K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 21. března 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 21. března 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 12:37:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636:Skromný dotaz-vy jste to prožíval,vy jste v povolání začínal a léta sloužil za ,,těch zlých komunistů"? Já ano,a asi proto máme velmi rozdílné názory na tuto dobu a její důsledky. Nebylo to růžové,ale nebylo to ani tak zlé,jak píšete. Nyní usuzuji podle sebe-nastoupil jsem a nikdo na mne nekoukal přes prsty,snažil jsem se pracovat co nejlépe,ne proto,že by mne někdo nutil,ale protože mne to moc bavilo. Neměl jsem se špatně jak po hmotné,tak i po osobní stránce-dostupné bydlení,slušné vztahy na pracovišti a hlavně žádné obavy z budoucnosti. Každý,kdo byl v té době třeba strojvedoucím jako já věděl,že když nespáchá těžký zločin nebo nepropadne alkoholu,nebude vyhozen a do důchodu odejde důstojně a s poděkováním. To jsem už nestihl a tak jsem si vyhazov musel prožít se vším všudy. Závist se nepěstovala zdaleka tak jako dnes,žádné držhubenství, nezodpovědnosti, neuvědomění, nesnahy, apatie, vlezdoprdelismu, pokřivenosti povah jsem nezaregistroval. Jistě,byli kolegové,kteří se přes politickou angažovanost dostali výš,než by měli,ale copak to dnes neexistuje? Určitě jsou povolání,kde to bylo jinak dříve i dnes,ale práce na železnici dříve byla lepší,to mi nikdo nevyvrátí.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1027
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 12:52:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak jak říka realista.
Komunisti nějací byli, všichni víme, ja to zažil jako dítě tak o tom moc mluvit nemůžu:-)Ale jako dítě jsem se měl skvěle a když vidim dnešní generaci co z toho roste, pardon chce se mi blít:-(
Průser byl po 89, že hodně lidi nemělo nic a najednou rychle přičichlo k penezům, ale místo aby se s penězi (a nejen s nimi)dobře naložilo prostě dopadlo to jako to dopadlo, rozkrádalo se a hamty hamty.Kdyby se ta privatizace nezvrhla v rozkrádání za 10 let jsme mohli dohonit to co se 50 let kurvilo.Komunisti nás drželi u huby:-) a pak se naskytla koryta a šlo to jako po masle.Ale to neni jen tady u nás, celý východní blok je na tom stejně.Ale my přeci jenom se máme nejlip:-)ZATIM:-(

7477010:
Uplný souhlas!!!!


(Příspěvek byl editován uživatelem Dispečer O11.)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2050
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 13:05:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

realista: Hele ty blbče anonymácká. Nejdřív přestaň kolem sebe prskat jak při záchvatu a potom si zjisti, jak "úžasně bez dluhů" jsme na tom za komančů byli a kolik peněz nám po pádu RVHP dodnes jisté země zářných včerejšků dluží. Jsou to miliardy. A kdo nás rozkradl při slavné kuponové privatizaci? Pořád ty stejné osoby. Jenom s převlečenými kabáty a zahozenými stranickými knížkami. K tomu se přidali zasloužilí veksláci, co mohli volně dejchat i tenkrát a měli to za všimné. Jenom teď už neobíhali nároží, ale šli na to odshora a ve velkým.
--------------
7477010: Jistě, pokud se na to podívám pohledem jedné osoby, které se nic jiného netýká, pak to mohlo být lepší...
Skromná odpověď na skromný dotaz: dobu jsem naštěstí tolik prožívat nestačil, protože bych stejně jako celá moje rodina pravděpodobně byl "za zásluhy" perzekuován. Už bych možná neskončil v lágru 50. let jako babička, už bych možná nebyl odposloucháván STB, už by mě nevyhodili ze školy a nezničili mi celý život, neukradli by mi dvě továrny, vilu, úspory... Nepřišel bych jako blízký příbuzný o nejlepšího kamaráda, kterého nepustili na léčení závažné nemoci do Fancie, kde by ho vyléčili.
Ale pro tohle všechno co se mně "osobně" nestalo, bych tu dobu stejně nechtěl zažít.

Ale evidentně tady nemá cenu být objektivní a mít jiný názor. Tak vám železničářům přeji, ať se vám daří i v tomto zlém kapitalismu dobře. Věřte, že to není jednoduché nikde. A nikdy nebylo. Je to jenom na každém z nás.
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 13:07:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

realista:
Proč tak zostra?Vždycky bylo pro a proti.Musíte uznat,že i díky komunismu se naše republika jistým způsobem zakonzervovala.A že teď je to samej podvodník a tunelář a divoká mládež?A co kdyby se po válce naše republika obrátila druhým směrem a posouvala se dál postupně a zvolna?Víte jak to myslím.Bylo by tady taky tolik hajzlíků?
Každá doba má svoje.Nejde přeci vyzdvihovat jen pár věcí a zapomenout na ostatní.Taky sem ze spousty věcí smutnej,nasranej,ale to byl můj táta i předtím.Dělal na dráze a byl spokojenej.Dělal to rád.Ale zase se nemohl věnovat tak jak by chtěl svoji velký vášni.Horám.Myslím těm ve světě.
Jak sem psal každá doba má svoje.Snad bude líp.Nevím jestli to stihnu já,ale děti snad jo.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 13:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Es499009:Moc bych to Vám i Vašim dětem přál. I já mám děti,dnes už čtyřicetleté,mám i vnuky. Ale jak sleduji dění,vypadá to na nesplnitelné naděje.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 13:17:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Věřte, že to není jednoduché nikde. A nikdy nebylo. Je to jenom na každém z nás."

Komiku.
Utúlien aurë...
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 678
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 13:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010:
Tak to máte děti v mém věku..I já si říkám,jestli to spíš nebudou mít lepší moji vnuci.A jestli někdy vůbec....
Ale když vidím moji 16-ti letou dceru a její vrstevníky,jak to všechno berou bezstarostně...je to občas mimo moje chápání.Holt,jiná doba.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 13:26:15    Odkaz na tento příspěvek  

Vážení, bez emocí.
Stravenka je "náhradním" způsobem tzv. závodního stravování u těch zaměstnavatelů, kteří nemají vlastní závodní stravovnu nebo u těch zaměstnanců, jejichž pracovní režim nedovoluje využívat závodní jídelny třeba v době 11.00 - 14.00.
Pokud má podnik svoji "závodku", tak ji ve smyslu příslušných zákonů provozně financuje, tzn. že do ceny jídla se nepromítnou provozní (investiční) náklady, pak ještě dává zaměstnancům příspěvek na jídlo. Takže ten zaměstnanec zaplatí řekněme 50 % skutečné ceny, kterou by za stejné jídlo platil v hospodě.
S ohledem na majetkoprávní poměry v budové "na nábřeží" a vztahu k závodní jídelně (a od toho se odvíjejících finančních vztahů a toků) platí za týž dlabanec jinou částku pan ministr dopravy (méně) a jinou pan generální ředitel Českých drah (výrazně více).
Rozdíl mezi skutečnou cenou a tím, co strávník platí je taky zaměstnanecký "benefit" srovnatelný se stravenkovým benefitem ... jak tohle bude řešeno ?
Zruší se příspěvky na závodní stravování a strávník bude platit plnou cenu a jako "odškodné" dostane slevu na dani ve výši 250 Kč, což "proobědvá" za týden ...

Debatovat o "režijkách" nemá smysl, pochybuji, že lze vydat zákon zakazující "režijní jízdenky". Tedy technicky ho vydat lze, ale nelze zabránit tomu, aby to zaměstnavatel nevyřešil jinak. Například služební jízdenkou, kterou bude moci zaměstnanec používat "za příplatek" i pro "soukromé" účely a pro rodinné příslušníky bude možnost přikoupit si něco, jako je "doplatek" na I. třídu ...
Stejně tak by mohl následovat zákon zakazující "benefit" v podobě dalšího týdne dovolené, pětidenního marodění bez neschopenky apod.
Tím spíše, že "režijky" jsou daněny běžnou DPH, takže tam žádnou výjimku nespatřuji.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 13:30:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Es499009:
Budou snad:-) Ale né v téhle republice.Pokud budou moct utečou.Možná to tady dopadne jako v Irsku kde všichni co mohli utekli do světa a hrstka tam zůstala.Dneska tam vládnou Polaci a cást východu:-)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4362
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 13:40:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: ....do důchodu odejde důstojně a s poděkováním. To jsem už nestihl a tak jsem si vyhazov musel prožít se vším všudy. Pane kolego zcela nepokrytě tady lžete, odešel jste na DSP za důstojných podmínek. Nebo snad jste byl vyhozen bez odstupného a dalšího bonusového navýšení? (Jedině v případě závažného porušení pracovní kázně a to myslím není váš případ.) A vaše generace vyrůstala s tím že odejde do penze v 60 a ono je to špatně, že vám to bylo umožněno?
U hodně kolegů jsem poslouchal fňukání, jak je jim špatně, jak už to zdraví neslouží, jak je ty noční ničí (ani jedno nezpochybňuji) a když jim byl nabídnut odchod, opakuji za důstojných podmínek, tak mluví o vyhazovu....
Tohle fakt na mě nezkoušejte o tomhle vím opravdu hodně!
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2051
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 13:52:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia: Komik jsi ty, stejně jako každý, kdo je zaslepený jak klepna na návsi. Nehodlám tu už o tom s vámi diskutovat.
Potom jste ovšem lhali sami sobě, když v listopadu 89 byly mašiny ověšené transparenty, jako do toho modrá armáda jde se studenty!

Nic, máme demokracii kterou uznávám, tak si to svinstvo rudý pro mě za mě zase volte, já jen doufám, že už k moci nikdy nepřijdou a že postupně jejich voliči budou ubývat přirozenou cestou. To je všechno co jsem chtěl v tomto tématu říct.
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4363
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 13:52:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11: Věřím...bylo to docela šou...
O ostaním nevím... (Koho chleba jíš...).
Ale případná prodej Carga (nevím, neslyšel jsem)by pro některé byl obrovské překvapení... že po nich někdo chce aby v práci pracovali a dělali to co mají a jak mají.
Pokud se to nevrátí po České Dráhy.Třeba. Pro všechny svaté, jen to ne!
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1030
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 14:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
No je to jedna z Bártovo vizí vrátit vše pod jeden celek:-).Ale.... tahle vláda tu dlouho asi nebude.A zase všechno bude jinak:-).Zatím to do 31.12.11 nějak doklepem a pak se uvidí.Co si ti koumáci připraví
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 15:49:16    Odkaz na tento příspěvek  

Mistře autobusáku (Ml636).U které firmy jezdíte? Vy tam režijky nemáte?
Jak jezdíte do práce?
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 16:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:Špatně jste mne pochopil. To,že jsem měl štěstí a mohl využít DSP bylo dobré. Ale,nezlobte se,důstojný odchod to ani maličko nebyl. Když pominu to,že mi byl pouze předán list papíru,kde bylo napsáno,že budu propuštěn,neboť Federace strojvůdců odmítá podepsat kolektivní smlouvu,mne jednání zaměstnavatele doslova urazilo. Ani slovo uznání za dlouhá léta věrné služby,o naprosto bezproblémovém výkonu,popřání pevného zdraví a i ta podaná ruka nadřízeného chyběla. Hodně mne roztrpčilo zejména to,že jedinými,kdo mi poděkoval a rozloučil se podáním ruky,byli opraváři,kteří ocenili m.j.to,že jsem si s nimu po technické stránce velice rozuměl. Ale z vedení provozu nic,jen velmi špatně skrývané trpké poznání,,už aby byl pryč,co s ním,když jich je moc". A to bylo horší(aspoň pro mne),než upřené odstupné,které nedostali kolegové,kteří museli odejít o dva měsíce dříve.
Jojo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 9-2009

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 16:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: To je všechno co jsem chtěl v tomto tématu říct.
Chvalabohu. O živote pred rokom 1989 viete lautr ho..o, tak sa k nemu v budúcnosti nevyjadrujte.A rozprávky o babičke sme už počuli. Nič nové ste nedokázali vymyslieť.
On the Internet:
Men are Men.
Women are Men.
Children are FBI Agents.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2052
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 17:30:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo: Že jsem tu dobu nezažil, neznamená, že k tomu nemám právo se vyjadřovat, nebo že tomu nerozumím. Rozumím a moc dobře. Ale nehodlám tady na to téma psát práci. Stačilo mi to už ve škole, kde jsem se tím po ekonomické stránce zabýval. Po té lidské jako zájemce o historii ve svém volném čase.
Pravda, charakteristiku trakčního elektromotoru mě tam nenaučili, tak jako možná vás, ale zase mám otevřené oči na tomhle poli.
Nič nové ste nedokázali vymyslieť
A to nestačí? Pravda, koho se to netýká, tak asi ne.
---------------------
ex fíra: DP Praha a.s. 100% akcionářem je město Praha. Režijky samozřejmě máme a pokud se na ně bude plošně sahat, asi o ně přijdeme, resp. nám je zdraží, stejně jako o stravenky, pokud se podnik neuvolí je dotovat ze svého.
Ale nevěřím, že by tyto změny prošly. Reakce na to by byla silná. Jen zkrátka nové koště se zase snaží mést skrz alkoholické výpary dobře. Při poslední zdejší hádce o rušení stravenek to tady vypadalo stejně.
Jádro problému je ale úplně jinde. Ani jednou jsem neřekl, že s tímto krokem souhlasím. Nesouhlasím a budu první, kdo půjde do ulic, pokud se půjde. Ne však po boku komunistů.
Jen jsem si dovolil ozvat se proti zastánci komunistického totalitního režimu. I on musí počítat s tím, že s jeho názorem může někdo nesouhlasit.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3614
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 17:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: Já si dnes v pracovním procesu po třiceti letech žádné iluze nedělám. V ekonomice a pro podnik jsme jen lidské zdroje. Pokud některý zdroj vyhoří, nahradí se jiným. Další možností je, že se zdroj vyhodí a zátěž převezme jiný zdroj a život jde dál.
Odchod na sociální program bylo jen zbavení se starých zdrojů. A ještě jim děkovat? Zaplaťpánbůh, že jsou v ... a nám zbyde víc peněz.
Fakt, žádné iluze si nedělám a také nic dobrého v pracovním životě nečekám. Beru jej jako nutné zlo k přežití. Ale samozřejmě, každí jsme jiní...
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 18:07:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ:A o tom to je. V dobách,kdy jsem začínal(schválně neuvádím letopočet,abych nedráždil) jsme lidské zdroje nebyli. Byli jsme pracující,které práce bavila a tak se k ní podle toho stavěli. Pochopitelně,byli i ,,lidské zdroje",kterým šlo pouze,nebo hlavně o peníze. Ale ze zkušenosti si troufnu tvrdit,že jich byla méně než polovina,spíše třetina. Ale i s nimi se zacházelo jako s lidmi,ne se zdroji,nikdo je-pokud se závažně neprovinili-nevyhazoval pro přebytečnost. Já a mnoho mých kamarádů jsme pracovní život brali ne jako nutné zlo,ale jako příležitost si něco dokázat a byli jsme na svou práci hrdí. Domnívám se,že to bylo lepší,a to na obě strany.
Ml636:promiňte,ale na takové právě to,,nové koště,co se zase snaží mést skrz alkoholické výpary dobře" netrpělivě čeká. Na tom,co hlásáte-a je to jen Vaše věc-je totiž z velké části založena jejich strategie:rozděl a panuj. A to není pro lidi práce nic příznivého.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2053
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 18:37:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: Mohl bych nad tím mávnout rukou, ale mám husí kůži z toho, jak spousta lidí prostě nemá pravdu, když říká co říká.
Politika v téhle zemi je svinstvo. Ale kdo nám vládne? Kdo přehodil kabáty po revoluci, kdo se snaží urvat si jenom pro sebe?
On ani na nikoho čekat nemusí. Lidi mu totiž sami na všechno skočí. Ale já to nejsem.
Byli jsme zvyklí na 40 let diktátu a oni to moc dobře vědí, takže v tom pokračují. A právě tady je to na nás. TOP 09 volili lidi z blbosti, protože jim skočili na špeky a protože hlasovací právo dostali joudové, co ještě nepoznali, co to znamená uživit rodinu z platu nepodnikatele, nebo nemanažera.
Ale v tomhle nám komunisti nepomůžou, ani oranžový. Nebo proč si myslíte, že jo?
Na druhou stranu, kde je psáno, že v kapitalismu musí být manuálně pracující člověk nula, jako je to u nás, kde si kapitalismus naše vláda vykládá pořád po svém. Ani pro kapitalismus by neměl být dělník nula - protože ani bez něj by se stát nehnul. A správně smýšlející kapitalista a vlastník podniku to moc dobře ví a se svými podřízenými tak zachází!
Pokud ne, je něco špatně a musíme se ozvat.

Je špatné, že se v dnešní době v podstatě vracíme do USA 20. let minulého století. Ten systém by už měl být přežitý. Ale oni si dovolí to, co je lidi nechají si dovolit.
Je to fakt na dlouho a ve spoustě věcí bychom se shodli, ale nesouhlasím s tím, že komunismus, plánovité hospodářství, je lékem na tyto problémy. Ani, že "tenkrát bylo líp", přestože teď rozhodně dobře taky není.
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
managor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.30.111
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 19:13:41    Odkaz na tento příspěvek  

7477010: Mohu se zeptat, jak se dříve zacházelo s lidmi na dráze, v čem byl lepší přístup zaměstnavatele? Děkuji
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 869
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 20:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

managor: Stejný odchod od podniku jaký zažil 7477010, proběhl i u mého otce. Po 41 letech na lokomotivě si s ním ruku podali službu konající točnář, dílňáci ve směně a strojmistr. Trošku smutný za léta práce bez nehod a průšvihů. Ovšem z vedení nezájem. Mimochodem taky to bylo v době nepodepsání KS. Dříve prý ještě náčelník při odchodu do penze přišel popřát...
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant)
je: VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou, při vnějších teplotách od -40 do +45 °C. (návod - Lada)
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 20:23:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro ubohého Rapiho:Já jsem JEN shrnul závěr z volně dostupného dokumentu ke stažení na stránkách OSŽ.U mě ste jen stejně ožralá odpadlá existence stejně jako Kalousek.Ho může podporovat jedině alkoholik,protože mají stejný úděl.Stávku jako takovou nepodporuji,ale když není dohody..... . Ono to stejně dopadne úplně jinak.Závist je prostě sviňská vlastnost.Ale co může čekat člověk od národa,kterému velí zloděj prezident,ožrala chemik s kriminálními sklony,soukromé očko neštítící se odposlouchávat své kolegy a na závěr perlička: zkrachovalej novinář ve funci ministra vnitra.Prostě Kocourkov
Kraj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.91.210
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 20:59:47    Odkaz na tento příspěvek  

Takže John odešel z Novy do politiky, protože je "zkrachovalej novinář"? :D A ty předcházející plky se mi taky líbí. :-) Hele, nechte si to do své hospůdky, ať si můžete s Jardou, Péťou a Pepíkem zanadávat tam, tady na to není nikdo zvědavý.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1415
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 21:07:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nesouhlasím s tím, že komunismus, plánovité hospodářství

Jenomže komunismus = společenské vlastnictví výrobních prostředků. Račte si přečíst toho posmívaného Marxe. O plánovitém hospodářství tam není ani slovo. To je pozůstatek rozvratu ekonomiky za občanské války v Rusku, který se někomu (JVS) náramně hodil k ovládání lidí. To co se tady vydávalo za socialismus a málem komunimus byl byl státní kapitalismus.
Uvědomte si pár věcí - méně než 10 % lidí vlastní/ovládá 90 % světových zdrojů. 65 let tu nebyla pořádná válka, kvalitní medicína radikálně snížila dětskou úmrtnost a prodloužila lidský věk = lidí je více než dost a tudíž jejich cena se limitně blíží nule ... Tak mi sakra uveďte jediný důvod, proč by se nějací Bakalové, Komárkové, Kellnerové, Babišové, Vítkové a jiní (když zůstaneme v české kotlince) měli chovat slušně k námezdně pracujícím? Když za 99 % z nich najdou bez problémů okamžitě náhradu?

Btw - zeptejte se starších kolegů, jak to bylo se zákazem nastupování "kaštanů" předními dveřmi. Soudruzi řidiči se usnesli a vedení DP sklaplo kufry. Protože řidiči byli "dělníci, vládnoucí třída" a vedení byli podezřelí "THP". Zkuste si dneska jako "dělníci" nějakou nekázeň ... třeba ústrojovou.

Suma sumárum - člověk, který nic nemá (ve smyslu výrobních prostředků), živí se vlastníma rukama nebo hlavou a volí pravici zaslouží ve stylu starého vtipu z protektorátu lístky na seno, protože to je vůl...
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 21:09:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já do hospůdky nechodím a John je zkrachovalej novinář a naprosto neschopny ministr,viz podpisová akce.Ale jo,nadávejte na mě,vždyť jsem nádražák,nejblbější to skupina v republice.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1416
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 21:13:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Ziklmunde, zaspal jste dobu - zaměstnavatel nemá povinnost zajišťovat zaměstnancům stravoání ani v závodních jídelnách, ani "náhradním způsobem". Pouze bylo-li to dohodnuto v KS nebo stanoveno vnitřním předpisem. Viz § 236. Povinnost "umožnit zaměstnancům ve všech směnách stravování" je vykládána tak, že zaměstnanec má právo na přestávku na jídlo a oddech a pokud možno na nějaký koutek, kde si mohou sníst donesený krajíc chleba a vypít meltu z bandasky...
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 21:15:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

managor:Viz můj příspěvek č.150. Ale kdyby to nestačilo-když např.strojvedoucí udělal něco navíc(a to bylo dost často),tak se mu prakticky vždy dostalo aspoň poděkování,třeba od výpravčího,kterému pomohl z prekérní situace. Daleko více se dbalo o lokomotivy a mot.vozy,dnes se vše svádí na ekonomické využití a neotupělí Strojvedoucí(to velké S není překlep) na chudinkách lokomotivách,kterým nemohou pomoci,trpí. Další příklad-turnusy. Dříve-je pravda že se to protáhlo i za r.1989-se strojvedoucí aktivně zúčastňovali při přípravě turnusů a jejich hlas často dopadal na velmi úrodnou půdu. Dnes je prostě turnus,rozvrh služby sestavován způsobem-nelíbí,jdi jinam.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 21:28:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636:Tak už naposledy-v kapitalizmu je manuálně pracující člověk nula. To je totiž principielní otázka-pro zaměstnavatele(výjimky existují,byť asi jen v malých firmách) je manuálně a většinou i duševně pracující člověk opravdu lidský zdroj. Kapitalista nerozlišuje mezi tím,kdo či co mu generuje zisk,to by nebyl kapitalistou. Opotřebený či nadbytečný stroj se prostě vyřadí a sešrotuje,vydojená kráva jde na jatky a opotřebený či nadbytečný zaměstnanec je propuštěn,bez poděkování a bez zájmu o jeho osobu. V reálném socializmu(komunizmus nikdy nebyl),kdy nebyl důvod generovat zisk,se takový způsob prostě nepěstoval. Vedoucí zaměsnanec byl buď slušný člověk anebo hulvát,ale kontrola nad ním byla daleko větší než teď. To je prostě fakt,daný vývojem a snadno zapamatovatelný,tedy pro toho,kdo zažil obojí a srovnávat chce. Individualizmus,který prosazujete Vy,je v případě manuálně pracujícího zaměstnance cestou do pekel.
managor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.30.111
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 21:44:09    Odkaz na tento příspěvek  

Souhlasím, že nadřízení by např. při odchodu zaměstnance do důchodu či při situaci, kdy strojvedoucí udělal něco navíc, by ho rozhodně měli ocenit.
S čímž nesouhlasím, je, že v podstatě obhajujete tehdejší obrovskou přezaměstnanost, kdy se ve stanicích lidi váleli a turnusy se některým strojvedoucím líbili, protože moc nepracovali. Pravda, dnes je to zase extrém, obraty, kde se to jen tak tak stíhá, lidí je všude málo.
Že by byl manuálně pracující člověk nula, si nemyslím. I ten kapitalista moc dobře ví, že když bude zaměstnanec spokojený, je to pro něj lepší než mít někoho, kdo není spokojený, a tedy se moc nepředře.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3617
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 22:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve stanicích se lidé váleli
Jak kteří, jak kdy. Pamatuju dobu (kolem roku 1975), kdy v jedné nejmenované vlakotvorné stanici chybělo na ranžíru do stavu téměř 32 posunovačů a u jízdní služby to bylo neuvěřitelných 73 osob.
Ti zbývající je museli nahradit přesčasovou prací. Roční limit 560 hodin přesčasové práce byl u mnohých vysoce překročen.
Samozřejmě u profesí pracujících tzv. v klídku za bukem, nedostatek lidí řešit vůbec nemuseli a lidí tam bylo pořád jako sraček. Zvlášť v kanclech.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 22:10:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

managor:

7477010: Ach jó. Tohle je na věčnou diskusi, tak to uzavřme. Ať se o politice hádaj politici.
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 22:12:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

managor:Kolik jste toho odjezdil? Přezaměstnanost je relativní pojem. Proto se dnes tak často dočteme-porucha vozidla a NAD,poškození TV a NAD. Kapitalistovi je jedno,je-li zaměstnanec spokojený či ne. Pro něj je důležité,že mu svou prací generuje zisk.
Ještě k turnusům strojvedoucích:i když do jeich tvorby mohli strojvedoucí zasahovat,neznamenalo to,že by na základě jejich zásahů pracovali méně. To je totální blbost. Počet a poloha vlaků i počet strojvedoucích byl striktně dán,na to neměli vliv ani strojvedoucí,ani technici provozu v depech. Ale šlo o něco jiného-udělat to tak,aby se nemuselo nastupovat a končit v nevhodných časech,aby některé směny nebyly až na krev,pokud to šlo udělat jinak. Osobně jsem to jako strojvedoucí dělal deset let,za obou režimů.

(Příspěvek byl editován uživatelem 7477010.)
kremak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 22:14:56    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové bavíte se zde o benefitech tj: režijkách. Dnes jsem sledoval soudruha Kalouska na ČT1 a při jeho upřímné starosti o plnou státní kasu mne napadla otázka jsou-li odpisy z daní u podnikatelů, či firem též benefity nebo ne? Když si pan podnikatel odepisuje sportovní Porsche z daní tak je to pro mne benefit jako sviňa, ale o tomto zvýhodnění už však jaksi zapomněl soudruh Kalousek mluvit. Může si normální člověk z platu koupit Porsche za 6mega? Nemůže, protože si z té almužny co dostává např od ČD na něj ušetřit. Odepsat ho, ale taky nemůže! Za koho tedy pan ministr lobuje. Až si budu moci jako zaměstnanec odepisovat z daní Porsche, kterým budu jezdit do práce tak tu režijku potřebovat nebudu vůbec. Jo benzín jde též napsat do nákladů. A co je za peníze, které si vyplácí měsíčně páni poslanci na dojíždění do parlamentu? Je to též benefit v hodnotě 30tis měsíčně. Ať mi soudruh Kalousek sebere režijku a já milerád přijmu kompenzaci těch 30táců měsíčně na dojíždění do zaměstnání. V televizi prohlásil, že chce sebrat všechny benefity, tak jo ale opravdu všechny?????????? A všem????????? I sobě??????
Jáchym_rotor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 6-2009

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 22:29:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V dobách,kdy jsem začínal(schválně neuvádím letopočet,abych nedráždil) jsme lidské zdroje nebyli. Byli jsme pracující,které práce bavila a tak se k ní podle toho stavěli. Pochopitelně,byli i ,,lidské zdroje",kterým šlo pouze,nebo hlavně o peníze. Ale ze zkušenosti si troufnu tvrdit,že jich byla méně než polovina,spíše třetina. Ale i s nimi se zacházelo jako s lidmi,ne se zdroji,nikdo je-pokud se závažně neprovinili-nevyhazoval pro přebytečnost. Já a mnoho mých kamarádů jsme pracovní život brali ne jako nutné zlo,ale jako příležitost si něco dokázat a byli jsme na svou práci hrdí. Domnívám se,že to bylo lepší,a to na obě strany.



Óóóó, ten bolševismus, to byla selanka. Nebyli vexláci, nebyli příživníci, nebyli vypasení zelináři a masouzenáři, všeho bylo dost, hlavně hajzlpapíru, nebyly fronty na každou blbost. To byla rajská doba, opravdu škoda, že je to pryč!
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1417
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 22:33:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať se o politice hádaj politici.

A o co myslíte, že jim jde? Aby jim do toho nikdo nekecal a mohli mít "klid na práci" = plnění zadání od svých bossů.

kremak432: To není benefit, ale "výdaje vynaložené na dosažení, zajištění a udržení příjmů" a jsou tedy odpočitatelnými náklady. Jestli nechápete ten rozdíl, tak se nedivte, že nejezdíte tím porsche, ale na režijku ... (hořká ironie, nic osobního)
kremak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 22:56:32    Odkaz na tento příspěvek  

Johny11: ale "výdaje vynaložené na dosažení, zajištění a udržení příjmů", ale já bych raději jezdil do depa tím porschákem než vlakem na režijku, protože bych pak po konci směny nemusel spát někde na šatně jako bezdomovec, když už mi v noci nic domů nejede. Na režíjku jezdím pouze do práce a zpět jinak ji opravdu nepotřebuji. A když budu jezdit autem tak si to do žádnýho odpisu dát nemohu i když to plně koresponduje s Vaší výše již zmiňovanou větou, protože když nepřijdu na šichtu tak si nezajistím a neudržím příjem, jelikož budu umožněn odejít ze zaměstnání.
host2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.15.238
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 23:05:48    Odkaz na tento příspěvek  

Je to úplně v hajzlu, dráha je "zu grunt", jde to skutečně od pěti k nule, všude a ve všem neskutečnej bordel, pravá ruka neví, co dělá levá, lidi si dělají, co chtějí (platí zdaleka nejen o ČD, ale o celém státě), každej si hraje na svým písečku, vykazuje činnost a dělá zmatky ještě větší. Řadoví zaměstanci ani už pomalu neví, kdo jim velí....

Údržba HV, ŽST, tratí a spol. na ho.no, SŽDC banda darmožroutů, spolehlivoust a bezpečnost bídná, kdyby to nedrželi nad vodou ti lidé "dole", které to ještě pořád baví, už by se dávno nehlo kolo. Tahle zem (i s dráhou) spěje velmi rychle do záhuby (jsou to ty pověstné leninovy sáně, které nejen že už dávno nebrzdí, ale už se na tom šikmém svahu nedají ani ukočírovat v rovné stopě).
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 23:25:31    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636:kolik nyní stojí jízdenka,když já byl naposled v Praze,tak stála 1Kčs.
ivoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.167.15
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 07:03:49    Odkaz na tento příspěvek  

Jáchyme, tobě nebylo v 89 moc let, viď? Vidím, že aspoň u někoho se současná propaganda chytla. Já jsem zažil propagandu za tuhé normalizace, a ta dnešní je ještě blbější a lživější.
nostalgik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.45.102
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 08:48:01    Odkaz na tento příspěvek  

panove ivoš a host2,naprosto s vama souhlasim a bude to jen horsi a horsi.dneska sou taky fronty když shanim konkretni vec tak neni a o tom jak je rozk....na draha ani nemluve ,byl sem chvili na pracaku a tam nehoraznej naval...opravdu blahobyt,kdyz clovek ponizene žada o praci
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 08:51:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jáchym_rotor:Jsme na diskuzi o železnici,tak se držte věci. Ani vexláci,vypasení zelináři a další,které zmiňujete,na moji práci na lokomotivě neměli vliv a já je ani neregistroval. Nikdy jsem ani já,ani nikdo z mojí rodiny nestál frontu na toaletní papír,a žádný bolševizmus na mně nikdo neuplatňoval. Prostě jsem si dělal práci,která mne velmi bavila a kterou jsem si právě proto vybral. I když byly fronty na banány,tak jsem se bez nich obešel. Ale na konci fronty na Úřadu práce,kterou jsem po vyhazovu musel vystát,jsem si vyslechl,,ach jo,vám je 59 let,celý život na dráze,to nemá cenu,přijďte za měsíc". Jednostranný pohled je vždy špatný.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1713
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 09:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proletáři všech zemí vyližte si
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 09:41:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:Otázka-vy jste důchodce nebo žijete z renty,podnikáte nebo máte živnost? Popřípadě jste nezaměstnaným,či v domácnosti? Nebo jste zaměstnanec,pracující za mzdu? Je to důležité pro to,kdo si má vlastně vylízat. Proletariát je totiž cizí slovo pro námezdně pracující,popř.pro starořímskou chudinu. Ale ta už neexistuje skoro 2000 let.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1715
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 09:45:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 7477010: Ono to bylo myšleno tak, aby se sem netahala politika. To ať se řeší třeba na FB....
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 10:08:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:Porovnávání podmínek pro službu na železnici na webu,zabývajícím se železnicí,není-aspoň podle mne-žádná politika. Je to něco,co k železnici bytostně patří.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4364
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 14:15:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: Aha, v tom případě je má omluva na místě. Mě vůbec nenapadlo, že by se nekonalo nějaké to rozloučení/poděkování. Tohle, jako váš povzdech, mě vůbec nenapadlo.
To víte, dnešní inženýrská "suita" je zvyklá na rotaci ve svých svérách, většinou je tam na dobu než se provalí totální neschopnost, či všehoschopnost a tak je dán zas do oběhu. U některých jsou to měsíce a u některých leta. Takže těmto lidem něco jako stavovská čest, loajální/věrný/spolehlivý zaměstnanec nic neříká (Spíše je pro ně podezřelý?).
Ale u nás bylo se všemi vždy pořádáno rozloučení, takže vámi uváděné jednání vůbec neznám. Takže se jěště jednou omlouvám.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3049
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 16:06:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen na obhajobu těch mladších:
My jsme prostě nic jíného, než dnešní systém zezažili, nemáme s čím porovnávat a tak prostě to co je teď nám přijde normální, zatímco ti starší, to považují za závadné. Obávám se, že stejně tak to bylo za vašeho mládí, netvrďte, že ne, vy co pamatujete "lepší" časy.

A druhá připomínka: Pamatujte milí strojvedoucí, že jste pracovali na dráze, kde prostě bylo bylo blaze. V jiných socialistických podnicích to bylo, zejména co se týče peněz o dost horší (kromě horníků). Nakonec mí příbuzní (děda i máma) vzpomínají na dráhu jako nejlepší zaměstnání svého života kde bylo peněz dost a pracovní podmínky výborné.

Ano, vy jste na kapitalismu ztratili. Ale když se rozhlédnu kolem sebe, vidím kupy lidí, které by v socialismu čekala nulová perpektiva, zatímco dnes jsou úspěšní (a nejsou to tuneláři a zloději, ale obyčejní "dělníci")
ivoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.167.15
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 16:35:42    Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: perspektiva? Pokud někdo dostal výpověď, z jakéhokoliv důvodu, vždy si mohl najít práci u lopaty. A tam rodinu - nijak luxusně, ovšem - uživil. Pokud dostanu výpověď dnes, v mém věku to znamená stres, podporu, dlažbu. A nejsa kurvou, rodinu na dlažbě neuživím. Omlouvám se, že do železničního webu tohle tahám, už namouduši nebudu.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4365
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 16:55:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: strojvedoucí určitě neztratili, mimo přechodné období po roce 90-98 tak jsou na tom minimálně stejně, či dokonce lépe.
tak prostě to co je teď nám přijde normální No nezlob se na mě ale jestli krádež, podvod ti připadne normální, tak mě tedy ne.
vidím kupy lidí, které by v socialismu čekala nulová perpektiva,Nesmíš věřit všemu co ti kdo nakuká. Šikovní dělníci, inženýři měli i za těch komančů slušnou perspektivu. Nechci obhajovat staré pořádky, to vůbec ne, ale jedno bylo o 1000% lepší. Slušnost, morálka a čest jsou dnes snad slova jen pro hlupáky... zatímco dnes jsou úspěšní (a nejsou to tuneláři a zloději, ale obyčejní "dělníci") Myslíš, že je to většina národa?
Kdyby nám opravovali/rekonstruovali/vyráběli, tenkrát ŠKODA/ČKD/ŽOS, lokomotivy, tak jako to co předvádějí moderní "kapitalisti", tak by byl takový průvan, že by se to řešilo možná až na ÚV....Dnes se jen krčí rameny..šak oni si nějak poradí...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2055
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 18:11:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra: Jízdné k dohledání zde: http://www.dpp.cz/jizdne-na-uzemi-prahy/ Za korunu se tady už dávno nejezdí, ale i když zase vyrobím OT, nemůžu neříct, že pražské jízdné je v porovnání s kvalitou a šířkou nabízených služeb, v dnešní době ještě slušné.
Nedávno se lehce zdražovalo, před tímto zdražením to bylo skutečně "za hubičku". Na hlavní město a dnešní dobu, v porovnání s menšími městy u nás.

Možná už kecám, protože si to nepamatuju, ale tenkrát stála přestupní jízdenka na 60 minut/90 víkend, tuším 18 kaček. Dnes stojí 26,-
Ale předplatné jízdné tady máme velmi výhodné. A spoustu slev pro spoustu skupin. S tím už ne vždy souhlasím - je to z velké části populismus bývalé radnice a podnik to dost potápí.
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3050
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 18:15:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nezlob se na mě ale jestli krádež, podvod ti připadne normální, tak mě tedy ne.
No, tak zrovna tohle jsem nemyslel jako normální, to jste mne dostal. Zločin je zločinem vždy, avšak někdy je režimem solidně maskován jako žádoucí (znárodnění/kuponová privatizace) a to platí pro obě doby.

Myslíš, že je to většina národa?
Nemohu dělat takové soudy, mohu nabídout jen subjektivní pohled sebe a svého okolí.
V mém pohledu se moji rodiče na konci osmdesátých let plácali od desíti k pěti, zatímco nová doba dal tátovi možnost dělat soukromě a trochu se vyhrabat z bídy státního podniku. Jo, hudrá u televize, že ten či onen" by za komunistů dostal provaz", ale vrátit by se do té doby nechtěl.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3621
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 18:16:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžeme porovnávat s dnešním stavem. Např. v roce 1980 činila průměrná hrubá mzda zaměstnanců v civilním sektoru národního hospodářství 2656 Kčs. V jedné velké stanici na jihu Čech byly v témže roce průměrné mzdy (z nákladů) uvedené níže. Je jasné, že průměr je vždy zavádějící, ale přesto:

Vlakvedoucí nákladních vlaků 3 810 Kčs
Vlakvedoucí osobních vlaků 3 925 Kčs
Vlakový manipulant 3 789 Kčs
Průvodčí osobních vlaků 2 874 Kčs
Průvodčí rychlíků 3 549 Kčs
Průvodčí nákladních vlaků 3 256 Kčs
Vedoucí posunu 4 288 Kčs
Tranzitér – přípravář 3 307 Kčs
Dozorce výhybek 3 603 Kčs
Signalista 3 407 Kčs
Posunovač 3 593 Kčs
Výhybkář 2 694 Kčs
Výpravčí vlaků 3 713 Kčs
Výpravčí vnější služby 3 216 Kčs
Staniční dispečer 3 651 Kčs
Dozorce spádoviště 4 048 Kčs
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4366
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 19:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl:Jo, hudrá u televize, že ten či onen" by za komunistů dostal provaz", ale vrátit by se do té doby nechtěl. Tak to je součástí většiny národa
Každý režim má své pro a proti. To co se nelíbí mě, se druhému může zdát normální a dobré. Ale jedno se těm bolševikům musí nechat. Líbivou politiku dělat uměli.
Ale jedno platí v každém režimu podvod je podvod, a krádež je krádež. Jenže holt tahle demokracie z toho udělala nepovedený podnikatelský záměr, neporušení zákona a zaštítí to lidskými právy....Ale že oběti měli taky nějaká práva....
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4367
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 19:18:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ: Nerozporuji tvoji tabulku, ale myslím, že je to započtené včetně přesčasů a tak až tak nemá vypovídající hodnotu. Některé profese jich dělali opravdu moc. Porovnej "vedoucí posunu"/ "výpravčí". Předpokládám, že je to z Bulíkova.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1325
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 20:07:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výzva příznivcům bývalého režimu; zkuste si poslechnout tohle. Chvála Bohu za sametovou revoluci.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3622
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 20:15:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Ano, je to celkový hrubý příjem s přesčasy. Vidíme tedy celkovou mzdovou úroveň některých profesí v uvedeném roce, tedy to, co si bylo možno tehdy na dráze vydělat. Je zajímavé, že přesto, že průměrná mzda ve státě byla o dost nižší, na železnici se do některých uvedených profesí lidé nikterak nehrnuli. To určitě pamatuješ. Tenkrát se nábor nových pracovníků řešil u nedostatkových profesí náborovými příspěvky, někde i možností získání bytu, pětiměsíční vojenskou službou namísto dvouleté atd.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4370
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 20:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ: Jistě, taky i kolikrát moji vrstevníci záviděli slušné výdělky, ale jak slyšeli o nočních, sobotách a nedělích...vycouvali. No a pro jejich zadostiučinění - šli dobývat kótu X (mejdan), já si balil kedr a čaj a šupal na noční...Zas ti Kolbenkáří netuší, jaké je to mít pod sebou hučící Eso, za zadkem 2000 t řítící se 90 krajinou ozářenou měsícem..nebo kdysi řvoucího Brejlouna kroutícího na pk Mn po hrbaté...
Nevím, ale fakt u dráhy se daly i třeba u posunu slušné kačky vydělat a přesto se to muselo řešit jak je výše uvedené. Než ráno cloumat píchačkama tak bych radši běhat s čubama po ranči...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8537
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 21:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě, taky i kolikrát moji vrstevníci záviděli slušné výdělky, ale jak slyšeli o nočních, sobotách a nedělích...vycouvali. No a pro jejich zadostiučinění - šli dobývat kótu X (mejdan), já si balil kedr a čaj a šupal na noční...Zas ti Kolbenkáří netuší, jaké je to mít pod sebou hučící Eso, za zadkem 2000 t řítící se 90 krajinou ozářenou měsícem..nebo kdysi řvoucího Brejlouna kroutícího na pk Mn po hrbaté...

Krásně jsi to napsal.
Kraj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.91.210
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 21:49:12    Odkaz na tento příspěvek  

Hrozně se mi líbí, jak tady "příznivci" úplně přeskočili odkaz na vykonstruovaný proces (kde je ta snaha nadávat, osočovat, že se jedná o podvrh, hm?). Krása. :-)