K-report
 

Archiv diskuse Tratě pod Jedlovou do 14. 11. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Tratě pod Jedlovou » Archiv diskuse Tratě pod Jedlovou do 14. 11. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pondělí, 07. listopadu 2011 - 17:20:59    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Jmx" = 703:
No, já bych tu náhradu autobusovou linkou zase až tak optimisticky neviděl: jsem například zvědav, jak ten autobus zvládne davy zimních návštěvníků "Brtnických ledopádů", pro něž to navíc bude znamenat zdražení výletu, protože spojení vlakem s přestupem v Krásné Lípě je nejen rychlejší, ale především rozhodně levnější, než kilometricky delší "závlek" přes Rumburk a použití autobusu s vyšším jízdným, zejména při neexistenci tarifní integrace.
Kromě toho nechápu, proč se v tom návrhu jízdního řádu autobusů objevuje například čas příjezdu přípojného rychlíku od České Lípy do Rumburku v 08:40 hodin, když žádný takový vlak neexistuje a ani v blízkém budoucnu existovat nemá: stávající přípoj od vlaku Os 2602 (resp. 2603/2) z Děčína na vlak Os 16045 v Krásné Lípě, který je pro výletníky nejen z Děčína či Ústí nad Labem, ale de facto z velké části Čech výhodný a značně využívaný, přitom vůbec nijak nahrazen není, a podobně není ani adekvátně nahrazeno stávající odpolední spojení (dokonce až přímo z Dolní Poustevny) tvořené přestupem od vlaku Os 16042 (resp. Os 16043/2) na vlak R 1117, umožňující ještě překonat veřejnou dopravou do "rozumného" večera i velkou vzdálenost a dosáhnout tak i těch vzdálených lokalit, kam se pozdě večer už veřejnou dopravou dostat nelze.

Ad "750371" = 8758:
Docela by mě zajímalo, kde jste ta nesmyslně nízká čísla získal: je "ML" sleduji v podstatě denně, a kdyby nebylo pracné moje poznámky přepsat, klidně bych Vám dodal regulérně vysledované počty podstatně jiné (vyšší) - to, co uvádíte, platí možná pro úsek Praha-Libeň - Praha-Holešovice (a snad i opačně), ale rozhodně to ani náhodou neplatí pro úsek Praha-Holešovice - Roztoky u Prahy (a opačně)!
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3725
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 07. listopadu 2011 - 17:51:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

754.048 zitra přijede do Liberce a mel by v Liberci na ní probíhat zácvik strojvedoucích-je teoreticky možné, že by se na chvilku objevila místo nulky na R Ústí-Lib.?
http://smoubernvald.rajce.idnes.cz/Chomutovska_Zamracena_749.130-1_v_letech_2001_05/
Jtb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1517
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 07. listopadu 2011 - 17:58:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmx: nemohu se nepřidat ke kolegům, proč raději nezredukujete osobáky v úseku Kralupy-Lovosice/Roudnice? Chápu, že je potřeba tahat elefanta po celé 090, aby působil "správně politicky" v Ústí na hlaváku, ale věřte mi, že lidem už se beztak okoukaly a zajedly. Jejich poloviční výskyt bohatě postačí.

Jenže to je ta politika, že ano?
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8759
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 07. listopadu 2011 - 18:17:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Projížděč:
ze sledování pane, ze sledování!
Stačí se podívat kolik lidí jede v S,N z Libně a nebo Hostivaře. Nakonec ani třívozovka 451 nebyla závratně plná, z Libně jsem napočítal v každém voze 3 cestující a z Holešovic jich ani více nebylo.
Dement_642
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 7-2011

Odesláno Pondělí, 07. listopadu 2011 - 19:07:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JMX-a Vy máte s těmi,jak jsem je nazval "Vemena" něco společného?
Dre
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 07. listopadu 2011 - 21:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

přidal bych se k prosbě k "Marťa_rak" s nasazením čtvorky a ještě se zeptal jestli náhodou sní nebudou jezdit jiné oběhy skrz záškol třeba na 030 nebo tak.díky
Lípák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 07. listopadu 2011 - 22:18:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Híhou: K té dnešní nehodě Os 6600 v Božíkově, tak to schytala 854.218 "Jarmilka"
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 02:27:11    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "750371" = 8759:
Tím "sledováním" myslíte co (konkrétně) - můžete to popsat blíže?

Stačí se podívat kolik lidí jede v S,N z Libně a nebo Hostivaře.
Sice to nepatří sem, ale budiž - například tento víkend ráno (pak už jsem to tentokrát nezkoumal, protože jsem měl jiný program) byly počty cestujících u vlaku Os 12160 v Praze-Libni následující:
- sobota (809.502-8) = příjezd 2, výstup 2, nástup 6 (+ 2 revizoři-"sčítači"),
- neděle (tuším, že 809.678-6) = příjezd 0, výstup 0, nástup minimálně 5 (nemohl jsem čekat až do času odjezdu);
- byla to tedy téměř stejná frekvence, jakou jsem viděl tuto neděli okolo poledne na tratích okolo Panského (z níž navíc část tvořili "projížděči", kteří by tam nejspíše ani nejeli, kdyby se neblížilo zastavení osobní dopravy): k tomu je ovšem třeba dodat, že ráno (dopoledne) není v Praze-Hostivaři přípoj od Benešova u Prahy (a nebude ani v příštím GVD, protože - jak už bylo někde na DF K-reportu konstatováno - když ROPID chtěl v rámci připomínek k 1. návrhu nového jízdního řádu změnu koncepce, konstruktéři GVD údajně prohlásili, že "už mají natahané Nexáky" a nic už měnit nebudou ...).

Nakonec ani třívozovka 451 nebyla závratně plná, z Libně jsem napočítal v každém voze 3 cestující a z Holešovic jich ani více nebylo.
V odpoledních hodinách (mezi cca 15. a 19. hodinou) v Praze-Holešovicích do vlaků "ML" nastupuje obvykle cca 15 - 25 cestujících, v Praze-Bubenči je obvykle jen výstup cca 7 - 12 osob, v Praze-Sedlci jen výstup většinou cca 2 - 6 osob.
I trojdílné "žabotlamy" jsou na "ML" v pracovní dny samozřejmě skutečně využité v podstatě jen mezi cca 6. a maximálně 9. hodinou (pochopitelně především v "lichém" směru), pak už je počet cestujících maximálně do 60 osob (v odpoledních hodinách mezi Prahou-Bubenčí a Prahou-Holešovicemi) - trvalým problémem českých železnic je ovšem neexistence samostatně provozovatelných elektrických vozů, takže menší elektrická vozidla k dispozici nejsou: v této situaci by asi optimálním vozidlem byly nějaké motorové vozy třeba jako RS1 (= aspoň částečně nízkopodlažní, s konstrukční rychlostí cca 100 km/h a svižnými rozjezdy), které by v ranní frekvenční špičce pracovních dnů jezdily dvojmo a v ostatní dobu (včetně víkendů, kdy by zejména byl využit prostor na jízdní kola a kočárky) jednoduše - to je ovšem záležitost týkající s nejen "ML", ale mnoha "nepříměstských" úseků českých železničních tratí (včetně třeba zde zmiňovaného úseku Roudnice nad Labem - Kralupy nad Vltavou (resp. minimálně Roudnice nad Labem - Vraňany) ...
(dokončení v dalším příspěvku)
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 02:27:27    Odkaz na tento příspěvek  

dokončení:
"Jádro pudla" je zjevně především ve stávající metodice výpočtu sazeb "doplatků" krajů na regionální dopravu: pokud jsou sazby "zprůměrovány" za celý obvod kraje a jako kritérium jsou brány jen "vlakové kilometry", sice podle "trakcí", ale bez výraznějšího zohlednění skutečně potřebného složení vlakových souprav, pak lze pochopitelně jen těžko očekávat, že by se ČD příliš snažily lépe přizpůsobovat nabídku nižší poptávce i v obdobích, kdy by k tomu měly "volné" adekvátní vozební náležitosti: jako po "oslím můstku" se tak můžeme vrátit k tratím v okolí Panského (o nichž debata sem patří), kde i "regionovy" jsou na většině spojů zbytečně velkými (a provozně nákladnými) vozidly a vlastně jediným jejich přínosem pro tamní dopravní obslužnost je jejich nízkopodlažní část (a větší prostor pro umístění jízdních kol a kočárků) - "modernizované šukafóny" by tam jinak jistě v naprosté většině případů zcela vyhovovaly a při jiné (= lepší) metodice výpočtů skutečných nákladů by mohly třeba i jezdit o víkendech ještě častěji (resp. vícekrát za den).
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 704
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 07:29:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD: dobrý postřeh s tím přípojem v Rbk 8:40, v současnosti by tam skutečně návaznost nebyla, ale ten údaj tam zůstal omylem po "krizové" variantě, kdy si spoje místo MD objednaly LK a ÚK. O víkendech v 8:40 měl do Rbk přijet prodloužený Os 6660/1 (navíc měl jet až do Šluknova). Tahle varianta pochopitelně padla se změnou postoje ministerstva - v autobusové tabulce se to jen nesmázlo.
Problém nárazových návalů turistů se řešil a v podstatě to je otevřená samostatná kapitola (jedna věc je to co "protestující" pouštějí o ohrožené trati do éteru a jiná co mimo sluch veřejnosti požadují v zajištění alternativní dopravy). Já osobně jsem čekal, že návratem objednávky MD na rumburáky nastane SQ, nestalo se a pokud se tak nakonec stane na poslední chvíli - což je reálně možné, budou tu tak jako tak dva tábory: jeden co má radost, že tu má vláčky,a druhý, který se ráno nedostane z Mikulášovic na první ranní R do vnitrozemí a další nejen vlakové přípoje. Znám názory obou stran, a dost dobře.

Dement 642: já se s nimi setkávám několikrát do týdne, takže si na ně mohu udělat rozhodně objektivní názor, který bych asi neshrnul do vašeho pojmenování. Rozhodně ne po tom s jakou intezitou se jeden z nich pustil do záchrany dálkových vlaků na Rumburk a zastupoval jeden z mála krajů při osobních intervencích na ministerstvu. A i kdyby MD nakonec nepřehodnotilo původní škrty, tak by se vlaky od Lípy na Rumburk podařilo z větší části zachovat.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8760
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 07:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Projížděč:
Ale to se tedy naše počty až tolik nerozchází! Já to sleduji nepravidelně,ale v S,N jsem se skoro shodli. Ten průměr 2 lidí by odpovídal. Teď otázka jestli jsem neviděl revizora co si tam hrál na placeného cestujícího.

V X dny to skoro také odpovídá. Průměr 9 lidí z Libně,ale tam nemám přesnější počty v dřívějších časech tj třeba kolem 15h,ale to se ještě v Praze předstírá práce.

Frekvence Kr.Lípa-Panský je zanedbatelná,tam to nikdy nemělo velkou budoucnost,už při stavbě to bylo vedené spíš jako spojnice. Nicméně úsek Rbk-Mik. potenciál má, jen by to chtělo v Mikulkách ještě nějakou zastávku.
Etawil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 08:17:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Místo toho handrkování vemte foťáky a vyražte k trati na R 1156/1157 jede 754 048
BSP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.30.69
Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 12:13:56    Odkaz na tento příspěvek  

750371: nestačí, že někdo jiný (např. projížděč NAD) napíše, že na S41 jezdí více lidí než přes Panský?
Aha, ono nestačí mít 3 zastávky (z toho jedna v centru) v takový s prominutím díře jako jsou Mikulášovice, ale já myslím když už jsme u té Prahy, že se tam stejně postaví minimálně 3 další zastávky z peněz, které se vydělají v Praze či Středočeském kraji a dle rozpočtového uspořádání v Praze nezůstávají, prostě v Praze a Středočeském kraji, kde je jenom asi tak 1000x větší potenciál než v Ústeckém kraji přeci žádný další stavět nemusíme dle odborníků ČDC z Ústeckého kraje:-)
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8762
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 13:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napsal znalec a náš odborník z Ropidu.
Šmoula_mrzout
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 3-2011

Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 13:46:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co pokračuje na R 1162/1163 ? dík
Baruny (749,751,752) a Brejlovci (753,750,754)-lokomotivy mezi lokomotivami
750 258-6, byla jsi úžasná!
MOJE FOTKY
Deník Liberecké železnice
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3730
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 13:57:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať vydrží,prosííím, po zítří bych hbitě vyrazil
Prosím, je to trapné, jaké že R jezdí klasicky? Zpracovávám fotky a nemám času to luštit, dík.
http://smoubernvald.rajce.idnes.cz/Chomutovska_Zamracena_749.130-1_v_letech_2001_05/
Šmoula_mrzout
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 3-2011

Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 14:09:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marťa: 1156,1157 a 1162,1163
Baruny (749,751,752) a Brejlovci (753,750,754)-lokomotivy mezi lokomotivami
750 258-6, byla jsi úžasná!
MOJE FOTKY
Deník Liberecké železnice
Prcekzlipy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1357
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 14:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mrzout:jelo to co ráno
6612
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.184.241
Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 15:32:35    Odkaz na tento příspěvek  

Všem: 754.048 bude na vlaky 1156/1157/1162/1163 nasazována denně minimálně i v příštích 14 dnech... (nebude-li neschopná)
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3735
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 15:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fajn, nebude-li ve čtvrtek pršet nezmoknu. Ten malý čerstvý žlutý proužek na čele je sice děsný, ale tu 048 jsem naposled viděl před devíti léty na t. 160. Těším se.
http://smoubernvald.rajce.idnes.cz/Chomutovska_Zamracena_749.130-1_v_letech_2001_05/
Dement_642
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 7-2011

Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 17:46:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmx-dobrá pošlete svojim kamarádům moji omluvu.
Pak mě tedy ještě vysvětlete(za pomoci kamarádů) víše popsaný příspěvek s popisem:"Krajský úřed v Ústí se rozhodl neobjednat na tratích 084 a 085 spoje".Co je na tom pravdy?A případně důvod?
Jtb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1518
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 23:58:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demente, možná jsi to možná nepochopil, ale jmx=člověk z krajského úřadu, tedy v podstatě ten, komu nadáváš. Jasné?


A pro jmx - díky, že jste tacitně potvrdil správnost té hypotézy o vytíženosti elefantů v prostředku 090 i o důvodech, proč pořád zůstaly nedotčené...
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 09. listopadu 2011 - 07:52:47    Odkaz na tento příspěvek  

Že zmizí velký mašiny ze dvou párů rychlíků mezi Ústím a Libercem je škoda,ale hlavně pro fíry a šotouše. Cestující se nebudou muset probírat humusoidními kupé na zelené soupravě a zkoušet které topí,kde je naopak přetopeno nebo jestli není zkřížené okno. 843+2x054 pokud vše funguje je vlak na slušné úrovni. Na téhle soupravě funguje komplet infosystém i když je potřeba ho kolikrát před jízdou poštelovat.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8765
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 09. listopadu 2011 - 09:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmx:
Dotaz:
bude kapacitně stačit 810 na spojích 6450/51/52 UL-LTm
a druhý, proč 6459,16504 není veden denně,když v S,N bude jezdit stejně jako soupravák.
Dement_642
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 7-2011

Odesláno Středa, 09. listopadu 2011 - 10:42:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jtb-je mě to jasný.Proto než budu znova někoho nazývat svýma výrazama se ho tedy zeptám jak to je stím objednáním spojů na lokálkách a kdo je za to odpovědný.

V Liberecké kraji se taky "bili" za zachování rychlíků z Prahy do Tanvaldu.Ale k tomu se objednaly spoje na všech lokálkách!

(Příspěvek byl editován uživatelem Dement_642.)
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 09. listopadu 2011 - 12:18:12    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "750371" = 8760:
Ale to se tedy naše počty až tolik nerozchází! Já to sleduji nepravidelně,ale v S,N jsem se skoro shodli.
Shodli? Já si to tedy vůbec nemyslím: v sobotu prvním ranním "sudým" vlakem "ML" odjelo z Prahy-Libně cestujících šest (kromě těch dvou revizorů-"sčítačů") a v neděli minimálně pět, a to je "mezisezóna" s už krátkými dny a období panování nejistého (a spíše "dušičkového" počasí), takže se už tolik "necourá po výletech" - dva cestující přijeli v sobotu od Prahy-Hostivaře (a v Praze-Libni vystoupili). A například v neděli ráno prvním vlakem "ML" odjelo z Roztok u Prahy pět cestujících, a v Praze-Sedlci byl i u tohoto vlaku nástup (1 zájemce o svezení): není to samozřejmě nijak mnoho, ale při úrovni jízdního řádu založeného na "nepřípojích" (nejen mezi vlaky, ale třeba i mezi autobusy PID a vlaky) se nelze divit, že větší zájem není ...
Já svá sledování také neprovádím nijak soustavně: snažím se sice kvůli tomu "tangentou" jezdit aspoň jednou denně, ale podle svých potřeb a možností, tedy různými vlaky, takže udělat z mých poznámek nějakou regulérní "časovou řadu" prakticky nelze - mám ale zato orientační přehled přes frekvenci v podstatě ve všech dobách dne i týdne.

Frekvence Kr.Lípa-Panský je zanedbatelná,tam to nikdy nemělo velkou budoucnost,už při stavbě to bylo vedené spíš jako spojnice. Nicméně úsek Rbk-Mik. potenciál má, jen by to chtělo v Mikulkách ještě nějakou zastávku.
Zahrady u Rumburka ani Panský samozřejmě nejsou z hlediska frekvence žádná "terna", ale v případě této spojky jde především o rychlost spojení Brtníků (turistika) a Mikulášovic (turistika i zájmy místních obyvatel) s "českou civilizací" - a tyto cesty "závlek" přes Rumburk zbytečně o dost velkou dobu prodlužuje (a zbytečně prodražuje).
A pokud jde o další potenciální zastávky, samozřejmě souhlasím: bohužel, naše předpisy jsou stále takové, že zřídit železniční zastávku i jen pro "sólo šukafón" (samozřejmě i jen "na znamení nebo požádání") znamená "martyrium" a nehorázně vysoké náklady (narozdíl od zřízení zastávky pro autobus, které je podstatně snazší a levnější) - a především proto je stav stále takový, jaký je ...
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 09. listopadu 2011 - 12:18:27    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Jmx" = 704:
budou tu tak jako tak dva tábory: jeden co má radost, že tu má vláčky,a druhý, který se ráno nedostane z Mikulášovic na první ranní R do vnitrozemí a další nejen vlakové přípoje.
Já samozřejmě ani náhodou nechci obyvatelům Mikulášovic upírat právo na to, aby se dostali ráno na spoje do "české civilizace" - ale to přece nevylučuje řešení, při němž by zůstalo zachováno víkendové dopolední rychlé spojení od vlaků z Děčína i z České Lípy do oblasti Brtníků a Mikulášovic s přestupem v Krásné Lípě a nikoli až v Rumburku = nevidím důvod, proč by neměly zůstat o víkendech v provozu aspoň ty současné dva dopolední a dva odpolední vlaky přes Krásnou Lípu a Panský. Navíc se obávám, že ústecké útvary SŽDC se v případě nevyužívání tratí přes Panský velice brzy začnou snažit ty úseky dlouhodobě vyloučit (jak to činí například aktuálně právě nyní v případě kadaňsko-kaštické trati, ačkoli je tam na příští léto opět předpokládána sezónní doprava) a následně je i administrativně a posléze i fyzicky zrušit ...
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.89.145
Odesláno Středa, 09. listopadu 2011 - 13:38:34    Odkaz na tento příspěvek  

S vylučováním trati si stačí vzpomenout na horečnou aktivitu SDC s koncem osobní dopravy do Netolic. Přestože bylo známo, že v Netolicích bude nakládka štěpky, tak už několik dní předem byl na pražcích u vjezdového klacku v Dívčících připevněn toulec, do kterého byl hned za posledním Os zapíchnut "zákaz vjezdu"...jinak na t164 by snad měl být poškozený mostek v Želině od příliš vysokého nákladního auta.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 09. listopadu 2011 - 20:19:30    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "749.241" = 09.11.2011 - 13:38:34:
Poškozen nebyl "mostek v Želině", ale silniční podjezd v Kadani přímo u železniční zastávky Kadaň předměstí (resp. asi 100 metrů za jejím perónem, u něhož pravidelné osobní vlaky končí a začínají své jízdy) - závady jsou už ale opraveny (od odpoledních hodin dne 27.10.2011) a minimálně ve dnech 28.10.2011 a 05.11.2011 tam měly jet (a asi také skutečně jely) objednané mimořádné osobní vlaky.
"Žádost o vyhotovení ROV č. 83009" (ze dne 01.11.2011) podává SDC Ústí nad Labem pro dlouhodobé vyloučení trati v úsecích Kadaň předměstí - Kaštice / Vilémov u Kadaně - Kadaňský Rohozec včetně na ní ležících dopraven na období od 11.12.2011 do 31.12.2012 s tím, že "konec výluky bude upraven dle zmocnění", a jako účel (či spíše důvod) výluky se v žádosti uvádí "Výluka v úseku Kaštice - Kadaň předměstí, Kadaňský Rohozec - Vilémov u Kadaně z důvodu neudržitelného technického stavu železničního svršku vyžadujícího vynaložení neadekvátních finančních prostředků v řádu miliónů Kč" - je-li ovšem tím "řádem milionů Kč" míněn "řád jednotek milionů Kč", pak je ten důvod zcela směšný, protože takový "řád milionů Kč" tvoří roční platy jen nemnoha "vedoucích zaměstnanců" z řídícího aparátu SŽDC ...
Pokud bude na tom "ypsilonu" tratí kolem Panského skutečně dlouhodobě (či dokonce trvale) zastavena osobní doprava, pak se lze velice důvodně obávat, že ředitel SDC Ústí nad Labem podá podobnou žádost (jen s datem o cca půl roku pozdějším, než jaké nese mnou zde zmíněná žádost týkající se "Doupovské dráhy") i pro dlouhodobou výluku těchto tratí s termínem zahájení výluky od 1. změny GVD 2011/2012 ("nový" GVD bude mít pouze jedinou "oficiální" změnu ke dni 10.06.2012) - a o očekávatelných následných dalších krocích se snad rozepisovat nemusím ...
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3740
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 09. listopadu 2011 - 21:18:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cestující se nebudou muset probírat humusoidními kupé na zelené soupravě a zkoušet které topí,kde je naopak přetopeno nebo jestli není zkřížené okno.-to je právě o tom výběru: zkřížené okno vyhovuje vychovatelům z děckama či hypochondrům kteří neradi průvan, přetopené kupé zase upředností zimumřivý cestující a naopak studenému kupé dají přednost horkokrevní milenci
V interiéru 843+2x054 není mnohdy takové soukromí, kór když si přistoupí hlučící individua.
http://smoubernvald.rajce.idnes.cz/Chomutovska_Zamracena_749.130-1_v_letech_2001_05/
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 06:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jtb: Dement 642 me určitě neuráží, protože v hierarchii organizace mého zaměstnavatele jsem na pozici, která asi odpovídá jeho pozici u jeho zaměstnavatele. Nejsem ten kdo organizuje objednávky vlaků a neúčastním se ani jednání na KCOD, takže detaily k vlakům zjišťuji jen v rámci potřeb mojí práce. Výjimkou je Šluknovko, kde se mě to v souvislostech už týká.
Na vlaky co ses ptal nějaký názor mám, znám i důvody proč jsou tak jak jsou, ale odpovím ti na to až budu mít trochu víc volného času.

Dement 642: vlaky na 084 skutečně ÚK neobjednal, ale na tomto vlákně jsem to už zmínil, a protože to není definitivně uzavřená záležitost, hodím sem příští týden po posledních rozhodujících jednání nějakou stručnou chronologii vývoje od léta po současnost. Můj subjektivní názor je, že viníkem je Ministerstvo dopravy (byť k tomu dotlačené z vyšších míst), které spustilo řetezovou reakci.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 15:07:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Jmx" = 705:
Můj subjektivní názor je, že viníkem je Ministerstvo dopravy (byť k tomu dotlačené z vyšších míst), které spustilo řetezovou reakci.
I když ta informace nebyla určena mě, dovolím si přesto přičinit poznámku: nevinil bych MD ČR jako celek, ale konkrétní osoby, tedy ty, které (a na základě čeho) navrhovaly redukci rychlíků takovým způsobem a v té době, jak a kdy ji navrhovaly - že z toho následně po dalším "veletoči" vznikly děsivé paskvily (z nichž asi největším nesmyslem je zrušení R 767 / R 750 v trati Plzeň - Praha - Plzeň), to je vina konkrétních osob = zaměstnanců MD ČR (jejichž jména bohužel neznám - jinak bych je rozhodně netajil), nikoli instituce jako celku, protože být na jejich místech někdo kvalifikovanější a větší přehled a zkušenosti mající, řesil by ten problém určitě inteligentněji. V ostatním samozřejmě souhlasím.
Steewe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 5-2010
Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 15:36:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím.Ve své maturitní práci dělám také menší anketu.
1)Kterou trať je vaše nejopblibenější v Ústeckém či Libereckém kraji a proč?
2)Kterou trať naopak nemáte vůbec rádi v Ústeckém či Libereckém kraji?
Své odpovědi mi prosím vás pište sem do diskuze, nebo na e-mail steewevondr@seznam.cz
Moc krát vám děkuju, hrozně mi svými názory pomůžete.
Sudetský skřet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.88.134
Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 16:29:13    Odkaz na tento příspěvek  

1) t081, protože vede z Podmokel do Romburka a prochází celým nádherným okresem Děčín.

2) t090, protože vede do Prahééé a Pražáci jsou fuj
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 16:55:58    Odkaz na tento příspěvek  

Liberecký kraj má všechny tratě díky své kopcovité až hornaté povaze pěkné a žádná přímo fuj tady není.
v Ústeckém kraji se mi líbí Rumburk-Děčín a Děčín-Ústí po obou březích.
Naopak nemám rád stotřícu pač jsem po ní jezdil roky do školy a osazenstvo vlaků mi připomínalo,že Chanov jest nedaleko.
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1067
Registrován: 9-2003
Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 18:57:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad projíždeč NAD:

proč by zrušení 767/750 mělo největším nesmyslem? z jakého důvodu? máte k dispozici všechny statistiky o obsazenosti vozidel či jste byl pravidelným vlakvedoucím u tohoto páru, že si tak troufáte tvrdit? To že to je neoprávněně zrušené je pouze váš individuální názor. Já ty osoby znám, kteří dělali redukci a rozhodně tady jejich jména zveřejňovat nebudu ... nicméně je třeba si uvědomit, že zrušit určitý procento prostě museli napříč celou republikou, jinak by to nebylo ... "politicky průchodné"
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 9-2008

Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 20:08:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní těžce dokumentační fotky ropovodu 754.048 + 2x B + BDs + 843.017 + 854.212 na R 1163.
Fantomasdc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 7-2002

Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 21:32:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Steewe:
Oblíbená:
ÚK - 081 oběma směry (Dc - Rbk, Dc - St. Šachov-(Lípa)) - trať mého dětství, rodný kraj, krajina, brejlovci...
LK - jednoznačně 080 - opět trať mého dětství, brejlovci, lesy Máchova kraje...
(po 081+080 jezdím od 7 měsíců věku...)
Neoblíbená:
ÚK - asi 130 (ale asi to bude tím okolím, obecně ale nemusím zadrátovaný tratě)
LK - 030, taková nanicovatá, prostě mě ničím nedokázala zaujmout.
Je to o pocitech...
Zlaté časy - Moderní časy.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pátek, 11. listopadu 2011 - 01:34:31    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Lokom" = 1067:
Sice to sem nepatří, ale budiž: zrušení R 767 / R 750 v úseku Plzeň - Praha - Plzeň je největším nesmyslem ze všech nachystaných rušení dálkových rychlíků proto, že ty vlaky zůstávají zachovány v relaci Cheb - Plzeň - Cheb, kde běžně vozí asi 20 - 30 osob a nejsou posledním večerním ani prvním ranním spojem, zatímco mezi Plzní a Prahou vozí násobky té chebsko-plzeňské frekvence a navíc jsou posledním večerním a prvním ranním dálkovým spojem z / do vlakových skupin v Plzni (s vazbami na dálkové středoevropské noční spoje v Praze), ergo nevozí zde pouze frekvenci z / do Chebu a Mariánských Lázní do / z Prahy. Pochopil bych zrušení těch rychlíků mezi Chebem a Plzní (i když ani to by rozhodně příliš "systémové" nebylo), ale jejich zachování právě jen v tomto minimálně frekventovaném úseku je právě tím zbytečným plýtváním penězi a vlakovými kilometry s návazným dopadem na likvidaci jiných užitečných spojení, na která kvůli tomu finance nezbývají. Netvrdím, že ty vlaky jezdí přeplněné, ale na to, abych o "reálu" věděl víc než dost na základě letitých vlastních zkušeností, nemusím (naštěstí už dávno) být (jak Bůh ví proč ode mne vyžadujete) "pravidelným vlakvedoucím u tohoto páru" (a nejen jeho) - soudnému člověku stačí těmi vlaky jezdit třeba i jen občas v pozici cestujícího, aby si o frekvenci v nich v poslední době udělal realistickou představu (což si ostatně můžete vyzkoušet i Vy sám). A propos: kolikrát jste těmi vlaky jel (třeba i jen jako cestující) v posledním aspoň roce Vy a kdy naposled, když tak vehementně tvrdíte, že nemám pravdu, aniž byste své tvrzení doložil tak, jak to vyžadujete ode mne ???
A už jen na doplnění: pokud chcete (přesně v duchu bolševické pseudoekonomiky) "šetřit" jen podle někým ("od stolu") předem stanovených "procent" vykazovaných výkonů a nikoli hledat skutečné úspory skutečných nákladů na základě znalostí reality (= především přímo z "terénu", tedy ne pouze z nějakých "lidským činitelem" vypracovaných výkazů s často spíše jen "virtuálními" údaji), nikdy se nedopracujete ke skutečně rozumnému a užitečnému výsledku - budete tím ovšem dál dobře živit mnoho lemplů ochotně plnících takové hloupé příkazy; zkuste chvíli přemýšlet, jestli s názory na úrovni primitivního myšlení partajních ideologů ve stylu "když se kácí les, létají třísky" nepatříte do té skupiny neužitečných příživníků či dokonce škůdců nakonec třeba i Vy sám ...
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 9-2003
Odesláno Pátek, 11. listopadu 2011 - 13:13:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad projížděc:

pochopte, že se snažím jenom poukázat na fakt, že nazývat zrušení onoho páru "největším nesmyslem" (a z vašeho podání cítím i podtex "v dějínách české železnice") jsou trochu silná slova, protože se jedná pouze o váš soukromý, tedy individuální názor. já tímhle párem asi jel pouze 3x v tomto grafikonu, ostatně jsem z tohoto severního koutu, takže to nemám zapotřebí. nicméně má zkušenost je, že 1x by se dalo hovořit o jakémsi slušném obsazení (poslední do Prahy), přičemž jel tím vlakem nějaký tábor či co to bylo. zbylé dvě jízdy jsme byli tak 4 - 5 lidí na vagon. Co se týče důkazů, byl to jen dotaz, zda to můžete nějak doložit, předtím od vás též nezněly žádné argumenty ...
rozhodně nepatřím mezi ty, kteří rozhodovali o redukci, nicméně ten systém rozhodování trochu znám. váš idea, že odbor, který se tím zabývá a čítá ani ne 10 lidí, bude jezdit každým rychlíkem, který objednává, je poněkud hodně zcestná. něco znají z vlastní zkušenosti, jindy se musí spolehnout na ony výkazy, ať už celotýdenního sčítání nebo podle počtu prodaných jízdenek/místenek, apod. a aby toho nebylo málo, do toho jím zasahují nadřízení, kteří jsou politicky dosazení ... věřte mi, není kolikrát o co stát. nazývat dotyčné lemply může jen člověk, který je osobně nezná, neseznámil se s jejich názory, které nemohou často využívat v praxi. takové pojmenování budí dojem vašeho příkladu - napsání něco od stolu (PC), aniž by jste znal realitu ...

ostatním sorry za OT
6612
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.15
Odesláno Pátek, 11. listopadu 2011 - 17:19:16    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na R1157 neschopná 754.048, do Jablonného v Podještědí ji jela na přípřeži R1160 naproti 750.118 a pomohla ji na postrku do Liberce, poté na R1162/1163 již 750.118
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1071
Registrován: 9-2003
Odesláno Pátek, 11. listopadu 2011 - 21:47:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6612:

to tedy brzo :-) ví se v čem je konkrétně problém?
Pida_76
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 12. listopadu 2011 - 11:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skromnej dotaz kam padi parni lok. z lipy ze je zatopena a motalo se tam par lidi kolem ni.
pida76
Fantomasdc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1743
Registrován: 7-2002

Odesláno Sobota, 12. listopadu 2011 - 12:10:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak se to dneska děje s oběhy na R Lbc - ÚL? Zelená souprava stála v 10 hodin odstavená mezi 1. nást. a výpravní budovou v řadě s červenejma vozama a v depu stály 2 zelený brejle... Co to?
Zlaté časy - Moderní časy.
Kodan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 12. listopadu 2011 - 12:40:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na R jede místo brejlí 854 218-5 na 1157 měla 1xBdtn a na 1162 má zřejmě 2xBdtn. To teda ta 754 nic moc, alespoň si ji dílna "osahá".
MY YOUTUBE CHANNEL
Deníček železnice v Liberci (sledovačka řady 750)
Kodan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 12. listopadu 2011 - 13:00:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 1157:

MY YOUTUBE CHANNEL
Deníček železnice v Liberci (sledovačka řady 750)
6612
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.208.192
Odesláno Sobota, 12. listopadu 2011 - 13:20:31    Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, bohužel 754.048 i 750.118 jsou neschopné tak musela pomoct 854... Zítra už možná 750.118 schopná bude, uvidíme...
Dre
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 12. listopadu 2011 - 19:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pida_76
Tohle je psané v "Tratě kolem Mladé Boleslavi" v sobotu v poledne pojede z ČL přes MB a Nera do Phy 475.179 + Wlaab + Daa-k
Savik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1120
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 12. listopadu 2011 - 20:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem byl dnes vytočen. Skoro, abych po dráze požadoval odškodné - vyrazil jsem na brejlovce a všude hydry!
Čekám, že zítra tam bude taky...
SLEDOVAČKA Brejlovců dep Plzeň a Klatovy: https://spreadsheets.google.com/pub?key=0An1VolAEYnIKdE9raGZWTk5mRGlEbXh5Z2FHcHdUSkE&hl=cs&output=html

http://picasaweb.google.com/savikVP | http://www.youtube.com/user/savikVP
www.vpetru.ic.cz + ldkt.mujblog.cz
Ú.Di.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.33.166
Odesláno Sobota, 12. listopadu 2011 - 22:51:02    Odkaz na tento příspěvek  

Ty seš fakt dement

Třeba 4.048 byla po obědě stále v depu :-)
vejpravka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.240.185.238
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 00:06:52    Odkaz na tento příspěvek  

K těm brejlovcům: tak nějak jsem vysledoval že jezdívaly i 750.160 a 258, ty už v Liberci nejsou nebo jsou neprovozní ?
Dre
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 00:24:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vejpravka-0.160 by měla bejt v Trutnově a 0.258 by měla bejt už v České Třebové.
Pokad to tak není tak se omlouvám
Bohuš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 3-2009

Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 08:22:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netuší někdo co dnes ráno jelo do Ústí na rychlíku?Předem děkuji za doufám potěšující odpověd že jede Brejlovec.
Dre
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 11:47:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohuš-podle informace co sem dostal tak brejle nejela.. MOŽNÁ až odpoledne na 1162/63 ale neveřim tomu že vyjede;-)
Kodan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 12:59:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na dnešních R 1156/1157/1162/1163 jede 854 217-7 + 1xBdtn. 750 118 stojí venku před depem, takže se asi momentálně spíš maká na 754 048. Konec klasik se rychle blíží a nevypadá to, že by ta 854 někde chyběla. Uvidíme...
MY YOUTUBE CHANNEL
Deníček železnice v Liberci (sledovačka řady 750)
Kodan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 13:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abych jen nekecal, tak tady je dnešní R 1157:

MY YOUTUBE CHANNEL
Deníček železnice v Liberci (sledovačka řady 750)
6612
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.4.193
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 14:20:08    Odkaz na tento příspěvek  

Tak 750.118 na 1162/1163 bohužel nasazena nebyla, stále se drží 854.217

Kodan:
Dnes 6602/6623/6626/6611 = 814.163
Dnes 1160/1161/1166/1167 = 843.004
(takže bych řekl že 854 docela chyběj)
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 16:52:36    Odkaz na tento příspěvek  

Lokom: může jen člověk, který je osobně nezná, neseznámil se s jejich názory, které nemohou často využívat v praxi
Slušnej člověk si v takovém případě najde jinou práci, kde by se za výsledky nemusel stydět. Ano, chaotická redukce na poslední chvíli a hektické zachraňování aspoň něčeho a následný veletoč zpět je něco, za co by se člověk stydět měl, i když to "jen" technicky připravil a ve skutečnosti má úplně jiné názory.
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 20:16:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.:

nikde nepadla zmínka o tom, že by se dotyční za svou práci styděli ...

Ano, chaotická redukce na poslední chvíli
poděkujme kolegům z MF, že za včasu dali vědět o snížení rychlíkové dotace
Stadler
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.212.230.21
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 09:45:53    Odkaz na tento příspěvek  

Tak dneska opět místo zelené soupravy, na rychlíkách 854.