K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 01. 04. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 01. 04. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6743
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 28. března 2012 - 09:12:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Myslím si, že příměstská doprava by měla být dimenzována tak, aby valná většina lidí seděla. Pokud vychází poptávka na 150% míst k sezení, mělo by dojít k navýšení kapacity.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12539
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 28. března 2012 - 11:40:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.Hradecký: No vyste mi to zamotal...Co je to, jaxe tam neuvažuje s oběma extrémníma hodnotama?
Zapa: To o tom tranzitu nikde neříkejte, to přeci nikdy nemělo nastat.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: v kladiva spoje 2x ráno a 3x odpoledne, v sone dva páry spojů odpoledne.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 28. března 2012 - 13:03:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
No vyste mi to zamotal... Co je to, jaxe tam neuvažuje s oběma extrémníma hodnotama?

No, tak třeba medián to splňuje - extrémní hodnoty nebere v úvahu. Např. pro vzorek 1000 - 40 - 35 - 30 - 0 je medián = 35 (zatímco průměr je 221).

Pro vzorek 1000 - 1000 - 5 - 0 - 0 je medián 5, zatímco průměr je 401).

Takže bych se držel toho průměru, a k němu bych uváděl průměrnou odchylku (v prvním případě je průměrná odchylka cca 311, v druhém případě je průměrná odchylka 240) a k tomu bych uváděl obě extrémní hodnoty. Medián je možno uvést též
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4711
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 28. března 2012 - 13:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: a proč to musí platit u železniční dopravy a ne u jiných doprav?
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Středa, 28. března 2012 - 16:48:05    Odkaz na tento příspěvek  

penik: sak ji take zacaste vyuzivame a pak se divime, proc ze to nechce vic lidi jezdit sockou. mozna to bude pro lecktereho sotoborca novinkou, ale lide, kteri jezdi vlakem, jsou zakaznici a necini tak za trest.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6045
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 28. března 2012 - 18:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z...: Tak je dobré najít nějaký kompromis. Určitě asi není nutné, aby každý, kdo jede ze Smícháče do Radotína, seděl.
V případě té výlukové 8823 je to sice hnus, ale také to není "na furt".
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8000
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 28. března 2012 - 18:36:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky (ad.):
Pokud se z vlaku dělá metro, tak se holt bude ve vlaku stát stejně jako se stojí v metru - minimálně v Praze, popř. blízkém okolí.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Bar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 6-2009
Odesláno Středa, 28. března 2012 - 20:41:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuto sobotu budou zvláštní jízdy v okolí Kralup nad Vlt. u příležitosti turistického pochodu do Okoře. Zatím na tom vždy jezdily M 131.1 ale zda budou i letos nevím.
OPBH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.170.87
Odesláno Středa, 28. března 2012 - 21:52:58    Odkaz na tento příspěvek  

třeba by se dal vznést dotaz na onoho dopravce...
Šmajchl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 28. března 2012 - 23:18:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde je oficiální plakátek pořadatele akce; vzhledem k tomu, že je pořadatelem ZMŽ, předpokládám M 131.1.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 00:58:41    Odkaz na tento příspěvek  

zapa: ale to ja nerikam, jen se podivuju tomu, ze to v dobe vyluky nedokazou/ nedokazete zdvojit. za normalnich okolnosti je jedna souprava skousnutena, o tom zadna, lec sbira-li jedna souprava v celkem exponovane dobe frekvenci souprav tri (pricemz ona "usetrena" souprava nekde stoji), neni to uplne to prave orechove.

take by mne zajimalo, zda je ve 12. roce 21.stoleti tak neresitelne, aby audivizualni informacni system esusu informoval cestujici o vylukach par dni predem. ty vytisteny a den predem vylepeny a4 na nastpisti casto jen v jednom smeru mi uplne adekvatni moznostem letopoctu uplne neprijdou.
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.88.26
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 08:19:08    Odkaz na tento příspěvek  

Okoř: nepředpokládejte nic. Jsem rád, že si daří sehnat peníze alespoň na ty Hurvajze. Pokud někdo víte, kde se dá dnes sehnat více penízků, tak příští rok objednám klíďo čoudu, což je i můj sen, alespoň jednou. Ale může se příště též stát, že zálohu nesložím a nepojede se vůbec
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6046
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 08:48:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z...: lec sbira-li jedna souprava v celkem exponovane dobe frekvenci souprav tri (pricemz ona "usetrena" souprava nekde stoji), neni to uplne to prave orechove.

S tím já souhlasím, jenže problém asi je tu "stojící" soupravu přenést na opačnou stranu výluky, kde jí zrovna potřebuju, zvlášť, když jsem jí těsně před tím využil někde jinde.
Třeba by to ve finále nějak šlo. A protože to určitě nebyla výluka poslední (i když se slibovalo, že tenhle rok se na 171 prakticky nešáhne), tak to třeba na vyšších místech nějak do budoucna pořeší.

take by mne zajimalo, zda je ve 12. roce 21.stoleti tak neresitelne, aby audivizualni informacni system esusu informoval cestujici o vylukach par dni predem

Ono by možná stačilo, kdyby lidi využívali možnost nechat si zasílat výluky mailem.
Pokud nějaké info v ešusu, tam max. něco krátkého s odkazem právě na ty informace na papíře. I tak bych asi nedělal nic jiného, než každému druhému zjišťoval, jestli se domů dostane o půl hodiny dřív, nebo později.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 08:50:14    Odkaz na tento příspěvek  

Jirko z... - jestli budeš mít čas, tak se podívej na hlaváku na rozpojování soupravy 2 slonů! Je to úžasné a nápis NENASTUPUJTE se objeví cca 1 minutu před odjezdem jedné půlky na trať. Patrně je vše řešeno SIL4 :-)! Podle pozorování chybí 3. poloha přepínače stanoviště, která by umožnila nechat svítit varovné hlášky. Třeba to někomu časem dojde a při změně SW pak dojde i na upozornění na nastávající výluky.
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 808
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 08:56:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: to nepomože...
"Můžete mi osvětlit, jak je možné, že ve 21. století nikdo nic neví? Kdybyste to daly na internet, nebo dali do čekárny vývěsku..."
Tak. Co k tomu dodat...
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4712
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 09:18:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar&jirka z ...: něčeho se dočkáte letos.

Přepínač nepotřebuje další polohu a přesto to bude svítit (doufám, že ještě letos).

Ta druhá věc je zatím technicky neproveditelná, ale jakmile nastane předchozí odstavec, tak s tím je spojena ještě jedna megazměna, takže i tam by to pak mohlo jít. Ovšem informace pro cestující pár dní před výlukou nevidím jako reálné*. Informace o výlukách v době výluky by se mělo zlepšit.

Jediný Hroch tu pochopil o co my šlo s plností souprav.

/*
Pár dní před výlukou považuji za hodnotu 2. Když výluka začíná v Po (většinou), proč budu otravovat rekreační cestující již o víkendu, kteří tím vlakem stejně v X nepojedou? Týden dopředu asi nemá smysl informovat, protože výluka může být zrušena. A stejně by tam nebylo podrobné info, ale něco ve smyslu jak naznačil Zapa.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 10:20:49    Odkaz na tento příspěvek  

Penik - už se těším :-)! Ale i s dnešními prostředky by šlo alespoň v koncových stanicích do automatického hlášení vložit informaci o tom, že "vlak jede podle výlukového jízdního řádu". Ti z kaštanů, kteří nemají na uších sluchátka by informaci absorbovali a při výstupu by se na vylepený papír koukli (když tam už/ještě bude).
Na elefantech inteligentní fírové informují už teď, vyberouce z databáze použitelné hlášení/zobrazení. Už 2x v Radotíně na vlastní uši i oči.
Závěrem otázka - dožiju se toho, že v Mokropsech bude možnost přejet z 1. na 2. a zpět? Přínos při výlukách by byl větší než velký!
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 11:03:27    Odkaz na tento příspěvek  

zapa: nestudoval jsem to nejak detailne, ale pride mi, ze v logice veci by ta "druha jednotka pro 8823" mela byt na spravne strane vyluky. pocitam, ze 8821, kera nejede, je "vracejici se" 8816, ktera jede.

co se informaci tyce - samo si nepredstavuju, ze tam na tech diodach bude behat kompletni vylukovej jizdni rad. ale neco jako "vazeni cestujici, pristi tejden bude vyluka, vice info tam a tam" by po tech displejich behat mohlo a i rozhlas by to moh zachrchlat. uz jen proto, ze by to cernou diru lautr nic nestalo, pricemz by to kastanum ukazalo, ze se o ne nekdo stara. a to neni malo, kastan ma rad vlidne slovo.

penik: pokud je neresitelny problem jedno nablbly hlaseni, pak chapu, ze na zeleznici musi byt tezky problem naprosto vsechno. jinak mohu jen zopakovat "kdo chce, hleda zpusob, kdo nechce, hleda duvody". jinak mohl byste mi vysvetlit, co ste teda myslel s tou plnosti souprav, kdyz jsem (a ne sam) natolik nedovtipny, ze jsem to neodhalil sam?
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 11:07:53    Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: kuplovani na hlavaku je vubec zdrojem mnoha veselych scenek, o tom zadna :-).
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4713
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 12:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z ... pokud je neresitelny problem jedno nablbly hlaseni, pak chapu, ze na zeleznici musi byt tezky problem naprosto vsechno. jinak mohu jen zopakovat "kdo chce, hleda zpusob, kdo nechce, hleda duvody". jinak mohl byste mi vysvetlit, co ste teda myslel s tou plnosti souprav, kdyz jsem (a ne sam) natolik nedovtipny, ze jsem to neodhalil sam?

On by to problém nebyl, ale je třeba nákup nového hw v řádu několika miliónů korun. A jak je obecně známo, peníze nejsou (já je alespoň nemám).

To už tu naznačil Hroch.

honzaklonfar: velice rád se nechám poučit, jak se na 471 dá do koncové stanice dát automatizované hlášení o výluce. Děkuji za návod. Velice rád to budu aplikovat, jen co mi napíšete, jak se to udělá. Takže směle do toho.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 12:36:40    Odkaz na tento příspěvek  

Penik - malý renonc... Myslel jsem hlášení STANIČNÍHO rozhlasu. Tam se to napíše na klávesnici :-)
Moje chyba.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4714
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 12:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: to beru.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 13:44:46    Odkaz na tento příspěvek  

penik: a sme u toho. to je vas vnitrni problem, ze kupujete smesny parodie na vlaky vod martina romana, pro ktery je problemem snad uplne vsechno, co by melo bejt uz leta samozrejmosti i ve tretim svete. krom toho mi furt prijde, ze vubec nechapete (coz mi obecne prijde jako problem mnoha zeleznicaru), ze vase snazeni by melo byt podrizeno spokojenosti zakazniku, a nikoli ze by se zakaznici meli podrizovat tomu, abyste vy nemeli moc prace a nemuseli nic resit.

si treba presdstavte, ze by takhle fungoval dejme tomu soukromy truhlar - "ja vam to nemuzu uriznout, ja mam blbou pilu a jina by stala prachy". asi takovou logiku ma vase argumentace.

jinak ten stavajici informacni sytem je tam teda k cemu, kdyz se jeho pomoci neda zvladnout ani tak primitivni blbost jako je hlaseni o vyluce ci mimoradnosti? k tomu, ze mi to polohlasne dokaze rici kde jsme? to bych jako pravidelne dojizdejici jiste pohledem z okna nepoznal.

probuh jel jste nekdy metrem? tam to jde naprosto normalne (viz ruzna halseni o veletrznich linkach, preruseni provozu, vylukach tramvaji atp.). pocitam tedy, ze jedinej duvod, proc to ve vlaku "rozhodne nejde", zni "protoze ceske drahy" (jako tak asi u 99 % pripadu, kdy na draze neco "rozhodne nejde".
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 14:07:31    Odkaz na tento příspěvek  

Tak si treba presdstavte, ze by takhle fungoval dejme tomu soukromy truhlar .. nevim jestli každej truhlář, ale každá solidní mechanická dílna vám občas na požadavek řekne, že to na jejich strojích nejde (a poradí kde to uměj u konkurence). Zatimco sebevědomej haur vám to nějak zbouchá pilníkem a kladivem a pak se s nim můžete půl roku dohadovat o funkci a reklamaci

Pokud samozřejmě donesete "milionovou zakázku", tak se dá i o pořízení novýho železa uvažovat, ale to byste musel zagitovat celý Černošice i s Mokropeskejma, aby dali auta na špalky a zvedli tržby na 171 aspoň o milion týdně ;-)
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 14:28:48    Odkaz na tento příspěvek  

prag - ten požadavek na úpravu IS je hlavně (podle mých zkušeností z oboru) o aktualizaci SW. Jestli tu aktualizaci nepobere stávající HW, pak nastává velký průzser, za který penik asi nemůžeš. A takové věci se "u dráhy" bohužel stávají, protože podobně jako v ČR a EU, zde vítězí ideologie nad selským rozumem a fyzikální realitou.
K těm tržbám - jedno výletní místo by Na horce v Černošicích bylo. Kdyby se tam vrátil zpátky žralok a od sámošky by nahoru jezdil minibus v režii ČD...
Obyčejné obyvatelstvo Černošic, Mokropes a přilehlých lokalit už vesměs pochopilo, že jezdit do Prahy po 7 hodině autem je blbost. A těch pár zbylých managerů nikdo a nic nepřesvědčí.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4715
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 15:18:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: přesně tak. Velice rád bych informoval o výlukách jako například v 814/914 či 954, ale nyní to prostě na 471 nejde.

Ten čas, kdy to půjde i tam se blíží. Sw je připraven (jedna z podmínek a to jak mobilní, tak stacionární!!! - ještě chybí trocha administartivy). Další podmínkou je výměna některého hw. I na tom jsem, si myslím, zapracoval dost (už to není v mých rukách, ale na vrchnosti) a pokud to dopadne dobře, tak bude letos. Investice v řádu několika miliónů blížící se desítce jaksi nejde jen tak splácat. Ale to kecalové jaksi nechápou. Vlastně ani nemusejí.

To Jirka z ...: mě práce nedělá problém. Ale to nemá smysl tady rozebírat. Kdo mě zná ví, kdo mě nezná, tak mě je to jedno a jemu také.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 15:41:28    Odkaz na tento příspěvek  

prag: no pekny vylev, lec zcela zcestny. stejne, jako by esencialnim rysem seciho strojhe melo byt seti, mela by pro iS byt esencialni schopnost informovat. esli je ovsem IS navrzen tak genialne, ze aby delal, co ma, vyzaduje upravy za miliony, pak je neco KURVA SPATNE. abych se vratil k prikladu s truhlarem, pak analogie by byla takova, ze by se truhlar hrozne podivil, jak si vubec muzete myslet, ze ma neco spolecneho s praci se drevem. treba vam to prijde logicke (cemuz bych se vubec nedivil), mne ne.

honzaklonfar: mozna to nevite, ale dle mnoha mistnich sotokasparku typu praga je obyvatelstvo cernosic parta zhyralejch zbohatliku, co brani jakymukoli pokroku a vlakem jezdi zasadne nacerno, pokud nejede rovnou autem. a takovemu mamlasovi ani nemate sanci vysvetlit, ze otazka nestoji, esli privest dalsi trzby, aby bylo na upravu is, ale ze otazka stoji tak, esli radsi hned na poprvy nekoupit is, ktery skutecne dokaze zajistit funcionalitu, kvuli ktere je kupovan. esli ta vec umi maximalne tak vypisovat stanice, pak nevidim rozdil mezi tim a vylepenym papirem.

jenze tady slo hlavne o to, ze esusy sou byznys martina romana a tim padem by si je proste drahy koupily, i kdyby to melo hranaty kola a misto edacek to melo placate kameny.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 16:04:13    Odkaz na tento příspěvek  

penik: vy o koze, ja o voze. to, ze jste si jako firma koupili polofunkcni paskvil a ted to za tezky prachy flikujete, je ciste vase (firemni) blbost. na trhu jiste byly i funkcni systemy.

a vubec to nesouvisi s vasi chvalyhodnou snahou to resit, ani s tim, jak moc jste pracovity. ta poznamka byla spise obecna...
TondaP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 16:11:01    Odkaz na tento příspěvek  

jirka z ... - esli je ovsem IS navrzen tak genialne, ze aby delal, co ma, vyzaduje upravy za miliony

Pokud vím, jedná o investici do akustického hlásiče. Cože bylo dostupno na trhu v polovině devadesátých let za hw, který by zvládl dnešní požadavky na paměťové nároky pro uložení audionahrávek v řádu stovek MB? Schválně, co nyní z tebe vypadne? Zase jenom výstřik do tmy. Nic víc. Bohužel to tu sleduji nějaký čas a z tebe nevypadlo nic, co by mělo hlavu a patu, za použití beďara na krku.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4716
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 16:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TondaP: přesně tak.

jirka z ... a která že zařízení byla dostupná v letech vzniku vozidel 471 na trhu, aby splňovala paměťové nároky v řádu stovek MB, jak píše TondaP a byla funkční i v dnešních době? Rád se nechám poučit, kde se udělala chyba.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 16:37:45    Odkaz na tento příspěvek  

tondap: jo? vony se esusy vsechny vyrabely v pulce devadesatejch a expedovaly se az do lonska ze skladu?

stejne tak nechapu, jaky je rozdil mezi hlasenim stanic (coz jde) ci neceho jineho (coz pry" nejde"). vychazim jen z toho, ze i u nas existuji dopravni prostredky, ktere to dokazou.
ony totiz ty tvoje "pametove naroky" byly bezne uz pred deseti lety....

myslim, ze to pouziti hlavy nebude az tak uplne muj problem, pane modrochytrak. opravdu se nedivim, ze je zeleznice tak ve srackach, kdyz je to tam samej trotl, pro kteryho je nepredstavittelne i prehrat data o objemu umrneneho cedecka (natoz pak, kdyz je skutecne potreba resit nejaky opravdovy problem).
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 16:45:23    Odkaz na tento příspěvek  

penik: co to povidate o uvedeni 471 na trh? to je asi stejne relevantni argument, jako kdybysme rokem uvedeni do provozu operovali treba u boeingu 747. proste doba jde dopredu a jen naprosty magor muze v roce 2009 montovat ten samy voice system, co v roce 1994.

sorry, to je fakt vnitrni problem vaseho molochu a vase potrefene kejhani na tom nic nezmeni.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4717
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 16:49:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z ...: nikdo tu nikdy nenapsal, že se to bude dělat ve všech 471 (jen cca 40 ks). Ale data jsou pro všechna vozidla stejná, takže i nová zařízení jsou díky starším výrobkům downgradována.

Kejháte tu akorát Vy. Když se Vám tu snažím přiblížit situaci, tak si melete stále svoji. Jen tak dál.

Ještě jste mi nenapsal, cože by se mělo na 471 nacházet za zařízení, které by vyhovovalo v dnešní době, při výrobě prvních kusů. Na to stále čekám.

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 16:59:49    Odkaz na tento příspěvek  

Chm chm .. von se dá is do vozidla někde koupit hotovej, jen tak přes pult? Stovky kusů na skladě ve všech barvách a vůních, který si umíte představit?

Více porozumění možnostem (dvacet let starý) techniky a míň marketingovejch žvástů by to chtělo, toť vše, milej jirko z třítečky.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 17:11:21    Odkaz na tento příspěvek  

penik: no, priblizovani situace vidite vy, ja vidim takove to "vis, debilku....". konkretni zarizeni vam samo nereknu, lec neco mi rika, ze kdyz to dokaze i prazske metro od siemense, neco na trhu jiz byt muselo.

krom toho, kdyz uz mi chcete veci priblizovat, bych rad vedel, proc je ta vec schopna rici "pristi stanice beroun" a nikoli uz "pristi tyden vyluka". vzdyt je to jenom o pusteni jine hlasky, ne?
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 17:20:44    Odkaz na tento příspěvek  

prag: a proc by nemohl? mate pocit, ze ceske drahy byly prvni spolecnost na planete, ktera tu vec resila a vagonka romanov prvni firma, ktera ho dokazala vyvinout? vy delate, jak dyby takova blbost, jako hlasice a voice system, byly atomova elektrarna na haileyove komete a jeji bezne funkce ve vasem podani hranici se zazrakem.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 18:05:42    Odkaz na tento příspěvek  

No asi jako si můžete "koupit" do firmy počítačovou síť .. původně desetimegovej koax, pak stomegovej UTP a dneska gigovej. Třikrát nakoupit komponenty, navrtat zdi, natahat kabely, pak to zase vytrhat, vyházet a natahat nový, za těch dvacet let.

A to nepodléhá žádný certifikaci a změnovýmu řízení ve výrobě. Zkuste to dělat se schválenym vozidlem.

Tohle ale asi lidi, pro který systémový uvažování končí tim, že si koupěj na pět let auto a pak zas další a další a každý nový má lepší "voice system" jaksi samo od sebe nedokážou do smrti pochopit. Stejně jako že nám choděj po fabrikách furt dvacet let starý mašiny s MS-DOSem a zajišťujou každodenní výrobu dílů zrovna třeba pro ty automobilky
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5086
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 18:17:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já teda nevím - ale vzhledem ke kontinuálnímu vývoji ešusů "co série to originál" s tím, že jejich praktický nasazení do provozu ve větší míře nastalo až po roce 2002 (viz povodňové pendly a hejna dosluhujících Bh na Pardubicích v tom roce) by snad IS moh bejt aspoň na úrovni reko T3 kde se výluky běžně hlásí. O úrovni IS tabulí vně i uvnitř model "čajový písmo" případně tečky v jiných vozidlech málokdy vídané nemluvě.

Otázka pak je zda je výhrou "IS šitej na míru" (česky bastl) nebo nějakej ten IS co byl na trhu ale jen za kopečkama.
korek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.91.2
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 18:30:37    Odkaz na tento příspěvek  

jirka z ...:
Truhlář obvykle nemívá stovky nebo tisíce zaměstnanců,
truhlářovy nástroje obvykle nestojí stovky milionů
a zejména
truhlář obvykle nedostává dotace od státu, ze kterých chce dotčený politik něco vidět.

Tj. mnoho rozumných zaměstnanců doplácí na pár hovad, kteří přihrávají za nějaké to všimné peníze ze státní kasy krz několik prostředníků do stranických nebo soukromých kapes.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.57.99
Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 19:00:05    Odkaz na tento příspěvek  

jirka z... - já z těch Černošic dojíždím 33. sezonu. Takže o tom něco málo vím. Nárůst lidí ve vlacích a aut parkujících kolem zastávek Černošice a Mokropsy je v posledních letech obrovský. Dráhy udělaly taktový jízdní řád a docela ho drží.

O nákupu techniky (nejen výpočetní) u "drážní" firmy vím víc než jsem kdy chtěl vědět. A u dráhy to bude stejné...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6047
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 29. března 2012 - 19:21:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro jirku ...: Příště to zahlásím na hubu (příp mobil), když je po tom taková sháňka. Ostatně nebylo by to prvně, jen se prosím toho nedožadujte za každou cenu. Kdo to chce opravdu vědět, tak si to najde, zajistí, koho zajímá jen to aby mohl nadávat na černou díru, tak ten se pak jen diví. Pro pravidelné cestující po 171 (a nejen tam) je ideální zasílání výluk mailem. Předpokládám, že to pokryje v dnešní době dobrých 80% lidí. Jen tak na okraj, Vy osobně jste takto informován?
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Inkvizitor Boblig
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.18.158
Odesláno Pátek, 30. března 2012 - 11:13:22    Odkaz na tento příspěvek  

honzaklofar:
Já jezdím z Černošic od roku 1972 a patřím mezi lidi, které ČernáDíra naučila železnici nenávidět. Nespolehlivost na trati 171 je vyhlášená a léty se to moc nelepší.
Mnoho lidí by s chutí přesedlo i na souběžné busy na Smíchov, ale to ROPID nepovolí ani komerčně. On totiž není problém v dojezdové době, ale v možnostech parkování v Praze.
A nedej bože, když se něco podělá mezi Radotínem a Dobřichovicemi (což je velmi často), pak se prostě VHD v celém údolí zhroutí, neboť idioti z ROPIDu prostě nemají alternativní VHD.

Abych nebyl nařčen z toho, že jsem proti tomuto stavu nic neudělal: naopak, provozoval jsem s kamarádem komerční linku Řevnice - Praha, kterou měl původně ROPID pro smích, ale už po dvou měsících dělal vše pro to, aby ji zastavil. Oficiální zdůvodnění Magistrátu bylo, že linka narušuje systém ROPID a proto ji zlikvidoval.
VD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.87.2
Odesláno Pátek, 30. března 2012 - 15:43:08    Odkaz na tento příspěvek  

Můžete prosím napsat podrobnosti o té lince z Řevnic do Prahy? V jakém roce jste ji provozoval? Jaké měla intervaly?
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.57.99
Odesláno Pátek, 30. března 2012 - 17:11:25    Odkaz na tento příspěvek  

k autobusu Řevnice - Praha podle vody. Pamatuji na to, jak jsme se na něj z vlaku koukali an stojí v zácpě na Strakonické.
Aniž bych se chtěl zastávat ROPIDu, tak troje šraňky po cestě z Řevnic hovoří poměrně jasnou řečí. A to v té době jezdilo mnohem méně panťáků. Dneska v ČASNÝCH ranních hodinách dají černošické a radotínské šraňky klidně 5 minut každému autu, které jede do Prahy. Jezdím z baráku cca 5:25 - 5:30. O 2 hodiny později si to neumím při 15 minutovém taktu vůbec po silnici představit.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6049
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 30. března 2012 - 20:02:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: Počkej jak ti Boblig vysvětlí, že vlastně bez vlaků se nikde u závor čekat nebude.


Boblig: Kde jste začínali? Za, nebo už před přejezdem v Řevnicích a kolik busů to obsluhovalo?
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2252
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 30. března 2012 - 21:23:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sázím, že 1
Kuba_750
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 30. března 2012 - 21:27:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doporučuji přečíst článek v dubnovém čísle Milovicého echa píše se zde o trati Praha-Milovice-Liberec odkaz aby se tu furt nepsalo jen o Berounech apod...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6050
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 30. března 2012 - 21:36:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuba 750: aby se tu furt nepsalo jen o Berounech apod...

Proto tu byl požadavek na nějaké rozdělení....
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6051
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 30. března 2012 - 22:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak jsem dneska zaslechl cosi o druhém regiokrámu na Hrbatý od 1.4., tak schválně.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Někdo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 2-2012
Odesláno Pátek, 30. března 2012 - 22:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Předpokládám ,že bude Rakovnická. Nevíš něco bližšího??

Všiml jsem si ,že na Hrbatou jezdí jen RN 3.série. To je záměr kvůly sklon. podmínkam??
Nejdřív si zameť před vlastním prahem.
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 31. března 2012 - 00:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: už tak brzo? v únoru jsem zaslechl že druhá 814 bude až od května. Jinak na hrbaté jsem nikdy jiný kus než 814.156 nezahlédl. Jsem zvědav, jak budou stíhat a jak bude vvycházet křižování a obraty až pojedou proti sobě dva regiokrámy
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 933
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 31. března 2012 - 17:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výsledky malého průzkumu na lince S3 za poslední dva týdny (třeba je -aa- nebo někdo jiný ocení). Bohužel se mi nepodařilo jezdit nějak pravidelně stejnými vlaky, ale jak mi tu někdo tvrdil, že 18:47 z Prahy bývá obsazená, tak i při druhém "součtu" mi vyšel opak.

Vysvětlivky: kb = Kbely, sat = Satalice, :47 znamená vlak z Prahy hl.n., :53 znamená vlak ze Kbel do Prahy. Obraty ve Kbelích počítám přesně, v Satalicích jenom to, co vidím z vlaku, takže mi někdo může uniknout, nebo někoho omylem spočítám dvakrát. Obsazenost odhaduju mezi Vysočany a Satalicemi, hodně zhruba (jen se podívám, kolik lidí tak průměrně sedí na čtyřce, nechodím po vlaku a nepočítám hlavy). Není-li uvedeno jinak, řazení je standardní, čili většinou 854 + Bdtn, 9507 a 9516 samotná 854.

13.3. Ut
9:53 kbely +4, satalice +4 mozna vic, obs. prakticky plno, na představku kočárek
16:47 85 %, satalice -8, kbely -8

15.3. Ct 9:53 kb + 1, sat +2, obs. 60-65 %. Já takhle jel výjimečně, kamarádka ze Satalic částečně taky (jela do školy, která jí začíná v 7:30).

16.3. Pa 13:53 kb + 6; sat -1? +2 minimalne. Obs nezjistitelna, ptz 749 + 2 bdtn

18.3. Ne 13:53 kb ja + 5 dospelych, 2 male deti (takže celkem +8); -3. Hezke pocasi, nekdo tu mozna byl na vylete. 3+2 asi cekali na vlak smer vsetaty. Sat urcite +3

22.3. Ct 11:53 kb + 1 (ja sam), sat -1 +2 mozna vic, obs. 25 % max

26.3. Po 18:47 obsaz. 25-30 % (a to jestli vůbec), sat -5, kb -2

27.3. Ut 14:47 obs. 70 %, teenageri ze skoly. Sat -3 +2, kb -5, +1

29.3. Ct
11:53 (9509) kb +3 (1 ceka na 12:07 do MB), obs 25 %. Sat z/do bdtn nikdo, motor nevim.
19:47 (9516) obs. 80 %. Sat -3, kb -2

„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6052
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 31. března 2012 - 22:03:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi : On se třeba -aa- dozví ty oficiální výsledky sčítání, které tento týden probíhá.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 937
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 31. března 2012 - 23:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha. Na sčítací komisaře jsem letos nenarazil.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Peva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1395
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 01. dubna 2012 - 09:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Lukfi: Tak jsem si (když na to narážíte) prošel data za rok 2011 včetně těch současných březnových. Ve zmiňovaném vlaku je průměr 70 cestujících na odjezdu z Prahy. Tzn. můžete trefit slabý den, který může odpovídat tomu, co popisujete a pak taky můžete trefit i 120 lidí ve vlaku.

Sčítací komisaře nepotkáte, sčítá totiž přímo vlaková četa.
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 938
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 01. dubna 2012 - 14:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to samozřejmě možný.
Budou data ze sčítání zveřejněna?
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Pajik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 8-2008
Odesláno Neděle, 01. dubna 2012 - 16:48:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: sčítání se nezveřejňuje, dělá se x krát do roka, ale je obchodní tajemství ČD. Prakticky všichni, co mají ke sčítání nějaký přístup (alespoň co já vím) mají podepsanou smlouvu o mlčenlivosti. Pokud se něco uvolní, tak vyjímečně.
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 662
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 01. dubna 2012 - 19:35:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes:
Os9783 cykloturistika - při průjezdu Ruzyní zahlédnuta uvnitř 1 osoba,
Os25930 Hostivice-Rudná - 2 osoby (celé osazenstvo moje šotovýprava)
Os25935 Rudná-Hostivice - O

- až bude třeba zas škrtat, tak začít u těchhle nevyužívaných víkendových náhodných výstřelů Rudná-Hostivice - vždy když si tam ze zvědavosti udělám cestu, tak je obsazenost obdobně tristní

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 01. dubna 2012 - 19:50:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri: Obsazenost cyklovlaků na Slaný vzroste s pokračující sezonou a v červnu - srpnu bude věřím i v desítkách kusů jako občas loni.
Rozhodně je to dobrý počin a rozhodně bych jej držel při životě dál.
Co se týče osobáků na trati 122 do Rudné u Prahy, tak je to skutečně asi jen výstřel do slepa a byť jako "pološotouš" tam ty vlaky vidím rád, tak ekonomicky je to sebevražda a nesmysl.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4298
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 01. dubna 2012 - 20:14:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl: Obsazenost vzroste. No a co, většinu roku je to finanční průšvih. Ať toto jezdí za své a uvidí se (jak rychle bude ekonomický konec nesmyslu)