K-report
 

Archiv diskuse Zabezpečovací zařízení na železnici do 20. 09. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Zabezpečovací zařízení na železnici » Archiv diskuse Zabezpečovací zařízení na železnici do 20. 09. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2219
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 12. září 2011 - 22:30:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechny ty složité výpočty pro PZZ se dělají tak, aby skutečně v ideálním případě po úplném uzavření přejezdu vjel na přejezd vlak. Takže popisovaná situace je ten ideální stav.
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 12. září 2011 - 23:01:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun: já bych k tomu přidal ještě 10 vteřin rezervu, určitě by to bylo bezpečnější.

Ten neideální stav je, když spadnou závory a vlak přijede za 3 minuty, což není nic neobvyklého.
Venca_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 4-2009
Odesláno Pondělí, 12. září 2011 - 23:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

->Ostravské_tornádo
"Ten neideální stav" se často stává ve stanicích, kde přejezd obsluhuje ručně například signalista. Pokud mu výpravčí nařídí přípravu vlakové cesty, tak většinou nemá přehled o přesné poloze a rychlosti vlaku. Vše záleží na odhadu výpravčího na základě předvídaného/skutečného odjezdu. V.
http://zeleznice.ddmpraha.cz
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 12. září 2011 - 23:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Venca_m: nebo na tratích s autoblokem, kde následující oddíl už by byl pro rychlejší vlak málo a tak to jde na ted předchozí a mezi tím je ještě zastávka. Na koridoru prakticky všude.
zevl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.206.211
Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 04:55:01    Odkaz na tento příspěvek  

Správně by mělo být uvažováno minimálně se základní bezpečnostní dobou, která je 6 s. Nové přejezdy mají 6+3 s. Ale pokud je ten přejezd nějaký starý či po rekonstrukci, kde se například nikomu nechtěly natahovat přibližovací úseky, tak vlak klidně přijede na přejezd současně s padajícími závorami.
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 434
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 10:04:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Ten neideální stav"

Na každém ZZ když máte úsek před PZZ krytý jakýmkoli návěstidlem a návěstidlo dovoluje jízdu, obsazení úseku uzavře PZZ v "ideální době". Ale: Pokud se tento úsek obsadí a teprve pak dáte příkaz k postavení tohoto návěstidla na návěst dovolující jízdu, musí postavení návěstidlo počkat na uzavření PZZ, jelikož jeho ovládací úsek před návěstidlem se sice obsadil ale PZZ se kvůli nepostavenému návěstidlu neuzavřelo.

Tudíž následně vlak musí před tímto návěstidlem zastavit, nebo u jeho předvěsti očekávat zastavení a přizpůsobit rychlost, protože PZZ zdrží postavení toho návěstidla. Toto pak natáhne čekání mezi spuštěním břeven a průjezdem čela vlaku spolehlivě...
Simulátory elektromechanických SZZ, ICQ: 368229645
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 14:07:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant: to platí na přejezdy v blízkosti stanice, ale rozhodně ne na širé trati s autoblokem.

Proto, jak popisujete, např. na přejezdu Lovosice město, když jede panťák, co stojí na vedlejší koleji a čeká na rozsvícení návěstidla, přijede k přejezdu téměž hned, než když jede rychlík, který v Lovosicích stojí ve stanici a má odjezdovou cestu postavenou už při příjezdu.
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 14:17:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: když jede panťák, co stojí na vedlejší koleji a čeká na rozsvícení návěstidla

... nebo nákladní vlak, jehož strojvedoucí si čte noviny ...

(Příspěvek byl editován uživatelem myšák_tom.)
www.mysaktom.rajce.net - II REGIOJET
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1772
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 19:18:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji, taky mě potěšilo, že nebylo zbytečné zdržování.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 22:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: to platí na přejezdy v blízkosti stanice
Ona to spíše byla reakce na ty PZZ ovládané signalistou. Ovšem já bych se rád u tohoto taky zeptal v návaznosti na můj příspěvek #434:

Situace, kdy mezi úsekem ovládajícím činnost PZZ a samotným PZZ je návěstidlo, a pak PZZ reaguje pouze na obsazení při postavení návěstidla platí i na autobloku? Tedy pokud bych měl návěst AB na stůj a v následujícím úseku PZZ, bude platis stejné pravidlo čekání návěstisla na přejezd? (Pokud tedy tento stav může vůbec nastat)

Myšák_tom: S tím plátkem dejme tomu, ale v nejmenované stanici se poslední dobou stává, že výpravčí se dovolává fíry vysílačkou a nějaký hlas odpovídá "že si šel pro kafe" a odpověď zní "aby ho šlak trefil"...
Simulátory elektromechanických SZZ, ICQ: 368229645
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1292
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 23:20:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant: Ne. Ale izolák je společný pro oddíl autobloku i spuštění PZZ.
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 7-2009

Odesláno Středa, 14. září 2011 - 12:48:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant

PZZ a TZZ 3. ktg. nejsou vzájemně propojeny - většinou,
proto vlak může stát u oddílu, ale PZZ bude již ve výstraze.

Další problém může nastat v případě že máme přibližovací dobu spočítanou na maximální traťovou rychlost v daném úseku, ale například vinou vadné GPK je v části tratě pomalá jízda, to také prodlužuje dobu než projede kolejové vozidlo daný přejezd.
Pedro460
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 14. září 2011 - 13:19:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant: Vzhledem k tomu, že návěstidla AB mají permisivní stůj (vlak po zastavení může projet), se výstraha na PZZ za návěstidlem AB spouští vždy.
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 443
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 14. září 2011 - 14:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pedro460: Ajó, máte pravdu, článek 312 z D2 o projíždění stůj na AB se mi nějak vykouřil z hlavy... Dík
Simulátory elektromechanických SZZ, ICQ: 368229645
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2851
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 14. září 2011 - 16:47:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na trati Suchdol n. O. - Budišov n. B. se taktéž používá pager. Ještě, tuším, i na trati Opava - Svob. Heřmanice.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2852
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 14. září 2011 - 16:55:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud je na trati s AB přejezd v poruše, přejdou nejbližší návěstidla proti směru jízdy vlaku na stůj, nebo nemá porucha přejezdu na činnost oddílového návěstidla vliv?
Tam, kde je na odd. náv. žlutý trojúhelník Op, tak tam je jasný, že to vliv má, ale jak je to u těch ostatních?
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 9-2008

Odesláno Středa, 14. září 2011 - 17:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz k přejezdům na koridorech. Pokud je přejezd ve vzdalovacím úseku kryt návěstidlem autobloku a není proti směru uděleného traťového souhlasu, může začít blikat bílá na přejezdu, jakmile vlak ve směru TS zajede za toto návěstidlo? Příklad: PZS u zastávky Závada (Petrovice u Karviné), ve směru na Dětmarovice cca 100 m za ním jsou vjezdová návěstidla odb.Závada a na jejich "týlu" jsou návěstidla autobloku, která kryjí přejezd, prostě vstřícná návěstidla. Když jede vlak z Petrovic do Dětmarovic, tak normálně bliká bílá, pak si vlak "šlápne" a zhasne bílá (doba odložení výstrahy), zachvilku začne regulérní výstraha, spadnou klacky, projede vlak a zvednou se. Ovšem jak dojedou nahoru a vlak opustí oddíl, začne ihned kmitat pozitiva! Přitom to krycí návěstidlo je "jenom" permisivní. Že by chování přejezdu záviselo na směru TS?
Snad jsem to napsal srozumitelně. Děkuji za odpověď
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2220
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 14. září 2011 - 17:27:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: poruchový stav PZZ má samozřejmě vliv na TZZ

Híhou: je to tak správně

(Příspěvek byl editován uživatelem Plešoun.)
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru
zevl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.199.40
Odesláno Středa, 14. září 2011 - 18:11:49    Odkaz na tento příspěvek  

Poruchový stav PZZ nemusí mít vliv na oddílová návěstidla AB, protože tuto vazbu ČSN striktně nevyžaduje. Je to případ od případu dle zadání stavby.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2221
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 14. září 2011 - 18:25:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepíšu oddílová návěstidla, nýbrž TZZ
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru
zevl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.163.41.14
Odesláno Středa, 14. září 2011 - 18:30:43    Odkaz na tento příspěvek  

Však se Mouka ptal na oddílová návěstidla, tak jsem odpověděl na závislost oddílových návěstidel autobloku.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2222
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 14. září 2011 - 18:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, pravdu díš
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1295
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 14. září 2011 - 20:29:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš je to naopak, že porucha návěstidla, nebo autobloku udrží přejezd trvale ve výstraze.
El_ron_de_cuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 2-2004

Odesláno Středa, 14. září 2011 - 22:17:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě další várka otázek

1) kde všude byl 4znaký AB (vím o úsecích Bubeneč - Stromovka, Holešovice - Rokytka, Vítkov - hl.n. a kdysi Plzeň - Cheb)?
2) plánuje se někde v ČR instalace AB?
3) ESA 33 je další vývojový krok po 22, nebo to je "jen" 11 pro větší stanice?
4) jaké ZZ je na okruhu v Cerhenicích?

Děkuji.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1299
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 14. září 2011 - 22:23:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na okruhu je snad releovka (jestli to někdy teď nepředělali).
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Středa, 14. září 2011 - 22:47:53    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz- je možné, že jsem dnes večer slyšel vyzvánění na přejezdu, ač jsem viděl soustavně blikat pozitivku? Kdybych jel sám, řeknu si že mám halucinace. Ale v autě se mnou byl kamarád, který mi potvrdil, že taky slyšel.
Přejezd v Křenovicích u dol.n., cca 19.40 hod.
Zdroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 14. září 2011 - 23:16:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To: El ron de cuba

3) ESA 33 je další vývojový krok po 22, nebo to je "jen" 11 pro větší stanice?
ESA 33 je další vývojový krok po 11. Je to vlastně ESA 11 a EIP panelem lépe řečeno s elektronickým rozhraním k venkovním prvkům. AŽD uvádí ESA 11 s EIP kvůli schvalovacím procesum, které se vztahují jen na panel EIP a né na celé stavědlo.
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 945
Registrován: 7-2009

Odesláno Středa, 14. září 2011 - 23:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Porucha návěstidla na autobloku nemusí nutně znamenat že bude přejezd ve výstraze. Záleží také na druhu autobloku.

4znaký autoblok snad i jeden čas byl na trati Plzeň Koterov - Starý Plzenec. Jinak Plzeň - Cheb v celém úseku této tratě až do cca 95 - 97 možná i déle.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4874
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. září 2011 - 09:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ERdC: jaké ZZ je na okruhu v Cerhenicích?
Nic typového, prostě jen reléové závislosti mezi výměnami a návěstidly. Specifikem jsou elektromagentické zámky, ze kterých vyjmutím klíče znemožním obsluhu výměn. Vyjmutý klíč se pak vozí na mašině kroužící po velkém okruhu.
mevro
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.204.117
Odesláno Čtvrtek, 15. září 2011 - 15:18:51    Odkaz na tento příspěvek  

El ron de cuba:
4znaký autoblok byl svého času na trati Praha Vršovice - Praha Krč.
Příští rok bude aktivován autoblok Benešov u Prahy - Olbramovice.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2853
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. září 2011 - 15:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se nepletu, tak ze Stromovky do Bubenče je jediný 4znaký AB u nás, je tam jedno oddílové návěstidlo. Loni tam ještě byl a nevybyvuju si, že by se tam dělala nějaká změna.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 15. září 2011 - 16:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že jsem dnes večer slyšel vyzvánění na přejezdu, ač jsem viděl soustavně blikat pozitivku?
Poté, co jsem slyšel vyzvánění přejezdu v polích, mnoho km od nejbližšího přejezdu, se už nedivím ničemu. Někdo má jako mobilní vyzvánění prdění, jinej splachování, třetí bimbání přejezdu.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3478
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. září 2011 - 17:35:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4) jaké ZZ je na okruhu v Cerhenicích?

Doporučuji článek, str. 41.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1303
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 15. září 2011 - 18:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk: jeden průvodčí na libereckém rychlíku má na mobilu vyzvánění přejezdu.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Čtvrtek, 15. září 2011 - 22:36:56    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš L., O.T.: jasný, to by bylo možný kdybych stál třeba u toho přejezdu, ale já seděl s kamarádem v mé obstarožní Felicii, okna zavřená, takže ten zvuk musel být hóóódně silný. Všimli jsme si jej asi 50m před přejezdem.
Napadá mě jedině vyzvánění z kostela, ale tomu nesedí ani tónina, ani čas.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 16. září 2011 - 09:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: já znám asi 5 lidí, co to maj.
22M: třeba měl ten váš kamarád vyzvánění na extra hlasito
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Pátek, 16. září 2011 - 10:12:09    Odkaz na tento příspěvek  

A.L.: zase vedle, Laďa u sebe neměl telefon
Vavrin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.104.249
Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 10:26:59    Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz:
Nevíte někdo, v jakých stanicích ještě jsou (případně kde v minulých letech byly) elektromechaniky výroby Siemens & Halske staršího vzoru (výroba zhruba kolem přelomu století (?)).
Mám na mysli přístroje s velkým hranatým kolejovým číselníkem, dvoupolohovými kličkami kolejových závěrníků a mnoha dalšími odlišnostmi od pozdějších stavědlových přístrojů 5007, tedy přístroje jako např. ty z Chlumčan u Loun, které jsou nyní vystaveny v muzeu ve Zlonicích, nebo někdejší přístroje v Kaznějově.
Pro názornost foto např. zde:
http://archiv.dopravni.net/gallery.php?akce=obrazek_ukaz&media_id =1152

V současnosti (nepočítám exponáty v muzeích) jsou mi takovéto přístroje známy toliko z Bečova nad Teplou.
Děkuji za odpověď.
Konopáč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 17:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vavrin: Typ 3414 pokud vím už jen ten Bečov.
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 9-2008

Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 19:48:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Video těšínského přejezdu SSSR:
http://www.youtube.com/watch?v=RVoAuuT2ynM
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 20:07:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O diskusi vedle (Tratě v Karlovarském kraji) jsem vložil několik postřehů z návštěv DK během dnešního Dne železnice.
Vavrin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.104.249
Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 20:49:33    Odkaz na tento příspěvek  

Konopáč: Díky; netušíte prosím z jakého roku jsou ty bečovské přístroje?
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 21:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už před časem jsem se chtěl zeptat, co znamená na vjezdovém návěstidle pod "pruhy" udávající 60, nebo 80 km/h ještě jedno kulaté světlo. Je to třeba v Hrobcích (od Bohušovic), nebo v Bohušovicích od Hrobců. Všiml jsem si toho teprve nedávno.
Konopáč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 21:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rok výroby neznám, jen rekonstrukce přístrojů 1961.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 01:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O.T.: Taky uz me to zajimalo (v Peckach, esi se nemylim). Tricitka tam je...
Utúlien aurë...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1320
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 02:29:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia: a jak to vypadá? Normálně indikátor s číslem 3, nebo nějaká barva??
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 02:34:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dle zasvecenych zluta trojka.
Utúlien aurë...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1321
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 03:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia: Já znám na takových modernějších návěstidlech indikátor na 50 km/h a tam je volná plocha bez stínítka a bíle svítí 5 asi z LED diod. Tohodle jsem si všimnul až před měsícem a to už jsem tam jel hezky párkrát.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 03:39:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co jezdim, jsou petky jen plechovy. :-)
Utúlien aurë...
cyp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.194.214.128
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 11:49:15    Odkaz na tento příspěvek  

Arctia 415: A dle nás nejzasvěcenějších je ta žlutá trojka mezi dvěma svislými žlutými pruhy. A může být i bílá trojka, ale tu jsem zatím nikde neviděl.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 13:44:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zabít!!!
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3483
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 13:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bílá trojka je např. na náv. DL v Hranicích,
žlutá |3| v Jihlavě hl. n. ještě před reko:


Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
El_ron_de_cuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 15:32:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O T: indikátory - Pečky 30km/h, Bohušovice a Hněvice 50km/h
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 16:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cyp: Jasny - |3|. Nezdalo se mi nutny je zduraznovat.

O.T.: Zabit malo - povesit za koule takovyho debila.

Koudy: Aha, tak v Jihlave to bylo. Dik. :-)
Utúlien aurë...
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 23:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zabít!!! - Nedávno tady někdo tvrdil, že ovlivnit PCN není tak jednoduché jako vzít třeba drát a udělat to s IK. Tady koukám nějakým z-povětrné-ženy-synům stačila nějaká tyčka. To se úsek zachoval jako obsazený, nebo se PZS uvedlo do výstrahy už jenom proto, že se podařilo PCN dostat "jenom" do poruchového stavu?

Jinak parchanti na entou, ta věta kolem 1:20 "Teď to napařit policajtům" - no jistě, ovšem celý video i s jeho tvůrci...
Simulátory elektromechanických SZZ, ICQ: 368229645
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1325
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 23:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant: já nevím, ale jestli to tyčku vzalo jako nápravu, tak už je rovnovážný stav pryč. Součet přijetých a odjetých není nula, tak je PZZ ve výstraze asi dokud to někdo neresetuje.
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 7-2009

Odesláno Pondělí, 19. září 2011 - 11:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Citiyelefant

PZS se uzavřelo z důvodu poruchy počítače náprav. Počítač náprav v tomto případě vyhodnocuje bezpečnější stav a to že úsek je obsazen. Ten počítač náprav zareagoval v okamžiku co položil tyč na čidlo počítače náprav, ne tím že "zašuntoval" kolej propojením.

Následující krok je reset udržujícím zaměstnancem.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1326
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 19. září 2011 - 16:36:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kecup: však jo, kdyby to byl IS tak po ztrátě šuntu by se to uvolnilo a po určitý době (potřebné k překlenutí okamžiku "ztracené" 810) se Pzs vypne.
Vavrin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.104.249
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 16:40:14    Odkaz na tento příspěvek  

Naváži na svůj předchozí dotaz a přidám další: Víte o nějakých stanicích, kde dosud jsou stavěcí kozlíky typu 3414 nebo SA 12? Případně kde kozlíky nebo mechanické či elektromechanické přístroje 3414 a SA 12 kdysi byly?
Pokud vím, tak kozlík, podobající se typu SA 12 snad je v Jílovém u Prahy, avšak tím si nejsem zcela jist. Díky za odpovědi.
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 9-2008

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 19:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PZZ SSSR v Loukách nad Olší:
http://www.youtube.com/watch?v=oArzmbVE3ZA