K-report
 

Archiv do 5. listopadu 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 5. listopadu 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
4021
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 27. října 2010 - 13:49:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Na linku 206 prý bylo výběrko, které Stenbus vyhrál.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1037
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 27. října 2010 - 14:02:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord vetinari: Aha, netušil jsem, že se Podhoří tak zalidnilo. To znamená, poslat podnět na ROPID o přetíženosti linky 236. Já když jel, tak přistoupily tři maminky s kočárky a byl autobus plný hnedle.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Mouser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 27. října 2010 - 14:18:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: Nojo, Podhoří, to je ráj developerů.
LV: V tom případě by to chtělo ještě kloubový přívoz.
Btw. Co takhle dát do midibusů 202, protáhnout dolů místo 236, a zkrátit interval?
I am the passenger, and I ride and I ride...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3756
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 27. října 2010 - 17:53:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouser: To není špatný nápad. :-) Ale asi by bylo vhodné zkrátit interval na 30 minut ve špičkách s vloženými spoji. Asi by byl vhodný alespoń v PD nechat závlek k Poliklinice Mazurská.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4596
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 27. října 2010 - 21:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

206
Slimman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 27. října 2010 - 22:03:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S ČSAD v jednotném nátěru na věčné časy a nikdy jinak.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4598
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 27. října 2010 - 22:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slimman: Zastávkový JŘ 206 bude městský. Tohle je verze z databáze CIS JŘ.
Slimman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 27. října 2010 - 22:36:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Ach tak, myslel jsem si, že to nebude jen tak. Co ta platnost od 1.11.2010 do 11.12.2010 ? V poznámkách je pak symbol p - nejede od 25.12.2010 do 1.1.2011.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4600
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 27. října 2010 - 22:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zjevně se předpokládá, že JŘ pro příští "dopravní" rok vznikne kopírováním letošního.
huh
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.207.97
Odesláno Středa, 27. října 2010 - 23:39:14    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si dneska říkal, proč to tak blbě jezdí a voni jsou prej prázdniny . Opravdu by mě zajímalo, jestli se to překopání jízdních řádů na těch pár dní vyplatí...
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3294
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 28. října 2010 - 08:22:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyplatí - ono těch krátkých prázdnin je více a v součtu to dává i 2 týdny. Nejsou řešeny pražské jarní prázdniny, které jsou v Praze vždy na půlce. Ale i 2 týdny dělá 4% roku, takže nějaké úspory to dá.
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 28. října 2010 - 08:58:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://magistrat.praha-mesto.cz/path/aplikace/ozn_302.pdf?apl=ure dni_deska&ids=9015
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3758
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 28. října 2010 - 09:59:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vhd_sl: To vypadá na trvalé přiklepnutí 302. Cena mi vychází na 34,85 kč/km, což je při ceně 47,62 kč/km DPP cena skoro o 27% nižší. A to si Stěpánek kupuje busy sám, DPP je kupuje město.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 28. října 2010 - 12:23:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Mě na tom překvapilo to, že se ledy hnuly a tato oznámení vč. ceny za vozokm, kterou ROPID usilovně držel pod pokličkou s tím, že je to "tajná" informace, jsou najednou veřejně přístupná na úřední desce magistrátu.. fakt je, že pokud jsem něco nepřehlédl, je to první vlaštovka, ale i tak to potěší..

Co se Štěpánka týče, bylo by zajímavé vidět celou smluvu, zejména to, jak tam ROPID ošetřuje kvalitu přepravy a stáří vozového parku.. mám pocit, že nižší cena je za ústupky v této oblasti..
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 28. října 2010 - 12:28:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jeden, když už jsem u těch odkazů z úřední desky.. bylo vyvěšeno stavební povolení na TT Podbaba - zastávka Podbaba..

http://magistrat.praha-mesto.cz/path/aplikace/TT%20Podbaba-%C4%8C D%20podbaba,%201.%20etapa%20roz.pdf?apl=uredni_deska&ids=9010
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4601
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. října 2010 - 14:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vhd sl: Příměstská linka za 35 Kč/km, to je úplně běžná cena. Jsou kraje, kde za tuto cenu dokážou z dopravce vymáčknout i kvalitu. V IDS-JMK se prý běžně jezdí i za méně, a kvalita je asi lepší než u mnohých PIDích dopravců.
Cena DPP je snad jakžtakž na místě u vyloženě městských linek, co se plouží průměrně 20 km/h nebo ještě méně.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4602
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. října 2010 - 14:40:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

.... Oredo zase prý má místo fixní ceny za km vzoreček, který zohledňuje kolik toho který autobus za den najede, a jak dlouho je řidič ve službě.
Na příměstských linkách PIDu se toho za den asi nalítá daleko víc než na okresních linkách kde se jede párkrát za den. Vysoká cena za km určitě není na místě, při důsledném jednání ze strany PIDu by za běžné ceny měla jít získat slušná kvalita.

Mimochodem, v pražských tramvajích jsou kolikrát děsně zahumusené potahy na sedačkách, a podlaha pod sedačkami je letitý tyfus. Raději bych jel starším ale čistým vozem.
Ivoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.105.180
Odesláno Čtvrtek, 28. října 2010 - 21:28:08    Odkaz na tento příspěvek  

Dvě moje zajímavá dnešní videa z výluky na I.P. Pavlova.

http://www.youtube.com/watch?v=POUDqM0Jmmg

http://www.youtube.com/watch?v=k2T6Tane-ww

Můžete tam okomentovat. Dík.
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 6-2003
Odesláno Pátek, 29. října 2010 - 10:18:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Oredo zase prý má místo fixní ceny za km vzoreček

Oredo vzoreček má, na základě toho vzorečku se pro účely účtování nakonec vypočte průměrná cena za km pro každého dopravce (přičemž pro dopravce, který toho nalítá s málo vozy hodně vyjde ta cena nižší, než pro dopravce, který má menší proběhy).

Ještě lepší než vzoreček je ale IMHO výběrové řízení - já jsem pro to, ať si to dopravci počítají sami a jdou s tím do výběrka, ono se ukáže, jaká je reálná cena a dopravci pak aspoň nemůžou skuhrat, že jim někdo vnutil ježdění za nízké ceny a že na tom prodělávají a že chtějí přidat - na to je pak jednoduchá odpověď - spočítali jste si to sami, nikdo vás nenutil nasadit do výběrka takovouto cenu.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8721
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 29. října 2010 - 10:56:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

huh: Ono se nic nepřekopává, prázdninový jř je vždy stejný, jen se na kratší prázdniny nezvěřejňuje, neb se nevejde (zajímavý, že všude jinde ano).
Hlavně že na Strossu už zase 29/10 visí označník platný od 1/11. Velmi matoucí s 12,17 a 53 od Letný. Inu dlouhý volno, tak aby zastávková služba nemusela hnout třebas za nedělní příplatek - a pak že maj malý platy, Milky.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4605
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 29. října 2010 - 18:25:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš Hradecký: "Ještě lepší než vzoreček je ale IMHO výběrové řízení"

Souhlas. Chtěl jsem jen poukázat na závislost nákladů dopravce za 1 km na denních kilometrických probězích vozů a na denních počtech hodin odpracovaných řidiči.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2488
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 29. října 2010 - 20:10:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To já ne, Káeme, to Martin Šubrt, ten říkal, že dělat zastávkovou službu je "špatně zaplacená rasovina". Já tu jen stále dokolečka píši, že je třeba snížit zátěž řidičům tramvají.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2255
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 29. října 2010 - 21:51:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Hmm, tak to tedy někde najdi, že si to nevybavuju :-). Vzhledem k tomu, že nemám nejmenší tušení, jak je to placené, tak se k platům nemohu jaksi vyjadřovat. A pokud jsem popisoval, že to někdy není legrace, mluvil jsem jen z vlastní brigádnické zkušenosti... Jinak jsme tu mluvili o výši odměňování pouze v rovině, že když budu chtít, aby vyvěšovací služba znala všechny linky a souvislosti, musím jí výrazněji zaplatit, což je složité, protože pak bych zase lidi s takovými znalostmi raději použil lépe než jen k vyvěšování :-).

KM: Pokud jsou změny tak často za sebou, prostě to nikdo měnit nebude, protože pořád nikdo nahoře nezačal řešit to převěšování dle drážního zákona 24 hodin dopředu. Pochopitelně to je klíč ke změně, taky jsem dnes dostal na Karláku vynadáno, že na Andělu visí linka 4 s platností od pondělí...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3444
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 30. října 2010 - 13:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: "Inu dlouhý volno, tak aby zastávková služba nemusela hnout třebas za nedělní příplatek - a pak že maj malý platy, Milky."

Jako obvykle to vůbec nechápeš, začínam si myslet, že už to děláš schválně...
Visí to už teď aby se zástávkový službě nemusely platit nedělní přesčasy a nevydělala si náhodou víc než je nutný. Nezapomínej, že ryba smrdí od hlavy...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8727
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 06:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D3: Inu tak to potvrzuješ, že nedělaj v neděli, aby neměli víc peněz (nebo aby se víc peněz nemuselo vydat). Jest mi celkem jedno odkud iniciativa vychází a odkud ryba smrdí. Smrad se rozprostře rovnoměrně.
Měl jsem na mysli, že v 99% jiných měst prostě celoročně visí prázdninový JŘ a prostě se jen řekne - teď se jezdí podle prázdnin (jedno z jakého důvodu). Jenže když na našich JŘ jsou opisovány otrocky desítky zbytečných údajů (99% linek jezdí ve stejné minuty v dlouhých častech dne, vypisovat minuty pro každou hodinu v případě existence pevných resp. nízkých int. je přežitek typu "dycky se to tak dělalo"). Ovšem "odborníci" tvrdí, že by se prázdninový jř nevešel. I vešel, kdyby se myslelo.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 11:40:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Dycky se to tak nedělalo. Za komoušů se prostě udělala svorka a připsalo int. 2 - 4 min. (rekonstruovat z toho grafikon bez chyb takřka nešlo). Ergo vypisovat všechny odjezdy je pokrok. (Jo, kdyby je vypisovali v 70. a 80. letech, pak by bylo pokrokem začít dělat svorky :-)
Si non confectus non reficiat.

Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2490
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 17:03:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konečně i Káem začíná prohlédat, že bazírování a úzkostlivé sledování minuty odjezdu na JŘ k ničemu pozitivnímu nevede. Mimo negativ, uváděných Káemem, je popisovaná nervozita a neurotičnost příčinou nárůstu psychických poruch, vedoucích čím dál častěji, v takto zaměřené společnosti, k invaliditě a neschopnosti normálního produktivního života.

PS: Nedělejme si příliš velké naděje ani s nově instalovanými elektonickými informacemi na nových nebo rekonstruovanýh tratích. Zajímalo by mne, jaké jsou zkušenosti cestujících se spolehlivostí informací na těchto elektronických informačních zastávkových tabulích. Předpokládám, že obsluha a provoz těchto zařízení bude ještě daleko komplikovanější, dražší, ale i poruchovější.

(Příspěvek byl editován uživatelem milky.)
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8735
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 17:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MILKY!!! KUA!!! Já neprohlédám. jestliže linka v XXI. století v hlavním městě uprostřed Evropy jezdí po 8/15 minutách, je třeba to vypsat. Protože ale přibývá (a bude přibývat) linek, jezdících v int 4/8 lze napsat interval. Ale ono to lze řešit i při int 8/15, protože určitě v sobotu lze napsat od 8 do 19 jede v 00,15,30,45 a podobně. To je bohužel ta pružnost, kterou holt máme my úředníci. Jinak od vás by to vyžadovalo nestresovat se tím že třeba pojedete na interval a dle dispečera.
El. inf. systém na Hradčanské funguje skandálně asi tak v 50% případů. Zajímalo by mě , odkud ty údaje čerpá. Jinak el. systém NENÍ náhradou papírových jř. ty se neporouchávají.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2491
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 20:49:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Takže nejsou náhradou. Bude tedy obojí. Už je tedy někomu konečně jasné, proč náklady na cokoli neuvěřitelně rostou, když se prakticky vše zdvojuje, ztrojuje, na vše jsou vyčleněni experti a dělníci, ale nic z toho nefunguje, jak by se od rostoucích nákladů, na tu kterou činnost a zajištění jejich provozu, čekalo.

PS: Ony tramvaje nejsou metro nebo železnice, kde je automatické řízení provozu technicky, ale hlavně provozně, možné. Proč je to stále snaha implantovat i do pržského, tedy nevyzpytatelného městského nepreferovaného povrchového, provozu, je mi tak záhadou.

Jinak od vás by to vyžadovalo nestresovat se tím že třeba pojedete na interval a dle dispečera.
Opět jedna z tvých typických zaujatostí k řidičům tramvají (nebo snad jakýmkoli koncovým pracovníkům obecně(?)), ale konkrétně řidičům tramvají je to úplně jedno, jestli budou jezdit na JŘ nebo interval. Odjíždění na interval z konečných, jak jsem vypozoroval, se brání podnik, respektive oddělení řízení provozu tramvají (jinde než na tramvajích to hodnotit nemohu, protože tam bezprostřední zkušenosti nemám, ale můžeš se vyjádři třeba ty; možné je také to, že odjezdy na interval jsou nejaktuálnější právě na tramvajích, protože tam jsou nejrůznější výrazné odchylky od JŘ běžnou záležitostí). Řízení provozu je totiž velmi zamilované do elektonické informační sítě pohybu tramvají, která v případě odjezdů na interval přestává plnit funkci, která je pro JPT zřejmě ta hlavní, tedy to, zda řidič neodjel předčasně z kontrolního bodu. On je tedy samotný systém řízení/neřízení provozu tramvají velmi neoperativní, protože příslušná oddělení si zjednodušují práci, kterou nechávají na automatickém zaznamenávání přesnosti a pravidelnosti provozu, a pak případných dodatečnýh postizích za nedodržení průjezdů kontolními body. O skutečném operativním řízení tak není možno vůbec hovořit. Pro dispečink je za každé situace, jak jsem vypozoroval, prioritní, aby tramvaje jezdily přesně podle JŘ. Proto jsou zpožděná pořadí otáčena předčasně na bližších smyčkách, aby se pak při odjezdu napojovaly na svůj JŘ. Jízdy na interval se vedení JPT bojí jako "čert kříže", a řidiči jsou ti poslední, kdo by to mohl jakkoli ovlivnit.

(Příspěvek byl editován uživatelem milky.)
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8740
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 22:23:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nojono, protože s koncovými pracovníky člověk přichází do styku, no. Ona je asi přesnost dodržení JŘ nějakým kritériem měření čehosi, třeba pro vyplácení odměn, taxe celkem nedivím. Na druhou stranu otáčení souprav mi přijde celkem jako prvek operativního řízení. Nicméně je vidět, že si i v tvém podniku odpovědní lidé svoje kroky zdůvodnit nedovedou nebo neumějí a pak to tak vypadá.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2492
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 01. listopadu 2010 - 23:00:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Zřejmě ani v mém, ani v tvém. Nevyzpytatelné nepravidelnosti v provozu MHD, na druhé straně ekonomická či finanční nebo "kýho čerta" krize, nevyrovnané hospodářství státu atd. Nic nefunguje bez chyb. Musíme se smířit s tím, že bez chyb nefunguje nikde nic a nikdo. Nejlepší je naučit se s tím žít. (Precizní práci prý odvádějí Japonci, ale do jejich mentality máme hodně daleko. Ale tam asi neřeší MHD v přeplněných městech tramvajemi. My máme tramvaje v historickém centru města a nemůžeme chtít nemožné. Informační systém ale může cestující o všech nepravidelnostech velmi přesně informovat. Když nejde hora k Mohamedovi, musí jít Mohamed k hoře. Lidi i přes nepravidelnosti budou spokojení, protože o nich budou včas informováni.)
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2493
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 13:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Na druhou stranu otáčení souprav mi přijde celkem jako prvek operativního řízení.
I předčasnému otáčení pořadí, stejně jako jízdě na interval, se snaží podnik vyhnout a přistupuje k němu jen v krajních případech, protože je pak krácen v platbách zadavatelem za nasmlouvané kilometry. (Když něco dobře nefunguje podle původního zadání, tak jakékoli úpravy normálního stavu jsou velmi nepříjemné pro všechny strany.)
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1038
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 14:25:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem si po 25 letech projel opět linku č. 27. Sice všude na sloupcích je ve žlutém, přesto mi to příjde podezřelé. Kdyby šlo o výlukovou linku, bude mít číslo 37, že? Tak co myslíte, dojde k rozdělení linky 17 na 17 a 27 trvale? Káeme, co na to tvá křišťálová koule?
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3779
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 14:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: Sázím, že není.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1039
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 14:51:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Ty zahradníku ! Co není?
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3780
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 14:55:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: ...27 trvalá změna. Za pár dní bude po ní.
27 není odolná odrůda, za chvíli zmrzne. :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3121
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 15:26:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přičemž by klíďopíďo mohla zůstat jako 27 a to trvale i v této výlukové trase. Protože ukončení u Výstaviště je úplně k hounu - smysl by mohla do Houmlesovic mít kdyby jela k metru. Od Staroměstský dál s přehledem stačí 17 v klasickém rozsahu.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8749
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 15:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

27 samozřejmě nezůstane. To je jen omyl nějakého dementa z DP co dělá svou práci automaticky a bez zájmu a bez znalostí, nebo nějakého ultrašotouše, zaměstnaného v DP co je tak mladej že si 27 nestih vyšotit. Mělo se to jmenovat samozřejmě 37, nemohlo to být "krátká 17" protože to má odlišnou trasu. Vsadím se že teď na to budou zúčastněné vozovny posílat výkvět svých stájí aby bylo možno vyšotit 27 KT, 27 15T, 27 14T, 27 T6 a podobně a podobně. Pokud aspoň jednu soupravu vypravuje Hloubětín a Motol, tipnul bych si i jména, která se objeví za řídícími pulty této anomálie
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 15:45:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: Souhlasím, rád bych 27 viděl ve "výlukové trase" z období 15. - 18. 11.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 19:07:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Vsadím se že teď na to budou zúčastněné vozovny posílat výkvět svých stájí aby bylo možno vyšotit 27 KT, 27 15T, 27 14T, 27 T6 a podobně a podobně. Pokud aspoň jednu soupravu vypravuje Hloubětín a Motol, tipnul bych si i jména...

Nesázej se. Tvá křišťálová koule bude zřejmě až mlhou hustou tak, že by se dala krájet. Když jedu do práce, vždy očekávám co přijede. Někdy je to 1, jindy 24 nebo třeba 5, pak zas docela normálně 15 či 19. A teď už jsem jel dvakrát 27. Ano byla to ta jediná hloubětínská a jezdí na ní 2xT3M. Tebou uváděné možnosti tam dle všeho nebudou, protože jsou střídané přestávky v Braníku. A co se řidičů týká, ano šotouši tam mezi nimi jistě budou. Sám jsem se poptával, ale zájemců je prý moc.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1765
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 22:38:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

27 zajde, a to dřív než 34, 13 nebo 23. to doopravdy musel vymyslet nějakej šotouš. souhlas s KM. trvalé zachování 27 by bylo prohřeškem vůči přehlednosti a stabilitě LV. protože zatímco s pásmy na M17 lze hýbat jak je potřeba (poptávka, prachy), aniž by se muselo sahat do LV, a to dokonce na obou koncích, tak 27 a podobné působí jen jako další jepičí životy, kvůli nimž se musí každý půlrok měnit trvalé LV a tisknout nové jezevčíky. doporučuji přečíst MŠovu argumentativní prázdnotu k tomuto tématu na tram-foru v sekci výluky.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3448
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 22:55:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale kdepak, 27 je prostě návrat k někdejšímu osvědčenýmu modelu a neznamená nic jinýho, než konec šotosnům velkýho ropidího vezíra a planým a nicneříkajícím tlachům ohledně zpřehledňování linkovýho vedení.
"Argumentační prázdnota", to je dobrý. To si musim někam poznamenat, k jakym výrazum až jsou šotouši schopný zajít, když jim docházej argumenty...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1766
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 23:28:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

demon: naopak..
27 = šotouš.
M17 = realista.

stejný šotouš, co vymyslel 27, příště vymyslí linku D "dejvická-skalka" a E "háje-ládví". přece návrat ke skvěle fungujícímu osvědčenému modelu. a až se napřesrok s pásmy zase bude hýbat, objeví se možná linka F, zatímco E už to bude mít za sebou.

(Příspěvek byl editován uživatelem pawel.)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3449
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 23:38:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jestli on nebude trochu rozdíl v pásmování u 3 linek, co jezděj po 90 sekundách, kde je nějaký nadstandartní rozpitvávání zbytečný a u 24 linek jezdících po 8 minutách, kde případný pásmo způsobí jen větší a větší zmatek a nevoli...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3126
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 23:40:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nakonec by do Modřan mohla bejt všechno ta 17. Akorát některá by nejela do Houmlesovic ale z Palačáku na Lehovec a jiná zas by točila už přes Národní.

ML kde každej spoj končí někde jinde není přehledný LV alébrž mrdník.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2256
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 08:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: Pokud je problém rozlišit situaci, kdy člověka vyloží ze čtyř souprav linky 17 v řadě na Veletržní a při tom mu vysvětlují, že TOHLE nejsou ty 17, které jedou na Trojskou, od situace, kdy tam jako pravidelná linka skončí čtyři vlaky linky 27, které nikdy ambici jet na Trojskou neměly a všichni cestující to ví, tak uznávám, že jsem falešnej a prázdnej Topol :-). Pochopitelně, že dál nejede stejně nic, ale cestující si připadá jako vůl, protože pořád vidí přijíždět na obzoru 17 a tak nějak touží po tom dojet domů...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2257
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 08:40:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel:
17 - normál
17/27 - šotouš (nikdo po 27 netoužil, ale vznikla jako důsledek snahy o M10 a na základě dalších šotosnů)
M17 - ultramaniakálníóbršotouš :-)
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3299
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 08:47:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Pekingu maj také autobusové metrolinky označené stejným číslem. Pointa spočívá v tom, že stejné číslo busu nemá jinou konečnou, ale alternativní průjezd ulicemi města. Průvodčí velmi ochotně sundala ceduli s rozsypaným čajem a vysvětlovala mi, že varianta spoje, kterou jedu, míjí stanici nadzemky (tedy páteřního metra) a na další stanici začala gestikulovat, že mám z linky 327 přestoupit do 327 za ní. (Domluva s průvodčí probíhala, tak že já uměl ukázat cílovou stanici na mapě a ona uměla přečíst kam chci v čínských znacích). Takže doufám, že se toho někdo chopí i v Praze, protože všechny možnosti metrolinek jsme ještě zdaleka nezrealizovali.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8752
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 09:08:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735: To je neuvěřitelný . V podstatě považuju svou kouli za fungující, když ten Hl. opravdu 27 vypravuje, byť jen jednu a byť tedy asi na ně nepřijdou tamní perly (ale stejně, tipnul bych si, že se najde střídající řidič, co bude umět KT a 14,15T). Nakonec tvoje slova: "Sám jsem se poptával, ale zájemců je prý moc" potvrzují i další část mé úvahy. Dík za potvrzení, jsem spokojen.
To budiž info i pro D3.
MŠ: Trojskou pojedou nahoru všechny 17, po zrušení 14.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1300
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 10:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Londyne maj autobusy stridaci mistnosti po meste a autobus jedne linky muze skoncit kdekoli po trase.
Vlak linky S1 taky konci pokazde jinde a nikomu to neprijde divne.
U te 17 je jen problem s lidma, kteri zapomenou vystoupit na Veletrzni a pak musej pohnout nohama aby dosli na dalsi zastavku. Nejvic to odnaseji cizinci bydlici v kempu Troja, ale pro ty nase MHD primarne neni urcena (jak jsem se zde jiz nekolikrat docetl).
Ja mam stejny problem v 6 kdyz chci do Repakova. Zactu se do knihy a najednou jsem ve smycce Kotlarka. Kupodivu za tom M linka nemuze, ale mohl bych argumentovat, proc konci linky na Kotlarce, kdyz vetsina lidi co jede do stanice Kotlarka stejne jede do Rep.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 10:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zadna 27 nebude, to je DPP sotovylucicka, to bude driv ML17 v plne trase a 14 objizdejici Holesovice a po dnesni trase na Radlickou. Dale pak ML26 s pulkou na Hrbitovy, 7 na Kotlarku, ML10, ML12 do Vysocan, ML18 a 4 CD CT na Barrandov, 24 via IPP, 25 z Sarky na Palmovku. 2, 5, 6, 15, 16 a 20 papa.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 11:02:25    Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: časem se třeba od LV a JŘ abstrahuje úplně a přejde na plně asijskej budhistickej model. Někdy něco přijede a někam to pojede .. a cesta bude i cíl.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 11:17:46    Odkaz na tento příspěvek  

V té době ale už veškerou veřejnou dopravu budou zajišťovat jen maršrutky.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1974
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 13:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Nakonec tvoje slova: "Sám jsem se poptával, ale zájemců je prý moc" potvrzují i další část mé úvahy.
No, já bych řekl, že aspoň je vidět, že někoho jeho práce baví.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3300
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 13:11:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych doplnil, že metrolinka, která se naopak liší průběhem trasy a nikoliv konečnou má zcela pragmatické důvody. Městem jedete zhruba správným směrem, ale krizovým místům se alespoň část spojů vyhne. Tím není ohrožena obsluha konečných stanic. Konkrétně v jednom čínském městě (pár milionů obyvatel) se při určitém naplnění provozu začalo po kruháči (velikosti Vítězného náměstí) začalo jezdit nikoliv kruhově, ale nejkraším směrem. Pochopitelně taková křižovatka byla pak velmi zdlouhavě projižditelná. A tedy část spojů jelo preventivně úplně jinými ulicemi. Prostě by vás nesmělo překvapit, že část spojů tramvaje l.10 jezdí Korunní a část preventivně Seifertovou...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8755
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 13:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdepak, Borovičko, to část spojů linky 9 jezdí preventivně Korunní
Iiii: Proti tomu ani ta nejmenší námitka.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 19:52:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kurník, to by se měl KM v pátek a o víkendu lince 27 vyhnout, ještě by potom mohl říct že mu ta koule funguje.
Asi jsem z jiného světa.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1302
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 20:19:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pane, s čím budeme mít tu čest ?
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 20:28:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V pátek jsem koukal že pankráčtí přestávkáři mají oprávnění na staré KT a v HL jsem zahlédl budníkové 27.
víkend
Asi jsem z jiného světa.
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 05. listopadu 2010 - 00:41:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neví se něco o tomhle: http://www.sterboholy.cz/novinky/nova-linka-autobusu/ ? čekal bych po volbách spíš šetření, ne expanzi minibusů v každé díře..