K-report
 

Archiv do 23. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Trať 220/221 » Archiv do 23. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3760
Registrován: 11-2003

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 05:33:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vidíš - na to jsem Martine skoro zapomněl... je fakt, že tam by bylo potřeba jen drobné úpravy, např. vykácení náletové dřeviny... ale to by betonová lobby asi nepřežila... je třeba všude nalejt ten sajrajt... a pod zem se toho vejde...
SINE AMICITIA VITAM ESSE NULLAM. (MARCUS TULLIUS CICERO)
Bez přátelství není pravého života - bez přátelství je život nicotný.

SAC 2000-2022: Život okolo nás
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 07:27:19    Odkaz na tento příspěvek  

MZ: příprava zemního tělesa na druhou kolej je od Ševětína k Vitínu (vč. opěr mostu), dál do Chotýčan nic. O výhybku z 2. koleje v Ševětíně se snažíme.
Zbyněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 07:27:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: také bych byl alespoň pro tu druhou kolej z Še do Cho, ale je to asi neprůchodné...Ale i kdyby se to "vyšilo" podle dnešních standardů, tak to může být tak za 1,5mld, tedy zlomek tunelové vyrianty.
Bohužel rychlejší vexle v Ševajzu se nějak zvrhává a i nejlevnější varianta při zachování současného RZZ se limitně blíží 100mil :-(
Už sem ale upozorňoval, že bude potřeba něco dělat s úseky, kterým se modernizace na dlouho vyhne. Je neštěstí, že si to zatím nikdo nechce přiznat...Nebylo by dobré dál nechávat při životě vředy typu Chotýčany s klapáčema 25Hz, Roudnou, Heřmaničky...v ostatních nedotčených úsecích alespoň minimálně výměna KO za EFCP. Zatím také nikdo neřeší ten bordel v zábrzdných vzdálenostech co bude...no a o našem slavném závazku ETCS raději nemluvím...
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 07:49:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbyněk: je možno trochu přiblížit tuto vaší větu (ostatní text je jasný):

Nebylo by dobré dál nechávat při životě vředy typu Chotýčany s klapáčema 25Hz, Roudnou, Heřmaničky..

Díky!
Zbyněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 08:17:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rob:
Technologická zařízení v uvedených stanicích jsou za hranicí své životnosti a v úsecích, kde koridor bude nejdříve za 20 let. Takže by se vyplatilo s ohledem na bezpečnost, údržbu, atd...pomýšlet i tak na jejich výměnu.
V Chotýčanech je rekonstruované RZZ AŽD71 z r.1989 s impulsními KO 25Hz, V Roudné je jakási reléová spatlanina z roku 1984 což jsou pro mě opravdu vředy, které by měly být urychleně nahrazeny...
Mik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 09:20:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní R 893 a IC 101 u Heřmaniček.


( www.trainfoto.eu )
Donpedro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 09:24:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdenek - a kdyz ten dispecer os dopravy ktery tady tak castujes dostane informaci od SZDC ze vyhled zprovozneni je 60 minut tak budes podnikat jake kroky kdyz ta 206 tam zastavi cca za 50 minut? dekuji za odpoved
Donpedro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 09:30:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdenek a jeste neco: dle provadeciho narizeni odboru 16: sitovy pripadne regionalni dispecer dava dispozice ustrednimu, vedoucimu nebo provoznimu dispeceru O11 v tomto pripade dispecer PD4, ktery vcera informace pravidelne dostaval a tento dispecer ma informovat sve provozni zamestnance. to jen tak na okraj nez zase zacnes castovat hovadem ...
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17309
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 10:08:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a kdyz ten dispecer os dopravy ktery tady tak castujes

Hovadama jsem včerejší zodpovědné častoval já. A trvám na tom.

ktery tady tak castujes dostane informaci od SZDC ze vyhled zprovozneni je 60 minut

Například mi není jasný, jak někdo může brát vážně takovouhle informaci. Každýmu trochu myslícůmu člověku snad musí být jasný, že hodinu to určitě trvat nebude. A že do Heřmaniček dostávat náhradní autobusy taky není úplně jednoduchý.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Donpedro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 10:14:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mcbain - vcera problem s troleji temer ve stejnou dobu ZST. Prackovice a hodinu to trvalo tim padem se NAD neobjednavala - v tomto pripade vyhled byl 60 minut a s tim se holt pracuje ...

...ne nadarmo se rika ze po bitve je kazdy general... chapu tve rozcileni, nechci nikoho omlouvat ale ver ze to neni az tak jednoduche jak to vypada

(Příspěvek byl editován uživatelem donpedro.)
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3761
Registrován: 11-2003

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 10:52:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Donpedro: nebudu reagovat, protože to nemá smysl...

mmch - u Budvaru opět auto na přejezdu... lidi vyhnáni na Zámostí z vlaku a čekají na NAD...
SINE AMICITIA VITAM ESSE NULLAM. (MARCUS TULLIUS CICERO)
Bez přátelství není pravého života - bez přátelství je život nicotný.

SAC 2000-2022: Život okolo nás
Donpedro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 10:57:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdenek - dekuji Vase reakce mi bohate staci prijemny zbytek dne
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 11:01:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdeněk: ano opět - dle osobní obhlídky pouze přišel o přední část včetně motoru.Ovšem otázka co s nim udělal ten náraz - u řidiče vystřeleny airbagy.
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3762
Registrován: 11-2003

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 11:19:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Donpedro: A co chcete slyšet vážený pane? Že výpravčí jsou blbci? Že jsou blbci dispečeři? Víte, ono stačí se domlouvat... d o m l o u v a t... A ne jen machrovat - já jsem dispečer, a kdo je víc? Tím nechci říct, že jsou blbci všichni. Najdou se jak mezi vlakvedoucími, průvodčími, tak mezi výpravčími, a nezlobte se - ale i mezi dispečery. Ale plno lidí je takových, co by za dráhu "dýchalo"... A nedivte se, že to tu nechci jitřit. Tyto stránky - pokud to nevíte - jsou na nábřeží hojně pročítány...

Nekran: Hlavně tam neměl co dělat... Anebo ho oslnilo sluníčko? Asi by to fakt bylo nejlepší jako v tom Rusku nebo kde to maji, jak vyjede ta betonová zábrana...
SINE AMICITIA VITAM ESSE NULLAM. (MARCUS TULLIUS CICERO)
Bez přátelství není pravého života - bez přátelství je život nicotný.

SAC 2000-2022: Život okolo nás
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17312
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 11:29:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Donpedro - ale ver ze to neni az tak jednoduche jak to vypada

Co není jednoduché? Zařídit, aby vlaky jezdily podle jízdního řádu?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 11:30:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeněk: ono to není jen na domluvě. Měl jsem stržené dráty několikrát a prakticky nikdy jsem nevěděl přesný čas, kdy bude trať sjízdná. Když mám štěstí, dozvím se nějaký orientační čas. ale spolehnout se na něj nemohu. Takže otázka, kterou položil Donpedro, má svou logiku. Předpokládaný termín odstranění závady je 60 a vlak mi přijede za 50. Co nyní, čekat nebo NAD ? Pokud ho nechám čekat, tak budu za vola, pokud dráteníci původně odhadnutý čas překročí. Pokud zvolím NAD je docela možné, že si cestující přestoupí do soupravy, která mezitím dojede.

Nezávidím dispečerům tohle rozhodování. A nějaký předběžný čas se dozví hodně málo
Donpedro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 11:33:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdenek - patrne jsem Vas zle pochopil - prislo mi ze narazite na zlou informovanost vypravcich a nasledne kritizujete dispecery osobni dopravy - mou reakci jsem Vas chtel jen dovest k tomu ze chyba nemusi byt jen na strane kterou jste si vzal do huby - jinak v ostatnim co jste tu napsal s Vami souhlasim
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1963
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 11:35:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel, pro jisté složky dráhy je současný stav v Ševětíně dostatečný, vždyť je na to konstruován JŘ.
Martin
Donpedro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 11:37:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MCbain - neni jednoduche pri mimoradnostech tohoto typu vzdy rozhodnout tak, aby pri zpetnem vyhodnoceni situace slo vzdy rict ze dane rozhodnuti bylo nejlepsi.
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3763
Registrován: 11-2003

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 11:45:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Donpedro: Jsem rád, že jsme se nakonec pochopili ... Nakonec - když si vzpomenu na slavné DB, jak nás loni nechali vyhnít přes půl hodiny s EC u oddílového návěstidla AH, taky jsem skoro řičel...
A je pravda, že člověk v provozu se musí rozhodovat téměř okamžitě... Až pak přijde analýza, mnohdy i sebekritická, a člověk se řekne: vole, proč jsi to neudělal takhle? Ale to už je v klidu, a pak se nabízí řešení spousta...

Čert: Jj, máš pravdu. To rozhodování není žádná ...
SINE AMICITIA VITAM ESSE NULLAM. (MARCUS TULLIUS CICERO)
Bez přátelství není pravého života - bez přátelství je život nicotný.

SAC 2000-2022: Život okolo nás
Donpedro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 11:48:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdenek - to jsi dopadl jeste dobre, v tomto GVD se cca 3x stalo ze na DB byl problem s vozy a DB vlak odrekli bez nahrady 1x to byla 171 - to jela nahradni souprava 6xB v useku Praha - Bratislava, pak EC 177 a EC 379 misto soupravy pak poslal nemec jen masinu a fertig :D
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3764
Registrován: 11-2003

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 11:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě taková maličkost:
na Zámostí zastavil R 662, cestující informováni četou, že budou přestupovat do autobusů... následně však zahnáni zpět, protože vlak pojede dál... Za 10 minut (cca) zastaví R 635, a cestující opět vystupují, neb je četa zpravila o NAD... Ale R 662 po ani ne půl minutě odjíždí...

Tím nechci rejpat - jen mohl někdo četě, alespoň R 635 říct ať lidi nevyhání...
SINE AMICITIA VITAM ESSE NULLAM. (MARCUS TULLIUS CICERO)
Bez přátelství není pravého života - bez přátelství je život nicotný.

SAC 2000-2022: Život okolo nás
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3765
Registrován: 11-2003

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 11:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Donpedro: No síla taky byla, když německá četa neuměla zapnout klimatizaci v našich Bmz + Ampz v EC do Hamburgu... (ale nevím, jestli to nebyla nějaká závada... z Holešovic to sice fungovalo, ale kdoví...) To je asi dva roky zpátky... Na druhou stranu aspoň roznášeli zdarma vodu, a v Hamburgu při výstupu dostal každý cestující další láhev + láhev džusu...
SINE AMICITIA VITAM ESSE NULLAM. (MARCUS TULLIUS CICERO)
Bez přátelství není pravého života - bez přátelství je život nicotný.

SAC 2000-2022: Život okolo nás
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12556
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 12:25:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.idnes.cz/srazka-fiatu-a-rychliku-na-prejezdu-v-cesk ych-budejovicich-zastavila-vlaky-162-/krimi.asp?c=A100222_115438_ krimi_js
http://ceskobudejovicky.denik.cz/nehody/srazku-s-vlakem-odnesl-ri dic-jen-lehkym-zranenim.html
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 12:26:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbyněk: díky za vysvětlení, s tím určitě souhlas. Máte pravdu, v Roudné se mechanika rušila v průběhu roku 1984, a nahrazovalo se stávající zařízení je snad TEST(11)(s tím číslem si nejsem jistý). Určitě takto byly udělány v roce 1987/88 i Ješetice. Rozhodně sdílím názor, určitou modernizaci by to chtělo zvláště tam, kde časový horizont náhradou koridorem je více než deset let.
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 1-2010
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 12:35:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pánové dělám dráteníka od r 1987 pár poruch TV jsem už viděl a velmi těžko se odhaduje doba odstranění.Nikdy není jisté na co se při opravě ještě prijde za závady,co kde ještě upadne....
Martin_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 12:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už nejméně 5 let se vše udržuje jen na nezbytně nutné minimum zachovávající sjízdnost a funkčnost s tím, že "bude koridor, žádné investice"! Například v Soběslavi byl někdy v roce 2001 vypracován a schválen SUDOPem návrh na rekonkstrukci nástupišť (snad nejhorší na trati) a ve finále pohřben z důvodu budoucí stavby koridoru.
Kuťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 12:52:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnšení Mn 85519 se 742 405

Nevíte někdo jak je to s jízdama na vlečku do Popovic? Zda se jezdí až do pivovaru a jaký vozy se vůbec tahaj na vlečku? Díky.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12557
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 13:00:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuťas: vlečka je sjízdná pouze k dálnici, přesněji k vlečce VOGu, na kterou se vozí ty kontejnery, co máš na fotce. Žádný další provoz.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Kuťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 471
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 13:12:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Supr, díky. Zkusil bych někdy štěstí a udělat si dokument. Je to tam někde alespoň trochu fotitelný? Nebo nemá někde někdo fotky?
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17318
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 13:30:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čert - Předpokládaný termín odstranění závady je 60 a vlak mi přijede za 50. Co nyní, čekat nebo NAD ? Pokud ho nechám čekat, tak budu za vola, pokud dráteníci původně odhadnutý čas překročí. Pokud zvolím NAD je docela možné, že si cestující přestoupí do soupravy, která mezitím dojede.

Tak včera se vám páni železničáři povedlo obojí . Pěkně jsme se svezli autobusem a ještě nás vláček dojel. Za voly a ještě něco o dost horšího jste tam opravdu byli, to vám můžu garantovat.

Dýmák - pánové dělám dráteníka od r 1987 pár poruch TV jsem už viděl a velmi těžko se odhaduje doba odstranění.Nikdy není jisté na co se při opravě ještě prijde za závady,co kde ještě upadne....

Já myslím, že poruchy v úseku Benešov - Tábor musíte umět odstraňovat už poslepu. Což mimo jiné znamená, že byste mohli vědět, co odstraníte za hodinu, co za dvě hodiny, atd...

Ale je to jedno, pokračujte tímhle stylem ještě chvilku a bude po starostech. Jak říkám, včera se celý rychlík i s rakouskými lůžky a osobákem pohodlně vešel do dvou autobusů.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 13:37:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: a jak bys nadával, kdybys čekal půl hodiny a pak tě nahnali do autobusů, které jsi viděl už při zastavení ? Dýmák má pravdu, ten odhad je skutečně jen orientační. Zažil jsem to za poslední léta až příliš často,abych věděl, kolikrát se to během opravy , nebo i po dokončení změní. Zapne se proud a za pár minut to vypadne znovu

A ta frekvence není tak velké překvapení. V lednu a únoru je pokles cestujících už třicet let. Pamatuji se na to v dobách, kdy jsem nastoupil k tehdejším ČSD jako průvodčí. V lednu a únoru jsem měl tržby tak poloviční než v jiné měsíce
Zbyněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 583
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 13:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Ta Soběslav mě mrzí, protože má docela slušnou frekvenci sestujících. Technologie SZZ je RZZ AŽD71 z roku 1980, ale díky místnímu návěstnímu, který ji velmi dobře opečovává, je vcelku v dobrém stavu. Bohužel koridor má tu stanici mírně posunout, a tudíž se asi nedá v předstihu vybudovat alespoń jeden ostrov (ale to by řek KAF). V rámci stavby Veselí - Doubí věřím maximálně druhé koleji od Veselí do Soběslavi, provizorně zapojenou do stávající žst Soběslav...
Martin_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 14:22:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbyněk:Někdy předloni jsem slyšel, že Soběslav je šestá nejfrekventovanější stanice v Jihočeském kraji. Co přinese koridor (nebo odnese jeho stavba) je ve hvězdách.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1242
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 14:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nakonec - když si vzpomenu na slavné DB, jak nás loni nechali vyhnít přes půl hodiny s EC u oddílového návěstidla AH, taky jsem skoro řičel...
zdenek - to jsi dopadl jeste dobre, v tomto GVD se cca 3x stalo ze na DB byl problem s vozy a DB vlak odrekli bez nahrady 1x to byla 171 - to jela nahradni souprava 6xB v useku Praha - Bratislava, pak EC 177 a EC 379 misto soupravy pak poslal nemec jen masinu a fertig :D

Což se u ČD nemůže nikdy stát, že. Na trati 220 speciálně.
Až budou ČD aspoň z desetiny takové jako DB, tak by to byl úspěch.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 701
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 16:35:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To už musí být úmyslné vyhánění lidí z vlaků, jinak si to neumím vysvětlit, aneb siločáry kolem Votic opět úřadují.
Olbramovice-Votice je porucha trakčního vedení.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12558
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 17:02:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 220 | (Praha -) Benešov u Prahy - České Budějovice
Úsek: Votice - Heřmaničky Kraj: Jihomoravský kraj, Středočeský kraj
Počátek: 22.02.2010 16:03 Příčina: porucha trakčního vedení
Plánovaný konec: 22.02.2010 18:00 Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Vlak R 647 bude v úseku Olbramovice - Sudoměřice u Tábora nahrazen náhradní autobusovou dopravou.
Vlak R 650 bude v úseku Střezimíř - Olbramovice nahrazen náhradní autobusovou dopravou.

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Všechny osobní vlaky budou v úseku Votice - Heřmaničky a opačně nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.
Poznámka:
V úseku Votice - Heřmaničky došlo k poškození trolejového vedení. Provoz je přerušen.


Tak teď můžeme otestovat, jak dlouho to bude trvat, v 16:54 jsem viděl ve Strančicích dráteníky odjíždět směr Benešov, ale nevím, který to byli.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Dráteník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 17:31:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odhad je až tam dojedeš,někdy práce na hodinu,pak začneš stahovat lana a ve finále ti praskne další izolátor a jsou to hodiny tři,do těch izolátorů a lan hold nevidíš,a když je to v noci-docela bych to přál těm chytrejm,ať si to zkusí.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12559
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 18:37:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 650 byl v Benešově +75 buď ukončen nebo přečíslován na R 652 +16.

Obratový R 651 přitom jede včas, ale nevím v jakém složení, že by panťák?

(Příspěvek byl editován uživatelem Poborskiii.)
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12560
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 18:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To vypadá vážně:

Trať 220 | (Praha -) Benešov u Prahy - České Budějovice
Úsek: Votice - Heřmaničky Kraj: Jihomoravský kraj, Středočeský kraj
Počátek: 22.02.2010 16:03 Příčina: porucha trakčního vedení
Plánovaný konec: 22.02.2010 23:59 Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Vlak R 207 bude v úseku Olbramovice - Sudoměřice u Tábora nahrazen náhradní autobusovou dopravou.
Vlak R 654 bude v úseku Sudoměřice u Tábora - Olbramovice nahrazen náhradní autobusovou dopravou.
Vlak R 651 bude v úseku Olbramovice - Sudoměřice u Tábora nahrazen náhradní autobusovou dopravou. V úseku Praha hl.n. - Benešov u Prahy je vlak R 651 nahrazen náhradní soupravou. Ve stanici Benešov u Prahy cestující přestoupí do originální soupravy.
Vlak R 656 bude v úseku Sudoměřice u Tábora - Olbramovice nahrazen náhradní autobusovou dopravou.

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Všechny osobní vlaky budou v úseku Votice - Heřmaničky a opačně nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.
Poznámka:
V úseku Votice - Heřmaničky došlo k poškození trolejového vedení. Provoz je přerušen.

http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17319
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 19:04:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čert - Zažil jsem to za poslední léta až příliš často,abych věděl, kolikrát se to během opravy , nebo i po dokončení změní. Zapne se proud a za pár minut to vypadne znovu

A co má být? Mě to fakt nezajímá. Já si chci do vlaku sednout, a +- dle jízdního řádu z něj taky vystoupit. Nesplnitelné?

Odhad je až tam dojedeš,někdy práce na hodinu,pak začneš stahovat lana a ve finále ti praskne další izolátor a jsou to hodiny tři,do těch izolátorů a lan hold nevidíš,a když je to v noci-docela bych to přál těm chytrejm,ať si to zkusí.

Si děláte Dráteníku , že jo?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17320
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 19:07:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To vypadá vážně:

Trať 220 | (Praha -) Benešov u Prahy - České Budějovice
Úsek: Votice - Heřmaničky Kraj: Jihomoravský kraj, Středočeský kraj
Počátek: 22.02.2010 16:03 Příčina: porucha trakčního vedení
Plánovaný konec: 22.02.2010 23:59 Stav: probíhající


Kde udělali Dýmák s Dráteníkem chybu? A co na to Čert?

Navrhuju osobní dopravu na trati 220 zcela zastavit, a plánovaně jí nahradit autobusy a IGK. Myslím, že spokojeni budou všichni. Tomuhle dávám rok, maximálně dva .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 953
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 19:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať si taky trošku rejpnu:

Dnešní Sp1839 ve složení 242 + B + hytlák. Jeden vagón se asi zatoulal, zbytek pro jistotu netopil. Zkrátka asi přes noc nebylo kde vyhřívat, takže zimní bundy začali cestující odkládat někde u Hosína.

R664 měl v ČB +57. V době jeho odjezdu viselo v ČB na tabuli +40. Fakt si někdo myslel, že zkrátí 20 minut? Na druhou stranu oceňuji, že nepřihazovali po 5min, jak bývá zvykem
fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12561
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 19:18:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další prodloužení:

Trať 220 | (Praha -) Benešov u Prahy - České Budějovice
Úsek: Votice - Heřmaničky Kraj: Jihomoravský kraj, Středočeský kraj
Počátek: 22.02.2010 16:03 Příčina: porucha trakčního vedení
Plánovaný konec: 23.02.2010 03:00 Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Vlaky R 654, IC 100, R 890 a R 656 budou v úseku Sudoměřice u Tábora - Olbramovice nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.
Vlaky R 651, R 653 a R 655 budou v úseku Olbramovice - Sudoměřice u Tábora nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Všechny osobní vlaky budou v úseku Votice - Heřmaničky a opačně nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Poznámka:
V úseku Votice - Heřmaničky došlo k poškození trolejového vedení. Provoz je přerušen.

http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12562
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 19:34:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 652 byl +42 asi ukončen v Benešově a jestli byl přestup do nějaké náhradní soupravy (nejspíše od 651) či do Os 2552, to nevím.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3485
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 19:39:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain:Navrhuju osobní dopravu na trati 220 zcela zastavit Jsem pro všema deseti...
Příčina: porucha trakčního vedení To tam ty stavitelský odstřelili i nějaký stožár nebo co? Nebo už se ty stromy na to nemohli koukat a popadali do zářezu?
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12563
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 19:47:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://benesovsky.denik.cz/podnikani/vyluka_brezen_nepretrzka.htm l
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3486
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 19:51:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K. A. F.: vy jste slušný člověk, tak se prosím neuražte. Jen se těch .... (mám prý psát bez injektiv), zeptejte proč už v to Ševaku není 15 let daná plechová 5. A to nemluvím ze 3 a 4 koleje zapojit 60 pruh...A jestli zas budou argumentovat půl milionem, tak já to spáchám za desetinu a dobře vydělám...
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12564
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 19:58:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 654sever veze dvě reklamní esa: 363.086 + A + .... + A + 363.078
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Donpedro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 20:01:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Pobo -tim se zjednodusi preprah v Praze a ta co je na konci je vlakova pro R 655, s tim precislovanim mas uplnou pravdu...
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53922
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 20:46:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain:
Aspoň že dispečer nechrněl a konal. Jinak bych ještě seděl někde v Budějcích, pokud bych teda nebyl ještě někde v Olbramovicích...
Sice to byl trochu zmatek, ale očividně už docela nacvičený (nejen ze strany dopravce, ale i cestující vypadali docela odevzdaně ).

Busy se možná některý použily od výluky, jezdilo nejméně pět kousků od Zemana a Comettu. Zatímco na R 649 by dva možná stačily, na R 650 (možná to ale byl i 652) se využily všechny.
Souprava od 650 byla pohotově stažena ze Střezimíře do Sudoměřic, nebo jak je možné, že 647 jel až odtud?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.139.235
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 21:04:40    Odkaz na tento příspěvek  

Zbyněk
které by měly být urychleně nahrazeny
Vážně si myslíš, že náhrada jihočeských releovek z 80. let je urgentnější, než mraky elektromechanik (příkladně Žernoseky a okolí na 072, HK, Týniště) nebo původní releovky (Smíchov)? Docela by mne zajímalo porovnání průměrného věku staničního zabezpečovacího zařízení u býv. Severozápadní a Jihozápadní dráhy.

Oldcerry
plechová 5 Zbyňku, to je dotaz spíš na Tebe
Donpedro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 21:07:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Zlivský presne tak jako 1.nls 647
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.183.152
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 21:19:57    Odkaz na tento příspěvek  

Donpedro: Váš psaný projev je poněkud nepřehledný, máte něco společného i s řízením dopravy?
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 1-2010
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 21:31:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Člověče do teď jsem lezl po sloupech a dělal že opravuju............Porucha se stala v tom nejhůře přístupném místě kousek od nazdického mostu.Jsou tam dva motory a snad do půlnoci se to povede opravit.Jinak se mi prvně stalo že soupravu o hmotnosti 212tun musely vytáhnout z tratě oba MVTV protože nebyla nikde v dosahu žádná mot.lokomotiva.
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5283
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 21:33:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LK - můžeš se mě ozvat na meil ?
Kapitán_stejskal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 3-2009

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 23:16:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navrhuju osobní dopravu na trati 220 zcela zastavit
A nákladní ne? Uhlí má nějaké privilegium? Cargomašiny trolej nestrhávají?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3488
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 23:25:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitán_stejskal:Uhlí má nějaké privilegium? A jaké privilegium má bednosráč s třemi cestujícími, který není schopen ani zdaleka dosáhnout rychlosti těch uhláků?
No velmi zřídka je to vinou lokomotivy (ať už matečních nebo dceřiných)..dotaz spíše směrovat na SŽDC...
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12565
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 01:42:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 220 | (Praha -) Benešov u Prahy - České Budějovice
Úsek: Votice - Heřmaničky Kraj: Jihomoravský kraj, Středočeský kraj
Počátek: 22.02.2010 16:03 Příčina: porucha trakčního vedení
Plánovaný konec: 23.02.2010 03:00 Stav: ukončená

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Vlak R 657 bude v úseku Olbramovice - Sudoměřice u Tábora nahrazen náhradní autobusovou dopravou.
Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Všechny osobní vlaky budou v úseku Votice - Heřmaničky a opačně nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.
Poznámka:
V úseku Votice - Heřmaničky došlo k poškození trolejového vedení. Provoz je přerušen.

Informace o ukončení:
Ve 21:44 provoz obnoven.

R 657 již bude v celém úseku veden vlakovou soupravou bez náhradní autobusové dopravy.

http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Zbyněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 1-2004

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 05:37:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KAF:
Trochu si to příliš zobecnil, tak se pokusím argumentovat.
Tebou uváděné stanice si vyžadují vesměs obrovské kolejové úpravy a tudíž i nereálné náklady. Naproti tomu stanice typu Chotýčany, Roudná a Heřmaničky (podotýkám elektromechanika ve správě SSZT Praha) se dají udělat na stávající stav s oním předpokladem, že tam koridor bude nejdříve za 10 let a s relativně příznivými náklady (cca. 30mil/stanice).
Chotýčany vzhledem k výše uvedeným 25Hz KO (ty jsou normou 342613 ed1 dokonce zakázány) a díky nepříznivým směrovým poměrům by si už dávno zasloužily přenos kódu (OC asi potvrdí že tam bylo docela dost projetí v důsledku omylu...).
Bylo by nanejvýš vhodné, aby 220 měla po roce 2015 po celé délce KO s přenosem kódu a zařízení 3 kategorie.
Na nějaká srovnání SZZ SZD a JHzD jsem docela alergický, protože i když vezmu v úvahu stavby ZVT JETE, tak na jih vždy šly nejmenší investice a to i do údržby i do mezd. Platilo od nepaměti: že vy si tam nějak poradíte. Takže by bylo nefér dnes sčítat jen hruštičky, spíše by se měl někdo zamyslet, kde jsou ty peníze za údržbu, když na jihu se z nich dokázaly dělat velké opravy (náhrady PZM, mechanických návěstidel, atd...). Podotýkám, že SDC ČB má ve správě i mnoho kilometrů lokálek!
Takže mě opravdu dojímá, když se "prožerou" prachy na údržbu, s kterými jinej umí hospodařit a pak se dají ruce do klína a řekne se: už je to starý a nedá se to udržovat!

K těm plechovým 50:
No nevím z jakého důvodu nejsou v Ševajzu, ale z doby mého působení u SDC ČB si pamatuji, že ze strany Správy tratí byl k tomu obecně dost velký odpor i na dvořišťské.
Ten pruh má asi smysl jen ze 3K, a pamatuju se že jsem na to jednou při západkové také narazil, když jsem chtěl zkoušet na 4mm želízko...poptám se místních zabezpečováků...