K-report
 

Archiv do 13. prosince 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv do 13. prosince 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6688
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:05:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trollino: svým ježděním dáváš šéfům i ostatním najevo, že to jde a pak tebe i ostatní řidiče logicky tlačí k rychlejším a rychlejším termínům.

Mimochodem, když bys dostal flastra, tak ho za Tebe lepí kdo? Šéf? Nebo spěchající zákazník? A když bys někoho poslal do nebe jak nedávno řidič bílé dodávky u Kuřimi, tak se bude zpovídat kdo? Taky šéf?
České registrační značky

říjen 2010 – 7 let na K-reportu
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2073
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:06:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do Prahy jezdím autem málo, ale vnímám, že kdo jezdí např. stabilně nebo často v Praze, tak se poměrně rychle vyjezdí a "zařadí". (Mně to možná trvalo déle...) :-)
Razím názor, že prasata s pražskýma značkama jsou velmi často dealeři kdečeho, kteří zdaleka nebydlí v Praze či stř. Čechách a poprvé v životě smí jezdit se silným autem - a navíc, není jejich! To je pak opilost silným vozem...

Z hlavích měst mám nejblíže do hlavního města naší monarchie, tedy do Vídně. Tak více srovnávám způsob ježdění v CZ a A, než v Praze a mimo ni. Každopádně konstatuji, že v Rakousku se řadí už na oranžovou, na zelenou vyjíždí celá kolona téměř najednou. Lidi si váží svého času a častěji jsou ohleduplní k ostatním a k ceně jejich času.

Škopku, ta rozšafnost se už nenosí ani na silnicích tak tradicionalistického státu, jakým je Rakousko. Překvauje mně, že zrovna Ty to nevidíš. Není to z Tvé strany spíše póza?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1107
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:11:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...překvapuje mě, že ze dvou názorů na Pražáky dva vyznívají v jejich prospěch..;-))) jsem nečekal...Tam je několik vlivů.
Jedním z nich je samozřejmě znalost cesty, jak píše 3260, jednak uvyknutí na daleko hustší provoz, který vyžaduje jiné chování (když zjistím, že jsem v blbým pruhu, doma si klidně přejedu nebo odbočím z pruhu, kde se to nesmí, v Praze je kolikrát lepší jet vědomě blbě a obrátit se za pár metrů a dát to na druhý pokus. Jenže když nevím, jestli to půjde, holt se postavím na koleje a nechám na sebe troubit a zvonit).
Druhým takovým vlivem je to, že Pražák obecně daleko víc chvátá než mimopražák a ten provoz je na to nějak celkově nastavený. Takže mimopražák neznalý cesty a navíc nikam nechvátající, protože jede na návštěvu nebo na jedno jednání, které má na celý den, tenhle zajetý provoz zdržuje. Proto na něj občas někdo troubí, což si on mylně vysvětlí jako alergii na mimopražskou SPZ. naopak když Pražák uplatní ten svůj způsob mimo Prahu, platí za agresivního.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2483
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:15:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Praze to spěje do jiného extrému... Když člověk okamžitě na zelenou nevystřelí, ať už z jakéhokoli důvodu, tak okamžitě začne polovina kreténů troubit a ukazovat všechny prsty, co je zrovna napadnou. Když jsem tam několikrát byl, tak jsem se snažil jet podle pražských pravidel, ale ani jednu chybu prostě nikdo v Praze občas tolerovat nedokáže.

Když už se tu sešlo tolik zkušených řidičů, chcíplo vám taky někdy auto? Troubíte, když vidíte, že to tomu před Vámi chcíplo, abyste ho ještě více vynervovali?

Mně se to hlavně ze začátku stávalo při každé jízdě aspoň jednou a stává se mi to občas i teď a snad jen v Praze na mě museli hned všichni troubit. Pomůže to podle vás něčemu?
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:24:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám opačnou zkušenost.Když Ti chcípne auto, troubí na tebe ti zezadu, kteří nevidí, že ti chcíplo, ale ne ten za Tebou. Prostě je zdržuješ a neřeší, co se děje, že nejedeš. A hlavně nikdo neřeší, jakou máš značku. Spokojeně vytroubí i Pražáka, protože to není o zvedání si sebevědomí. osobně se mi taky stává, že se někam zakoukám a nevšimnu si, že padla zelená, ale v tom zatroubení zezadu jsme nezaznamenal žádné vychutnávání, prostě jen upozornění, že už je čas jet. Taky už patří ke slušnému tónu se omluvit zvednutou rukou...
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5530
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:25:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Troubíte, když vidíte, že to tomu před Vámi chcíplo, abyste ho ještě více vynervovali?

Ne, protože než jsem se v autoškole naučil rozjíždět, kolikrát kvůli mně prostála celá kolona celou zelenou...
Možná, že očastuji dotyčného decentně nějakým slovem, ale jinak mě to nechává v klidu.

Mimochodem, když bys dostal flastra, tak ho za Tebe lepí kdo? Šéf? Nebo spěchající zákazník?

Až se korupce policistů sníží nebo vymizí, pak se teprve budu skutečně zamýšlet, kdo tu vysokou pokutu zaplatí (respektive výše pokuty se mě dotkne jaksi více). Pokud mi ale řeknou: "Bude to bez bodů, ale stejně Vás budeme muset požádat o úplatek, budete to mít o 1000 Kč levnější, to jistě souhlasíte", tak je někde něco špatně. Já to chápu, každý si rád přividělá... Ale pak to vede u řidičů tam, kam to vede. Vidím to na sobě.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:26:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.S.: proč by měl být apriori kretén někdo, kdo chvátá a ty ho zdržuješ? Pro něj můžeš zrovna tak být kretén Ty...Tenhle typ argumentace do slušně se rozbíhající diskuse nepatří.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:27:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: ale tohle je argument mimo mísu, to nesouvisí s položenou otázkou...Jako že když část z peněz jde na úplatek, dotkne se tě to míň než když stejnou sumu dostane stát? Já myslel, že s enás dotkne akorát to, kolik nám ta pokuta vytáhne z peněženky a proto jezdíme pokud možno tak, abychom neplatili...

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5531
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:34:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako že když část z peněz jde na úplatek, dotkne se tě to míň než když stejnou sumu dostane stát?

Myslel jsem to tak, že je rozdíl, jestli mám zaplatit 1 500 Kč na pokutě nebo 500 Kč úplatek.
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3458
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, když bys dostal flastra, tak ho za Tebe lepí kdo? Šéf? Nebo spěchající zákazník? A když bys někoho poslal do nebe jak nedávno řidič bílé dodávky u Kuřimi, tak se bude zpovídat kdo? Taky šéf?

Poslední a jediný flastr, a je to kupodivu, jsem dostal v roce 2008.
Když umíš jezdit, nic ti nehrozí...ani nehoda
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:37:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo takhle...tak to beru zpět. Nicméně otázka byla ta, jestli to,,že chvátáš, abys vyhověl zákazníkovi nebo šéfovi, má vliv na to, že tu případnou pokutu zacvakáš stejně ze svého Ty...
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2484
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:40:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: V autoškole se učí pravidla defenzivní jízdy, určitá tolerance a taky někde hluboko v učebnici bylo, aby člověk netahal za volant stres a podobné... Když nejedu, ať už z jakéhokoli důvodu, tak je to prakticky moje věc. Kdo zná důvod proč nejedu? Když se mi auto rozbije, tak mi ho troubení ostatních opraví?

Jestli si z autoškoly něco pamatuju, tak zvukové výstražné znamení se smí užít pouze k odvrácení hrozícího nebezpečí. Jaké nebezpečí vzniká, když nepojedu na tuhle zelenou, ale až na tu další? Nebo když vyjedu o 5 vteřin později? Máš pocit, že je to důvod k tomu, aby lidi zbytečně přenášeli svoje nervní chování i na ostatní?
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5532
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:44:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně otázka byla ta, jestli to,,že chvátáš, abys vyhověl zákazníkovi nebo šéfovi, má vliv na to, že tu případnou pokutu zacvakáš stejně ze svého Ty...
Ano. Ta moje odpověď byl spíše takový povzdech, nebo možná spíše námět na nové téma.

Když umíš jezdit, nic ti nehrozí...ani nehoda
KDO umí jezdit? To je strašně subjektivní. To za prvé. A za druhé... Jezdit můžu umět, ale když do mne napere kamion a zabije mě, tak je mi to houby platný.
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3459
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:48:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Nevytrhuj mé věty z kontextu...bylo to myšleno výhradně ve vztahu k zaviněným nehodám a pokutám...ne obecně
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6689
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:52:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když umíš jezdit, nic ti nehrozí...ani nehoda

To je nejnajivnější blbost co můžeš vymyslet a ani ty ji nevěříš. Jestli jo, tak pomáhej Půnbůh.

Škopku, ta rozšafnost se už nenosí ani na silnicích tak tradicionalistického státu, jakým je Rakousko. Překvauje mně, že zrovna Ty to nevidíš. Není to z Tvé strany spíše póza?

Částečně to póza je. Nevidím důvod kam bych spěchal. Když někdo spěchá ať jede, když nespěchá ať taky jede podle sebe. Když dojedu někoho pomalejšího než jsem ještě já (a i to se stává), tak se mu buď přizpůsobím nebo ho na bezpečném místě předjedu. To co se nosí je přizpůsobování tomu nejrychlejšímu. To je špatně.

A jinak zas tak pomalej nejsem. Někdy jedu do práce 120 po dálnici, jindy 50 po staré, piánko. V práci jsem tak nebo tak stejně. Řidiče bílé dodávky bych dělat nemoh a ani to nemám naštěstí zapotřebí.

Ano, póza to je. Každý jsme nějaký a já se nerad držím většiny. Možná je to i tím, že jsem se narodil na vesnici a tam se ten spěch tak nenosí.
České registrační značky

říjen 2010 – 7 let na K-reportu
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2485
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:53:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trollino 15: Stejně je to trochu odvážné tvrzení. Kolikrát ti může Policie přiklepnout jako zaviněnou takovou nehodu, při které jsi ty zanedbal jednu drobnost a ten druhý porušil předpisy ve více bodech. Jenže on dostane jen spoluvinu a hlavním viníkem budeš ty, i když on byl v době nehody v místě, kde neměl co dělat a dělal něco proti předpisům...
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2076
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 17:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Tr_man:
Snažím se vyrážet co nejdříve na zelenou, zařazeno mám už od oranžové. A tedy nezdržovat. Ale také se mi stalo, že jsem se opravdu někam zahleděl a probudilo mě až to zahoukání auta za sebou. Byl jsem mu za to vděčný. Jinak bych tu zelenou taky třeba prolelkoval. To se opravdu může stát. Jsem v tu chvíli za vola - a kdo z nás někdy nebyl?
U staršího auta se mi občas nějaká chybka stala, třeba že mi navlhnul rozdělovač po deštivé noci. A pak mi auto zdechalo. Perla byla, když se mi to stalo ráno u semaforů na frekventované křižovatce. Za mnou houkání, moje auto nešlo nastarovat. Slovník těch spěchačů za sebou jsem si živě představoval a nervy mi tekly. Ihned jsem zapnul varovná světla, aby bylo evidentní, že mám problém, řeším ho a nikdo mě z místa nevyhouká. Ale v danou chvíli jsem alespoň dal na jevo, že ten problém je a trvá - a že si nedělám z těch za mnou dobrý den.

Nervozitou nevyřešíme NIC, ale vztahovačností teprve nic. Prostě občas se mi něco nepovede, právem jsem za vola - a jsem rád, když se z toho můžu poučit, nemačká se plech a neteče krev.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 18:03:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr man: Hele, takhle obecně máš samozřejmě pravdu. Ale to není o nervech. Dneska když budeš čekat, až nebudeš ve stresu, tak si skoro nesvezeš. Ovšem tvrzení, že když nejedeš, je to jen Tvoje věc, v případě, že kvůli Tobě nemohou jet ostatní, s tím se souhlasit rozhodně nedá.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 18:04:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že_by:
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2486
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 18:23:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Proto jsem napsal, že je to "prakticky moje věc", což bych bral jako že to tak není úplně. Nevím, jestli je to tak i v Praze, ale někde pravidlo, že se na zelenou prostě jede, vede k tomu, že ti najede do křižovatky 5 aut, která ti tam zůstanou a blokují dokonale provoz z ostatních směrů. Právě to, že jeden v řadě stojí, když ví, že dál jet nemůže, vzbudí další vlnu agresivity u řidičů za ním. Když pojede, tak společně s několika dalšími zacpou křižovatku, čímž se zase obrátí hněv ostatních proti nim.

Neber všechno, co říkám, úplně doslova. Ale kolikrát přes auto před sebou nic nevidíš a bezhlavé troubení nebo jakékoli posunky to stejně neurychlí, když řidič před tebou usoudí, že to neprojede, i když je zelená. A to je právě příklad toho, že "jestli jedu nebo ne, je prakticky moje věc".

Nechápej ten můj předchozí příspěvek tak, že když budu mít náladu na provokace, tak že budu stát na zelenou a jakmile tam skočí oranžová, tak se rozjedu a ostatní tím dokonale naštvu. Myslel jsem to na běžné provozní situace, kdy může být moje čekání pro ostatní nevysvětlitelné, ale z mého pohledu racionálně odůvodněné.

Jen tak na okraj, jednou jsem zažil, že řidič fábie zastavil na zelenou a už neprojel a musel čekat na další, protože za křižovatkou nebylo místo a řidič mercedesu za ním se musel 2x na čtvrt minuty opřít o klakson a pak vyběhnout z auta a začít sprostě nadávat tomu řidiči před sebou že ho zdržuje, že spěchá a že na zelenou se jede a mezitím proběhla hromada nepublikovatelných výrazů...
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3460
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 18:46:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci, trochu uvažujte...svoji větu tedy rozvedu, když jinak nedáte:

Když umíš jezdit,tzn. když neděláš voloviny, víš kde přibrzdit, kde zastavit, umíš předvídat, víš, kde by mohli být policajti, víš kde přidat, víš, kam se naopak necpat, jsi v klidu, tak v tom případě je riziko odchycení policajty nulové a riziko zaviněné nehody minimální.
Dneska jsem několikrát brzdil před spadlým stromem a o kus dál brzdil na souvislé ledové ploše, kde jsem ještě stihl předjet traktor. Žiju a nikoho jsem neohrozil.

Ještě preventivně:
- neděláš voloviny - agresivní styl jízdy, myšky apod. I rychle se dá jezdit bezpečně.
- kde přibrzdit - zátáčky, obzory, přechody...
- kde zastavit - když mrzne, očekávám námrazu, ne silničáře.
- policajti - hlídat si v zrcádku passaty, sledovat neusále okolí (podezřele stojící oktávky, reflexní vesty apod.) a řídit se heslem "lepší stokrát brzdit, než jednou platit"
- umíš předvídat - nejdůležitější vlastnost - vždy se řídit heslem "ten mi tam určitě vjede"
- kde přidat - nevidím důvod jezdit 90 na posledním úseku na dalších 15km, kde lze předjet kamion.
- kam se necpat - ať už jde o kolony před zúžením (dají se objet) nebo o puštění kamionu při předjíždění či vjetí do zúžení. Spěcháme všichni.
- jsi v klidu - součet všech zmíněných vlastností plus nenechat se vyprovokovat. A když už, na nervy existuje spousta návodů - od nadávání (které se ale neprojevuje v agresivním stylu jízdy, prostě se vyřvat) přes žvýkačky, bonbony, cigára, kafe...

Doufám, že to takhle stačí.

Ale ano, i já mám v patách pár nehod, nezaviněných.

(Příspěvek byl editován uživatelem Trollino 15.)
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 19:20:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu mám pocit, že poslední příspěvky Tr Mana a Trollina už se jen snaží relativizovat a zmírňovat to, co bylo dříve řečeno naprosto striktně a jednoznačně...už jsme v detailech, kam je zbytečné zacházet.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2085
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. prosince 2010 - 11:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, někdo uzná a sdělí - to jsem přepískl - a někdo raději mlží a z čehokoliv udělá bramboračku. Pánové, stavte se sami k sobě čelem.
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3851
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. prosince 2010 - 18:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná už to tady bylo, ale docela mne tento nápad pobavil:
VW New Turtle
Sdružení přátel značek, o. s. nyní také na Facebooku!
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3462
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 00:01:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já ještě přidám postřeh jednoho blogera na téma "řidiči bílých dodávek"

Má práce u DPD

Jo, taky sem tam chtěl jezdit...naštěstí jsem nakonec nemusel, zlaté lékárny :-)

No a pokračování - Má omluva DPD
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58604
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 02:13:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak se tu neobjevil příspěvek, co jsem psal ve středu v noci. Tak znova (zhruba...).

Mlhovky:
Zrovna včera se na mě jeden takovej pablb lepil. Nasvícenej jak vánoční stromeček (aspoň kdyby tlumený měl seštelovaný...) a i když jsme mu uhybal a zpomalil, aby už konečně táhnul do prdele, nepředjel a svítil mi dál spokojeně do zrcátek. Pomohlo až jemné poklepnutí do brzdy.
Moc příjemně se jelo, hlavně proti návěsu, kterýmu pro změnu svítilo pouze pravý tlumený a levý přídavný světýlko na hormím rohu, jinak vůbec nic.

Ručka:
Na většině křižovatek se nechá stát i bez brzdy. Ale když někoho baví držet zbytečně pedál místo toho, aby si noha odpočala... Že to "oslňuje", je věc jiná, tomu se nechá přizpůsobit. Ale příjemný to není, stejně jako každý zbytečný světlo navíc, který zbytečně odvádí pozornost (a i schopnost vidění).
O zdržení se snad možná dá mluvit u prvního vozidla, ale ani to ne vždy. Je fakt, že třeba u dodávek už to může být jiný, u některých se ručka moc pohodlně neovládá. Pokud někdo zdržuje jako druhý v řadě, ručka už to nevytrhne (minimálně se dá ručka pustit a držet to pak už na brzdě, když někdo nedokáže povolit ručku spolu se spojkou - by mě zajímalo, jak se rozjíždí bez ní, když má pravou nohou ovládat zároveň brzdu i jízdu...).

Větší zdržení bych viděl v tom, že většina řidičů si myslí, že když k křižovatce dojede co nejdřív, dříve taky odjede (viz i 3260). Výhodnější je jet i ke křižovatce plynule a v ideálním případě ani nezastavit. Stejně jako je blbost se rozjíždět na větší rychlost, když se zjevně v daném cyklu už project nestihne. Stačí v klidu pomalu nechat běžet auto na neutrál, nebo na dvojku bez plynu.
Jenže to by většina řidičů musela pochopit, že především po městě, kde se stejně jede v jednom chumlu, úspory paliva i času najde v plynulosti namísto zbytečných prasečin.
Plynulost může být problém, když se jede večer a semafory jsou řízeny dynamicky. Což třeba v ČB znamená, že téměř při jakémkoliv stylu jízdy se na okruhu stojí skoro všude. :-(

A jak už napsal Slim, je to o řidičské vyspělosti. Bohužel docela přesně popsal, jaký je rozdíl mezi buranovem (ČB) a skutečným velkoměstem (Prahou). Snad ještě bych připsal najíždění do křižovatky, aniž by se dalo křižovatku opustit. To i já, a že jsem celkem klidná povaha, mám co dělat, abych zůstal v klidu a maximálně tak na adresu dotyčného upustil jen pár slov ze slovníku archaismů. :-)
Žel zde asi pomůže jen pár přes hubu nebo řádná pokuta, aby dotyčný pochopil, že není na silnici sám a že třeba i kvůli stejnému pitomci o křižovatku dříve poskakuje v koloně.
Kéž by stačilo, že se to nesmí... Zákon stejně zdá málokdo, takže se pak běžně stává, že ještě někdo troubí (trouba), když přejíždí na kruháči z pruhu do pruhu a někdo si dovolí takovou drzost, že mu milostivě nedá přednost (v ČB na Okružní a u Bauhausu běžná situace :-().

Pokračování (možná) sepíšu zase cestou. :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6694
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 07:21:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

naštěstí jsem nakonec nemusel, zlaté lékárny

včera kolem mě nějaké lékárenské prase s bílou dodávkou prolítlo, když jsem lezl z auta po zaparkování. Debil.
České registrační značky

říjen 2010 – 7 let na K-reportu
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5350
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 07:50:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

naštěstí jsem nakonec nemusel, zlaté lékárny

včera kolem mě nějaké lékárenské prase s bílou dodávkou prolítlo
člověk si prostě nevybere
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58613
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 12:54:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blinkry:
Ono je docela nebezpečný je nedávat. I když se zdá na první pohled, že to všem je jasný. Jednak to být jasný někomu nemusí (např. protijedoucím...), jednak se pak na to dá zapomenout v jiným případě.
Ale souhlasím, že je zbytečný blikat v koloně "půl hodiny" před křižovatkou (pokud se na to pak nezapomene...).
Někdy je to nejen zbytečný, ale i nevhodný. Např. zde, kde jsou dvoje semafory za sebou a je pitomina blinkr pouštět hned u prvních světel, když doleva se jede až na druhých (přejíždět mezi pruhy se už nedá)...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 13:21:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine, nevím jaké je vodorovné značení na křižovatce z Tvého odkazu. Občas se totiž stává, že šipka pro odbočení je značena již u těch prvních světel, kde se odbočit vlevo nedá.
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1643
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 13:42:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Yeti se bude vyrábět i v Šanghaji
KAROSA LC735.00 / SE-969AM 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Vyslovit svůj názor má právo každej, sice někdy jen jednou.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10827
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 14:49:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte někdo tip na webový plánovač tras, který zvládne trasu Mikulov - Vídeň s tím, že rozliší placené a neplacené úseky na území Rakouska?
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58618
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 14:59:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735:
Křižovatka je těsně po rekonstrukci, takže s aktuálním stavem si nejsem úplně jistej. Ale minimálně dle signalizace a svislého dopravního značení, které má před vodorovným přednost, se odbočuje až na druhých světlech.
Ve směru od Plzně je pruh pro odbočení vlevo oddělen, v opačném směru je levý pruh i pro vozidla jedoucí rovně.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 7-2010
Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 16:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Study: http://www.skoda-auto.cz/cze/applications/routeplanner/pages/rout eplanner.aspx
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10829
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 00:05:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten právě mluví jen o dálnicích, už jsem taky zkoušel...
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3463
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 21:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že především po městě, kde se stejně jede v jednom chumlu, úspory paliva i času najde v plynulosti namísto zbytečných prasečin.

Přesně tak!

Jak bys definoval "Lékárenské prase?" Z toho co jsi napsal akorát vyplývá, že se ti nelíbilo, že kolem tebe při vystupování z auta projela bílá dodávka:-) A nemáš se tak náhodou ty přesvědčit, že můžeš bezpečně vystoupit? :-)
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1950
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 23:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trollino 15: "Má práce u DPD"
Moc díky za tenhle článek

Jelikož jezdím u České Pošty moc mě zajímají zkušenosti "kolegů" z jiných doručovatelských společností.. Dřív jsem si na svou práci stěžoval, neustálá honička s časem, neochotní lidé, podatelna firmy ve třetím patře.. Ale kašlu na to, k mé práci to prostě patří a ikdyž se některé dny nepovedou a končím třeba až ve čtyři, s tím že před šestou jsem byl v práci a jedu celej den bez pořádného jídla a menšího vydechnutí, pořád je to asi lepší než co mají ti chudáci u soukromých společností.. PPLko pravidelně potkávám i po sedmé hodině večer, jestli jede od ráná, šílené..! Zlatá pošta
Koukni na mou sbírku značek, zadej na youtube do hledáčku 2Z50409.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6699
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 06:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trollino 15: lékárenské prase bych definoval tak, že to byla „opět“ bílá dodávka a jela rychleji než ostatní, dejme tomu jela v místě kde se jezdí kvůli nepřehlednosti 40 km/h bajvoko šedesátkou.

Kdybych to místo a situaci měl popsat tak jsem vylezl z auta, protože jsem v zrcátku viděl volno, následně jsem rychle zavřel dveře a přitisknul se k autu. Žádné drama, řidič dodávky mě rozhodně neomezil ani neohrozil. Ale ten spěch tam byl prostě patrný, jak na stylu jízdy tak v očích.

Smiř se s tím, že patříš (vzhledem k práci a nárokům lidí kolem Tvého povolání) do kategorie problematických řidičů. Můžeš jezdit bezpečně, svižně a přitom s ohledem. Můžeš se tisíckrát vymlouvat na šéfa, na zákazníky apod. Z referentských školení mám v hlavě několik případů, kdy Ti podobné výmluvy, když šlo do tuhého, byly k ničemu. Až dojde na lámání chleba, zůstaneš v tom stejně sám. Věř tomu, že jako řidič, kterého řízení živí jsi jednou nohou v kriminále.

I fakt, který nastínil Mira (ježdění bez pauzy, bez pořádného jídla), bude vždy přitěžující okolnost především pro Tebe, nikdo to nebude brát jako polehčující věc: „Víte, on chudák za to nemůže, vždyť měl hlad a byl od šesti v práci“. Naopak bude ti to přičteno jako Tvoje nedbalost a nezodpovědnost.

Jestli jsem se tě nějak dotkl, tak si to tak neber. Nabízím ti jen svůj pohled zvenčí. Můžeš se do mě klidně pustit a najít 1000 důvodů proč jsem nebezpečný jako řidič svému okolí já.

6699
České registrační značky

říjen 2010 – 7 let na K-reportu
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4447
Registrován: 7-2003

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 07:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono , bily dodavky je pojem sam pro sebe. Kolikrat jedu po nocni dom, pres sidliste , kde se parkuje po obou stranach silnice a uz ze skusenosti jenom cekam, odkud na me vykoukne decko , nebo kocarek. A trch 50je tam kolikrat moc. Kdyz vaz na takovyhle silnici predjizdi pako s dodavkou a to stylem minimalne 80 a hned po predjeti hamstne na brzdy aby nevyletel ze silnice, tak to je na zabiti. A to je vcelku pravidlo.
Koupím otáčkoměr, pořádám soutěž ve vytáčení kindermafie.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6700
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 09:32:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tech 50 je tam kolikrat moc.

Ono spousta lidí počítá: + nějaké procento proměřování tachometru + nějaké procento, které toleruje Policie. Výsledkem je, že si v klidu spočítají optimální rychlost 60 km/h. Jenom s ohledme na to, že nepřijdou o papíry. Spíš by měli přemýšlet jestli v takové rychlosti dobrzdí nebo naberou dítě na kapotu.
České registrační značky

říjen 2010 – 7 let na K-reportu
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1646
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 09:48:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco z historie škodovky. Ze škodovky mohlo být i BMW.
KAROSA LC735.00 / SE-969AM 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Vyslovit svůj názor má právo každej, sice někdy jen jednou.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5550
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 14:23:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono spousta lidí počítá: + nějaké procento proměřování tachometru + nějaké procento, které toleruje Policie. Výsledkem je, že si v klidu spočítají optimální rychlost 60 km/h.

Sice to dělám také tak, ale pouze v případech,kde vím, že si to můžu dovolit. V úzkých uličkách na sídlišti (typicky, když jedu na poštu do Nového Lískovce, místní znají) je i těch 30 moc.
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3465
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 14:37:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já moc dobře vím, jakou mám práci a vím, že jsem jednou nohou v krimu a druhou na hřbitově. Pár zkušeností se soudy taky mám a musím Ti samozřejmě dát za pravdu - vždy to skončí na řidiči. Ale nevadí mi to, práce mě baví a přistupuji k ní tak, abych nikoho neohrozil a neomezil. Že spěchám a nemám věčně čas je věc, se kterou se musí naučit žít.
Jen poukazuju na to, jak to chodí a jaké to je z našeho úhlu pohledu. Až za váma pojede nalepená bílá dodávka, není to proto, že by to řidiče bavilo

A zajímala mě ta definice pojmu "lékárenské prase", jak se na to dívá řekněme okolí. A zejména mě zajímala věta řidič dodávky mě rozhodně neomezil ani neohrozil, což je podstatné.

O rychlost jde především před radarem. Tak to prostě je
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6702
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 15:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O rychlost jde především před radarem. Tak to prostě je

To je právě ta blbost, do určité doby se na to takto budeš dívat.

řidič dodávky mě rozhodně neomezil ani neohrozil

Ale já nejsem slepej, starej nebo dítě. Kdyby mu tam někdo vjel z vedlejší (protože je tam i přes zrcadlo blbě vidět) tak to nedobrzdí.

Já mám pocit Trollino, že vůbec nebereš v potaz jiné aspekty než to že jsi jel podle předpisů, byl jsi v právu a nic jsi neprovedl. Pokud ale nejseš úplně blbej, tak Ti musí dojít, že život nikomu nevrátíš a pak si řekneš: „Jen kvůli posranýmu autu se zbožím“.

Podle jiných Tvých příspěvků (např. ten kalamitní v sekci Nehody) usuzuji, že nejseš vypatlaný pako, tak si jen dávej ještě víc bacha a mysli na to, že to co vezeš není až tak životně důležitý ( i když v Tvém případě je tomu možná částečně jinak) ...
České registrační značky

říjen 2010 – 7 let na K-reportu
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4451
Registrován: 7-2003

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 15:56:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osobne cim dal vic zvazuju instalacu palubni kamery . Investica to nejni velka a kolikrat ty zabery stojej zato.
Koupím otáčkoměr, pořádám soutěž ve vytáčení kindermafie.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5360
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 16:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Let it snow!

Edit: Ohledně 1.6Tdci jsem zatím žádný Auto Tip nenašel, budu hledat dál.

(Příspěvek byl editován uživatelem martin.marilyn.manson.)
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3466
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 16:23:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je právě ta blbost, do určité doby se na to takto budeš dívat.

Nevím sice přesně, jakou "dobu" máš na mysli, ale už jsem zažil lecos, víc než by kdo na můj věk čekal. Tímto bych to uzavřel.

Kdyby mu tam někdo vjel z vedlejší (protože je tam i přes zrcadlo blbě vidět) tak to nedobrzdí.
Já tam nebyl...nechci se toho řidiče zastávat ani ho zbytečně hanit...ale určitě tam nejel prvně, aby ho tam jen tak něco překvapilo. Já se na to ptal zejména kuli tomu, že mě zajímal pojem "lékárenské prase."

Kdepa, já zrovna se snažím jezdit tak, abych myslel i za ostatní...spousta okolních účastníků už se takto vyhla zbytečným problémům, přestože bych byl v právu. Namátkou na Plzeňsku je docela nešvar nedávání přednosti. Není prakticky den, aby mi někdo nevjel do cesty.
Ale to odbočujem...není-li případná nehoda se zaniklým životem tvoje vina, je potřeba to brát s nadhledem...jinak skončíš na psychině. Takže ano, pokud jedu podle předpisů, byl jsem v právu a nic jsem neprovedl, je to sice smůla, může mě to mrzet, ale musím být schopný dát se do kupy a co nejrychleji sednout za volant znovu.

A pokud to je tvoje vina, není se o čem bavit, bez ohledu na barvu a typ vozu.

Já se nesnažím nikoho obhajovat, ukazuju jen jiný úhel pohledu. Není tolik vidět, ale když už jsme zmínili to předvídání, tak až uvidíte v dáli na hlavní bílou dodávku, třeba budete počítat s tím, že může jet rychleji
Mimochodem vypatlaných pak na firmě taky pár bylo, většinou už nemaj papíry nebo byli vypatlaní i ve vztahu zaměstnavatel/zaměstnanec a už tam taky nedělají.

Poslední odstavec: Díky ti :-)

No ale mám už pocit, že melem prázdnou slámu, já ty odkazy posílal jen pro přiblížení toho, jak to funguje, diskuze na téma "bílé dodávky" asi nebude mít nějaký konec...:-)

jo a PS: To můžete být rádi, že už nejsme placeni podle odjetých km....600 denně nebyl problém...od dvou do deseti večer celkem běžně, to pak byl let...
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1696
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 20:01:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/watch?v=psQHKKTeylg

Ta projetí semaforů mi dost připomínají Hradec Králové, kde je místní zelená vlna sice myšlena dobře, ale odpovídá možná tak provozu v sobotu večer, nikoli v běžné pracovní dny. Každý den vidím to samé - pokud jedu značkami povolených 60 km/h, dojíždím ke křižovatce pár sekund po rozsvícení červené. Tudíž není neobvyklé, že mě předjíždějí nejen IGK, ale i autobusy mydlící si to 80-90 km/h, aby stihli zelenou, případně se jezdí na červenou, což je taky slušná žádost o průšvih.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 20:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy mladší to nepamatujete, ale bývaly před semafory takové ukazatele rychlosti, kterou je třeba jet, aby se dalo plynule projet na zelenou vlnu. To byla moc fajn věc a přitom býval provoz daleko méně hustý. Vyhláška 100 a pak ještě myslím 99ka to znala, ale dneska je to pryč. A bylo by to potřeba jako sůl. Dnešní dopravní inženýři si asi myslí, že lepší je nějaká ta adaptivní křižovatka s indukčními smyčkami v asfaltu a kamerami, která se snaží pouštět auta v těch více zasekaných směrech, ale většinou to vede k tomu, že si na semaforu postojí všichni. Ten starý způsob chtěl jen pár relátek a každý řidič se mohl přizpůsobit sám. Ušetřilo by se moc peněz, litrů benzínu a nafty a spousta smradlavých emisí z rozjíždějících se TDiček.
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3467
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 20:33:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No projet cokoli na červenou je žádost o průser a projetí červené 80-90 km/hod je vyložená sebevražda.

A já si ještě vzpomněl k těm zástěrkám: ZAVÉST OKAMŽITĚ A POVINNĚ...je to jedna z nejlogičtějších věcí na autě, zabraňuje odlétávání vody a kamínků, čelní okno už jsem měnil dvakrát, přes zimu zbytečně vycákám nespočet vody do ostřikovačů jenom proto, že bezpečná vzdálenost za autem bez zástěrek je kolem 300-500m.

A k tomu, že třeba fábii nesluší...a kola ji sluší?

EDIT: Tak to už jsem asi starý :-)...ukazatele ideální rychlosti pamatuju z Olomouce a skutečně to fungovalo...na rozdíl od třeba plzeňských adaptivních křižovatek, kde skutečně stojí všichni na naprosté většině semaforů

(Příspěvek byl editován uživatelem Trollino 15.)
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
Karosa_b731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3167
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 20:42:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale bývaly před semafory takové ukazatele rychlosti, kterou je třeba jet, aby se dalo plynule projet na zelenou vlnu.

Například v Hradci Králové se to ještě potkat dá.
Bus-mafiaDance radiorádio BeatKiss Delta
Nemusim tu mít nic. :-)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 21:21:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karosa_b731: vážně a kde? to jsem si nikdy nevšiml

Trolleybus: pravda, v Hradci semafory fungují suprově jen mimo špičku..
,,Tam kde ostatní končí, Tatra začíná..."
Karosa_b731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3168
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 21:32:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když přijíždíš po Hradubický směrem od PCE po projetí první světelný.

A mimo to - nevěřil jsem tomu, ale obecně opravdu platí, že jak člověk chytí na jedný křižovatce červenou, chytá ji a každý (holt to asi bude opravdu podřízeno těm vlnám).

Včera, když jsem se vracel domů, tak naproti mě jel silničář a rotahoval trošku rozmrzlý silnice. No a z té radlice mu to ještě krásně odlétávalo do protisměru - takže jsem přes blatník, přes kapotu, přes okna dostal směsí sněhu a ledu. Je tohleto normální nebo ne (nesetkal jsem se s tím ještě)?
Bus-mafiaDance radiorádio BeatKiss Delta
Nemusim tu mít nic. :-)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5363
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 22:27:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale bývaly před semafory takové ukazatele rychlosti, kterou je třeba jet
Pamatuji to v Rakovníku, ale bylo to na křižovatce, který určitě nepatřila k těm nejfrekventovanějším.
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4362
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 22:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se bavíte o rychlosti, myslím že nebude na škodu instruktážní video "jezdíme s Besipem v obytné zóně"

http://www.youtube.com/watch?v=305xBjqNEtc&feature=player_embedde d

Na tomto místě se omlouvám své automatické převodovce v Camaru, neboť tady ten manuál má něco do sebe
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5555
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 23:18:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedávno tu byla diskuze o výměně žárovek. Tak dnes jsem měnil žárovku v naší RX-8 - záležitost na hodinu. Musí se vytočit kola do plného rejdu, pak kdesi v té tmě odšroubovat plastovej kryt na podběhu, pak se úžasným miniprostorem, kam se moje ruka vešla tak tak, vymění samotná žárovka. Novější verze to mají už údajně a naštěstí řešené lépe.
Skutečně user-friendly
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8292
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 23:26:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trollino:
policajti - hlídat si v zrcádku passaty, sledovat neusále okolí (podezřele stojící oktávky, reflexní vesty apod.) a řídit se heslem "lepší stokrát brzdit, než jednou platit"

K těm reflexním vestám - ujedu ročně na kole tisíce kilometrů po různých terénech (od hor až po silnice 1. třídy, které ale nevyhledávám) a hlavně na vytíženějších cestách si za snížené viditelnosti beru zelenou reflexní vestu. A několikrát sem se dobře pobavil tím, že sem se za šera postavil (ideálně v místě nějakého rychlostního omezení) na autobusouvou zastávku nebo na nějakou odbočující polňačku a pozoroval reakce řidičů. Někteří prosvištěli bez zaváhání (přecejenom bílou košili, černé gatě a policajtskou čapku sem neměl ), ale tak třetina řidičů brzdila, někteří méně, jiní za to vzali docela dost
Říkám si, že si takhle jednou vezmu i stativ s foťákem
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4366
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 23:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield - však mi kdosi říkal, že není lepší zábavy než si sednout do auta u krajnice a z okýnka držet ruku s fénem na vlasy, ideálně černým. Reakce zaručeny.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5557
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 23:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to vidím se zrcadlovkou. Fotím autobus, kolem projede pět aut, všichni tvrdě na brzdy...
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 615
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 13. prosince 2010 - 01:44:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuhle jsem na dálnici předjel cosi zajímavého - samozřejmě najakou Tatru - tak jsem zajel k pumpě a číhal na ní s foťákem v zeleném pásu mezi parkovištěm a škarpou u dálnice. Foťák ani nebyl na stativu, dokonce ani vestičku jsem neměl. Zděšné reakce okolojedoucích řidičů málem způsobily několik nehod, naštěstí Tatra dojela rychle a tak jsem zase odjel, k nehodě nedošlo