K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 05. 05. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 05. 05. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 10:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy:
Taky takové pravidlo.EXD opravdu jedou:-)Ale u Carga už pár fírů znám, co jsou tzv. krajinkaři.Jinak po domluvě umějí za to vzit:-)

PS:
RTT je vyjímka, někdo od vás posledně ujel i EC z Prackovic do DC na výluce:-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8860
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 10:25:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Š.:

Jakou rychlostí jezdí Cargo konťáky do Uhří z Děčína?
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7966
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 10:37:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: jak kdo
od dne vyhlášení až 120km/h.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3068
Registrován: 2-2006
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 10:41:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Reakce na reportáže odvysílané Českou televizí v pořadech Události v regionech a Události
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 11:07:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé, proč jsme se teprve teď dozvěděli, že opět trvale opálení spoluobčané ukradli kabely a celou dobu nám bylo servírováno, že jde o nedostatečnost zab. zař., které dovolí chybujícímu člověku pustit dva vlaky proti sobě? Opravdu za všechny prachy je pak odvolávka na jakési anonymní "železniční experty" ("Podle železničních expertů je však trať ve Vysočanech zastaralá a je vysokou hrozbou pro cestující, uvedla Česká televize" - z Aktualne.cz).
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 11:37:45    Odkaz na tento příspěvek  

Co to je neplacené poznání?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10250
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 12:13:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak na kterou?

Jsem oběť, ne viník.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 12:25:14    Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: hehe. A proč to teda český dráhy neřekly rovnou od začátku a mlely jen něco obecnýho o "poruše ZZ"? To je pak čistej vlastňák.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 12:28:58    Odkaz na tento příspěvek  

Mmch, tohleto ČD naúčtujou, nebo je na to pojištění, nebo se to "nějak zatáhne" z jiných fondů? odkaz
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 12:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vysoce pravděpodobnou příčinou utajení toho,co bylo hlavní příčinou MU ve Vysočanech,je pozitivní diskriminace. Kdyby byl u krádeže kabelů zab.zař.přistižen běloch,bylo by to v médiích prezentováno jinak.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8862
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 12:52:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Exfíra:

To je když chceš jezdit v jiném turnusu, kam nemáš poznání, a vše ostatní splňuješ a zaměstnavatel nemá zájem, abys tam jezdil zrovna ty, páč je turnus obsazen dostatečně, byť na "číslo" mladšími kolegy. Uděláš si po dohodě se strojmistrem poznání na své volno (tedy neplacené) a při zařazování k novému GVD se do toho turnusu napíšeš a následně vyšoupneš tam již jezdícího mladšího kolegu do letma. Obdoba postupu v probíraném případu o fous vyšší němčiny na natlačení se do turnusu na Rajch, na kterej jinak zatím "nemáš číslo", a tak tam jezdíš "jen" letmo.

V prvním případu jde tedy o protlačení se na "číslo" tam, kde už je plno. V druhém jde o protlačení se na "vyšší němčinu" tam, kde ji nikdo nepotřebuje, ani nepožaduje.

Obojí se mi příčí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 13:03:13    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: tak jo. Já myslel, že si ve volnu zajede kam chce bez vědomí strojmistra. Ještě bych rád věděl,jak dělají poznání u ext. dopravců.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 13:04:23    Odkaz na tento příspěvek  

Na ŽP je ovšem v komentáři uvedena nějaká jiná a celkom nekompatibilná verze. Utajení jak v Černobylu? odkaz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8864
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 13:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nene, musí mít všchny ostatní náležitosti, tedy kartu na poznání, kam si vypisuje projeté úseky a nechává podepisovat fíry. Klasika. Na volno to v DKV Praha povolí každému. V tomto se meze dobrovolnosti opravdu nekladou.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2162
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 13:29:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejen, že to člověk živí, ještě ho to okrádá, nemaká to a ještě to málem způsobilo srážku vlaků. Pak by mohl pozůstalým třeba Kocáb nebo jiný zelený mozek vysvětlovat, že to je součást jejich normálního začleňování se do společnosti.
Tolik můj velmi cenzurovaný názor na tuto problematiku.
Rebel Yell
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2293
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 13:50:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jeden aby měl oči i na zádech

Jj, praskaci a sraci jsou vsude.

Podelim se s vama o zkusenost z mojeho byvaleho pracoviste na vrtulich. Nase banda se venovala hlavne modernizacim a upravam "chyb ve vyvoji," jezdili jsme po vsech moznych i nemoznych instalacich. Nas vvedouci byl naprosto nekvalifikovany hovado a myslel si, ze vi vsechno nejlip a bez jeho svoleni nikdo nesmel vzit do ruky ani klice od auta. Kdyz nekdo potreboval auto, tak ho nepujcil. Kazdej byl blb. Vecne si stezoval sefovi na nekoho nebo neco, jednou jsme se nahore v boude malem porvali kvuli zlomenymu a tupymu vrtaku.

Nakonec byl odejit, ale dva nebo tri moji kolegove (vsichni pod 25) to odsrali depresi a ja jsem potom byl za praskace, kdyz jsem tomu idiotovi onoho dne rek, ze za tehlech podminek s nim proste nebudu pracovat a ze bude zle.

Takze pozor je treba davat si na vsechno.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 16:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad PŠ: Omlouvám se Na RTT jsem zapoměl. Ten zas přes nás nejezdí tak často. Dneska v noci a zítra v noci si Tě "ohlídám" a pokusím se zajistit hladkou cestu. I když zítra jsem na vložáku a nevím koho budu mít v partě v sousedních stanicích
byvaly kamarad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.63.212.85
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 17:34:40    Odkaz na tento příspěvek  

Vazeni kolegove z provozu, vypravci, firove, vlakove cety. Zvlaste vy, kteri se vyskytujele na ramenech Decin - Praha, Decin - Chomutov, Decin - Rumburk, Decin - C. Lipa - Liberec, C. Lipa - Lovosice a Rumburk - Kolin. Zbystrete pozornost!! Po delsim patrani byl mezi nami usvedcen podle telefoniho cisla, ze ktereho udani chodili, kolega, ktery zaluje a udava jine kolegy, nejen strojvedouci, posila na ne RIBZ, pise zavadive hkasenky na kdejakou i domelou zavadu a aby se sam kryl.

Jmenuje se Marek Sladek, strojvedouci, domovske depo Decin.

Vyskytuje se na nahore uvedenych trasach na strojich 814, 810, 854, 843, 163, 162, 471, 451. Na vsech druzich vlaku jako letak. Dejte si na nej pozor, nevaha potopit i kamarada. Je mi z nej opravdu smutno, byvali jsme spolu v pohode.

Dejte dal vsem svym kolegum. Neni to hox, jde o potvrzenou informaci.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3340
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 17:35:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Výpravčíxy: už se těším. Cestou tam to vypadalo hodně zajímavě. V XY na vjezdu 60 a výstraha, pak Volno. A tedy volám, co je zamýšleno. Zamýšleno bylo podjetí rychlíkem. Perfektní nápad.
ad 750371: pane kolego, když už umíte číst v sešiťáku, tak je rozumné i trochu myslet. Na Děčín mívají NEXy málokdy pod 1200 tun a v nejlepším možném případě s dobře obrzděným TRAXXem se u těchto vlaků dá dosáhnout 89 brzdících procent. A s tím se dá jet na rovinaté trati do Děčína maximálně 110 km/h. Tedy u vlaků nad 500 metrů délky a 1200 tun hmotnosti na rychlost 120 km/h zapomeňte u kteréhokoliv dopravce.
ad Dispečer_O11: já to pořád každému povídám, že když v Lovosicích projedu 4 minuty před rychlíkem, tak mě do Děčína nedojede, i kdyby tam byl Fitipaldi s Drnem dohromady. A co koukám na záznamy rychlosti, tak tam jezdíme všichni tak nějak stejně. A nepřekračujeme rychlost 100 km/h, byť myšlenky jsou. Ovšem jenom v době platnosti paušální platby za elektřinu. Pokud bychom v ČR měli jezdit na elektroměr, pak je zbytečné pálit elektřinu pro pár vteřin časové úspory.
Jinak jako perličku musím uvést, že mě pokořil můj vlastní zácvikář, když zajel Děčín - Uhříněves za 1:46. Můj dosavadní rekord byl 1:47.
Vašoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 17:39:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636, 7477010, Lukfi: kdo chce, ten si toho svého cikána, a následný "zelený mozek", kteří za to mohou, najde vždycky, že... Vy jste na místě snad byli při činu, že se nerozpakujete zde tvrdit, že kabely byly ukradeny právě nějakým cikánem? Já osobně jsem si toho ve tiskovce SŽDC ani jinde v médiích nevšiml, jestli to někde je, tak prosím, sem s tím...

Celkově nesnáším tendenci médií, a ČT to dělá zvláště s oblibou, citovat různé anonymní "bezpečnostní experty" nebo "železniční experty" a pak na základě jejich velkých očí (tito lidé jsou placeni od toho, aby kolem sebe hledali potenciální nebezpečí, a pokud žádné závažné není, nezbývá jim, než si nějaké vytvořit nebo alespoň dotvořit) informovat veřejnost "o zastaralosti a nebezpečnosti zabezpečovacího zařízení" nebo o "nutnosti vyměnit všechny starší eskalátory v metru, jelikož jsou životu nebezpečné". Je to těžce neobjektivní způsob informování, který tak akorát děsí veřejnost (lidé tyto názory rádi přejímají, když je denně slyší v médiích) a každé seriózní médium by se jej mělo vyvarovat.

Rozhodně si ale nemyslím, že by motivy takovéhoto jednání byly jakkoliv spojeny s rasovou příslušností zlodějů kabelů, to je spojování jablek s trakaři. Spíše jde o snahu vytvářet "kauzy" - obrázek staršího zab. zař. či Žabotlamu s popiskem ("zastaralá železniční technika") vypadá jistě lépe a je jednodušší, než popisovat téma objektivně ve všech souvislostech, což téměř nikoho nezajímá.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 17:53:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašoun: 99% krádeží kabelů zab.zař.mají na svědomí Cikáni. Navíc v oblasti,kde jich je hodně,je to téměř jisté. Navíc,já nepsal o tom,že kabely ukradl Cikán,ale že je to pravděpodobné. Mně také vadí,že média,zvláště Česká televize,vytváří dehonestující obraz o železnici,ale takový už je život.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2301
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 18:09:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jako bily fetky, ktery kradou kabely neexistuji ? Videl jsem jich dost a v Praze obzvlast.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.24.16
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 18:25:23    Odkaz na tento příspěvek  

V XY na vjezdu 60 a výstraha, pak Volno. A tedy volám, co je zamýšleno. Zamýšleno bylo podjetí rychlíkem. Perfektní nápad.
Zato potom, čím blíž k Městečku u Nádraží, tím hůř
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8870
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 18:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že když v Lovosicích projedu 4 minuty před rychlíkem, tak mě do Děčína nedojede

I když to bude EC se všemi kotoučáky (horní rychlostníky)?

Jinak jen zírám, jak si na té nákladní dopravě hrajete na minutky. Jako byste snad v těch kontíkách vozili orgány k transplantaci. Není takové spěchání a závodění trochu zbytečné?
Marek Sládek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.21.233
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 19:07:23    Odkaz na tento příspěvek  

Marek Sládek
Vůbec netuším co to má znamenat, zase někdo báječně projevil. Z mého mobilu soukromého nebo služebního se nikdy neudávalo. Když máte to číslo tak ho semka nahoďte, já k němu seženu výpis hovorů a pak mě třeba utlučte.
Dál to rozvádět netřeba jen prosím správce fora o archivaci toho pomluvného příspevku pro potřebu Policie ČR. Z jeho adresy IP zjištuji jeho totožnost pro podezření z trestého činu. Děkuji.
Jest-li to na PČR klapne tak jeden pán z vedeni DC konči.
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 19:11:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čoveče - ujede,když EC pojede na čas,tak mu stačí 90 km/h.Pokud bude EC zpožděný,tak je to Tip Ťop.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3343
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 19:30:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak jen zírám, jak si na té nákladní dopravě hrajete na minutky. Jako byste snad v těch kontíkách vozili orgány k transplantaci. Není takové spěchání a závodění trochu zbytečné?

Za rychlíkem jede co? No přece osobák. A klik že je to najednou minutek? A o kolik se zvýší spotřeba poskakováním? Takže smysl to má. O 4 minuty nejde, ale o hodiny již ano. A jedno blbé rozhodnutí výpravčího klidně v konečném součtu udělá hodiny, zažili jsme již i dny na základě jednoho blbého rozhodnutí.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.253.89
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 20:38:00    Odkaz na tento příspěvek  

Tady to vypadá... UDavači, Hůůůmanisti a teď už i cikánofilové. Ještě aby si tady udělal profil Kocáb a začal agitovat pro své utlačované hnědé ovečky...pak už nebude k nehodě daleko.
Milý cikánofile, navštiv severní Čechy, Úpořinku a další "problémové" lokality, chvíli koukej po "zákaznících" sběren šrotu a tom co tam nosí za "zboží". Uvidíš, kdo způsobuje značné škody a ohrožení nejen na zabzař. Představ si, že i naše Police při pomáhání a chránění pár zlodějů chytla...vypadali jako by byli opálení, zřejmě z celodenní těžké práce na slunci.
A dnes se neříká, že chtěli nakrást měď a železo, objevuje se nádherný výraz, že si chtěli nasbírat.

Blahé paměti v dobách, kdy byl bývalý ranžír v Obrnicích zaskládán deponovanými vozy, v blízkém okolí vznikly dvě sběrny. Ve sběrnách nebyl kupodivu domácí šrot nebo odpad z výroby, ale tví soukmenovci nerušeně přiváželi nárazníky, pružnice, ložiskové domky a když se jich sešlo víc, tak přismýkali klidně i čelo od velkého uhláku. Deponované vozy (spíše kostry, co z nich zbyly) pak tahal tank na jedno místo, kde se rozpalovaly.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2310
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 20:46:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241: Muzes mi rict, kde se zastavam jakykoliv mensiny ?

Dal, mam nekdy pocit, ze jsem udelal dobre, ze jsem z cz vypad. Pokazdy kdyz ctu, co se to tam deje, je mi z toho cim dal vic na bliti.

A jinak, milej anonymate, bez si to tam zkusit hlidat, jiste ti za to i zaplati, asi kamenem do hlavy.

Ze se kradou kabely ZZ je tristni, ale kdokoliv, kdo se toho dopusti a bude chycen, by mel jit do diry ne za corku, ale za obecny ohrozeni. To by asi pak tyhle corky rychle skoncily. Jenze to nezmenime ani tady, ani v dome hruzy na nabrezi.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 20:52:16    Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo. Je ta etnická většina asi pěkně neschopná, když si ani pár kilo mědi nedokáže ohlídat. Přímo na vyhynutí a nahrazení nějakym progresívnějšim etnikem ..
Vašoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 21:02:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: já myslím, že problém většinou není to, že by byly krádeže ZZ mírně postihovány. Problém je prostě v tom, že míst, ze kterých se dá něco ukrást ukrást, je tolik, že se rozhodně nedají ohlídat. Nevím přesně kolik takových krádeží skončilo dopadením pachatele, ale mnoho jistě ne. Většinou je to odloženo.

Kde jsou zákony děravé a úřady slepé je působení sběren samotných a chování jejich provozovatelů. Je potřeba větší regulace, zpřísnění pravidel a možnost dohledat, kde se tam ty poklopy od kanálů/kabely od dráhy apod. vzaly - kdo je tam přinesl, zdali se náhodou zrovna o pársetmetrů vedle neztratili apod. Majitele sběren je pak třeba posihovat. Když to ty čorky nebudou mít kde prodat, a nebo jim dokonce bude hrozit, že na ně chlap ze sběrny zavolá policajty (zde by opět neškodila pozitivní motivace - za odhaleného pachatele nějaká odměna), nebudou to ani krást.

K tomu primitivnímu příspěvku 749.241 mi nezbývá než poznamenat, že sám pocházím z Ostravy, kde máme problémových občanů více než dost (Mariánské Hory, Přívoz) na to, abych byl nějakým "cikánofilem". Ještě stojí za to upozornit, že zatímco pan Kocáb zde profil nemá, tak zde, narozdíl od jiných, kteří jej také nemají, vůbec nediskutuje.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2311
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 21:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že na ně chlap ze sběrny zavolá policajty (zde by opět neškodila pozitivní motivace - za odhaleného pachatele nějaká odměna), nebudou to ani krást.

Zbozny prani...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Vašoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 21:35:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Zbozny prani...


...otcem myšlenky. Ta myšlenka není nijak nová, v některých státech to i funguje (teď nemyslím ta odměna za dopadení, to byl můj skvělý nápad, mám na mysli větší odpovědnost provozovatelů sběren za to, co přijmou do výkupu). Rozhodně vynaložíš méně úsilí, energie a peněž na kontrolu provozů sběrných surovin než na neustálé dokupování ukradených věcí a jejich umísťování na místo, nebo dokonce na hlídání celé dráhy, aby se odnikud nic neodneslo (to je nereálné).

Já jinak netvrdím, že mnohé z těchto krádeží nemohou mít na svědomí právě Cikáni. To jistě mají. Je ale nemístné říci bez bližších informací, že to jistě udělal nějaký Cikán a že právě proto to ČT svedla na staré zab. zař.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 21:46:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral: to jsem dával rozkaz na 55221 Vám?Pěkná mašinka,musím pochválit.Ale jinak,ty,ty,ty,vlaky se nekradou
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1404
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 21:56:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašoun: Jako obyvatel Ostravy (zdravím krajana) byste mohl znát třeba tyto dva obyvatele přednádraží v Přívoze:

Do prostoru uhelného nádraží vyrazili bez zavazadel, zato rukavice si nezapomněli, o vestě nemluvě. A návrat okolo věže už absolvovali s igelitkou. A to mám i fotky, kterak obhlíželi terén okolo komerčáku a směrem k levému. Jen velmi slušný cvrkot na kolejích jim zabránil podnikat další "sběrné" akce.

Se spolupráci majitelů sběren s policií si nicméně nedělejme falešné naděje. Najdou se i tací, že sami podnikají tažení proti železnici. Kdysi dávno (cca 1995) byl jeden takový přistižen s Ávií a autogenem u výtažné koleje ve Svinově. Měl jsem tehdy možnost jít sepisovat výsledky jeho úsilí; představte si třeba vůz Es (Vte) u něhož vybavení tlakovou brzdou připomínala pouze odbočka k rozvaděči. Vše od rozvaděče, jímek, brzdového válce, veškerého brzdového pákoví až po závěsky botek brzdových zdrží "vysublimovalo" beze stopy.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 21:57:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašoun:Nic z toho,co mi připisujete,jsem nenapsal. Napsal jsem slovo,,pravděpodobně",což přece není totéž co ,,jistě". O tom,že by ČT něco svedla na staré zab.zař. kvůli tomu,že poruchu způsobil Cikán krádeží kabelů,jsem nenapsal vůbec nic. Pochybuji,že v ČT a jejím okolí je někdo,kdo má povědomost o tom,že zab.zař. funguje na elektrickém principu a potřebuje k tomu mimo jiné právě ty kabely.
Vašoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 22:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec z ova:
No pěkně jim to jde jen co je pravda. Odkud to sebrali? Ne, neznám je, pocházím s Poruby (poněkud bezproblémovější čtvrť). Docela mě fascinuje, že to dokáží takto, za bílého dne a za provozu, na přednádraží. Všiml si toho někdo (kromě vás?)

Se spolupráci majitelů sběren s policií si nicméně nedělejme falešné naděje.
No, já si žádné falešné naděje nedělám, mnozí majitelé sběren jsou pěkní gauneři a s policajty spolupracují akorát tak když si potřebujou pojistit nějaký špinavější byznys (s některými policisty se jistě spolupracuje dobře, má-li člověk finance). Podle mne nemá jít ani tak o spolupráci, jako spíše o kontrolu, těch provozovatelů by se nikdo na nic neptal, prostě máš tam kradené věci a nedokážeš doložit jejich původ, tak si to zaplatíš, a basta.

7477010: nepřipisuji vám to, byl jste jeden ze třech diskutujících, na které jsem reagoval a kteří se o tom zmínili. Každopádně to, co jste napsal, by se tak dalo interpretovat.
Vysoce pravděpodobnou příčinou utajení toho,co bylo hlavní příčinou MU ve Vysočanech,je pozitivní diskriminace. Kdyby byl u krádeže kabelů zab.zař.přistižen běloch,bylo by to v médiích prezentováno jinak.
jo?!
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.63.168.228
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 22:59:02    Odkaz na tento příspěvek  

Ukradli kabely a proto se vlaky málem srazily?
Není to v něčem jiném? Přece při poruše ZZ nastupuje režim telefonického dorozumívání s klasickou nabídkou, přijetím a odhláškou a to je to, co výpravčí pořád neumí, ač je to základ základů.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 613
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 23:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad jo?!: Máš pravdu. V tom je ten problém. Ale není to vinna výpravčích, ale dnešního vedení ČD a způsobu vykonávání dozoru odpovědnými manažery nad prací výpravčích a signalistů .....Nikoho z vedení nezajímá, jestli ten konkrétní člověk umí v případě výpadku ZZ, řídit dopravu "ručně". Má zkoušky a basta !!! Ale že si to v provozu nevyzkoušel, to ho nezajímá !!! Jestli signalista umí přestavit výhybku "nouzově" ? Návěstní mistr je ochotný mu to názorně ukázat. Ale nadřízený odmítne: " Má zkoušky, tak to je zbytečné" Že výpravčí na JOPce neumí rozsvítit PN tzv. "natvrdo", to přednostu PO taky nezajímá ......Ředitel RCP by výpravčího za jednorázové nesledování průjezdu vlaku (jiná dopravní činnost) na místě zastřelil. Ale při dotazu na věci přímo ohrožující bezpečnost provozu, neodpoví a odchází !!! Hlavně, že má dráha certifikát ISO !!! Znalost manuálu QMS je nadřazená praktické znalosti řízení provozu !!!!!!!!!!!!!!!!
Fantom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.17.69
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 23:18:10    Odkaz na tento příspěvek  

Při vší smůle to má na triku signalista za špatně přehozenou veksli,výpravčí použil G.S.,když viděl že vláček jede jinam a hlavně proti jinému. Ale co čert nechtěl měl na hlavák přijet parní vláček a on musel jet odklonem a kdopak seděl v parním vláčku? celá drážní delegace a průser byl na světě a když k tomu přidáme škodolibost našeho národa všechno prásknout novinářům tak senzace je na světě.
ISO...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.15.238
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 23:41:06    Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně, že má dráha certifikát ISO !!!

Certifikáty ISO nejsou dokladem toho, že ve firmě není bordel. Je to dokladem toho, že na každou 3,4čovinu (šroubky, ND, atd.) je někde uloženo lejstro.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2163
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 23:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dá se nějakým způsobem chybě signalisty předcházet? Jestli je to jenom na jeho "chybě" nebo "nechybě" tak mi to přijde jako docela slabé místo v provozu. To přece není nic tak neproveditelného, splést se a přehodit něco jinam. Proto bych tam čekal nějakou "pojistku" - hlášku, klíč, signálku... pro případ, že by se výpravčí zrovna v tu chvíli nedíval.

--------------------
Agent: Jo, to je pravda. Vysočany a Libeň jsou plné i bílých fetek (a vůbec celého odpadu společnosti, jsem tam obden, tak se na to pořád musím dívat). Zrovna tam pod těmi viadukty to žije všemi možnými druhy, tak proto mě hned napadlo když hlásili poruchu ZZ, že to zase určitě odnesly kabely.
Rebel Yell
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3345
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 06:07:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Výp: jo jo, byl jsem to já.

A to Ty ty ty? To je jednoduché. Tento vlak si zadává firma, která se jmenuje METRANS a.s. A ona si rozhoduje, kdo ho poveze. A teď zrovna se rozhodla, že si vyzkouší novou mašinku na solidním výkonu a tak holt to ČDC nevezlo.
PS: zrovna naše firma je snad jediná v republice, která neběhá po zákaznících a nedává konkurenční podlézací nabídky.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 08:25:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral: já to nemyslel ve zlém,proto ten smajlík.Když počet těch vlaků bude růst,ať to vozí třeba marťaniA k těm nabídkám,no já si vždy myslel,že za zákazníkem se musí jít,oslovit ho,že sám nepřijde,ale asi na to máte jinej recept
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 940
Registrován: 8-2008

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 10:15:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně, že má dráha certifikát ISO !!! Znalost manuálu QMS je nadřazená praktické znalosti řízení provozu !!!!!!!!!!!!!!!!

Tak tato slova by se (bohužel) měla tesat do kamene... Přesně to vystihuje realitu...bohužel
www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Fíra Míra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.47.68
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 11:09:49    Odkaz na tento příspěvek  

Doufám, kolegové, že důsledně hlásáte přítomnost cizích elementů v kolejišti, jinak se to s těma krádežema kabelů nikdy nepohne. Bílej, černej, prostě hlásím.
George_vi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 11:12:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...to zas bude zatčenejch šotoušů...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8873
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 11:20:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George:

A on už nějakej byl? Já hlásím celkem běžně.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 11:30:20    Odkaz na tento příspěvek  

No mně neni jasný jedno, ty kabely snad vedou do zabezpečovačky, která by jakýkoli narušení měla hlásit v reálnym čase jako poruchovej stav, ne? To je lepší než PCO, kam se jiný firmy musej za draho připojovat. Akorát by někdo musel zaplatit černýho pardála, kterej by na takovej signál vystartoval do kolejiště (inteligentnější zabezpečovačka by mu třeba i napověděla, na kterou stranu). Dokážu pochopit že na širý trati se můžou stačit ty hyeny včas zdejchnout, ale zřejmě už se opovažujou i na zhlaví ..
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 941
Registrován: 8-2008

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 11:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufám, kolegové, že důsledně hlásáte přítomnost cizích elementů v kolejišti,

On je tu ještě jeden značně nejistý element v celém tom snažení, a tím je policie ČR..

Rychlost a způsob provedení jejich zásahu totiž v mnoha případech vypadá tak, že jim jde spíše o to aby měl dotyčný dostatek času utéct a oni nemuseli papírovat, či o co jim vlastně jde...

Včerejší případ kdy cikáňata na Hrabovce rozbíjela šutrama čočky v trpasličích návěstidlech a to, co do telefonu předvedl službukonající příslušník VB z místního oddělení v Karlíně, to je fakt zoufalé... O to to k místu kde se to dělo, mají jen 300 metrů...

Je dost smutné když voláte na Policii když v kameře vidíte že vám někdo ničí zab.zař a nebo z něho něco přímo krade a pak musíte od policajtů poslouchat takové výmluvy jako že oni nesmějí provádět zásah v kolejišti a nebo vám na férovku řeknou že si to máte hlídat sami... Bohužel takováto je realita... Neříkám že je to tak vždy, ale je to opravdu věc výrazně častější, než je zdrávo..

A použití výrazně "služebního kroku" anebo pompéznost jejich příjezdu (asi) aby vyplašili pachatele, je věc hodně častá......... (proč se k někomu kdo sprejuje vagon blížit nějak nenápadně a mezi vozy, když můžu jít uprostřed volné plochy kolejiště abych byl už z dálky dostatečně vidět, že...)
www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1929
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 12:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuálně Otrokovice - Tlumačov
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14224
Registrován: 6-2003
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 12:45:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krádeže na kolejích: škody za statisíce a ohrožení lidí

Před nedávnem byl na Aktuálně.cz článek, jak francouzské železnice prohrávají souboj se zloději kovů a to přesto, že už nasazují na hlídání tratí i několik vrtulníků.

A tu je ten článek: Evropské železnice svádějí marný boj se zloději mědi

(Příspěvek byl editován uživatelem Poborskiii.)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 13:02:45    Odkaz na tento příspěvek  

Na druhou stranu, běžnýý firmy (akciovky) si vesměs na hlídání svých areálů pořizujou ochranku a na policii nespoléhaj .. to na dráze resp sždc nejde, ani v důležitých uzlech?
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 13:27:06    Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby se obnovil nějaký "Sbor ozbrojené ochrany železnic" (SOOŽ), jako byl dříve, tak spíš bude honit neškodné šotouše, než skutečné zloděje kovů.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2313
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 13:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsou love...

Minulej rok se ke me dostaly noviny, kde se psalo, ze minimalne obden na jistem vyjezdu z Madridu mizi kus zpetnyho vedeni + vse od ZZ.

Kdyz se pred casem otvirala trasa AVE Madrid - Valladolid, inauguracni vlak nemohl vyjet vcas, protoze nekdo ukrad asi 3 km mabelu ZZ...

Zhruba rok a pul az dva roky nazpatek se nekde psalo, ze v okoli Blavy operovala nejaka banda, ktera kradla trolejovej drat...

O Obrnickejch spravkach se uz tady psalo.

V teze oblasti doslo jednou k prekopnuti optiky, zlodeji si mysleli, ze jedna o med a zpusobili skodu asi za pul milionu, bylo to v dobe, kdy se optika teprve zavadela.

Historka z novin, nekdy z r. 1992: Zlodej si vykopal hodne velkej a dlouhej vykop, kde byl hodne peknej kabel. Policajti ho nachytali a pri vyslechu (asi ze srandy ?) se policajt zeptal: "Laco, proc nejdes radeji kopat hroby ? Bys za kazdej dostal pet stovek."
Odpoved: "Jaj, pan porucik, to bych ale musel pracovat !!!" (Tohle neni mozny si nepamatovat.)

Pokud jde o urazy, videl jsem jednou predlokti s pilkou zariznute do vylozniku sloupu troleje a hromadku cehosi cerneho dole na zemi.

Na vic veci uz si ted nevzpomenu, nechce se mi ohrejvat tolik moji mozkovnu, nechci aby zahorela od pretizeni.

Jen jsem zvedavej, kdy nekdo sekne kabel a vlak (pro nedostatek casu ke zpraveni - pri 120 ujede za minutu 2 km) prohuci otevrenej prejezd bez Op a neco tam prevalcuje, nebo projede vyhybku, ktera stoji do nikam (hozena na pul cesty prestaveni) a skonci to vsechno na hromade.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Krimitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 14:26:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krumpolc příspěvek 941. Vystiženo zcela přesně.
Tak vypadá rozklad PČR.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8877
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 15:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent:

Když stávaly správky po revoluci na traťové koleji mezi Obrnicemi a Počerady, mizely třeba pružnice, kuple, nebo víka ložiskových domků, přímo před očima. Měli pak co dělat je zkompletovat pro prosté odtažení z trati, musela asistovat i porodní bába.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2322
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 15:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, se o tom psalo v novinach. Clanek se jmenoval "Kolem zeleznice krouzi supi." Z toho clanku je ta historka s tim pristizenym zlodejem.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 16:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proste dokud se TO nebude veset na nejblizsim klacku... :-(

Policajtum se ani nedivim, ze se snazi spis nechytit. Jeste by je chyceny smejd mohl zalovat, ze se na nej osklive koukli. A urcite by vyhral. Tak nac si pridelavat problemy, kdyz nadrizeni, novinari i verejnost se spis postavi za toho smejda...

A az to jednou, nedej Boze, skonci na nejake hromade, tak to budou jako obvykle "ty zle drahy".

(Příspěvek byl editován uživatelem Arctia.)
Utúlien aurë...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2328
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 17:02:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja bych to tahal na retezu za vlakem rychlosti okolo 20 - 30 km/h... (Nechal jsem se inspirovat tradicni stredovekou zabavou.)

Bohuzel, dnes to nei mozne, bo EU...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.