K-report
 

Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 22. 04. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Tratě kolem Pardubic a Hradce Králové » Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 22. 04. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 8-2006

Odesláno Pátek, 08. dubna 2011 - 16:24:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamamoto - zkus kroniku města H.Městec. Najde se ledacos zajímavého. Ale nečekej žádné převratné objevy. Bohužel kronikář už nežije, takže má-li nějakého nástupce, chce to domluvit s ním. Rozhodně nic nepůjčují, ale dalo se domluvit přefocení u nich za jejich "dohledu".
Co takhle nějaká traťová fotečka nebo video našich M131 - nebylo by?
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 08. dubna 2011 - 19:24:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Motoráček: Díky za nápad, tam by něco být mohlo. Určitě daleko více pokladů by se objevilo přímo v archivu kronikáře, pana Janaty, který navíc hodně fotil a povoláním byl mašinfíra.
Co se týče M131, nemůžu moc sloužit. Já vždycky víc tíhnul k nákladní dopravě, jak na kolejích, tak na silnici...Co si vzpomínám, mám jen video
zde:http://www.youtube.com/watch?v=TnIf__xn18k
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 09. dubna 2011 - 15:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Orky:
Třeba koncept kolem Týniště na Orlicí je otřesný a ne moderní.
Ne že by doprava okolo Týniště byla bez chyb, ale tak silné vyjádření se hodí spíš na dopravu na Vysočině nebo v KV kraji než zde.

Ad Libochovičák:
Mě se třeba nelíbí malý počet osobních vlaků mezi Jaroměří a Trutnovem.
No a dle mého názoru je na trati 032 moc osobních vlaků a málo spěšných ...
Pinec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 09:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jct: No a dle mého názoru je na trati 032 moc osobních vlaků a málo spěšných ...

Bambe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 21:06:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na R 967 (Praha hl.n. - HK) je v řazena loko. 150.2
Nevěděl by někdo kdy a na čem se vrací směr Praha?
Koukal jsem na všechny R na Prahu, ale v řazení není.... (že by se vracela Lv)
Děkuji

(Příspěvek byl editován uživatelem bambe.)
Johnny13
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 9-2009

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 21:26:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bambe: Předpokládám, že jsi se spletl a chtěl jsi napsat R 967. 150.2 je řazená pravidelně, ráno jede na R 629 z Hradce Králové přes Pardubice do Vsetína a zpátky na R 624 do Prahy.
****www.TrainWeb.cz****
Rop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 22:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S čímž souvisí sranda jak souprava přijede z Prahy v řazení 150 + A + BDs + 4xB a na Pardubice odjede v řazení 150 + A + BDs + 4xB (já jenom aby v HK na nádraží nebyla v noci nuda)
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Af78
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 10:47:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo musí se Valach R 967 v HK přerovnat,hlavně v zimě to je tragedie,no a o stavu jejich vozů raději mlčím,ale aspon máme práci!Jo a dneska jezdí díky výluce na 032 na R řada 163 už z Jaroměře!
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 16:02:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardubice 26.8.1995
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 8-2006

Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 19:20:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízda mezi Chrudimí a Heřmanovým Městcem 30.4.2011 je na dobré cestě. Sledujte podrobnosti ZDE ODKAZ.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 20:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A další AWT 1.4.2011
http://www.youtube.com/watch?v=JZy6kyHC_Eg
Výprachtický_okultista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 10:42:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Motoráček: Hmm, tak z Chrudimi do Heřmanova Městce bych se možná svezl, uvidíme, jak mi to vyjde... Proč vlak 16 jede jen do Holic, a ne až do Borohrádku? To mi připomíná destruktivní postup objednatele... Aspoň mimořádný vlak by mohl jet jaksepatří, tedy do Borohrádku.
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 630
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 17:15:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože s námi jezdí většinou rodiče s dětmi a ne šotouši. A co v neděli v Borohrádku, kde nikde nic zajímavého. Holice jsou aspoň civilizace. Projetí do Borohrádku je letos také v plánu, ale ne teď.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 19:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malé zastavení u Přelouče...(Kamera už trochu zlobí)

http://www.youtube.com/watch?v=wrx6ZW0C5bI
http://www.youtube.com/watch?v=eZqpontT1HY
chlupac
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.27.160
Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 20:38:02    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, měl bych dotázek na kohokoliv kdo ví:
Do Dymokur (...231->061->062) se od Ostravy v posledních dvou měsících vozí do velkoskladu uhlí. Údajně (vyslechnuto od vlakové čety brejlovců níže) několik přeprav proběhlo tak, že do Přelouče dojel šestikolák s cca 22 Eas-u nebo Eaos s uhlím, zde soupravu převzalo dvojče AWT Brejlovců a odvezlo ji (zpravidla ráno) do Dymokur. Večer zpět a předat šestikoláku.
Mohl by mi někdo potvrdit tehle scénář?? Je možné, že si vozy v současné době předávají jinde, případně brejlovci si obstarají vše sami.
Zaznamenal zkrátka někdo KONTAKT? Jde mi o to šestikolo, rád bych si ho někde odchytil
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.145.219
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 02:28:05    Odkaz na tento příspěvek  

V 02:25 hod. odjel z Hradce smer Tyniste vlak s postrkem dvou zrejme Brejlovcu. Mohlo se jednal o ucelenku uhli.
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.145.219
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 02:46:15    Odkaz na tento příspěvek  

Slo o druhy nasled 64911
Výprachtický_okultista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 09:53:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Motoráček: Hm, takže asi počítáš jen s účastníky z Pardubic a okolí, a ne třeba z Vamberka, Rychnova, Týniště nebo Borohrádku. Je pravda, že kvůli likvidační nabídce na této trati by se těžko dostávali zpátky, museli by se vrátit přes Hradec Králové nebo Choceň... Jsem prostě alergický na jakoukoli diskriminaci úseku Borohrádek-Holice, protože tato trať by mohla sloužit pro spojení výše zmíněných a dalších míst s Pardubicemi a Chrudimí, ale kvůli blbosti objednatele neslouží... Proto mě zamrzelo, že mimořádný vlak jede taky jen do Holic, no...
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 11:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proto mě zamrzelo, že mimořádný vlak jede taky jen do Holic, no...
Já myslím, že se Motoráček pro příště zamyslí...než stát v Holicích, tak těch 2x 9km by za to stálo
chlupac
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.89.144.130
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 13:08:23    Odkaz na tento příspěvek  

XFI: jací brejlovci? (AWT=žlutomodrá nebo oranžovošedý), kolik vozů (22?).
Nebo to bylo ČD Cargo? Co bylo vepředu?
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 15:06:09    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Přednosta" = 499:
Já si zase myslím, že je to především záležitost finančních nákladů na tu další jízdu: pokud by bylo možno s aspoň trochu větší pravděpodobností očekávat, že těch 2x 9 km nebude zbytečně velkým finančním "propadákem", tak by se "Motoráček" asi nemusel příliš zamýšlet a chtěl by dojet až do Borohrádku, zejména je-li tam jakýs-takýs přípoj do Chocně a od Týniště nad Orlicí - ale pouzí fotografové a jiní "šotouši" mu takové prodloužení trasy asi vzdáleně nezaplatí ...
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 632
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 15:07:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyť už jsem psal, že do Borohrádku v létě pojedeme. Bude to u příležitosti jiné akce, takže nezoufejte.
Nabízel jsem, že za finanční spoluúčasti kluků z Rokytnice bysme jeli až knim a zase stejnou cestou (přes Holice) zpět. Nebyl však zájem z jejich strany - asi z finančních důvodů.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 501
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 21:06:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že těch 2x 9 km nebude zbytečně velkým finančním "propadákem",
Tak to myslím, že určitě ne!
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.145.219
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 01:19:35    Odkaz na tento příspěvek  

Ja jsem ten vlak videl dost mizerne a podle obrysu jsem poznal pravdepodobnost Brejlovcu. Sledoval jsem to z okna dalekohledem a ta cast trate co vidim je spatne osvetlena. Jedine co vim, ze slo o 2. nasled vlaku 64911.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 09:49:04    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Přednosta" = 501:
Pochybuji, že byste neznal pořekadlo o tom, co znamená myslet ...
Když považujete za tolik užitečné vést ten vlak až do / z Borohrádku, tak "Motoráčkovi" navrhněte, že mu to prodloužení cesty zaplatíte, a myslím, že když to s ním projednáte včas, klidně trasu objedná a zajede až tam: zjevně ale nemá zájem udělat to "na vlastní triko", a na pořádání nějaké "subskribce" (předem) platících zájemců určitě čas nemá.
Osobně s Vámi ovšem souhlasím = kdybych si měl vybrat, preferoval bych určitě spíše projížďku po trati Holice - Borohrádek, než jízdu po trati Chrudim - Heřmanův Městec, protože tam jsou zjevně schopni zajet třeba i "Uhři" = spíše než do Borohrádku (předpokládám ostatně, že to stejně zase někdy udělají). A navíc bych spíše než po "štégu" jel aspoň jednu cestu přes Chrudim a Hrochův Týnec (logičtější mi připadá směr "tam" = do Borohrádku - taková trasa s ničím nekoliduje a v Moravanech lze dokonce právě v tu dobu nalézt vhodnou "díru" na přejetí "kříže").
Tvrzení, že "co v neděli v Borohrádku, kde nikde nic zajímavého", je ovšem jen výmluvou, protože v tomto případě jízdy až do / z Borohrádku by samozřejmě platilo, že právě "cesta je cílem", a v Borohrádku by stačil pouze cca pětiminutový pobyt v době, kdy tam jede osobní vlak z Týniště nad Orlicí do Chocně (cca 10:40 - 10:45 hodin) - a kdo by chtěl zůstat v Holicích, samozřejmě by do Borohrádku jezdit nemusel: jde tedy zjevně skutečně především o to okřídlené "a kdo to zaplatí" ...
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 504
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 10:04:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD: Milý pane, že vy jste asi v záležitosti Motoráček vs. Přednosta trochu mimo?
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 60597
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 15:26:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem byl docela zhrozen "obsazením" Sp 1909. Z Pardubic 4 lidi, dalších 12 od R 719. Toť vše. :-( Tak bídně nebyl Amicus obsazenej ani v zimě u Brna...
Může jít o náhodu, ale pokles obsazenosti u tohoto vlaku sleduji dlouhodobě, ještě v lednu nebylo výjimkou, že jelo klidně i 50 lidí.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 16:38:59    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Přednosta" = 504:
Proč mimo? Proto, že jsem detailně nepopsal "penězotok", kterým by k SŽDC doputovaly finance za použití dopravní cesty, resp. že jsem slovo "objedná" nedal do svých oblíbených uvozovek?
Na samotnou propálenou naftu by asi vybrané jízdné od těch několika zájemců stačilo, ale to ostatní někdo přece zaplatit také musí - leda byste to chtěl jako "garant" hradit Vy sám ...
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 17:58:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase ho nepustili na vedlejší kolej do Heřmaňáku...
http://www.youtube.com/watch?v=dHqjuziXaFA
chlupac
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.27.160
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 22:24:33    Odkaz na tento příspěvek  

XFI:
...tak pořádnej triedr s noktovizorem .
přesto dík...
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.145.219
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 23:36:31    Odkaz na tento příspěvek  

Ja prujezdy vlaku sleduju proti verejnemu osvetleni a osvetleni z podniku Rubena (Gumokov). Je to dost mizerny. Ale snazim se.
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 19:39:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odpočinek v dešti, Přelouč 1998
http://www.youtube.com/watch?v=pZETpaXrtds
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 17:38:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdím často k rodině do Pardubického kraje a docela mě nadzvihla myšlenka na zastavení provozu na 018cce.
Tož po delší době jsem jel úsek Litomyšl-Choceň s přestupem ve V. Mýtě. Jelo se opravdu závratnou rychlostí běžícího sportovce až po Cerekvice zastávku. Pak to trochu zrychlilo, ale i tak nic moc. O vozidle 810 se toho napsalo dost.

Takže zbývá otázka. Stav tratě je záměrně ponechán tak, aby se vozili jenom šotouši a pár zoufalců, no a je hned důvod ke zrušení...
Ale asi jako všude, kde se na ouřadě s takovým zájmem pár úředníků vozících se jenom auty sejde několik. Takže smutné a doufám, že k tomu nikdy nedojde, ale naopak dojde k modernizaci, včetně vozidel.


SNAD HOSPŮDKA NA KONEČNÉ ZŮSTANE NA KONEČNÉ, ne hospůdka u ničeho...
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 18:50:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

810 minulou neděli Valy - Přelouč a zpět.
http://www.youtube.com/watch?v=SsgcjmlSRlE
Rop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 19:10:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540: zásadní chyba se stala již na počátku 18. století, kdy tehdy obyvatelé velkoměsta Litomyšl nechtěli skrz svoje město vést železnici z Prahy do Vídně. Pokud by se tak nestalo, tak dneska máme koridor Praha - Pardubice - Vysoké Mýto - Litomyšl - Svitavy - Brno, přípojné tratě Týniště nad Orlicí - Vysoké Mýto, Letohrad - Ústí nad Orlicí - Česká Třebová - Lanškroun, Litomyšl - Lanškroun - Zábřeh na Moravě - Olomouc. A Česká Třebová je vesnicí.
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 950
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 19:40:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toť pravda, ale dnes je to tak jak je. Netvrdím, že nejsou v ČR tratě na zrušení, ale 018 určitě ne(tedy je to samozřejmě můj názor).
Rop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 20:17:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540: trať vedle které vede po celou dobu silnice první třídy, kde je přeprava daleko rychlejší? Co zastávka na trati to zastávka na silnici. Trať v Litomyšli končí, silnice pokračuje dál. Ale no tak.
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 60613
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 22:59:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedno setkání z Holic:

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 952
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 07:39:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rop: Ano, silnice vede hned vedle. Nic proti, je tomu tak téměř v každém jiném možném případě. Přesto nebudu nikdy souhlasit se zrušením této trati do města Litomyšl, co by častého výletního/historického místa atd. To by všechny lokálky byly na odpis. Přitom stačí opravit, zrychlit a v uzlových stanicích býti přípojem.
Už vidím, jak celé třídy na školním výletě přestupují v Chocni z vlaku do busu směr Litomyšl. Tož zrovna tady mi to vůbec nezapadá, no a to jsem uvedl jeden příklad za všechny...
Bambe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 14:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem fotil v Týništi Sp 1955 + Os 5163
Nevěděl by někdo číslo 163ky?
Předem děkuju
Rop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 19:24:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540: než něco plácneš tak si zkus pustit alespoň IDOS. Zkusil jsem zadat relaci vždy v 7:00 s odjezdem:
1. Kolín - Litomyšl:
a) vlak, bus: čas cca 2 hodiny
b) vlak, vlak: čas cca 3 hodiny

2. Šumperk - Litomyšl:
a) vlak, bus: čas cca 2 hodiny
b) vlak, vlak: čas cca 3,5 hodiny
c) bus, bus: cca 3 hodiny

3. Trutnov - Litomyšl:
a) bus, vlak, vlak: čas 4,5 hodin
b) bus, vlak, bus: čas 3,5 hodin
c) vlak, vlak, bus: 3,5 hodiny

4. Blansko - Litomyšl:
a) vlak, bus: čas 1,5 hodiny
b) vlak, vlak: to nemá ani smysl

Tady nejde o to co štimuje a co neštimuje ... prostě vlak Vysoké Mýto - Litomyšl je na to projet se výletně vlakem (jak říká můj skorošvagr "draze a pomalu - kdybych chtěl jet levně a rychle tak jedu autem").
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 954
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 03:09:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsem čekal. Vy jste vlastně OREDO a pokud ne,tak Jste se do toho pasoval. A Váš švagr je asi tedy Tomáš Záruba.

Myslíte, že než něco plácnu, že to znamená, že nevím. Nebo snad nečtu. Nebo....

Zrušme to jak v Pardubickém kraji v plánu je v celé ČR .
Nejen do Litomyšle, co by turisty mohlo tam přivézt. Všechny ty třídy dětí a skupiny turistů, ale i možných běžných cestujících z okolí(POKUD SE TEDY NEPLÁNUJE JEZDIT 20CÍTKOU) bo busy OREDO můžou v obci 50sátkou.
Jó, z Lanškrouna pojedem busem nově na Třebovice, Semanín do Třebové a tím tam zrušíme zastavování(Semanín).
Také v Dlouhé Třebové nebudeme zastavovat a OREDO je spasí jedním zastavením v sobotu a třemi v neděli.
Pak, ale chtěl Jsem Vás poplivat s tím rušením více, no nemá to cenu Pane Rope/IDOSE.

Jó všechny ty cancourky co nám v Polsku/Slovensku závidí. Bo to ku.va něco v jednom velkém celku znamená a funguje a v jiném finančním uskupení vrací ty prý vyhozené prachy.

Byl jste vůbec někdy v Polsku.....Uf.

Vybrat něco na webu umí každý podprůměrný inteligent. Zastat se něčeho v rámci skupiny/ČR už nikdo.

Doufám, že Pan Radko Martínek nebude prudičem typu stejně dresově založeného Ratha a nedovolí zrušení zastavování v Dlouhé Třebové, Semaníně. Dále tratí do Litomyšle, Lanškrouna, Heřmanova Městce a vůbec podstatné části pokladu ČR svěřeného do správy Pardubického Kraje.

Rušičům všeho podstatného nikoliv zdar, ale...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 08:24:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC540
Prudič by měl být z hlediska železnice veleben

Rath ruší několik stovek autobusových spojů

...v Hostivici ...Rozhodli, že se v obci postaví dvě nové železniční zastávky.
Další nové železniční stanice vyrostou v Chýni, Rudné a Jinočanech...

... Rath za prioritu kraje urychlenou stavbu rychlodráhy mezi Prahou a Kladnem...
Rop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 09:44:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540: ještě nějaký zásek vedle?
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 10:28:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Ohl" = 1019:
No, já bych Ratha a zejména jeho nohsledy a podřízené za přínos pro železnici rozhodně nepovažoval: nebýt ROPIDu a právě rozšíření jeho "železničních aktivit" i do okolí Prahy bylo by i ve Středočeském kraji pokud jde o osobní železniční dopravu mnohem hůře - mezi ty "aktivity" ROPIDu patří mimochodem právě ty Vámi zmíněné zastávky Hostivici a okolí, o které Středočeský kraj sám nikdy valný zájem neprojevoval a až skutečnost, že se náměty ROPIDu v těch obcích "ujaly", byla tím, že i Středočeský kraj byl nakonec donucen o nich vůbec jednat. Takže žádný Rath, ale Praha (a v ní jen několik málo konkrétních osob podporujících železnici), pánové ...
A ještě něco k té modernizaci spojení Kladna s Prahou: její současná intenzivnější podpora je pouze chytrou odezvou na to, že v duchu původních vizí "PRAKu" stále trvá premisa, podle níž měla být prioritní výstavba železniční trati k letišti a "modernizace" úseku Praha-Ruzyně - Kladno byla vždy až "2. etapou" - a jak známo, k jejich realizaci v Č(S/F/S)R obvykle buď vůbec nedocházelo, nebo byly budovány jen "zprzněně" a s velkým zpožděním (navíc často v době, kdy už v té podobě ani nebyly potřebné); snaha začít naopak na Kladně a postupovat směrem ku Praze je tudíž pouze (věcně samozřejmě naprosto správným) krokem, jak "podojit" státní rozpočet ve prospěch té smysluplné části stavby a nenechat zbytečně finance vyplýtvat na nesmysly v Praze, které nikdo nezbytně nepotřebuje a nikomu v praxi téměř nic užitečného nepřinesou, aby pak na tu původně deklarovanou "2. etapu" už potřebné finance nezbyly.
Ic540 se sice vyjadřuje dost zbrkle a "šotoušsky", ale má v principu naprostou pravdu: rušit cokoli místo nápravy nevyhovujícího stavu je krok sice snadný a z okamžitého pohledu levný, ale nevratný, a jeho přínos pro budoucno (a to třeba i velmi blízké) je tedy velni nejistý - "záseky vedle" jsou proto výrazně více ty Vaše jednostranně "OREDOvské" reakce!
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 957
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 11:16:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Rop: Nikoliv vedle, ale do živého. A to vždy bolí. Váš operativní zákrok bude trvalého rázu, tedy amputace. Nikoliv běžná a neškodná operace slepého střeva.
Vámi použitý šmajlík byl měl býti tento.
No a blijící nenalezen....
Nechtějte mi tvrdit, že by Jste vše bez mrknutí oka zrušil. V tom případě budu tvrdit, že nemyslíte hlavou svojí, ale tou co máte v záhlaví svých příspěvků....

projížděč NAD: Děkuji Vám za poslední souvětí.
Není problém se vyjádřiti ve zdejším fóru i tak nějak koedukovaně, ale šotouššky to je přímější, jasnější a věcnější pro více lidí/ropů.

Ohl: Pan Rath sice v současné době ruší autobusové spoje a dokonce stál na straně některých železničních významných projektů. Ale jinak je to osoba, kterou by moje jinak mírumilovná duše bez problému bodla bez váhání a upřednostnil bych jeho smažení v pekle i před sviňskými komunistickými vrahy, bonzáky a přisluhovači. A dost, bo mám tlak, že by to zařízení vybouchlo v případě mého přeměření...

Jó, zrušme to všechno v Pardubickém kraji.
A volejme " Ať žije a přijede OREDO".
Uf....
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 4-2004
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 11:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rop a svodka z IDOSu:
nejspíš dobře víte, že mezi 7 a 11 do Litomyšle kovové kolo nejede. To se to pak při odjezdu v 7 moc hezky porovnává. Zkuste třeba Kolín či Praha - Litomyšl s odjezdem ve 12:45. Uvidíte tam:
*přímý bus z Florence, JD 3:05
*R - Os - Os s čekáním v Chocni 20 min (!), celkem 2:45
*Bus - Bus přes HK (z Čerňáku, nejistý přestup, 2:33 + 20 = 2:53)
*Ex do Třebové, tam 20 min a pak bus, 2:38.

018 sice není pro Litomyšl klíčová, ale své místo v obsluze regionu prostě má, a měla by ho zvlášť při lepším JŘ.
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 18:55:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Našel jsem pár historických záběrů (1996) opět z H.Městce (dokumentačně).

http://www.youtube.com/watch?v=ZVNkybAXzSc

(Příspěvek byl editován uživatelem Jamamoto.)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 23:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

p. NAD

Já to znám jen z médií, nevím, jak Praha atd, ale tady se píše něco jiného. Trochu to odporuje vašim slovům
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4406
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 18:24:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zahájení další sezóny Musea Rosice nad Labem. Několik detailů z letáků:




Celý leták je ke stažení na www.pshzd.cz.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 14:33:44    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Ohl" = 1022:
No, já v tom tendenčním textu internetové postbolševické "Mladé fronty" (tradičně se řitilezecky zavrtávající do kloak modrých ptáků), jejíž redaktorka si zjevně potřebovala vypsat svoji každodenní jidášskou almužnu "plivnutím jedovaté sliny" na Ratha, kromě právě toho tendenčního zkreslení v podstatě nic rozporného s mým sdělením nevidím: že se ta "BSE" snaží vytlouci svůj jidíšský groš na tom, že Hostivice "dostane od Ratha" na 2 zastávky 1 milion Kč, a přitom nepovažuje za účelné uvést třeba to, že jediná zastávka v Dušníkách (Rudné u Prahy) z těch dalších v textu jmenovaných bude minimálně stejně drahá, mě nechává klidným - pro mně je mnohem důležitější skutečnost, že ty zastávky (postupně všechny) nakonec budou existovat. A že Rath "zavětřil" a došlo mu, že když ROPID prosazuje rozvoj městské a příměstské železniční osobní dopravy a obce v sousedství Prahy to vítají, pak je vhodné se na té "vlně" svézt a "přihřát si svoji polívčičku", na tom nevidím nic divného a v tomto případě pro železnici špatného: bez toho, že by z takové aktivity vytěžil nějaký užitek sám pro sebe, by ovšem Rath sám železnici nijak neprotežoval - tím si můžete být jist ...
A propos: i město Praha mělo připraveno v rozpočtu položku zajišťující finanční příspěvek na nové či obnovené zastávky na svém území (na "semmeringu") - problém je na straně SŽDC, která svůj podíl na celé akci zanedbává, takže pokud Rath nějakou cestou donutí SŽDC k větší aktivitě aspoň na území Středočeského kraje, třeba to pomůže i ke změně jejího přístupu ve věci zastávek na území Prahy.
V každém případě ovšem platí, že zatímco ROPID se v Praze a okolí snaží železniční osobní dopravu rozšiřovat a jejím prostřednictvím občas násilně "utlačovat" dopravu autobusovou, OREDO ve východních Čechách postupuje zcela opačně a místo vytváření podmínek pro větší využívání železnice dělá vše především na podporu a ve prospěch dopravy autobusové.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 966
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 23:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Walbrzych: Rop je(bude)zřejmě mladý klučina a snad je i tím fandou železnice, jinak by asi nediskutoval na železničním fóru. A proto budiž mu odpuštěno. Ono něco zrušit opravdu v dnešní době asi fakt není problém, ale ty nedozírné následky(viz Polsko a dle posledních nepříjemných zpráv už i Slovensko)...
Rop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 341
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 07:20:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540: mladý klučina mi nikdo už dobrých deset (no spíš patnáct let) nikdo neřekl
Já jsem jenom realista.
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 4-2004
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 13:23:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co takový realista kromě hledání nevýhodných spojení do Litomyšle a pomlouvání tamní lokálky dělá?
Nechci bejt kousavej, ale dodávat váhu vlastním závěrům tím, že se pak prohlásím za "realistu", to by mohl každej.
Rop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 15:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Walbrzych: jsem konzultant v oblasti daní, účetnictví, ekonomie, rentability, oceňování podniku a podobných věcí ... prostě se živím tím, že říkám svoje názory ... takže se prostě považuji za realistu.

A ano, až povede z Chocně do Litomyšle trať, kde bude se smět jezdit rychlostí kolem 100 km za hodinu a bude nejlépe v elektrice tak zase řeknu, ať smradlavý autobus ze Svitav dojede do Litomyšle na nádraží a dál hezky vlakem. Leč nutit cestujícího do přestupu na pomalý rozkodrcaný vlak je stejné jako jim hned říct "jeďte autem". A i z druhé strany, říct někomu v Pardubicích, že si může vybrat mezi cestou 20 minut do Chocně a tam se kodrcat motoráčkem nebo vlést rovnou v Pardubicích do busu a nechat se dovést až na místo, tak jak se asi rozhodne?

Kdyby bylo po mym tak tu máme taky elektrifikovanou dvoukolejku Chrudim - Pardubice - HK - Jaroměř - Náchod - Trutnov (bez úvratí včetně příslušných tunelů), druhou dvoukolejku Praha - Velký Osek - Chlumec - HK - Týniště - RYchnov n. K. / Vamberk a autobusy v těchto relacích zruším úplně. A povytáhnu podorlické lokálky ještě trochu vejš do hor .... ale všechno tohle něco stojí a nevím jak by se kdo tvářil na to, že kvůli tomu nebudou prachy na půl škol a všechny nemocnice ve východních čechách.

Jsem zásadně proti fyzickému trhání kolejí (i když u jedné z nich naleznu i racionální důvod, který by pomohl v mé tabulce prioritnějšímu vlakovému řešení), ale udržovat za každou cenu osobní vlak na kolejích, když vozí vzduch není zrovna nejlepším řešením a vůbec nejhorším řešením je člověku přikázat, že bude se přepravovat hůř a stráví v přepravě delší čas.

A ano OREDO podle mě není integrátor ale blbátor, stačí se podívat na rozdíl mezi východem Čech a jihem Moravy. Když do integrovaného systému dopravy nepatří MHD v krajských městech, tak ať se jdou zahrabat (a to nemusíme mluvit o ničem jiném - třeba o nutnosti "osobního" autobusu v relaci Častolovice - Třebechovice)
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Sants
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 16:06:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby bylo po mym tak tu máme taky elektrifikovanou dvoukolejku Chrudim - Pardubice - HK - Jaroměř - Náchod - Trutnov (bez úvratí včetně příslušných tunelů), druhou dvoukolejku Praha - Velký Osek - Chlumec - HK - Týniště - RYchnov n. K. / Vamberk a autobusy v těchto relacích zruším úplně. A povytáhnu podorlické lokálky ještě trochu vejš do hor .... ale všechno tohle něco stojí a nevím jak by se kdo tvářil na to, že kvůli tomu nebudou prachy na půl škol a všechny nemocnice ve východních čechách.

--

jsem konzultant v oblasti daní, účetnictví, ekonomie, rentability, oceňování podniku a podobných věcí ...


No, to je teda nářez...

Asi to vidím blbě, ale na finanční konzultace bych si najal otrlého cynika, určitě ne dětinského snílka.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.41.7
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 16:11:31    Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby bylo po mym tak tu máme taky elektrifikovanou dvoukolejku Chrudim - Pardubice - HK - Jaroměř - Náchod - Trutnov (bez úvratí včetně příslušných tunelů), druhou dvoukolejku Praha - Velký Osek - Chlumec - HK - Týniště - RYchnov n. K. / Vamberk a autobusy v těchto relacích zruším úplně. A povytáhnu podorlické lokálky ještě trochu vejš do hor
A to si říkáte realista, jo? :-)
Jinak s ekonomikou a rentabilitou na šotofórum nechoďte, to jsou tu sprostá slova
Rop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 16:29:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Kdyby bylo po mym" = "Moje snění" ... to co je reálné je samozřejmě někde jinde

Jinak je docela fajn, že tu člověk dostane "naplácáno" za názor ten i ten
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 969
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 18:27:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rop: Kdyby jste ubral a napsal dvojkoleka Jaroměř-HK-P. a dráty jednokolejně skrz Medlešickou spojku do Chrudimi. Nebo Praha-HK dvojkolejně. K tomu ty dráty jednokolejně do Letohradu či Náchoda/Trutnova(časem). Tak by až tak naplácáno nebylo, jen ty ty ty. To bude až Vaše děti půjdou do důchodu...
Rop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 22:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540: právě že tohle by mohla být realita ... proto píšu něco co reálného není ... stejně jako zvýšení konkurenceschopnosti tratě Litomyšl - Vysoké Mýto
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.