K-report
 

470  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » 470 « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse 470 do 10. 02. 2015Hajnej60 10-02-15  01:40
Archiv diskuse 470 do 07. 05. 2015Jnd60 07-05-15  23:19
Archiv diskuse 470 do 23. 05. 2015Wilhelm60 23-05-15  12:39
Archiv diskuse 470 do 07. 06. 2015Honzamhdol60 07-06-15  20:14
Archiv diskuse 470 do 25. 07. 2015Hajnej60 25-07-15  06:50
Archiv diskuse 470 do 18. 09. 2015Aleš_Liesk.60 18-09-15  13:17
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 15:00:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, mám ten dojem, když měli tu špatnou zkušenost a ta rychlá likvidace jen nahrála tomu, že to chtěli mít z očí. [proud]

Ovšem diskutovat o tom nemá cenu, když už je to dávno pasé.

Mimoto pražští se toho rádi zbavili a v Třebový to jen šlo na cenu toho železa a jak víme, ruku na srdce, vybrali to všichni do poslední součástky.
By mě zajímalo, jak by to dopadlo, kdyby to někdo zkoupil. Železo je samo o sobě k ničemu, museli by shánět ty součástky tam, kde Krakena s Uršulou o ně přišli, ale to by bylo na delší dohody. Já se s tím ani nesvezl, ikdyž jsem je viděl na Masaryčce nebo na hlavním nádraží v Praze.

Poslední jízdy Uršuly byly velice zlí. Bohužel pro ni jí nemohli pomoci. Byl jsem u těch jízd nedobrovolně na Masaryčce. Přijížděl jsem z Nymburka Žabotlamou, když se rozjížděla Uršula vypravená do Pardubic. Ten koncert na bolehlav nezapomenu, ale jelo to smutně. [ko]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3419
Registrován: 9-2011

Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 15:38:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy jste asi nepochopil mou otázku: i kdyby to (čistě teoreticky) někdo vyrobil a schválil, tak jaký by měly ČD vliv na to, jestli s tím ten někdo může nebo nemůže na koleje?
Nebo jak jste myslel to "že by to ČD dovolilo pustit na tratě." ?
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 16:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že jsem vůbec sem vlezl a něco řekl. [proud]
Jestli jsem to pochopil, či nepochopil je už stejně jedno. Už je to stejně sešrotovaný.[happy]
Akorát v tom stále rýpete a již zbytečně.
Spíše se ptejte ČD, proč to zliklidovali tak rychle, aniž by si uvědomili, že je jistý zájem. Ono asi nebylo zbití, když se o to hlásilo jen mládežstvo, který nevědělo, co dál s tím. Ovšem jedna odpověď je jistá - Proč ten horký brambor předat jinýmu dopravci, když mi si s tím vlastně vůbec neporadili? (tzv. odpověd otázkou a šáhněte si všichni na srdíčko - nemělo to stejně smysl, ale účel to zdá se splnilo)[wink]

Apropo - Howky: Jestli máte celý pult v originále z Krakena, mohl byste ho poskytnout i do MSTS? Sice ten adresovaný je na nějakého Tauruse, či co to je za pult, ale kazí to dojem z Krakena.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 9-2004
Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 16:37:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono to vaše vyjádření je takové celé jak to jen říct, zmatečné...

Aleš Liesk jen chtěl poukázat na to, že o tom, zda něco vyjede na koleje anebo ne, určitě nerozhoduje někdo z ČD. [happy]

Ještě vyjádření k tomuto: když sem jezdíval kolem depa Libeň z pohledu odbočky Vítkov, byla tam vidět i EM475.0 jak tam rezne ve křoví a taky to byl stroj, co rozvířil éru 451/2. Bohužel oba prototypy vyhořeli.

To, co jste viděl určitě nebyly prototypy EM475.0, ty byly fyzicky zlikvidovány již v roce 1972 a nevyhořely.

http://www.zelfoto.cz
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 16:45:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já se ted zeptám jinak: Kdo rozhodoval o likvidaci Krakena s Uršulou?

Zmatení ste vy, jen se ozve nějaký pochybný združení, který je vedeno mládeží. Nikdo jiný se k tomu nehlásil.[happy]

http://www.prototypy.cz/?rada=EM475.0 73 nebo 81? Kde soudruzi chybně historují? ve fotkách je info: Zubožené torzo skříně čelního vozu EM475.001 čeká v prostorách libeňského depa na své rozložení - rok 1981 [coze]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 9-2004
Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 16:54:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O likvidaci jednotek řady 470 rozhodoval samozřejmě jejich vlastník, tedy ČD. Kdo jiný by o tom měl rozhodnout?

http://www.zelfoto.cz
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 17:01:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se vám všem zdá má info zmatečná, tak mi to tu rozepište, jak to bylo. Myslím, že i ostatní budou napjatí, jaká info unikla.[wink]
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12672
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 17:24:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ostatní čtou i jiný weby. třeba prototypy

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 19:00:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: o tom právě píšu. Lopík si myslí, že prototyp žabotlamu byl zlikvidován v 70.letech, ale já si troufnu říci a v prototypech tvrdí že v 80.letech čeká stále na likvidaci v Libni. Proto sem psal, že já sem první prototyp viděl a to bylo v 90.letech, takže mi nemůže tvrdit, že jsem viděl něco jinýho, když vidím, že i podle fotek to byl prototyp EM475.0. V sedmdesátých létech byl zlikvidován druhý prototyp, ale první prý v osmdesátých. Nikdo mi nemůže tvrdit, že byl i v osmdesátých letech zlikvidován, když v devadesátých tam byl vidět v zubožený konstrukci. Možná zlikvidovali jeden elektrický a dva vložený, pač sem videl jen jednu z mašin v 90.letech v Libeňským depu a byl vidět i z běžnýho vlaku.[wink]

Ale proč bych se s váma dohadoval, každý máme svou pravdu. Bohužel pro mě jsem neměl ani fotoaparát, abych to zdokumentoval. Takže mám jen vzpomínky, kterým věřit ani nemusíte.[happy]
Mirko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3432
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 19:10:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2 má pravdu, vždyť i na webu prototypy.cz jsou fotky prvního prototypu z roku 1981.

Elektrická jednotka EM475.001/02

Má videa na YouTube Moje Zonerama fotogalerie PUMPA Sázava - motorbike ride

#KeepFightingMichael
Howky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 19:12:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2: Jo udělat cab do MSTS je v plánu.Dále je v plánu připojení na Open Rails.

Dneska se z pultu odstraňovala barva :D

Jinak ohledně 452 013 v Ostravě, zapojoval jsem to s kolegou v rámci možností MSTS a toho co od toho chtěli z U9 [happy]

Přerov :-)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 20:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lopík: a o tom právě píši, že vlastníkem je ČD, proto se rozhodli to zlikvidovat neb to chtěli zachránit, alespoň to víme z netu, dospívající mládež, která a ruku na srdce, nemá ani halíř, jen to, co dostanou doma. Možná něco z brigády a to je taky pakatel.

Howky: tak ať se dílo daří. Už se těším na pohled z Cabiny Uršuly, či Krakena v MSTS. Mě neustále štve, že koukám na cab, nějakýmu Taurusu, přitom je to fikce jak [cunik] , proto jezdím Uršulou/Krakenem z venkovního pohledu. A už vůbec neměl zvuky Peršingu. Nejvíc se tomu podobalo 460 bez chladiče tornád (i v prototypech.cz píšou, že to je robeno z Tornád). Toť mé poznatky. [wink]
Howky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 19. září 2015 - 22:47:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2: to víš musí se improvizovat, když není odkud brát :-)

Přerov :-)
Jirkacom2,05
Neregistrovaný host
Odeslán z: 23.92.53.89
Odesláno Neděle, 20. září 2015 - 02:38:47    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2 416:"Mě neustále štve, že koukám na cab, nějakýmu Taurusu, přitom je to fikce jak , proto jezdím Uršulou/Krakenem z venkovního pohledu. A už vůbec neměl zvuky Peršingu."

Kecáš blbosti, mladej. Ta kabina je nouzově vložena z 169/85Eatm. Byla nejblíže z použitelných a funkčních.
Zvuky jsou také v pořádku, 470 měly pulzní měniče jako x6y nebo ještě blíže 111. Tvoje plácání o podobnosti s 460 je totálně mimo mísu stejně jako tvé chabé a ostudné znalosti českého pravopisu.
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 20. září 2015 - 11:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná kecám nesmysly, ale zvuky x6y rozhodně neměla. V MSTS řve jako 163, což ve skutečnosti nevykazovalo takový zvuk. Rozhodně při rozjezdu neřvala jednotka jako x6y. V prototypech píšou a to doslova z textu kopíruji "Celou přípravu jednotky navíc výrazně zkomplikoval požadavek FMD na zvýšení výkonu trakčních motorů jednotky (odvozených od provedení využitého na typu EM488.0) z původních 276 kW na 380 kW, přestože žádný takto výkonný a do jednotky použitelný motor nebyl v tuzemských podmínkách k dispozici." A už vůbec nepískal jako tyristory v x6y.

"ostudné znalosti českého pravopisu"

Možná mám chyby v textu, to přiznávám. Ale narozdíl od kindermafie mám smysluplné znalosti mateřského jazyka.
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 20. září 2015 - 11:55:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozjezd 470 v cca 1.29 minutě dokazuje, že neřve jako tyristory v x6y, ale je to spíše podobný tornádu a ano trochu slyšet nějaký tyristor je, ale rozhodně to neřvalo.[wink]
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12675
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 20. září 2015 - 13:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že sem tak smělej: jaká je souvislot mezi typem trakčáku a zvukem pulzního měniče?

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 20. září 2015 - 14:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud ten dotaz směřoval na mě, tak nemohu sloužit, neznám vše dopodrobna a nejsem znalec techniky. Šlo jen o to, že v simulátoru to řve víc, než v amatersky točeném originále a rozdíly zvuku jsou pro laiky více než zřejmé.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
Jirkacom2,05
Neregistrovaný host
Odeslán z: 23.92.53.89
Odesláno Neděle, 20. září 2015 - 16:48:02    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2:"nejsem znalec techniky. Šlo jen o to, že v simulátoru to řve víc, než v amatersky točeném originále..."
Nejsi znalec a pro amatéra na tvé úrovni by mělo být postulátem, že msts je simulátor strojvedoucího a ne kaštanů. Tomu odpovídá i ten zvuk, který byl v kabině opravdu typicky tyristorový a měli jsme ho hned za zády, když jsme tyhle stroje sedlali. Patrně jsi přehlídl "nebo ještě blíže 111", nebo nevíš, co to znamená. "Řvaní" si můžeš jednoduše upravit hlasitostí v souborech *.sms, pokud to umíš, což pochybuji. Lepší zvuky pro tuto řadu k mání nejsou a tak se lepí z toho, co je nejblíže již funkční, ony nejsou ani origo pro 111. Nic ti nebrání vyrobit nové naprosto přesné stejně jako tu kabinu. Editorů pro tvorbu grafiky a zvuků je plno, tak se můžeš předvést, kindoši.
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 20. září 2015 - 19:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žehlička to už vůbec, jinak jste se taky dost předvedl o přehlídnutí, narozdíl od vás, si to nechám pro sebe. [wink]

Pokud si myslíte, že MSTS je "jen pro zkušené strojvedoucí" jste na omylu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
Jirkacom2,05
Neregistrovaný host
Odeslán z: 23.92.53.89
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 01:28:56    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2:"Pokud si myslíte, že MSTS je "jen pro zkušené strojvedoucí" jste na omylu."

A to jsi vyčetl kde takovou pitomost? Nepřekrucuj.
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 07:51:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tahle debata nemá smysl.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3421
Registrován: 9-2011

Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 08:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JC2: asi vás zklamu, ale obvodově měl Kraken opravdu nejblíže k žehličce. Sice se tam "povedl" třeba downgrade shuntování, ale jinak to bylo velice podobné.
Celkový zvuk ale ovlivňovaly hlavně (blbě navržené, jak už bylo u této řady pomalu zvykem) ventilátory, které byly malého průměru, a tak ačkoliv byly řiditelné, tak prakticky pořád pracovaly v režimu plných otáček (a tedy plného řvaní).
Zkusíme někdy prohrabat náš videoarch(l)ív. Natočili jsme několik hodin záznamů, které se posléze sestříhávaly a "dabovaly". Možná někde budou i ty zdrojové záznamy. I když po těch létech, kdoví, jak budou vypadat...
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 9-2004
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 08:45:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2

díval jsem se teď na prototypy.cz a skutečně EM475.001 a 001a fyzicky existovala ještě v na počátku osmdesátých let. Zbytek (EM475.002-004) byly zlikvidovány v roce 1972. Takže pravdu jsme měli oba. Nicméně pokud jsou informace ve Všem profilu pravdivé, tak jste ji stějně vidět nemohl [nene]

No a proč jsem psal, že jsou Vaše příspěvky trochu zmatečné? Níže jsem vykopíroval pár vět a zkuste nám vysvětlit, co jste vlastně tím chtěl říct.

ty nervy neměl ani výrobce ve Vagonce samé, neb to byl poslední prototyp mezi revolucí.
snad před revolucí, ne.

Největší podíl na existenci firmy měli komunisti - bohužel to odnes právě Kraken s Uršulou, když se přemýšlelo o další spolupráci na řadě 470. Nakonec pokračovala řadou 471
Co znamená spolupráce na řadě 470? Kdo s kým měl spolupracovat?

Poslední jízdy Uršuly byly velice zlí. Bohužel pro ni jí nemohli pomoci. Byl jsem u těch jízd nedobrovolně na Masaryčce. Přijížděl jsem z Nymburka Žabotlamou, když se rozjížděla Uršula vypravená do Pardubic. Ten koncert na bolehlav nezapomenu, ale jelo to smutně
???


Spíše se ptejte ČD, proč to zliklidovali tak rychle, aniž by si uvědomili, že je jistý zájem. Ono asi nebylo zbití, když se o to hlásilo jen mládežstvo, který nevědělo, co dál s tím. Ovšem jedna odpověď je jistá - Proč ten horký brambor předat jinýmu dopravci, když mi si s tím vlastně vůbec neporadili? (tzv. odpověd otázkou a šáhněte si všichni na srdíčko - nemělo to stejně smysl, ale účel to zdá se splnilo)

To s tím bramborem nechápu už vůbec. Neobjasnil byste mi to?
Nebyl nikdo (pominu partu bláznivých puberťáků), kdo by o ty jednotky měl zájem. Vlastník jejich další provoz vyhodnotil jako nerentabilní, proto došlo k jejich fyzické likvidaci.

Nejvíc se tomu podobalo 460 bez chladiče tornád
Co si máme představit pod pojmem "tornádo" na jednotce řady 460?

http://www.zelfoto.cz
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 9-2004
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 08:50:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a toto je vtip roku [biggrin]

Lopík: a o tom právě píši, že vlastníkem je ČD, proto se rozhodli to zlikvidovat neb to chtěli zachránit, alespoň to víme z netu, dospívající mládež, která a ruku na srdce, nemá ani halíř, jen to, co dostanou doma. Možná něco z brigády a to je taky pakatel.

Takže už víme důvod. ČD se rozhodla to urychleně zlikvidovat jen proto, aby to nějaká parta puberťáků náhodou nemohla opravit. [biggrin]

http://www.zelfoto.cz
Howky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 479
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 11:07:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oprava těch dvou jednotek by byla stejně nákladná.
I když jen čelo vycházelo na 10 000 od šrotáku.

Přerov :-)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 12:25:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná vše překrucuji, ale vy nejste o nic lepší, viz. pan host.

Pro ostatní: nejsem z kindermafie a nezkouším vás, jen můj vjem. Ale tady se rozebírá vše do posledního šroubku, jako v dílnách, asi nemá smysl se o tom se mnou bavit. Zacházíme do mnou velkých neznámých věcí.[crazy]
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3423
Registrován: 9-2011

Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 13:10:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JC2: Zacházíme do mnou velkých neznámých věcí
To možná bude ten problém. Tyhle jednotky byly hodně nepovedené, ale šotoušíííí na nich vidí jen samá pozitiva: byly krásné, byly unikátní, pohodlné,...
Udržet je v provozu byl dost náročný a drahý úkol a nedivím se majiteli, že jakmile mohl, tak se jich zbavil.
Marf72
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 14:29:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk. - to jeVelká pravda.Nejdřív se namontovala elektroinstalace Plus přístroje a pak se to obvařilo plechem.Dostat se na některé svorkovnice byl velký problém.
Jirka_E
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 6-2015
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 14:36:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...byly krásné, unikátní, pohodlné.
No to by mě taky zajímalo, co na nich bylo tak pohodlné.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12677
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 15:21:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

blbý topení? hnusný wc? [proud]

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3425
Registrován: 9-2011

Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 15:37:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marf: takhle se vyráběla Š120: na zem se položilo lanko od ruční brzdy a následně se obestavělo automobilem [happy]

JirkaE: totéž, co na nich bylo unikátního a krásného. Přece VŠECHNO!!! [proud]
Marf72
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 17:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk.- já vím na těch 470 jsem měl co dělat když přijeli do dílen.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7432
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 22. září 2015 - 13:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

msts je simulátor strojvedoucího

vypadlo ti tam slovo "mizernej."

Ohledne duvodu likvidace 470: Atyp, nedostatek nahr. dilu, dost bidne navrzena el. vybroj (suntovalo se pomoci stykacu a odporu...) a jeste bych asi mohl pokracovat dal, ale to uz presahuje moje (ne)znalosti - nekdo driv tady zminoval neco ohledne vedeni naprav a z toho vyplyvajici snizenou Vmax. Dvakrat jsem se na tom svezl v linym koute. Problematicky PO (zeptej se nekoho, kdo na motoraku treba jen menil spalky,) bylo to delsi nez tlama, takze se to snad ani neveslo cely do pantakovy haly na ONJ. Atd., atd...

Mozna, kdyby s tim nebyly takovy problemy, mozna by ty vergly vydrzely dyl. Prace by se pro ne nasla. Ale za tech podminek, za jakejch to dojezdilo, tak je s podivem ze to vydrzelo v provozu tak dlouho.

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3258
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 22. září 2015 - 19:34:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takhle se vyráběla Š120: na zem se položilo lanko od ruční brzdy a následně se obestavělo automobilem.

Aha, tak možná pro lanko ruční brzdy dojezdil tenhle kousek[biggrin]

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10906
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 22. září 2015 - 21:24:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Howky: řekněme, že jen? Škoda, že se to tady nepláclo dříve, řekl bych, že šance, aby se těch 10 litrů na zachování čela pro simulátor do muzea (podobně jako je tomu u 452) nasbíralo, byla nesrovnatelně vyšší, než u nějaké sbírky pro "reinkarnaci" celé jednotky. [wink]
Howky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 480
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 22. září 2015 - 21:27:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo , jeneže jen čelo bylo 10 000kč :P a pak počítěj dál co např transport ? hmmm

No ono dva pulty jsou zachovány pro budoucí generace tak aspon něco :D

Přerov :-)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10907
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 23. září 2015 - 07:22:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Howky: ech, to jsem jaksi pozapoměl, sypu si popopel na hlavu. Je fakt, že to už by bylo aspoň 2x tolik. [uhoh]
Howky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 483
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 02. října 2015 - 09:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna malá vzpomínka na Krakouša :D

Přerov :-)
wwwddd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.231.192
Odesláno Pátek, 02. října 2015 - 15:50:32    Odkaz na tento příspěvek  

Prodáš ????????? [coze] [coze] [coze]
Howky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 02. října 2015 - 20:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taková nabídka už tu za 200kč byla, a neprodám [happy]

Přerov :-)
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5197
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 05. října 2015 - 19:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V září roku 1991 se oslavovalo 150 let Severní dráhy císaře Ferdinanda a mezi parními lokomotivami se v Přerově ukázala i jedna drážní novinka v podobě "krakena" 470.004-3, který zde byl na ukázku jen s jedním vloženým vozem [fotic]:
http://www.strojvedouciplzen.cz/index.php?page=fotografie&id=9381

Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
www.kmd.bilysklep.cz - Kroměřížská dráha o.s.
www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 30. října 2015 - 08:22:02    Odkaz na tento příspěvek  

I Amerika má svého krakena: odkaz
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10173
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 30. října 2015 - 16:17:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nrPS: Trochu mi tam nesedí to "USS" - měl jsem za to, že je to vyhrazené pro válečné lodě (podobně jako H.M.S., S.M.S., ORP a jiné).
Ale třeba si ji pořídila US Navy jako rychlou transportní a v době míru brala "šejdry" pro civil...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10174
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 30. října 2015 - 16:23:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdá se, že to nesedí právem - měla by to být jen SS United States...
kamizolce
Neregistrovaný host
Odeslán z: 41.231.120.121
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2015 - 01:55:10    Odkaz na tento příspěvek  

Ale kdepak! Opět se mýlíš. USS je správně a to za tím je pak vlastní jméno.
Obdobně viz USS Enterprise.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10229
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2015 - 21:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže když se mýlím, tak je loď toho času v aktivní službě u US Navy? A jaké má tedy číslo trupu...?

Možná by stálo za to se podívat sem a pak taky sem - nebo se tam také mýlí...?
kamizolce
Neregistrovaný host
Odeslán z: 41.231.120.121
Odesláno Středa, 04. listopadu 2015 - 02:24:40    Odkaz na tento příspěvek  

To jsem viděl už předtím..., ale to přeznačení bylo kvůli změně vlastníka, jak vidno z původního článku.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10233
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 04. listopadu 2015 - 06:30:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kamizolce: ale to přeznačení bylo kvůli změně vlastníka, jak vidno z původního článku
Původní je kterej - ten na novinkách? Jeho autor zřejmě moc kouká na americký filmy.
Nebo snad tenhle ještě původnější, kterej na více místech jednoznačně uvádí SS United States...?
Medvěd.cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 953
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 11. listopadu 2015 - 00:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, omluva za nečinnost.
Hajnej:
Strojní podbíječka strojně podbíjela, dle toho, kdo jí tam co namačkal za nesmysly.
Automatická SP podbíjela dle toho, co kdo předem projel s jakýmsi vozíkem a ty data plus požadavek na finální stav dodal obsluze. To se tam nějak přelilo a výsledek si podbíječka udělala sama.
Ano, není to srovnatelné s regulací Krakena.
Ale tehdy to bylo něco, co daleko převyšovalo možnosti našich vagonek a bohužel i možnosti obsluhy tehdejších ASP...
Letos jsem znovu jezdil na výlukách a všímal si těch geodetů architektů, co tam tlačili nějaký tříkolečkový bazmek. Ta věc dokázala přesně podbíječce říct, co má kde dělat, aniž by ta věc musela mít humanoidní obsluhu...
Nakrm opici, a na nic nesahej, dost hydrauliky a nafty, toť vše...
Ta podbíječka byla výhybková a předem nějakým ramenem zvedala zbytek...

No dál.
Ke štítku z č.5.
Já ho dostal, tedy ho nehodlám dražit.
To k nabídkám v mailu.

Nicméně je zde sprejery atakovaný štítek z N 070 006. Nálezový stav, přestříkané.
Pod tím by měl být lept z Moravskoslizské vagonky.

Nadále platí i nabídka pro oba klučiny, co zachránili pulty z Krakena a chtějí tu vysílačku KOLLEDA.
Pokud ukážou, že to mají, dostanou zdarma [happy]
Nějak to usnulo a ovládací skříňka je to minimum pro doplnění pultů. [happy]
Přímo z Krakena to není, ale je to to samé.
Základní požadavky snad mají, to se snad doručilo.
Jen nepíšou [sad]

Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Howky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2015 - 19:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se snažil trénovat na tu flétnu pokud si to dobře pamatuji :D ale spíš to bylo hraní na nervy :D

Přerov :-)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 13. listopadu 2015 - 21:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Howky: V diskusi HRY A SIMULÁTORY byla založena diskuze o pultu Krakena. Nevíš o tom něco? [wink] [proud]
Howky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2015 - 17:04:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z mé hlavy to není :P já používám pouze svou přezdívku :-)

Přerov :-)
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3691
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 20. listopadu 2015 - 09:29:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale když byla nová diskuse založena tam, asi by bylo účelné toto vlákno zrušit. Jelikož jednotka 470 již existuje pouze "virtuálně", resp. vzniká simulátor stanoviště - tak k čemu duplicita témat?
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 4169
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 17:52:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak k čemu duplicita témat?

Aby se zde mohly řešit strojní podbíječky. [kladivo]

To vlákno ve hrách nechám. Už jen proto, co se tam zatim dělo. [biggrin]
Kraken470
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.125.31
Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 21:20:39    Odkaz na tento příspěvek  

Neprodá někdo jakoukoliv věc z 470 (KRAKEN) ?

Děkuji Kraken470
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3640
Registrován: 9-2011

Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 08:30:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někdo má a neprodá.
Ale spoustu věcí jsme už předali "do dobrých rukou" [wink]
Howky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 14:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osobně bych ponechal tohle vlákno.

Aleš_Liesk. (velké dík ) ví za co :-)

Přerov :-)
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Čtvrtek, 10. prosince 2015 - 20:52:46    Odkaz na tento příspěvek  

náhodně vyfoceno při 1.srazu M131.1 v Pardubicích 19-20.3.1994
Jirka_E
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 6-2015

Odesláno Čtvrtek, 10. prosince 2015 - 22:10:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ze škodovky: Paráda.[vypravci][ok][ok]

,,Naučili jsme se létat v povětří jako ptáci, potápět jako ryby. Zbývá jediné: Naučit se žít na Zemi jako lidé." (G. B. Shaw)