K-report
 

Archiv diskuse Arriva Česká republika do 30. 06. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Arriva Česká republika » Archiv diskuse Arriva Česká republika do 30. 06. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ivanecko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 10:16:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tí Rusi si potom tie viny asi vymysleli ...

http://evidencia-dopravcov.eu/
A_d_a_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 1-2011
Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 10:38:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty VINy nejsou ale stejné celé, jen na konci...
Ivanecko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1177
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 10:48:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3E8 1147 - YS2L4X20001854960
АМ 975 77 - YS2L4X20001854960
čo sa ti nezdá ? ešte aj keď pozrieš na tie vozy, tak sedia detaily, mám na mysli okná napr.
3E8 1147 a АМ 975 77 vetračky nemajú ...
АМ 972 77 a 3E8 1145 vetračky majú ...

http://evidencia-dopravcov.eu/
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4042
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 12:04:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakým způsobem zajišťují zaměstnavatelé poskytování nápojů a ochranných nápojů na pracovištích podle nového zákoníku práce (zákon č. 262/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů)?
Takže zákon na to máme celkem obsáhlý. Jak moc se to dá uplatnit v praxi na ruzných dopravních provozech je otázkou. Ne vždy je to jednoduché a schůdné. Může upravit třeba i kolektivní smlouva. Nejlepší je to ovšem nedodržovat vůbec, a pokuď si někdo dovolí na takovou skutečnost upozornit, ihned mu napálit že je zhrzený nebo potížista!

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3558
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 12:31:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivanecko: Tak záleží taky na tom odkud je nabrali Finové. odkaz

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
Ivanecko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1178
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 13:01:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak píšu tam, že 2,5 roka tam boli, čiže je možné, že ich doviezli z Ruska, alebo niektoré sú z Ruska a niektoré z Fínska :D

http://evidencia-dopravcov.eu/
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1879
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 17:44:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: Místo mne vám odpověděl někdo jiný, a co se týče toho, že jsem ten zákon nenapsal zde, no za a) udělal to kolega 6120, ale za b) měl jsem za to, že když jste schopen se pohybovati na internetu zde, nebude vám činiti žádných problémů si jej dohledati.
Ublížený? Čím? Potížista ano. Protože občas se mi povede hrábnout do vosího hnízda. A zajímavý je, že ty vosy hned kolem sebe bodaj. Nejspíš je to vrozena vlastnost tohoto hmyzu. Tvor rozumný, za což člověka považuji, by mi měl umět vysvětlit, že třeba pravdu nemám, anebo je to jinak, ale on spíš se postaví do útoku slovy, která jste citoval vy. Patříte k hmyzu nebo k tomu druhému? Jinak chápu, že nemusíte, a ani to po vás nechci, mít souhlas s mým názorem. Ale neberu názor typu: "je to tak protože my jsme to tak řekli". Velmi častý rčení některých jedinců i bez funkcí.
Jinak vás zdravím od kolejí, dnes je zde velice příjemně.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9911
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 20:21:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.6120: Děkuji.
ad.Vlada749: Jsem rád, že jsi našel uspokující zaměstnání u ČD
A to je tak vše, co jsem dnes ochotný k tomu napsat.

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Mirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2101
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 07:36:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada 749: píšeš, že to VTM má zajištěno (sodobar, finanční příspěvek), tak co je zde vlastně kritizováno?

Já nevím, jak to je u VTM, ale předpokládám, že tak velká firma s odborovou organizací to má nějakým zákonným způsobem ošetřeno.

Ano je spousta služeb, kde se zaměstnanci nedostanou k místu výdeje nápojů. To má existovat nějaká četa, která bude objíždět všechny konečné a osobně předávat nápoj? Cca 5 krát do roka? Kolik by takový adresný způsob stál peněz?

V té normě se jistě píše o složení toho ochranného nápoje. Ne každým nápojem je norma splněna, musí se vybírat.

Já třeba nejsem v kategorii těch "privilegovaných", kteří mohou dostávat nápoj. A myslíte, že nepiju víc, když jsou horka? Piju víc, za své. Každý člověk se tomu musí přizpůsobit.

Pokud existuje finanční příspěvek od VTM, tak je to podle mne organizačně a logisticky ideální.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4046
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 08:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To má existovat nějaká četa, která bude objíždět všechny Kolik by takový adresný způsob stál peněz?

No a proč ne? Víte kolik stojí peněz třeba nový Veeder-Root? A taky si někdo dovolí jezdit bez tachorafu? Ať si to každý dopravce vyřeší nebo dohodne s odbory/ zaměstnanci jak chce.. Zákon jako zákon a ten se má dodržovat. V opačném případě ať se porušovatel nediví..

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Mirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2102
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 09:05:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: Ale sám pan Vlada píše, že to je vyřešeno, tak jsem se jen ptal, o čem je vlastně ten spor?

Mně to přijde, že považuje za jediné možné řešení předat řidiči láhev s vodou. Pokud zákon umožňuje i jiné řešení, které dotyčná firma vzhledem k rozsáhlosti provozů zvolila, pak je přece vše v pořádku v souladu s normou.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4047
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 10:11:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se tu ale nebávím o konkrétním případu VTM ale obecně, navíc se to liší celkově i v samotné Veolii provoz od provozu jak výše potvrzeno.
Mně to zas příjde že tu máme zákon a ten je nutné dodržovat, (uplně jedno jestli jde o 361/2000 nebo 262/2006) a pokuď na některých provozech nebo dokonce dopravců je který koliv zákon porušován tak je něco špatně a mě to teda vadí. Vám ne?
Vladovi zřejmě vadí ten fakt že zákon je bagatelizován nebo uplně přehlížen a o to tady jde, a né o nějaký sodobar ve VTM..

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9913
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 10:22:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.6120: Já žil v přesvědčení, že se tady bavíme konkrétně o případu podávání ochraných nápojů. Kde a jaký zákon konkrétně je porušován? Myslím, že přesně na toto se ptá i Mirek. Díky.

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1882
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 10:25:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

......tím i náklady na ochranné nápoje za podmínek stanovených v příslušných ustanoveních zákoníku práce a nařízení vlády, jsou daňově uznatelnými výdaji (náklady), které je zaměstnavatel povinen vynaložit. Z § 104 odst. 5 zákoníku práce lze dovodit, že ochranné nápoje lze výjimečně nahradit finančním plněním. Toto ustanovení zákoníku práce však nezbavuje zaměstnavatele povinnosti zajistit bezpečnost a ochranu zaměstnanců při práci s ohledem na rizika možného ohrožení jejich života a zdraví, která se týkají výkonu práce. Je proto nutné, aby zaměstnavatel prověřoval, zda režim poskytování ochranných nápojů je na těchto pracovištích v souladu s platnými právními předpisy a ochranou zdraví zaměstnanců. Jedná se především o případy vzdálených, odlehlých nebo nepravidelných pracovišť, zejména v odvětví zemědělství, lesnictví, stavebnictví či dopravy. I v tomto případě se jedná u zaměstnavatele o daňově uznatelný náklad na ochranné nápoje, pokud byly poskytnuté v souladu s nařízením vlády č. 178/2001 Sb. v platném znění. Pokud by náklady na nákup či konzumaci takových ochranných nápojů byly fakturovány, musela by být faktura vystavena na zaměstnavatele.

Mirek. .....Toto ustanovení ZP však NEZBAVUJE ZAMĚSTNAVATELE POVINNOSTI....

Tzn: Pokud se dohodla organizace s odbory na nějakém plnění, nezbavuje ji to ovšem odpovědnosti za mnou popisované situace.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1883
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 10:31:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: Konkrétní případ: Řidič nastupuje na vůz v garážích dejme tomu kolem 4 ranní. Má směnu, kde stojí někde dvě hodiny s vozem na slunci, není v těchto místech nocležna či jak tomu nadávají, pak odjede zase hodinu a opět na tom samém místě pobyt dvě hodiny. Konec směny kolem 16 h. Během této doby dojezd do garáží O. Jak asi vypadá tento jek ve 30 +, tak ve 20- se dá představit.
Mirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2103
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 10:37:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada: a já se zase ptám, o čem se tady vlastně bavíme. Nějak se asi ztrácím...

A co jako s tím konkrétním případem? Takových jsou stovky, tisíce... Vy víte, že ten řidič nedostane žádný nápoj, nebo finanční příspěvek, nebo cokoliv, co splní předpisy? Když už chcete být tak konkrétní, tak uveďte všechny skutečnosti. Jestli je to v rámci VTM, který provoz, proč si ten řidič nestěžuje, třeba přes odbory apod.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4048
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 10:47:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: A teď čekáte co? Že budu psát konkrétní případy z praxe na K-Report? Nebo pokuď vám je zde nenapíši tak bude te dál věřit/dělat že je vše a všude v naprostém pořádku?
Původně samozřejmě vznikla diskze na téma "sodobar u VTM" ale uživatel Vlada 749 převedl diskuzi do obecné roviny dodržování nařízení a zakonů zaměstnavatele což tu někteří nemohou evidentně rozdýchat..

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1884
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 10:49:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek: Do tohoto stavu jsem to nedostal já, nýbržto ti, kterým se nelíbil můj dotaz, alias hrábnul jsem do vosího hnízda a vosy vyrazily.
Nakousl jste stav nejen u VTM, kdy sice lidé "nadávají", ale nikoli tam, kde by měli, ale jinde. To proč se neozve daný řidič? Má to několik rovin:
a) bude sám, protože všichni ostatní jsou z nějakých příčin raději "spokojeni",
b) protože když se ozve bude tím potížistou
c) jelikož se stane potížistou, začne být u vedoucích neoblíben
d) protože se dnes toho, kdo bývá potížista a neoblíben, rychle firmy zbavují, neb potřebují ovce, které odkývou vše.
e) problém odborů konkrétně u VTM trochu znám, v oblasti Morava 4, jeden jde proti druhému, kupování předsedů ZV a pod., klasická taktika rozeštvání kolegů proti sobě.
Pardón pro zbytek, došlo k této diskuzi mou vinou, díky mému "hloupému" dotazu.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4124
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 10:52:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749, č. p.1883: A co je ne Vámi uváděné "konkrétní" situaci špatně? Že řidič prostojí čtyři hodiny? Přestávku snad mít musí, povolenou dobu řízení nepřekračuje a o pitném režimu se ani nezmiňujete. Teploty mezi -20 až +30 nejsou v této zemi vyjimečné. Tak o co konkrétně Vám jde?
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4049
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 11:00:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Body a-d neprostý souhlas

Tak to totiž je! Někdo něco - nařízení,vyhlášky,bozp,sodobar.. nedodržuje, podřízená většina je raději "spokojená" a v jednotlivci který na to upozorní a dovolí si žádat nápravu je ta chyba..

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1885
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 11:06:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 33: Co je špatně? Z vašeho hlediska asi nic. Protože může "být" rád, že?
Ale. On je v práci. Od 4.00 do 16.OO, někdy i déle. A pokud má někde prostoj, má mu být dána možnost, aby mohl odpočívat v kulturním prostředí, neb ON odpovídá za lidské životy, ne panák sedící v kanclu a vozící si ve služebním autě i za peníze toho řidiče. Přestávky jsou dané přesně zákonem, odpočinek není povolen u těchto ve vozidle. Možná že je to nepřesně napsáno, citace zákonů a zákonných norem si vy osobně jistě umíte dohledat sám. Pokud je tzv. přerušení z důvodů nezávislých na jeho vůli, je to překážka na straně zaměstnavatele. Pokud je mi známo, je tam ze zákona náhrada za tzv.dobu čekací, ale ta neřeší pobyt řidiče poslaného tam, kde není zázemí. Nemluvě o možnostech WC, mytí rukou a pod. Jsme snad ve století jednadvacátém, nikoli o dvě století níž.
Zde je problém ohledně pitného režimu, když už jste na něj narazil. Místo bez obchodu, hospoda otevírací dobu až při pozdním odpoledni. Prostě je to kus, kterýmu když se to nebude líbit, ať jde. Za branami přeci na jeho místo čeká dalších 100 ovcí.
Tak a nyní jsem opravdu tam, kde jsem nechtěl. Řešení těchto věcí patří jinam. Ale těm, kteří si za svým umí stát.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8027
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 15:27:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Vlada sic se nechci míchat do této diskuse, protože je o ničem. Ale jak chcete zajistit to kulturní prostředí pro odpočinek řidiče na konečné kam přijede bus 2x za den? Přemyšlíte když to píšete? Tak tam vystavíme vilku a uděláme koupelnu.
Za lístek místo 15,- dáme 124,- A pak ty řidiče propustíme. Ideál

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4052
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 15:52:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: Ono těch zázemí a nocoven, bylo docela dost za dob čsad, a ještě pár let po tom.. Pak se vše začalo rušit a omezovat v rámci ekonomických uspor. Mě by stačil zachovat tehdejší rozsah. A věř že vím o čem píšu. Zapoměl jsem samozřejmě že by lístek stál místo 15 asi 124 ale to mě příjde jako debata o ničem. Jsem rád a jistě nejen já že existuje plno adeptu pro bus dopravu kteří si umí současný "marast" obhájit a možná si v něm i libovat.. Když vás baví, mejt si ruce pomalu v louži a chodit konat potřebu na kolo to vše za plat á hod (beru celkový čas strávený v práci) že je proti vám kde jaký ukrajinec boháč tak proč ne kucí..

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8028
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 17:08:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120 a on zedník na stavbě také pomalu nemá kam jít.
Traktorista také na poli nemá sodobar atd, tak by jsme mohli pokračovat do nekonečna. Měl by jsi pochopit, že ne všechny zaměstnání umožňují dodržet vše do puntíku. A to co tady říkáte o povinnosti zaměstnavatele, tak ne vždy tak je. Dobrý právník se vykroutí i z této povinnosti.
Je to opravdu diskuse o ničem. Pokud zaměstnavatel vyhoví tím, že řidičům poskytne nad rámec mzdy nějaký příspěvek, tak to považuji za vhodné. Asi bych se na to díval jinak např ve firmě, kde jsou zaměstnanci na jednom místě, tam je naopak vhodné zase používat sodobary. S čím nesouhlasím, aby ráno někdo něco fasoval. A to z důvodu, že ne každý to může pít a navíc to zteplá.
Vůbec si neumím představit, že si řidiči neumí pomoci, přeci jen to jsou svéprávní lidé.
Ty povídačky o nějakém libování v nějakém bahně si nech pro sebe.
Každý chce platit z veřejného rozpočtu to, co nejméně peněz a kdo tvrdí opak lže.
ad nocležny ale ty nic přece neřeší. Když bus dojede do např Lhoty pod Bedníkem a 2 hodiny tam stojí tak co. Myslíš že tam bude nocležna se sociálním zázemím? Asi těžko. Kdo to zaplatí? Dáš na to peníze ty? Zkus je dát ty z vlastní kapsy. To už ne že.......

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4053
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 18:05:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: On taky kdejaký poloblb má jen základní školu a ty třeba střední takže se tím můžeš utěšovat jako přímou uměrou se zedníkem a třeba ti to bude ke štěstí stačit. Asi ti evidentně nedochází jakou odpovědnost má zedník,traktorista a jakou řidič autobusu.Takže mé povídačky budou mít něco do sebe..Plk abych platil já něco ze svého snad nemyslíš vážně? Já jako zaměstanenc si budu platit prostředky k výkonu své práce?! A pokuď vím tak já nikoho nezaměstnávám takže o tohle se starat opravdu nehodlam.
Jinak ze své praxe vím že nocležny byly vedeny i odpočinkové místnosti pro řidiče se sociálním zařízením kde se i při ruzně vychazejících turnusech spalo. Ale vidím že to je pro tebe uplně španělská ves..

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8029
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 18:23:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 6120 zákon chlapče, ale nic takového nerozlišuje.
Tomu je jedno jestli si zedník, traktorista nebo řidič autobusu. Pouze jsou vedeny provozy se zvýšenou zátěží. A to jsou obecně hutní provozy.
Jinak španělská vesnice je to jak je vidět pro tebe.
Píše se rok 2013 pokus sis nevšiml, peníze navíc ti nikdo nedá. Ale můžeš to navrhnout na krajích aby si do podmínek pro Vř dali nocležnu na konečné. Ale dám ti radu zdarma, spočítej si schody, protože až poletíš ven, už si je nespočítáš.
P.S. nikdo nenutí nikoho dělat co nechce.
95% konečných nikdy žádnou nocležnu nemělo.Leda že měl řidič nějakou kočku kde se rozptýlil, Máňu z Horní dolní.
Ale samozřejmě, nikdo jiný ničemu nerozumí, jak říkáš a máš jistě pravdu.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4054
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 18:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

95% konečných nikdy žádnou nocležnu nemělo
To jistě platí a platilo pro linky jezdící okolo komína, a na ty já expert nikdy nebyl Zřejmě tvá praxe na dalkách asi nebude nijak velká pokuď vůbec nějaká je, když si dovolíš tohle tvrdit.
nikdo nenutí nikoho dělat co nechce
Tím si potvrdil slova Vladi749 - Prostě je to kus, kterýmu když se to nebude líbit, ať jde. Za branami přeci na jeho místo čeká dalších 100 ovcí - Díky
Ale můžeš to navrhnout na krajích aby si do podmínek pro Vř dali nocležnu na konečné
Nemužu nejsem vedoucí žádného provozu, tudíž není mojí povinností zajistit řidičům prostředky k výkonu práce, ale to už se opakuji
A prosím ve vší uctě "chlapce" si nech od cesty pochybuji že bychom se osobně znali a mohl jsi tohle tvrdit.

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1886
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 19:10:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: Diskuze se dostala někam, kam původně neměla. Ale je tu nakousnuto. Dobře, řidič si musí poradit. Fajn.
Tak to rozebereme. Schválně.
Konkrétní případ. Turnus s nástupem 4.00. Odjezd a od té doby do cca 8.00 ježdění. Případná potřeba vykonána kolo busu, roští, velká v lepším na kýbl nebo v horším do novin, možnost mytí rukou 0. Od 8.00 pobyt ve vsi, kde hospoda otevírá v 10.00, tedy v době kdy, opět vyjíždí. Do obchodu si dojde koupit sváču a pití, konzumace těmi "umytými" rukama, od 12.30 opět pobyt v dané vesnici. Může jít do hospody, kde pobyde další dvě hodiny se sklenici limonády nebo kávy, výhoda může si umýt konečně ruce a dojít na WC. Poté ježdění dál do 17.00. Tj v práci cca 13 h.,zaplaceno v tvrdém výkonu cca 8, zbytek tzv.čekací doby. Opravdu zbývá mu nějaká ta Máňa, ovšem jsou i tací, kteří toto nevyhledávají (sic v menšině, ale jsou, tj.jako s kuřákama).
Při venkovní teplotě + 35 opravdu výborné řešení, při opačných teplotách myslím stačí i -5, a je to opravdu milé pro dotyčnýho.
Přejezd na možnou zdržovnu dejme tomu do 5 km není dovolen, neboť by se najelo nezdůvodnitelných x km. A takovýchto turnusů bude dle mého infa vícero a to nejspíše ve všech oblastech.
Pokud chceme po řidičích VHD, aby měli slušné vystupování, musíme vytvořit podmínky pro to, aby nebyly ve stálém stresu.
Když vemu, že hodinový plat je cca 85 kč x 170 h/měs., tj. 14450 hrubého. Počítám-li nějaký ten příplatek za noční, so, ne + prémie, budu odhadem na cca 18 ti hrubého. Neberu přesčasy, ty může mít, ale nemusí. A dnes je doba, kdy se tyto omezují. Opravdu nezávidím.
Na druhou stranu vrcholoví manažéři v této firmě berou platy ve výši náhrad poslanců, ne-li vyšší, služební vozidla, benzín.
Nejde o to, že nikdo jiný ničemu nerozumí, ale možná chce s něčím pohnout. No nic, vidím, že názory jsou různé, ale nikoli k diskuzi, spíše když se někdo projeví tak jako já, tak bývá osočován, urážen a zesměšňován. Jenže tudy cesta určitě nevede.
95% konečných nocležnu nemělo. No, řekl bych, že snad jdeme dál, ale zde u nás určitě ne. Zde jen odřít dělníka jak jen to jde, dokud to jde, a až je vyřízen, tak jej kopnout do , protože to byl jen kus s číslem. Vracíme se prostě zpět k nevolnictví, kdo má jiný názor, je nežádoucí a musí být zničen. Kniha Orwel zářný příklad.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8030
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 19:47:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Vlada no nic si neřekl oč ti jde. Nevěděl jsem, že řidiči autobusů jsou největší chudáci ve státě.
Když o tom tak pěkně mluvíš, zkus nějaké řešení, včetně toho kdo to zaplatí. Když něco chceš, tak musíš vědět, jak to také řešit.
Tohle povolání prostě toto přináší. Myslíš, že dělník v hutích, kterej denně přenese třeba 2-3 tuny není chudák? Promiň on nemá zodpovědnost.
A řidič si ten stres může přinést i z domova nemyslíš? Každý je sám za sebe zodpovědný. Promiň já jsem z generace, která se o sebe umí postarat a nespoléhá co mi kdo dá s nataženou rukou.
ad 6120 chytil ses do vlastní pasti. píšeš o dálkách. Dálkové linky končí v polích? Z 99% na autobusových nádražích. A tam toalety jsou. A koupit si občerstvení také v 80% je vedle market.
A proč bys nemohl? Jsi občan jako každý druhý. Aha ono pro to něco udělat je těžší než o tom jen mluvit. Takto to zkus brát.
P.S. Jak kdo zachází se mnou, zacházím já s ním.
Za mě to ovšem ukončím. Mám jiný názor i vy dva máte právo na ten svůj. A já také. A nemusím mít pravdu, tak jako jí nemusíte mít vy.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1887
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 20:02:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: Řešení jsou, různá, myslím, že ale tato diskuze patří už někam jinam. Zaplatit. To je ono. Pořád šetříme. Za komančů, aby jsme se měli dobře, teď aby se měli ti po nás dobře, oni budou šetřit, aby měli taky hovno.
Každý je sám za sebe zodpovědný. No, když už jsme u toho, nechápu, proč se třeba takový Baťa snažil o lepší životní podmínky pro své zaměstnance, když se vlastně uměli postarat o sebe lépe než dnes. Nebo to byly i jiné důvody, které jej k tomu vedli?
Ano stres si nese z domova. K tomu se přidá ten pracovní. Jaké jsou důsledky? Zkus hádat. Může jít řídič VHD k psychiatrovi nebo psychologovi, když má problém. Může, ale má to pro něj nepříjemné důsledky. Někdy i takové, které vedou k rozvázání prac.poměru. Protože je neschopný, viď. NE, nechme toho. Jen jedno, jsem také z generace, která si umí poradit. A nespoléhám na to, co mi kdo dá. Ale už jsem nejednou řekl, máme jít dopředu, nikoli zpět. Jenže západní vzory se zde hodí jen k něčemu. Ke zlepšení pracovních podmínek to ale není.
Za komančů mi říkali rebel. Snažili se mě porobit. Bohužel pro ně se jim to nepodařilo. Nevíš proč mám pocit, že se nic nezměnilo? Tedy jedno ano, dnes nejsem rebel, ale pro některé extrémista.
Hádej, proč jsem se zeptal na tu původní věc. Aby se třeba něco pohlo. Aby se začalo mluvit. Vím, špatný místo, ale nemyslím si to. A není to jen zde, kde to prezentuji, tomu věř. Já su pořádný "zmetek". Dle zaměstnavatele a lezců.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9125
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 20:05:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od 8.00 pobyt ve vsi, kde hospoda otevírá v 10.00, tedy v době kdy, opět vyjíždí. Do obchodu si dojde koupit sváču a pití, konzumace těmi "umytými" rukama, od 12.30 opět pobyt v dané vesnici. Může jít do hospody, kde pobyde další dvě hodiny se sklenici limonády nebo kávy, výhoda může si umýt konečně ruce a dojít na WC. Poté ježdění dál do 17.00. Tj v práci cca 13 h.,zaplaceno v tvrdém výkonu cca 8, zbytek tzv.čekací doby.

- Dopolední pauzy se obvykle nekonají ve vsi, ale ve městě (logicky - ráno před 8. hodinou dojede bus do města; pak jede, až nastanou "potřeby občanů" - tzn. někdy v 11 h, někdy později)

- Ano, je to nevhodný stav, kdy řidič někde něco neplaceně prostojí; ruku v ruce s tím jde fakt, že je nevhodné, když nějaká linka mezi 8. a cca 12. hodinou vůbec není v provozu (tzn. 4-hodinová díra ve spojení). Takový stav znamená velmi špatné dopravní spojení.

(K ostatním věcem se nemohu vyjadřovat, v tomto směru neznám situaci).

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4055
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 20:05:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně chytil jsem se do pasti.. Ono je asi "normální" trávit kolikrát až 8 hodin pauzy v supermarketu nebo na toaletě, když je venku +30C a v zaparkovaném autě až +50 C.. Dále všechny dálkovky 99% končí na aut.nádr kde jsou toalety v perfektním stavu a 24 hodin k dispozici.. z 80% tam najdem i hypermarket takže pohoda. Jsem rád že mě poradí člověk s praxí 2roky někde na mhd kejvačce ale za to s VŠ. Nazdar..
Nakonec co by ne když můžou letité fíry posílat do prdele kindroši s mejdlíčkama.. Dnes je koukám vše možné

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1888
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 20:09:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dopolední pauzy se obvykle nekonají ve vsi, ale ve městě (logicky - ráno před 8. hodinou dojede bus do města; pak jede, až nastanou "potřeby občanů" - tzn. někdy v 11 h, někdy později)

Ne vždy, ne všude. Jsou města a města. Ale opravdu trávení "volného" času v marketu, hospodě a v buse je ideální stav.
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 744
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 20:19:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, řidič, ten tvrdej chleba má . Dostalo se to tu do klasické slepé uličky. "Dělník vers. "inteligence". Dalo by se o tom psát stále dále, každý by si přisazoval svůj individuální pohled (třeba na ohodnocení, podmínky). Můžeme si tady házet zákony a paragrafy. Ale to, jestli to chci, jsem ochoten dělat, si musí každý vyřešit sám. Ale měl by si uvědomit, že práce řidiče nikdy nebude od 7 do 15. U řidiče autobusu to bude i o práci s lidmi, je tam potenciální nebezpečí aj. Ale pokud bych měl mluvit za sebe, stokrát raději bych šel jezdit než někde "k pásu do fabriky".
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4056
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 20:24:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stokrát raději bych šel jezdit než někde "k pásu do fabriky".

To je vše špatně. Nejlepší je vyštudovat VŠ parkrát hrábnout na volant, tím sežrat všechnu moudrost světa, a začít poučovat jak vše stojí peníze atd. Pokuď na takové názory bude někdo zvědav dá vám za ně i služební auto a slušný plat.

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 20:28:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máš mindrák z VŠ?
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4057
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 20:30:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Synergy: My dva se osobně známe že mě tykáte?

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 746
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 20:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo tak. Velká omluva, pane.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1889
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 20:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky názor, ale o tom to není. Možná, že dotyčným nejde o to, změnit profesi, jsou taktéž postiženi jako nádražníci, mají prostě k tomu povolání nějaký vztah. A chtějí třeba docílit zlepšení pracovních podmínek. Prozatím ale se zlepšují pracovní podmínky manažérů všech stupňů. Dole jen rušení. Útulků, zdržoven, šaten, nocoven, soc.zázemí. Však asi ano. Zničit lůzu, aby se nedočkali důchodů, možná i pro ně lepší, protože ten řidič v sedmdesáti bude opravdu velmi výkonný.
Ale nic, zajímalo mě něco jiného, odpověď byla jaká byla, řekl bych, že Veoliáci (tím nemyslím dělnickou vrstvu) se vždy zježí. V něčem obdoba všude, jen si někde uvědomují trochu víc pozice, zde asi umí více manipulovat s lidmi.
...práce s lidmi... dosti podhodnocená, s ohledem na povinnosti a odpovědnost. Pokud v kanclu zmrší papír, přepíše se, pokud zmrví něco řidič VHD, většinou mu jde o kejhák. A je jedno jak.
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 747
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 20:57:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně se jen hlavou honí, když to tak čtu, taková jedna neodbytná myšlenka. Stále tady padá opakovaně, že manažeři neví, o čem ta práce řidiče je. Tak jak je možné, že ti řidiči ví, očem je ta práce manažerů?
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4058
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 20:57:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná, že dotyčným nejde o to, změnit profesi, jsou taktéž postiženi jako nádražníci, mají prostě k tomu povolání nějaký vztah.

Pravda! Ta druhá je ovšem to že režim firmy typu Veolia vám ten vztah velice rychle přemění na odpor a šáteček. Následně většina takových začne mít mindrák z že nemá VŠ protože jen tak lze vystoupit z lůzy a dělnické třídy.

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4059
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 21:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak je možné, že ti řidiči ví, očem je ta práce manažerů?

Samozřejmě že z řidičů o tom neví nikdo nic. Osobně si dovoluji drze tipovat že základ je mít VŠ jakéhokoliv směru. Dále umět perfektně tabulky z excelu 2010 a to tak aby byly barevné a dobře se vyjímaly na nástěnce. V neposlední řadě je potřeba se zaměřit na ekonomiku provozu, což by mohlo znamenat že když pepa kámoš z VŠ říkal že s typem xxxx se dá jezdit pod 23 litrů tak naše firma bude jezdit za 22, protože budem lepší a pepa má vždy pravdu protože je taky manager. Musí se šetřit všude a za každou cenu! Takže ořežem všechno a všechny. Pokuď plán s ořezáváním nevyjde a firma přesto nebude vzkvétat a vyhodí nás jdem dělat managera jinam. Idealně třeba telekomunikace nebo Lesy ČR.

Ale rádi se necháme poučit jak to vlastně je..

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
IV-klasik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 11-2012
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 21:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, já tady nebývám, ale vidím, že se tu bavíte o nápojích pro řidiče... My u DP Praha je dostáváme jednou za 1/4 roku naráz, od výpravčího, a já je mám takto uskladněné v kuchyni (a když chci, tak si nějaký vezmu s sebou na vůz):



Měl bych dotaz, zda víte, jaká vozidla nasazuje VT na spoje Praha - Zvolen? Díky za odpověď.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1890
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 21:23:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Synergy: Kdysi jsem četl zajímavý článek o tom, jak u této firmy musel mít každý kdo postoupil výše D a něco odjeto, aby věděl, o čem to je. Dnes už to dle informací pravdou není, tudíž to spěje někam jinam. Ono znalost práce mých podřízených je velkou výhodou, dá se na tom stavět důvěra. Ovšem dnes je zrovna v této firmě dosti lidí formou známý známému, kdy nikdo za nic neodpovídá do doby schválení možným nemožným. Dávno tomu, co jednání probíhala jinak, zařízeno bylo téměř hned. Dnes musí projít schvalovacím procesem, kdy se vyjádří kdejaká funkce, aniž by věděla k čemu. V něčem obdoba molochům, že? Bohužel.
Co takhle znalosti řidičů ohledně SPP, tarifních podmínkách a všeho kolem. Někdy katastrofa, ale nikoli z viny jich samotných. Změny za pochodu, informovanost během světem. A co na to vedení? Zkuste uhodnout.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4060
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 21:34:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Zvolen - Praha s největší pravděpodobností MAN Lion´s Coach L nebo Lion´s Coach Supreme L. Možná se tam objeví i nějaká starší plečka typu Iliade RTX. Do Bardejova jezdili ještě před pár lety Axery i s PID výbavou celkem běžně.

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8031
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 21:57:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravdu plodné manažeři a řidiči. To už mi nezbývá než se smát.
6120 nechceš se dát na politiku? Jistě bys byl úspěšný a mohl s tím něco dělat. Já bych ti třeba hlas dal. Víš kde bude zřízena největší vazba v ČR? _No přece v parlamentu.
Nechej toho už. Každé povolání a každé vzdělání má svůj smysl. Říkat že manažeři jsou jen darebáci je trošku mimo. Firma začíná od uklízečky po ředitele.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4061
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 22:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano pane Ares1 necháme toho. Nakonec se známe sic jen odsuď plno let a existovali i témata na kterých jsme se shodli.
Nelze ani u Manageru a vedoucích házet všechny do jednoho pytle. A příspěvek 4059 už byl myšlen skutečně pro zasmátí publika.

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1891
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 22:22:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Firma vždy je taková, jaké je vedení. Když vedení stoj za h...o, tož firma a podřízení budou totéž. Když si vedení umí vážit svých lidí, umí s nimi jednat, ti lidé jsou ochotni udělat více než co jim ukládá pracovní smlouva. A pak ta firma vzkvétá. Tam kde znají pouze příkazy, rozkazy, nesmyslná nařízení, kde neslyší lid, to bude víte zač.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8032
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 23:18:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK 6120 berme to jako že máme jiný názor, prostě dnes se neshodneme. Kdyby měli všichni stejný názor asi by nebylo něco v pořádku.
tečka.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Damir_holas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1190
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 17:49:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IV-klasik: Už to tu napsal 6120 - nejčastěji Man Supreme RZ 2AS 7237 nebo cokoli z "velkých" zájezďáků - čili Volvo nebo Iliáda. Zbylé dva Many 2AV 4341 a 4349 jezdí spíše Bardejov nebo zájezdy.

Žena? To je otevřená kniha... psaná hebrejsky a čínským písmem.
IV-klasik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 21:36:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, děkuji - jízdenku už mám koupenou...
Machajda78
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.238.26
Odesláno Středa, 26. června 2013 - 08:11:20    Odkaz na tento příspěvek  

Damir_holas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 26. června 2013 - 20:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: Ještě doplnění - ty Axery s PID výbavou jezdily Bardejov ještě loni Jejich nasazování skončilo až dodáním oněch dvou Manů.

Žena? To je otevřená kniha... psaná hebrejsky a čínským písmem.
Kejvačka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 26. června 2013 - 21:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do VT Praha přibyly vozy SOR CN 8.5 3AM 6056 a 3AM 6071, určené do provozní oblasti Praha - Stodůlky. Jsou celočervené, 6071 má normální "klacek" a 6056 jakési pochybné sekvenční řazení, "automat s klackem"... Chudáci řidiči

Řada 700 - to nejlepší z Karosy
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4078
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 27. června 2013 - 09:15:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kejvačka: To je pro linku 255 ne?

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Kejvačka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 744
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 27. června 2013 - 20:26:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: Asi. Zjevně ji budou jezdit ty 100důlky a ne Vršovice.

Řada 700 - to nejlepší z Karosy
Damir_holas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1192
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 27. června 2013 - 21:20:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120 + Kejvačka: Ano, jsou na 255 a budou jí jezdit Stodůlky.

Žena? To je otevřená kniha... psaná hebrejsky a čínským písmem.
Tomas25
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2487
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 21:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nová cyklolinka č. 920 093 po příjezdu na AS Přerov.

NEZATRACUJTE AUTOBUSY SOR!!!!
Uznávám Radima Jančuru a Leoše Novotného.

RAJČE
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2935
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 11:17:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaká C9,5 VTVČ je v červeném nátěru:


záběr z webky v HK u Milety/Heyrovskýho. Sedělo by to na 650101 104.

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3722
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 19:13:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U příležitosti posledního dne existence skupiny Veolia Transport ve střední Evropě mám pro vás pár foteček jednoho ze dvou kloubových Ikarusů, které stále ještě provozuje pobočka Veolie v polské Toruni. Je to foceno tento týden, přesněji v úterý 25.6. Vůz je dvoudveřový linkový a zdejší dopravce (tehdy ještě PKS Toruň) ho zakoupil jako ojetinu z východního Německa. Při GO dostal upravené přední čelo, zájezdové sedačky z Autosanu a záclonky (o ty bohužel již přišel).