K-report
 

Archiv diskuse Železniční muzea a spolky do 02. 11. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Železniční muzea a spolky » Archiv diskuse Železniční muzea a spolky do 02. 11. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Sey
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 5-2013
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 21:36:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Colonel32 1040- prosím, která vozidla ČD DHV stojí v depozitáři NTM v Chomutově?
Colonel32
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 21:51:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3688
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 23:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Colonel32: Na těch stránkách o mojí mašině píšou, že je DHV a ačkoli jsem jim psal, tak to tam je furt. Tak sice asi máte pravdu v tom uvedeném, ale na "Železniční poklady" skutečně jsou majetkově kraviny [smrt]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Martin Kalina
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.53.117
Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 00:23:18    Odkaz na tento příspěvek  

Vážený pane Ing. Tomáši Čechu,
celkem nechápu Vaší odpověď, že na www.zeleznicnipoklady.cz píšou „kraviny“ ze dne 27.7.2015.
Vozidla ČD DHV deponovaná v depozitáři NTM Chomutov majetkově souhlasí.

Ano skutečně jsem dne 19.7.2015 obdržel informaci „ Dobrý den,
dovoluji si Vás upozornit, že žádná z u nás vystavených lokomotiv není majetkem DHV.
S poděkováním za opravu Vašeho webu….“

Velice se omlouvám, že jsem ještě informace neopravil. Nejsem tak dokonalý jako Vy.
Na dovolené jsem nenašel čas a ani chuť reagovat rychleji.

Chápu, že Vaše pozice na Generálním ředitelství ČD Vám dává možnosti dělat si co chcete a jak chcete. Manažer je manažer.
Web financuji ze svých prostředků a aktualizuji jak mám čas a chuť.

Kopete do všech okolo, proč? Utekla Vám dcera s bývalým členem „Zlonic“. S tím, co v Turnově opravil a kolik vozidel zachránil pro železniční nostalgii má navrch? Má! Všichni Vaši souputníci/ členové/ se s Vámi rozešli. Proč asi???
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3689
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 01:20:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Kalina: Krauska v Litoměřicích také dávno není pana Macha, ale nevadí, to jde mimo mne [andel]
Nepracuji na generálním ředitelství, taky nevadí, chápu, nemáte rád manažery [kecal]
Dokonce chápu, že máte čas hned si přečíst co napíšu na káčko, ale úprava stránek jako náročnější musí počkat [wink]
Nemyslím, že by mi utekla dcera. 30ti leté "děti" obvykle s rodiči už nebydlí a sami si najdou partnery. To bych mohl říct, že nám utekly všechny děti, včetně té, která je místopředsedkyní našeho spolku [coze]
Opravy vozidel pana Kostěnce panem Mansfeldem jdou mimo mne. Ano,něco se dělalo i na mých vozidlech, to jsme zaplatili cestou úhrady přepravy konvoje vozidel Kamenický Šenov - Chabařovice (tuším 17 tisíc Kč) [satan]
Důvod, proč se s námi rozešel (tedy byl přetažen jinam) pan Kostěnec je jasný už z Vašich stránek - jediná mašina, kde je uveden jako vlastník dosud on je ta, která mu stojí u domu. Tady míval 4 [proud] Důvod proč se s námi rozešel pan Mansfeld je obsažen v zápise valné hromady, na které byl hlasováním vyloučen ze spolku [vypravci]

Přeji příjemné žití v zprostředkovaných bludech a všem ostatním se omlouvám. A nekopu, jen jsem narazil na nepravdivou informaci na webu, který zde byl odkazován [masinka]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Mdt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 7-2005
Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 01:38:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Martin Kalina

Stránky máte moc pěkné. Ale k tomu vyjádření k ŽMZ.

Pamatuji dobu, kdy KKVK byl "zajat" a bylo mnoho psů, co chtělo jeho majetek. Měl tehdy (co vím) několikero parních lokomotiv, včetně podílů v dieselových loko. Kdo měl plnou moc, byl právě Tomáš. Mohl to ze dne na den prodat (komukoliv) a neštěk by ani pes. Tehdy jsem byl přítomen nejednoho "hýkání a naříkání" jak Václav...a že by se mělo. Atd. I přesto to neudělal. Znám skoro všechny, kdo se sebrali a odešli. Každej měl nějakej důvod. Ale ten důvod se zakládal dle mě na tom, že každej si chtěl prvořadě hrát nakonec na vlastním písečku a ukázat všem, jak to kdo sám umí, bez "zlého Čecha"... samozřejmě už bez toho podotknutí, že když kde kdo měl holou prdel, tak Tomáš šel a poskytnul. Jen co se každej oklepal a postavil na nohy, tak už rychle zapomněl. To už tak v té naší zemi je. A rovnat toho kdo má navrch?? Kdyby tehdy Tomáš rozprodal na co měl právo, Radek by od Kostěnce nedostal ani kolo. Páč by Václav nic neměl. Zažil jsem osobně X stěhování vozidel at už KPHSKV, či KKVK po vlastech českých. I to jak se táhl konvoj na Turnov. Ale neřekl bych, že Tomáš potřebuje s někým soutěžit. Dokázal víc, než mnozí co sem píšou, včetně našeho spolku. Jistě mnozí mohou oponovat, že díky funkci kterou zastával... Jistě. Ale jsou mnozí co funkci měli, nebo mají a naopak na celou dráhu serou. A ještě jí úspěšně rozkrádaj a plácají se do ramen, jak to vlastně krásně jde. A ne vždy je takový post ku zdaru. Mj. On si svoje muzeum dotuje taky ze svýho. Co vím dostává mrzký příplatek snad od Městyse a to kdoví. Kdo nikdy nic neměl, ví o tom prd. Asi tak.

Aby si tu někdo nemyslel. S Tomášem v podstatě nekomunikujem. Jen mě trošku popích ten komentář o dceři a porovnávání. Prostě, kdyby tehdy Tomáš chtěl, měl vozidla, mnoho přátel a mnozí co ve Zlonicích začínali a pak za tatranky nakupovali, tak by vlastně neměli co... Páč by nic nebylo. Omlouvám se za OT
zeleznicnikraviny.cz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 08:22:05    Odkaz na tento příspěvek  

No jestli jsou na stránkách zeleznicnipoklady.cz takový bludy, to je asi lepší ty stránky zrušit, než šířit takový fámy. Kór když se správci těch stránek v podstatě ani nechce je na výzvu vlastníka vozidla aktualizovat.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3690
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 14:08:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zeleznicnikraviny.cz: Jen pro přesnost, já si nenaříkal nad neprovedením aktualizace, ba ani kvůli neodpovědění na email. Ty stránky vznikly v roce 2013 a smlouva (oboustranně plněná vozidly - aby zas někdo nemusel hned z hlouposti vyřvávat proti panu přednostovi DHV), byla uzavřena o několik let dříve. Prostě preferuju stránky, kde si autor a provozovatel údaje ověřuje. Obzvlášť, když uvádí, že to vozidlo někde aktuálně stojí, je to velice snadné [happy]
Ale ten osobní ráz přístupu je z výše napsaného zřejmý a rozhodně bych nepožadoval, aby tam byly i ostatní 4 mašiny, které zde jsou. Nebylo by to v rámci té načrtnuté oslavné propagandy únosné, páč tady to v roce 2007 přece skončilo [andel]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Sey
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 5-2013
Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 21:49:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Colonel 32- dík, ještě se zeptám: A ono těchto několik + pár případných dalších z té "značné části" majetku DHV v CV deponovaného s dotazem "proč NTM neopravuje vozidla v Chomutově" nějak souvisí? Kvůli nim také nemá ta mašinka komínek? Ona jejich přítomnost tomu nějak brání, nebo o čem ta zmíňka o té "druhé věci" měla být? Takhle interpretované to vypadá, že kromě financí či nechuti, to visí i na deponaci cizích vozidel? [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Sey.)
Colonel32
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 22:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Což ale v principu pravda je. Otázka přece zněla, proč NTM neopravuje vozidla v Chomutově. No a odpověď je že svoje vozidla neopravuje, protože jsou na to líní a cizí vozidla neopravuje proto, že jsou cizí.

Takže pokud by se situace změnila a do vedení NTM zase nastoupil někdo jako byl Janoušek, pak se začne opravovat, dejme tomu, modrý šíp, ale určitě ne chrochtadlo.
Něco už zažil.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.48.211
Odesláno Středa, 29. července 2015 - 10:00:31    Odkaz na tento příspěvek  

Colonel. Ty seš taky strašně línej a neschopnej.ČEST TVOJÍM BLUDŮM.
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.123.99.244
Odesláno Středa, 29. července 2015 - 12:06:16    Odkaz na tento příspěvek  

Colonel32: "protože jsou na to líní" Kdo prosím konkrétně? Ono má NTM nějaký spolek s dobrovolnickou železniční činností? Předpokládám, že zaměstnanci si plní své úkoly dané pracovní smlouvou, vedoucím atd. Přijde mi to, jako hanit fíru za zrezlý vagon. Mohl přeci mimo své povinnosti seknout vlak a zatím to natřít...........
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5505
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 29. července 2015 - 15:58:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tady se v plné kráse objevuje největší problém železničního muzejnictví v ČR.
Všichni jsou tu muzejníci.......[coze][uhoh]
Teplärna Male$ice.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 54.209.248.220
Odesláno Středa, 29. července 2015 - 18:14:54    Odkaz na tento příspěvek  

A ty taky ty jsi akorat na 477.043 natrel prave ucho. He He.
Nemuzejník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.236.207.11
Odesláno Středa, 29. července 2015 - 21:37:53    Odkaz na tento příspěvek  

Někdo natřel pravé ucho, někdo oškrábal jeden bok jednoho rybáku ... furt lepší než vůbec nic ne?
bla bla bla
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.39.70
Odesláno Středa, 29. července 2015 - 23:06:39    Odkaz na tento příspěvek  

Nemuzejník:
[lol]; pravý natřel a levý svařil, když to "pionýr" onehdá [zadnice] a vjel s papouškem v teplárně do zavřených vrat remízy... proto má 477.043 pravé ucho z 059 [wink].
Nicméně bejt tebou nechal bych Nudlu na pokoji, víš kulový amatére...
bla bla bla
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.39.70
Odesláno Středa, 29. července 2015 - 23:08:26    Odkaz na tento příspěvek  

Nemuzejník omluva,sorry, to patří Teplárně...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5509
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 17:13:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pánové, nechte chlapce ať se vyjádří...
Teplárna - jelikož jsi vybaven trochu delší kabeláží - můj příspěvek měl znamenat povzdech nad tím, co se mezi muzejníky děje místo, alespoň, základní slušnosti a když ne spolupráce tak alespoň vzájemného si neškození.
To je pro tebe asi moc složitý, že ?
PS možná, že jsem to i občas namazal a natřel druhý ucho...
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 02. srpna 2015 - 19:45:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak k nám má zase přijet něco většího, těžšího a delšího, a tak se po šesti letech pokračovalo v obnově 1.staniční koleje v Zubrnicích.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 12. srpna 2015 - 22:37:54    Odkaz na tento příspěvek  

"Kdyby tehdy Tomáš rozprodal na co měl právo, Radek by od Kostěnce nedostal ani kolo. Páč by Václav nic neměl."

Zabloudil jsem sem úplně omylem, ale je to teda napínavý, moment, zajdu si pro popcorn...
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3699
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 13. srpna 2015 - 19:27:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: Koukám článek v Denících Bohemia spolehlivě zabral. Zase se bude zvracet [satan]

Nicméně, máte pravdu, vážené hmmm, pan Kokstein to popletl. Ty 3 mašiny by Vašek prostě neměl, protože bych ty 2 smlouvy v plné moci za něj nenaplnil a jednu na klíč nezajistil. Čtyřkolák později reinkarnovaný na CS 400 si pan majitel řešil sám, pan Kříž (ex. KPL) mu jej za 3 vagony dovezl. Takže ta jde naprosto mimo mne. No a část vagónů jsem taky nemohl "utratit" za služby, páč stály po celý republice [happy] Nutno říct, že levně to celé svezení sem bylo díky mým hodným kamarádům, kterým těch vozidel bylo líto, kdybych to dělal za běžné ceny, dopadlo technicky by to tak, jak Kokstein píše [andel]
Ale proč pro slepičí mozek kukuřici pražit, tomu nerozumím [nene]

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Wool
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 14. srpna 2015 - 22:20:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po sektoru chodí báje, že slavný vydavatel periodického tisku Dráha má být podroben poctivizaci. [crazy] Tak jsem zvědav, jestli se z toho stane korporátní plátek.
železniční kraviny 2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.162.57
Odesláno Středa, 19. srpna 2015 - 20:59:08    Odkaz na tento příspěvek  

Je tam fakt mraky bludů. Včetně těch potisící opsaných z jiných zdrojů, kde jsou též bludy. Kdysi se někdo zmýlil či upsal v nějaké literatuře a stádo různých "odborníků" (česky pitomců) to na řadě stránek stále dokola opisuje.
Pravda, je to jednodušší než zvednout pozadí od kompu.
Páni tvůrci, buďte od té dobroty a 3x si to rozmyslete, než vyplodíte web plný kravin. Lepší by bylo, kdybyste raději vytáhli ten zadek ze svých zaprděných pokojíčků a přišli nějakému vozidlu pomoci do života, třeba byste se lecčemu přiučili a sáhli si hlavně na práci.
Opisování bludů fakt práce není.
Mistři Zdice
Neregistrovaný host
Odeslán z: 176.12.115.132
Odesláno Sobota, 22. srpna 2015 - 07:24:56    Odkaz na tento příspěvek  

[biggrin] [rofl]
Tak se zdá, že si pořídili novou hračku do sběru...
voloda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 7-2014
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2015 - 15:27:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera som asi po 3 ročnej pauze navštívil múzeum v rakúskom Strasshofe. Pribudlo tam množstvo nákladných vozňov hlavne rad Tms, Tbs, Tbqs, sú tam aj nejaké staré dvojosové mraziarenské vozne (strojné chladenie) a rôzne motorové rušne hlavne radu 2043, 2067, jeden kus 2066.001 z roku 1939 a dva kusy 2045 - jedna oranžová a posledná vyrobená zelená 2045.20. Stav väčšiny týchto vozidiel je ale taký, že boli prebraté priamo z prevádzky alebo po dlhodobom odstavení v depe. Takže sa nejedná z tohoto pohľadu o rekonštruované exponáty (okrem zelenej 2067.04). Zelená 2050.02 stála v hale v časti, kde sa opravujú rušne. Sú tam aj dva kusy akumulačiek z rafinérie Schwechat (do jednej som sa dostal aj na stanovište) a červený SGP "Moritz" tiež z rafinérie OMV. No exponátov na stovky ba aj 1000 ks je tam možno, no nie všetko je prístupné (zarastené v kroví a doslova v džungli akoby). Zaujal ma jeden tmavozelený podvozkový osobný vozeň s nálepkou USAF, z boku mal malé okná a časť steny akoby sa dala otvoriť - posuvné dvere. Neskôr pošlem fotku, možno to niekto identifikuje.
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3483
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 14:14:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem se díval na jízdní řád 19.9. do Zubrnic a mám jeden dotaz / prosbu: Nešlo by odpoledne ve Velkém Březně vytvořit přípoj na osobák do ÚnL? O nějakých deset minut si to ujíždí (14:33 vs. 14:45) a komplikuje to tak návrat na Moravu [masinka] .
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1142
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 06:39:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bude to znít asi hloupě, ale nešlo. Po zkušenostech, kdy jsme vlaky vázali na všemožné přípoje (a nabízí se jich hodně), nicméně při jakékoliv nepravidelnosti se celý jízdní řád sesype jak domeček z karet a nesete ještě důsledky ujetí přípoje, na který cestující spoléhali. Od konce srpna do konce prosince se mezi Střekovem a Březnem jezdí jednokolejně a ve Březně je zařízení stavby. O výlukách, kterých bude v okolí požehnaně s vlivem na přesnost případných přípojů ani nemluvě. Tekže už několik let se osvědčil model nevazby na žádné přípoje, ostatně na Střekov se dost lidí stejně dopraví MHD, autem nebo vlakmo, ostatně 60 min. takt do nejbližšího okolí se využít dá také.
Do větších vzdáleností to potíže přinést asi může, nicméně klíčová je místní frekvence.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3704
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 30. srpna 2015 - 17:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prázdniny končí, je čas začít slavit blížící se osmnáctiny [vypravci] A nejlepší gratulanti jsou ti, kteří s námi drží od samého počátku [satan]




ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Sebu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 31. srpna 2015 - 16:48:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen z lehka pro info......
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3489
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 31. srpna 2015 - 18:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sebu, v reakci na další vlákna: Už mi to příliš nezapaluje - párovka pojede na všech vlacích? Co bylo myšleno vloženými spoji?
Sebu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 01. září 2015 - 23:05:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je myšleno jako párovka v čele na všech vlacích do Zubr,Hektor v čele na všem do Ústí(vždy opačně si budou dělat postrk-dvouhlavej vlak)... a singrovka bude vždy uprostřed vlaku jako vložené hnací vozidlo..... :-)
Šmajchl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 02. září 2015 - 00:01:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sebu:
A na singrovku jste si objednal či přijede jen tak navíc?
S čoudou asi těžko. [sad]
SDK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.175.49.221
Odesláno Středa, 02. září 2015 - 21:22:52    Odkaz na tento příspěvek  

Honza_o: nešlo. Ty jejich vlaky zásadně nenavazují na MHD a většinou ani na vlaky ČD. A víckrát jsem zažil, že ani nejely podle JŘ.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3711
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 05. září 2015 - 00:24:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro všechny, komu nevyhovuje cizí jízdní řád, nabízíme možnost organizovat vlastní jízdu pomocí točení klikou [happy]


(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Sebu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 10-2008
Odesláno Sobota, 05. září 2015 - 10:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmajchl: To netušim,neb objednávka vozidel na akci jde mimo mne a dostal jsem info že to tak bude tak asi jo.....mmch přiveze Balm na akci tak se asi domluvilo využití......nic víc,nic míň.....až to bude jinak ,dam vědět....

SDK:Proč zrovna na MHD když MHD nenavazuje na pravidelnou vlakovou dopravu,proč by mnělo navazovat na nás......vlaky vysvětlil Martin a včasnost je dána stářím vozidel,náročností trati,posádkou a v neposlední řadě vlivem SŽDC,jelikož Střekov je dosti vytížená stanice a prostě se občas na něco čeká...např.minulé září v sobotu od rána destrukce (i když je 40 min.destrukce???) která se postupně srovnala a poslední vlak opět zpožděn z důvodu závady na čoudě.... a neděle celý den včas a dle plánu (do 5ti min.).....
Snad krom jednoho případu jsme však vždy lidi dopravili tam kam chtěli.....
No a ještě řečnická otázka zda je roumné návštěvu akce s takovým množstvím lidí a starých strojů plánovat na minuty...???Občas to holt nevyjde.....
Žmz:.... super... :-)))
Sebu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 10-2008
Odesláno Sobota, 05. září 2015 - 10:17:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všichni zajisté doufáme že letos se i sobota povede jelikož je očekáváno opět obrovské množství lidí a snad tomu napomůže omezení posunu a dvouhlavost soupravy,která je též vynucena nepřetržitou výlukou Střekov - Březno a výrazným omezením kapacity jak tratě tak stanic......No držte palce....:-)
od zubrů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pondělí, 07. září 2015 - 08:35:22    Odkaz na tento příspěvek  

Ale to víš že se povede i sobota, po vzoru panenské nostalgie, když tě nikdo nepochválí, pochval se sám [proud]
Sebu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 07. září 2015 - 20:23:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji,pomolo to ............. [crazy]
E499001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1883
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 05. října 2015 - 19:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení kolegové a příznivci železnice. Chtěl bych prostřednictvím tohoto apelu požádat o podporu v naší společné snaze s kolegy z piešťanského sdružení Čango, kteří se už téměř 10 let snaží o záchranu místní trati Piešťany - Vrbové před její fyzickou likvidací. Stále se potýkají s názorem protistrany, která prosazuje přeměnu trati na dnes módní cyklostezku. Jsme toho názoru, že na železničním pozemku je prostoru dostatek pro obě varianty vedle sebe tak, aby si obě našly své místo na slunci. Pokud vám tedy není lhostejný osud 109 let staré trati, pokuste se zvrátit osud a zahlasujte v anketě piešťanského denníku Historických přehmatů a kopanců už bylo dost a je načase, aby trať dostala druhou šanci v podobě občasného provozování prostřednictvím pákových a šlapacích drezín nebo zvláštních nostalgických vlaků. Anketa je v pravé dolní části stránky.

Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2346
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 05. října 2015 - 20:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

E499001 : moc rád bych podpořil železnici, ale anketa se mi sice na stránce objeví, jenže není na co kliknout... Používám Godzilu.

Sabotéří z řepařky, nerozpojujte se [pozor] Nech aj ať žije Bratrstvo Kočičí pracky [satan]
fotomysak.bloudil.cz [fotic]
Modrý Šíp M 274.003 [kladivo]
Mastodont
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 5-2012

Odesláno Úterý, 06. října 2015 - 09:58:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

E499001: +1, není na co kliknout (Firefox)
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3714
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 06. října 2015 - 11:44:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

E499001: S Internet Explorer-MS stejný problém [sad]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2694
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 06. října 2015 - 12:16:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Firefox - Taky smůla. Nemůže to třeba blokovat cizí IP adresy ?
E499001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1885
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 06. října 2015 - 20:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to netuším, ale podle této stránky by měl být piešťanský denník spřízněn se všemi prohlížeči. Anketa je opět v pravém dolním rohu.

Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.245.185
Odesláno Úterý, 06. října 2015 - 20:55:27    Odkaz na tento příspěvek  

Paráda, tady mi už mi to hlasování funguje, tak jsem hlasoval pro a).
Canfranc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 1-2004

Odesláno Úterý, 06. října 2015 - 23:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak mě hlasovat pořád nejde a vypadá to dost špatně...
[coze]
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3718
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 07. října 2015 - 21:29:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby se chtěl někdo svézt k nám výjimečně přes Středokluky, tak poslední říjnovou sobotu k nám frčí motoráček, jakej ještě Zlonice neviděly...

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
obdivovatel_železnice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 2-2012
Odesláno Pátek, 09. října 2015 - 20:34:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


kdyby se někdo někde nudil, tak zde je jeden moc dobrý plán na víkend [happy]
Zmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 5-2009
Odesláno Pondělí, 12. října 2015 - 00:49:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Piešťanský deník: z Firefoxu hlasování nefunguje. Ale z Google Chrome ze stejné IP adresy funguje.

Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Pátek, 23. října 2015 - 08:31:16    Odkaz na tento příspěvek  

Ad hlasování v anketě "Piešťanského deníku":
Zřejmě je třeba si aspoň přechodně nastavit www stránky deníku jako domovskou stránku prohlížeče - pak se mi (v MSIE) "hlasovací tlačítko" objevilo, ale po odevzdání hlasu (pro variantu "a" - započítán hlas č. 11524) zmizelo: hlasovací systém však asi registruje IP adresu, ze které už hlasování proběhlo, protože při dalším pokusu s využitím prohlížeče Google Chrome systém už "hlasovací tlačítko" ani při nastavení "Piešťanského deníku" jako domovské stránky znovu nenabídl.
Podle dosavadních výsledků hlasování varianta paralelní cyklostezky a zachované železniční trati asi mnoho nadějí na případnou realizaci nemá - možná odpůrcům vadí v takovém případě především problém s překonáním dálnice ...
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3719
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 25. října 2015 - 00:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak v sobotu 31. 10. to v 17:00 pro letošek zavřeme. Něco jsme podělali, ale na zimu toho dost zbylo. Tak kdybyste se nudili, můžete přijet. Třeba odpoledním Cyklohráčkem s Hydrou na přípřeži [vypravci]



ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
E499001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1891
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 25. října 2015 - 11:35:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad projížděč NAD: K překonání dálnice byl v našem případě uvažován betonový tunel, který není potřeba stavět - on tam už od doby postavení dálnice je. Jen měl donedávna úplně jiné využití. Byl jím totiž veden dálkový městský parovod z nedaleké bývalé kotelny.Pokud jste někdy někdo prolézali třeba pražské kolektory, víte, že místa pro jedoucího cyklistu je tam dost.[wink]

Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Polabský
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 844
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 26. října 2015 - 18:18:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení, dovolím si Vás upozornit na presentaci autobusu Tatra 85/91 v NTM a otevření části prostor budoucího Železničního muzea na Masarykově nádraží.
http://www.ntm.cz/aktualita/28-10-2015-nabidka-programu-ntm-v-den -statniho-svatku-28-rijna
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3725
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 30. října 2015 - 18:20:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsme připraveni - echtpoctivá motorová jednotka vyrazí na cestu k nám již zítra [satan]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3728
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 31. října 2015 - 20:50:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tak naplánovali před zelenou jednotku k posílení červenou CATku. A pak, před odjezdem do Zlonic, na konec připojili modrou 010. A pak si pro cestu zpět objednali ještě červenou 012ku, aby nemuselo moc lidí stát. Holt echtpoctivost se vyplatí [happy] Jako ale na focení děs [satan][proud]


(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Mipix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 10-2011

Odesláno Sobota, 31. října 2015 - 21:12:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: Co je to na druhé foto ta klec na kolečkách se stromem/sloupem uprostřed? Mně to přijde jako klec na papoušky?

Kladno - Rozdělovské rozhledy
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3730
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 31. října 2015 - 21:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mipix: Je to neopravené "automatické sušidlo cihel" z cihelny Časy. Nahoře to má mít kabel rolovaný na kroužcích jako závěs po lanku sem a tam. Dole to má přepínač, aby to na konci změnilo směr. 1 motor žene vozidlo, 1 z kol navíc mechanicky naklápí vrtuli. Druhý motor s vrtulí točí. Takovej pojízdnej fén, řekněme. Anebo nový klimatizovaný vůz pro přepravu Parlamentu České republiky [wink]


(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1156
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 01. listopadu 2015 - 19:01:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na níže uvedeném odkazu lze shlédnout téměř dvacet let starý dokumentární film o historii lokálky V.Březno - Úštěk:

https://www.youtube.com/watch?v=rCOTwvWXO1s

Je to točeno dobovou amatérskou technikou, přesto kromě lokálky je tam dnes už dost historických záběrů dotáčených pro potřeby filmu v roce 1995, např. reálie z žst. Velké Březno. Dotáčené jsou i scény s autobusy, bohužel ŠL11 svádovských fotbalistů ani Š706RTO MTZ z r.1966 (ex. DP Praha) se dnešních dní nedožily. Závěr filmu vyznívá poněkud neurčitě, nikdo z nás v roce 1995 netušil, že se osobní vlaky na lokálku vrátí až v roce 2010. Stavební vlaky směly jezdit už od roku 1997.
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.57.135
Odesláno Neděle, 01. listopadu 2015 - 21:27:40    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji Martinovi za odkaz na video;
že jsme s ing. Vyhnálkem v roce 1983 směrovali sochorama ujetý oblouk (čas cca 8:17), to si pamatuju dodnes - ale že nás někdo filmoval [blush]
Vinařičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.229.143
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2015 - 16:01:26    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k cyklohráčku. Přípoj v poobě vozu Karosa B731 se vyplatil, poněvadž se odvezlo x kočárků jezdilo se narvaný po 5 minutách, takže nikdo nestrádal. Děkuji za spolupráci s Železničním muzeem Zlonice, ČD a ROPID