K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 20. března 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 20. března 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4351
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 13:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11: No myslím, že došlo k zemětřesení a rozbřesklo se u drátů... drtivá většina stahovaček je více jak zbytečná. Ale abychom netahali po děličích oblouky, tak se nesmí jet výkonem. Takže si myslím (neověřeně), že stahovačky budou jen v případě vyjímečném a většinou bude jen návěst vypni trak. proud. I když nevím, jak to bude s topením/klimačkou je to relevantní proud pro vypnutí či ne?
Díky osobko s vašimy uváznutými R, děkuji za uhláčky....
No ještě rozhoupat geniální konstruktéry, že opravdu není přínosem, aby mašina se probírala ze stažení 25 a více vteřin...ale tímto to bude celkem eliminováno.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4467
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 15:38:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Tak pokud se zavedená nová návěst (a nebude použita jen už zavedená návěst "vypni proud" ), tak přepkoládám, že by mohly při této nové návěsti pomocné pohony a napájení vozů zůstat v činnosti.

"trakční" proud podle mě není proud pro PP a napájení vozů...
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4352
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 16:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Taky jsem tam psal otazník! U každého, komu přiděláš práci nikdy nevíš...
Dispečer_o11:
Je to potvrzené, má úvaha byla správná.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 17:33:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund:ten červený návlek na modrou čepici je prima nápad.
Oldcerry:na střídavině od Plzně přes Cheb do K.Varů to tak bylo léta. Žádné stahovačky,jen vypínání na ,,přerušené účko". A fungovalo to,při jednostranném napájení to musí být možné. Drátenické excesy typu stahovačka a hákovnice v Ošelíně byly jen dost hloupým způsobem dodatečného výcviku strojvedoucích elektrické trakce. Jeden čas,myslím že asi v roce 2003,se dokonce nařizovalo stahovat i mezi lichými a sudými kolejemi,ale zase to samo zmizelo. Je fakt,že třeba 210 často po projetí neutrálu se zdviženým sběračem a zapnutí výkonu vyrazila HV. Také bylo něco na esech,ale to nevím,nejezdil jsem na nich.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 19:36:52    Odkaz na tento příspěvek  

7477010 : není to z mé hlavy, tohle jsem viděl "někde", ale kde nevím ... prostě na té čepici bylo něco "divného", možná to byla nouzovka náhradou za originál (samizdat), ale možná i ochrana kmenové čepice před deštěm ...

Oldcerry : geniální konstruktér asi s tím postahovacím budíčkem nic neudělá, pokud to mašina je řízena třeba jen částečně počítačově ...
bambulus blbus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.117.235
Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 19:40:57    Odkaz na tento příspěvek  

7477010
Samozřejmě jsem na E-trakci zapomněl ale stejně to má souvislost s KO, kvůli frekvenční ochraně
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 921
Registrován: 7-2008

Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 20:14:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevite prosim odkaz na prehled letosnich rocnich planu vyluk SZDC ? Dekuji
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Simba nyní i na www.4koridor.cz
PHS je nejdražší a nejméně účinné řešení.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 21:24:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bambulus blbus:Jestli můžete,vysvětlete mi tu frekvenční ochranu. Já jsem si vždy myslel,že je to ochrana,která znemožní napájení el.topení vozů vozidlem nezávislé trakce,když jeho topný alternátor místo na 3 běží jen na 2 fáze. V případě malého odběru by se napětí na topném usměrňovači udrželo,podpěťovka jako hlavní ochrana by neměla důvod zasáhnout. Ale místo stejnosměrného,rozumně a neškodně zvlněného napětí by do topení-ale hlavně kolejnicemi zpět do lokomotivy-šel nedefinovatený paskvil,jehož harmonické by si se zabezpečovacím zařízením jaksi nerozuměly. Nebo spíše rozuměly až moc,a proto je na lokomotivě ta frekvenční ochrana. Ale ono už je to dost dlouho,co jsem se s takovou lokomotivou setkal,dnes to může být úplně jinak.
bambulus blbus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.117.235
Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 21:37:24    Odkaz na tento příspěvek  

7477010
Je to co popisujete na některých místech mohou být obvody pro všelijaká čidla a právě ta zpětno vazební smyčka přes kolejnice je může rozhádat.A je to jak na el. tak m trakci.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1929
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 00:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Simba: http://www.ducr.cz/drurad/2010/vyhlaska101214.pdf

(Příspěvek byl editován uživatelem bugear.)
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4353
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 09:37:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: 2003,se dokonce nařizovalo stahovat i mezi lichými a sudými kolejemi Kolego to bylo si myslím už dříve (Petr Šimral určitě ví přesněji, ten má na tohle pamatováka a myslím že od nich vzniklo to rozhoupávající kladivo, že je to totální kravina).
Vypínačky původně byly i u nás, jenže proč by dráteníci museli udržovat děliče sjízdné, když mohou fírové stahovat smetáky?
Miroslav Zikmund:geniální konstruktér asi s tím postahovacím budíčkem nic neudělá, pokud to mašina je řízena třeba jen částečně počítačově
Nezlobte se, nic ve zlém, ale fakt mě okamžitě napadla tupcouhlákovská věta "Strčte si tyhle sračky doprdele a jděte si s tím hrát někam do ústavu, géniové."
Ale vážně, nevím a ani netuším proč se ty mašiny probírají k životu takhle dlouho. Po normální manipulaci (stažení sběrače bez trak výkonu), by snad mohli reagovat promtněji a pamatovat si, že před tím bylo vše ok tak po zvednutí se nic nezměnilo. Beru, že to trvá po nějakém zásahu ochrany či špatné manipulaci když se ta pc technika musí tak moc kontrolovat a vzpamatovávat. Jen jestli všechny ty pimrlátka jsou takovým přínosem a ne jen fintou jak dojit a předvádět génia.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 09:45:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
Dík za vysvětlení.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3282
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 09:45:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zcela jistě povinnost stahovat při přejezdu mezi lichou a sudou vznikla tak 1994, možná 1995. Dle mého názoru totiž někdo do SJŘ dal článeček z jiných tratí. Po půlroce si to nějaký šťoura přečetl v tom SJŘ a zeptal se na to ve škole. A pak najednou začala histerie a buzerace na stahování smetáků.

Dlouhé oživení: já bych na ty konstruktéry nebyl tak zlej: myslíš, že je mohlo napadnout, že je někde malinkatá zemička, kde jsou zvyklý jezdit setrvačností a občas si ten sběrač zvednou nahoru, když to mají náhodou povolené? A ještě ty stahovačky a vypínačky jsou v tak geniálních místech, jako třeba mezi vjezdovým návěstidlem a první vexlí nebo třeba na zastávce.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 09:48:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bambulus blbus:nezlobte se,ale tohle jsem nepochopil. Je ta frekvenční ochrana jen ochranou zdroje el.vytápění v nezávislé trakci? V elektrické ss trakci,kde je zdroj mimo vozidlo,nemůže nastat něco jako neplnofázový chod a tím nepřípustný nárůst střídavé složky,tam je ochrana už v měnírně. A ve stř.trakci je kmitočet pevně dán. Tak jaká ještě další ochrana,kmitočty,používané v zabezpečovacích zařízeních se nesmí ani přiblížit,natož shodnout s kmitočky,používanými v trakci,včetně harmonických. A tohle platí i pro hnací vozidla ss,včetně těch,které mají střídavé motory.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 09:58:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:někde-už nevím kde-jsem se dočetl,že lokomotiy rodiny 16x a 36x stahují sběrače na vypínačkách proto,aby se řídící elektronika bezpečně dověděla,že beznapěťový stav je úmyslem,nikoli poruchou. Asi na tom něco bude,210 sice proti nim moc té řídící elektroniky nemá,ale při přeložení spínače sběrače do ,,stáhnout" se do regulátoru zavádí logický signál. A pak,na rozdíl od projetí vypínačky bez obsluhy spínače sběrače,to vypínač nevyrazí.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3283
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 11:10:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co jste to měli pane kolego za 210? Já za svou praxi ošoupal zadek na 210 002, 039, 046, 052, 053, 054, 055, 056, 057 (na té nejvíc, skoro 3 roky v turnusu) a 058 a všechny přes vypínačky jezdily bez sebemenších problémů i se zdviženým sběračem.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 12:19:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chvilku jsem jezdil se 066. Ona měla i jiné záhadnosti,třeba se po nahození musela nejdříve aspoň malý kousek projet na cize buzenou jízdu,než začala jezdit. Ale opravdu to dělala,v dílně mi to vysvětlili právě tím relátkem sběrače,které dává do regulátoru ten signál. Hlouběji jsem to nezkoumal.
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 844
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 13:12:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010 - blbost-na x6x HV při průjezdu neutrálním úsekem nevypadne,pokud ovšem není ve výkonu,a pokud tak dělá ,tak je blbě nastavená.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 15:22:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to par dni, co se tu resilo zastavovani v Praze na hlavnim - jestli zastavovat u podchodu nebo az na konci.

V tuhle chvili sedim v 511, ktere zastavilo tak, aby dva lidi, co soupravou prijeli (kteri po zastaveni vyskocili z kabiny) to "nemeli daleko" k podchodu.

Je to naschval, nebo se uz nezajizdi az na konec peronu? Nebyl jsem sam, kdo nevericne kroutil hlavou, kdyz to zastavilo uprostred.

Paradox je, ze u lidi prskali hlavne u jinych vlaku, nez u Pendolina, u ktereho byvalo na Pragotronu psano, ze zastavuje na severni casti, navic zastavovalo pokazde stejne, takze lidi byli navykli.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4354
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 16:29:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral: Zlej? Za to oni jsou na nás velcí dobráci. Samé vylepšení a čím víc "vymyšleností" tím je jednoduší a lehčí ovládání...
Pokud se povede to s tou "vypni trakční výkon" na drtivé většině dělení (stahovaček) je tohle celkem bezpředmětné.
Jenže až zas uvázne vlak při stáhni na vjezdu a při odjezdu (z bezpečnostních důvodů při výlukách), tak mi zas dáš za pravdu, jestli se ta pc technika po normální manipulaci musí vzpamatovávat tak dlouho.
Čahoun: Kolego, trochu si dovolím tvé tvrzení rozporovat. Se domnívám, že 363 a myslím i 163 a jejich ekvivalenty i pod výkonem, přejetím děliče do neutrálního pole, by neměly vypnout HV. Ostatní řady, včetně 37x ano.
7477010: Bez trakčního výkonu, žádná řada nevypíná/by neměla/ HV vjetím přes dělič do neutrálního pole.
Tedy to co mám ve znalostech na kartě.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Mirek_svob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 16:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: 37x bez U v troleji rozepne K105 (stykač jízdy).
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4355
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 17:27:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek_svob: děkuji za opravu. Nemám psát o tom co neznám. Jen jsem se domníval (mylně), že je to jako na odporovkách. Že je tam stykač navíc, mě nenapadlo.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 17:40:35    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry : proč bych se zlobil, konec konců je to pravda. Jenže stejně se v podstatě chovají i "inteligentní" vozy ... ty občas střečkují > po změně napájecí soustavy (třeba u Hirschmühle) si neráčí přepnout na 3 kV = a v klidu odpočívají, ale uráčí se probudit až na nějaké další stahovačce ... třeba v Roztokácj, kdy je už všechno připraveno, aby se spinkající vagon odstavil na HLN a ejhle, on dělá jako by nic.
Totéž z Rakouska. "Pohanská" střídavina jim nechutná, proberou se až na další stahovačce ...

Petr_Šimral : Petře přidejte minimálně 20 let. Já pamatuji stahování lichá > sudá ještě jako študák z provozní praxe na střední škole. Navíc byly stanice, kde nebyly kolejové spojky zatrolejované (pokud se nemýlím, tak třeba Hoštejn), takže se při jízdě do kříže v podstatě vždycky "pro strýce Příhodu" stahovalo.
Mirek_svob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 17:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: 37x je celá taková divná:-). Některé ochrany přímo vypínají HV, některé "pouze" rozepínají linkové stykače přes stykač jízdy K105 (brzdy K107).

Pak je tam ještě specialita ve formě výkonového tranzistoru ve skříni ochran (tj. ALOX ze ZPA Trutnov, n.p.). Při zásahu ochrany dojde ke svedení bázového proudu (ten odvede jiný tranzistor) a k uzavření tohoto tranzistoru v obvodu "ukostření" u 2x EPV AC HV, ev. EPV a elmg. západky DC HV. Je to rychlejší regulační pochod, než za použití relé. Obdoba - tranzistor V150 v obvodu buzení (signálu E0 z RT) místo původního relé K103 u bzučivek x6x.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3284
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 19:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirku, jenže já popisuji zkušenosti na střídavce a to ještě jen od Karlových Varů po Plzeň. Lokomotiva 210 se asi Hoštejnem se zvednutým sběračem neprojede.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4356
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 19:35:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek_svob:37x je celá taková divná:-). Holt je ta přezdívka víc než přiléhavá
Petr_Šimral: Co by neprojela, jen měnírna bude trochu více protestovat.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 19:38:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:Napsal jsem to nešťastně. Ne po vjetí,ale po vyjetí z neutrálního pole a zadání jízdy vypne HV. Podle různých pramenů,které jsem měl možnost přečíst,je to proto,že Unipulz těchto lokomotiv se při beznapěťovém stavu zablokuje a pokud se zadá jízda(nebo i EDB) dříve,než se ,,vzpamatuje",vypne HV. Proto se stahuje,aby si Unipulz ,,uvědomil",že ztráta trolejoveho napětí není porucha,ale úmysl strojvedoucího a nezablokoval se. Uvádím,že je to není moje osobní zkušenost,nejezdil jsem na tom.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4357
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 20:16:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010:No s tímto jsem se snad nesetkal. Vždy malounko posečkám než zadám tah a pokud to není opravdu akutní, počkám až zhasne kontrolka nabíjení. Ale nevím, proč by zadáním tahu vypínal HV. Že nejde do výkonu, či se zablokují pulsy atd., to se stane, ale HV bum??? A pane kolego mašina v tahu jede i když nejde Unipuls, bum HV následuje až po 20sec. Souvisí to se špatným nastavením ochran, ale několikrát jsem to zažil.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Mexicannos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 4-2009
Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 20:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1.ŘÍZENÍ STÍŽNOSTI:
________________________________________
Dobrý den, dnes (1.3.2011) jsem cestoval zpožděným vlakem 607 Ohře z Kadaně, kde jsem chtěl v Praze přestoupit na R861 směr Brno. V Praze hl.n. jsme zastavili cca v 20:38, při procházení podchodem (východní či severní) směrem k hale jsem viděl všechny tabule zhasnuty mimo 1.nástupiště. V hale jsem si na odj. tabuli přečetl, že rychlík 861 stojí stále ve stanici, rozeběhl jsem se na toto nástupiště kde jsem spatřil pouze koncovou návěst vlaku. Tento vlak nebyl ani hlášen po ohlášeném příjezdu našeho vlaku, takže jsem musel vyčkat na další spoj. Nechci, aby jste kvůli tomu někoho jakkoli postihli, jen prosím sjednejte nápravu, aby alespoň ohlásili poruchu informačních tabulí, nejsem jediný komu tento vlak ujel, ale alespoň kdybych to slyšel mohl jsem improvizovat a sledovat z podchodu pragotrony přímo na nástupištích. S přáním pěkného dne, Keřka Tomáš.
________________________________________________
2. ODPOVĚĎ
Vážený pane Keřko,

obdrželi jsme Vaše podání, ve kterém si stěžujete na nedostatečnou informovanost o jízdě vlaku R 961 ve stanici Praha hl.n. dne 1.3.2011.

Vlak R 607 přijel do stanice Praha hl.n. ve 20,38 hodin (včas). Vlak R 861 má pravidelný odjezd ve 20,39 hodin (odjel ve 20,40 opožděn o 1 minutu). Tento vlak má v jízdním řádu poznámku „vlak nečeká na žádné přípoje“. To znamená, že není od R 861 vlakem přípojným. Z výpisu informačního zařízení (hlášení a informační tabule) bylo zjištěno, že R 861 byl na informačním zařízení vyznačen na koleji č. 8, nástupiště 3 od 20,17 do 20,42 hodin. Vlak byl vyznačen na všech tabulích, samostatné vyznačení v podchodu nebo naopak na nástupišti není technicky možné. Porucha tabulí nebyla v období události zaznamenána V době příjezdu vlaku R 607 byl již ukončen nástup do vlaku R 861, proto nebyli cestující informováni rozhlasovým hlášením o odjezdu R 861.

Věříme, že naše stanovisko přijmete s pochopením a jako dostatečné..


S pozdravem

Jan Behro
oddělení řízení kvality osobní dopravy
Generální ředitelství ČD, a.s.
_________________________________________________
3.DALŠÍ REAKCE:
Vážený pane Behro,
měl by jste lépe studovat jízdní řád, je fascinující, že nejste schopen ani zjistit, že R 607 má pravidelný příjezd 20:28 a ne dle Vašeho 20:38, proto jsem neshledal zbylé informace jako dostačující. Pokud by vlak 607 měl opravdu prav. příjezd ve 20:38, tak mne ani ve snu nenapadne Vám zde psát. Čekal jsem spíše odpověď , kde jste mne měl upozornit na možnost přestupu v žst. Praha Holešovice na Os 12153 (při zpoždění už tak také jezdím).
Další věcí, kterou bych chtěl podotknout je fakt, že v severním podchodě na tabuli u třetího nástupiště nic nesvítilo, to že Vám program ukáže vypsaný vlak na nástupišti ještě neznamená, že zařízení které tyto informace zobrazuje je v pořádku, proto alespoň nedělejte z normálních cestujících méně vnímavé, jezdím týdně cca 1 000km, tak vím, jak vypadá rozsvícená informační tabule...

Děkuji za vyřízení stížnosti a fascinuje mne, jakým způsobem jste ji vyřešili.
Zjistil jsem si tedy sám, že pokud je tento vlak opožděn, je lepší vystoupit již v žst Praha Holešovice a přestoupit do Os směr Libeň.

S přáním pěkného dne, T. Keřka.
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 922
Registrován: 7-2008

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 20:36:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear : dík za odkaz, ale přístup odmítnut, takže zas nic

(Příspěvek byl editován uživatelem simba.)
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Simba nyní i na www.4koridor.cz
PHS je nejdražší a nejméně účinné řešení.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 21:38:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:Je to možné,ba dokonce vysoce pravděpodobné. Jak jsem již podotknul,čerpal jsem informace zde:https://www.k-report.net/clanky/stahovacky-prezitek-nebo-nutnost/? kapitola=1. A moje skrovné zkušenosti se ,,zlobivou" 210 a vyjádření dílny k ní mne v tom maličko utvrdily.
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 22:12:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mexicannos: Pan Behro se evidentně přehlédl ale jinak nechápu o co ti jde. Značka, že 861 nečeká, je jasná, 2 minutový přestup pak samozřejmě nehlásí.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1933
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 01:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Simba: Zajímavé, ještě před odesláním jsem ho zkoušel a fungoval. Tenhle jsem zkoušel teď, tak snad vydrží: http://www.ducr.cz/drurad/2010/vyhlaska101214.pdf
Kdyby nešel, tak jsem to nahrál i sem: http://www.uloz.to/8343513/rpv2011-pdf
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8536
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 13:32:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan Behro se evidentně přehlédl ale jinak nechápu o co ti jde. Značka, že 861 nečeká, je jasná, 2 minutový přestup pak samozřejmě nehlásí.

Prostě pan Keřka potřeboval zaprudit, nic víc. No hlavně, že zdůrazňuje neschopnost Budry načíst info z JŘ, když sám tu podstatnou poznámku o nečekání na přípoje sám nevidí.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 13:32:58    Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral (3284) - já se na ten "problém" lichá > sudá díval tak říkajíc "globálně". Tomu by odpovídala i ta úvaha o přenosu z jiného SJŘ.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1934
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 17:42:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už vidím kde se stala chyba, při kopírování mi tam minule vlezla mezera a blbě jsem to zeditoval. Při překopírování by normálně fungoval.

(Příspěvek byl editován uživatelem bugear.)
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 17:53:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé jak jste na tom s neoficiálními informacemi? Dnes jsem zaslechl "zaručenou" zprávu o tom, že 9000 zaměstnanců živé dopravní cesty přecházejících k SŽDC od příštího roku ztratí novou kolektivní smlouvou nárok na "režijky" a stejně tak i stávající zaměstnanci SŽDC. Prý je rozhodnuto a už se jen hledá cesta k provedení.
Zatímco zaměstnancům ČD zůstane alespoň zdaněná režijní jízdenka.
Stejně se vede debata o údajném návratu červených čepic.
Mexicannos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 4-2009
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 18:24:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DRN: prudit ani ne, nešlo o mne, ale o ty ostatní. :-) Kdyby neodjel až dvě minuty po odjezdu a odjel na čas, tak bych se neozval, ale takhle to vypadalo jako by na náš vlak skutečně čekali (což není nezvyklé byť s oním "vlak nečeká" zvlášť když se jedná o poslední vlak kupř. do Blanska) a díky tomu pragotronu jsem to nestihnul, jinak s přehledem. :-) Ale co, mimo neděle to jistí 12153 Holešovice-Libeň, škoda jen, že to tohle spojení nenabídne také IDOS a člověk si o musí kouskovat.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 11-2010

Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 18:32:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost : Však to zní celkem logicky. Proč by měl dopravce přepravovat zaměstnance firmy které platí za její služby dosti velký peníz za režijní jízdenku?
To by jim měla platit i u SA? Tam by to si neprošlo.
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1412
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 18:40:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost: Tak je vcelku logické, že SŽDC těžko může vozit zaměstnance za "režijní" jízdné, když nemá žádné vlaky... Ale kolektivní smlouva je výsledek vyjednávání dvou stran. Takže nic nebrání odborům v tom, aby vyjednali, že zaměstnavatel koupí svým zaměstnancům produktr jiné firmy - In kartu - a poskytne jim ji za zvýhodněnou cenu (může si s ČD vyjednat množstevní slevu, může to dotovat z FKSP...). Bude to trochu paradoxní, ale výpravčí aj. budou jezdit do práce vlaky, jejichž provoz řídí za plnou cenu. To je normální logika věci a respektování zákonů. Když se rozdělila v roce 1992 energetika, tak zaměstnanci ČEZu přišli o N sazbu, ale dostávali od zaměstnavatele příspěvek an odběr elektrické energie v ceně 200 kWh/měsíčně (zdaněno a odvedeny odvody z mezd). Časem to vyměnili za příspěvek do rulety - penzijného a kapitálového životního připojištění.
Když jste nezablokovali "rozkulačení" železic (a to v celé Evropě), tak holt teď budete bojovat o drobky...

Červené čepice se tu někde řešily... stačí se podívat o pár příspěvků výše.

(Příspěvek byl editován uživatelem johny11.)
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 18:48:50    Odkaz na tento příspěvek  

Kdo má režijku třeba u OBB, DB, MÁV, FS nebo SNCF (myslím zaměstnance drah)
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 19:35:25    Odkaz na tento příspěvek  

Ghost : kvalita té "zaručené informace" má ovšem vážnou trhlinu.
"Režijka zaměstnanců SŽDC s.o." není obsahem kolektivní smlouvy ...
Ten váš "zdroj" by se měl lépe informovat ... jak to s režijkami je. Je to veřejně dostupná informace.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.155.83
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 19:44:55    Odkaz na tento příspěvek  

podstatnou poznámku o nečekání na přípoje sám nevidí
No já ale nikde nevidím, že by pan Keřka požadoval, aby na něj ten rychlík čekal, já jen vidím povzdech nad tím, že kdyby ten pragotron v podchodě svítil, tak by ten rychlík chytil.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 20:58:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost:záleží prý na tom co posvětí vláda.Jestli bude holding,režijky nám zůstanou,jestli ne,nehne se ani kolo.
nostalgik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.91.196
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 07:34:08    Odkaz na tento příspěvek  

já pořád nechápu na co si ti mudrci z gř. Hrajou .cela dráha je na dne, vedou to od 5 k 0 všecko rozkouskovali poštvali proti sobe lidi no kde to jsme?? Za komunistů bylo všecko státní ,v práci byla sranda,modrá armáda byla jedna rodina,výhod bylo daleko vîc a šlo to a všichni se uživili, a každej svou vyplatu dostat musel. Dneska rezijka je to posledni co nadrazaci maj a jeste to je tem nahoře malo,furt ji chtěj zrušit a k ničemu to nevede spíš všecko k horšimu...vedouci posty maj nehorazne odmeny a platy ale to už nikomu nevadi,tak tak přatele takhle se veci maji,my obyčejny lidi jsme drahu a tenhle stat nevydrancovali tak at si za to pykaj ti nejvyssi nahoře co maj za to zoodpovědnost
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 09:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdá se, že jsme to v našem státě s některými logikami opravdu dopracovali k dokonalosti
Nechci tady brečet a vztekle vyhrožovat stávkou. To už jsou potom zase jiné logiky a celkem nad slunce jasné.
Chápu, že nám to spousty lidí i přeje, to už patří k lidské (potažmo české) povaze.
Představa, že zaměstnanci řídící provoz a nedej bože někde i prodávající lístky pro ČD, by si platili ve vlacích plnou cenu je zdá se i přes veškeré paragrafové základy vrcholnou lidskou snahou o dokonalost absurdity.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 09:47:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cui bono? Zamysleme se nad tím,co a komu zrušení zaměstnaneckých jízdních výhod přinese. Fakticky-to jest v penězích-to bude jen další ožebračení. Ale protože by postihlo jen část obyvatelstva,ostatní,hlavně závistivci(cca 80%) budou jásat. Přínos do státní kasy,což by měl být hlavní cíl ministra financí,bude záporný. Protože když zaměstnanec bude nucen použít nějakou dopravu,zpravidla to již nebude železnice,už vzhledem k ceně,ale hlavně z pocitu křivdy a ponížení. Dále-motivace strachem,známá ze vztahů manažerů k zaměstnancům v obchodních řetězcích,na dráze fungovat nebude,ono to totiž není možné. Takže:znechucený zaměstnanec bude pracovat tak říkajíc do výše svého platu. Co musím to udělám,ale nic navíc. Příklad:při mimořádnosti se výpravčí nebudou starat o přípoje a informovanost cestujích víc,než jim nařizuje předpis. Strojvedoucí se nebudou starat o případné krácení zpoždění,jejich přístup k poruchám hnacích vozidel,která jsou stejně většinou letmo,se omezí na nahlášení poruchy podle předpisu. Samostatnou kapitolou jsou důchodci. Pro mnohé z nich jsou jízdní výhody posledním poutem k podniku,kde strávili desetiletí a mnohdy mu i obětovali zdraví. Ale ani oni nebudou jezdit vlakem,byť zatím mají slevu,opět z toho pocitu ponížení.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4359
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 10:05:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost: Řídící letového provozu mají režijky u leteckých společností? Vy absurdito.....
Toho supergaunera Kalousků nemám vůbec v oblibě, ale pokud jsem tomu dobře rozuměl, tak jen chce zrušit drtivou většinu vyjímek (nevím proč ne všechny) a nahradit jakýmsi výdajovým paušálem. Tím by každý (občan nebo jen zaměstnanec?) měl před státem stejnou výhodu (nevýhodu). A pokud nějaká fy poskytuje svým zaměstnancům nějakou nepeněžní výhodu, tak to je (respektive bude) zdanitelná položka (příjem). Pokud tomu dobře rozumím?
A že přijdem o režijky (nezaměstnanci ČD) byla jen otázka času, sice je nesebral ani Hitler ani komančové, ale tahle banda "demokratů" je v mnoha ohledech mnohem horší...
Pokud to bude ve stylu všichni a nebo nikdo, státní služby používáme všichni stejně, proč ne?
Jen na okraj, to že přijdem o režijku se mě docela citelně dotkne, ale zas musím uznat, že mám oproti jiným občanům dost velké zvýhodnění (zatím).
Výp:Jestli bude holding,režijky nám zůstanou,jestli ne,nehne se ani kolo. Dovol abych se ti vysmál....holding na tohle nemá vliv vůbec a stávka (pro režijky či stravenky??) Tak na to zapomeň...Jak by si zdůvodňoval svoji stávku...zaměstnanci jiné fy mají režijky a my ne? Já bych chtěl zas lacinější uhlí, když ho mohou mít (pokud mají, nevím) horníci..dyť jim to uhlí vozím k zákazníkům....
7477010: znechucený zaměstnanec bude pracovat tak říkajíc do výše svého platu. Co musím to udělám,ale nic navíc. Kéž by někdy nastalo, aby zaměstnanci aspoň dělali to co mají a jak mají...S menšinou, kterou baví dělat svou práci pořádně je to paráda, s většinou je to čím dál tím otřesnější. Ale jaký pán....
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
nostalgik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.23.48
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 10:07:45    Odkaz na tento příspěvek  

a proto řikám zlatý komunisti,ty se aspon zastali delnickeho lidu ale tohle kalouskove symposium nema obdoby!!
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 10:32:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Jsem rád, že jste mým příspěvkem tak pobaven, doufám, že vám to alespoň zlepšilo nedělní náladu. Škoda, že toto téma se mi příliš humorným nezdá.
Srovnávat řídící letového provozu se zaměstnanci řízení provozu u železnice mi ale stejně přijde v mnoha ohledech dosti neobjektivní a nefér. Ať už se týká jejich finančního ohodnocení nebo možnosti využíti letedla na cestu do práce.
Ano, Kalouskův výdajový paušál bude. A to prosím celých 250 kč měsíčně. Tady se musím smát zase já.
Takže.

7477010: Strojvedoucí přeci zůstanou zaměstnanci ČD ne? Těch se tahle debata netýká.

A ještě si dovolím jednu malou poznámku. Myslím, že toto trvalé porušování sociálního smíru v této zemi (viz Policie, Hasiči atd.) povede k nevyhnutelnému a předčasnému pádu této vlády. Neboť postižených už začíná být slušný kousek volebního koláče. Na nesmyslné strašení Řeckem a podobné výdobytky moderní propagandy už podruhé snad neskočí ani ti méně chytří občané
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 10:37:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To co se týka režijek je jen kapička v moři bordelu a průseru co bude od 1.7 při přechodu pod SŽDC.Nikdo neví jak to bude a co bude do budoucna, nic neni připraveno.to že vzniká nějaká parta hic co by se měla starat o přechod je sice prima, ale nic se neděje.Jinak jak to bude od 1.1.12 to nikdo neví, jsou to pořád informace jedna baba povidala.Je bordel v předpisech, v pravomocích a celkově je celý system v rozkladu.Ve vedení sedí lide, kteří s drahou nikdy neměli nic společneho.Ano rozumí ekonomice, to je tak celé, ale nemyslím si, že se snaží situaci nějak zachránit.No ale můžeme si za to sami, co jsme si zvolili za vladu to máme.Ta si tam dosadila tyhle panaky a ty jen pracujou k jejich vlastnimu prospěchu.Na dráze byl vždy bordel, ale fungovala, to co se dělo s penězma, řeknete mi kde se nehrabe a nehrabalo:-).Ale to co se děje teď, schopní lide raději odešli nebo byli vyhozeni, aby nepřekáželi.Hrstka tady zůstala, ale jsou malí pani, aby mohli něco udělat.Jooo kam až tohle dojde....
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 10:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nostalgik
Jak kterýho dělnickýho lidu...

(Příspěvek byl editován uživatelem ES-499009.)
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 10:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak co se týče Kalouska, ten pán je težký alkoholik a nemůžem se divit, že vymyslel to co vymyslel.Prostě se celej tenhle kocourkov žene do totalních s.....Jen jsem zvědav jestli někdy lidi vyjdou do ulic a udělaj další defenestraci :-).
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 10:51:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer o11: Souhlas. I když Češi moc na stávkování a protestování nejsou, tak všichni jistě vědí jak se to říká s tím džbánem a uchem .
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4361
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 11:07:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost: A co je objektivního na tom, např. sousedé jezdí do stejného místa výkonu práce do stejné fy, stejné profese a jeden platí měsíčně 250 Kč a druhý 25O Kč ročně.
Jinak s vaším posledním odstavcem souhlasím. Jen jestli by eventelní pád vlády byl přínosem?
Dispečer_o11: buď v klidu, když se rozjíždělo Cargo, tak to na chvíli taky zkolabovalo. Postupně se to rozdejchalo (díky iniciativě spousty lidí) a pak se mohli páni plácat, jak to úspěšně zvládli...No a díky těmto lidem to funguje dodnes i když mnozí dělají vše pro to aby to nešlo.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1512
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 11:08:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli bude holding,režijky nám zůstanou,jestli ne,nehne se ani kolo.

Opravdu geniální myšlenka vyděrače....
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 11:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost:svým příspěvkem jsem nemyslel stav,kdy např.výpravčí přejdou pod SŽDC. Měl jsem na mysli úplné zrušení všech zaměstnaneckých benefitů a jejich nahrazení slevou na dani. Takže když se stát,který na tom není se svou kasou nejlépe(důvody nechme jiným a na jindy) dále sebeožebračuje-fuj,to je slovo!-tím,že to,co ho nic nestojí nahrazuje výpadkem na svých příjmech,je v něm něco hodně špatně.
Oldcerry:Objektivita s tím nemá nic společného. je to otázka tradice-ani Hitler,velký prosazovatel silniční dopravy,ani prezident Zápotocký,velký odpoůrce železničářů z principu,na jízdní výhody nesahal. Asi věděli proč,opět se musím vrátit k onomu,,Cui bono?".
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 11:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
Mě tohle nechává uplně chladným.Nic s tim stejně udělat nemůžu, jedině pak jit pomoct hazet lidi z oken:-).Prace zatim je, zdravý sem a to ostatní v životě funguje jak si přeju.
Veř, že vím jak to vypadalo na Cargu když se to rozjíždělo.Taky to byl zmatek a bordel.Jenže ted je to ještě horší a to co se děje ve vedení a jak s celým podnikem nakladají.Je to k plači a hlavně jak zachazejí s lidmi dole. To je mazec!!.Jen si vem jak třeba dopadli dispečeri carga tady v Ustí a co si alespoň museli vybojovat že je zruší.Smutné.Nezlob se, ale Cargo se potapí dost rychle a spěje to jen k tomu, že to nakonec prodají težce pod cenou nějaké nadnárodní společnosti třeba DB Schenker a nebo jiné.Pokud se to nevrátí po České Dráhy.Třeba.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2049
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 12:12:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgik: Spíš si myslim, že to byla jenom rejpačka že?
Jestli ne, tak pisatel asi nemá zrovna moc daleké obzory. Nebýt těch zas... komunistů, tak tady nejsme v takové p*deli, v jaké jsme teď, zadlužený až po uši na koho se podíváme, nezodpovědní sami za sebe, bez uvědomění za naše činy, zem, majetek, nic. Prostě konečná.
Jestli vůbec někdy, tak bude trvat ještě minimálně 30-50 let, než se tady postupně napraví, co bolšoj bolševik "budoval".
Jenom mám obavu, že v lidech se to nenapraví už nikdy. Člověk a mezigenerační duševní dědictví totiž není jako počítač, kterému přeinstalujeme software, když se nám jeho stará verze už nelíbí.
A smýšlení současných lidí vykazuje veškeré známky postkomunistického držhubenství, nezodpovědnosti, neuvědomění, nesnahy, apatie, vlezdoprdelismu, pokřivenosti povah... a výjimky z pravidla jsou zpravidla odsouzeny jako přinejmenším podivínské, ne-li "velmi radikální" a stejně tak tvrdě potlačovány. Jako za bolšoj bolševika. Tak co jsme si vlastně vyzvonili v tom devětaosmdesátém, no?
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
realista
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.146.185
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 12:24:26    Odkaz na tento příspěvek  

Nebýt těch zas... komunistů, tak tady nejsme v takové p*deli

Hele blbečku autobusácká, tahle republika neměla v roce 1989 zahraniční dluhy a jenom "privatizace" bank nás stála newjméně 350 miliard. Takže posledních dvacet let se žilo z toho, co se udělalo před tím. A najednou jaksi už není co rozkrádat a Titanik jde ke dnu... Drž se volantu a nežvaň o tom, o čem nic nevíš...