K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 2. září 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 2. září 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Canopus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 7-2009

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 12:44:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čím se asi vozí šéfové naších dopravců?
1. Leoš Novotný - Lamborghini Gallardo
2. Radim Jančura - Fiat 500
3. Petr Žaluda - Pymouth Barracuda


http://www.youtube.com/user/xp5610
Moje Videa na Youtube
http://www.flickr.com/photos/petrvolf/
Moje fotogalerie
Krimitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 14:44:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeptejte se lidi u 3. koridoru napr. v zadnich Svkrnanech jak jim PHS snizila hladinu hluku.
Zustat jen u vymeny svrsku a kolejnic, snizeni by bylo markantni. Tim, ze se postavila PHS se zvuk nese daleko razantneji a hlavne je vlak diky tomu dele slysitelny.
Vlastni zkusenost.
Vim, ze tohle asi nebude nic noveho, ale nedalo mi to napsat:-). Existuji nejaka mereni pred a po instalaci PHS na danem useku?
ivoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.167.15
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 14:59:01    Odkaz na tento příspěvek  

Krimitz: pochybuju. Zjistilo by se patrně, že z 90% nejsou k ničemu, a to by znamenalo bránit betonové lobby v podnikání. A to tedy NE!!
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 19:47:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krimitz - já mohu totéž říci o Rokycanech, dokud byly mezi tratí a ulicí stromy, o vlacích jsme nevěděli. Pak je vykáceli a postavili PHS. A víme o všem, co jede a hlavně brzdí. A o tom, jak se zvedla prašnost, radši nemluvě.
M.Kunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 20:21:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: bláboly ve smyslu že si tam ty PHS projektanti "bezdůvodně vymejšlej".
A ne? Podle mých informací je část PHS instalována "pro jistotu", kdyby se nakonec ukázalo, že jsou potřeba - dodatečná instalace je složitější a dražší. Rád bych viděl hlukovou studii (zatím jsem měl v ruce jen dálniční). V Rakousku jsou PHS pokud jsem si všiml většinou nižší.
Pokud jde o rozbroušení betonu, tak to samozřejmě možné v principu je. Tady je ovšem problém - jak se dostat na druhou stranu v reálném čase. Možná by to mělo být řešeno pokácení podpěr PHS (trhavinou?). Ale co na to hasiči nevím.
Se zbytkem příspěvku souhlas.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 22:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky PHS mám v Plané nad Lužnicí přehled o každém projíždějícím vlaku, zatímco dříve (před stavbou čtvrtého koryta) pouze při dávání zvukových signálů či posunu naložené vlečky.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 689
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 07:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel > tak nejak. Hluk se da snizit i prostym utazenim sroubu nebo nalepenim pasu mechove gumy na kolejnice. Ale proc to delat levne, kdyz to jde za draho a je z toho vetsi provize
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 903
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 08:22:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V zimě stačí,aby napadnul prašan a jak je tichoučko.A to ho stačí blbých 5 cm na výšku.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2959
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 08:52:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pánové - než naprázdno polemizovat, přečtěte si toto:
http://www.enviparagraf.cz/

A dovoluji si připomenout, že ty stovky předpisů mají kořen například ve Směrnici 2002/49/ES, která je pro členské země EU závazná. Takže k omezení výstavby protihlukových stěn musíte nejdříve přesvědčit Evropský parlament, příslušnou komisi a Radu. Výkřiky o "betonových lobby" u těchle orgánů asi neuspějete. A obávám se, že nikdo z těch, kdo rozhodovali, vůbec neví, že existuje nějaký k-r.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 09:27:00    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Rudolf_33" = 2959:
Buďte tak laskav a ušetřete nám práci, ať to nemusíme hledat: kde konkrétně je v těch právních materiálech napsáno, že se "odhlučnění" MUSÍ řešit pouze a jedině VÝSTAVBOU PROTIHLUKOVÝCH STĚN ??? Já jsem tam při velmi povrchním nahlédnutí objevil pouze požadavky na maximální hladiny hluku, ale nikoli žádné přesné technické a technologické pokyny, jak dosáhnout toho, aby nebyly překročeny - podle Vašich učených příspěvků jste zjevně chytřejší a lépe v situaci zorientován, tak nám, prosím, laskavě utruste i něco ještě podrobnějšího ze svého moudra = díky předem!
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 15:04:27    Odkaz na tento příspěvek  

Hoj, to je znoj!
"Hluk se da snizit i prostym utazenim sroubu nebo nebo nalepenim pasu mechove gumy na kolejnice"
Autor výroku patrně zanedbává ventilaci místnosti a přehřál se mu obsah mozkovny
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 905
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 15:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tím přehřátím pomalu ,Němci tohle smrtelně vážně testují,gumy se pochopitelně nedávají z vrchu,ale z boku kolejnice.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1237
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 17:43:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čahoun: nemusime chodit daleko, nevim zda podobny, ale system "obloženi" kolejnic se zkouši i v Poděbradech, jestli se nemylim. A rozdil je markantní.
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2466
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 22:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdesi u trati nedávno rekonstruované (místo říkat nebudu kdyby náhodou "něco") stojí domek, před kterým jsou v několika polích nejvyšší díly PHS vyndané. Jestli si to vymohli, nebo v noci sami vlastním jeřábem vyndali, nevím. Dobré protihlukovky jsou na několika místech trati 090. Jsou vysoké dost, ale zároveň je vidět i z vlaku a člověk si tam nepřipadá jako v Alcatrazu.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Rebel Yell
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 10:11:34    Odkaz na tento příspěvek  

k těm Němcům - něco mi říká, že guma se jim už jednou sakramentsky nevyplatila (Eschede).
Jinak jako tlumič to určitě bude fungovat, fyzika zatím nebyla z brusele zrušena. Ale nebude to pěnová guma a nebude se nalepovat na trati.
Otázkou zůstává kolik to bude stát investičně a provozně. Snad méně než ty Protihlukové Stěny (PS). Zkratku PHS mám spojenou s Pohyblivým Hrotem Srdcovky.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3281
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 11:15:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gumové pásy se v Brně běžně používají na rekonstruovaných tramvajových tratích už několik let.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 11:32:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: Jenze "v Eschede" ta guma byla trochu jinde. (O dalsi souhre okolnosti nemluve.)

Honzasl: V Praglu taky. Minimalne pri predelavce trati na Radlickou.
Utúlien aurë...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1335
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 12:19:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nebude se nalepovat na trati?
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 12:46:33    Odkaz na tento příspěvek  

Té hluk tlumící pryži připevněné k bokům kolejnic se odborně říká bokovnice, pod tímto názvem to hledejte. SŽDC má výhrady, že to ztěžuje prohližení koleje, viz např.: http://www.szdc.cz/soubory/konference-a-seminare/hluk-podebrady/d ohledaci-cinnost.pdf Tak proto se raději budují protihlukové stěny za milióny?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 691
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 12:46:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar > jojo, kdyz neco neznam, tak to neexistuje ... a kdyz nekdo tvrdi ze jo, je debil. A ohledne Eschede, hodinky nebo holinky, to je fuk. Oboji se natahuje, no tak co.

Minimalne pokusy s ulozenim koleji do gumy nebo s gumovym oblozenim se resily snad v kazde tramvajove siti v nasi republice. Nekde se to osvedcilo a pouziva se to, jinde to zavrhli a resi to jinak (treba trat na Barrandov pouziva travnik jako tlumic hluku - dosti uspesne).

Samosebou to resi jen jeden z nekolika problemu a tim je hluk vyzarovany kolejnici. 0buty kola nebo vylagrovany ulozeni to nema sanci eliminovat, byt to castecne pomuze taky.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 13:52:38    Odkaz na tento příspěvek  

SIM - nevkládej mi do klábosnice něco, co jsem nenapsal! O tramvajových kolejích původní příspěvek nepojednával, že? Tramvajáci mají gumu v traťových panelech už desítky let. Prvně jsem to viděl při rekonstrukci Nádražní na Smíchově někdy na konci 70 let.
V Eschede byla guma mezi nákolkem a obručí, ano. Ale neosvědčila se, že?
A informace "se nalepí pěnová guma na kolejnici" opravdu není zcela relevantní. Ostatně výše zmíněný odkaz na SŽDC mi celkem dává za pravdu, že?
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 14:07:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U ICE v Eschede byl dělený kotouč, po prasknutí obruče se kolo rozletělo na kusy...

(Příspěvek byl editován uživatelem mol.)
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 15:03:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar > takze postupne:
1) kritozoval jste vyrok nebo nalepenim pasu mechove gumy na kolejnice ... stale mi unika, co je na tom kritizovanihodneho, nebot je to reseni, ktere za a) funguje a za b) se pouziva. To pouze na draze plati pravidlo cislo jedna.
2) mezi tramvajovymi a vlakovymi kolejemi rozdil byt nemusi - viz Ostrava (shodou okolnosti jsou prave zde "vlakove" koleje oblozeny tlumicim pasem).
3) v Eschede nebyla guma v kolejnici, takze v prispevku 24. srpna 2011 - 10:11:34 jste zacal motat hodinky a holinky vy. Nebo snad chcete tvrdit, ze se zde neosvedcil gumovy pas na boku kolejnice?
4) zmineny odkaz na osmiobrazovkovou prezentaci SZDC nedava za pravdu nikomu, je to proste jen ucelove sestaveny slint na obhajobu betonove steny. Veskery obsah tohoto dokumentu lze shrnout do vety "Pokud tam pridelame pas gumy kvuli snizeni hluku, neuvidime, co je pod nim". Nic vic to nerika, ani vam to nedava za pravdu. A dokonce to ani za pravdu nedava me nebo komukoliv jinemu, jen to lze pouzit jako duvod "do tohodle se nam nechce protoze xxxx".

Pokud jedinec vykazuje aspon stopove prvky inteligence a chape zakladni logicke souvislosti, da se s nim diskutovat. Bohuzel tohle neni vas pripad, kdyz stale tvrdite, ze cervena krabice je ve skutecnosti zelena koule. I kdyz to reknete tisickrat a nechate si na to udelat studii, pravda to nebude.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 15:47:12    Odkaz na tento příspěvek  

Kde tam vidíte "obhajobu betonové stěny", v tom že je mezi opatřeními uvedena na posledním místě? ;-)
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 15:53:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ted se takovemu jedinci rika moderne "troll".
A je to pry stracne "fri", "kul" a "in" debilnimi poznamkami rozbijet diskusi, ostatni provokovat a vyvolavat hadky. Tedy pardon - "flamewar". :-)

Ovsem ja mam radeji mnohem vystiznejsi puvodni oznaceni slovem zacinajicim na "d".

(Příspěvek byl editován uživatelem Arctia.)
Utúlien aurë...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.57.98
Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 16:03:25    Odkaz na tento příspěvek  

pro Mola - "Návrh kola První verze ICE byly vybaveny monoblokovými koly. Během provozu se ale brzy zjistilo, že tato kola způsobují kvůli nedokonalé vyváženosti a opotřebení (vlnkovatosti) jízdní plochy kol i kolejnic při vyšší rychlosti silné vibrace. To bylo velmi nepříjemné zejména pro cestující v restauračním voze, kde cinkalo nádobí a putovaly skleničky.

K odstranění těchto problémů se nabízelo několik možností - úprava jízdní dráhy, to znamená broušení kolejnic, použití vzduchového vypružení, anebo použití obručových kol s vloženou vrstvou gumy mezi diskem a obručí. S ohledem na náklady byla zvolena třetí možnost. Nový návrh kola nazvaného Bochum 84/BR 64 nebyl před objednáním a uvedením do provozu dostatečně vyzkoušen při vysokých rychlostech, jeho konstrukce vycházela z kol používaných dosud pouze u tramvají. Nasazením těchto kol byly nepříjemné vibrace odstraněny."
Tak praví wiki http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDelezni%C4%8Dn%C3%AD_ne%C5%A1t% C4%9Bst%C3%AD_v_Eschede
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 16:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je hezke, ze umis pouzivat strejdu Gugla a tetu Wiki, ovsem o gume v kolech se tady NIKDO NEBAVIL A NEBAVI.

(Příspěvek byl editován uživatelem Arctia.)
Utúlien aurë...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.57.98
Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 16:17:25    Odkaz na tento příspěvek  

já o jednom vím... A můj původní příspěvek odkazem na Eschede varoval (pravda úsměvnou až veselou formou) před neuváženým použitím nevyzkoušeného materiálu.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 16:32:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tvuj puvodni prispevek byl o prehrivani mozkovny pri tebou domnelem lepeni gumy NA kolejnice (a nikoli z boku, coz se pouziva).
A dal jsi se jen z toho pokousel vycouvat. Ne, nepovedlo se.

A tim koncim, tva Mana.
Utúlien aurë...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.57.98
Odesláno Čtvrtek, 25. srpna 2011 - 20:27:59    Odkaz na tento příspěvek  

synku, ty jsi DOKONALÝ! Až budu potřebovat něco vědět, tak se tě zeptám. Nejen že umíš číst, ale navíc i chápeš psaný text. Takové lidi naše rozvinutá kapitalistická společnost potřebuje ze všeho nejvíc.
Tlumení hluku dopravní cesty moderními, provoz nerespektujícími metodami 3x zdar!
Králék
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 11:58:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den!
Chtěl bych oslovit pamětníky,kteří pamatují stav žst.Velká bystřice na trati 310 před rokem 1989,pokud mají nějaké materiály či fotografie,jestli by mi je mohli zaslat na e-mail,byl bych moc rád!Za každou pomoc děkuji
K.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2478
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 18:59:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak s tímhle to dodrbou definitivně, jestli to projde. http://data.idnes.cz/soubory/eko-doprava/A110826_MBB_110826MDNVRH VLAKKEZRUEN.PDF

Vždyť ty vlaky jsou obsazené! To chtějí, aby cestující mezi Plzní a Budějkama stáli? Jsem zvědavý, kdy poslední vlak na Prahu pojede v 6 večer... Možná už za rok, jestli to takhle potáhnou dál. Naprosto to přizabije dopravní obslužnost.
Hlavně o víkendech, kdy jezdí často víc lidí, než v pracovní dny.
Rebel Yell
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 22:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otevřený dopis Svazu cestujících ve veřejné dopravě k tématu rušení vlakových spojů.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 15:28:36    Odkaz na tento příspěvek  

MI636:Taky jsem se na to díval.Hlavně,že se větev Brno-H.Brod-Praha posilovala a ted budou zase omezovat.Jinak třeba Brno-Bohumín je v sobotu hodinový takt zbytečný,takže to chápu.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 16:21:29    Odkaz na tento příspěvek  

Na různých vláknech diskuze se řeší korporatní nátěry a přitom /viz IDNES.cz/si rakušané stěžují na českou železnici.Kvalita,dochvilnost,občerstvení,topení,klima apod.Mají pravdu nebo se pletou?
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 19:39:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Tak teto verzi omezeni od noveho GVD nemohu uverit.. Lepe receno ani nechci! Tak ted uz si pockam, az budu mit v zari pred schvaleny GVD a pokud tam projdou nektere zasadni skrty, tak opravdu zlaty casi kdy to stalo za hov..!!
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 21:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Může mi prosím někdo osvětlit, proč nemohou zaměstnanci SŽDC (od 1.9.) pracovat na vedlejšák u ČD jako pokladnící či vlakvedoucí?
Co je špatně, když odbornou kvalifikaci si k "novému" podniku přinesou a o její udržení by se dále staralo KCOD?
Nebo je to nějaký přechodný stav...?
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9412
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 21:43:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1543:

Tak to jí klidně věřte. Je autentická.

P.S. Proč vás tak zajímá kdo vezl 23. 8. 441 do Prahy?
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 21:55:01    Odkaz na tento příspěvek  

Páni fírové,když se bude tak drsně omezovat osobní doprava,tak budete mít málo výkonů.Tím pádem mín peněz nebo chcou propouštět?A vlaky budou zarůstat travou..To pak budou do budoucna tratě zejt prázdnotou..
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9415
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 22:11:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal300:

Bude to asi pěknej průser. Už teď přebývá cca 70 fírů a přes 100 členů obsluh vlaků. Výpočet z nepožadovaných výkonů.

Zatím jde jen o ořez výkonů dotovaných z MD. Až do toho hrábnou ještě kraje...... Takže kdo jezdí opovrhovanou "MHD", má momentálně vyhráno. Kolegové na dálkovce a lokálech budou patrně plakat. Doprovodný sociální program už není.
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 22:47:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Co se tyka noveho GVD, tak jak jsem psal jeste pockam, az budu mit k mani ofiko pred. navrh.. Kazdopadne hnus.! Jinak toho 23.8. 441,dale Lv..,tak ja nechtel jmeno. Ja jsem se chtel ujisti ze spravne tusim o koho jde.... (toto forum sleduji zhruba 7 let a nektere lidi znam..) Tak si chci jenom potvrdit dalsiho cloveka o kterem tusim ze spolu na hlavnim obcas spolupracujem.. Jinak v poho.. Nejmenuji,neresim cemu nerozumim,nefotim a hlavne nesoudim... Neb na to nemam cas....
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9417
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 23:13:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1543:
To jsem mluvili TRSkou po vyvěšení spolu? "Do tunelu a po 6.(???) dokola k odjezdu." ??

Blíže viz. mail.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 23:17:34    Odkaz na tento příspěvek  

No to budou mít pěkný dáreček pod stromeček. Hlavně když managment zůstane v plném počtu.
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 906
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 08:43:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě se vrátím k odhlučňovacím gumám.Německá varianta : http://www.072.wz.cz/foto/PHOT0065.JPG
( Odkaz ztažen z internetu )
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 12:03:15    Odkaz na tento příspěvek  

Něco pro odlehčení:
http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/242696-i-bydleni-ve-s tarem-vyslouzilem-vagone-muze-mit-uroven.html
Bratři_grimmové
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 22:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdravím ve spolek,

1. mám dotaz ohledně typu vlaku co se mi podařilo blejsknout v Bohumíně

2.a do jaké komory házet fotky (jakékoli) ?

děkuji

ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 22:46:11    Odkaz na tento příspěvek  

Bratři_grimmové: je to tzn. Dřevolino
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 08:25:53    Odkaz na tento příspěvek  

1.: Polské Pendolíno, tzv. "kibel". Vysokorychlostní (aspoň tedy podle otřesů za jízdy :-) jednotka polských železnic. Technickým řešením odpovídá tak konci II. světové války, vyráběny byly snad až do 80. let.
2.: do spalovací
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1252
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 09:47:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trošku mimo, ale možná se to bude někomu hodit.

Italie jde 6.9 do stávky od 9:00 do 17:00 Provoz všech vlaků omezen i mezinárodní spoje.
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 10:51:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesek.: ono to asi bude mít původ v něčem německém, předválečném. Bohužel pro polské cestující, jsou páchány různé rekoakce. Ani rekonstrukce "papežský vlak" nezajistila lepší jízdní vlstnosti.
A tak se s tímto strojem v Polsku budeme setkávat ještě dlouho.
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 12:01:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ježišek
Kolega mi říkal ,že to pochází ze SSSR konstrukce ze 30tých let. Jezdí to z Ústí nad Orl. do Kladska.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2376
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 12:10:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nene. Minimálně podvozek okopčen z předválečného německého S-bahnu -rok 1934. Jestli udělali "reverzní inženýrink" napřed Rusové a od nich Poláci netuším.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3303
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 12:13:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11
Bingo. To bude veselá dovolená...
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 12:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer: díky za info o stávce, měli jsme tam jet, už to řeším.
Mimochodem, taky píšou, že Arenaways ukončila provoz linky Milán - Turín, finanční těžkosti. Že by byly další volné vozy pro RJ? Ty už jsou od Astry...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 22:36:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejlepší je kliknout
wyprodukowany w zakładach Pafawag we Wrocławiu w latach 1961-1993 w ilości 1429 sztuk.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3309
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 07:02:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Italská stávka:

Italy
Italian General strike 6 September, 2011
Update 1 September Italian airport operational personnel, technical maintenance personnel will also strike this day from 8am to 4pm utc. This is not ENAV (air traffic controllers) employees.
Italian unions call for an 8 hour general strike Tuesday, September 6.
Italian airlines:- Alitalia, Meridiana Fly to strike 8 hours from 10am to 6pm, includes pilots, flight attendants, ground personnel at all Italian airports.

Italian train strike, FS 8 hours 9:01 to 5pm drivers, catering (bring a drink and sandwich) including night workers. Here's the list of Italian guaranteed trains

Public transport, buses 8 hours as per city.
Rome and Naples 9-5pm Turin 9-noon and 3-6pm, Palermo 8:30-5:30pm. Florence 4pm, Milan 6pm and Bologna 7:30pm till the end of service.
Ships/Ferries 8 hour delay of departures.

A taxi might be hard to come by.

Trucks joining in 24hours. BUT most important car rental will be closed. Might want to drop of earlier than planned.

Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 14:18:23    Odkaz na tento příspěvek  

Jezisek : jak víte (dne 30.8.2011 jste věděl), že "noví" zaměstnanci SŽDC s.o., kteří byli převedeni (k 1.9.) k novému zaměstnavateli nemohou pracovat v souběžném pracovním poměru u ČD a.s. ?
Vy znáte případ, kdy by "nový hlavní" zaměstnavatel odmítl dát souhlas "novému" zaměstnanci, aby uzavřel pracovní smlouvu s "bývalým hlavním" zaměstnavatelem na prodej jízdenek nebo u VDOD ?
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 19:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Tak bylo to tunel a 12. kolej... Tak super.. Dekuji. (me se lepsi cte,kdyz vim ze to je clovek z provozu...)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9426
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 20:11:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bylo keců proti novým úborům vlakušek ČD a ejhle...

..... Jejich uniformy jsou konzervativnější a čtenářům iDNES.cz se líbí více než uniformy Student Agency. Do dnešního dne pro ně hlasovalo přes 70 procent čtenářů. Růžovým úborům dala přednost necelá třetina.

Zdroj iDnes.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2251
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 21:39:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Drn: Vzhledem k tomu, kolik je toho na výřezu fotky vidět, se vůbec nedivím. Nicméně oproti tomu co předvedl RJ je i podle mě elegantnější.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.