K-report
 

Archiv diskuse Fotografování %26%2343; fotograf... do 27. 08. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Fotografování + fotografové + fotografie » Archiv diskuse Fotografování %26%2343; fotograf... do 27. 08. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
pacient
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.32.227
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 22:11:33    Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus: Ono je to těžké, když tam za celý měsíc žádné nejsou. Ehmmmm pardon našel jsem jednu z modelového kolejiště. http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/mod318.jpg A z lokomotivy.net jsem vybral stejné odbobí.
Taky jsem projel, co publikují zde "nejžavější" diskutéři (Chary, Topič a ty). A ten poměr je úplně stejný. Tak snad mi nechceš namluvit, že se bojíte problémů začátečnických a kindrošských cvaků.[crazy][biggrin]
PatrikT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.230.119
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 22:31:07    Odkaz na tento příspěvek  

Promiňte, ale skoro jako byste říkali, že stanicovka není železniční fotografie...? To pak mohu říct, že vlak mimo stanici v krajině je "fotografie krajiny, kde zrovna jede vlak". Jinak zde jedna stanicovka, bez drátů, ale pořád stanicovka. Rád bych se zeptal na váš názor, je to zajímavá fotka? Je dobrá po technické stránce (kompozice atd), případně jak byste ji cvaknuli vy...jen podotýkám, že první dva vlaky stáli, ale třetí (nejblíže ke stanici) právě odjíždí. Díky za váš názor.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 965
Registrován: 8-2010

Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 22:46:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paciente, já tolik fotek na žp nemám, většinu mám na flickru. Ano, stanicovek mám také méně, to je fakt. Ovšem záleží také na tom, co lze ještě považovat za stanicovku a co už ne. Zkusím nalinkovat něco ze své galerky na flickru:

www.flickr.com/photos/honzinus/16845542040/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/8504304159/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/5033791259/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/14395573149/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/12139760456/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/11737122506/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/4118797287/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/4498221640/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/8196625079/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/9590155617/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/9466048789/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/9293303989/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/9271218386/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/9200747661/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/4886233814/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/4321531961/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/15774969707/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/15951821646/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/16486740958/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/17221045178/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/18274305775/sizes/o/
www.flickr.com/photos/honzinus/19449297128/sizes/o/

Co je teda stanicovka a co už ne? [crazy]

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 966
Registrován: 8-2010

Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 22:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PatrikuT, nikdo nic takového netvrdí, to jsme si asi nerozuměli.
Co se týká té tvé fotky, tak pro mě je to taková dokumentačka tří mašin ve stanici, cekově kompoziční chaos s nepříliš reálnými barvičkami, žádná atmosféra, prostě tři mašiny ve stanici a prásk. Jen můj názor, někdo ti třeba napíše něco jiného. [wink]

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
PatrikT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.230.119
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 22:59:36    Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus - díky za názor. A jak bys to vyfotil ty? Byl jsem po směru násvitu, dál dozadu to nejde (plot) a přímo ze předu taky ne, už bych lezl do kolejiště. A ten třetí vlak jsem ani neviděl, jen číhal až vyjede. Nebylo moc času, páč tím prostředním jsem dojel a ten krajní po 2 minutách odjížděl.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 967
Registrován: 8-2010

Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 23:21:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PatrikuT, to se takhle těžko radí, já to místo neznám a dle popisu nevím, jestli z toho mohu udělat nějaký závěr. Ono někdy třeba může pomoct fotit na čelo dlouhým ohniskem, v levé části by si měl ty mašiny a vpravo kus stanice. Musel bys jít asi někam dál dopředu, ale fakt nevím, jestli to lze a jestli tam nebude něco vadit..
Rovněž by to mohlo vyjít lépe jako nočňovka, taková ta modrá hodnika, to má pak atmosféru, což může vykompenzovat nepříliš povedenou kompozici. [fotic]

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1776
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 23:25:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Patriku, já bych řekl, že to je pěkná fotka. Nevím, jak moc dobře by šlo zakomponovat to skladiště (?), jehož cancourek se cpe zprava do fotky. Ale na dané podmínky je to asi to nejlepší, co tam asi šlo vyfotit. Ale nebyl jsem tam, neměl jsem půl hodiny na přípravu, nevochodil jsem si to celý kolem a kolem.

Nechceš to vložit na ŽP, aby se teda nabourala ta nuda a šeď traťovek? Protože tohle je opravdu celkem zajímavá stanicovka. Pravda, je zajímavá především pro šotouše stříkající do jitexu, ale i přesto ;-)

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
PatrikT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.230.119
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 23:34:42    Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus: tak noční by byla samozřejmě super, jenže v noci tam jednoduše trio brejlí není. Taky třetí vlak stojí mnohem dál (před odjezdem), takže by nebyli ani vedle sebe. Jinak pro mne to má třeba hodnotu v tom, že takto už to nikdy nevyfotím, protože prostřední 066 je už v Plzni a ta krajní je tuším v Polsku. Takže neopakovatelné setkání. Ale chápu, že zde se spíše řeší kvalita kompozice, atmosféra atd než neopakovatelnost (konkrétně neopakovatelnost setkání brejlí z pohledu jejich čísel).

Chary: taktéž díky za názor. Toto nádraží má výhodu v tom, že je docela "staré" a původní, žádný plast a sklo. Skladiště je také zajímavá budova, ale už bych tam asi neměl vozy toho vlaku vlevo, pokud vůbec bych tam narval samotnou loko. Ano, pokud bych šel více doleva, tak bych kus skladiště dal, ale zase bych ukousl kus rudé 066. Tohle je asi nejlepší co tam šlo (výskok z vlaku kterým sem dojel, kontrola kolejiště aby mne nic nezajalo, tasení foťáku, nachystat a čekat až se vynoří třetí loko). Jo mít půlhodiny času tak by si vyhrát asi šlo. Ale to v takových situacích nejde.
PatrikT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.230.119
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 23:41:39    Odkaz na tento příspěvek  

Zde originál. Jen zmenšeno abych se vešel do 400kB.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1777
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 00:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PatrikuT, nechtěl byste to po lehkém srovnání flašky a decentím ořezu nahrát na ŽP? Mně se ta fotka fakt líbí a myslím, že by si našla své čtenáře :-)

http://i.imgur.com/dnlzuJn.jpg

Kdybyste měl problém s editací, ozvěte se mi na chary - pečenáč - seznam - tečka - cézet, dá se zařídit ledasco ;-)

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
PatrikT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.230.119
Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 00:12:22    Odkaz na tento příspěvek  

OK, zkusím, ano ten ořez je dobrý, ten bílej domek vlevo je rušivý prvek. Zkusím i tu flašku.
pacient
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.32.227
Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 00:32:45    Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus: Ovšem záleží také na tom, co lze ještě považovat za stanicovku a co už ne
Co je teda stanicovka a co už ne?

Buď té lásky a nedělej ze sebe hlupáčka.

Ale jestli se tady Chary ptá, jak má vypadat galerie ŽP, tak v nějakém duchu, jako ji máš udělanou ty na Flickru.[ok] To co máš na ŽP, mi připadá jako druhá liga. [sad]

PatrikT: Pěkná dokumentační. Na mě ale působí "čím víc brejlí, tím víc adidas". Možná kdyby byly jen jedny brejle na druhé koleji, tak je to o něčem jiném.
PatrikT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.230.119
Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 00:44:28    Odkaz na tento příspěvek  

pacient: tak pokud by šlo o zachycení atmosféry tohoto nádraží, tak určitě i jeden vlak by stačil. Jako potenciál tam je.

Chary: zaregistroval jsem se na ŽP, upravil fotku (snad dobře) a nahrál ji tam. Pokud bude ve fotošturcu neva, alespoň se (třeba) něco dovím jak to příště udělat jinak.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 968
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 09:03:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

paciente, odpověz na otázku, kecy si nech od cesty. Takové anonymní pacoše fakt miluju. Tedy, jak vypadá stanicovka? Je vlak vyjíždějící ze stanice ještě v kategorii stanicovka?

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 969
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 09:08:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PatrikuT, držím palce. Já akorát pořád přemýšlím, jak to ořezat, ono i po tom Charyho ořezu mi to přijde pořád dost divoké, možná víc na nudli, no uvidíš...[crazy]

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
pacient
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.32.227
Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 13:04:43    Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus: paciente, odpověz na otázku, kecy si nech od cesty.
Zkoušení definic si nech tak pro "své" naivní studentky. Oba dva víme, že na ŽP je fotek v obvodu stanice (zastávky) jak šafránu a je úplně jedno jestli vjíždí, odjíždí nebo stojí. Na té definici si můžeš tak maximalně honit ego, ale kvalitu (rozmanitost) galegie ŽP to nezvedne..... No ikdyž vedle šablony "brejlovec z nadhledu v krajině" by mohla vzniknout šablona "brejlovec z podhledu ve stanici".[biggrin]
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 970
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 13:54:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

paciente, o moje studentky se laskavě neotírej, neznáš je a nemůžeš soudit, jestli jsou naivní či ne.

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4007
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 16. srpna 2015 - 15:49:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je dobré kupovat tento objektiv? Hlavně ta cena je hezká. http://www.megapixel.cz/tamron-af-18-200-mm-f-3-5-6-3-di-ii-macro -pro-canon

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1817
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 16. srpna 2015 - 18:01:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obludnej sud na široko, mizerná kresba uprostřed nad 100, na krajích v celém rozsahu. Malý, kompaktní, univerzální rozsah.

Co je pro tebe důležité? K čemu to chceš?

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 14519
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 17. srpna 2015 - 15:34:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Má někdo zkušenost, kde lze udělat kvalitní fotoknihu?

lokomotivy.net
FZF
[vypravci]
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2122
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 17. srpna 2015 - 18:52:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Zkusil jsem Piklio. První verze se moc nepovedla. Reklamace bez námitky. Druhá verze OK. Slušný tisk i věrné barvy. Dělají také everflat verzi. Záleží jaký chceš formát. Díky konkurenci nabízejí každou chvíli nějaké slevy na různé formáty. Pokud nespěcháš, dá se počkat na lepší cenu. Je to však jenom tisk.
Pokud bys chtěl hodně kvalitní, pak Thalia Picta, kde dělají fotografickou cestou na papír, ale cena je samozřejmě mnohem vyšší. Dělali jsme tam výstavní zvětšeniny a maximální spokojenost. Je možné být přítomem při výrobě a rovnou korigovat, co se nelíbí.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4013
Registrován: 12-2011

Odesláno Úterý, 18. srpna 2015 - 14:49:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: Potřebuju starý objektiv nahradit něčím důstojnějším, co by líp kreslilo, co by umělo dobře přibližovat, ale také za cenu, abych si to mohl dovolit, víc nároků na to nemám.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1819
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 18. srpna 2015 - 17:14:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak to se obávám, že "co by líp kreslilo" tohle asi nebude. Starý objektiv je jaký? Ať vím, od čeho se potřebuješ odrazit vejš. Jinak už teď lze říct, že nějaký univerzální "18-200" bude celkem velká nůše kompromisů, buď to nebude dobrý, nebo to nebude levný. Špičkový to nebude nikdy, ale to se od takovýho objektivu ani neočekává. Z tý nabídky skel v této kategorii by snad nejlepší i s ohledem na cenu měla být Sigma 18-200 Contemporary. Jenomže to je deset peněz. A taky bych si vzal do krámu laptop, nafotil nějaký identický (=stativ) fotky se svým starým objektivem a tím zamýšleným, a na fleku porovnal, jestli je to fakt "nebe a dudy".

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Pa_mir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 9-2009

Odesláno Úterý, 18. srpna 2015 - 20:36:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny fotografy. Ze Slovenska mi přišlo tohle vyhlášení fotografcké soutěže s železniční tématikou. Všem kdo se zúčastní přeji pevnou ruku a čisté sklo.
application/pdf
MfsCER2015.pdf (407.5 k)
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3235
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 21. srpna 2015 - 19:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, měl bych na vás prosbu. Netýká se to fotografování, ani fotoaparátů, ale počítačů. No tady to bude asi lépe cílené, než v "neželezniční". Tedy - potřebuji si pořídit netbook, poměrně rychle a s touto komoditou nemám žádné zkušenosti, ani nikdo v okolí. Máte-li někdo s netbooky zkušenosti, prosím, poraďte mi, který ano a naopak, kterým se vyhnout. Prametry jsem si nastudoval, no až praxe může ukázat, jaký netbook je. Co očekávám, tak min. 2 USB 2.0 porty, Wi-Fi, Bluetooth, LAN, disk čím víc, tím líp, procesor, operační paměť, aby se systém a programy nesekaly. Aplikací tam moc nahrávat nebudu, jen klasiku - Office, něco na přehrávání hudby a filmů. Žádné náročné operace typu úpravy fotek nebo videí určitě neplánuji provádět. Jo, a cena tak do 10 tisíc. Prostě takový pomocník při studiu, k ukládání studijních materiálů, psaní poznámek a tak. Děkuji všem za sdílení zkušeností.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1822
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 21. srpna 2015 - 20:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty požadavky jsou příliš obecné a vejde se do nich desítky modelů. Je to zhruba něco jako "chci auto, aby to mělo pět dveří, klimatizaci a dalo se s tím jezdit po městě".

S takovou si projdi nabídku na eshopu, přečti si recenze uživatelů, zvaž, jestli se tomu dá věřit a něco kup.

Za nejlepší značku platívaly Dell a Toshiba, ale tam je problém něco sehnat do 10k.

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1801
Registrován: 4-2009
Odesláno Pátek, 21. srpna 2015 - 22:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prošlo mi rukama "pár" netbooků a můžu tvrdit, že výkon většiny byl téměř nedostačující i na normální používání internetu. Naštěstí žádný nebyl můj. Asi mám vysoké nároky [uhoh]... Při instalacích (hlavně) widlí mívají opravdu úžasné důvody, proč nespolupracovat. S nakouslými jablky tolik zkušeností nemám, ale je to prý lepší. Pokud ale kupuješ přenosný pc, a máš to kde píchnout např. za 3 hodinky na nabíječku, tak třeba menší notebook, ne netbook. Spíš bych se rozhodoval mezi tabletem a notebookem. S tabletem se sice hůř pracuje, ale notebook má vyšší hmotnost... Pokud bych ale něco takovýho už kupoval, tak aby měl SSD nebo SSHD a nějaký svižný RAMky.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4028
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 21. srpna 2015 - 22:55:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prodávají se netbooky i s dvoujádrovými procesory, ty by se použít daly. Tzv. "sekačkové" jsou v dnešní době opravdu nepoužitelé [biggrin]

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 971
Registrován: 8-2010

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2015 - 13:51:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak Dell a Toshiba? Co to jako je? Počítače mají značku Apple...[ok]

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Jacob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2015 - 16:52:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vazeni fotici, prosim o radu: jak fotit nocni snimky vozidel s LEDkovyma svetlama na bezne osvetlenem nadrazi? Snaha byla, ale dopadlo to zle, zatimco v miste kde svitily LEDky (a k tomu zarivky z peronu) je moc svetla, zbytek je moc tmavy. Zajima me jak to vylepsit. Pomuze zkratit cas, vic priclonit a zvysit ISO?
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9030
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2015 - 17:55:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jacob

Bohužel asi jediná možnost je nefotit mašinu z čela ,ale více ze strany ... nicméně pokud na to existuje nějaký filtr ,napiště jaký a hned si ho jdu koupit [happy]
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 9-2004
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2015 - 18:09:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jacob: jj, LED na mašině udělají na noční fotce dvě obrovké vypálené koule [sad] Podle mne jedině fotku záměrně podexponovat a pak v Photoshopu "vytáhnout" tu podexponovanou část (tedy skoro celou fotku bez světel). Z RAWu si udělám dvě fotky - jednu tak, jak jsem ji vyfotil a druhou s "korekcí expozice" do plusu (zesvětlím ji). Pak si to ve Photoshopu hodím přes sebe ve vrstvách, tu světlejší nahoru a "progumuju" ty přeexponovaná světla.

http://www.zelfoto.cz
Jacob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2015 - 21:26:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd, Lopik: Děkuji.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2123
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 08:22:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lopik: Když budeš vytahovat stíny (expozice do plusu), tak vytáhneš zároveň šum. Lepší je udělat fotky dvě, pokud je to možné, jednu s expozicí na mašinu a prostředí a druhou s expozicí na světla, aby se nevypalovala a ty pak složit dohromady. Podmínkou je fotit ze stativu a objekty bez pohybu. Ale je možné použít metodu, kterou popisuješ, když to nejde jinak. Záleží na tom, jaké máš nároky na výsledek.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9037
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 08:36:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nalinkujete mi někdo noční fotku s těma ledkama co je poskládaná ze dvou ??

Stále jsem nenašel náladu se naučit skládat fotky doromady,ale vzhledem narůstajícímu počtu mašin s ledkama mi asi nic jiného nezbyde ...
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 9-2004
Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 09:19:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: ano, pokud je dost času, je samozřejmě lepší to vyfotit dvakrát. To se dá u vlaku, co má ve stanici trochu delší pobyt. Snažím se v noci fotit (právě kvůli šumu) na co nejnižší ISO a rozumně přiclonit objektiv, takže expozice vychází v řádu sekund. Když vlak zastavuje, snažím se odhadnout, kam se postavit. Ne vždy to vyjde a musím ještě popoběhnout dopředu/dozadu. Pak srovnat foťák na stativu, zaostřit, exponovat a ... vlak se rozjíždí [happy]

Jnd: zkusím něco vyhrabat a dát sem.

http://www.zelfoto.cz
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9038
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 09:42:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo fotit na 15 vteřin vlak co tam stojí 20 je občas docela legrace o nervy [happy]

Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2124
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 11:31:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lopik: Novější typy aparátů zvládnou i vyšší ISO (bez výraznějších problémů do 2000, naprosto v pohodě do 1000) a pak se dá experimentovat i s mnohem kratšími časy.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9039
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 12:14:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Novější typy aparátů zvládnou i vyšší ISO

Což je aktuální pouze v případě,že máš dost peněz na učtu [kladivo]
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 590
Registrován: 9-2004
Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 13:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: ano, opět máte pravdu. Ale letos mi manželka schválila investici do EF 70-200mm f/4,0 L USM. O tom, že můj stařičký EOS400D patří do muzea ji začnu přesvědčovat až příští rok [biggrin]

http://www.zelfoto.cz
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9040
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 13:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové znáte někoho v Praze kdo umí vyměnit zip na fotobrašně ??

Brašna jako taková je Oka,ale zip KO a kupovat novou mi přijde zbytečné .... a drahé ..
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2125
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 13:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JnD: Novější neznamená nutně drahý. Zvládnou to tzv. "amatérské" zrcadlovky, modely tak od r.2012-2013.
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1747
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 14:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jindro já doporučím brašnářství BEDA na Harfě. Tam mi opravoval brašnu na NTB. Případně vím o brašnářství v Holešovicích.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9041
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 20:47:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mihyl

Díky za info ... i přes FB už mám několik typů tak,že pohoda [ok]
PatrikT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.139.78
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 17:09:57    Odkaz na tento příspěvek  

Prosím o pomoc, nechtěně jsem v menu přepnul na focení do raw a mám fotky v CR2 jelikož mám Canon 600D. Samozřejmě žádný program co jsem zkusil to neumí převést - ano převede, ale s příšernýma barvama. Máte někdo nějaký tip?
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 9-2004
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 17:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PatrikT - přímo od Canonu je Digital Photo Professional - je na CD k foťáku, nebo se dá stáhnout zdarma na internetu. Případně z placených Canon RAW umí načíst třeba PhotShop

Jinak neberte to jako rýpání, ale podle mne by váš problém měl znít opačně - omylem jsem to přepnul z RAWu do JPEG. [wink]

http://www.zelfoto.cz
PatrikT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.139.78
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 17:46:28    Odkaz na tento příspěvek  

Díky zkusím ten program od Canonu. Ted jsem našel nějaký online a převedlo to. Sice barvy zase jako z foťáku z 80 let, ale přeci jen lepší než v tom "zaručeně nejlepším programu na CR2" co byl na stahuj nebo kde.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1828
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 19:26:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice barvy zase jako z foťáku z 80 let

Měl jsem tu na židli vedle sebe jednoho, kterej měl trošku problém s barvama. Po stažení DPP se mu jako mávnutím proutku vyřešilo 95 % problémů s konverzí rawů z canona, takže buď je problém někde mezi klávesnicí a opěradlem židle, nebo...

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
PatrikT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.139.78
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 20:00:02    Odkaz na tento příspěvek  

DPP pomohl, barvy OK. Fotoškolu o RAW jsem četl, ještě přečtu znovu a zkusím podle ní úpravy. Díky.
PatrikT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.139.78
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 20:30:15    Odkaz na tento příspěvek  

Zde je na ukázku jedna fotka (úprava částečně v DPP, částečně PS, ořez, vyrovnání, zaostření). A pokud má Chary čas a náladu, tak ZDE je origo raw soubor. Rád se mrknu na verzi profíka - tedy pokud uzná, že je fotka vůbec koukatelná.
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 9-2004
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 21:07:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stáhnul jsem si ze zajímavosti ten RAW a jen se zeptám, proč je to focené na "plnou díru" a jen 100 ISO? Nebylo by lepší si trochu přiclonit a zvednout citlivost? Co vím, tak 600D s šumem problém nemá a kresba by byla určitě lepší.

http://www.zelfoto.cz
PatrikT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.128.109
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 21:17:59    Odkaz na tento příspěvek  

Lopik: ok, rád se poučím. Šlo by napsat konkrétně kolik v tomto případě clonu a ISO? Díky.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1829
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 21:22:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebyl jsem tam, netuším, jaký přesně měly bejt podmínky, a neznám tu mašinu, nevím, jaký má barvy, ale asi bych to udělal nějak taklenc [wink]

Jo a neprděl jsem se s výpalama, takže ani barák, ani šutry, ani žlutá na čele [andel]



(Příspěvek byl editován uživatelem chary.)

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1830
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 21:25:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekvivalentní expozice by byla F8 iso200 1/500 s nebo klidně F9 iso250 1/500 s, předpokládám, že to je seťák na dlouhým konci, tomu neuškodí ani F11, naopak. Pak ovšem iso400 1/500 s a pořád budeš v klidu.

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 9-2004
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 21:28:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím v EXIFu, že je to focené seťákem EF-S 18-55 f3,5-5,6 II na ohnisko 55mm, exp.čas 1/500, clona 5,6 (což je max. otevřená clona na ohnisku 55mm) a s citlivostí 100ISO. Vetšina objektivů (zejména těch "obyčejnějších") má při plně otevřené cloně o hodně měkčí kresbu. Navíc, otevřená clona znamená menší hloubku ostrosti. Zde nefotím portrét, ale dlouhý vlak + krajinku, takže to chci mít ostré "od čumáku mašiny až po kopečky vzadu" [happy]

Řešení: upravit "expoziční trojčlenku". 100ISO je základ, s 600D můžu jít klidně o hodně výše. Takže zavřu clonu a zvýším ISO. Anebo, vzhledme k tomu, že tem vlak nejel určitě kdovíjak rychle klidně prodloužím exp.čas a opět trochu přivu clonu. Nejlépe je držet clonu kolem f8. Opačný extrém, objektiv úplně zacloněný také není z hlediska kresby to pravé ořechové

http://www.zelfoto.cz
PatrikT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.128.109
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 21:37:31    Odkaz na tento příspěvek  

Chary: díky za úpravu. Nicméně na mém noťasu to vidím hodně přepálené a do modra. Zkoušel jsem už nastavení podle fotoškoly (vidím všechny ty barvy a černé čtverečky jak vidět mám...) a přesto mi přijde, že mám vše do studené bílomodré. Starý noťas měl podsvícení lineární žárovkou, tento nový už bohužel LEDky a ani v nastavení to do teplých barev nedám. Takže ta upravená fotka je u mne do modra a strašně jasná - přepálená.

Lopik: díky, vyzkouším.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1831
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 21:40:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, kdo to tu čtete, jak vnímáte tu mou verzi? Nemyslím ve srovnání s tou Patrikovou, ale samostatně. Přijde vám přesvětlená*? Přijde vám modrá?

*nepočítáme výpaly, baráky, šutry...

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9047
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 21:48:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary

Mě to přijde přesvětlený,ale asi záleží na tom co se komu líbí .. já raději ty kontrastnější i když to třeba nejni uplně real ...
PatrikT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.128.109
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 21:54:27    Odkaz na tento příspěvek  

Chary: do modra je 100% mým ntb.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2126
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 22:10:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: stovkovǎ řada canonů umí ISO po 1EV. Po 1/2 či 1/3 neumí. Nižší řada Nikonů na tom bude asi podobně.