Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 10. 08. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 10. 08. 2016

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 31. července 2016 - 12:07:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2221
Registrován: 5-2002
Investor stále hází klacky pod nohy dodavatelům v podobě šibeničních termínů vzniklých pozdní soutěží a pak se diví.

On se posunutím fáze soutěže a uzavírání smlouvy neposunuje i konec stavby? Ale jděte. Na to žádný zhotovitel nepřistoupí, protože by se nedoplatil na penále. Téměř vždy se pracuje s tím, že stavba bude hotova do X měsíců po podpisu smlouvy, resp. předání staveniště zhotoviteli.

A čímpak by ta stavba vydělala na ta vozidla (když bychom připustili myšlenku že provozovatel dráhy a dopravce jedno jsou)?
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Neděle, 31. července 2016 - 12:53:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1760
Registrován: 7-2012
Sudoměřice - Votice se připravují od roku 2010 stejně jako Hostivař - Praha hlavní , máme rok 2016. Kolik firem mezitím propustilo zaměstnance pro které nemělo 6 let práci?
Neděle, 31. července 2016 - 13:08:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2222
Registrován: 5-2002
Před chvílí jste psal, že se v roce 2010 tyto stavby zastavily, a teď, že se od roku 2010 připravují :-D.
Jinak je zajímavé, jak neustále na otázku odpovídáte jinou otázkou a posunujete věc úplně někam jinam.

Takže - vývoj zaměstnanosti ve stavebnictví si najděte na stránkách ČSÚ a budete překvapen tím, jak se vaše doměnky nepotvrdí.
Za další - co to znamená "se připravují"? Stavební firmu to z hlediska zaměstnanosti zajímá až po té, co má smlouvu. Stálý kádr kvalifikovaných lidí si drží tak jako tak (pro ty práci prostě musí najít, protože je nesebere na každém rohu) a ostatní hledá ad hoc na každou stavbu (agenturní pracovníci).
A za poslední - už M. Jakeš v roce 1989 v proslulém projevu na Červeném Hrádku dospěl k závěru, že je nesmysl, aby lidi dělali nějakou práci jen proto, aby ji dělali. Tehdy to bylo namířeno na "haviře" v OKD. Betonovat krajinu jen proto, aby firmy měly práci, no dobře... To je koncept Metroprojekt a Metrostav. Kdyby nedošlo ke změně režimu, tak (v ideálním případě) jezdilo podle jejich záměrů metro v Praze do každé Horní Dolní. Protože jsme měli v čemsi kvalifikované pracovníky a dodavatele a bylo třeba jim dát práci. Bez ohledu na věcný smysl a ekonomickou realitu.

Tím bych to skončil. Jestli vám to skutečně vadí, tak máte možnost příští rok kandidovat do parlamentu a ukázat nám všem, jak se to má dělat...:-).
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Neděle, 31. července 2016 - 16:23:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1761
Registrován: 7-2012
Všichni nemůžou krást, někdo musí pracovat já bych na to neměl žaludek.
Neděle, 31. července 2016 - 16:57:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2094
Registrován: 1-2006
Kdyby nedošlo ke změně režimu, tak (v ideálním případě) jezdilo podle jejich záměrů metro v Praze do každé Horní Dolní

Naštěstí později zjistili, že k výrobě tunelu nemusí ztrácet prachy vrtáním do země [lol]
Neděle, 31. července 2016 - 19:09:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1762
Registrován: 7-2012
Pak jsem nepochopil proč se nekalkuluje doprava i pro turisty? Z Prahy do Kutné Hory jezdí plné vlaky turistů pravidelně a budou. Japonec s fotoaparátem platí plné jízdné..... Ale my smíme dotovat jen vlaky do práce další pěkná 3,14čovina.
Neděle, 31. července 2016 - 19:32:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3721
Registrován: 8-2012
já bych na to neměl žaludek
Vás by především žádní aspoň trochu chytří zloději do holportu nevzali.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Neděle, 31. července 2016 - 20:40:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6745
Registrován: 5-2007
Johny11: V poslednej dobe bol deadline v podobe konca operačných programov, takže sa termín posunúť nedal (tzn. Pokiaľ by na to žiadny zhotoviteľ nepristupil, stavba by sa nerealizovala). Riešiť sa to potom dá jedine pomocou šméčiek typu odovzdanie stavby v posledný možný deň s hrubičizným zoznamom závad, ktorý predstavuje všetky nedokončené práce...

MŠ: On tam z Prahy nejazdí každé dve hodiny rýchlik?
Neděle, 31. července 2016 - 20:53:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2223
Registrován: 5-2002
Asdf: Jo aha...tyhle švindly neberu jako normální stavby [happy].

Štanclovi nejde o rychlík. On má představu, že Japonci s foťákem by měli mít dotované jízdné... Docela by mne zajímalo jeho domácí hospodaření. Pokud tyhle myšlenky aplikuje na sebe, tak to vysvětluje ty jeho nesmysly tady - blábolí z hladu [crazy].
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pondělí, 01. srpna 2016 - 13:39:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7995
Registrován: 9-2002
Zavolejte nekdo Chocholoulouska, Stancla zase pustili k PC...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
svikaj
Úterý, 02. srpna 2016 - 11:13:25  
Neregistrovaný host
81.19.46.120
Nevíte náhodou někdo, jak dopadlo výběrové řízení ČD na pronájem 10 mašin pro rychlost 200 km/h na dobu pronájmu 10 let?
Úterý, 02. srpna 2016 - 18:38:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1763
Registrován: 7-2012
Víte která mašinka umí 200 km/h jezdí i na systému 3kV a nespadne z mostu okolo Dresden? On to je zatím asi nesplnitelný úkol.... I když bych o jedné věděl , ale to je sprosté jako sůl v princezně nad zlato. (Pendolino)
LBC
Úterý, 02. srpna 2016 - 20:37:12  
Neregistrovaný host
88.100.180.3
ad Marťa_rak 7409 + Vaňous 53, Hajnej 11693, Mouka,

takže v každým vlaku to je jinak ?
V lichým a jinak v sudým ?
Nebo v ústeckým kraji jinak a ve zbytku CZ taky jinak ?
To mi moc připomíná Liberec – taky republika v republice, se svými odlišnými předpisy.
Úterý, 02. srpna 2016 - 22:54:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2096
Registrován: 1-2006
Co je divného na faktu, že úprava ve společné přeshraniční+příhraniční dopravě musí být přizpůsobena těm pro cestující vstřícnějším podmínkám ze všech zúčastněných stran?
Středa, 03. srpna 2016 - 21:06:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4355
Registrován: 5-2002
Přátelé, mám tu (zejména pro pamětníky z ČKD) drobný dotaz - Kde se vyráběly odlévané řadové tabulky pro lokomotivy vyráběné v ČKD v rozmezí let 1968-71 ???
Že byly z hliníkové slitiny víme, ale víme také to, že se nejspíš nedělaly přímo v ČKD...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!
UPOZORNĚNÍ: Pokud najdete na stránkách O prototypech chybu, opravdu nepomůže, když budete po diskuzích šířit, že Kolmačka má toto a tamto špatně. Pomoci může jedině to, když mi napíšete CO je špatně a JAK je to správně...
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 08:31:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 3-2014
Omlouvám se, ale nenašel jsem zde:
Jaká a)byla b)jsou nyní pravidla pro jízdu tendrem napřed?
1. Dřív bylo víc točen, tak se prostě otáčelo častěji a mašinky měly rychlost vzad omezenou, chápu.
ale jak to bylo prakticky? Respektive jaké byly hraniční hodnoty?
2. Našel jsem pravidlo "komínem proti kopci", z čeho vzniklo?
3. Podle pravidla "komínem proti kopci" by to ale vycházelo tak, že horské lokálky by z větší (dolní) stanice jely správně, alůe otáčet by se měly "nahoře" což jsou obvykle nepřestupní, méně významné stanice bez točen. Jak to tedy je?
4. Prakticky se, předpokládám, jezdilo tendrem napřed jen na lokálkách. Nebo byly výjimky?
5. A pokud výjimky byly, byl jediný přijatelný důvod nedostupnost točny, nebo i něco, čemu dnes říkáme ostrý obrat? BTW existovalo v parní trakci sunutí jiné než při posunu, tedy při jízdě vlaku?

Moc děkuju.
Stačí mi i odkaz.
Starý Vlk
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 09:50:06  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Ahtisaari: Já si to pamatuji, jezdil jsem na tom. S výjimkou tratí s velmi velkými sklony (Tanvald-Kořenov 58‰ jako příklad), kde bylo nařízeno mít lokomotivu otočenou komínem do kopce kvůli kotli, to jinde nebylo tak přísné. Lepší bylo, když se jelo komínem vpřed, jednak bylo z lokomotivy lépe vidět, na většině tratí byl pravostranný provoz, tak měl strojvedoucí návěstidla na své straně a měl ovladače před sebou.
Předpisově bylo stanoveno, že lokomotivy s tendrem měly při jízdě v obráceném postavení normu zátěže o 10% nižší (hlavním důvodem byl klopný moment a odlehčení poslední spřažené nápravy, která byla v tom případě první). Vedlejším důvodem byl t.z.v kulisový skok, kdy se Heusingerův rozvod nedal nastavit tak, aby pro oba směry jízdy naprosto stejně rozděloval páru do válců. A s výjimkou lokomotiv řady 555 byla max.rychlost tendrem vpřed 50 km/h. U tendrovek tato předpisová pravidla neplatila.
Existovala i větší depa, kde točna nebyla, pokud se jezdilo na kratších ramenech, nemělo to cenu se otáčet i tam, kde to šlo. Ještě zajímavost-pokud byly na trati dlouhé tunely, byl zájem strojních čet jezdit do stoupání v obráceném postavení, aby kouř z komína nevnikal na stanoviště.
Jinak tendr byl součástí lokomotivy, jízda tendrem vpřed nebyla sunutím. Ale sunuté vlaky existovaly, bylo ji víc než je dnes.
Cogwheel
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 10:10:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4162
Registrován: 1-2012
Při jízdě "komínem proti kopci" je menší riziko, že by mohlo dojít k obnažení stropu pece vlivem nízkého stavu vody v kotli. Z téhož důvodu bývá strop topeniště, zejména u větších lokomotiv, skloněný dozadu (není tedy vodorovný). Pěkný názorný obrázek k tomu je v obrazové části Příručky pro strojvedoucí parních lokomotiv z 50. let.
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 10:26:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 60
Registrován: 3-2014
Starý vlk, Cogwheel, děkuju a prosím, budou-li další ohlasy či odkazy na zdroje.
Sunutím jsem opravdu jízdu tendrem napřed nemyslel, opravdu mi šlo o vlaky "osobním vozem/vozy napřed":-) To jich opravdu bylo tolik?
Starý Vlk
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 11:19:34  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Ahtisaari: Bylo jich víc než teď, protože vlaky osobní dopravy jezdí i tam, kde není na konci trati stanice (kde se dá souprava objet), ale jen zastávka. Např. Frýdlant v Čechách-Černousy. Dokud tam jezdily klasické soupravy s parní či dieselovou lokomotivou, muselo se v jednom směru sunout. Dnes tam jezdí výhradně mot.vůz či jednotka, kde strojvedoucí přejde na opačné stanoviště a jede zpět.
hank
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 12:53:24  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Ahtisaari: Sunulo se i tam, kde z historických důvodů vznikly úvrati a nebylo rozumné z provozních důvodů objíždět. Viz třeba úvrať v Rosicích n. L. pro rychlíky a os. vlaky Pardubice - Havl. Brod nebo dvojitá úvrať Starkoč - Václavice pro vlaky Hradec Kr. - Jaroměř - Náchod - Meziměstí. Max. rychlost byla jako pro jízdu podle rozhledu (30 km/h), vlak musel mít vzadu funkční záchrannou brzdu a v čele sunuté soupravy byl vlakvedoucí nebo průvodčí, který z plošiny nebo nástupního prostoru sledoval trať, což bylo v Pardubicích obzvlášť výživné u narvaných dělnických vlaků, kdy napřed musel vyházet z plošiny lidi, aby vůbec něco viděl. (Radiostanice se tenkrát ještě běžně nepoužívaly.) Ale třeba uhelné vlaky do Náchoda to měly jednoduché - byly vždy s postrkem, takže se nemuselo dělat nic zvláštního, jen si vlaková a postrk vyměnily úlohy.

Dále se se sunutím počítalo u vlaků na obtížných stoupáních při jejich mimořádném návratu do dolní stanice po uváznutí, příkladem byla ramzovská dráha, kde všechny (osobní i nákladní) vlaky měly ve služebních pomůckách stanovenou rychlost (25 km/h, traťová byla 40) a brzdicí % pro sunutí s kopce. Návěstní vůz (=předpisový pojem pro posledn vůz iou nákladního vlaku opět musel mít funkční záchrannou brzdu a byl vždy obsazen návěstníkem. (V praxi měly nákladní soupravy vždy dva hytláky, jeden vzadu. Když měl vlak postrk, což bylo skoro vždycky, návěstník ho na Ramzové odvěsil, jinak za jízdy v úseku Hanušovice - Lipová Lázně seděl, v létě často na plošině, kejval nohama a mával na holky [biggrin], protože za normálních okolností neměl za jízdy ani v mezilehlých stanicích žádné povinnosti - cestou se nikde nemanipulovalo.)

O sunutí na zubačce se snad není nutno rozepisovat.
hank
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 12:56:49  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Omlouvám se za překlepy... chtěl jsem napsat "...(= předpisový pojem pro poslední vůz u nákladního vlaku obsazený průvodčím - návěstníkem)..."
hank
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 13:08:34  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Ještě Ahtisaari: Traduje se - nevím, jestli oprávněně - že pětikoláky 524.2 po rekonstrukci na dvojčité jezdily líp tendrem napřed, z důvodu nějaké specifické vlastnosti parního stroje nebo jeho rozvodu, ale já to teď nemůžu najít... Každopádně to byli excelentní tahouni a strojvedoucí, když čekali vytížení na normu, tak si je prý často nechávali otáčet uhlím napřed. (Z hlediska omezení rychlosti při jízdě tendrem napřed to bylo jedno, protože jejich max. rychlost byla 50 km/h a kritická rychlost 12 km/h, což pro posun sice stačilo, ale na trati to bylo zoufalství a konstruktéři grafikonů si rvali vlasy...[biggrin])
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 13:56:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10486
Registrován: 5-2004
Pamatuju i sunutí motoru s vlekem v podobě M131+Blm nebo i Balm z Kunčic co Vrchlabí. Tam asi nestálo zato na ty 4 km objíždět.
Starý Vlk
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 14:16:11  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
hank: To bylo dáno tím, že se při rekonstrukci změnil vnější (u plochých šoupátek jediný možný) vstup páry na vnitřní (u pístových šoupátek výhodnější). Aby se nemusel přestavovat celý rozvod, to jest přesadit protikliky na hnacích čepech, které by se musely udělat nové a přelisovat do dvojkolí, projevoval se onen kulisový skok obráceně-stroj rozděloval páru lépe ve směru vzad. Tragické to nebylo, ale bylo to znát.
2002
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 14:26:43  
Neregistrovaný host
88.101.2.250
Hank: Vážený pane kolego, Starkoč - Václavice máte pravdu, ale ne tak úplně. Nějaký pátek jsem tam jako výpravčí vegetil na přelomu 60/70. let. Ne vždy na tom dlouhém vlaku byly lokomotivy dvě a ne vždy byl v čele sunutého vlaku vlakvedoucí. Ale to už je dávná historie.
hank
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 15:48:00  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Starý Vlk: Děkuji, to je ono.

2002: Aha, tak to jsem asi o fous mladší, já jsem popisoval stav někdy kolem r. 1975. Také děkuji za upřesnění.
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 15:58:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 3-2014
Pánové, veliké díky, to je přesně to, co jsem potřeboval. Děkuji, smekám a myslím to vážně. A.
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 16:12:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11738
Registrován: 5-2002
SV: To bylo dáno tím, že se při rekonstrukci změnil vnější vstup páry na vnitřní.
Nebylo takových rekonstrukcí vícero? Přišlo mi, že mi tohle vrtalo hlavou i na nějaké jiné mašině (ale byla to nějaká tendrovka, takže to tolik nevadilo).
hank
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 16:18:06  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Ahtisaari: Ještě jsem si vzpomnněl na "vlak svobody", to byl ten slavný únos vlaku Os 3717 z Aše do Selbu v NSR v září 1951. Tehdy lok. jezdila plánovaně tendrem napřed, tj. Vmax = 50 km/h, a strojvedoucí (který byl jedním z oganizátorů únosu) si stroj 365.011 před inkriminovaným výkonem nechal mimořádně otočit, takže čáru projel rychlostí asi 70 km/h. (Post festum pak údajně někdo tvrdil, že mu to bylo nápadné, ale po bitvě je každý generálem a kolem toho případu je dodnes dost otazníků...)
hank
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 16:25:37  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Hajnej 11738: Pokud jde o tendrovky, tak rekonstrukce tohoto druhu (ze sdružených na dvojčité) snad proběhly jen u torpéd... tj. v úvahu přicházejí 355.0, 353.1, 354.201. Ale mohu se samozřejmě mýlit.
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 16:58:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3746
Registrován: 8-2012
Pokud jde o tendrovky, tak rekonstrukce tohoto druhu (ze sdružených na dvojčité) snad proběhly jen u torpéd
Já bych naopak řekl, že rekonstrukce na přehřátou páru potkala snad všechny (tendrové i s tendrem [happy] ) sdružené lokomotivy, které se dožily první republiky (resp. cca začátku 30. let). To byla rekonstrukce se snad nejlepším poměrem nákladů a výnosů v dějinách železnice... ale řady po mě nechtějte.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
McBain
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 18:17:28  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25022
Registrován: 5-2002
Klasická trať se sunutím i dlouhých osobních vlaků bývala za minulého režimu Špičák - zastávka Železná Ruda (město?). Už si ale nepamatuji, kterým směrem se sunulo.
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 18:25:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 3-2006
Popis sunutí na Špičák odkaz
hank
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 18:42:08  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
T_._H_. 3746: Tak sdružené tendrovky určitě ne, z řad 320.0 a 422.0 nebyla rekonstruována ani jedna (a taky proč, že...). A všechny ostatní původem rakouské tendrovky převzaté k ČSD kromě 354.0 byly dvojčité. V Uhrách byla situace jiná, sdružené byly některé pozdější 331.0 a 320.2 a ty skutečně rekonstruovány byly (včetně dosazení přehřívače), a dále všechny 410.0 a 410.1 , které sdruženými zůstaly.

Pokud je mi známo, všechny ostatní rekonstrukce sdružených strojů na dvojčité (vesměs s přehřívačem, nutno podotknout) se u ČSD týkaly strojů s přívěsným tendrem.
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 19:25:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2224
Registrován: 5-2002
Mekbejn: Sunulo se někdy tak a někdy naopak [satan]. Vlak od Klatov dojel do městyse a sunul zpátky na Špičák. Výchozí vlak do Klatov sunul ze Špičáku do městyse a odtud už jel normálně. Pendly většinou sunuly do městyse, čili z kopce. Maximální rychlost sunutí 30 km/h, vlakvedoucí (ještě v plném významu toho slova) na čele s píšťalkou, praporkem a otevřenými dveřmi do salonu k záchranné brzdě.
Jinak ze Špičáku to byla dolů D3 a podmínky sunutí byly v prováděčce.

Manipulák jezdil vždy mašinou napřed. V Alžbětíně byla točna, na naší straně ruční, na bavorské elektrická. Podle pamětníků se ještě dost dlouho po osmačtyřicátém jezdilo točit do bavorské výtopny.

Kolem Klatov se ještě pravidelně sunulo při obsluze vleček v Točníku (Benzina, později ACHP), Bezděkov (sklad Domácích potřeb) a Luby (Škoda Klatovy, mlékárna a stavebniny, Silnice, n.p. - vykládka asfaltu). Dělala to staniční záloha a pokud se dobře pamtuji, tak se jezdilo ze stanice s mašinou vepředu, zpátky sunutím.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 19:37:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 425
Registrován: 12-2007
Zdravim, v nedeli jedeme na dovolenou R1146 z Prahy hl.n. do Turnova.(a pak do Liberce)
Mam se na neco psychicky pripravit, viz.
http://www.cd.cz/omezeniprovozu/vyluka.php?id=1107&ido=0&datum=07 .08.2016

nebo to proste bude jenom odklon?

(Příspěvek byl editován uživatelem joudatfd.)
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 20:47:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3747
Registrován: 8-2012
"Vlaky R 1148 Kamenice, R 1146 Metoděj Vlach budou v úseku Praha hlavní nádraží - Neratovice vedeny odklonem."
Co je na tom nejasného? Prostě se s nadšením podíváte i do Kralup, ujede vám v Turnově přípoj na Liberec a to máte za to, že jezdíte z Prahy do Liberce vlakem [happy]
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 21:18:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 426
Registrován: 12-2007
a to jedeme od Plzne, tak uvidime jak vubec dojedeme do Prahy

takze asi

http://milujipraci.cz/#11

pozdeji mozna

http://milujipraci.cz/#14
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 21:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3749
Registrován: 8-2012
V případě spojení Plzně s Libercem je asi nejlepší jet vlakem jen v úseku Zličín - Černý Most [happy]
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 23:09:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 877
Registrován: 8-2011
No nevim,já jezdil tuhle trasu s SA,v celou z Plzně,v celou na Zličíně,metrem bez přestupu na Č. Most zhruba 40 minut a za 20 min zase v celou bus do Liberce. Za tři hodiny si myslím ,že to je dobrý čas,ale proti gustu...
Pátek, 05. srpna 2016 - 13:24:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11742
Registrován: 5-2002
H.R420: přijde mi, že TH tím vlakem ze ZL na CM myslí právě to metro... [wink]
Bobo
Pátek, 05. srpna 2016 - 15:13:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13139
Registrován: 5-2002
drobná: žr- město
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pátek, 05. srpna 2016 - 17:39:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 878
Registrován: 8-2011
že TH tím vlakem ze ZL na CM myslí právě to metro...

To mi je jesný,jen jsem chtěl poradit,že to vychází dobře i s přestupováním...
otv
Pátek, 05. srpna 2016 - 22:31:06  
Neregistrovaný host
95.80.230.85
Prosím, dá se někde sehnat seznam OTV? Jde mi hlavně o ty s nepřetržitým provozem.
Neděle, 07. srpna 2016 - 07:54:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1767
Registrován: 7-2012
Na kolika %tratí máme jen telefonické dorozumívání? A do jaké rychlosti v praxi jezdíme jen na hubu? Nejsem si jist, Jihlva - Střelice donedávna nebyla traťovina. Tam je v 80 km/h určitě možná místy i 100 km/h. Jaroměř - Trutnov se zab. zař. dělá, ale byla taky na hubu. Prosím malý souhrn, předem děkuji.
Neděle, 07. srpna 2016 - 08:02:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6812
Registrován: 5-2007
Marcel_Štancl: klikni sem
Neděle, 07. srpna 2016 - 13:45:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 427
Registrován: 12-2007
Hroch.R420> nj, ale do Plzne to mam 40 minut proti smeru do Liberce , asi by to slo z Prahy, ale zbytek rodiny v autobuse zvraci [happy]

dopadlo to dobre, odklonem jsme jeli i z Berouna do Prahy
Neděle, 07. srpna 2016 - 21:30:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3757
Registrován: 8-2012
Prosím malý souhrn
Kdo by se na vás nevyprdl, Marceli. Na telefonice se jezdí do 100 km/h (trvale i při poruchách), proč do sto snad jako zabezpečovák aspoň tušíte. Je spousta úseků se 100 km/h a telefonikou (namátkou např. Nový Bydžov - Chlumec, nebo donedávna Opatovice - Stéblová).
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Neděle, 07. srpna 2016 - 21:56:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11747
Registrován: 5-2002
MŠ: Nejsem si jist, Jihlva - Střelice donedávna nebyla traťovina. Tam je v 80 km/h určitě možná místy i 100 km/h
Z Jihlavy do Okříšků je 80 místy snížená na 75/70/60, teprve někdy loni se v úseku Okříšky-Bransouze objevily nějaké horní 85. Z Okříšků do Zastávky je závratných 60, ze Zastávky do Střelic 80. TZZ je jen Jihlava-Luka, Krahulov-Třebíč a Zastávka-Tetčice.
Kilo tam není nikde, jen ze Střelic na Státní silnici 90 (s kusem 80 v 1.TK) - a je tam TZZ s AHr.
AveKaros
Pondělí, 08. srpna 2016 - 18:28:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 320
Registrován: 9-2014
Zdravím, měl bych otázku: Zajíždí strojvedoucí českých dopravců i do zahraničí? Jestli ano, tak kam? A zajíždí naopak strojvůdci zahraniční do Česka?
Děkuji za odpovědi.
Další přezdívky: ad8am(70)/Trollik/Xuren(17)
asdfg
Pondělí, 08. srpna 2016 - 20:34:21  
Neregistrovaný host
89.190.90.7
AveKaros: Například češi do Německa do Drážďan a němci k nám, či na slovensko to samé
Pondělí, 08. srpna 2016 - 21:47:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3758
Registrován: 8-2012
Například Češi až do Hamburku nebo Emmerichu. Jiní Češi do Kremže nebo až Salzburku.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Úterý, 09. srpna 2016 - 08:37:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4571
Registrován: 5-2007
Nebo Rakušané do Č.Budějovic a na oplátku Budějcký fíři do Lince.

(Příspěvek byl editován uživatelem paveldacicky.)
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Úterý, 09. srpna 2016 - 11:26:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 1-2014
Nebo také čeští strojvůdci zaměstnáni u zahraničních dopravců po celém Německu, Rakousku, někteří zajíždí i do Dánska, Nizozemska. :-)
Středa, 10. srpna 2016 - 07:16:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1772
Registrován: 7-2012
Když už jste to nakousli , kdo bude vozit rychlík České Budějovice - Vídeň od nového jízdního řádu a na čem?
Středa, 10. srpna 2016 - 07:18:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1773
Registrován: 7-2012
Praha Katowice EC 113 veze Čech a Polák snad má vyrovnávat nějaký Letohrad nebo Ústí nad Orlicí příští GVD až skončí výluky.
Středa, 10. srpna 2016 - 07:23:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 7-2012
Kdyby se měla polonizovat 162 musela by se schvalovat, nebo stačí papíry 163?
Středa, 10. srpna 2016 - 09:26:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2806
Registrován: 5-2002
Potkal jsem metransí lokomotivu 386 016 v maďarském Zalalövö s kontajnery. Ty české nápisy na mašině i vozech s kontajnery mne v tom HU opravdu potěšily. To jezdí jako fíra Čech nebo Maďar ?
Středa, 10. srpna 2016 - 09:46:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6130
Registrován: 4-2003
Pavel reiser: To jezdí jako fíra Čech nebo Maďar ?


Říkal jsem si, že z hlediska interoperability ve středoevropském prostoru na tom bude strojvedoucí, který se coby příslušník maďarské menšiny narodil na Slovensku a zvládnul se naučit německý jazyk. Takový člověk po získání potřebných osvědčení strojvedoucího pro ČR, SR, Maďarsko, Rakousko, Německo a také Polsko by byl tím nejlepším interoperabilním strojvedoucím [biggrin].