Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 03. 01. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 03. 01. 2016

dolů
   autor příspěvek
Mladějov
Pátek, 01. ledna 2016 - 10:04:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7535
Registrován: 3-2007
MZ : Jenže tady je právě rozdíl v tom, že "na otoči" byla vždycky nějaká chvíle "pro sebe", na snězení jídla, omytí obličeje, hygienu, WC.
Jezdit na jeden zátah jednočlenně Praha-Košice je humus.
On totiž podstatný rozdíl proti třeba takové jízdě autem je ten, že tam si tu pauzu můžu udělat právě tam, kde potřebuju, kde mi to vyhovuje a to je VELMI podstatná věc.
Takže nejde až tak o celkový počet hodin ve směně, ale o ty pauzy a ty jsou nula. Dlouhodobě je to takové "tahání lva za ocas".
Pátek, 01. ledna 2016 - 12:28:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3663
Registrován: 12-2003
Za moment naběhne žlutý forever a bude tvrdit, že fírové RJ to dělají dobrovolně, a že kočírovat vlak, je vlastně srdeční záležitost, a kdyby někdo nechtěl jet v tahu, a měl třeba průjem nebo zácpu, tak do toho Jančura nikoho nutit nebude, a že práce u RJ je krásná, a veškerý personál je nadmíru spokojen, a Radim jim platí královsky.. [biggrin]
Majkl007
Pátek, 01. ledna 2016 - 12:52:28  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
"fírové RJ to dělají dobrovolně"
To je snad pravda, ne? Nutí snad někdo nějakého fíru aby pracoval u RJ?
A když si fírové u RJ nedokážou zařídit, aby nejezdili na jeden zátah Praha - Košice, ale střídali se třeba v Ostravě nebo Žilině, tak holt tak jezdí. A třeba jim to opravdu ani nevadí.
Ovšem když je cokoliv možno použít jako kopanec do žlutého, tak se to použít MUSÍ, že? [proud]
Pátek, 01. ledna 2016 - 13:11:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2678
Registrován: 2-2009
"fírové RJ to dělají dobrovolně"
To je snad pravda, ne? Nutí snad někdo nějakého fíru aby pracoval u RJ?

Máte pravdu, nenutí. Nenutí je, aby pracovali pro Rudý Nos, ale ten by si měl uvědomit, že by měli být nějaké meze. A s tou dobrovolností, no záleží na úhlu pohledu, viďte.
Peršing2808
Pátek, 01. ledna 2016 - 13:52:07  
Neregistrovaný host
37.188.194.74
Fírové RJ při cestě do Košic přestávku mají chytrolíni tak z toho nedělejte senzaci
Mladějov
Pátek, 01. ledna 2016 - 14:08:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7539
Registrován: 3-2007
A kde a kolik ? Bez posunu/ jiných úkonů ?
Tady všichni tvrdí, že nemají, tak uveďte pls podrobnosti a "chytrolína" si nechte pro svoji manželku, jestli si to nechává od vás líbit.

Děkuji.
Peršing2808
Pátek, 01. ledna 2016 - 14:19:29  
Neregistrovaný host
37.188.194.74
Pražák jede v části trasy jede rg aby měl pauzu a veze to někdo jiný
Mladějov
Pátek, 01. ledna 2016 - 14:32:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7540
Registrován: 3-2007
A v jaké části trasy, čas ?
Pátek, 01. ledna 2016 - 15:03:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3664
Registrován: 12-2003
Jasný, ještě jeden fíra pojedede RG, aby ten co kočíruje, mohl v průběhu trasy vykonat přestávku. Možné to je, ale ne u RegioJetu.
Mladějov
Pátek, 01. ledna 2016 - 15:26:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7541
Registrován: 3-2007
To přece může být jinak a proto se ptám. Třeba nový přijde zvenku v Bohumíně, odveze to do Žiliny, a starý si to zas vezme a střídač veze třeba něco zpět, připravuje, odstavuje, já si to dovedu velmi dobře představit.
Pátek, 01. ledna 2016 - 15:28:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 89
Registrován: 12-2014
Vážení diskutující, vaše spekulace strojvedoucích na trase Praha - Košice jsou samozřejmně naprosto absurudní. U společnosti Regiojet je bezpečnost cestujícich na prvním místě a proto jsou všechny vlaky vedeny standartně dvěma strojvedoucími. Výkon na trati Praha - Košice je navíc posílen ještě jedním strojvedoucím a vlaky o kterých mluvíte jsou vedeny trojmužně. Doufám, že jsem tímto vaše nesmyslné spekulace dostatečně zpochybnil a už jich zanecháte.
Pátek, 01. ledna 2016 - 15:30:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 159
Registrován: 7-2014
Bevelo: A nenapadlo vás, že ten fíra-střídač na tom vlaku pojede opravdu jen tu část trasy potřebnou na překlenutí pauzy kmenového fíry a v žádné jiné části trasy na vlaku vůbec není? Já si takový postup dokážu docela dobře představit.

Teď koukám, že už mě p. Mladějov předběhl....

(Příspěvek byl editován uživatelem tommyx.)
Majkl007
Pátek, 01. ledna 2016 - 15:31:01  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
Vlada749: je každého věc kde chce pracovat a jak moc sebou nechá "vytírat podlahu". RJ není jediný železniční dopravce, který potřebuje fíry, i třeba ČD jich mají nedostatek, nebo mohou jít vozit "bedny" k nějakému nákladnímu dopravci.
A pokud se fírové RJ cítí být přetěžováni, a je to v rozporu s vyhláškami, tak ať dají podnět DÚ který má pravomoci v dané věci zjednat nápravu.

Peršing2808: taky by mne zajímaly podrobnosti.

Bevelo:"Možné to je, ale ne u RegioJetu."
A to víte jen podle toho že jste žlutofob, nebo jak?
Jinak doufám, že už smolíte nějaký ten článeček o nebezpečném přetěžování strojvedoucích RJ na trase Praha - Košice, doufám že si jej už brzy na Ohnivé síti přečtu. Jistě bude podobně úspěšný jako např. ten o "tajném" zdražování jízdenek RJ před Vánoci. [biggrin]
Peršing2808
Pátek, 01. ledna 2016 - 16:28:55  
Neregistrovaný host
37.188.194.74
Je to tak jak naznačil TommyX
Mladějov
Pátek, 01. ledna 2016 - 16:45:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7542
Registrován: 3-2007
Konkrétně jak ? Proč mi nechcete odpovědět konkrétně ? Úsek, vlak, čas.
Děkuji.
Pátek, 01. ledna 2016 - 21:28:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3665
Registrován: 12-2003
.."trojmužně" [biggrin]
Takže já to označím za hovadinu, ale sesype se sem plno "odborníků" kteří hned začnou s obviňováním ze žlutofóbie, ale konrkténí argument/odpověď = nula!! Což platí hlavně na lázeňského Evžena - Majkl007. Jsem rád že máte takový přehled o dění kolem sebe, proto je Firenet asi tak hodně čtený, a je prakticky jedno, zda tam napíšeme o kritické nehodovosti žlutých busů, nebo o tom, jak klaun zvedl jízdné na poslední spoje před Vánoci, hlavně že to ten "váš" dvorní smolil článků na Burešovo iDNES u ČD uměl květnatě rozepsat že?!
realita
Pátek, 01. ledna 2016 - 21:34:38  
Neregistrovaný host
194.228.13.45
Pánové, je to tak jak píše Mladějov akorát to není přes Bohumín [happy]
A fírové to jezdí zcela dobrovolně a je to o penězích tak jako všechno [happy]Zahraniční stravné dělá divy.
Priapos
Pátek, 01. ledna 2016 - 22:00:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 848
Registrován: 10-2012
Mladějov:

Aby bylo nařízení vlády učiněno zadost, tak třeba u vlaku RJ 1021 Praha hl.n. - Košice má strojvedoucí přestávku v Žilině.
Pružinskij
Pátek, 01. ledna 2016 - 22:02:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 393
Registrován: 4-2015
a je to o penězích tak jako všechno
To je sice hezký, ale Mladějov má pravdu - je to humus a pomyslné tahání lva za ocas. A to nevokecá nikdo a nikdy (pokud tedy trochu něco o tom ví).
Pátek, 01. ledna 2016 - 23:00:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 402
Registrován: 5-2014
Opět si dovolím vstoupit s jedním rýpavým příspěvkem. Nevím, jestli skutečně jezdí jeden strojvedoucí celou trasu Praha - Košice, nicméně pokud ano:

1) Není to jen problém "dobrovolnosti" strojvedoucích, ale otázka bezpečnosti cestujících. Přepracování může mít velmi tragické následky.

2) Ta dobrovolnost je tam taky v uvozovkách. Pokud nechce někdo jezdit u nějakého dopravce, tak co má za možnosti. Buď bude mít štěstí a najde hned volné místo. No ale to pravděpodobné není, takže půjde na pracák a nebo bude dělat úplně jinou práci, například prodavače v obchodě. Pak je jen otázka, co je větší zlo. Jen doufám, že mi někdo nenapíše nějaký liberál ultras, že si může založit vlastní přepravní společnost [happy]
Posila
Pátek, 01. ledna 2016 - 23:22:47  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
Tak nám ČD vypraví posilový zdvojený Elefant do Těšína na mimořádném spoji [biggrin]odkaz To jasně dokazuje, že s ČD nikdo nejezdí a všichni jedou rovnou s o třídu lepším RJ jak nám tu vysvětloval soudruh Budulínek [rofl]

Dotaz na Budulínka: Jak nám vysvětlíš, že RJ nepřídá žádný posilový vlak [proud] ?
Pátek, 01. ledna 2016 - 23:53:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 12-2014
Vážený pane Posila, společnost Regiojet bude mít dostatečnou kapacitu, aby nemusela zavádět další spoje. Všechny spoje budou posíleny a některé až na trojnásobek své obvyklé kapacity. Budete se tak moci těšit i na 30 vozové vlaky. Společnost Regiojet na tyto spoje vypraví zbrusu nové, vysoce komfortní a klimatizované vozy typu Wapmz.
Majkl007
Sobota, 02. ledna 2016 - 00:29:58  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
Bevelo:
""trojmužně" [biggrin]
Takže já to označím za hovadinu, ale sesype se sem plno "odborníků"

Nikoliv, Vy jste jako kravinu označil možnost, že by u RJ mohl na část trasy do lokomotivy vlézt jiný fíra, aby ten co to veze celou trasu měl odpočinek, což nakonec dle několika příspěvků výše vypadá jako reálná skutečnost. Nebo jste snad už v 15:03:08 věděl co napíše RJ Forever v 15:28:52?
Ale v pohodě, na překrucování a vykrucování ve chvíli kdy Vás někdo "nachytá na švestkách" jsme u Vás již dávno zvyklí.

"kteří hned začnou s obviňováním ze žlutofóbie"
To není obviňování, to je konstatování. [biggrin]

"je prakticky jedno, zda tam napíšeme o kritické nehodovosti žlutých busů, nebo o tom, jak klaun zvedl jízdné na poslední spoje před Vánoci"
Ano, to je skutečně naprosto jedno. Ovšem mohl(i) byste třeba někdy zkusit napsat taky něco jiného než stále jen to jak žlutý dělá všechno špatně, což je právě průvodním znakem té výše zmiňované žlutofobie.

"hlavně že to ten "váš" dvorní smolil článků na Burešovo iDNES"
Nemějte obavu, to není žádný "můj" dvorní smolil. Naopak na něj mám obdobný názor jako na Vás, což jsem zde již několikrát prezentoval.

"na lázeňského Evžena - Majkl007"
Ó, děkuji uctivě za tak krásné označení, takhle pěkně mne ještě nikdy nikdo nenazval! Fakt díky, moc si toho vážím! [rofl]

No, tak jsem se tu zase pěkně vyzvracel, a mohu jít s dobrým pocitem spát... Brou! [proud]
Ernie
Sobota, 02. ledna 2016 - 09:16:09  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Bevelo: Já především pevně doufám, že si z toho jenom děláte srandu a opravdu neberete příspěvky dvorního trolla, jehož cíl musí být všem ostatním zřejmý, vážně.

Za moment naběhne žlutý forever a bude tvrdit, že fírové RJ to dělají dobrovolně, a že kočírovat vlak, je vlastně srdeční záležitost, a kdyby někdo nechtěl jet v tahu, a měl třeba průjem nebo zácpu, tak do toho Jančura nikoho nutit nebude, a že práce u RJ je krásná, a veškerý personál je nadmíru spokojen, a Radim jim platí královsky..

trojmužně

Pokud teda ten člověk není přímo člen vašeho dreamteamu.
tazatelka
Sobota, 02. ledna 2016 - 11:16:00  
Neregistrovaný host
37.188.226.149
Regiojeteforevere, Jančura bude opravdu porušovat článek 2290. odst. a) předpisu SŽDC D1? Nebo má od Tik Ťoka výjimku?
Sobota, 02. ledna 2016 - 13:22:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 444
Registrován: 9-2013
https://youtu.be/XdDgJ-QbXvQ

Dva žlutí Vectroni v Kolíně .
Miroslav Zikmund
Sobota, 02. ledna 2016 - 14:14:20  
Neregistrovaný host
82.117.130.27
ad BoH : máte zbytečné starosti neb jeden strojvedoucí z Prahy do Košic a zpátky nejede ... ani nemůže. Stačí na to znalost počtů žáka základní školy ... vlak odjíždí z Prahy v 6.43, strojvedoucí může řídit 12 hodin, čili zastavit by teoreticky musel v 18.43, kdyby směna začínala okamžikem odjezdu, do Prahy se ovšem přijede ve 22.19.
Miroslav Zikmund
Sobota, 02. ledna 2016 - 14:27:42  
Neregistrovaný host
82.117.130.27
Mladějov : "Žilina" se jezdila jednomužně s přestávkou v Olomouci nebo Přerově ... první vlak se vezl z Prahy do Olomouce nebo Přerova, rg do Olomouce, kde byla "fírcimra TGM" a s dalším vlakem se jelo do Žiliny / Martina, tam byl odpočinek a návrat probíhal stejným způsobem ... tak se "to" jezdilo do konce GVD 1992/1993 ...
Sobota, 02. ledna 2016 - 15:35:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 403
Registrován: 5-2014
Miroslav Zikmund: Nechápu, co to má společného s počty :'o) Ale jestli si myslíte, že stojvedoucí, co by teoreticky jel 12 hodin v kuse, je v pořádku ... no tak na to ani ty počty nepotřebujete [happy]

P.S. Naprosto mi uniká smysl Vašeho příspěvku vhledem k tomu, že jízdní doba je 8 hodin 55 minut.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Křivi
Sobota, 02. ledna 2016 - 16:52:53  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Naši žlutí spoluobčané prominou, ale celá diskuze o strojvedoucích vznikla kvůli komunikační chybě Regiojetu.

Informace o jízdě Pha - Ke bez vystřídání se objevila na FB RJ SK jako oficiální odpověď RJ na dotaz čtenáře. Sem jí přinesl 30.12. Bobmaster:
"Právě jsem si na FB RJ přečetl že strojvedoucí na trase Praha - Košice jezdí na jeden zátah, tj. střídání až na konci..."zde Bohužel ho nezkopíroval.

Na FB RJ občas chodím pro obveselní své osoby a sleduji občasné mizení příspěvků. Zmizel i tento s nepravdivou informací od RJ. Tiše a nenápadně.

Kdyby RJ svou informaci opravil a kdyby tam dosud pracoval někdo normální, jako třeba Honza Paroubek, tak by napsal i sem ať neblbneme, že to byla chyba komunikačního teamu a strojvedoucí se samozřejmě střídají a nebylo by o čem. Bohužel, RJ komunikuje spíše o politice a korupci. Asi tomu rozumí víc, než dopravě.

Takto se ublížené tlamičky [kiss] snažily řešit kopání do žlutých, někdo hned přihříval odborářskou polívčičiku a jako deus ex machina nám lidový komisař pro dopravu z Havířova naservíroval zemanovského Bc. Zmrda z Těšína.

No, to nám ten novej rok pěkně začíná[happy]
Něco od sousedů
Sobota, 02. ledna 2016 - 17:07:24  
Neregistrovaný host
37.235.48.52
Něco ze slovenska:

odkaz
Křivi
Sobota, 02. ledna 2016 - 17:08:08  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Z téhož zdroje o nadšení z vozu typu Karpátula (Carpatula luxury coach) [jidlo]:

Mily Regiojet som po dnesnej ceste vysostne sklamana nakolko bola v astre velka zima celu cestu a az v Ziline to zacali stevardi riesit dekami. Nehnevajte sa ale dve hodiny sediet v zime je privela.
Sobota, 02. ledna 2016 - 17:22:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3666
Registrován: 12-2003
Tak jsem si to musel zjistit sám, čímž tedy musím říci, že žlutí ultras zase mají máslo na hlavě. Žádný fíra z Prahy RG nejede, probíhá klasická střídačka v Havířově, nebo stanici před, dle potřeby, i za Havířovem. Nyní můžeme probrat černou tramvaj, kde to bude podobně, neb minimálně 3 strojvůdci jsou z Ostravy [biggrin]
Ernie
Sobota, 02. ledna 2016 - 17:57:37  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
"Černá tramvaj" má svoje vlastní vlákno, ale beru že jste to nemohl vědět a proto vám rovnou odpovím, že u LE se střídají strojvedoucí spolu s posádkou v Bohumíně (bylo to tak ve starém gvd, ale nevidím důvod proč by to teď mělo být jinak).
Ernie
Sobota, 02. ledna 2016 - 18:03:08  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Křivi: Tak hlavně že v těch nejzmodernizovanějších šuperských vagonech na Hukvaldách topení funguje na sto procent a nikdo si na FB nemusí stěžovat Akorát bych chtěl u ČD někdy vidět 50% kompenzaci za nefunkční topení.
Majkl007
Sobota, 02. ledna 2016 - 18:16:55  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
Křivi: "a jako deus ex machina nám lidový komisař pro dopravu z Havířova naservíroval zemanovského Bc. Zmrda z Těšína." [ok]
To víte, "zachránil" jim nádraží (asi tou stěrkou na okna - viz. prezentovaná fotka [lol]) a to se musí ocenit!
Jinak děkuji za vysvětlení situace kolem nasazení strojvedoucích RJ na trase Praha - Košice a uvedení na pravou míru dezinformací které se tu vyskytly.

Taktéž děkuji panu Bevelovi, který se opět zachoval jako správný investigativec, a "zjistil si to sám". [proud]
Leinad
Sobota, 02. ledna 2016 - 18:17:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 473
Registrován: 8-2009
Naši žlutí spoluobčané prominou, ale celá diskuze o strojvedoucích vznikla kvůli komunikační chybě Regiojetu. - já si myslím, že je to žluťákův úmysl. Dodávat krmení pro antižluťáky či Blbela, protože antireklama je taky reklama. Ostatně pro pozitivní reklamy dodá krmení pořád.

Zmizel i tento s nepravdivou informací od RJ: Na https://www.facebook.com/regiojet/posts/10153435277191429?comment _id=10153436834706429&comment_tracking={%22tn%22%3A%22R%22 pořád vidím "Dobrý deň, Tomáš, naši rušňovodiči majú rozdelené smeny tak, aby zvládli cestu z Košíc do Prahy bez výmeny.
Ďakujeme za milé slová, veríme, že sa môžeme tešiť na mnoho spoločných ciest smile emoticon"

Zima ve voze: ČD taky nabízí storno jízdenky nebo 100% kompenzanci, pokud nejde topení, že.
Sobota, 02. ledna 2016 - 18:33:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3673
Registrován: 9-2011
proto je Firenet asi tak hodně čtený
... že Dikobraz už nevychází. [happy]
Sobota, 02. ledna 2016 - 18:44:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3667
Registrován: 12-2003
Ernie:
Nejdříve mi děláte školení, proč zde probírat směny fírů z LE, a na straně druhé tady řešíte topení ve vozech ČD v Ostravě, já vás ale chápu [biggrin]

avvcd:
Dikobraz byl super, možná si na něj ještě pamatujete, za svých mladých let v SSM. Jinak je zcela jedno co na Firenetu je, každý článek dosahuje čtenosti průměrně od 2900 do 7000. Ale díky za připomenutí mého oblíbeného časáku s ježkem v logu [ok]
Ernie
Sobota, 02. ledna 2016 - 18:50:37  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Leinad: Pokud se nemýlím, tak ve standardu, kam Astra spadá, je kompenzace "jenom" 50%.
Majkl007
Sobota, 02. ledna 2016 - 18:52:26  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
"je zcela jedno co na Firenetu je, každý článek dosahuje čtenosti průměrně od 2900 do 7000"
Zřejmě tam lidé chodí pro pobavení, podobně jako pan Křivi na FB RegioJetu. [biggrin]
Křivi
Sobota, 02. ledna 2016 - 18:59:33  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Aleš Liesk: Možná jste si všiml, že Bevelo byl jediný, kdo v celé této diskuzi přinesl věcnou informaci o skutečném stavu. Jak to, že Vám se to nějak nedaří?
Bevelo si provozuje Firenet za své a ve svém volném čase. To není neprůstřelný argument? Ať si tam píše co chce, poruší-li zákony, řešte to.

A s tím Dikobrazem nostalgicky vzpomínáte na své slabomyslné popěvky o Pendolinu? Bevelovi by se vyplatilo zaplatit Vám honorář a zakalit je v žáru Ohňosítě, aby se staly nesmrtelným dědictvím národa. [happy]
Křivi
Sobota, 02. ledna 2016 - 19:22:35  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Leinad:
1. Buď si z nás dělá [zadnice]RJ, nebo FB. Při přímém přihlášení tam ten příspěvek nemám (navazuji na Vaši moudrou úhahu, že je to úmysl.)
Nicméně z odkazu to otevřu. Něco jste zapomněl zkopírovat:
¨Dobrý deň, Tomáš, naši rušňovodiči majú rozdelené smeny tak, aby zvládli cestu z Košíc do Prahy bez výmeny.
Mění se něco na závěru diskuze? Pokud ano, tak co?

2. Slečna jela Karpatulou, nejmodernějším to vozem v Evropě, tedy určitě ne s ČD. Jdu žádat kompenzaci po provozovateli K-reportu za nedodržení standardního kvocientu u diskutujících jednotlivců.
Bobmaster
Sobota, 02. ledna 2016 - 20:16:20  
Neregistrovaný host
217.170.96.37
Tak jsem z toho jelen, jak je to vlastně s tím střídáním na trase Praha - Košice ? Pevně věřím že jde o drobnou neznalost ze strany PR na FB a ti strojvedoucí se po cestě střídají, přesně jak zde někteří potvrzují.

Jinak na FB si taky zajdu, je poznat že začala zima. Na závěr jeden pohled do žlutého Astra ráje:

http://imageshack.cz/images/2016/01/02/lutyraj.jpg

Zdroj: Facebook, a je u toho i dost drsný příspěvek.
Leinad
Sobota, 02. ledna 2016 - 20:19:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 474
Registrován: 8-2009
Ernie: Pokud se nemýlím, tak ve standardu, kam Astra spadá, je kompenzace "jenom" 50%. - Asi ano. 100% je při stornu a informaci jsem čerpal z neověřené zmínky SMS na https://www.facebook.com/regiojet/posts/10153443820241429 .

Křivi: Při přímém přihlášení tam ten příspěvek nemám - https://www.facebook.com/regiojet ve Firefoxu - klik na Visitor Posts - Sroloval na příslušný příspěvek (Tomas Grau December 29, 2015 at 5:01pm ) - klik na Comment.

nejmodernějším to vozem v Evropě, tedy určitě ne s ČD. - ano. Ale jaksi sem chtěl říct, že poruchy se občas vyskytnou všude a rozdíl je i v přístupu operátora k řešení.
Sobota, 02. ledna 2016 - 21:16:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3675
Registrován: 9-2011
Bev + Kři
za svých mladých let v SSM
Tohle je ta "věcná informace o skutečném stavu"? [crazy]

Jak to, že Vám se to nějak nedaří?
No to bude tím, že já tady nic zásadního neřeším, protože tady se nic vyřešit nedá.

Bevelovi by se vyplatilo zaplatit Vám honorář
Bevelo něco našeho použil? Nám nic nezaplatil. Díky za upozornění, upozorníme naši advokátní kancelář, aby to dala do pořádku [wink]
Sobota, 02. ledna 2016 - 21:56:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1461
Registrován: 8-2010
Jen co nakouknu na FB RJ tak vidím, že opět jsou problémy s topením jako minulou zimu:

Ve spoji 2.1.16 RJ 1020 ve voze 1. Došlo k technicke zavade, vuz nebude topit a je bez el. energie. Doporucujeme listek stornovat a vyuzit jiny spoj. Pokud se preci jen rozhodnete timto vozem cestovat bude vam uznana kompenzace 100% jizdneho. Info o vyplaceni kompenzace vam poskytne palubni personal. Omlouvame se za komplikace.REGIOJET a.s. To si robite srandu ?

Zima je tu! RJ1012..To si z dovolený dovezem akorát tak rýmu.. :-(

Mojí tetě dnes 5 minut před odjezdem napsali, že nejde topení!?! Jako vážně?!?! To už přeci musela být ve vlaku. Hmm venku -12 stupňů. Díky. S Regiojet už NIKDY!!!

Ale jak je vidět i ostatní mají problémy:

Tak jsme se rozhodli využít služeb českých drah, expresem Hukvaldy z Českého Těšína do prahy, 27.12.2015 s odjezdem v 13:22. Vlak netopil, z průduchů foukal ledový vzduch a nefungovaly zásuvky. Když v Hranicích na Moravě konečně došla paní průvodčí, tvářila se, že ji našimi problémy vysloveně obtěžujeme. Když posléze procházela vlakem zpět, nezastavila u nás, na dotaz však odpověděla, že zjistila, že je topení porouchané a vypnula jej pro celý vagón. Ledový vzduch však z průduchů nepřestal foukat. Poruchu lze pochopit, avšak tato cesta mohla jen těžko být méně příjemná z více důvodů, než pouze palčivého chladu.

No zdá se, že se vyplatí vzít si do vlaku v těchto dnech vlastní přímotop a zapojit si ho do zásuvky místo notebooku [biggrin] Jsem zvědav co by na to personál asi tak řekl [proud]

A na závěr ještě jeden příspěvek ohledně zdržování vlaků ostatních dopravců ještě z minulého roku:
Není den kdy nevolá četa nebo fira, kteří si stěžují že za žlutým skáčou X km... Nedávno jsme donutili uhnout v Pardubicích žlutého a Pendolino dopředu. Za pár minut volá nazpět provozní ze SŽDC, že si pěkně naběhl, že už volali od Regiojetu, že ho za to udá k drážnímu úřadu. Skutečně škoda slov. Toto předjetí by mělo být automatické a bez diskuzí. Za další na naše vlaky čeká v Praze zase dalších X vlaků, čili to zpoždění se pak přenáší, případně se bohužel někdy i ujíždí ;(.
Upozornění: Tento příspěvek není určen pro uživatele s IP adresou 217.66.178.124 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek [pozor]
Leinad
Sobota, 02. ledna 2016 - 22:25:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 477
Registrován: 8-2009
Ad Hukvaldy versus 1012 - jak probíhalo informování cestujících a vyplácení kompenzací? Kolik minut před nástupem do Hukvald byla odeslaná SMS cestujícím s místenkou a za jakých podmínek bylo možné stornovat?

Honza7887: že ho za to udá k drážnímu úřadu. - jak dopadlo vyšetřování?
Za další na naše vlaky čeká v Praze zase dalších X vlaků - i ve žlutých vlacích taky jsou lidi přestupující na PIDí osobáky.
Danečkovi
Sobota, 02. ledna 2016 - 22:42:06  
Neregistrovaný host
91.219.236.186
jak probíhalo informování cestujících

A proč když RJ posílal SMSky, proč o tom neinformoval i personál na pokladnách a namísto toho vesele prodával jízdenky to těch porouchaných vozů?

Další o třídu lepší cestování. Vždy milý personál a nikdy se zpožděním. [proud]

odkaz
Sobota, 02. ledna 2016 - 22:46:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3668
Registrován: 12-2003
avvcd:
Jsem ve velkém očekávání, ať se mi ozve "vaše" advokátní kancelář na mail: redakce@firenet.cz a já jim obratem pošlu kontakt na naše právní zastoupení.. hezký zbytek víkendu soudruhu [lol]
Sobota, 02. ledna 2016 - 23:36:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3669
Registrován: 12-2003
Právě nyní EN 445 Slovakia v Pardubicích.. 2 autovozy zcela obsazeny. Dle klauna nedávno, ekonomický nesmysl!

(Příspěvek byl editován uživatelem Bevelo.)
marek44d
Sobota, 02. ledna 2016 - 23:39:52  
Neregistrovaný host
31.130.162.104
Šmejd menom ,,Astra,,
Pardon pre Jančuru najmodernejší vozeň v Európe: https://www.facebook.com/knihajazd.info/photos/a.224563104289839. 55861.191825384230278/931029160309893/?type=3&theater
Ernie
Neděle, 03. ledna 2016 - 00:04:50  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
A proč když RJ posílal SMSky, proč o tom neinformoval i personál na pokladnách a namísto toho vesele prodával jízdenky to těch porouchaných vozů?

To je přece jasná marketingová strategie, prodat jízdenku, vrátit peníze, svézt je v mrazu zdarma a vysadit promrzlé a nas..né...

Přece by porouchaný vůz standardně nevyřazovali v systému z prodeje, přišli by o všechny peníze, které takhle nejdřív přijmou a pak obratem pošlou zpátky.
Priapos
Neděle, 03. ledna 2016 - 00:34:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 850
Registrován: 10-2012
Křivi:
Aleš Liesk: Možná jste si všiml, že Bevelo byl jediný, kdo v celé této diskuzi přinesl věcnou informaci o skutečném stavu.

Můžete zde napsat tu jeho věcnou informaci o skutečném stavu? Moji informaci jsem tu napsal už 01.01.2016 ve 22:00.
Neděle, 03. ledna 2016 - 00:34:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3670
Registrován: 12-2003
Ernie:
Marketingová strategie je, když na Severním údržba ví, že vozejk netopí a teploty padají i na -10C, tak jej normálně pošlou do oběhu? To není marketing ale čistá nahota s debilitou. U ČD se to stává také, ale není tohle přesně to, co u ČD klaun kritizoval? Že naučí lidi jezdit v zimě ve vytopených / v létě ve vychlazených vozech? Všechno jen kecy, technika není blbuvzdorná, a pokud v případě RJ, se kálí ještě na údržbu, tak to přesně takto dopadá. No jen tak dál...
Majkl007
Neděle, 03. ledna 2016 - 08:54:14  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
"Šmejd menom ,,Astra,,"
No ještě že ty zimy už nejsou co bývaly! I na leden meteorologové předpovídají teplé počasí bez sněhu, takže se u RJ snad nemají čeho bát... [wink]
Ernie
Neděle, 03. ledna 2016 - 10:13:49  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Že naučí lidi jezdit v zimě ve vytopených / v létě ve vychlazených vozech?

Myslím, že ta časová osa, o které jste mluvil, by se především nejvíc hodila vám, protože některé údajné sliby mi přijdou trochu jako z nějakého divokého snu.

na Severním údržba ví, že vozejk netopí a teploty padají i na -10C, tak jej normálně pošlou do oběhu?
Ta stížnost se netýkala vozu, který by odjížděl z Prahy, ale z Košic. Podle těch komentářů ten vůz netopil celý den na oběhu 400/405 a pak asi šel na 1020 a vrátil se do Prahy.

A co je na tom nejzvláštnější, že si tady čtu o tom, jak jezdí košické RJ spoje poloprázdné, ale přesto se v 11 dalších vagonech nenašlo pro <80 cestujících místo, kam by mohli být přesazeni.
Neděle, 03. ledna 2016 - 11:09:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3671
Registrován: 12-2003
Ernie:
Tak to už je blbost těch lidí, nebudeme si nalhávat, že RJ není nic jiného než low-cost. Číst na FB RJ stížnosti charakteru: "nedostala jsem kávu, nedostal jsem croissant atd.," Nicméně pokud lidé ve žlutých vlacích jezdí proto, aby v případě kompenzace byla převážná část jízdného vrácena, to není úspěch, to je výsledek nespolehlivosti Jančurova hrankání si na Národního dopravce - ona komedie. A pokud je úměra a cintátní mluvky RJ o tom, jak stoupají počty cestujících o desítky procent, to už by se muselo jezdit i na střechách těch vlaků, jako v Indii nebo Malajsii - ona manipulace s lidmi. Ale jinak je to poučné, to ano.. [biggrin]
venca klaus
Neděle, 03. ledna 2016 - 11:19:20  
Neregistrovaný host
91.217.97.97
Tak který dneska netopí - není někde na netu seznam ? Dneska by se to vyplatilo vedet kam nenastupovat, zima jak v rusku a cela morava+slovensko pojede odpoledne+vecer do Prahy...
Leinad
Neděle, 03. ledna 2016 - 11:36:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 479
Registrován: 8-2009
A co je na tom nejzvláštnější, že si tady čtu o tom, jak jezdí košické RJ spoje poloprázdné, ale přesto se v 11 dalších vagonech nenašlo pro <80 cestujících místo, kam by mohli být přesazeni. [ok]