K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 19. 04. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 19. 04. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 14:07:05    Odkaz na tento příspěvek  

No nezapomínejte, že výpadovka je současně i "vpadovka" .. a zatimco dneska se to rozprskává na Ohradě a na Želvě, tak pak to bude "vpadovkou" pokračovat rovně na Olšanský a masakr nastane až tam. A dolní Seifertka toho moc nepobere, už takhle se tam ve špičce nedá přejít a museli dát u kostela semafor pro chodce.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2911
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 14:18:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Přesně tak.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5118
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 14:43:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak vedle Máje budem mít krásný porovnání až bude zastavěn někdejší parčík s vodotryskem a lavičkama a pozdější šlehárna... Tak uvidíme jak se tam kdo vyřádí.

Ono to že je to kolem Kauflandu upravený s lavičkama je třeba z pohledu dětí tak akorát dobrý na skejt pokud tam není moc dlažby. Já tuhle "ukrad od popelnic" pár knížek (fakt od konťáku - sestava Škvorecký, Dick Francis, Hrabal...), mj taky knížku Děti ze stanice ZOO. A když jsem to čet tak jsem se nestačil divit - ne až tak celkem otřesnému dění ale tomu jak se k tomu co je tam popisováno ze 70-tých let ve Westberlíně začíná "dotahovat" Praha 21. století
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2913
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 14:55:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak zrovna tenhle film mám stažený. Humus.
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 15:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Film je na prd, knížka stokrát lepší....
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 15:09:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a jak ta celá předchozí diskuse souvisí tratěmi a lokálkami v okolí Prahy????
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 15:17:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tedy nevím, jestli zrovna Máj se dá považovat za stavbu, která se má kladně hodnotit - pokud vím, i odborníci jsou v názoru na ni rozděleni. A podle mě je umístěná naprosto nevhodně. Jestli vadí ožralej barák na nábřeží, tak tohle monstrum musí vadit 100x víc.
Z moderních staveb se mi líbí třeba zástavba v Karlíně na nábřeží za Negrelliho viaduktem. Jsou to sice fuj fuj kanceláře, ale i tak. I když na zbytku Rohanského ostrova, kde se staví teď, bych raději viděl park. Nebo třeba technická knihovna se mi v exteriéru líbí víc, než starší budovy ČVUT, ať už strojárny nebo stavárny (zato interiér je katastrofa).

Ať se postaví na místě bubenských dílen cokoliv, tak to bude lepší než řady zrezlých vagónů a polorozpadlé haly bývalých dílen. A i krabicoidní Kaufland je lepší, než nějaké rumiště. S tím Žižkovem to bude podobné.

(Příspěvek byl editován uživatelem BrR.)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6061
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 16:21:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: A nevím o vlaku kde by stačila sólo 810 mezi Plzní a Chrástem/Rokycanama

Minimálně u takové 7805 zcela určitě, a to to letos už jezdíme "jen" 1/0.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8038
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 20:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skalka:
Jako vycpávka do radničních novin hezké.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 07:48:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Má někdo informace o včerejší odpolední nehodě na 072 u Malého Újezdu? Prý sebevrah?
Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5121
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 10:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A stačila by i na obratový 7810?
Ono dle této teorie by v ranní špičce stačil z Prahy do Berouna sólo ešus po hodině nebo v Praze do Řep jedna tram linka o i=10....
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 11:38:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz: Co je pravdy na tom, že do Brandýsa se budou vozit minerálky vlakem pro zdejší centrální sklad Lidlu?? Díky za info, že by do Brandýsa zavítal Nex. ??
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 12:21:18    Odkaz na tento příspěvek  

"Hrbatá" se bude opravovat, aby mohla sloužit jako odklonová trasa při modernizaci 3.koridoru. To jsem zvědavý, zda a na kolik se zvedne rychlost na Hrbaté po opravě.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/171772-opravu-berounske- trati-predznamenaji-prace-u-rudne/
Sopko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 19:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

teď v Událostech na ČT byla zmínka o nějaké 50-ti denní nepřetržité výluce tratě Praha-Beroun. Nějaké podrobnosti někdo nezná?
Zutý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 20:12:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sopko:
Stačí se podívat na odkaz o jeden příspěvek výše.
Sopko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 20:32:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zutý_petr: cist a pustit video umim, o 50 dni trvajici komplet vyluce tam moc podrobnosti neni. Ptal jsem se, jestli nekdo nema podrobnosti kdy, jaky bude rozsah oprav/modernizace ap.
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 667
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 20:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sopko: a co si pustit z videoarchivu dnešní Události? v reportáži se mluví o 50 denní nepřetržité výluce mezi Prahou a Berounem (paní redaktorka zapomněla zřejmě zmínit, že se jedná o hrbatou, která jaksi ke spojení Prahy s Berounem příliš neslouží) letos za 120 mil. Kč - tvrdí to Zdeněk Vondrák ze SŽDC
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 950
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 21:00:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, ale co se konkrétně bude za těch 120 mega dělat? Jestli se jenom zase vymění pár shnilých pražců, jako posledně, když se měsíc nejezdilo a pak se tejden jezdilo 30 km/h, "aby si to sedlo", nebo to bude nějaká pořádná rekonstrukce, zvýšení propustnosti a traťové rychlosti.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 21:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: na nějaké podrobnosti diváci bulvároidních Událostí nárok nemají nebo o ně nestojí...v reportáži z ekonomiky čt24 se mluví o zřízení zastávek v Jinočanech a Rudné a blíže nespecifikované opravě...ale už se to tu řešilo před několika měsíci a rezultát byl, že seznam toho co se má dělat se každým dnem mění podle situace a podle toho u čeho přípravy postoupily zrovna nejdál a že ve výsledku té muziky navíc moc nebude
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6797
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 22:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Tak poměrně starý plán výluk pro letošek hovoří o TSO koleje a výměně pražců fakticky v celém úseku trati 173, výstavbě zastávek Jinočany a Rudná město a rekonstrukcí kolejí a výstavbě nástupišť v Rudné. Ale předpokládám, že už je všechno jinak. Tuším, že se ještě mluvilo o zřízení výhybny Hlubočepy v původním nádraží a o doplnění chybějící výhybky v Loděnici, což je nutné k tomu, aby se skrze Hrbatou procpaly více než dva vlaky do hodiny v každém směru.
Václavs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1429
Registrován: 10-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 12:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuším, že se ještě mluvilo o zřízení výhybny Hlubočepy v původním nádraží a o doplnění chybějící výhybky v Loděnici, což je nutné k tomu, aby se skrze Hrbatou procpaly více než dva vlaky do hodiny v každém směru.
Na co tedy zřízení AHr Klukovice před dvěma lety ? Plánuje se tedy reaktivace Holyně jako AHr?
Železnice Českého Krasu: Soubor tratí pro Microsoft train simulátor (093,120,122,124,171,173 a 174)
Tato verse tratě již nebude rozvíjena
Kam jsme to dotáhli?! V roce 1986 16 párů, v 1995 7párů a dnes 2 náklady z toho jeden podle potřeby!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6801
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 12:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Václavs: Na co tedy zřízení AHr Klukovice před dvěma lety ? Plánuje se tedy reaktivace Holyně jako AHr?
Já nevím, já jen sbírám střípky, co jsem kde slyšel. Každopádně pokud je snahou zvýšit kapacitu trati, bez výhyben se j iasi významně zvýšit nepovede.
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 13:17:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ze střípků prý je plánováno v Hlubočepích jen vložení výhybek a jestli se s tím bude něco dělat později je ve hvězdách nebo v penězích, jestli budou - pokud by se zas mělo předělávat zabezpečovací zařízení, který je tam dva roky, tak to už by bylo do nebe volající plýtvání nebo spíš zlodějna - to že se jednou bude opravovat trať podél Berounky je fakt stejně jako, že jakás odklonová trasa bude třeba, ale tehdy to určitě nikdo nevěděl, že...
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 13:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a ve Zbuzanském zpravodaji se píše, že po dobu reko 171 se počítá s frekvencí průjezdu vlaků na hrbaté 4-6 za hodinu - pokud to bude ve špičce 4xS6 + 2xR Plzeň, tak to bude celkem ok. Dále se tam píše o dosazení AZZ na všech (2) přejezdech v katastru obce a taky že se SŽDC přiklání k demolici čekárny a jejího nahrazení přístřeškem "evropského standardu"
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6062
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 21:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri: nahrazení přístřeškem "evropského standardu"

Ona asi SŽDC neví co s penězi. Pokud není ten současný přístřešek v havarijním stavu, tak ať se na to . Ať místo toho raději položí pár panelů v Nučicích, jako nástupiště.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 671
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 23:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Ať místo toho raději položí pár panelů v Nučicích, jako nástupiště.

A bylo by to vůbec legální? Jestli ono by se to taky nemuselo vybudovat pouze v "evropském standardu" a za patřičné love
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5132
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 10:42:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AZZ by se hodilo i na přejez mezi Rudnou a Nučicema, na Krahulov, na tu polňačku mezi Krahulov a Louděnici... Prostě tam kde je dnes rychlostní omezení.

Panely asi nelegální nejsou když se loni objevily v Králováku mezi kolejema.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8047
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 18:47:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letos by snad na Rudence měla proběhnout TSO koleje Smíchov - Rudná, rekonstrukce Rudné, vč. stavby nástupišť, vložení výhybek v Hlubočepích, ... Zastávky s největší pravděpodobností letos nebudou.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 672
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 19:18:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: TSO probíhala mezi Smíchovem a Rudnou už loni v létě na několika místech při té nepovedené výluce. Letos se to tedy obnoví komplet nebo se zaflikuje za pomoci krumpáčů zas jen pár nejhorších úseků? Ale aspoň ten rozpadající se mostek u Holyně by to chtělo spravit...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8049
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 19:39:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri:
Bližší info nemám.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6065
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 14. dubna 2012 - 18:11:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
Bližší info nemám.

A takhle něco o rozsáhlé květnové výluce Hl.n.-Smíchov-Radotín s odklony přes Krč včetně nabourání 210 by nebylo? Docela by mě zajímalo, co tam půl měsíce můžou kutat, zvlášť když se říkalo, že na 171 se letos moc šahat nebude, po loňské "korytorisaci".
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 4-2004

Odesláno Sobota, 14. dubna 2012 - 19:17:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: no, od 16.dubna začíná výlukových čtrnáct dní a v květnu se musí udělat PZZ v Černošicách. Takže nás čekajou dva měsíce marastu...
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6067
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 14. dubna 2012 - 20:23:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezisek: Já mám právě neúplné info o výluce Rad-Ph snad od 4. do 21. května, takže doufám, že se to nebude krýt s těmi Černošicemi (o kterých jsem ani nevěděl), protože bysme to mohli asi rovnou zavřít. Jen mě zajímá co se bude dělat.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8050
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 14. dubna 2012 - 20:39:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přejezdy v Černošicích by se měly dělat v červenci.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 14. dubna 2012 - 22:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: on už úplný rozvrat bude ta výluka Smíchov-Radotín od 4.5., jinak přejezdy skutečně v červenci...
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 15. dubna 2012 - 13:06:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otazka: Kudy jezdi vecerni Os9801 z Pha-Bubny na Hbhf?
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 65014
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 15. dubna 2012 - 13:40:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bubny -> Sluncová -> Libeň -> lahváč
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 15. dubna 2012 - 14:28:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dik, cili dvoji ouvrati, tak jsem si to myslel.
To je kvuli tomu, ze Masna uz zavira, nebo proc si dava takovou streku?
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8051
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 15. dubna 2012 - 14:34:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pankreas:
Proč dvojí? Jednou úvratí ...
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2916
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 15. dubna 2012 - 15:16:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>To je kvuli tomu, ze Masna uz zavira,

?????
Půlnoční rozjezd z Hlaváku už funguje řadu let a jako jediný tam jezdil od Kladna právě půlnočák (a zpět) ještě za "full" Masaryčky.Dříve (před NS) Bby- Hrabovka-Hlavák a zpět.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 15. dubna 2012 - 15:58:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dříve (před NS) Bby- Hrabovka-Hlavák a zpět.
A ještě dříve Semmeringem.
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 15. dubna 2012 - 16:04:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobry, diky.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5141
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 15. dubna 2012 - 21:52:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No kdyby to Kladno jelo z Masny 0,29 tak by bylo stíhatelnější i od přestupů než 0,15 z Lahváče.

A "půlnoční rozjezd" je stejně parodie. A to proto že od posledních vlaků co tam dojedou na leckerej směr není přípoj.

Příjezdy:
Kralupy 23,51
Kladno 0:10 (na Masně by byl 23,53)
Všetaty 0:11
Lysá 0:02
Kolín 23:51
Benešov 0:06
Beroun 23:46

Odjezdy:
Kralupy 0:20 (přípoje OK)
Kladno 0:15 (není přípoj od Všetat, z Masny by byl)
Všetaty 0:10 (naní přípoj Kladno - Masny by byl + benešov)
Lysá 0:24 (přípoje OK)
Kolín 0:20 (přípoje OK)
Benešov 0:20 (přípoje OK)
Beroun 0:12 (bez přípoje Kladno, Všetaty, Benešov)

A pak ještě jede Pacifik rovnou 0:00, tedy s přípojem akorát od Kralup, Kolína a Berouna.

Stejně by mně zajímalo proč u toho půlnočního rozjezdu nemůže bejt udělanej i "přípojovej sjezd" a čím si třeba Beroun zasluhuje ujetí kdečemu. Fakt by bylo neřešitelný mít poslední spoj mimo takt o nějakou minutu dýl?
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 15. dubna 2012 - 22:14:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: Ropid má prostě úchylku v podobě taktů za jakoukoli cenu a to zejména na linkách S1,2,7,9.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12606
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 16. dubna 2012 - 12:27:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV: Inu to si musíme vybrat - buď takt, nebo náhodné výstřely v době, kdy to bude vyhovovat cestujícím. Tušímžeses chytil do vlastní pasti. Jinými slovy - ráno takt ne, protože lidi do práce, večer takt ne protože poslední přípoje, čili v taktu přes den, kdy s tim nikdo nejezdí (nemínim teď Prahu, ale všelijaký ty lokálky co z taktových důvodů jezdí i v 9 a 11)
Jinak ten půlnoční ROZJEZD je skutečně ROZJEZD pro nepražany a ne poslední přípojová vazba. Základní přípoj je k DENNÍ MHD. Zaplať pámbu i za Všetaty a Vraný - ještě před pár lety tam jel poslední vlak v 23. Kladno by bylo lepší přes semmering a přípoj od masny v Hostivicích.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: v kladiva spoje 2x ráno a 3x odpoledne, v sone dva páry spojů odpoledne.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5145
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 16. dubna 2012 - 14:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jako kdy jsem nepsal že PRVNÍ a POSLEDNÍ spoje musej bejt v taktu (pokud k tomu je nějaký relevantní důvod)?

Rozjezd je nepochybně pro nepražany. Akorát se na něj musej něčím (M-C, jiný není) dostat. A jelikož máme S-bahno tak nevidím jedinej důvod pročč by se na ten rozjezd neměl dostat i ten mimopražskej z Vysočan, Počernice nebo Dejvic.

Ostatně "půlnoční rozjezd" v dejme tomu 0:20+0:25 by zajisté byl přehlednější než "semhle v tolik a tamhle jindy".
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8053
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 16. dubna 2012 - 17:02:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček, Káem:
Souhlasím, že v případě posledních (popř. prvních) spojů je trvání na důsledném taktu nesmysl. Nechápu třeba, proč má Lysá odjezd až v 0:24 (od Berouna to je víc jak půl hodiny času, podobně od 140).
Je to samozřejmě rozjezd pro nepražany, ale rozjezd může být i od posledních dojevších vlaků z jiné "mimoprahy".
Nesouhlasím s ranní špičkou netaktově (snad vyjma 120). Něco jiné jsou posilové spoje nad rámec taktu samozřejmě.
Mít dva půlnoční spoje směr Kladno (jeden přes Semmering a jeden přes Dejvice) považuji za naprosto nemístné plýtvání.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 564
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 16. dubna 2012 - 23:58:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: jake plytvani? Ten z hlavaku by pokracoval do Rudne. :-)
Inkvizitor Boblig
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.128.254
Odesláno Úterý, 17. dubna 2012 - 02:14:48    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
Stále stejně blbě pro okolí Prahy. Vy máte stejný názor jako ten idiot Moos. Uvědomte si konečně, že ráno je špička do Prahy na příjezdu mezi 6:30 a 9:00, kdežto odpoledne je značně rozplizlé. Takt Vám odkývu klidně od té 9:00 do 22:00 s odpoledními posilami 14:00 až 18:00. Největší problém je v Praze na cca 7:15. Na tenhle čas příjezdů je potřeba ze všech směrů počet spojů maximálně zahustit třeba i na 5min i na úkor dálkoviny, ta by holt přijela před 7:00 a po 8:00. Žádné průjezdy Prahou, ale spojování do návratových dvojic stejným směrem.
Večery řešit individuálně trať od trati podle večerních busů (i ty mají místní vazby, na něž by se naopak měl přizpůsobit navážejíc vlak).
Pro většinu taktomilů nepředstavitelné řešení, zato řešení, které by zkulturnilo současný paskvil přecpaných taktových (ranních) nesmyslů.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Úterý, 17. dubna 2012 - 07:44:58    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jak ostatní diskutující, ale já dojíždím do Prahy už 33. sezonu. Takže o tom něco málo vím z praktického hlediska.

"Takt" nemusí být rovnoměrný, stačí, když jedou vlaky během hodinového intervalu stále ve stejných minutách. Substrát si to pamatuje a vlak používá. U prvního a poslední vlaku lze mimo, ale tyto časy musí platit i po změnách JŘ. Jináč se substrát velmi naštve, zvlášť když nová poloha je o 2 minuty dřív...

Teorie Jindřicha z Edelstadtu o rozložení špičkové ranní zátěže do mimotaktových vlaků je úsměvná - substrát jezdí tak, jak mu to nejlépe vyhovuje. Nepojede o 8 minut dřív, radši tu dobu stráví doma v regále. Ostatně po příjezdu do sídelního města se ocitá zpravidla v ještě větším presu, že? Kdo nevěří, ať zkusí např. 9913 s přestupem na Metro na Smícháči.

Vazba příměstských autobusů (300, 400) na příměstské vlaky je myslím vesměs dobře vyřešena a není důvod něco měnit. Autobus se přizpůsobí vlakům snáz než naopak. Problém je jen v penězích a četnosti autobusů. A ten se z tohoto fóra nevyřeší, že?

Ku zlepšení je na tapetě propojení informačních systémů dráhy a autobusů tak, aby při zpožděních vlaků byl autobusák informován, že má počkat (do doby, která neohrožuje jeho obrat). Pohled z 8 minut zpožděného brzdícího ešusu na autobus, právě odjíždějící clonou hustého deště je tristní...
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 17. dubna 2012 - 13:49:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ty vlaky kolem Prahy jsou pražské R.E.R., proto ten takt. Je to takové rychlé metro. A ty jízdní řády jsou pěkné, jak to tam vypadá jako u běžné linky MHD.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6070
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 17. dubna 2012 - 20:42:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblig: Večery řešit individuálně trať od trati podle večerních busů (i ty mají místní vazby, na něž by se naopak měl přizpůsobit navážejíc vlak).

Jasně a ještě otočit závory o 90 stupňů a bude všechno OK...
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12617
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 18. dubna 2012 - 14:57:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV: Tak metrem se bohatě dostanou na všechny spoje nočního rozjezdu.
Hroch: V době Gymnazijní to taky bylo (dva spoje až na Kladno). Psal jsem přípoj, tedy jeden spoj končí v Hostivicích. Abysme nenarušovali oběh souprav na 120, tak by to mohl bejt ten ze semmeringu.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: v kladiva spoje 2x ráno a 3x odpoledne, v sone dva páry spojů odpoledne.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Milacek01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 18. dubna 2012 - 18:59:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Par postrehu z dnesniho rana, aneb cim me CD docela nastvaly. Predem predesilam, ze vlakem jezdim rad a na vylety jezdim zasadne vlakem a rad si projizdim trate, po kterych jsem jeste nejel. Ale vratim se k veci, k tomu jak me nastval pristup k cestujicim ve stanicich Lysa nad Labem, Nymburk hlavni nadrazi a Praha hlavni nadrazi, i kdyz by mi Nymburk a Praha mohly byt ukradene. Rano se stala mimoradnost v Hornich Pocernicich, reakce CD v jednotlivych stanicich:
1) v Lyse mi rekli, ze me autobus NAD doveze na cerny most a pak pry si mam koupit jizdenku a jet metrem. Na moji reakci, ze ji chci od nich, mi odpovedeli, ze to nejde, ze na to nejsou pripaveni. Pritom v lednu 2010, kdyz R950 ztratil pantograf z masiny kdesi u zelence, automaticky v Hornich Pocernicich davali jizdenku MHD proti predlozeni platne jizdenky CD. Resil jsem to tak, ze jsem v pokladne pozadal o potvrzeni bezplatne jizdy do Nymburka na rychlik 952. Mozna to mohli umoznit vice cestujicim, nevim proc to neudelali.
2) V Nymburce jsem zadal vypravci, zda by nenahlasili pro lidi z osobaku do prahy m.n.ze by treba mohli dojet rychlikem i na PID, aby se vyhnuli vyluce a NAD, mi bylo odpovezeno, ze to nejde
3) V Praze na hlavaku u R v 8:09 vesele blikala Lysa nad Labem, i kdyz jel ten rychlik odklonem mimo Lysou, lidem to jen hlasili. Nevim proc na tu tabuli nedali slovo odklon, navic nekteri lide prichazi na vlak na posledni chvili. Pritom se kolikrat stalo, ze u brnenskeho rychliku sviti slovo odklon, kdyz jede pres Lysou, pritom v tomto pripade to muze byt jedno, protoze stejne stavi az v Koline.
MILE CESKE DRAHY, CHCE TO OBCAS POUZIT MOZECEK
taky mozek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 18. dubna 2012 - 20:11:25    Odkaz na tento příspěvek  

interpunkce nic?????

No nejen ČD ale i SŽDC!!!!!

To jsou základní pojmy!!
Milacek01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 18. dubna 2012 - 21:30:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Psal jsem to z telefonu, proto bez háčků a čárek.
Nejsem si jist, ale o označení odklonu na odjezdové tabuli nebo poslání cestujícího tím nebo oním vlakem se stará i SŽDC? Pokud ano, nevěděl jsem to a tímto se omlouvám za neuvedení.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8059
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 18. dubna 2012 - 21:52:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milacek01:
ad 3) Rozdíl je v zastavení Libeň vs. Vysočany.

Káem:
Neříkám, že zájezd přes pražské zhlaví Libně je nějaké super řešení, přesto si myslím, že je to u půlnočního spoje řešení dostačující a spoj "územím nikoho" po semmeringu považuji za zbytečnost.

Inkvizitor:
Pokud jste si ráčil všimnout, tak z většiny směrů je ráno takt kratší jak odpoledne, popř. je doplněn dalšími spoji typu Sp pro frekvenčně nejdůležitější body. Zásadní problém těchto spojů navíc vidím v tom, že taková souprava prostě odjede za celý den jedno, maximálně dvě kola, což jí činí i při vysoké obsazenosti dost drahou. Myslím, že už teď se několik takto "vytížených" souprav v ranní špičce dá najít. (Proto také na řadě těch posil jezdí různé odepsané šroty.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
milan.k.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.91.49.13
Odesláno Středa, 18. dubna 2012 - 23:50:54    Odkaz na tento příspěvek  

S těma jízdenkama MHD to dnes ČD pěkně prokaučovaly. Je to trochu na hlavu, když vás výlukový bus odveze na metro a vy máte zaplaceno jízdné ČD a ani vám neproplatí mhd.

Vystupovat v HoPo a jít na vlak si nikdo netroufl, protože nebylo žádné info jestli se jezdí HoPo-Masarykovo. Každej volil jistotu metrem.

Nevím proč v každý stanici u Prahy neni štos jízdenek mhd pro tyhle případy. Ono by to nebylo zase tak nákladný a pro lidi by to byla jistá satisfakce za použití mhd místo vlaku, nehledě na to že by ČD udělaly velkej krok dopředu v oblasti služeb zákazníkovi.
Lucistnik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 8-2010
Odesláno Středa, 18. dubna 2012 - 23:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Užitečné by bylo zavést doplňkový prodej jednorázových a celodenních jízdenek na pražské MHD ve vybraných spádových středočeských stanicích a u průvodčích S linek. Spousta lidí dojede do Prahy, chce pokračovat metrem a vysloveně bojuje s mincovým automatem na jízdenky...
Malý Bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.213.210.213
Odesláno Čtvrtek, 19. dubna 2012 - 08:59:04    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na Hrbaté asi premiérově 814.155.

V časopise Život v Rudné (4/2012) byla otištěna následující informace:
Správa železniční dopravní cesty připravuje odernizaci vlakové trati Praha – Rudná – Beroun. Celá akce je vyvolaná potřebou rekonstrukce trati Praha – Beroun podle Berounky. Po dobu rekonstrukce jižní varianty bude využívána naše trasa. Modernizace se dotkne celé trati, budou upraveny nebo vyměněny všechny signalizace, opraveny náspy a mosty, dořešena nástupiště. Vedlejším efektem by mělo být zrychlení cesty do
Prahy o několik minut. Kromě toho budeme jednat s dráhami o možnosti ukončení vlaků na Smíchovském nádraží jinde, než na nejvzdálenější koleji a o možnosti prodloužit některé spoje až na Hlavní nádraží. A co konkrétně se změní v Rudné? V projektu je přístupnější nástupiště na rudenském nádraží, úprava signalizace v Riegrově ulici směrem do Růžové a především nová signalizace na Jinočanské. V souvislosti s novým řešením přejezdu Jinočanská by mělo dojít k narovnání chodníku tak, aby chodci nebyli nuceni vstupovat do vozovky. Předpokládaný termín realizace je do konce roku 2013.