K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 6. března 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 6. března 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.161.27
Odesláno Středa, 02. března 2011 - 17:36:33    Odkaz na tento příspěvek  

Nedávno byla diskuze o zastavování vlaků na hlavním. Pro ilustraci, jak to někdy vypadá: lokomotiva jednoho rychlíku stojí na úrovni posledního vozu jiného rychlíku. Formálně je všechno správně, ale vypadá to divně.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 02. března 2011 - 18:04:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsou tam náhodou cca v půlce perónů cesťáky, které na to můžou mít vliv?
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 02. března 2011 - 18:22:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov příspěvek 1902:jen maličkost pro doplnění-klasické střídavky (230,240,242,210) mají bezvýkonové přepojovače topení z 3 na 1.5 kV ve strojovně,210 pochopitelně pod kapotou,když je věžového uspořádání. Tudíž za jízdy přepínat nelze,má to jen páčku,žádný pohon. Jako zajímavost uvádím,že v originálních schématech ze Škodovky se tomu zařízení říkalo ,,přepínatelná svorkovnice".
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.161.27
Odesláno Středa, 02. března 2011 - 18:48:06    Odkaz na tento příspěvek  

Cesťáky né. Oba vlaky měly k dispozici celé nástupiště.
Mechanik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 02. března 2011 - 19:16:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vagonet: Dost záleží na délce příslušných vlaků. V souvislosti s cesťáky a "půlením" peronů je totiž snaha s krátkými vlaky (které se vejdou na polovinu peronu) zajet kolem cesťáku na přední část nástupiště tak, aby byl uvolněn zadní úsek (např. za rychlíky směr Vysočany a Lysá jezdí obratové/soupravové vlaky na lokálku do Čerčan/Dobříše).
No a pokud se ten vlak nevejde (hodně vozů), tak je zbytečné jet až k návěstidlu, aby to cestující neměli daleko.

EDIT: Pokud to už někdo vysvětoval, tak mě nebijte

(Příspěvek byl editován uživatelem Mechanik.)
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 11-2010

Odesláno Středa, 02. března 2011 - 19:25:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vagonet :
Ono nástupiště můžou mít celé pro sebe, ale na druhé straně co nevidíte mezi kolejemi se na Hl. nádraží nacházejí tyto paskvily. Pak to vypadá jak to vypadá.

Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
kremak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Středa, 02. března 2011 - 22:52:59    Odkaz na tento příspěvek  

"tyto paskvily" - jsou cestová návěstidla plnně v souladu s návěstním a dopravním předpisem SŽDC. Používají se i v jiných stanicích už leta např. v Plzni a nikomu to tam nevadí.
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 02. března 2011 - 23:12:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak díky těmto cestovým návěstidlům se kolej rozdělí na dvě poloviny, takže je tam větší kapacita. Ze severní části se může teprve rozjíždět, když na jižní přijíždí vlak. A pokud je vlak delší než úsek mezi návěstidly? Pak je to jako kdyby tam ta návěstidla nebyla (laicky řečeno, návěstidlo pro přejetí na druhý konec samozřejmě musí být v předepsané poloze (výstraha či PN)) a je plná celá kolej (resp. kolej rozdělená na 2 poloviny, abych byl přesný).

Mne spíše zaráží ta vzdálenost mezi návěstidly (mezi Lc7 a Sc7a, Lc9 a Sc9a, ...) - to nemohly jít blíže k sobě, popř. na jeden stožár, jako je tomu např. na AHr?

(Příspěvek byl editován uživatelem myšák_tom.)
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1290
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 02. března 2011 - 23:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mne spíše zaráží ta vzdálenost mezi návěstidly (mezi Lc7 a Sc7a, Lc9 a Sc9a, ...) - to nemohly jít blíže k sobě, popř. na jeden stožár, jako je tomu např. na AHr?
Aplikace článku 449 předpisu SŽDC (ČD) D 2.
Stačí takto?
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 11-2010

Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 08:05:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kremak432
Tak toto určitě léta v Plzni není jelikož na ten indikátor teprve nedávno byl ukončen ověřovací provoz a ten byl právě na Hl.nádr v Praze.
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 08:42:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Logičtější by byl krakorec nebo nějaká lávka a návěstidlo nad kolejí. Do předpisu si vždy dám kdejakou zhovadilost, kterou mi kdo vnutí jako "výhodnou". Ale chudák uživatel dopravní cesty - fíra...
Ferdinandka přežije!
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 09:09:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zderadíček:
Logičtější by byl krakorec nebo nějaká lávka a návěstidlo nad kolejí. Do předpisu si vždy dám kdejakou zhovadilost, kterou mi kdo vnutí jako "výhodnou". Ale chudák uživatel dopravní cesty - fíra...
Jeste logictejsi by bylo navestidlo vpravo od koleje - at uz na krakorci nebo zavesene. Na navestidlo nad koleji neni videt pokud je masina (a fira) vzadu - zejmena pokud ma vlak patrove vozy.
Ale to uz nepredelame. Takhle to bude az do pristi modernizace zz za 30 let.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 09:18:10    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Zderadíček" = 294:
Logičtější by byl krakorec nebo nějaká lávka a návěstidlo nad kolejí. Do předpisu si vždy dám kdejakou zhovadilost, kterou mi kdo vnutí jako "výhodnou". Ale chudák uživatel dopravní cesty - fíra...
Logičtější možná, ale výrazně dražší a prostorově komplikovanější (třeba na situování stožárů těch krakorců či lávek).
Podobně logické (a levnější) by třeba bylo, kdyby návěstidla pro obě sousední koleje byla na jediném "společném stožáru" (třeba i příhradovém), pochopitelně každé "vybočené" na stranu "své" koleje - ale to, že jsou na zvláštních stožárech, si prý vynutili právě ti "uživatelé dopravní cesty - fírové": snad prý proto, aby bylo jednoznačněji patrné, co pro kterou kolej platí.

Ad "J_p" = 693:
Jenže taková "normální" stožárová cestová návěstidla umístěná vždy výhradně vpravo od koleje by vždy v jednom směru překážela na perónní hraně při využití koleje jako "dlouhé", takže by bylo dost obtížné je situovat tak, aby vyhovovala všem požadavkům všech předpisů a norem (včetně předpisů pro bezpečnost osob).

Ad "Němec_z_ova" = 1290:
Ani tato "aplikace článku 449 předpisu SŽDC (ČD) D 2" ovšem sice zřejmě neumožňuje dovolit protisměrné jízdy na tutéž ("celou") kolej z obou protilehlých zhlaví současně (a to ani k těmto cestovým návěstidlům), ale po uvolnění zhlaví krátkým vlakem lze jistě vjezdy přes protilehlé zhlaví postavit i v případě, že ten první vlak ještě nezastavil - takže rozhodně jde stále o určité zvýšení kapacity zařízení infrastruktury, výhodné zejména při používání vratných souprav: umožňuje to třeba i realizovat poměrně rychlé přestupy "hrana-hrana" na vlastně jediné "dlouhé" perónní hraně ...
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3238
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 10:33:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty protisměrné cesty (krom 2xPC) k cesťákům na stejné úrovni zakazuje TNŽ 34 2620, takže řešení na úrovni by to celé výrazně zdegradovalo.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 14:35:37    Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé je porovnání aplikace ustanovení článku 449 SŽDC (ČD) D2 a zastavování, se způsobem zastavování vozidel na koleji rozdělené cestovým návěstidlem třebas v Rakousku ...
Glacier
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.222.74
Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 17:26:35    Odkaz na tento příspěvek  

Mne spíše zaráží ta vzdálenost mezi návěstidly (mezi Lc7 a Sc7a, Lc9 a Sc9a, ...) - to nemohly jít blíže k sobě, popř. na jeden stožár, jako je tomu např. na AHr?

Abyste si nezazdil současné vjezdy na obě části koleje k cesťákům uprostřed, potřebujete minimální vzdálenost mezi nimi 20 m. Kdyby byly na jednom stožáru, tak by mohl vzniknout problém při posunu z jedné části koleje do druhé, protože by chyběl úsek pro vybavení cesty mezi cesťáky a v případě, že by zůstaly po posunu obě části koleje obsazené, tak by se muselo vyřešit zhasnutí návěsti pro posun (například využitím směrového výstupu počítacího bodu). Dále nevím jak by nasazené SZZ zvládlo posun od cesťáku do následného úseku za návěstidlem, který by byl obsazený (v tomto případě jsem vždy viděl jen možnost volby nouzové cesty). A pak by například mohl vzniknout i problém s návěstními trafy, protože skříňka u paty taky není nafukovací. Našlo by se toho možná ještě víc.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1201
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 21:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nešali-li mne paměť, tak odjiždět z Pražskeho hlavniho z 9. koleje směr stare tunely je za šera opravdu lahoda. Sic, komu koduje VZ ma vyhrano, ale když se VZ ne a ne chytit, je to problem... Inu, neni nad modernu...:-/
Byť by problem vyřešil jeden prosvětleny indikator.
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 04. března 2011 - 09:07:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bodejť by se VZ chytalo,když v kolejích nic není...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4453
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 04. března 2011 - 09:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jediný, co na Wilsonu kóduje, jsou cesťáky v tunelech směrem od Vršovic a Vítkova.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1202
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 04. března 2011 - 12:33:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, ja tam totiž v životě nebyl na vozidle ktere ma VZ, tak jsem nevěděl. Timto se kaju...:-D

Každopadně stupidita Pražského nového spojení co se tyka situovani navěstidel by se měla někam vytesat na věčnou pamatku a pro poučeni přištich generaci...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Astaroth
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.215.98
Odesláno Pátek, 04. března 2011 - 12:46:10    Odkaz na tento příspěvek  

Blizi se scitani lidu. Chcete - li pomoci oblibene lokalce, nebo mozna pomoci elektrizaci nejake trati, uvedte misto pracoviste a bydliste jako koncove stanice teto a samozrejme zvolte dojizdeni vlakem, i kdyz treba chodite do prace pesky v temze meste. Pomuze to sice malo, mozna vubec, ale treba to statistiku ovlivni.
Xhost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 7-2009
Odesláno Pátek, 04. března 2011 - 13:12:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Astaroth: tak to je úplně na nic, protože když se (někdo) rozhodně zrušit lokální trať, tak se zcela jistě nedívá na žádné údaje a statistiky, které by tomu mohly případně zabránit. Ohánět se bude jen a pouze vytížením tratí, které (pokud budeme trochu spekulovat) předtím přizpůsobí tak, aby intervalem či nenávazností případně cenou pokud možno co nejvíce cestujících odradily...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 6-2010

Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 15:41:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pravidelný průzkum frekvence cestujících 11.3. - 20.3.2011
Vzpomínka na stroj 750.143 750.143
FOTOGALERIE:FOTO
ROCK POD HOSTÝNEM rock
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10095
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 16:35:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

eště, že nemam kasičkovou šichtu :-)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 572
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 19:03:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro Drna a spol: Názorná situace: Jedeš v noci, a najednou v dálce vidíš "červenou". Ale koduje ti to zeleně. Po chvilce nejistoty zjistíš, že to je vlak na sousední koleji a ta "červená" je jen jeho špatně rozsvícená návěst "konec vlaku" !!! Svítí jen jedno červené světůo!!! Já to vídám dost často. Dokonce i na Pendolínu. Ale bohužel si z toho nikdo nic nedělá. Co ty na to ?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4322
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 19:17:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: jestli mohu jako ..a spol. To je prostě náš chleba. To je stejné jako když je na vedle na poli traktor a svítí mu jedna koncovka či naopak svítí krásně jako čelo vlaku.
Jel jsem na návěstidle na volno, kóduje to zelenou, tak snad další Moravany to nebudou...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 573
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 19:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Oldcery: No vidíš. A já jako výpravčí, když to zavolám vlakvedoucímu na rychlíku, aby si to v následující stanici srovnal, tak se kolikrát stane, že se mně vysměje, co že si to vymejšlím. Když teda vůbec pochopí, co mu říkám. Návěst "konec vlaku" mnoha vlak četám moc neříká. A odpověď pilota Pendolína ? "S tím nic nenadělám !" A jel tak s klidem dál až do Prahy !!!
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 19:30:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po chvilce nejistoty zjistíš, že to je vlak na sousední koleji a ta "červená" je jen jeho špatně rozsvícená návěst "konec vlaku" !!!

Podle předpisu je takováto návěst (jedno červené světlo) návěstí "Stůj, zastavte všemi prostředky"
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4323
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 19:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: No až budete pod SŽDC, prostě vlak v další stanici bokem a dokuď neodstraní závadu v označení vlaku nepojede...to by byl cvrkot...
U toho bych chtěl být...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Patvor1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.13.76
Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 19:40:25    Odkaz na tento příspěvek  

Tak na toto se mi moc líbila reakce výpravčího kousek před Ústím. Zastavil nás znakem nedovolujícím jízdu, pokynul staničním rozhlasem, že: "Vlaková četa si řádně označí konec vlaku!"
A bylo. Hádám, že dostal echo z některé z předchozích stanic.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2009
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 19:58:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky přidám jednu historku z budějičáku na Prahu. Tuším ve Veselí nad Lužnicí už byl vlak připraven k odjezdu, ale mladý energický výpravčí říká vlakvedoucí, že má rozsvícené konce i na předposledním voze nebo co. Ta zatím zavírala dveře a vydala se k dalším.
"a kam vy teď jdete?"
"Támhle jdu zavřít ty dveře"
"Já vám je zavřu a vy si jděte zhasnout ty konce!" ...a bylo to.
---------
Copak u Pendolina nejde ovládat vnější osvětlení z jednoho stanoviště? Jestli jo, tak toho pilota taky nechápu. A jestli nejde, tak přece mohl vlakvedoucího upozornit. Já osobně bych požadoval nápravu a ještě bych si to šel v nejbližší stanici zkontrolovat.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 21:00:22    Odkaz na tento příspěvek  

A kdo by zaplatil zpoždění ostře sledovaného vlaku?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 574
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 21:01:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, já jsem zase tak trochu "neoblíben" výpravčíma ze sousední stanice. Zase budeš "otravovat" s koncovkama ? Tak zní někdy uvítání při začátku směny ....... Význam "koncovek" na vlaku, zvláště jejich správné umístění, se dneska dost podceňuje. A až se stanou další "Moravany", tak se budou někteří papaláši zase divit ...!!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2012
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 21:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nic by se nezpozdilo. Skočil bych to zkontrolovat tam, kde vlak normálně staví. To už snad se dá na vlakoše spolehnout, když ho fíra důrazně požádá o uvedení konců do správného stavu. Případná minutka, se pak dožene cestou.

Výpravčíxy: Proč mě tak štve, že naší národní specialitou je všechno si zjednodušovat a věci nedotahovat do konce. Já jsem taky podobně "neoblíben" ve svojí práci, protože vyžaduji, abych měl všechno v pořádku a v normách. To je holt úděl těch, co přispívají k bezpečnosti a pohodě v zástupu lajdáků. Nezbývá než to hrát sólo dál, protože se hned tak asi nic nezlepší, bo se to snad dědí z generace na generaci a je to čím dál horší. Aspoň mi to tak připadá.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8499
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 21:51:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle předpisu je takováto návěst (jedno červené světlo) návěstí "Stůj, zastavte všemi prostředky"

Skutečně? Já bych se teda raději mrk do D1 bejt tebou.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8500
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 21:55:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co ty na to ?
Nic. Mám nervy z damascénské oceli.
Kód mi jde, a jestli jsem vjížděl do oddílu na VOLNO, jsem v klidu. I když je to trochu divný pocit. A určitě zbystřím.
Klasické chytáky jsou koncovky, které někdo chytrý najde v kolejích a "lípne je" na nějaký předmět u koleje, třeba zábradlí, nebo mřížák TV. To už mi hrkne trochu víc.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 22:14:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co když místo dvou červených konců na odjíždějícím slonovi září v trojúhelníku všechna světla bílá?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8503
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 22:21:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to lze? Musím se při nejbližší směně na ešusu podívat. Možná to ví Penik, jestli zůstane svítit schéma na stanovišti s vypnutým spínačem řízení.
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 630
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 23:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn mail.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1798
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 05. března 2011 - 23:29:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já osobně bych požadoval nápravu a ještě bych si to šel v nejbližší stanici zkontrolovat.

Ale to červené(bílé vepředu) světlo nesvítí často z důvodu poruchy(prasklá žárovka,volná objímka,špatný vypínač,drát).Pak můžeš požadovat nápravu po sobě.

Až to budeš chtít napravovat,zjistíš,že nemáš klíč na odšroubování krytu světla,nebo náhradní žárovku,nebo je vypálená objímka a žárovka nesvítí,i když je v pořádku.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 02:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vím, vím. Když je problém jinde, než v zapomenutém vypnutém spínači, je to už horší. Náhrada často není, nebo není zrovna u ruky nářadí. Na 810 bych tu žárovku vyměnit dokázal, ale Pendolino nevím jak se rozebírá, jestli se nemusí předtím sundat plasty, izolace, vyzařovače statické elektřiny, snímače dynamického tlaku apod. Žárovky asi taky nejsou k dispozici ani na Hlavním a případné přehození žárovky z bílé, by zase chybělo cestou zpátky.
Jedině snad na nefunkční stranu zavěsit tabulku "konec vlaku". Viděl jsem to zrovna nedávno na nějakém vlaku, kterému nesvítila jedna koncovka.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 575
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 09:12:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ml636: Tou tabulkou konec vlaku asi myslíte "Viaflex". Tak to je totální blbost. Neznám návěst kde vedle sebe je jeden Viaflex a jedno červené světlo.. ........... Neřešme technické závady, ale neznalost, nebo zlehčování si práce. Napřílad z Prahy odjede rychlík, který v Přerově odvěšuje poslední vůz. A tak průvodce předposledního lehátkového vozu už v té Praze rozsvítí konce, aby až v Přerově bude poslední, ho nikdo neotravoval a on mohl klidně spát. A vlaková četa to trpí. Na takovém nočním rychlíku taky klidně svítí konce i na třech místech. A odpověď vlakové čety, když jim zavolám? Například : "Tam se nedostanu, je zamčený." Nebo: "Vozmistr v Praze mě říkal, ať si toho nevšímám." Nebo: "Jaký koncovky, že nám svítí? Já vím, že svítí jen jedno, ale prý tam Slováci dali viaflex." A tak různě. Někdy je to docela komedie, než to vlaková četa pochopí ..... Ale málokdo si uvědomuje, co ty koncovky taky znamenají a k čemu slouží. Třeba když byl nedávno ten problém s ZZ v Roztokách, tak se tam dost dlouho jezdilo na odhlášky. A jakpak zjistit, že vlak dojel celej, když se na koncovky kašle ?????
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 09:32:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deska Viaflex kontra červené světlo. Tahle kombinace je pochopitelně špatná. Ale dvě desky+žádné světlo,to je jiná. Já jsem takhle na lokomotivě,řazené jako poslední na vlaku,projel celé Čechy a ještě kus Moravy. Důvod byl prozaický:desky nepotřebují-na rozdíl od světel-elektřinu z baterie. Tu jsem si pak v pohodě využil pro nezávislé topení.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 09:58:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to blbé,ale za konce zodpovídá strojvedoucí a tak to chce dodržovat předpisy.Zvláště na osobní dopravě a pokud nejsou v pořádku ,tak nejedu.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 10:29:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejen v osobní dopravě jsou koncovky ( návěst "konec vlaku" ) důležité. Ale v nákladní dopravě problém prakticky není. Už se ani nepamatuji, kdy na nákladu chyběl "konec". Ale v osobní dopravě je to každou směnu. A třeba i tři rychlíky za noc, s nějakou závadou v označení konce vlaku, není žádná vyjímka. Bohužel dost provozních zaměstnanců na to kašle. Ale pak mohou nastat další "Moravany", ale na rozdíl od techniky, selže člověk !!!!!!!!!! Hlavně fírové by měli za to, aby se označování konce vlaku důsledně dodržovalo, bojovat. Až to bouchne, tak já, jako výpavčí, za to půjdu max do báně, ale fíra může jít pod drn.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 10:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai:Ne tak docela. Strojvedoucí u vlaků ČD,kterých je většina,strojvedoucí odpovídá za návěsti na svém vozidle,to je jasné. Za správnost návěsti konec vlaku na posledním voze strojvedoucí až tak docela neodpovídá. Při odbavení vlaku,jehož součástí je předání vlakové dokumentace,je strojvedoucímu oznámeno,že konec vlaku je správně označen. Ale fyzicky kontrolovat to strojvedoucí nebude a ani nemůže. Pokud mu předávající řekne,že je konec v pořádku a lže,není to problém strojvedoucího.
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.161.27
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 10:55:58    Odkaz na tento příspěvek  

K thématu jedna ilustrace: na pendolínu je něco špatně!
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 11:16:03    Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy (575) - máte pravdu, více svítících „konců" na vlaku být nemá = nesmí. Nicméně bych tu nevytvářel teorie o dalších Moravenech (příspěvek 576).
Kdypak se vám naposledy stalo, že vlak osobní přepravy nedojel do vaší stanice celý = část vlaku zůstala stát na trati a vy jste to, na rozdíl od personálu vlaku, zjistil jako první ?
Přesněji řečeno, kdy se to stalo vůbec, třebas během posledních dvaceti let.
Pokud by vlak „ztratil" poslední vagón (část soupravy), tak z principu fungování průběžné brzdy při přetržení vlaku (přerušení průběžného brzdového potrubí) musí dojít k zastavení vlaku ... pravděpodobnost, že by kompresor hnacího vozidla byl schopen doplnit ztrátu vzduchu v průběžném potrubí je malá (i když se to prý také stalo) ...

Nicméně, co konkrétně navrhujete v případě toho ubytovacího vozu (uprostřed soupravy) se svítícimi konci, jehož průvodce je zarýglován a spinká ? Nechat vlak stát tak dlouho, než se někdo na průvodce dobuší nebo počkat, až se sám probudí a nechat ho zaplatit zpoždění ? Co má podle vás ta vlaková četa dělat ?
A jak třeba reagujete vy sám, když jsou na ubytovacím voze na konci vlaku rozsvícena tři červená koncová světla ... předpis D1 zná pouze dvě ... takže fakticky se jedná o pochybnou návěst.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 578
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 11:28:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Miroslav Zikmund: Tak přetržení vlaku s tím, že vlak "nezabrzdil", jsem zažil za svoji prax dvakrát. Že se vlak přetrhl a část zůstala na trati, to by většinou asi zjistil personál vlaku první, ale než by mně to dal vědět, už by mohl jet za ním na "odhlášku" další vlak a je průser. Zrovna nedávno jsem zažil, že rychlík odjel z výchozí stanice po vykonání úplné zkoušky brzdy a přitom nebyl otevřen kohout průběžné brzdy. Tak to by taky asi nezastavil !!!! A jak vyřešit ty spící průvodce ? Jednoduše. Jednou mu to dát zaplatit (zdržení vlaku) a už se to vícekrát nestane.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 11:29:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě něco k tématu návěsti na hnacích vozidlech: Na dnes už historických vozidlech bývaly kontrolky,oznamující správnou funkci červených návěstních světel. Dnes už nejsou. Takže-strojvedoucí sepne patřičný spínač a světlo se rozsvítí,nebo také ne. U krátkých vozidel není problém to zkontrolovat fyzicky,ale co např.u 460? Nebo ono zmiňované pendolino-to však neznám,možná,že kontrolku má.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4698
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 11:43:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na dnes už historických vozidlech bývaly kontrolky,oznamující správnou funkci červených návěstních světel.

A na kterých? Nějak si nemohu vzpomenout.
Ale vím třeba o kontrolce ohřevu kohoutů vzduchojemu a nebo mazání kompresoru. Jaký význam má vlastně tato kontrolka? Že víte, že jste otočil nějakým ovladačem a ona se rozsvítí? Přitom jsou utržené dráty o topného tělesa na kohoutu jímky a skutečně tedy jímka netopí. Ale mám kotrolu?
A nebo praskne žárovka v kontrolce mazání kompresoru a udělá jen problém. Strojvedoucí "má závadu" a podle toho se chová, třeba lokomotivu odstaví do depa, zpozdí vlak atd. Ve skutečnosti je to jen prasklá žárovka a mazání kompresoru funguje normálně.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4325
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 11:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: Moc pěkné..tak změnte předpis, když se chudáci nemohou dobouchat na průvodce...
A co takhle tam pověsit koncovky?
Kéžby výpravkové všechny špatně označené vlaky odtavovali..týden max dva a byl by problém ze všech pohledů řešen a vyřešen. Teď je to všem jedno..jezdí to...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4326
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 11:56:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: JJ mnoho lidí si plete pojem kontrola/kontrolka = stav skutečně nastal a signalizce/signálka = stav který požaduji.
Kontrolka mazání - pokud byla správně udělaná skutečně fungovala jako kontrolka (probliknutí). Jinak není co dodat.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 12:14:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Oldcery: Stejně jako svítící konce na prvním voze proti Lv. Kdyby fíra nesměl na takový vůz najet, dokud nebudou zhasnuty, rázem by bylo vše vyřešené . Když dříve měl průvodčí koncovky ve "vlastnictví", tak po ukončení jízdy je sundal. Dneska se o vestavěné koncovky nestará, tak je nechá v klidu svítit a hurá pryč od vlaku.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4327
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 12:30:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: No to dost dobře nejde, zajíždí nezav. pk, či klasický Pk. Jo druhá věta je řešení, ale nejjednoduší je vlak bokem, zpoždění dát povinné osobě k náhradě a je to raz dva vyřešené. Na nic jiného nikdo neslyší, než když mu zacinká v sáčku méně mincí.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1870
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 12:36:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kéžby výpravkové všechny špatně označené vlaky odtavovali..týden max dva a byl by problém ze všech pohledů řešen a vyřešen.

Že bych to večer začala praktikovat,bo zatím jen volám četě nebo fírovi,když něco takového zřím ... Ale máš pravdu Oldí,že začít to zastavovat,tak by se to hodně rychle naučili,protože by to někdo pokaždé musel zaplatit ...


ICQ 237-113-861
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4699
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 13:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud byla správně udělaná skutečně fungovala jako kontrolka (probliknutí).

Ano ona skutečně svítí, když mazání probíhá, tam ano. Ale když praskne žárovka, tak co? Jak to rozeznáš? Pojedeš dál a řekneš si "ááále praskla žárovka" a zadřeš nemazaný kompresor?
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 13:33:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu se přidám k těm "koncům"..i když je to už dávno...počátkem 90.let jsem pracoval jako signalista (-střídač) v Bzenci a Kyjově (tam tedy jako výhybkář)..kontrola konců byla samozřejmostí, v případě vlaku os.přepravy výpravčí volal staničním rozhlasem na průvodčí, případně ještě udělal osobně kontrolu (hlavně když si signalista na vjezdu nebyl jistý). Výhodou bylo, že všechny vlaky os.př. byly zastavující.

Takhle se to ale asi už nedělá, že?? I když...sledování jízdy vlaků, tj. včetně kontroly celistvosti vlaku by snad mělo být povinností pořád ne? I když nejsem zaměstnancem dráhy, dopravce, správce infrastruktury,......kdykoliv kolem mě vlak projíždí, nedá mi to a koukám na konce....

(Příspěvek byl editován uživatelem František_plášek.)
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům.........SMRT BANGLADÁM......
No jo, když se někdo narodí na Vlárské trati...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1872
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 13:48:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I když...sledování jízdy vlaků, tj. včetně kontroly celistvosti vlaku by snad mělo být povinností pořád ne?

To platí pořád a všude .. tam kde se jezdí tzv. "na hubu" je to prvořadý úkol,zkontrolovat konce,tam si nikdo nedovolí nemít vše ok,bo jinak se nejezdí a počítá ..... ale na tratích se zab. zař. s kontrolou obsazenosti úseků se na toto trošku i víc někdy žehrá,bohužel ...

Toť vše tak nějak ...


ICQ 237-113-861
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4330
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 13:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Ale kolego, tohle už je trochu dětinské...
Co si pamatuji, tak jsem za celou svoji kariéru neměnil žárovku v kontrolce tlaku oleje kompresoru. A asi se shodneme, že tahle kontrolka mi dává více informaci. Kontrolovaný děj probíhá a hlídač tohoto děje je funkční.
Zhasnutí je porucha - prasklá žárovka, nízký tlak oleje (mech závada či nízká hladina).
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.