K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 19. února 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 19. února 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
kremak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 10:56:57    Odkaz na tento příspěvek  

Mladý strojvedoucí: Jestli ono to není nějak jinak. Za poslední 4 roky se mi na mašině vystřídaly desítky adeptů povolání - řidič drážního vozidla. Hodně málo jich bylo na strojvedoucího!!! Pro názornost otázka jednoho za 12ti hodinovou směnu byla: "kdy už konečně dostanu 11. platovou třídu, kterou mám mimochodem slíbenou, protože už najíždím celý jeden měsíc a všechno už znám". Další expert na vloženém návěstidle (měl po odborné zkoušce V 06) poznal přivolávací návěst! Další specislista nebyl schopen za dvě hodiny dát dohromady návěsti na vloženém návěstidle. Výsledkem takovýchto řidičů je například jízda kolem shaslého vjezdového návěstidla do stanice jako by se nechumelilo a vlastně, když nesvítilo, tam ani žádné návěstidlo nebylo! Na návěst "souhlas k posunu" pochopí jízdu na 8.kolej!?!? Jaký je potom údiv, když zjistí, že už není na kolejích, ale v trávě, protože s mašinou právě přeletěl přes výkolejku!? Nevím, možná se mýlím, ale něco je špatně a asi to není v těch starejch kusech.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.30.111
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 11:10:00    Odkaz na tento příspěvek  

>>Corllin: Jsou tací co umějí a pak tací, kteří umějí hovno a je jim to jedno.
Jsou tací, co po 30 letech ježdění umí hovno a je jim to jedno.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1695
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 11:26:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad kremak432: Poznávám v tom jisté depo a jisté adepty.......Jinak můžu potvrdit co jsi tu napsal. Ještě bych tě doplnil v tom, že mnoho adeptu vůbec neví o tom co to je za odpovědnost, myslí si, že řídit vlak je vlastně to samé jako řídit auto. Mmch. Jeden adept prohlásil na návěst opakování návěsti výstraha, že to je výstraha a posun dovolen. No myslím, že by se tu dalo pokračovat dost dlouho. Je to svou sečné. Na jednu stranu se nedivím starším kolegům, že pak nemají ani zájem ty kluky něco učit. Když se jich na něco zeptá, jestli nechce s něčím poradit nebo jestli se nechce na něco zeptat a kandidát mu odpoví, že to nepotřebuje, protože půjde stejně na rychlíky, tak myslím, že není co řešit. A nikdy se mi jako kandidátovi nestalo, že když jsem se fíry začal ptát, že by mi to nikdy nevysvětlil nebo že by mě poslal do háje.


Ad Mladý strojvedoucí: Ano, o tom vím taky, že poslal strojvedoucí kandidáta studovat předpisy, protože neuměl základní návěsti, tak ho od toho vyhodil. A já se mu ani nediví. Pokud si za to má kandidát sednout, tak ty návěsti musí bez zaváhání znát. A když strojvedoucí říká kandidátovi aby brzdil a on se ho zeptá jestli nikdy neprojel na křižovatce červenou, tak by letěl taky. Takže s tím studováním předpisů souhlasím.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 11:31:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli rozdíl mezi může a musí považujete za slovíčkaření?

Potom, aby při nás stáli všichni svatí.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1960
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 11:38:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K těm odstředivým regulátorům na nápravách: Jak moc je to spolehlivé zařízení? Když to křupne, tak mi logika říká, že vůz stále brzdí i ve vyšších rychlostech jako kdyby tam ten regulátor nebyl, tj. sníženým tlakem.
Naopak zase když praskne nějaká pružinka držící ho v základní poloze, tak přebrzďuje. Jak často se na to dělají kontroly?
Mladý strojvedoucí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.117.235
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 11:42:19    Odkaz na tento příspěvek  

kremák : Jestli to nebude oboustrané, zažil jsem vstřícné strojvedoucí, kteří poradili ukázali dali tel číslo kdyžby bylo v budoucnu potřeba, ale i takové co jsme byli plebz vyžírky a vyhazovali z mašin aby náhodou jsme po nich něco nechtěli.
Když jsem si po 2 letech již samostatných výkonů rozšiřoval znalost řad KMV a šel jsem si odjet zácvik ke kolegovy z jiného depa který mne neznal a ten mi nadal do zk.....ch rychlokvašek a poslal mne do že ho to taky nikdo neučil tak ať se starám sám,a když jsem mu oznámil že si jdu udělat jenom rozšíření řad tak se strašně omlouval že si myslel že jsem zase někdo nový takže je to i o těch "starých kusech".
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 11:45:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladý strojvedoucí: "...může, musí, mohlo by být,..." - tak tohle slovíčkaření si hezky rychle osvojte i v běžném civilním životě, protože Vám o ten život i může za určitých okolností jít.
Já vím, jsme země švejků, ale pud sebezáchovy snad by měl být silnější.
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 838
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 12:20:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já zase slyšel návěst volno volno až do další stanice. Což byla 2x zelená na mechanice.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant)
je: VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou, při vnějších teplotách od -40 do +45 °C. (návod - Lada)
jdu kolem
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.8.74
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 12:25:03    Odkaz na tento příspěvek  

Ano, jsou mezi strojvedoucími i lidé, jimž bych se svěřil půjčil i špapací drezínu. Bohužel názor vedení je takový, že přednost (v obsazování výkonů, v rozšiřovacích a doškolovacích kurzech) mají leštiči klik, kamarádi kamarádů a v Praze hráči fotbalu. Odborné znalosti a dovednousti jsou bohužel až na posledním místě. A-jen tak mezi námi-vím o lidech, u kterých až dojde na to, že by mě měli někam vézt, tak se do jejich vlaku nesednu, protože mám rád svůj život.

O úrovních dopravních zkoušek ve většině dep si nedělám vůbec žádné iluze. Jasně, že všichni říkají, že je nová doba, ano je. Nicméně i dnes jsou věci, které prostě strojvedoucí znát musí. To, že v poslední době zase začali "všichni na všechno srát" (a tím zdaleka nemyslím jen strojvedoucí, výpravčí i ostatní dopravní a přepravní zaměstnanci jim zdatně sekundují) se zase zákonitě vymstí při další velké hromadě.

Já bych si nikdy netroufl:

Jet s vlakem bez ZOB a vykonání ZB.
Jet s vlakem, když ani nevím, pod jakým jedu číslem.-postav mi to a jedu. (Zejména brněnští experti, zajímalo by mě, jak pak píšou hlášenku)
Jet mezi stanicemi jako posun (nemyslím PMD), tj. bílá světla a vyplé KBS/VZ.
Jet s vypnutým jističem rychloměru.(bez indikace a registrace rychlosti)

Těchto a i dalších jevů jsem byl jen za letošní rok svědkem v celé republice.
Jeden z Vás
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.48.27
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 12:54:36    Odkaz na tento příspěvek  

jdu kolem
Ano, jsou mezi strojvedoucími i lidé...
Já bych si nikdy netroufl: ...

Ještě že jsem dělával u "jednoho slušného externího dopravce". To jsou věci, které by si tam nikdo nikdy nedovolil, a když tak jen jednou a okamžitě by skončil. Ale pokud mám informace z dnešní doby je to čím dál horší počínaje nejvyšším vedením, jedním z dispečinků (dispečeři nutí lidi dělat věci, které by si před tím nikdo nedovolil - ale to byl ještě dispečink jinde), takže se dá předpokládat nárůst mimořádných událostí (už začal) a nějaká bohužel velká hromada s nějakými následky na zdraví atd.(sám doufám, že k tomu nedojde).
Pozorovatelka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 11-2010
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 12:55:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jdu kolem: takhle, jsou povoleny jízdy Lv , bez vlakopisu a stačí mu říct číslo ústně
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 569
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 14:54:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jdu kolem, Jeden z Vás: Máte pravdu pánové. Je to dost vážné. Bohužel !!! Hlavně že máme certifikáty ISO, QMS, .... nevím jak se ty všechny blbosti jmenují,....... Ale že se zásadně porušují vážné věci, to vedení nevidí, nebo nechce vidět. Kdyby to řešili, mělo by to nějaké následky( zpoždění a podobně). Ale potrestat za nějakou prkotinu, to nic nenaruší, tak v tom se vyžívají!!! ............... Když jde "stádo sebevrahů" přes koleje, tak se radši otočí a dělají že nic nevidí a když jim to člověk řiká, tak jsou hluší ...!!!
Naroznej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 3-2009
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 16:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy:
vždyť jste všichni v odborech tak máte alespoň nějaké páky , jak se bránit , jak na nějaké nepříznivé věci upozornit.
Takovou vymoženost lidi v jiných odvětvích a firmách nemají
kremak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 16:20:09    Odkaz na tento příspěvek  

do jejich vlaku nesednu, protože mám rád svůj život.
Vždyť je to dobrej adrenalin. Nejdřív jdu kolem mašiny a podívám se kdo tam sedí(většinou)nebo spí. Kouknu a vidím tam vola v zelené "předpisové" pičus čepici jak tam něco hulí! Sedám do vlaku a doufám, že už je dost zhulenej a ten vlak doveze a já to ve zdraví přežiju. Už se těším až bude jezdit na Pendolinech a stevardky budou cestujícím ke svačině rozdávat trávu...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1961
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 17:11:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč jsou ty předchozí příspěvky taková pravda? Jo, o té Praze se to říká všude. Kdo skáče za míčem, ten skáče na Pendolino.
Viz. nedávno ty kurzy na tramvaje, kam se evidentně šlo za "zásluhy" a nikoliv za Zásluhy.
Leštiči klik mají zelenou všude, to je prostě naše specialita napříč všema firmama...

Jeden hulič prý jezdí u Carga. Nevím kde, ale špekuje jak sentinel kdykoliv mašina zastaví na mezi. Buď s tím jednou sám sekne, nebo se vyseká. Snad nastane dřív to první. U osobáckých fírů je lepší na podobné věci radši nemyslet. Snad nebude tak zle.
Číslo vlaku je snad ve fírově moci si zajistit, to mě dispečer nemůže donutit jet bez něj. Naopak se může divit (a měl by), proč mu někde jede vlak bez čísla a udělaného D-testu - pravděpodobně i bez naladěné vysílačky, je to tak?
Stejně jako k jiným věcem, které jsou v rozporu. To záleží na každém jedinci.
A nezodpovědnost existovala vždycky, nejenom teď. Stačí se podívat na ty staré instruktážní filmy z mašin pro kandidáty.
U soukromníků se holt víc lidi bojej o práci, tady za nima stojí (za nima stojí?) dost silné odbory, takže se na to i možná hřeší.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8339
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 18:30:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další expert na vloženém návěstidle (měl po odborné zkoušce V 06) poznal přivolávací návěst!
To bych mu snad i odpustil. Existuje totiž jistý přednosta PJ (nemalého depíčka), který se při jízdě na lok. s kolegou přes Prahu Bubny do Stromovky rozeřval stylem: "No to máme mít nějaký výsledky, když si tu klidně jedete 60 kolem přivolávačky!!!"

Jsou tací, co po 30 letech ježdění umí hovno a je jim to jedno.
Zde bych malinko oponoval. "Umí hovno" je velmi vachrlatý termín. Jeden můj bývalý cvičný, který si myslel, že ví vše nejlépe (vrchol jeho fírování byl jeden GVD na peršingách mezi Ústím a Vraňany a nexáky Děčín - Beroun na 141), mi po neschopnosti, kdy mi na trati odešel brzdič Škoda na 121 (zřejmě smetí v mechanizmu brzdiče, stihl jsem to o fous ještě dokolébat do stanice), oznámil, že takoví troubové, jako já, nemají na trati co dělat. On by si ten brzdič na trati rozdělal, vyfoukal, pak složil a jelo by se dál. Slyšel to jeho stejně starý kolega, který měl najeto cca stejně, a odvětil mu: "Jak dlouho bys ten brzdič rozdělával, čistil a pak skládal? A jaké zpoždění udělal on, když si rovnou požádal o pomocnou lokomotivu, která byla na místě zapřažená za 15 minut?" a také "Jsi si jistý, že ho (jako mne) někdo vůbec proškolil ze zborky a rozborky toho krámu? Aby mu někde nevystřelila pružinka, nebo tlak vzduchu nevystřelil kuličku do oka?"

A teď babo raď!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8341
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 18:35:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takovou vymoženost lidi v jiných odvětvích a firmách nemají
A kdo jim brání si tu vymoženost založit? On nám ty odbory skutečně nevěnoval zaměstnavatel, víme?
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 18:38:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 příspěvek 1960:já osobně jsem o žádné závadě na odstředivém regulátoru,která by měla za následek přebrzdění neslyšel. Jinak se toto zařízení povinně zkouší na každém vlaku,který má předepsáno brzdit v režimu R. Tím se sice nevyzkouší vlastní regulátor(to na stojícím vozidle nejde),ale není to zas tak poruchové zařízení,aby bylo třeba mít obavy z jeho hojných poruch. A ve vlaku,kde je těch vozů víc,by se jeden s poruchou schoval,tedy co se týká brzdicího účinku celé soupravy. Ani po 40 létech na železnici jsem o případu selhání s následkem neslyšel.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8342
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 18:46:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tady za nima stojí (za nima stojí?) dost silné odbory, takže se na to i možná hřeší.
To myslíš tak, že odbory kryjí průserové záležitosti?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1962
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 01:47:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: To přímo ne, ale člen odborů nemůže jen tak vyletět na dlažbu, když nadělá nějaký ten vroubek. Sám víš určitě líp (já v odborech nikdy nikde nebyl a myslím že nic na tom měnit nebudu), že vyhazov a případné jakékoliv problémy s kýmkoliv je nutné projednat s odbory, pokud se na ně dotyčný obrátí. Odbory se pak za něj postaví a případ může být i medializován apod. Tak to teda chodí aspoň u nás. Taky u nás v odborech máme cca 70% průserářů, kteří by letěli na hodinu, sotva by z nich vystoupili. No možná to u vás chodí jinak.

Ale určitě se taky nedá popřít, že vedení dep si to s odborama prostě rozházet nechce a víceméně ani nemůže. (to ta narážka na silné odbory) Hlavně FS je hodně obávaná se silnou základnou a proto se vedení snaží žít s nimi v "symbióze". Navenek samozřejmě nemůže připustit, že by s nima "nějaký odbory" mohly mávat, ale velký respekt tam je. Někde to například částečně znamená i rozdělování výkonů strojvedoucím v rámci jednoho depa, protože jejich turnusová skupina má hodně silný členský potenciál a ten už nelze nejvyšším vedením přehlížet, pokud nemají být problémy... (to je pravda) Trochu to mezi odbory a vedením jiskří - přirozeně, ale jiskřilo by mnohem víc kdyby se chtělo a že by bylo za co! Takže asi hlavně pro tohle je členství v odborech výhodou - takovou nepsanou.

Průsery krýt nemůžou, to by byli sami proti sobě. Jednou se totiž může stát, že jim vedení řekne, je to ve vašich odborech samej průserář a nazdar, co byste chtěli!? A nic nezmůžou = nas*aní členové = odhlášky členů = nižší příjmy z příspěvků, nižší členská základna, vymahatelnost čehokoliv, stahujeme rolety... Průser jak vrata. Nene, to si nemůže nikdo dovolit.
-------------------------
7477010: Díky, rozumím. Další z těch, co ani po 40 letech na dráze nemá problém srozumitelně něco vysvětlit mladšímu a neznalému.
kremak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 08:56:36    Odkaz na tento příspěvek  

No nevím, nevím, že by odbory měly až tak vekou pravomoc. Znám případ z nedávné doby, kdy strojmistr a zároveň funkcionář FS byl vyhozen ne na hodinu, ale na vteřinu. Odborářství mu nebylo nic platný, prostě letěl.
Šroubovka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.125.46
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 09:20:36    Odkaz na tento příspěvek  

To něco ukradl, nebo-li zcizil?
kremak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 09:50:19    Odkaz na tento příspěvek  

Nic neukradl ani nezcizil! Dráha má seznam činností co vše dělá. V praxi to znamená od zedníků, zámečníků, účedníků, číšníků, strojvedoucích a dalších jiných zaměstnání.... jsou to vlastně skoro všechny obory lidské činnosti. Zaměstnanec, pokud by si chtěl ve svém volnu přivydělat, musí dráhu požádat o souhlas s touto činností. Pokud to neudělá, nebo souhlas nedostane a činnost vykonává je to tzv. střet zájmů a může být na hodinu propuštěn. Samozřejmě pokud se na to přijde, nebo ho nějaká závistivá duše práskne! Jak jednoduché a prosté.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 10:58:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Dráha má seznam činností co vše dělá. V praxi to znamená od zedníků, zámečníků, instalatérů, elektrikářů ..............." A proto si například veškeré práce na opravu budov zadává u extérních firem .....
Šroubovka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.125.46
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 11:32:44    Odkaz na tento příspěvek  

kremak432: Aha, tak to už jsem v obraze, dokonce vím o který konkrétní případ šlo. Ach ti strojvůdci.cz. Prokurista, nebo jednatel, nelze sedět na dvou židlích.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4582
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 12:07:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znám případ z nedávné doby, kdy strojmistr a zároveň funkcionář FS byl vyhozen ne na hodinu, ale na vteřinu. Odborářství mu nebylo nic platný, prostě letěl.

Paradoxně ho to nijak nepoznamenalo a ještě si pomohl
kremak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 12:14:33    Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: Dráha si podle zákona pana Klause nesmí sama sobě zadat zakázku. Na drobné opravy si, ale své odborníky drží stále. Když je velká výluka tak ji musí dělat soukromá firma. Na drobnosti např. dotáhnout vrtuli, nebo vyměnit kolejnicovou spojku má svou traťovku. Samozřejmě už ne v takovém počtu jako dřív, když u "party" bylo třicet lidí i víc. Navíc stačí, aby v celé síti měla jednoho zedníka, nebo elektrikáře a už je jeho profese na seznamu, byť je jenom jeden. A samozřejmě jde o peníze. Co kdyby si obyčejný člověk náhodou měsíčně vydělal víc peněz než nějaký ouřada v kanceláři! Vrcholní představitelé našeho státu nebo firem můžou mít vedlejšáků kolik chtěj, obyčejný občan legálně nikoliv! Chudej zůstane vždy chudým, bohatý bohatým!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1963
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 12:17:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě na chvíli odbočím a vrátím se k těm "nemožným mladým fírům". Kvalita většiny hotových fírů se určitě zhoršuje a MU se stávají, ale je to vždy jenom vina "mizerného" výcviku a přístupu kandidátů?

Podle skutečné události: Jede Sv z místa A do místa B. Strojvedoucí se přeladí u místa B na daný kanál a snaží se domluvit s výpravčím na místě B. Vysílačka je mrtvá. Vlak se mezitím přiblížil k návěstidlu, kde svítí bílá - jízda vlaku se mění na posun.
A teď první otázka na zkušené fíry: Pojedete bez zastavení dál, když to místo důvěrně znáte? Kdo z vás takhle jezdí dnes a denně aniž si vyžádá zpravení o posunu?
Strojvedoucí v místě B před návěstí dovolující posun předpisově zastavil a pomocí vysílačky se dožaduje zpravení o posunu. Vysílačka je mrtvá. Zkouška spojení na jiné místo - funkční. Takže vysílačka je OK. Není jisté, jestli svým stáním neblokuje jiný vlak, takže se k tomu přidává i stres. Vysílačka stále mrtvá, nastává hledání čísla na mobil výpravčího.
Mezitím se povede spojení s posunovačem ve stanici B a ten se diví, proč fíra nejede a ten mu to vysvětluje. Za 5 minut se ozývá posunovač zase a nabízí zavolání k výpravčímu o bílou. Je mu vysvětleno, že bílá dávno svítí, jen chybí zpravení o posunu. Posunovač ho tedy vydává sám (považujme, že ho mezitím výpravčí pověřil). Vlak dojel k určenému místu, zastavil a čeká na další pokyn. V éteru je mrtvo, po 10 minutách se v dálce se mihne světýlko, ruční návěst "přiblížit". A teď babo raď! Je to pro mě nebo ne... vysílačka je pořád mrtvá. Co když je to pro mě? Pojedu? Ne, radši ne, návěst je spíš pochybná, daleko, nejasná.
Najednou se na vedlejší koleji vynoří vlak jedoucí do stejného místa!! Pro něj byla dávána návěst přiblížit!! Pokud by se fíra posunu rozjel, byl by pravděpodobně průser jako vrata a kdyby dojel dál a nedobrzdil, tak i hromada!
A teď si vyberte. Za sebe říkám, že je to krůček k průseru a záleží tady na momentálním rozpoložení. Pečlivý člověk, když není ve stresu, odolá - jak bílé bez zpravení, tak i (jen relativně) pochybné ruční návěsti. Ale nezbývá mnoho, aby i tenhle pečlivý fíra spadl do průšvihu. Fakt to není žádná sranda.
Nakonec bylo spojení obnoveno, ale tahle "černá hodinka" (příčinou byly vysílačky v nabíječce a absence rezervních baterií) byla jistě náročnější zkouškou, než celá komise DÚ...

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3017
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 12:28:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další expert na vloženém návěstidle (měl po odborné zkoušce V 06) poznal přivolávací návěst!

Tak ale ono zase nelze házet všechny do jednoho pytle. Před 14 dny jsme dělali zkoušku V-06 a tam to bylo jasně vidět. Rozdělilo se to tam na 3 tábory. Ti co uměli, Ti co věděli, Ti co byli mimo. Ti co uměli, tak to s přehledem zvládli. Ti co věděli, tak bylo evidentně vidět, že zájem o to mají, jen prostě se nevešli do bodové hranice a měli tam pár nepřesností. Jeden z nich dokonce měl i toto zmíněné vložené návěstidlo a pojmenoval ho naprosto bez problému. Tam prostě ta snaha vidět je. Ale když jsou tací, kteří týden před zkouškou neví, jak definovat samostatnou předvěst a jak se dává slyšitelná návěst pozor ? To už je i na mě trochu moc. Proč pak takový člověk vůbec chce tuto práci dělat, když nemá zájem se to učit. Tohle je jen a pouze v těch lidech a záleží na každém, jak se s tím popere. Je sice pravda, že konkrétně s vloženým návěstidlem se setkáme již velmi málo, ale neomlouvá to neznalost ostatních návěstí. Proto já osobně jsem si netroufl vlézt na mašinu do doby, než budu bezpečně vědět, že poznám všechny návěsti. Ono je to prostě asi ve svědomí každého z nás, ale já osobně žádnému z kolegů nějaký průser nebo projetí udělat nechci. Proto když něco nevím, tak se raději 2x zeptám než abych to jednou projel. Snad to dělám alespoň trochu správně .
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://www.regionovy.cz.

Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1964
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 12:40:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já zase vložáky znám bezpečně, nebýt návěsti "odjezdové... dovoluje jízdu" tak bysme ze Smíchova do Plzně nikdy nedojeli. A kdoví, kdy je na Smíchově zruší, možná podle nich sám jednou budu jezdit. Takže se vyplatí mít Smíchov za rohem a znát to.
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3018
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 12:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: a k tomu takový ty podrobnosti, že je-li poškozeno odjezdové návěstidlo, lze dávat ruční přivolávací návěst u vloženého a ta pak platí pro obě návěstidla. Kde vůbec taková návěstidla ještě jsou ? Vím o Kladnu a Smíchově
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://www.regionovy.cz.

Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8344
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 12:54:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paradoxně ho to nijak nepoznamenalo a ještě si pomohl
Pomohl si asi těžko. Dělá to, co dělal předtím, a má o strojmistrovský plat méně. Navíc se mu zřejmě ztenčil rezervoár potencionálních černých jezdců, které dohazoval na výluky a přepravy svým klientům (protože ti mají teď bobky, aby s nima Ing Sosna nezatočil jako s dotyčným strojmistrem).
Jinak jak píše kremák. Nelze sedět na dvou židlích a loajalita s firmou by měla být v každé profesi prvořadá.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8345
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 12:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někde to například částečně znamená i rozdělování výkonů strojvedoucím v rámci jednoho depa, protože jejich turnusová skupina má hodně silný členský potenciál a ten už nelze nejvyšším vedením přehlížet, pokud nemají být problémy... (to je pravda)
Proboha kam na ty kecy chodíš? Víš jak a kdo loni určoval, co bude která PJ a tím její fírové jezdit? Člověče, ty jsi ještě z garáží nevytáhl patu a už víš 3x lépe, jak to chodí v depech, než my, co jsme tu čtvrt století. Nechápu, že ti není blbý takové nesmysly prezentovat jako pravdu.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1965
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 13:01:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, ve stanici kde jsou vložáky se přivolávačka musí dávat jenom ručně a tu přivolávačku platnou pro obě návěstidla si taky pamatuju. Ale učitě ještě mezery mám... Kladno, Smíchov a ještě někde poblíž Prahy je tuším třetí stanice, ale nevzpomenu si. Určitě je jich ale ještě celkem dost.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4293
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 13:04:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kremak432: Co to tu melete?
Co kdyby si obyčejný člověk náhodou měsíčně vydělal víc peněz než nějaký ouřada v kanceláři! To si vydělám svoji prací u stejného zaměstnavatele. Na to nemusím mít vedlejšku.
Vrcholní představitelé našeho státu nebo firem můžou mít vedlejšáků kolik chtěj, to nedokáži posoudit. obyčejný občan legálně nikoliv! To je naprostá lež, můžete mít vedlejšáků kolik chcete. Málokdo to však dělá legálně, kdo by ty daně furt platil.
Ale v inkriminovaném případě - Jasně, zaměstnavatel bude platit prohlídky, zkoušky aby zaměstnanec je využíval/zneužíval pro konkurenci? To myslíte vážně? A silně pochybuji, jelikož znám své papenheimské, že pan jednatel v pracovní době vypl svůj jednatelský telefon a vše vyřizoval mimo pracovní dobu určenou mu zaměstnavatelem.
A jistě odejití strojvůdci dali svému zaměstnavateli najevo, že mimo svoji hlavní pracovní činnost, pracují pro konkurenci a aby neokrádali svého zaměstnavatele zaplatí si zkoušky/prohlídky ze svého. A určitě dodržovali zákonitý odpočinek mezi směnami a tak podobně...
Docela by mě zajímala reakce těch přepracovaných a unavených, kteří dostali odstupné, kdyby v této smlouvě byla zmínka o zákazu činnosti ve funkci z které odcházejí pod hrozbou neposkytnutí/vrácení odstupného do doby dovršení důchodového věku. To by bylo keců....
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4583
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 13:14:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nelze sedět na dvou židlích a loajalita s firmou by měla být v každé profesi prvořadá.

Lze dělat strojvedoucího klidně u x firem a co jako?
Já chápu, že loajalita k firmě ČD někomu může dělat problém
Paradoxně někde, kde jsou odbory, který hlídají každé pochybení svého "nepřítele" v podobě zlého zaměstnavatele se mluví vzápětí potom o loajalitě...

Dělá to, co dělal předtím, a má o strojmistrovský plat méně.

Jo teď jistě teď ten strojmistrovský plat pro něj něco znamená

Docela by mě zajímala reakce těch přepracovaných a unavených, kteří dostali odstupné, kdyby v této smlouvě byla zmínka o zákazu činnosti ve funkci z které odcházejí pod hrozbou neposkytnutí/vrácení odstupného do doby dovršení důchodového věku. To by bylo keců....

To je tedy hustá kravina, jako kdyby odešel zámečník od nějaké firmy, kde se vyučil a nemoh dělat zámečníka u firmy druhé, protože první firma mu to zakáže. Naštěstí tyhle modrogumní nesmysly nejsou nijak zákonem podložené, neboť jak je vidět, ty hypermozky, ve kterých by se něco takového vyvinulo, existují

(Příspěvek byl editován uživatelem Fýra.)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1966
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 13:20:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Včera jsem to asi blbě podal. Nejde o rozdělování výkonů do GVD! Týká se to leťáků, ale nechce se mi tady patlat detaily, tak to uzavřeme. Nechci aby si to někdo špatně vyložil a asi to není moc známá věc. Zrovna tohle mám ale ověřené, nemám důvod kecat ani si přibarvovat.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4294
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 13:35:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: hele uber, já nepsal o odstupném dle ZP. Tam je to bez diskuze a souhlasím s tebou, ale jestliže zaměstnavatel nabídne/umožní vyšší odstupné, tak by tam tu podmínku mohl mít, ne?
A pokud vím klauzule neprac u konkurence s omezením nějakého času je docela běžné. Či se pletu?
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1850
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 13:52:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pokud vím klauzule neprac u konkurence s omezením nějakého času je docela běžné.
Ano, je to běžné, ale v takovém případě odcházející pracovník dostává odstupné minimálně ve výši odpovídající době, po kterou nesmí pracovat u konkurence.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4584
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 13:53:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakou podmínku? Že nikde nebude jezdit jako strojvedoucí? To je prostě kravina. Nechápu, z jakého titulu někomu chceš zakázat nějakou činnost v jiné firmě. Například horník, co odejde z Kladna a bude chtít do Ostravy, nebude smět rubat uhlí, protože mu to hornická firma z Kladna zakázala? Sám uznej, že je to kravina. Firma může chtít tak maxla kompenzaci za její náklady na přípravu na tvou profesi, ale to se spíš týká těch mladších, co by chtěli si udělat papíry a odejít hned po tom....
Odstupné je odstupné, dle zákoníku práce.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8346
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 13:55:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo teď jistě teď ten strojmistrovský plat pro něj něco znamená
Pro mne teda 25.000 mít a nemít je rozdíl. Ale jestli si pomohl o víc jak těch 25 kolíků po kopanci do prdele, pak jo, ať si to užije.

že pan jednatel v pracovní době vypl svůj jednatelský telefon a vše vyřizoval mimo pracovní dobu určenou mu zaměstnavatelem.
Proč to nakonec neříct naplno? Dotyčný nejen, že sjednával fíry pro své kšefty z řad své PJ, ale dokonce to podle mých informací dělal na úkor obsazení jím komandovaných směn ve vlastní PJ (příklad: hele, vem radši ten Děčín z Lidče, nebo Jančuru, to ti hodí víc, já tu krátkou Dobříš nějak udám) . Ale to je asi u Fýrů normální. Asi by bylo zajímavé sledovat Fýrovo rekace, kdyby si od hříběte šlechtit koníka, krmil ho, cvičil, ošetřoval, cpal do něj prachy a pak zjistil, že mu ho ve stáji, kde koník nocuje, za pamlsek rajtuje někdo jiný.
Docela u Fýry nechápu, když je tím velkým akcionářem své firmy, že má pro takovéto přístupy pochopení. To, jak to vyřešil Sosna v rámci DKV Praha by to podle mne, hloupého neakcionáře, vyřešil jakýkoliv soukromý podnikatel. Ale asi to mají u ODOSu jinak, že?

Zrovna tohle mám ale ověřené, nemám důvod kecat ani si přibarvovat.
Tak to nekrm a nepřibarvuj a hlavně to nedávej jako generální příklad pro celou síť DKV. U nás nic takového nefunguje. Jestli je tu nějaké nadržování, pak spíš z titulu kamarádství, nikoli odborů. Už proto, že aspoň u nás komanduje vždy personál mající odpolední. A na tom postu se točí x lidí. A protože jsou původem z různých jednotek (Rumburk, Děčín, Ústí, Č.Lípa), ani nemohou znát osobně lidi v jednotkách, kde nesloužili, takže ani nemohou mít s nimi nějaké nadstandardní vztahy, aby je proto protežovali.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8347
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 14:00:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Pokud se chceš věnovat externě jinde profesi, kterou vykonáváš u svého zaměstnavatel jako závislou činnost, máš min u ČD povinnost si vyžádat souhlas zaměstnavatele. Zaměstnanci ČD to vědí, s touto znalostí podepsali pracovní smlouvu. Pokud s tím mají problém, ať jdou k ODOSu, jejichž fíra si může odskočit kdykoliv, kamkoliv zajezdit a na vedení firmy udělá dlouhý nos. (čemuž samozřejmě nevěřím)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8348
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 14:05:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale v takovém případě odcházející pracovník dostává odstupné minimálně ve výši odpovídající době, po kterou nesmí pracovat u konkurence.
Ti, co odešli na DSP dostali odstupné ve statisících, takže tato podmínka byla splněna. Přesto následující měsíc nastoupili k AWT, UNIDu apod. Mně je to jedno, ať si důchod tráví třeba na mašině, ale píšu to jen tak na doplnění.

Zajímavá situace nastane, když takový "černý fíra" udělá na "brigádě" průser. Nedávno to v nějaké ZO FS řešili, protože jde o pojistku placenou přes Hasičskou vzájemnou a bylo to zajímavé. Dotyčný byl podělaný až za ušima, jak to dopadne a zda nebude muset doživotně cálovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4585
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 14:06:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn jedno vím jistě, loajalitu si těžko firma vynutí vyhazovy. Úsměvné je, když o ní mluví funkcionář odborů, které jsou schopný kdykoli si pod pohrůžkami stávkou vyřvat cokoli a nebo i stávkovat, tedy firmu poškodit.
Zaměstnanec a to vím podle sebe, dokáže být loajální k firmě, kde, dělá práci co má rád, s vedoucími pracovníky je normální, lidská domluva, nikoli proistřednictvím nařízení a opatření pro x tisíc kusovek, kde vidí v práci smysl (to bylo u ČD hodně těžké kolikrát), kde vidí za sebou výsledky a nakonec je za to i zaplacen. Tehdy nemusí zakládat všelijaké diverzní skupiny, které jsou schopné zaměstnavatele v případě potřeby vydírat a poškozovat, kdyby nechtěl fungovat, zak jak z dola pískaj.
To je loajalita přirozená a potom se nemusí bát, že by jejich koník rajtoval někde jinde.
Ten člověk především pracoval a zdokonaloval svoje schopnosti a firma s tím mohla mít tak jedině nějaké náklady, ale to se týká spíš těch mladších, že jo...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4586
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 14:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud s tím mají problém, ať jdou k ODOSu, jejichž fíra si může odskočit kdykoliv, kamkoliv zajezdit a na vedení firmy udělá dlouhý nos.

To je právě to, co ty u ČD nemůžeš pochopit. On nemá prostě důvod si odskakovat
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8349
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 14:12:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Drn jedno vím jistě, loajalitu si těžko firma vynutí vyhazovy. Úsměvné je, když o ní mluví funkcionář odborů, které jsou schopný kdykoli si pod pohrůžkami stávkou vyřvat cokoli a nebo i stávkovat, tedy firmu poškodit.
Zaměstnanec a to vím podle sebe, dokáže být loajální k firmě, kde, dělá práci co má rád, s vedoucími pracovníky je normální, lidská domluva, nikoli proistřednictvím nařízení a opatření pro x tisíc kusovek, kde vidí v práci smysl (to bylo u ČD hodně těžké kolikrát), kde vidí za sebou výsledky a nakonec je za to i zaplacen. Tehdy nemusí zakládat všelijaké diverzní skupiny, které jsou schopné zaměstnavatele v případě potřeby vydírat a poškozovat, kdyby nechtěl fungovat, zak jak z dola pískaj.

Přeháníš jako obvykle, ty diverzní skupino

Ty zase nepochopíš plno jiných věcí a já skutečně nemám ani čas, ani chuť, ti to vysvětlovat, nebo obhajovat, stejně to nechceš pochopit, máš svůj svět ODOSu, já zase svět ČD, takže bych toto téma uzavřel.
Nehodlám skončit sprostým pořváváním ve stylu vánočních duelů Fýra - Ivan jinde.

On nemá prostě důvod si odskakovat
Aby měl důvody, když ho jinde nechtěj.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4587
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 14:20:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aby měl důvody, když ho jinde nechtěj.

To proto, že to říkáš ty?

Přeháníš jako obvykle, ty diverzní skupino


Jen názvem, skutečností vůbec ne.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8351
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 14:25:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen rejpu. Tak se nečuř.

Prostě se smiř s tím, že k těm tvým bavlnkářům bych já a další nikdy nešel, ani kdyby skutečně platili třeba 50 měsíčně. Stejně jako ty bys nikdy nešel k zlé Dráze prolezlé diverzními skupinami FS a OSŽ. Já se s tvým postojem dávno smířil. Zkus to taky .

Myslím že se shodneme, že život lze užít i za méně peněz, než je třeba to pade měsíčně, natož když je spusta volna, a honba za penězi stejně vede človíčka přímou cestou do hrobu.

Mmch otázka i pro ostatní:
Kde se dá dobře (samosebou krom kusů od majitele) pořídit jetý chopper? Konkrétně od 800ccm nahoru a nejlépe zn. Yamaha. Na netu to umím nalézt, jde mi o reference s motobazary a osobní zkušenosti (klidně i zprostředkované). V rámci celé ČR. Dík.


(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4588
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 14:38:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já spíš nechci skončit jako rozklepaný senilní deděk opotřebovaný ze šichet na prestižních nejrychlejších vlacích a odejít dřív, než mi někdo nevrhne nějaký DSP a na tu dobu, díky té "honbě" už být zařízený, kapišto?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8352
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 14:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nesmíš dělat práci, na kterou nemáš psychiku. Ti chlapi z EC, IC mi nepřijdou nějak extra na umření. To spíš ti vyprdlí z 60km rychlosti, co naflákali kvanta nočních na nákladní dopravě a taky přesčasů za totáče. Zase sporná neřešitelná otázka. Jdu dělat něco rozumějšího.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4589
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 16:22:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To není o tom, že bych psychiku neměl, ale že jí díky vysoké spotřebě vypotřebuješ rychleji, než ten, co jí má menší spotřebu a plouží se krajinou 80
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8353
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 17:07:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale hovnajz. Slabší jedinci prostě snesou méně. A dost podstatné je to, co tě baví. Mne rozhodně víc ubíjí a deptá ploužení malou rychlostí a věčné postávání (až se někam vejdu), než když to odsejpá vč. občasného stresu. Když tě baví jezdit přískoky vpřed, tak jsi šťastnej tam kde jsi. Já bych na vašich výkonech chcíp za měsíc nudou.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 17:11:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn,Oldcery:Něco bych si dovolil doplnit k DSP a následnému zaměstnáni. Možná se to změnilo,ale já jsem odcházel na DSP a musel jsem podepsat,že až do doby nároku na řádný důchod nesmím pracovat u ČD(Cargo ještě neexistovalo). O nemožnosti pracovat jako strojvedoucí někde jinde ani písmenko. Rovněž o nějakých náhradách za vykonání zkoušek ani písmenko. A bylo nás víc,kteří potom jezdili u jiných firem,někteří hned-jim platili i dopravní zkoušky,někteří později,zkoušky jsme dělali u svého nového zaměstnavatele-dopravce. U naší firmy jsme si sjednávali pojistku na blbost individuálně.

(Příspěvek byl editován uživatelem 7477010.)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4590
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 17:50:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tě baví jezdit přískoky vpřed,

To je spíš ten tvůj Elefant stavící u každý vrby ne? Já nikam nepřiskakuju a když jo, tak hlavně kvůli osobce. Jinak v noci dokážeme jet i v kuse několik hodin.
Mně zase přijde nuda jezdit se třema vagonkama, adroš je mít za prdelí něco přes normu a nad ránem s přízemním mrazíkem a jinovatkou trnout, jestli to vyjedu a když si nevidím na konec, jen v hodně dlouhým a přehledným oblouku
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8354
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 18:04:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jet v noci v kuse několik hodin, to je fakt nádhera, kocháš se krajinou, kterou nevidíš, já vím. :-D To je přesně to, o co fakt nestojím. Úsek Počerady (Tbušice) - Třebová s dvěma zastaveními pro rozkaz v Ústí a Nbce byl fakt v noci úžasný, zvlášť když jsme si to narozdíl od vás odřídili i zpět do Úl. Ve dne jsme tam samozřejmě nedojeli, páč všude halt.
Já v nici preferuju spánek, což mi osobka celkem umožňuje.
Jestli je ti ten adroš z překročené normy nepříjemný, vem si postrk. A zastávkování se s elefantem suď, až to zkusíš. Já se taky zkraje panťáků štítil a dnes jsem na nich zcela spokojený, víc jak na rychlíkách. A tím bych tu "plodnou" diskuzi bez konce uzavřel.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4592
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 18:11:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi tak jak tobě z lítání 140 :-)

Je nějak problematické zastavit se třemi vagonky u peronu?
Nebo je větší adrenalín mít za prdelí 3000 tuna někam to vytáhnout a dokonce to taky někde zastavit
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8355
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 18:20:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To poznáš a budeš schopen srovnat, až to vyzkoušíš osobně ve všech možných podmínkách. Ne jen na simulátoru, kolegáčku. A už vyčuď.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4594
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 18:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem jel s vlakem o třech vozech, ale pravda ještě tehdá na tom jezdily 141čky, tam jsi se ještě na osobáku něco nakvedlal. Hlavně mě na tom nebavil tělocvik ala vstát otevřít okno, koukat, rozjet, zavřít okno, sednout, to všechno krát počet zastávek u vrby.
Tady s tím vláčkem kde se vezeš a dohlížíš tam na to, jestli to dělá správně, už to zvládne každej trouba
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8356
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 19:40:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže i ty, viď? ;-D
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4595
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 20:37:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jasně, i já. Není to tak dávno, co s tím jel trouba, co měl v krvi skoro 4 promile , takže si myslím, že bych to zvlád taky