do 27. října 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 27. října 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2228
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 16. října 2010 - 17:04:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iiii:
Ta 218 mezi DŠ a Starým náměstím kudy?
Ta 179 na mezi DŠ a Starým náměstím kudy?

Vzhledem k vedení dalších linek (108, 206, 225) vypadají obě kudykoli dost nadbytečně. I když záleží taky na intervalu.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1959
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 16. října 2010 - 18:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218, 179 Starou Ruzyní, 108 kolem skladů, 225 po Drnovské jenom se závlekem na SND.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2229
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 16. října 2010 - 18:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iiii:
225: Nejvýznamnější zastávkou (z hlediska výměny cestujících) je DŠ, takže její minutí = zabití linky (za předpokladu, že tramvaj na Sídliště nebude).
179,218: To by byla trochu přebytečná kapacita pro Starou Ruzyň; jinak přímá linka na Veleslavín by byla jednoznačně plus, ale 179 už by tam byla navíc (a nebo by obě dvě byly "atraktivní" linky s intervalem 20 minut ve špičce.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8647
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 17. října 2010 - 18:14:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: dneska ano, 23 minut, ale do roka a do dne, Lomikare?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1960
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 17. října 2010 - 19:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218:
Svůj názor na 225 a DŠ jsem už vysvětloval, není to kvůli samotné DŠ, ale kvůli přestupům, které mohou být jinde. 20 min. ve Staré Ruzyni - teďka nemá víc, u mé 179 by stačilo i 30 min, udělal jsem z ní vymeták pro motolsku nemocnici, bude posílena 108 a 184.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 57798
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 17. října 2010 - 19:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Se opět (ne)uvidí, jak to někteří se svými sliby (ne)mysleli. Netvrdím, že se to nestane.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3733
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. října 2010 - 14:15:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.ropid.cz/trvale/zmeny-v-rijnu-a-listopadu-2010__s188x1 026.html

195: (od 1.11.2010)

* změna typu vozidel: v PD ráno a dopoledne standardní a kloubový (smíšený provoz), v PD odpoledne a večer kloubový; v SN celodenně kloubový
* zast. Nad Jetelkou je zrušena
* zast. Jesenická (nástupní v ul. Jesenická) je zrušena (nástupní zast. v ul. V Korytech je zachována)

Konečně! To to trvalo. Doufám, že po dodávce nových kloubů dojde k dokončení kloubizace.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8683
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. října 2010 - 15:08:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ejhle, a pak že klouby na 195 nejdou a nejdou a nejdou. Stačí politické zadání a je to. Doufám, že to tu čtou nádražníci, u kterých taky spousta věcí nejde a nejde a nejde.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2231
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 21. října 2010 - 15:43:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Koukám prasárna 206 už v tom návrhu taky je... a nástupní zastávka v zastávce 116

A ten smíšený provoz, to je taky pěkný úpadek... částečně Ropidu, částečně DP: přece pokud objednatel a organizátor mají zájem na kloubových vozech, měly by zajistit dopravce, který je má, a ne milostivě čekat, až se v DP nějaké kloubáky zázrakem objeví...

(Příspěvek byl editován uživatelem 218.)
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3735
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. října 2010 - 16:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: O kloubech na 195 se mluví už dva roky. Je super, že se podařila alespoň tahle mezietapa. To dává neději, že první nový klouby doplní zbytek.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3169
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 08:25:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Kocourku představ si to, že aby klouby na a-195 šly, tak se muselo pár věcí upravit. A shodou okolností tyhle úpravy skončily předevčírem, udělala se zkušební jízda s kloubákem, vyhovělo to a tak už tamm můžou. No a protože má mezitím DP od zítřka do 31.10. jezdit NAD na Evropské, tak tam ty klouby půjdou až od 1.11. Jednoduché, logické :-) Jenže Ty s úrovní znalosti věci kolem nuly rozvíjíš svoje zapšklý teorie, pucíku!
To nejlepší nás teprve čeká.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8685
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 09:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milášku, Absolutošotoušku, to je mi u že se muselo pár věcí upravit. Prostě najednou klouby jdou. V tomto případě nejsem zapšklý, ale spokojený že na moje slova došlo a vás nádražníky někdo donutil hnout a párkrát kopnout do nějakýho obrubníku u nějaký prašivý smyčky.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 11:29:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha.
A kolik z těch věcí, které nejdou, ve skutečnosti jdou, jen tu a tam někde kopnout a hnout by to chtělo?
Si non confectus non reficiat.

Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8691
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 11:45:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LV: Naprostá většina. Obvykle se to zázračně zjistí před volbami. Pidibusí linky, motající se sídlištěm, kde by určitě nádražníci řvali že komunikace absolutně nesplňuje normu pro průjezd autobusu, umístění zastávky a že nejde projíždět přes červený semafor u vjezdu na soukromý pozemek a všechny tydle kecy - a náhle jezdí 295. Dostali předvolební rozkaz - Prostě to udělejte!

Orky: O kloubusech na 195 hovořím já od doby kdy hovořím o zrušení 177- tedy od nepaměti. To jen kdybys měl touhu se přidat ke kritikům mého věštění.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 13:57:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Může mi někdo ze zdejších odborníků vysvětlit jaký je racionální důvod ke zrušení zastávky Jesenická na ulici Jesenické ?

Já vím, že je to hned za rohem, ale kolikrát taková zastávka v "točně" nebo "terminálu" umožňuje bezpečnějsí nástup/výstup např. s kočárkem. Takový hezký příklad je Vypich, kde pro přístup od Petřin/Hvězdy by bylo fajn nastoupit ve smyčce, ale raději mě budou nutit přejít přes rušnou silnici navíc na přechodu bez semaforu.
Zastávka v ulici v Korytech je věčně přeplněná lidmi i chodci a není tam přístřešek. Naopak na Jesenické je. Fakt kocourkov tohleto ...
Barrandov bez kamionů už 20.9. !!!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8693
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 14:03:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bud4: No to bude asi těma kloubusama. Holt nekopli dost aby to tam vyšlo, tak to vyřešili administrativně.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 428
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 14:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: Jo, to je kvůli kloubům. Při výjezdu ze smyčky by asi zadní část kloubu zůstala ještě zahnutá a bránila by provozu aut v opačném směru. Musíme si uvědomit, že na smyčce Jesenická jsou velmi omezené prostorové možnosti a já jsem dost zvědav, jestli tam v případě nějakých nepravidelností nebude docházet k problémům. Na zastávku v ul. V Korytech je to několik kroků a nemusí se vůbec nic přecházet, přemístění přístřešku by asi taky nebyl problém.

Ad 206: Nástupní zastávka u 116? COŽE? Dlouho mě ROPID takhle nenaštval!!!!
Buďto ta linka není zahrnuta do systému PID a má separované zastávky, aby s ní jezdili pouze zákazníci OC, anebo má být plnohodnotně zahrnuta do systému se vším všudy. Tohle je zjevná snaha linku sice formálně zahrnout, ale cestující přece jen v praxi separovat - takže tím OC akorát ušetřilo, protože něco se vybere na jízdném a nebude muset platit tolik. Nikdy bych nevěřil, že ROPID klesne tak hluboko a tohle umožní...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 14:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v zast. 116 ? To jako že v obratišti ? Moc to tam neznám.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8695
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 14:54:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano. Aby do toho nelezli lidi z 218, tak to takhle skovali.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6857
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 14:55:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš:
Kde by ta zastávka měla podle Vás být? V zastávce linky 218 je to opravdu nesmysl, pokud tu linku nechceme přetěžovat. Její provoz si platí OC Šestka, a to opravdu nestojí o to financovat lidem z Dědiny spojení na metro.
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3171
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 15:47:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Přístřešek bylo v plánu přemístit na úplně jinou a dost frekventovanou zastávku, ale nakonec to (zatím) nevyšlo. Na smyčce Jesenická se udělalo několik úprav právě k tomu, aby se zde mohly klouby v případě nepravidelností třeba předjet. U té nástupní zastávky ve smyčce se o tom taky dost debatovalo. Někdy tam překáží i krátký bus.
To nejlepší nás teprve čeká.
Pavhob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 16:41:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě by to chtělo přemístit zastávku jedné z linek 119 a 218 do Šolínovy ulice - aby obyvatelé Dědiny nepřetěžovali autobusy na letiště.

Pidi linky by také neměly jezdit přes stanice metra (slouží přece místním pro obsluhu zdravotnických zažízení)

Do x let by se měly vybudovat nové separátní zastávkové zálivy pro linky řady 3xx, aby pražáci nezabírali místo přespolním.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8698
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 16:54:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavhob: Super. Nešťastníci do DŠ budou běhat jak šílený po kulaťáku. Ale co by, maj tam tramvaje, že jo. Zajímavý, že za podobnou analogii v železniční dopravě (na krátký vzdálenosti používejte osobáky, ne rychlíky) jsem takřka lynčován. btw. přemístil bych do Šolínky 119, a AE nechal na Evr. Možná bychom mohli na oplátku dát 147 do Kafkový, aby ji důchodcum nepřetěžovala zemědělské mládež.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
4021
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 18:39:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ropid chtěl, a každej rozumnej člověk by to chtěl taky tak, aby nástupní 206 byla v zastávce 218. To ale nepovolil DP jakože na svůj sloupek. Bojí se že bude přicházet o zákazníky ve 218, která by se tak časem mohla omezit... takže musel Ropid honem řešit kam s ním. Bylo asi víc variant. Ta ve 116 je zajímavá no, ale lepší než kdyby to bylo někde daleko pryč někde na Thákurový...
Bohužel Pražskou integrovanou dopravu nadále organizuje jeden z dopravců a ne organizátor IDS. Se máme čím chlubit...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3736
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 19:10:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4021: Jestli DP bude takhle pokračovat, tak si časem vykoleduje to, že bude bez autobusů. Prvopočátkem by mohlo být to, že politická reprezentace zmizí z dozorčích rad, jak slibovali tuším zástupci TOPky. Když si vemu, co si všechno DPP dovoluje, jak (možná naschvál) dubluje některé činosti koordinátora, jaké má náklady na provoz, tak by to bylo jenom dobře. Jak člověk slyší další a další věci o DPP, tak jsem čím dál tím větším zastáncem výběrových řízení, a to na všechny pražské linky.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6858
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 20:23:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4021:
Já mám jiné informace. 206 z jiné zastávky je záměr a samozřejmě správný. OC Šestka nemá jediný důvod platit dopravu ze sídliště na metro.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1968
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 23:30:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC Šestka nemá jediný důvod platit dopravu ze sídliště na metro. V opačném směru tomu půjde těžko zabránit. Na Dejvické to nenajdou ani ti, co budou chtít jet do šestky.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 23:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4021: Pokud to je z iniciativy DPP, pak se ROPIDU částečně omlouvám. Částečně proto, že takovéhle ptákovině vzešlé od jednoho dopravce by teoreticky neměl ustupovat, i když samozřejmě známe reálnou situaci...

Martin: Pokud OC nechce platit dopravu sídlišti, tak si má dál provozovat svoji linku a nezahrnovat ji do systému PID. Ale pokud ta linka do systému zahrnuta je, pak je jakákoliv forma separace neodpustitelnou zhovadilostí. Za chvíli by OC mohl chtít, aby zastávky směr OC byly jen pro nástup a naopak, ne? Ale pokud to byl vtip, tak se omlouvám. Jak psal 4021, každej rozumnej člověk...

Jonášek: Dík za upřesnění. Však už dříve, když se tu debatovalo o kloubech na 195, jsem upozorňoval na stísněné podmínky na smyčce Jesenická - tam když se při nějaké nepravidelnosti sjely tři čtyři busy, tak už to byl někdy pěkný maglajs. A teď klouby... Budu se tam muset podívat - počítám, že stavební úpravy se týkaly hlavně toho úzkého místa u zastávky Hlohová?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3737
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 23. října 2010 - 08:54:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Taky se tam budu muset zajet podívat, jak to nakonec dopadlo.
Ty úpravy snad neměly být stavebního charakteru, mělo spíš jít o opatření na zastávkách tak, aby tam klouby mohly v pohodě zastavit. Co se týče skutečného průjezdu oblastí, tak tam by neměl být výraznější problém. Na celou oblast by mělo stačit několik značek a citybloků a možná pár panelů na posun nástupiště u polikliniky.
Z Jesenické bych vyházel ta parkovací místa z prostředka smyčky a asi by bylo po problémech. Bohužel na Zahradním Městě je dneska, jako skoro všude na sídlištích, nedostatek parkovacích míst, a každé ztracené místo úřad bolí.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6860
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 23. října 2010 - 09:42:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iiii:
Na Dejvické to nenajdou ani ti, co budou chtít jet do šestky.
3 roky neměli problém se zastávkou u Diplomatu a teď mají mít problém se zastávkou přímo na kulaťáku?

V opačném směru tomu půjde těžko zabránit
206 nejezdí v RŠ, proto to s ní ve směru síldiště-metro nebude tak horké. Pravda, já s ní na to metro odpoledne občas rád pojedu, protože mi zastaví přímo pod domem.

Mašotouš:
pokud ta linka do systému zahrnuta je, pak je jakákoliv forma separace neodpustitelnou zhovadilostí
Ta separace není důležitá jen pro finance OC, ale taky pro nepřetěžování lidmi, kterých je na 30 minutový interval v úseku Dejvická-sídliště prostě moc. Já té zastávce mimo 218 rozumím a považuji to za správné rozhodnutí.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 23. října 2010 - 09:42:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Z Jesenické bych vyházel ta parkovací místa z prostředka smyčky To já taky - však už jsme to tu zevrubně řešili.
Ale nechce se mi věřit, že by se nic neudělalo s tou křižovatkou Jabloňová x Střemchová x Konvalinková x Pomněnková, kterou jsme tu už taky zevrubně probírali. To je prostě problémové místo, a jak je krásně zachyceno na mapy.cz, i standart zabere celý prostor křižovatky.
http://www.mapy.cz/#mm=TtTcFP@x=133260288@y=135840600@z=18
Jak už jsem říkal, v praxi by tam samozřejmě klouby jezdit mohly, ale určité riziko nějakého škrtuntí tam je. Být odpovědným úředníkem, tak si to na triko nevezmu, protože by to pak hodili na mě, a radši tam ty klouby nepustím.
Takže buď ořízli chodníky, nebo to nějaký ouřada dostal befelem a bude mít těžké spaní...
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 23. října 2010 - 09:48:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Já taky rozumím těm důvodům - ale to rozhodnutí je úplné popření smyslu a zásad integrované dopravy. Velmi nebezpečný precedens. To mi dost vadí - Vám ne?
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6861
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 23. října 2010 - 10:02:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dramatizujete to
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6862
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 23. října 2010 - 10:02:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/domaci/214872-z-obcanek-zmizi-data-lide-si- je-pak-budou-muset-koupit.html

teď se těm revizorům vysměje úplně každej
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1648
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 23. října 2010 - 12:42:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Nasazení kloubů na 195 a průjezd linky 295 letňanským sídlištěm spoluprojektoval jeden místní šotouš.
Tvoje slova o nádražáctví jsou v tomto kontextu velice vtipná
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3738
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 23. října 2010 - 14:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Vzhledem k intenzitě provozu, která tam není tak vysoká, bych toto místo jako problém neviděl. I v současnosti zasahuje autobus do protisměru, jak je ostatně vidět na tom odkazu, a kloub s tím nebude mít nějaké větší problémy.
Já si myslím, že to se buď neřešilo a nebo se to vyřešilo velmi jednoduše (něco jako "dej přednost protijedoucímu vozidlu).
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2342
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 23. října 2010 - 18:13:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I v současnosti zasahuje autobus do protisměru, jak je ostatně vidět na tom odkazu, a kloub s tím nebude mít nějaké větší problémy.

to právě bude protože zablokuje celou ulici.Zastávka PID by měla plnit taky nějaké standarty a ne že stanicující autobus zablokuje přilehlé komunikace!
AV 15-30
http://www.youtube.com/watch?v=rYqifHHBvM0
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3739
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 23. října 2010 - 18:58:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: Kloubový autobus v zastávce Hlohová nezpůsobí větší komlikace v ostatním provozu, co klasický standardní autobus. Co se týče průjezdosti v tomto místě, tak tady je problematická spíše šířka než délka autobusu.
Tady je spíš problematická délka nástupiště ve směru z centra. Pokud by měl vadit výstup do trávy, tak bych tam dočasně vysypal dvě kolečka šotoliny a zhutnil a celé vyřešil v rámci rekonstrukce celé ulice, ke které stejně jednou dojde.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 4-2004

Odesláno Sobota, 23. října 2010 - 20:09:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na smyčce Jesenická se už minulý týden doplnily betonové bloky, které přesně vymezují parkoviště, takže nyní se dá vjet na parkoviště pouze z Jesenické a už ne ze smyčky. Dříve se tam naskládalo přes 20 aut, protože se dalo přijet/odjet odkudkoliv, nyní je vyznačeno přesně 12 míst.

Ke zrušení nástupní zastávky na Jesenické - schválně jsem tam včera večer byl a KB se tam v pohodě vejde. Podle mě to bude iniciativa někoho z místních vilkařů nebo prostě někomu tam ta zastávka vadí... Jednoznačně je to zhoršení kvality dopravy - už vidím ty davy středoškoláků, které tam nastupují, jak okupují zastávku v ulici v Korytech.

Edit:
Žádné úpravy u zastávky Hlohová (v ulici Jabloňová) jsem nezaznamenal, zatím se pracovalo jen na smyčce Jesenická a celá akce proběhla za jediný den (13.10.).

(Příspěvek byl editován uživatelem budulinek4.)
Barrandov bez kamionů už 20.9. !!!
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 432
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 23. října 2010 - 21:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4:
http://www.mapy.cz/#mm=TtTcFP@x=133239428@y=135846372@z=18
Pokud bude jeden kloub stát tam, kde stojí autobus na snímku, a bude ho potřebovat předjet druhý, tak to nevytočí tak, aby se do nástupní vešel a zadní část nečněla stále do vozovky. Já bych za tím neviděl nějaké tlaky, to je prostě praktická záležitost.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8703
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 08:47:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Absolut 3169: Pucíku, tak "těch pár úprav" trvalo jeden (1!) den, jak píše Bud4 (324). Jak dlouho jezdí 195? A jak dlouho by byla potřeba v kloubech? A pakže nejste nádražníci.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2250
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 10:30:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Možná provést, ale pokud vím, i o takových drobnostech se v Prae jedná tak rok...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8706
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 10:40:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: a potřeba 195 v kloubech je od kdy? (osobně si myslím že od doby zavedení 177 v té nesmyslně dlouhé trase)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2251
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 11:32:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: No, ony taky od té doby jaksi klouby fyzicky nebyly... Až když svitla naděje, že nějaké budou, mohlo se to začít řešit.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3745
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 11:55:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Ale byly. Klouby se jen přednostně naházely na jiné linky a na některých linkách jejich nasazení bylo zbytečné.
Pokud by se skutečně chtělo, tak KB 195 mohla vyjet už 8.5.2008. Kampak se třeba ztratily klouby ze 187? Spotřeba kloubů na 140+233 taky byla větší než na novou 140. Ano, vánek špitá: "133". :-)
A stejně tak se stalo letos na jaře, kdy začaly přicházet klouby nové. Místo 195 skončily na 250.
A neprůjezdnost Zahradního města byla jen pouhou výmluvou. To se dalo udělat ze dne na den a administrativa kolem toho mohla být záležitostí týdnů. Ovšem přání zodpovědných bylo jinde.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2252
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 13:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Pochopitelně "nebyly" ve světle něčích priorit. Ten vánek špitá už dlouho :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8708
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 17:20:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inu ano, MŠ, "ve světle něčích priorit". Proto mi přijdou směšné všechny ty nářky nádražníků, že křížem přes zhlaví a že neni volná kolej a kdesi cosi a pak někdo změní prioritu a křížem přes zhlaví najdenou jde a volná kolej se najde. Jde o to jim ty priority správně podstrčit. Žádná jiná věda v tom neni. Všichni šotouši už maj nafocenýho švejka v nejlepším světle, tak ho zrušili (polední v 11,34). Sorry za příklady odjinud.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 22:03:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky 3745:

(zejména 133 je broskvovina na entou; kdopak ji vymyslel / prosazoval / prosadil (prosil bych jméno a příjmení, ne instituci)).
Si non confectus non reficiat.

Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8714
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 22:19:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co potom, Lorde? Nedá mu šéf medajli nebo povytáhne nad nim obočí?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3746
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 22:26:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord_vetinari: Myslím, že to jméno (resp. ta jména) jsou dostatečně známá a netřeba je opakovat.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8715
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 22:30:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky : Tydle tajemný miluju. Nestyď se a buď chlap!
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 489
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 22:34:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Potom nic. Chci to jen zveřejnit. Ani o chlup víc. Dobrou noc.
Si non confectus non reficiat.

Ivoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.105.180
Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 23:58:38    Odkaz na tento příspěvek  

Na tramvajové zastávce Kubánské náměstí směr Průběžná je u jízdního řádu linky č. 22 platného od 23. 10. 2010 asi menší chybka. Na listě pondělí - čtvrtek je kromě informace ostatní provozní dny na zvláštním listě také informace, že v pátek linka nejede. To je asi nějaký šotek. Kyž jsem se kouknul na DPP a tisk JŘ, tak to tam je o.k.
Ivoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.105.180
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 00:01:51    Odkaz na tento příspěvek  

Jo a kolonka pro pátek tam vůbec není a na dalším listě jen so a ne, takže to vypadá, že tento pátek nejede. Má být sice z důvodu výluky na Pavláku rozdělena na dvě části, ale má být v provozu. Opravdu nějaký šotek.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4576
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 26. října 2010 - 21:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NAD X-26 na Dejvické zastavuje pro nástup v zastávce linky 119.
Linka 206 se do sousední zastávky linky 218 "nevejde" ani po ukončení výluky.
Opravdu pozoruhodný kontrast.

Mimochodem, tuší někdo proč se mění dopravce "Šestky" z Kulhánka na Stenbus? Stenbus nabídl celkově nižší cenu, nebo na rozdíl od Exprescaru patří do "klubu vyvolených dopravců Ropid"?
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1291
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 26. října 2010 - 22:01:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ExpresCar rozhodně nebude mít BUS s BUSE, hlásičem a PID hodiny a označovače
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 27. října 2010 - 00:26:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

236 bude brzy zralá na klouby.
Si non confectus non reficiat.

Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3755
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 27. října 2010 - 09:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od 1.11. do 15.11. bude v provozu linka 27 místo půlky 17.
http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortalData/_27/20101101/27_linka .pdf
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 27. října 2010 - 11:59:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord vetinari: To bylo jasné, že v sezóně nebude midibus stačit, ale mám dojem, že ulicí K Bohnicím dlouhý bus nepustí. Ale mohly by třeba jezdit ve větším počtu. I když něco s tou linkou dělají, aby to vyšlo, neboť některé spoje nedojedou ani na Staré Bohnice.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 27. října 2010 - 13:14:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášku, to není sezónou. To byli lidi z Podhoří do Bohnic.
Si non confectus non reficiat.