K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 17. března 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 17. března 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 14:02:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Františel_plášek : Sledování jízdy vlaku výpravčím je, alespoň u nás, to nejdůležitější co se po nás chce !!! Za nesledování následuje trest dost citelný !!! Ale co má výpravčí při sledování "sledovat", to už je nadřízeným fuk !!! "Stůj na peroně u projíždějícího vlaku, ale nejlépe se zavřenýma očima." To je krédo našich nadřízených. Výpravčí, který při sledování vlaku najde závadu, například ty koncovky, je "neoblíben". Já tyto závady ( jejich nahlášení ) zapisuji do telefonního zápisníku, ale nadřízený při kontrole tyto zápisy "neodškrtne", i když zápisy o "vzetí dopravy na vědomí" poctivě odškrtává, třeba i deset zápisů za směnu....!!! Snad asi aby případně mohl říci, že si toho zápisu nevšiml a nemusel to řešit. On by se v současném systému mohl taky stát neoblíbeným, když by upozorňoval na chybu pracovníků jiného podniku, kterým defakto osobní přeprava je ......!!!!
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3589
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 14:54:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Na dnes už historických vozidlech bývaly kontrolky,oznamující správnou funkci červených návěstních světel.

A na kterých? Nějak si nemohu vzpomenout


Třeba Karkule, Rosny...
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2014
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 15:15:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

František_plášek: kdykoliv kolem mě vlak projíždí, nedá mi to a koukám na konce
To dělám taky. A úplně nejklidnější jsem, když ke svému vlaku přicházím zezadu a vidím svítit správně oba konce a na svojí straně po celé délce vlaku už žádný konec navíc.
Musím říct, že až na ten budějovický rychlík o kterém jsem psal, jsem vždycky zažil návěsti v pořádku.
---------------
Výpravčíxy: Tady bude asi něco špatně. Neoblíben za to, že upozornil na nedostatky, navíc bezpečnostní? Tím spíš, že se jedná o "jinou firmu", tak by se to mělo dělat důsledněji, když teď není de facto koho krýt. (proč vlastně krýt?)

To je hodně blbá povahová vlastnost většiny lidí u nás - snaha za každou cenu se zalíbit všem. Nedokážu pochopit...
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 15:22:27    Odkaz na tento příspěvek  

Kdo by měl ty konce kontrolovat na koridoru?
Jeden kolega mi řekl, že vzal vlak z Břeclavi a když objížděl v Petrovicích u K,
ten jeho vlak měl jen 1 koncovku a to ještě OBB nebo dokonce SJ.
Na nákladu by stačilo pověsit na posledním vozidle šroubovka na hák,
aby při té rychlosti nevlála.
162dusan163
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 8-2010
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 15:46:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes som v Trenčianskej Teplej objavil takúto vývesku, a dosť ma zarazila.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2033
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 15:47:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kéžby výpravkové všechny špatně označené vlaky odtavovali

Tak to začněte dělat. Stejně tek "obuté" vozy. Proč je necháváte ničit vše, po čem jedou? Neodstavíš, zaplatíš? A proč ne? Kdybyste viděli, co obutej dělá...
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 05.03.2011
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4702
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 15:52:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ
Obě zmínění řady jsem měl tu čest obsluhovat, ale na vími zmínění čudo si nějak nepamatuju. Ještě jednou míníte, že při zapnutí červených koncových světel se rozsvítilo cosi jako kontrolka téhož na ovládacím pultě?

ex fíra běžná prax, tranzitní vlaky z PKP na ÖBB běžně jedou skrz nás s koncema PKP, ty se od našich liší tak jen velikostí a způsobem upevnění a nebo na nich taky visí konec ÖBB, což je červený terč s bílým okrajem a podle toho co vidívám v Břeclavi u vlaků odjíždějících na Vídeň, visí na konci vlaku jen jeden. Takže ten "jeden rakouský konec" je prostě u nich zřejmě návěst konec vlaku. Ač tedy ÖBB předpis neznám.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4703
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 15:54:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně tek "obuté" vozy.

Pokud je to vlak Exd vlak jde bokem vždy. Vlaky jiných dopravců klidně projíždějí kolem a třískaj a třískaj, to je v pohodě. Ve vysílačce jen slyším, jak se baví, že R ten a ten má plochý kola na té a na té nápravě, jen se eviduje, nic se nevyřazuje.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 16:32:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Kontrolka koncových světel je třeba na M131.1
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3590
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 16:37:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Ano. Ale velmi často v kontrolkách praskaly žárovky, především při zapnutí, kdy na okamžik problikly jasem nevídaným, takže na jejich výměnu dílna dost kašlala. Proto jste je možná ani nezaregistroval. Ale na obou pultech byly.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8507
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 16:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tématu koncových návěstí:
Děláte z toho zbytečné drámo. My panťákoví jsme již léta naučení po zapnutí koncovek při přecházení se jít podívat, co tam skutečně svítí. Platí pro 451 a 460. U 471 to samozřejmě je o mnohem delší procházce, tam se zapínají konce z čela, odkud se jednotka(y) řídí a kontrolovat to nechodím. Ostatně u LED světel to ani není zas tak třeba. Musel by se spíš porouchat přepínač nebo vedení.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2015
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 17:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je lepší si to jít zkontrolovat i na Katrech s řidičákem. Už jsem jednou viděl svítit na čele soupravy konce spolu s bílými. Pak jsem si zjišťoval, jak je to možné a bylo mi řečeno toto: Fíra si zřejmě ve výchozí stanici rozsvítil konce "natvrdo" zvlášť přepínači na bočním pultu a potom při přecházení na to zapomněl, vlak si označil jen příslušným přepnutím pakeťáku, takže byl sice správně označený, ale kromě těch "natvrdo" zapnutých konců, které svítily teď vlastně na začátku spolu s bílými (zapnutými pakeťákem).
Jestli to takhle jde i u Ešusů a spol. netuším. Ale Katrořidičáky to takhle umí. Čekal bych nějakou relátkovou ochranu, ale asi tam není, aby případná porucha toho pakeťáku umožňovala rozsvítit světla samostatně.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8509
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 18:17:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem to zjistil, u ešusu to jde taky. Taky tam můžeš nasvítit vánoční stromeček, když zapomeneš vypnout pakeťáky před odchodem ze stanoviště.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1799
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 19:45:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozsvícování návěstních světel je skoro na každé řadě jiné a při rychlém střídání řad lok. může dojít k nesprávnému sepnutí spínačů návěstních světel.Inteligentní je to na řadách 163/363(podle sepnutí spínače řízení na konkrétním stanoviští),ještě líp je to vyřešeno na Regionově(jeden spínač všech světel preferován spínačem řízení).Na většině ostatních hnacích vozidlech je to řešeno jednoduše(sepnu spínač,svítí světlo-bez ohledu na spínač řízení).Když zapomenu světlo vypnout(na neobsazeném stanovišti) svítí spolu se světlem,které jsem zapnul na obsazeném stanovišti.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2017
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 19:58:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně se nejvíc "líbí", že na stanovištích symboly u spínačů znázorňují bílou jako červenou, zatímco bílá je černá. Jeden aby z toho začal koktat. Někde je díky lidské tvořivosti ta bílá přebarvena na červenou a je to tak lepší. Logicky bych to bral jako světlejší = bílá, tmavší = červená. Divné, ale asi normální.:-)
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 184.106.129.111
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 20:53:24    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:"Zhasnutí je porucha - prasklá žárovka, nízký tlak oleje (mech závada či nízká hladina)."

Tak tohle zrovna není pravda. Tohle platí jen u některých řad. Je spousta lokomotiv, kde je inverzní tlakový spínač a při dostatečném tlaku mazání se kontakty tlakového spínače rozpojily a žárovka zhasla. Viz původní schémata třeba na 111 či 150 a též 363.
Colonel32
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 20:54:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Existuje nějaký web, který by se věnoval sbírání informací o řazení vlaků, především tedy historií?
Nějaká pomůcka pro tvorbu realističtějšího provozu na modelových kolejištích nebo i ve skutečnosti (pokud už někdo organizuje fotovlaky)
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 21:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Fýra:Vozidla řad (uvádím Kryšpínovo označení) M 262.0 č.91 a výš,již zmíněná M 131.1, T 435.0 s páčkovými spínači,možná TU 47.0. A kontrolky byly na malé napětí 6V,napájeny byly z úbytku na odporu,vřazeném do vedení. Takže když žárovka nesvítila,byl úbytek nulový a nesvítila ani kontrolka. Pokud byl systém správně seřízen,kontrolky přežily od dílen do dílen.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2021
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 21:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celkem dost toho je na www.vagonweb.cz
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 184.106.129.111
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 21:17:13    Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17:"Když zapomenu světlo vypnout(na neobsazeném stanovišti) svítí spolu se světlem,které jsem zapnul na obsazeném stanovišti."

Kdysi jsem jako mladý klučík podal zlepšovák na rekonstrukci zapojení poziček na E499.2 s využitím diod. Soudruzi zamítli kvůli údajné náročnosti a neefektivnosti (fíra si to prý ohlídá a tak nadále jezdily mašiny s červenými a současně i bílými vepředu i vzadu). Vzápětí se stejné řešení objevilo jako nové na právě vyjeté ES499.1 ze Škodawerke. Sprostě to šlohli, ale co mohl jeden proti tvrzení nejdrzejších komančů, že jsem to podal na jednu řadu a ono je to jako součást projektu řady jiné?!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4336
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 21:17:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: Já se s vámi nepřu. Jen jsem naznačil, jak si přestavuji kontrolku (např.113,240), na rozdíl od signalizace. Rozsvícením mi signalizuje požadavek běhu a probliknutím že sepnul i tlakový spínač. Někde je to bez signalizace požadavku, ale rovnou jen se rozvítí tlak oleje po sepnutí tl spínače a na některých je to jak píšete. Ono se to lišilo i na lok stejné řady např 113
Aby to byla kontrolky poruchy (nemyslím jen kompresor), tak by musely svítit všechny v normálním stavu (a to dejte pokoj, to by byl vánoční stromeček) a závadu signalizovat zhasnutím.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8511
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 21:28:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host:
Já zase jako študentík 2. ročníku průmky postavil a zapojil centrální spínač osvětlení obce s použitím fototranzistoru a triaku. Zapakované to bylo do dřevěné krabičky vyložené lignátem (proti požáru) a makalo od roku 1983 nepřetržitě bez jakéhokoliv zásahu do roku 1998, kdy byl systém předělán a spínání přemístěno jinam.

Předseda MNV mi tehdy uhradil asi 120Kčs za součástky a dal mi navíc 300Kčs odměnu.

No a našel se jeden místní vykuk, který to osvětlení a hlavně štelování spínaček měl do té doby na starosti, a ten za mnou přišel mne ukecávat, že by bylo výhodné to podat jako zlepšovák a mohli jsme se šábnout o větší odměnu. Aniž by jakkoli přispěl.

A nebyl to komunista.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 08:43:30    Odkaz na tento příspěvek  

host: jakkoliv nezpochybňuji váš nápad, myslím, že nikdo nic nešlohal. Nebo ti šlohači musejí mít techniku srovnatelnou s agentem 380.007, protože spousta vynálezů, co jsem si jako základo-, středo- a vysokoškolák nakreslil do šuplíku, se v zápětí taky někde objevila... Takže mi museli nahlížet neviditelným vrtulníkem přes rameno.
(jen to perpetuum mobile se mi zatím daří ukrývat )
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 12:56:16    Odkaz na tento příspěvek  

host : já bych taky řekl, že nic nešlohli, pokud jste byl tak rychlý, že jste svůj zlepšovák podal hned v prvních měsících po dodávce lok E 499.2.
Ty se objevily "na středu" tak někdy v červnu 1978, ES 499.1001/1002 se objevila na tuzemských kolejích o dva roky později a tipnul bych si, že v době dodávky E 499.2, resp. zprovozňování už existovala výkresová dokumentace k "modrým" prototypům.
Johnyblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 17:05:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den sháním nějaké materiály o kolejových podvozcích nevíte někdo o něčem, předem díky za odpověď.
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 18:55:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.idnes.cz/nemce-ujel-vlak-s-dcerou-drahy-ho-nezastav ily-nejely-by-na-cas-ptz-/zahranicni.asp?c=A110307_160805_zahrani cni_stf
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1008
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 22:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak naši němečtí přátele mají od zítřka stávkovat udajně nepřetržitě, dokud jim nebude vyhověno.Více info bude vydáno pravděpodobně zítra.To jen v krátkosti z německého tisku.V Německu se čeká na totalní chaos na železnici.

http://www.bild.de/BILD/politik/wirtschaft/2011/03/07/bahn-streik-unbefristet/ab-morgen-chaos-tage-lokfuehrer-lassen-zuege-stehen.html

(Příspěvek byl editován uživatelem Dispečer O11.)
ivoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.167.15
Odesláno Úterý, 08. března 2011 - 08:54:45    Odkaz na tento příspěvek  

Johnyblack: www.vagony.cz, ale jde jen o tažená vozidla.
Pozitron
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.238.35.126
Odesláno Středa, 09. března 2011 - 16:31:41    Odkaz na tento příspěvek  

Vím že u nás je samozřejmost, že u vlaků jedoucích z/do Rakouska/Německa se na nádraží hlásí německy. Ale hlásí se v Rakousku/Německu česky u vlaků co jedou do Čech? Co vím tak ne. Tak proč jim lezeme takhle do ? Pokud to má fungovat, tak proč ne obostraně (zrušit němčinu a nechat jen angličtinu)?
Mik
Moderátor

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 09. března 2011 - 16:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak kde je pravda???
http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=2985

Stávka bude nepřetržitá nebo jenom krátká, jak je uvedeno na webu ČD...
www.trainfoto.eu
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3247
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 09. března 2011 - 19:28:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozitrone, třeba v Linci vlaky do ČB hlásej česky. Jinde nevím.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3597
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 09. března 2011 - 21:04:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik:
V nákladní dopravě už od dnešních 20:00 a v osobní dopravě zítra od 4:00. Ukončení obou zítra v 10:00.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1352
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. března 2011 - 02:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je zajímavý, v půl devátý jsem čekal v Kurort Rathen na protijedoucí náklad DB.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 10. března 2011 - 15:39:39    Odkaz na tento příspěvek  

Pozitron : řekl bych, že většina cestujících, kteří jedou přes "tuzemsko" vlakem s cizojazyčným hlášením rozumí spíše němčině než angličtině. Kolik Poláků jedoucích z Polska do Rakouska (země německy hovořící) dává přednost angličtině před němčinou, již hovoří u zaměstnavatele v Rakousku. Totéž platí například o vlacích jedoucích do Rakouska / Německa. Jaký poměr bude mezi osobami hovořícími "jen" anglicky / německy nebo rozumějícími anglicky / německy.
U RailJetů do Budapešti se na Wien West hlásí i v maďarštině - o hlášení v angličtině si tam mohou pouze anglicky hovořící občané nechat jen zdát.
Když srovnám rozsah hlášení českého a rakouského průvodčího v angličtině, tak to rakouské je jen takové ošolíchání - aby se anglicky spelující vlk nažral a německy mečící koza zůstala celá ...
Konec konců vlakové průvodce jsou v česko / německé mutaci, angličtina zůstala za "La Manche".
Jose
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.145.197
Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 07:17:30    Odkaz na tento příspěvek  

odkaz na veřejnou zakázku od firmy SŽDC
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 716
Registrován: 10-2006
Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 00:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je možné, aby v rámci vyrovnávky výkonů lokomotiv rakouský stroj přivezl do Prahy, kde jej převezme český (až bude schválená 380) třeba do Berlína nebo možná i dál a DB by na zase jezdila dál po Rakousku? Zkrátka taková drážní podoba "Kulového blesku"
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5001
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 19:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem byl několikrát svědkem toho (jako cestující, nebo přihlížejicí z vnějšku), že nějaké označení přejezdu nezajímá asi tak 25% řidičů (když to zprůměruju). Pokud řidič nepozná značku STOP u přejezdu, tak nemá nárok vlastnit řidičák. Když je to osobák, tak ať si tam blbec klidně vjede, dostane jen nárazníkem do hlavy, ale když přes takový přejezd (poměrně nepřehledný) projede plnou rychlostí "poštovský panáček" s náklaďákem, tak neohrožuje jen sebe.
A co mě dneska nejvíc dostalo? No byl to asi ten zhruba padesátiletý č...k, sedící ve své rádoby terénní bedně, který se přiřítil k přejezdu (jiný než výše uvedený), tak že že fýra musel poměrně hodně brzdit a na houkání vlaku odpovídal troubením a posunky. Proboha co za imbecily to vlatní papíry k řízení?
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 15. března 2011 - 12:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jestli si ten "...ák" nemyslel, že má přednost zprava a vy jste mu tam vjeli
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5005
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 15. března 2011 - 17:18:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlámalík: Ano, je to tak, strojvedoucí mu měl dát přednost zprava.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Kavka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 15. března 2011 - 19:54:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, chtěl bych poprosit jestli někdo nemá výrobní výkres železničního kola, nebo aspoň jeho základní rozměry. Studuji 3. rokem ČVUT fakultu strojní a v rámci jednoho předmětu jsem si vybral součást kolo lokomotivy na kterou jsem pak vytvořil několik návrhů a budu zpracovávat technologický postup.
Předem děkuji
ICQ: 394893335
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Středa, 16. března 2011 - 07:40:37    Odkaz na tento příspěvek  

železniční dvojkolí by měly popisovat normy třídícího znaku 2805. Ale nevím přesně která, nemám přístup "dovnitř" těch norem, jen na seznam.
Zvědavý
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.82.122
Odesláno Středa, 16. března 2011 - 11:30:24    Odkaz na tento příspěvek  

Strojvůdce zachránil opilce, který se chtěl zabít.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2044
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 16. března 2011 - 13:43:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oni si s těmi svými SUV myslí, že mají všude přednost a že nad ně zkrátka není. Restituenti a narychlo zbohatlé nuly. Nic jiného se od nich očekávat nedá.
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 16. března 2011 - 14:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím zda to tu bylo probíráno:-)??Tak na dnešním školení jsme se dozvěděli ze k 1.7.11 se vrací do všech stanic červená čepice.Ale pozor černá tečka zůstává.Co na to říct.Asi v tom bude pěkný zmatek.

Chtěl bych vysvětlení hlavně od fírů, pokuď vědi.Co znamená a jaký má smysl nová návěst vypněte a zapněte odběr trakčního proudu???
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 16. března 2011 - 16:39:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no to je pěkné. strojvedoucí aby si vyčuměl oči kde může a kde nemůže odjet sám

to je pakárna
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 16. března 2011 - 16:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo takhle jsme reagovali všichni.To bude o průser:-(.Jo SŽDC a je toho vic:-(
Bllizzard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 16. března 2011 - 17:02:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer o11: Například? Pokud je to zveřejnitelné.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 16. března 2011 - 17:24:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z doslechu a tedy hodně neoficiálně:Červená čepice na hlavě výpravčího+černá tečka v tabeláru sjř:jen a pouze označení osby,řídící drážní dopravu ve funkci výpravčí vlaků,kterou strojvedoucí ani nemusí vidět,výpravky se tam používat nebudou. Zkráceně-červená čepice vylepšuje náprsní štítek s fotkou a fialovým rámečkem. Ve stanicích bez černé tečky žádná změna. Ale je to opravdu neoficiální.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Středa, 16. března 2011 - 18:17:27    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Kavka výše: Ve věci technologie výroby lokomotivních kol, i hvězdicových - pro parní lokomotivy, bych měl nějaké přes 50 let staré materiály. Mohu z té doby doporučit knihu Drastík: Železniční materiály (vydalo Dopravní nakladatelství 1959). Jsou v ní kvalitní statě o tepelném zpracování oceli a na str. 143-160 je specifikováno, z jakých ocelí se tehdy zhotovovaly nápravy, hvězdice, obruče, vzpěrné kroužky atd.
Dále v té době existoval soubor V 20/1 Technologické normy ČSD - Oprava dvojkolí (Dopravní nakladatelství 1954-55) - dnes též velmi cenný. Ministerstvo hutního průmyslu a rudných dolů, hlavní správa odbytu, vydalo přibližně v téže době katalog "Dvojkolí pro kolejová vozidla" - v něm jsou také zajímavé výkresy a informace. Moderní technika na železnici mě až tak nezajímá, ale kdyby někdo hodlal opravovat např. dvojkolí pro parní lokomotivu ř. 365.0, může se to hodit.
Budoucím mladým dynamickým technickým inženýrům ale nevidím důvod sdělovat více, ať se také trochu snaží samostatně.
bambulus blbus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.117.235
Odesláno Středa, 16. března 2011 - 21:45:31    Odkaz na tento příspěvek  

7477010
Asi překlep fialový rámeček má vlakový revizor. výpravčí má červený štítek.
Dispečer_o11
Zapnout vypnout - jedná se o topení a Kolejové obvody.Kvůli možným "bludným" proudům.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 16. března 2011 - 22:22:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bambulus blbus:
Tak návěst na vypnutí el. vytápění snad je? Ne???
A bludné proudy??Hmm možná.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4466
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 16. března 2011 - 22:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co znamená a jaký má smysl nová návěst vypněte a zapněte odběr trakčního proudu???

Nová? "Vypněte/zapněte proud" dávno existuje, co bude nového?
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 16. března 2011 - 22:36:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bambulus blbus:Barvou štítku jsi nejsem jist. Ale ohledně nových návěstí pro el.provoz to bude asi jinak. Trakční proud není topení a na elektrizovaných tratích žádná návěst pro vypínání topení není a nebude-byla by k ničemu. Tytéž návěsti,které na elektrizovaných tratích nařizují strojvedoucímu vypnout a zapnout proud,t.j.vypnout nejen trakci,ale i vlakové topení a pomocné pohony,se používají na neelektrizovaných tratích k něčemu jinému. Strojvedoucí nezávislých trakčních vozidel,vybavená zařízením pro el.vytápění vlaku u nich zapínají a vypínají jen el.vytápění vlaku,nic jiného. Spíše tyto nové návěsti budou umožňovat-při vypnutí trakčního výkonu el.hnacího vozidla-nechat zapnuté pomocné pohony a topení vlaku. K čemu to bude dobré nevím,na stř.soustavě se při vypnutí jen trakce nic neděje už teď,děliče nebo vzdušná izolace to snesou úplně v pohodě. Na ss nevím.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 16. března 2011 - 23:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:
Tuhle návěst známe, ale tohle je nové, bude to v D1 vypněte a zapněte odběr trakčního proudu.Tak je přesný název.Já nemám obrazek té navěsti, jen jsem na to koukal na školení.Bude ještě nový typ skonovníku a návěsti pro rekuperaci.

7477010:
S tím topením jsem si to popletl.Je to tohle, jak píšeš:-)
Návěst Zapněte proud (čtvercová, na vrcholu postavená modrá deska
s černým orámováním a bílým okrajem, uvnitř znak v podobě písmena " U ")
dovoluje:
a) strojvedoucímu elektrického hnacího vozidla začít odebírat trakční
proud, zapnout pomocné pohony a zapnout elektrické vytápění vlaku,
když elektrické hnací vozidlo mine tuto návěst;
b) strojvedoucímu motorového hnacího vozidla na neelektrizované
trati zapnout elektrické vytápění vlaku, když celý vlak minul tuto návěst.
Na elektrizovaných tratích návěst Zapněte proud neplatí pro obsluhu elektrického
topení z motorových hnacích vozidel; lze vytápět bez omezení
Jackslash
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.29.226.244
Odesláno Středa, 16. března 2011 - 23:11:35    Odkaz na tento příspěvek  

pro 7477010:
červený štítek - výpravčí
fialová štítek - revizor
žlutý štítek - např. vyšetřovatel u nehody
modrý štítek - ostatní pověřené osoby.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2045
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 03:12:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak stávající návěst "vypněte proud" (smajlík s rovnou hubou) a "zapněte..." (pravoúhlé U), nestačí?
Zřejmě to bude pro notebookáře, jestli při té nové návěsti nebude nutné vypínat vlakové topení a tím i CZE.
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
DjDD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.80.222
Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 10:04:53    Odkaz na tento příspěvek  

A není to pro 380?
O té se myslím psalo, že umožňuje projíždět problematické KO (25 Hz) se zapnutými pomocnými pohony, ale nesmí vyvíjet tažnou sílu...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1709
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 11:00:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To zase bude průserů. Každý je teď zvyklý na to, že kde je modrá čepice není červený výpravčí. Teď bude červený všude a vypravovat jenom někde. Dobrý bordel. Ještě něco je na nás strojvedoucí nachystáno??To zas vymyslel nějaký d......
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 11:49:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:není to nic příjemného. Ale-nyní mne berte z rezervou,sleduji dopravu z pracovních vlaků-pokud i nadále bude platit černá tečka v tabeláru se vším všudy,tak pro strojvedoucího v osobní dopravě bude mít červená čepice stejný význam,jako červený prapor nad dopravní kanceláří. Prostě se výprava vlaku bude dál realizovat návěstí hlavního návěstidla. Ale možná to bude jinak,uvidíme. Pro zasmání-nevíte,která firma ty červené čepice bude vyrábět? Vnučka shání brigádu.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 13:33:42    Odkaz na tento příspěvek  

Návrat k červené čepici u výpravčího nikoli vypravujícího vlaky, ale oprávněného k výpravě vlaků - přičemž tato činnost může byt přenesena na jiné zaměstnance nebo technické zařízení (vypravovací návěstidlo), může souviset s řešením problému "kopáč".
Podle stávajícího textu D1 článek 343 návěst "Očekávejte výstražný terč" (kopáče) = malý výstražný terčík se symbolem "kopáče" může dávat jen výpravčí určený k výpravě vlaků návěstí ODJEZD.
To znamená, že když na tolik diskutované trati 171 bude na trati pracovní skupina např. mezi Dobřichovicemi a Radotínem opravující v jedné traťové koleji lom, tak "modří" výpravčí nemohou dávat projíždějícímu vlaku příslušnou návěst.

7477010 - tak jako ty modré, patrně TONAK, akorát místo modré látky se použije červená nebo se udělá červený návlek ...