K-report
 

3. koridor  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » 3. koridor « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv 21. března 2008Bkv60 21-03-08  16:00
Archiv 6. května 2008Junkrs60 06-05-08  09:47
Archiv 31. května 2008Bkv60 31-05-08  11:07
Archiv 13. června 2008Vladimír_b60 13-06-08  22:42
Archiv 25. června 2008Junkrs60 25-06-08  09:35
Archiv 2. července 2008Mašinfíra60 02-07-08  11:06
Archiv 31. července 2008Arakain60 31-07-08  20:35
Archiv 22. září 2008Martyss60 22-09-08  23:29
Archiv 10. listopadu 2008Junkrs60 10-11-08  21:37
Archiv 26. listopadu 2008Martyss60 26-11-08  12:46
Archiv 24. prosince 2008Nivicek60 24-12-08  09:22
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Mašinfíra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 14:36:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přejezd v Hájích v 2. pol. prosince 2008
Nové signalizační zařízení na místě a závory. Staré zařízení nenávratně pryč.
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 23:59:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vladimír_b:
Včera jsem byl v ML a stál tam na nádraží právě tento dunihlav. Koukal jsem na to jak z jara
Tak dlouho si užíváš salámu
Až si salám začne užívat tebe
A tak dlouho jíš podezřele chutné saláty
Až se jedním staneš – ne-li
Pouhou bakterií bludné salmonely.
Nivicek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2008 - 14:23:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potěšila mě rychlost 85/90 na plzeňským zhlaví ve Svojšíně
Nivicek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2008 - 17:46:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem jel poprvé celou trasu Plz-Cheb bez výluky, doplňte si ryhlosti - stříbro (mino) - svojšín mimo - 95/100, oblouk před svojšínem 85/90... potěšili mě
Petura
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 12-2005
Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 17:04:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Nivicek:
Rychlostníky tam sice jsou ale zatím ve zkušební době se jezdí jen 50 km/h, plná tratová rychlost bude zavedena někdy z jara.
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 17:25:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No řekl bych až někdy od léta, až ten úsek dedělají celej.
Oliva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 18:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dnešní Svojšín:

Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 469
Registrován: 10-2006
Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 18:52:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám na fotky z různých koridorových stanic a většina mi jich připadá stejná ať už barvou nebo použitými kontrukčními prvky a materiálem. Na jednu stranu je dobře, že jde dráha dál - např. zvýšené nástupiště. Ovšem na druhou stranu je to vše vzhledem zoufale sterilní, bez nápadu. Snad zůstanou u dráhy lidi, pro které nebude problém mít za okny nádražní budovy pelargonie, upravený záhonek a v přístřešku lavice a čistou podlahu.
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 21:32:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Yalapeak: Ono to vypadá stejně, protože to zatím září novotou. Až se to kolem zase zazelená a rozkvete....a sprejeři si s tím trochu pohrajou, tak to tak jednotvárný nebude.
Mě osobně co nejvíc vadí na těch modernizacích, to jsou ty vysoké PHS všude kolem. Ale lidi, co bydlí podél trati za ně asi budou rádi. I když, kdo ví....takový monstra.
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 6-2005
Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 21:41:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oliva - tak jsem s tou hydrou ve Svojšíně neměl haluze...
Chodec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 28. prosince 2008 - 12:24:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

koukám ve svojšíně maj výstavku motorových vozů od boru standartně 810, minulej tejden na fotkách 831, nýčko 854
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4715
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 28. prosince 2008 - 12:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám na fotky z různých koridorových stanic a většina mi jich připadá stejná ať už barvou nebo použitými kontrukčními prvky a materiálem. Na jednu stranu je dobře, že jde dráha dál - např. zvýšené nástupiště. Ovšem na druhou stranu je to vše vzhledem zoufale sterilní, bez nápadu.

A jak by to mělo vypadat s nápadem? Jiné odstíny betonu? I když uznávám, že třeba používané zastřešení nástupišť v provedení a la nákladová rampa někde ve fabrice také za moc nestojí.
Zima je, zima je, zima je kočka - někdy tě překvapí, jindy si počká
zima je píseň, sněhová vločka, štrúdl, kapr, vánočka...
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 672
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 28. prosince 2008 - 22:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při 90 km/h oblouky od Pňovan do Sulislavi vůbec "nevynáší" - fakt by tam nemohlo být víc, nevíte někdo?
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 4225
Registrován: 6-2002

Odesláno Neděle, 28. prosince 2008 - 23:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam jsou oblouky odhadem kolem R=400m, což je přesně na těch 90. Nejeli jste pomaleji? :-)
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 28. prosince 2008 - 23:24:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Leda by byly malý kola. :-) Zajímavé by to ale bylo na Vvýj. stovkou, ale to asi hned tak nezažiju. :-D Nicméně mám jednu teorii, a tou je zbytečně malé převýšení. Holt by náklady jely 80 km/h a bylo by to akorát nebo mírně "dovnitř", R zase trochu (hodně) "ven".
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 4226
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 29. prosince 2008 - 00:01:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U takhle malých oblouků zvětšení převýšení až nadoraz nemusí taky vůbec k ničemu vést. Jestli je tam pro příklad 120 nebo 150 mm, to udělá rozdíl v rychlosti třeba 5 km/h. Navíc v tom lese jsou nejednou protisměrné oblouky bez mezipřímé, kde by s větším převýšením možná nastal problém s umístěním delších přechodnic.
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1326
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 29. prosince 2008 - 15:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Chodec:
Pane kolego, vaše fantazie jest ještě slabá. V neděli Kvatro, někdy v létě jsem ve Svojšíně fotil i Regionovu.


Jinak hledím , že jste měl podobný vánoční program co já. Viz obrázky. Faktem je, že z úseku Ošelín – Brod jsem nikdy na netu mnoho fotek neviděl. Asi proto, že většina zajímavých fotofleků je dostupná jen po delší a náročnější pěší tůře, s horolezeckými prvky. Rozhodně však stojí za to. Problém je ovšem nasvícení, v tom kaňonu je v tuhle dobu již kolem 15 h tma.

Těch ocelovým mostů bude škoda, neví někdo jestli budou zcela sešrotovány anebo jejich nosná konstrukce bude po úpravě použita někde jinde?? Některé ty plnostěnné nosníky jsou totiž z poloviny osmdesátých let, tj. v cca. necelé třetině své životnosti.



Údolí Mže jsme si teď prošel poprvé v životě pořádně a překvapilo mi, že je v podstatě mezi Ošelínem a Pavlovicemi kompletně zastavěné chatami. Pochybuji však, že by investora či projektanty teď napadlo při korytorizaci doplnit nějakou mezilehlou sezónní zastávku okolo kilometru 401. Ušetřila by se mnohým docházková vzdálenost až 4 km.

Svojšín je zase mile betonový – dobíhám v pátek osobák, mašinu 20 metrů před s sebou.
V tom na mě vyrazí výpravčí: “Podchodem mladej, podchodem!!
A tak se otáčím, klušu 50 metrů nazpět, lezu do díry a po cca. 2 minutách se teprve vynořuji zchvácenej u vlaku.

Proč už ten podchod nebyl protažen o cca. 40 metrů směrem ke Svojšínu a vyústěn přímo do chodníku směrem k obci osobně opravdu nechápu. Takhle 90% cestujících leze zespoda od řeky, nahoře přejde silnici a znovu leze dolů do podchodu. Prostě zvyšování komfortu pro cestující jak…
Lokálka z Pňovan do Bezdružic? Viz www.bezdruzickalokalka.cz
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 29. prosince 2008 - 20:47:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To M_k: S tou zastávkou u chatek nevím, nevím. Málokdo pojede na chajdu vlakem, protože na chajdu se většinou nejezdí s igelitkou nebo malým baťůžkem, ale skoro pořád se tam něco přiváží nebo naopak odváží (vlastní zkušenost). Takže i kdyby to stavělo přímo u vrátek, pořád bude daleko na vlak nebo z vlaku v místě bydliště. Navíc se na chatu jezdí většinou ve větším počtu lidí a tak i cenově vychází v drtivé většině, ne-li vždy, výhodněji automobil.
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 7-2008
Odesláno Pondělí, 29. prosince 2008 - 21:14:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Junkrs: Pokud tam těch chat je hodně (a to tedy je) potom i 25 % osazenstva, využívající vlak, je velký počet. A těch 25 % není nereálných.
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 29. prosince 2008 - 23:18:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem k potencionální ceně takovéto nově budované zastávky by těch 25% lidí muselo tu zastávku využívat min. 1 denně po celý rok. Já si stejně myslím, že těch lidí by tolik nejezdilo. Můj odhad by byl cca 5%.
Romanvytopnazdice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 30. prosince 2008 - 00:11:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim posílam pár fotek ze Zdického nádraži kde nějaké práce ke 3.koridoru již začaly viz.foto


M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1328
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 30. prosince 2008 - 08:33:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Junkrs:
No, když SŽDC zaplatilo zastávku Sulislav, tak proč by už nešlo do "km 401"??
Subterra a spol. se v těch místech bude určitě hrabošit co to dá a v celkových nákladech by se pár vysypaných dumperů zeminy navíc či odbagrovaný svah taky klidně ztratilo.

Navíc, teoreticky by tam stačilo nástupiště dlouhé cca. 100 metrů (i když frekvenci v těch místech i v létě by bohatě pobrala 810+010).

Co se týče potencionální frekvence, v létě bych jí zase nepodceňoval. Na chatu nejezdí jen pernamentní kutilové, ale také manželky, dítka, kamarádi apod. a ti nemají potřebu se vždy vázat na IAD. Odhaduji potencionální počet uživatelů zastávky na několik set.

Ale chápu, že je to z mé strany hezká teorie.
Lokálka z Pňovan do Bezdružic? Viz www.bezdruzickalokalka.cz
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 30. prosince 2008 - 11:33:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To M_k: Zastávka Sulislav už tam byla dříve, teď se jenom rekonstruovala.
Ono udělat železniční zastávku není jenom odbagrování nebo dosypání zeminy. Dnes musí mít zastávka určité parametry (odvodnění, přístřešek, bezbariérovost, osvětlení atd.), takže se kolikrát musí upravovat celé okolí včetně přístupových cest a celé to pak vyjde na "iks" miliónů. Samozřejmě pokud by se opravdu využívala a "našly" by se na ni peníze, může se podle mě kdykoliv dodělat.
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1329
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 30. prosince 2008 - 11:46:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Junkrs:
Sulislav byla možná "jen" rekonstruována, ovšem rozdíl v objemu práce a vynaložených finančních prostředků mezi zcela novou výstavbou či generální přestavbou (rekonstrukcí), přeci nemůže být už pak radikální.

Zastávka "401 km" sice může být kdykoliv dostavěna, ovšem ten objem stavebních prací na korytoru je přeci jenom poměrně velký a dodatečně vestavovat zastávku ve složitých místních podmínkách je zbytečně nákladné. Něco jiného by bylo, kdyby si alespoň projektanti teď někde udělali pro zastávku místo, rsp. počítali s ní při budování odvodnění, TV, PHS (nedej Bože), přístupových cest, rekonstrukci propustků apd.

(Příspěvek byl editován uživatelem M_K.)
Lokálka z Pňovan do Bezdružic? Viz www.bezdruzickalokalka.cz
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 30. prosince 2008 - 19:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, nejsem proti zastávce, bude-li patřičně využita. A můžeme tu pěkně v klidu diskutovat o vhodnosti/nevhodnosti jejího případného zřízení, ale rozhodnout a nechat zaplatit to musí zcela jiní lidé na jiných místech
Acm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 30. prosince 2008 - 21:26:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. Když už se tu tak diskutuje ohledně úseku Svojšín-Pavlovice a jsou tu i fotky, tak mě napadá, jestli někdo neví, zdali se někdy neuvažovalo, že by se 3. koridor vedl (např. již ze Stříbra) jižněji přes Bor a Tachov a pak se napojil opět v Plané?
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 948
Registrován: 6-2005
Odesláno Středa, 31. prosince 2008 - 00:59:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle trasy D5? To není příliš smysluplné (zajížďka). A jako spoj do Německa se uvažuje 180. Nicméně něco takového jsem také slyšel.

Spíš by mě zajímala jiná věc, kdysi jsem zaslechl, že existovalo několik variant zdvojkolejnění úseku Stříbro - Planá, např. druhá kolej po druhém břehu řeky Mže. Vpodstatě se jedná o jediný problematický úsek bránící tomu, aby byla dvoukolejná celá 170.

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
Acm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 12-2008
Odesláno Středa, 31. prosince 2008 - 10:27:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peta303:
Tak beru, že to je zajížďka, ale dle mého názoru ne až tak významná. A navíc by se tím získalo kvalitní a rychlé spojení pro Tachov a okolí.

Pokud jde o to zdvojkolejnění úseku Stříbro-Planá, tak osobně jsem nikdy o takové variantě neslyšel (alespoň od té doby, co se tak nějak zajímám o stavbu 3. koridoru). A pokud nějaké varianty existovaly, tak předpokládám, že vzhledem k finanční náročnosti byly zavrhnuty.
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 949
Registrován: 6-2005
Odesláno Středa, 31. prosince 2008 - 14:47:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mně to právě také přijde jako ekonomicky neobhájitelné

Tachov je solidně obsloužen z Plané vlakem (až na mizernou rychlost na 184) a autobusy (+/- na vlaky i navazují, resp. v minulosti navazovaly)
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 31. prosince 2008 - 17:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by se při koridorizaci uvažovalo o napojení Tachova, tak o tom jsem taky neslyšel.
Jinak co se týká zdvojkolejňování, tak původně se uvažovala razantnější modernizace na vyšší rychlosti s více přeložkami, se zcela novým úsekem kolem Stříbra a s kompletní dvoukolejkou Plzeň-Cheb (viz mapky na těchto stránkách https://www.k-report.net/koridory/soucasn10b.htm). Pak se ale usoudilo, že bude stačit provést opravu tratě prakticky ve stávající stopě a další TK přidělat jenom z Kozolup do Pňovan. Jako výhodnějším a do budoucna rychlejším spojením se západem se totiž ukázala být trať 180, která by měla být do budoucna upravena na rychlost až do 200km/h.