Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 20. 03. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 20. 03. 2016

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 20. března 2016 - 10:57:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 462
Registrován: 11-2012
Ano moje chování není normální. Je jejich chování normální chodit přes koleje a zavřený přejezdy?

Vím to protože v rozhodnutí komise je to tak psáno.

Ano i s tím že mi dá někdo po hubě počítám, potom už to je ale napadení a lze se bránit.
FiJi
Neděle, 20. března 2016 - 11:06:54  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Persink163054: Nemusí tam být úrovňový přechod. Zrovna Čelákovice-Jiřina je příklad toho, že se dá udělat podchod, který na okolní komunikace navazuje lépe, než kdyby byl přechod přes koleje. Ty dvě, co přecházely přes koleje, to tam buď vůbec neznají, nebo patří k lidem, kteří takhle budou chodit vždycky a nic s tím neuděláte.

Podobný příklad jsou Horní Počernice pro lidi, kteří jdou přímo na vlak – z ulice pokračují přímo do podchodu. Už to ale nefunguje pro lidi, kteří potřebují něco na nádraží, protože to je odvede od podchodu. A nefunguje to pro lidi místa neznalé, kteří tam přijedou vlakem, a netuší, že cesta podchodem je nejsnazší způsob, jak se dostat ven na ulici. (Což je mimochodem také celostátní problém – pokud by nebylo celostátním zvykem to, že cedule „východ“ přivede cestujícího na opičí dráhu, která ho po různých podivných zákrutách vyplivne někde, kam vůbec nechtěl, nebylo by nutné speciálně značit ta místa, kde je to udělané dobře.)
Neděle, 20. března 2016 - 11:12:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3482
Registrován: 4-2003
A co "šotouši", kteří se při výkonu svého hobby v kolejišti běžně pohybují? S těmi jdete taky do pře? A strážíte bezpečnost a pořádek všeobecně, nebo jste posedlý jen železnicí?

Jinak chování lidí přecházejících přes koleje je mnohem normálnější, než vaše. A divím se, že jste po hubě za svoje neomalené chování ještě nedostal. Ale pravda, možná si vybíráte jen typy, kde to nehrozí.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 20. března 2016 - 11:12:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 463
Registrován: 11-2012


Doktore:

Tento pán mi také po vyfocení sliboval a vyhrožoval že na mě zavolá policajty. Vyfotil jsem jej bez jeho souhlasu.

Potom se ale vysloveně zalekl, protože mu došlo že tu fotku ukážu a protože by dukazní břemeno bylo na něm. Já bych tvrdil že jsem fotil přejezd a on se tam připletl, takže jsem jej nefotil a on by dokazoval že tomu tak nebylo. A taky s tím souvisí právě to, že ta fotka říká co udělal a následky by byly horší. Ale pro něj. Protože on by tohle prostě neuhrál.

A kromě toho co je etalon toho jaké chování je normální?

Jednou mi to řekla učitelka na střední. Proč jsi pořád na nádraží, proč se nechováš normálně? Přesně takhle.

Na to dostala otázku:Co je to normální chování? Je normální chování po skončení školy jít se spolužákama chlastat (a že chlastali jak duhy) nebo je normální jít na nádraží, bohužel hodinu čekat než mi přijede vlak a potom jet domů, kde se musím starat o svoje nemocné rodiče?

Takže se tě ptám. Co to je normální chování?

Nechat ty blbce lézt po kolejích a nic jim neříct a strčit hlavu do písku a dělat že mi to je jedno, nebo je na to upozornit a počítat s tím že z toho muže být problém do budoucna?
FiJi
Neděle, 20. března 2016 - 11:15:04  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Persink163054: Jenže ty vaše chodníky, podchody a nadchody jsou evidentně jinde, než kudy chodí lidé. A to je ten problém! Přičemž oprava samozřejmě neznamená, že prostě vyasfaltuju tu cestu, kudy lidé teď přes koleje chodí. Oprava znamená celkově to uspořádat tak, aby lidé přirozeně chodili tou bezpečnou cestou. Což může být velmi různé, někde by to znamenalo stavební úpravy (u novostaveb a rekonstrukcí se to ale má rovnou udělat správně), někde je chyba v informačním systému, někde by třeba stačilo vysázet živý plot…
Neděle, 20. března 2016 - 11:25:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 464
Registrován: 11-2012
Doktor:
Šotouše jsem ochoten zkousnout pokud:
a) přijdou a slušně pozdraví
b) zeptají se kde mohou být aby nepřekáželi nebo se jinak snaží domluvit.

Šotouši co neumí pozdravit a ještě si otevírají hubu tím způsobem že jsem jim v oranžové vestě zkazil záběr, ti to mají uplně stejné. Pokud jsou v kolejích, mají problém, pokud jsou mimo kolej (mimo průřez) nevšímám si jich. Oni fotí mimo kolejiště, nic neporoušují a nemám důvod se do nich pustit.

Včera jsem jednoho zahlédl, bohužel z rychlíku. Stanice Kostomlaty nad Labem, zhlaví směr Lysá nad Labem. Foťák, stativ. Jedna noha stativu mezi kolejicemi (konkrétně na pražci vedle spojovací tyče), druhé dvě nohy mimo kolej. Přestavník přesně pod pomyslným jehlanem stativu.

Je toto normální chování? Mám dělat co? Nechat to být a být mi to jedno? Strojvedoucí ho srazí a má zbytečný problém. Nebo jej upozornit že takhle ne a potom záleží na vývoji dále. Bud poslechne a vše se v klidu vyřeší, ještě bych mu i ukázal kde má stát aby jej vlak nesrazil. Nebo to nejde po dobrém, začne se se mnou hádat a dále už jsem to popsal. Kdo se bude chovat normálně? Podle čeho to ty posoudíš?

Ano, škoda že jsem jej zahlédl z vlaku.Piš se že jít tam pěšky a tohle vidět, pustím se do něho.

Ale ten šotouš co přijde a jsou tací, řekne:dobrý den, já bych si chtěl vyfotit ... bude vám to vadit? Ne ty opravdu ne. Kolikrát je pustím i na střechu stavědla, aby měli ještě lepší obrázek.
Polaanek
Neděle, 20. března 2016 - 11:31:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 485
Registrován: 10-2004
Pane FiJi, pokud tedy jsou špatně chodníky a podchody, navrhněte řešení, jak by to mělo být správně. Jako příklad vám dám Otrokovice. Po nádražím je podchod, kde město a Barum zaplatili jeho prodloužení pod celým nádražím. Slouží převážně pro zaměstnance firmy Barum na jejich trase k vrátnici.

1. trasa
2. trasa

Přesto se najde dost lidí, kteří musí jít tudy nebo tudy. (pár smrťáků již bylo)
Z hlediska vaší logiky, co zde navrhujete?
Neděle, 20. března 2016 - 11:34:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3483
Registrován: 4-2003
Neřeknu vám, co je normální, no rozhodně není normální lidem nadávat do blbců, kreténů a bůhví jak ještě, když tu vidím váš slovník. Není normální cíleně provokovat, eskalovat konflikt a nechávat si pak s potěšením ukládat pokuty, jakožto vedlejší produkt svého domnělého poslání strážce bezpečnosti na železnici.

Zatím jste zřejmě narážel jen na ty, co se neumí bránit. Ať už fyzicky, tak před správním orgánem. Na příkladu fotky pána s kolem ze Srbska - důkazní břemeno je (až na výjimky) na straně správního orgánu. Pán klidně mohl tvrdit, že jej přes zavřený přejezd pustil pověřený pracovník dráhy, který na snímku není zachycen, neboť snímek nezachycuje celý prostor přejezdu. A i kdyby, právě nemusel být na záběru. Pak to bude tvrzení proti tvrzení, jeho, proti vašemu. Co byste pak dělal? Jaké byste vytáhl eso z rukávu? Další spršku blbců a kreténů?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
FiJi
Neděle, 20. března 2016 - 11:47:52  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Polaanek: S tím vám bohužel neporadím, protože nevím, jak to tam vypadá ani jaké důvody mají lidé k tomu chodit takhle. Architekt tohle všechno má znát, nenavrhuje projekt podle leteckého snímku.
Neděle, 20. března 2016 - 11:49:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 465
Registrován: 11-2012
FiJi:Kde by ten nadchod v Uhersku, Praze Strašnicích měl být správně?

Mluv konkrétně, ke konkrétním místům. Jenom tak přijdeš na to že jich je převaha. Ano jsou místa, která jsou špatně vyprojektována a tam se s tebou opravdu hádat nebudu.

Je to podobné, jako si koupím pozemek a oplotím si jej. Řekněme v zahrádkářské oblasti. Léta letoucí je tam systém cest, nejčasteji pravouhlý. Lidé tam léta chodili v jednom místě po přeponě, aby to měli kratší. Jenže pak si koupím pozemek, oplotím si jej (analogicky dráha modernizuje a postaví tam proti hlukové zdi - lidi to chtějí, postaví tam plot, aby nikdo nelezl do kolejí. Třeba Říčany, ty plot mají a musíš jít podchodem).

A ted kdo by dal těm lidem právo, stále si zkracovat cestu jako dřív? Ten pozemek byl určen k prodeji. Byl na to inzerát třeba rok. To někdo špatně navrh cesty před 200lety?

A to samé viz třeba ty Říčany. Proč jsou v tom plotě díry? Proč si to lidé stále musí zkracovat? Není ten plot proto aby řekli:Lidi neblbněte, tady jezdí rychlé vlaky, nelezte tam?

Neříká nadchod ve Strašnicích to samé? Nebo chceš tam 3 nadchody? Na začátku, v prostřed a na konci peronu? Aby se teda postavilo podle lidí?

Vážně já mluvím o místech která na to jsou uzpůsobená. Viz nakreslené Všetaty o kterých jsem mluvil. Co tam jako chceš dělat v tomto případě? A podle barvy kamení, lze soudit že tam ti lidé chodí stále. Ale proč? Kde tam je chyba?
Proč mi ty dvě holky neřekli něco ve smyslu:prominte, my nevěděli, příště dáme pozor. Mohlo to být v klidu. Ale tady mi vynadali. Viz předchozí vlákna, je to tam uvedeno.

A pro Doktora:Když toto někdo udělá, je normální si toho nevšímat a srát na to? Nebo s tím něco udělat minimálně tím že mu něco řeknu. Když se začne hádat tak to dotáhnout až do konce. Hořkého konce pro něj?

Obrázek:Rodina otec, matka, asi 6 letá holčička. Zelená je kudy by měli jít. Červená kudy šli doopravdy? Na 22.koleji náklad k odjezdu. 742 s dlouhým představkem dopředu. Fíra je srazí a pak se oni budou po dráze vozit? Seženou si šikovnýho právníka a budou zatápět? Vzpomente si všichni na kolegu z Ustí nad Orlicí. Baba s vnučkou, vystoupila na druhou stranu (jedinná, ostatní cestující na správnou stranu). Jaké z toho byly problémy pro onoho výpravčího?



Polaanek
Neděle, 20. března 2016 - 11:52:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 486
Registrován: 10-2004
To jsem čekal. Pouze melete hubou, že je to asi špatně udělané (obecně), ale nic konkrétního nejste schopen říci. To je jak ty vaše přejezdy a diskuze na metrowebu. (Dle Vás je to špatně, ale žádné řešení jste nikdy nenavrhl)
Neděle, 20. března 2016 - 12:03:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 466
Registrován: 11-2012
Předchozí nákres zobrazuje schématicky stanici Všetaty. O níž bylo psáno již dříve.

Doktore to není jedinná fotka z toho přejezdu, ale celkem asi 60 fotek, pořízených rychlostí 3 za sekundu. Zachycují celý přejezd a chování na něm.

Když se někdy potkáme, řekni mi a já ti ukážu fotky ze všech přejezdů. Ty fotky jsou dost průkazné.

A i když to normální není, bohužel mým cílem je vyeskalovat ten konflikt do extrému. Protože když je zavolám já s tím že někdo chodí v kolejišti, pošlou mě někam. Když je zavolá ta druhá strana a ještě se potopí sama, je to mnohem zábavnější. Přestože to není normální.

Myslíš že bych měl průstřelné důkazy? Ano, není normální těm lidem nadávat. Ale co mužu dělat? Dělat že mi to je jedno? To mužeme všichni dělat že nám to je jedno a podle toho to pak vypadá? A co se týče prohry, musím s tím počítat a s tím do toho také jdu. Ale obvykle já nejsem ten první kdo dává podnět, ale právě ta druhá strana. A na ní je aby dokazovala, společně se správním orgánem.

A co teprve v práci. Tam se nehádám, tam používám kýbl s vodou. Světe div se, dnes tu projde tak 2-3 lidi za týden. Dřív to bylo 30 lidí minimálně denně. Několikrát jsem z práce volal policajty, a hlásil lidi na vycházce v kolejišti. Policajti na toto nemají čas. Kýbl s vodou má prostě výsledky. A když přijeli policajti, v klidu jim vysvětlili jak by to dopadlo ve správním na přestupkový. A já ten výsledek mám, opravdu už to tu není jako na promenádě.
Mladějov
Neděle, 20. března 2016 - 12:08:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8034
Registrován: 3-2007
co teprve v práci. Tam se nehádám, tam používám kýbl s vodou.

[biggrin]

Vcelku by mne zajímalo, co máte za zaměstnání, že máte čas vechtrovat, kdo jde přes koleje a ještě ho polévat.
SŽDC, signalista ?
Neděle, 20. března 2016 - 12:16:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 467
Registrován: 11-2012
Ano, správně. A dokonce podle předpisu nemám chrápat, ale také hlídat co se děje na mém pracovišti. Zda tam někdo neškodí, nekrade, neničí. A tak když je stavědlo bohatě proskleno, všude vidím. Je to problém dívat se a hlídat?

A co třeba takový posun. Jak to je příjemné pro posunovače, když se mu tam v kolejích motá civil?

Není lepší když ho vyhodím první já? Nebo si mám říct posunovač je od ČD, já jsem od SŽDC, seru na to, jeho problém?

Takže ano, jsem signalista a kromě výkonu služby, stíhám si hlídat kdo se mi pohybuje v kolejišti.

(Příspěvek byl editován uživatelem Persink163054.)
FiJi
Neděle, 20. března 2016 - 12:25:15  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Persink163054: V těch Všetatech věděli, že zelená cesta vede tam, kam oni chtějí? Nebo to byl klasický případ, že vidím, kam chci jít, případně vidím i zákaz, ale nikde není vidět, kudy bych měl jít správně?

Ad Ústí nad Orlicí – vystoupila na druhé straně záměrně, nebo prostě jenom nevěděla, na které straně se vystupuje?
Neděle, 20. března 2016 - 12:37:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 468
Registrován: 11-2012
FiJi: Základní otázka zní, proč 40 lidí šlo po zelené a jen rodina s dítětem šla přes koleje.

Další otázka pokud nevěděli nebo neznali cestu, proč se nezeptají? Já se také ptám kudy mám jít když nevím. A protože to bylo po příjezdu vlaku, lidí a to hlavně místních, tedy znalých bylo hodně.

Další otázka před tebou krásná, hezká asfaltka, vedoucí k přejezdu a na přejezdu je vidět silnice spojující Všetaty a Přívory. Proč opustím krásnou a pohodlnou cestu a jdu přeskakovat koleje a hlavně to brát přes výměnovou část? Co kdyby tam ta malá holka strčila nohu a výhybka se přestavila? A neříkej že se to nemuže stát. A po opuštění kolejí se prodírat křovím a blátem (protože to tam bylo, je a bude).

Stavědlo ve Všetatech není žádná maličká boudička, ale ohromný barák. Ale proč nejdu na hlavní silnici? Značky tam jsou, výstražníky jsou vidět, z dálky od pohledu jako by to říkalo:Tady je nějaké menší centrum, pokud nevíš, přijd sem a rozhlédni se.

V tom Ustí nad Orlicí se již nedá zjistit proč tam ta paní tak vystoupila, je již po smrti, nechala po sobě vnučku. Proč ostatní cestující, odhadem 40-50 lidí vystoupilo na správné straně a jen baba na špatné? Proč se nezeptala ve vlaku lidí na kterou stranu se vystupuje. Mě když se někdo zeptá , tak mu rád odpovím na kterou stranu to bude.

Najdi si tu zprávu na webu DI. Je to tam popsáno, co se dělo.
Neděle, 20. března 2016 - 12:37:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1000
Registrován: 11-2006
Ve Všetatech to vypadá následujícím způsobem (vpravo je to stavědlo, co se tu objevilo v tom schématu):

Neděle, 20. března 2016 - 12:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 469
Registrován: 11-2012
Sonic:díky za krásné fotky.
FiJi:Ano jsou to Všetaty a ta červená cesta vedla z konce nástupiště u první koleje, tj. tam kde je 854, kolmo přes kolej č.16 a dále přes výhybku která vede na koleje č.20-22. Právě přes její výměnovou část. Za autem je pak vidět trochu křoví. Přesně jak jsem popisoval

(Příspěvek byl editován uživatelem Persink163054.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Persink163054.)
FiJi
Neděle, 20. března 2016 - 14:17:30  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Persink163054: Proč by se měli všichni lidé chovat stejně? Proč by se měl pořád někdo někoho na něco ptát? Radši se ptejte, jestli by nebylo lepší, aby průvodčí ve vlaku ohlásil, na kterou stranu se vystupuje (jako se to děje v civilizovaných zemích ) – než aby se ho na to padesát lidí individuálně ptalo.
pacient
Neděle, 20. března 2016 - 14:27:20  
Neregistrovaný host
80.188.32.227
Persink163054: Jen aby se neukázalo, že to čo robítě, se nějak s neslučuje se zákoníkem práce. Já bych to viděl minimálně na mimořádnou zdravotní prohlídku.
FiJi
Neděle, 20. března 2016 - 14:32:43  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Persink163054: Možná to ve Všetatech v reálu vypadá jinak a ty fotky zkreslují. Ale když se podívám na ty fotky a vím, že chci někam doprava za to stavědlo, vidím, že můžu jít z nástupiště buď vlevo krátkým chodníkem, který mne vyplyvne do silnice. Dál budu muset po silnici mezi auty, a přes přejezd budu muset mezi auty, což je dost nebezpečné, protože tam se řidiči starají o vlaky, světla, závory a koleje, a chodce snadno přehlédnou. A nebo přejdu hned tady, kde jsou úplně ta stejné koleje, jako na tom přejezdu, o vlacích tam mám lepší přehled a nemotají se tam žádná auta. Z hlediska bezpečnosti je tedy mnohem lepší místo k přechází ta červená trasa.

Kdyby k tomu přejezdu nevedla hezká silnice, ale třeba i ošklivý chodník, bylo by to pro chodce něco úplně jiného.
Neděle, 20. března 2016 - 14:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 470
Registrován: 11-2012
FiJi:hmmmm, to mě nenapadlo. A co třeba když jsou dveře nefunkční a je tam taková žlutá cedulka? A to v několika jazycích.

A cestující lomcují a lomcují a lomcují a dveře nejdou a nejdou a nejdou otevřít.

Máš dojem že když jim to průvodčí ohlásí, že ho bude někdo poslouchat? Poslouchá někdo rozhlas ve stanici když hlásí:Nevstupujte do kolejiště, před zastavením vlaku? Průvodčí v 810 ohlašuje že příští zastávka je na znamení a ptá se zda někdo vystupuje. Mladík co seděl v rohu nic. Pak se strašně divil že tam nezastavil vlak a chtěl sprdnout průvodčího. Sprdnul jsem ho já, protože průvodčí se ptal třikrát, než se zastavilo.

A nikde jsem neřekl že se má pořád někdo někoho na něco ptát. Ale pokud se dostanu do situace že všichni vystupují z vlaku na jednu stranu, ptám se proč jednoho napadne vystoupit na druhou? A že tyto případy jsou také známé.

Jestliže je tam peron (prostor pro výstup a nástup cestujících) tak už cestující nejsou tupé ovce, ale cestující kteří vystupují tam kam mají. Toto přece není stádovitost a tupost.

A pro ty co chtějí být individuální a odlišní a vystupují na druhou stranu. S nima jako co?

Já v těch Všetatech jsem dost často. Vypadá to tam takto. Proč teda ostatní šli poctivě na tu silnici s přejezdem a jen ta jedna rodinka ne?

A ta věta: A nebo přejdu hned tady, kde jsou úplně ta stejné koleje, jako na tom přejezdu, o vlacích tam mám lepší přehled a nemotají se tam žádná auta. Z hlediska bezpečnosti je tedy mnohem lepší místo k přechází ta červená trasa.

Vážně mi chceš namluvit že přejít výměnovou částí výhybky je bezpečnější než po silnici? Navíc je ten přejezd dost široký, vejdou se tam dvě auta a ještě zbývá asi 1,5metru na každé straně pro chodce.

A co se týče kvalitního chodníku. Tato věta je u tebe bezpředmětná. Je tam tento chodník, včera jsem po něm šel. Nedělej nějaké co by kdyby bylo. Je to tam takto. Reaguj na to jak to tam tedy je.

Pacient:
Persink163054: Jen aby se neukázalo, že to čo robítě, se nějak s neslučuje se zákoníkem práce. Já bych to viděl minimálně na mimořádnou zdravotní prohlídku.

Co se neslučuje se ZP? To že hlídám kdo se pohybuje v kolejišti? To mám ve smlouvě. Že uklízím pracoviště? To mám ve smlouvě. Že vylévám obyčejnou vodu s prachem z podlahy vedle kolejí? Jak s tím souvisí ZP? A pokud se takto chovám mimo zaměstnání? Proč by to měl řešit ZP? To je už moje věc.

(Příspěvek byl editován uživatelem Persink163054.)
Neděle, 20. března 2016 - 14:54:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6165
Registrován: 4-2003
Zelená je kudy by měli jít. Červená kudy šli doopravdy?

Červenou cestičkou, který vyšlapali mj. nádražníci a kolejníci.

BtW: Na tý červený cestičce je několik zaparkovaných nádražnických a kolejnických aut, protože nádražník a kolejník přeci nebude parkovat jako náký obyčejný normální smrtelníci. To je prostě rozpáře plot auto se píchne pod stavědlo. Ostatně viz. ten černý kombík na fotce.

Technická poznámka: Při koridorizaci bude rovnoběžně s červenou cestou podchod.
Makat je fakt na ...
FiJi
Neděle, 20. března 2016 - 14:55:29  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Persink163054: A co třeba když jsou dveře nefunkční a je tam taková žlutá cedulka? Když ono bohužel v polovině případů, kdy je tam taková cedulka, jsou dveře funkční. Navíc když se dozvím, že jsou dveře nefunkční, až když k nim přijdu, bývá docela pozdě na to procházet k jiným dveřím. A nebo si cestující té cedulky nevšimne. I to se může stát. Což ale neznamená, že si jí nemohly všimnout desítky jiných.

Máš dojem že když jim to průvodčí ohlásí, že ho bude někdo poslouchat? Ano, bude.

Nevstupujte do kolejiště, před zastavením vlaku? Tohle alibistické hlášení bych tu radši nezmiňoval. Nebo cestující jednoho dne vyhlásí stávku, začnou tohle hlášení dodržovat a rozvrátí dopravu v celé republice, protože pobyty ve stanicích s dodržováním tohohle hlášení vůbec nepočítají.

Sprdnul jsem ho já, protože průvodčí se ptal třikrát, než se zastavilo. To, že jeden člověk neposlouchá, není důvod k tomu, aby to hlášení vůbec nezaznělo.

Ale pokud se dostanu do situace že všichni vystupují z vlaku na jednu stranu, ptám se proč jednoho napadne vystoupit na druhou? Třeba proto, že ti všichni vystupují z jiných dveří, a já tudíž nevím, kde vystupují? Nebo proto, že vím, že samotnému se mi bude těžko vystupovat, navíc se musím postarat o vnučku, do toho očekávám klasický nádražácký prozákaznický přístup „baba leze z vlaku a zdržuje, bez lidí by se nám jezdilo mnohem líp“, takže při vjezdu do stanice vyhlížím, kde asi bude nástupiště, a když to odhadnu (bohužel špatně), tak nevnímám, že někdo bude vystupovat ze druhých dveří, protože přemýšlím, jestli ty dveře půjdou otevřít, jestli má nejdřív vystoupit vnučka nebo já atd.

Jestliže je tam peron (prostor pro výstup a nástup cestujících) Když on ten prostor pro výstup a nástup cestujících často vypadá dost pochybně. Takže když příště člověk dorazí k takovému pochybnému místu, nenapadne ho, že na druhé straně je možná peron.


A pro ty co chtějí být individuální a odlišní a vystupují na druhou stranu. S nima jako co?
S nima nic. To je prostě minorita, se kterou nic neuděláte. Důležité je ale nenutit k těm kaskadérským kouskům ty, kteří je dělat nechtějí.
Neděle, 20. března 2016 - 15:04:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6166
Registrován: 4-2003
Ale pokud se dostanu do situace že všichni vystupují z vlaku na jednu stranu, ptám se proč jednoho napadne vystoupit na druhou? A že tyto případy jsou také známé.


Protože ve Všetatech to jednou přijede k jedný straně budovy a podruhý k jiný..., při odjištění dveří se na X54 odjistí obě strany a spousta lidí, zvláště pak žen se ve Všetatech neorientuje.
Makat je fakt na ...
Neděle, 20. března 2016 - 15:09:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6167
Registrován: 4-2003
Tohle alibistické hlášení bych tu radši nezmiňoval.

Tak ona už existuje inovace made by OSŽ Všetaty - cestujícím se vyhlásí vlak teprve až přijede, aby do toho kolejiště prevíti nelezli. Případně se vyhlásí a jak jim jedna nejmenovaná p94a-[vypravci] (bohužel z naší ovce) vulgárně nadává.
Makat je fakt na ...
Neděle, 20. března 2016 - 15:18:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6168
Registrován: 4-2003
Za urážku na cti to mám za 2000kč (ve správním 5000kč) a on za porušení zákona 266/1994 Sb. zákona o draháh za mnohem více. .

Teď jsem to dočetl až dozadu.... dobrý kuřivo.[ok]
Makat je fakt na ...
Neděle, 20. března 2016 - 15:23:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 11-2006
ad Všetaty: na té silnici od nádražní budovy je chodník "namalovaný":
FiJi
Neděle, 20. března 2016 - 15:53:35  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Sonic: To ale z toho peronu pravděpodobně není vidět. A přes ty přejezdy tam není ani ten namalovaný chodník.
Neděle, 20. března 2016 - 16:02:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 471
Registrován: 11-2012
FiJi:a přesto půjdeš radši přes koleje? Přesto že ta cesta na obrázku je pohodlná?
Neděle, 20. března 2016 - 16:03:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3162
Registrován: 8-2012
Za poslední 4 roky co to takto dělám mě to stálo 13000kč
Uff... zkoušel jste to říct ošetřujícímu lékaři, že by vás poslal někam ke specialistům?
bych mohl dělat pomocníka VB. Přitom ani dotyčnej neví kolik mi je
To ale nebylo věkově omezeno [happy] (teda asi zdola jo).
V tom Ustí nad Orlicí se již nedá zjistit proč tam ta paní tak vystoupila, je již po smrti, nechala po sobě vnučku
Nemáte spíš na mysli Brandýs nad Orlicí *) a to, jak se výpravčí vysral na předepsanou kontrolu, že všichni cestující od osobáku opustili nástupiště, protože tuším pršelo a jemu se nechtělo ven, tak do báby s taškama a děckem pustil z druhé strany rychlík?
Proč opustím krásnou a pohodlnou cestu a jdu přeskakovat koleje a hlavně to brát přes výměnovou část?
No, všetatští nádražníci to takhle dělají běžně - to je "jejich" zkratka... máte zjištěno, že to nebyla rodinka s režimkama? (I když zrovna tam je divná půlka vesnice.)


*) kdo to tam neznáte - je to tam extrémně debilní, peróny jsou až ve zhlaví a ještě jen takové ty aby se neřeklo (aby se nemuselo moc hejbat s osovou vzdáleností kolejí), a s pořádným "řešením" čekají ČD/SŽDC už desítky let na "koridor"
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Neděle, 20. března 2016 - 16:13:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6169
Registrován: 4-2003
Hlavně mezi kolejištěm+stavědlem a silnicí byl kdysi normální plot a vrata. Tady hledejte původ problému, který vyvstal pro okamžiku, kdy začal bejt pro některý nádražníky a kolejníky problém za sebou ta vrata zamykat a později i zavírat a nakonec ta vrata někdo ukradl.

PS: Schválně se koukněte na Google Steet na toho člověka v oranžový vestě pod hrušní [biggrin]a zamyslete se, proč na konci ulice u továrny na obaly není rozpáraný plot (aby se lidi dostali snáž do práce)a ani ukradený vrata.
Makat je fakt na ...
FiJi
Neděle, 20. března 2016 - 16:15:41  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Persink163054: Podle těch obrázků ta cesta především z peronu vypadá nebezpečná. Takže ano, šel bych přes koleje, protože to sice vypadá nepohodlně, ale bezpečněji.

Pořád píšete o tom, jak se lidé chovají nebezpečně, a tady byste je hnal na přejezd mezi auta.
Neděle, 20. března 2016 - 16:32:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 472
Registrován: 11-2012
FiJi: v tom případě není bezpečné chodit i po krajnici kdekoliv.

Koukám že se tu potkali dva vypatlanci, jeden ty a jeden já.

Hele mám návrh:
Dokumetujme při svých cestách, nebezpečná místa. A potom jej prodiskutujme, navrhněme řešení a předložme jej místním samosprávám atd. Co ty na to?


TH:proč ošetřující lékař a potom specialista?

(s tím Ustím jsem se asi sekl a měl to být Brandýs. Uznávám, moje chyba). To ovšem nic nemění na tom jak se právník té vnučky, zakousl do případu.

RadekŠ:nevím co kouříš, ale když to pročteš znovu a pořádně, zjistíš že jsi pomotal dvě věci dohromady. Baba nebyla ve Všetatech.
Neděle, 20. března 2016 - 16:37:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3749
Registrován: 5-2009
T_._H_. :
Dej si facku a přestaň tady lhát jak to bylo s MU v Brandýse. A laskavě si přečti záznam o nehodě DI.
FiJi
Neděle, 20. března 2016 - 16:47:19  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Persink163054: Co kdybyste své aktivity rozšířil i na své kolegy s průkazy? Povolení ke vstupu do kolejiště neslouží ke zkracování cesty. Když půjdou nádražáci příkladem a nepolezou do kolejí když nemusí, bude to mít na uvědomělost cestující veřejnosti jistě pozitivní efekt.
Neděle, 20. března 2016 - 17:00:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 473
Registrován: 11-2012
FiJi:A pujdeš do toho se mnou?
FiJi
Neděle, 20. března 2016 - 17:16:03  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Persink163054: A kolik nebezpečných míst byste takhle chtěl zdokumentovat? Protože kdybych měl zdokumentovat jenom nebezpečná místa, kudy denně chodím, abych si na to vzal čtrnáctidenní dovolenou.
Neděle, 20. března 2016 - 17:33:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 474
Registrován: 11-2012
FiJi:Napřed jsem se ptal, zda do toho pujdeš se mnou, aby se začalo pusobit na nádražníky. Začínáš se vytáčet.

A co se týče množství míst která jsou nebezpečná a je potřeba je změnit, odpověd je také jednoduchá:Všechny.

Nikde není řečeno že to musí být ihned, stačí je dokumentovat v době kdy se tam pohybuješ. Ale dokumentace je potřeba, protože bez tohohle základu se nehneme aby se prosadila změna. A změna musí přijít. Sám říkáš že to je špatně. Takže uděláme s tím něco?
Neděle, 20. března 2016 - 17:52:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3164
Registrován: 8-2012
jak to bylo s MU v Brandýse

Tak jak to bylo s MU v Brandýse?

Výpravčí uvedl mimo jiné:
• Vlak Os 5029 zastavil na 1. staniční koleji v prostoru nástupiště. Výpravčí poté provedl hlášení staničním rozhlasem a vyčkal odjezdu vlaku. Po jeho odjezdu vyšel před dopravní kancelář zjistit volnost nástupiště a 2. staniční koleje s ohledem na výstup a nástup cestujících vlaku Os 5029. Prostor nástupiště a 2. staniční koleje byl volný. V té době kolem něj procházelo několik cestujících z tohoto vlaku. Po zjištění volnosti se vrátil do dopravní kanceláře a provedl postavení vlakové cesty pro vlak EC 278. Ten v tu dobu vstupoval do 1. přibližovacího úseku od Ústí nad Orlicí.
• Na dotaz: „Viděl jste zřetelně celé nástupiště mezi 1. a 2. staniční kolejí a 2. staniční kolej podél tohoto nástupiště?“ odpověděl: „Ano, nikdo tam nebyl, tento prostor byl volný“.
Výpravčí vnější služby uvedl mimo jiné:
• V 19:13 zastavil vlak Os 5029 od Chocně. Tento vlak očekával v polovině nástupiště u druhé staniční koleje. Po výstupu a nástupu cestujících dostal souhlas k odjezdu a poté vlak vypravil. Počkal, až cestující opustí peron mezi 1. a 2. kolejí a po odjezdu vlaku se s posledními cestujícími vrátil zpět k dopravní kanceláři. Přitom dbal, aby peron mezi 1. a 2. kolejí a přístup k němu byl uvolněn cestujícími, protože věděl, že od Ústí nad Orlicí se blíží vlak EC 278.
• Na dotaz: „V jakém místě jste očekával příjezd EC 278 a bylo odtud vidět na poslední přechod přes druhou kolej, to je ten nejvzdálenější?“ odpověděl: „Stál jsem metr od dveří dopravní kanceláře a na tento přechod bylo vidět. Když jsem se podíval určitě tam nikdo nebyl. Stále jsem se tam nedíval, není to místo kam bych se měl dívat.“

Nikdo nic neviděl, nikdo nic neslyšel, nikdo nikde nebyl a ženská tam nejspíš spadla z oblakov jako Majka z Gurunu, že...

Bezprostřední příčinou vzniku mimořádné události je porušení § 72 odst. 2 vyhlášky č. 173/1995 Sb. provozovatelem dráhy (citace: „Ve stanicích bez mimoúrovňového přístupu k vlaku musí být zajištěn bezpečný přístup cestujících k vlaku s ohledem na pohyb drážních vozidel.“), konkrétně vjezd vlaku EC 278 na přechod v době, kdy se na něm nacházela cestující, která vystoupila z vlaku Os 5029.
Pro vznik mimořádné události byly dále rozhodující tyto faktory:
• Při nočním osvětlení nejsou osoby na nástupišti II v blízkosti přechodu v km 266,049 vidět.
• Časový stres výpravčích plynoucí ze snahy nezastavit u vjezdového návěstidla blížící se zpožděný vlak EC 278.
• Nedostatečné osvětlení nástupiště II a přechodu v km 266,049 vzhledem k místním podmínkám (pražcový přechod leží ve stínu mezi dvěma světelnými kužely a intenzita osvětlení neumožňuje za tmy odpovědně zjistit od dopravní kanceláře, zda se na nástupišti v úrovni přechodu nachází osoby či nikoliv).

Tedy zcela očividně to posrali (dokonce dva) zaměstnanci ČD (tehdy ještě jako "obsluha dráhy" pro SŽDC), kteří "nikoho neviděli" tam, kam od dopravy vidět nemohli, protože honili čas kvůli "barvě" pro écéčko, o čem se chcete fackovat?
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Neděle, 20. března 2016 - 17:53:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2830
Registrován: 3-2010
Pro kindermafiány Pirsing a Fidži
Přehled železničních přejezdů dle zabezpečení
Počet přejezdů celkem 8 389
Přejezdy zabezpečené pouze výstražným křížem 4 734
Přejezdy zabezpečené světelným PZZ se závorami 988
Přejezdy zabezpečené světelným PZZ bez závor 2 080
FiJi
Neděle, 20. března 2016 - 17:57:03  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Persink163054: Špatně jsem vás pochopil, myslel jsem, že se to vztahuje k dřívějšímu komentáři.

Existují různé způsoby, jak s tím něco udělat. Pokud mám pocit, že v daném místě má naději místní změna, řeším místní změnu. V jiných případech je podle mne zase důležitější, aby si danou věc lidé vůbec uvědomovali – pak už to při změnách půjde „samo“.
Neděle, 20. března 2016 - 18:33:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10188
Registrován: 4-2007
Líbí se mi, jak si tu někteří vytíráte držky nádražáky ve věci chození místy, kde se to nesmí, protože někdo si dovolí kritizovat "nenádražní vovce", ploužící se jak na porážku tamtéž.

K těmto žvástům dodám jen tolik. Kdo z vás zná v místech nejfrekventovanějších černých přechodů přes koleje případ, kdy to tam semlelo nádražáka? Co třeba Lovosice "u olejny", Lovosice služební přechody, Povrly služební přechody, Libčice služební přechod, Kralupy služební přechod, Pardubice černý přechod pod nadjezdem, Wilson služební přechod u kachlíkárny a stovky dalších míst? Já tedy za posledních mnoho let nepamatuji ani jednoho přejetého "modrého", zato desítky "nemodrých" ovcí. Vídám je před sebou každou šichtu. Dnes třeba idiota u KV Dvorů. Nebýt mé včasné reakce, nestihl to.

Když se ovce naučí chodit přes koleje bezpečně, tak ať si chodí jak a kde chtějí. Jenže je to přesně naopak. Tak se radši učte (a své potomky), jak se chovat při přecházení tratí.

Ad RadekŠ: V Litoměřicích na horním nádru pamatuju asi 8x opravu ocelového plotu přístupu do cca půlky nádru od sídliště Pokratice I. Vydrželo vždy sotva týden. A to byly ploty nikoliv drátěné, ale z ocelových prutů. Dnes je v tom místě ofiko přechod se závorami pro chodce. Jsem zvědav, kdy to tam první blb (blbka) oběhne a nechá se přejet. Tipuju tak do roka od zprovoznění.
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Neděle, 20. března 2016 - 18:44:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 768
Registrován: 11-2007
Drn: a co přejetá nádražačka někdy minulý rok v Brně na služebním přechodu?
Cestuji výhradně se psem v postroji :-).
!Nevykat! :-)
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
Z historie:
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Neděle, 20. března 2016 - 18:52:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6375
Registrován: 5-2007
Honzabalak: To je bohužiaľ tá výnimka potvrdzujúca pravidlo.
Neděle, 20. března 2016 - 19:02:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10189
Registrován: 4-2007
Honzabalak:

To už je déle. A co od té doby? A kolik bylo mezitím vovcí, co v kolejišti nemají co pohledávat vůbec, stovky, nebo "jen" desítky?
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Neděle, 20. března 2016 - 19:13:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6170
Registrován: 4-2003
K těmto žvástům dodám jen tolik.

Příště pozveme Sv. Jana Zlatoústého, aby ses tu necítil tak nekomfortně a měl se kým bavit na úrovni.

mnoho let nepamatuji ani jednoho přejetého "modrého", zato desítky "nemodrých" ovcí.

Řekl bych, že poměr přejetých je +- v poměru mezi počty nádražníků&kolejnníků a cestujících po odečtení sebevrahů.

A dovol ještě jednu poznámku - ty nevidíš, jaký morální škody dělá to, když dav lidí čeká z obou stran kolejí a nádražnice po směně si to štráduje mezi sklopenýma závorama ze stavědla do kuchyně. Dddto když si ještěrkář na Wilsonu vyhuluje hubu přímo pod zákazem kouření.
Makat je fakt na ...
Neděle, 20. března 2016 - 19:15:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6171
Registrován: 4-2003
To je bohužiaľ tá výnimka potvrdzujúca pravidlo.

A ty dvě kolejnice odmetající sníh a přejetý (v Brodku u Přerova?) předloni je taky výjimka?
Makat je fakt na ...
Neděle, 20. března 2016 - 19:16:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2735
Registrován: 11-2008
K uvedenému tématu (osoba v kolejišti), bych měl malou příhodu z praxe. Využil jsem návštěvy "kontrolních orgánů" a optal se, jak mám uvedenou situaci řešit. Vedoucí provozní kontroly v přítomnosti ředitele oblastního ředitelství, na to měl takovýto názor : "Toho si nevšímejte, podle zákona tam nemají co dělat !" [andel] [crazy] Samozřejmě pak vše popřeli .....[vypravci]
Desiro
Neděle, 20. března 2016 - 19:18:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3036
Registrován: 2-2004
...dtto ten rozpůlenej fíra na ONJ, to byl váš kolega, ne, pane Drne? Ten se prej nerozhlídl, že?
Neděle, 20. března 2016 - 19:20:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10191
Registrován: 4-2007
RadekŠ: Tak já už jsem u tebe dávno zvyklej, že umatlaní nádražníci pro tebe na žebříčku oproti prostým cestujícím tak o pět příček níže, vůči tobě o deset. Ale to, že na zakázaných místech pro přecházení chcípají v drtivé většině vovce, co se neumí v kolejišti pohybovat, neokecáš.

Hele, jak ty vlastně můžeš vědět, že ta nádražačka s ešusama je v tom kolejišti protiprávně? I když si jde ve službě pro oběd, je VE SLUŽBĚ a do kolejiště smí.

A ještěrkáře s cígem v hubě si ber do úst, až sám přestaneš porušovat zákaz přecházení služebních přechodů na Wilsonu. Nebo mi teď začneš tvrdit, že tam zásadně nechodíš? [proud]
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Neděle, 20. března 2016 - 19:21:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 770
Registrován: 11-2007
Ufff, pánové, omlouvám se. Teď jsem si to dohledal a bylo to v červnu 2010. To tak strašně letí...
Cestuji výhradně se psem v postroji :-).
!Nevykat! :-)
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
Z historie:
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Neděle, 20. března 2016 - 19:31:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10192
Registrován: 4-2007
Desiro:

Ano byl. Nevím. Já u toho nebyl. Ale tuším, jak k tomu došlo. Tu směnu dělám taky přesně ve stejných "kulisách". Každopádně nešlo o neoprávněné přecházení. Víc to s vámi nehodlám řešit.
Zbytek si jistě vyhledáte ve zprávách z vyšetřování. Jistě je máte jako dopravci k nahlédnutí.
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Neděle, 20. března 2016 - 19:33:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2736
Registrován: 11-2008
K tomu Brandýsu: Pokud vím, tak "dráha" výpravčí ( oba ) zprostila vinny, neb i podle DI neporušili předpis. Výpravčího žaloval nějaký pozůstalý té přejeté paní. A můj kolega se byl podívat na dvou jednáních ( snad jich bylo šest) a podivoval se nad tím, jakým způsobem se pozůstalí snažil za každou cenu svalit vinnu na výpravčího a požadovat .docela vysoké "odškodné". Navíc soudce prý vůbec nemohl pochopit jaký je rozdíl mezi výpravčím a venkovním výpravčím......[andel] ...................Proto já už lidi z kolejí "nevyháním" a když jdou kolem mne, tak je jen požádám, aby si zařídili, že jejich "pozůstalí" mne pak nebudou žalovat .....[lol]
FiJi
Neděle, 20. března 2016 - 19:40:10  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Drn: Nezáleží na tom, jestli je ve službě. Záleží na tom, jestli tam musí být. Pokud si tudy jen zkracuje cestu, porušuje zákon úplně stejně, jako kterýkoli jiný občan.

Je pozoruhodné, jak některým vadí přecházení přes koleje, ale pokud to udělá nádražák, najednou je to úplně v pořádku.

Pokud služebními přechody na Wilsonu myslíte tu cestu na Žižkov, tam naštěstí žádný zákaz není – cestující není povinen vědět, co nádražáci považují za služební přechod, i když to vypadá jako úplně normální přechod. Veřejně přístupné komunikace v obvodu dráhy a přístupové cesty k nástupištím jsou totiž veřejnosti přístupné.
Neděle, 20. března 2016 - 19:52:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3750
Registrován: 5-2009
T.H.
Tak ještě jednou si přečti co si napsal a pak si přečti tvoji kopii zprávy DI. A dej si pár facek. Možná se ti konečně rozsvítí a přestaneš tady kydat ty tvoje chorobné myšlenky o tom jak to bylo a co výpravčí dělali.
Neděle, 20. března 2016 - 19:59:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3751
Registrován: 5-2009
Výpravčíxy:
Nemá cenu vysvětlovat, oni totiž někteří jedinci mají absolutně jasno jak některé MU vypadají a znají jejich průběh a hlavně vyšetřování a kdo jak co podělal. Nehledě na závěry vyšetřujících orgánů.
Neděle, 20. března 2016 - 20:04:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3170
Registrován: 8-2012
Jo, už to vidím, sorry: nepršelo, ale byla zima. Prostě jen vykoukli z tý kukaně a "nikdo tam nebyl", zatímco se tam na poslední chvíli před "nezastaveným" écéčkem zhmotnila ženská jako ve Star Treku.

někteří jedinci mají absolutně jasno
No tak "absolutně jasno" má třeba ta Drážní inspekce: viníkem je ze 100% provozovatel dráhy. Na koho jiného to chcete teda hodit?
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Neděle, 20. března 2016 - 20:06:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10194
Registrován: 4-2007
Ano. Přístupové cesty k nástupištím. A vy fakt myslíte, že ten přechod je takovou přístupovou cestou? Jak jste na takovou 3,14čovinu přišel?

Je pozoruhodné, jak některým vadí přecházení přes koleje, ale pokud to udělá nádražák, najednou je to úplně v pořádku.
Samozřejmě. Až budete strojvedoucí, pochopíte to během pár směn.
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
FiJi
Neděle, 20. března 2016 - 20:21:01  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Drn: Jistěže je přístupovou cestou k nástupištím. Vám snad připadá, že se po tom nedá bez problémů dostat na nástupiště? Nebo to snad není cesta? K čemu jinému to podle vás slouží, než k přístupu k nástupištím?

Až budete strojvedoucí, pochopíte to během pár směn.
No jo, modří nadlidé.