Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 03. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 03. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
Mladějov
Úterý, 02. února 2016 - 12:36:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7807
Registrován: 3-2007
bevelo : Já teda do týhle diskuse nezasahuju, ale dost pochybuju, že by někdo u něj dělal za 12 hrubýho v trvalém pracovním poměru v nepřetržitém provozu.
Jinak kdyby to nedělal on, tak to bude dělat někdo jinej, když jsou furt ochotný lidi mu tam za tyhle prachy dělat.

Jinak jak byste to teda řešil (obecně ?)
Úterý, 02. února 2016 - 12:36:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5733
Registrován: 5-2002
T_._H_.: Chcete tedy říci, že neparazituje na veřejných penězích? Že nezneužívá (nebo alespoň nezneužíval) systému kompenzace za studenty? Toto opravdu chcete tvrdit?

On to "používal" podobně jako konkurence, čímž měl s ní aspoň podobné výchozí podmínky. (Konkurence nastřelila vysoké obyč jízdné, slevu dávala každému, ale kompenzace počítala z obyč)

Těžko říct jak to nazvat - ta blbost vůbec neměla vzniknout, je nekontrolovatelná. Dřív měli studenti příspěvek na dopravu na účet a nemohlo tohle vůbec existovat.

V extrémním případě si nějaký autobusák bude provozovat dálkovou linku, doma si bude s kasy tisknout studentské lístky, tržbu si dávat z levé kapsy do pravé a kompenzace mu dorazí od státu - šílenej systém... (A to že se na relativní špičku těhle kompenzací dostal bus dopravce VKJ taky svědčí o něčem...)
Úterý, 02. února 2016 - 12:53:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 461
Registrován: 5-2014
H_k: Opravdu? To se mi ani nechce věřit, že by se sleva na jízdneku počítala ze základní a nikoliv skutečně fakturované ceny. Jestli je to pravda, tak je to humus.

Co se týče toho systému kompenzací, neměl by se o to starat stát (finanční úřad?), když někdo vykáže nějaký zisk, tak musí být schopen i doložit, kolik z toho zisku plynulo přes nějakou službu? Jinak ale naprosto s Vámi souhlasím, že toto je jako stvořené pro podvodná jednání.
Mladějov
Úterý, 02. února 2016 - 12:57:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7810
Registrován: 3-2007
když někdo vykáže nějaký zisk, tak musí být schopen i doložit, kolik z toho zisku plynulo přes nějakou službu?

Tak buď to legální je - anebo není.

Jinak pokud se to bude vyplácet rovnou paušálně, tak můžete zrušit půlku vlaků mezi Prahou a Ostravou. Celkově.
bartik09
Úterý, 02. února 2016 - 12:58:02  
Neregistrovaný host
89.111.119.26
T_._H_.: třídu? Pak má ale Regiojet jen jednu Ale prdlajs. Proste ma 3 tridy bez ohledu na to jak tomu rikaj v Dome panu z Lipe (aby mohli obchazet zakon). Uplne stejne jako nemuzete prodavat strelny zbrane na holesovicky trznici i kdyz jim budete rikat treba banan.

System dotaci studentskeho jizdneho samozrejme neni idealni, nicmene to co tu navrhujete (budou to dostavat primo studenti) uz tady bylo a bylo to zruseno cca pred 14 lety. Jednim z duvodu bylo i to, ze toho studenti zneuzivali. Napriklad tak, ze dojizdeli vlakem na rezimku (coz by zrovna Vas jiste nechalo chladnym [happy]), nebo tak, ze si prihlasili trvaly bydliste k teticce na druhou stranu republiky...
Úterý, 02. února 2016 - 13:01:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 2-2012
Bevelo:
Píšete o něčem o čem vůbec, ale vůbec nic nevíte. Rozhodně tam za tuhle mzdu nedělají. S jednou slečnou z RJ jsem chodil a prošla si tam více pozicemi, tak bych si dovolil říct že toho vím víc ne vy. Výše platu je privátní informace a vy tady pouze fabulujete. Špatný plat tam není, ale máte příležitost si to vyzkoušet.
Úterý, 02. února 2016 - 13:12:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 462
Registrován: 5-2014
Mladějov: Nerozumím, na co konkrétně reagujete. Já reaguji na to, že by si některý dopravce tiskl jízdenky s následně požadoval kompenzace po státu (což by samozřejmě bylo nelegální). Nicméně pak by musel odvést daně z prodeje těchto jízdenek. Na druhou stranu je 25 % celku je více, než 21 % z celku.
Úterý, 02. února 2016 - 13:13:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2841
Registrován: 8-2012
nicmene to co tu navrhujete (budou to dostavat primo studenti)
Tak pozor, tohle já tu nenavrhuji! Jasně píšu "pokud už mám potřebu", což znamená základní stav žádné takové "dotace" nemít, stejně jako je studenti nemají v Alze ani důchodci v Tescu. Jenže pak je jasné, že by se (zejména) ti studenti složili na nějakou filcku a jezdili by autem, což je zas pro šotokomunitu asi lepší to zneužívání, ne? [happy]

Píšete o něčem o čem vůbec, ale vůbec nic nevíte
To není závada, to je nutný předpoklad pro Blbelovu ynvestygatyvní činnost...
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Úterý, 02. února 2016 - 13:21:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10081
Registrován: 5-2004
No hlavně to je lepší pro ty co jezděj po silnicích dnes. Neb jak známo nejrizikovější řidiči jsou právě mlaďoši. A pochybuju že by se skládali na filcku se šoférem...
Úterý, 02. února 2016 - 13:22:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5734
Registrován: 5-2002
Opravdu? To se mi ani nechce věřit, že by se sleva na jízdneku počítala ze základní a nikoliv skutečně fakturované ceny. Jestli je to pravda, tak je to humus.

Teď už ne, ale tahle změna je relativně nová, až po nástupu soukromníků a nějaké době ještě...

Stále to samozřejmě nezabrání čistým fake jízdenkám...

Jednim z duvodu bylo i to, ze toho studenti zneuzivali. Napriklad tak, ze dojizdeli vlakem na rezimku (coz by zrovna Vas jiste nechalo chladnym [happy]), nebo tak, ze si prihlasili trvaly bydliste k teticce na druhou stranu republiky...

To já si nemapatuju, u nás na škole se "virtuálně stehovalo" spíš kvůli nároku na kolej - ale to je dobrá analogie. To byly taky časy kdy se přednostně dotovalo pouze ubytko na koleji, studenti se virtuálně stěhovali, podvody ve formulářích ap... Po změně - student to dostal cash - to celé odpadlo, koleje ze začaly snažit aby vůbec byly pro studenty atraktivní...

S dojížděcí dávkou mohl být problém pokud byla odstupňovaná podle vzdálenosti, to nevím... Ale taky by bylo řešením to přiznat všem stejně. Když už pomineme že by asi nejvíc motivační bylo se na to vykašlat a na druhé straně jim přestat danit brigády - ale co by řešil dav úředníků? Takhle přes ně tečou peníze sem a tam... [uhoh]
Úterý, 02. února 2016 - 14:27:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3703
Registrován: 12-2003
a2s:
Takže krom toho, což nikoho nezajímá, že jste se vyklepával pravidelně do nějaké pipiny, a cintáte o výši platu se statusem něčeho privátního, jste jiný protiargument nesplodil. Minimálně jste pobavil [biggrin]
Křivi
Úterý, 02. února 2016 - 14:46:17  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
BoH: technická poznámka - "než 21 % z celku" - DPH z vnitrostátního jízdného je 15%. Mezinárodní je osvobozeno od DPH.
(Ale pokud nejmenovaný dopravce cenovou politikou jistý čas motivoval lidi ke koupi jízdenek do Žiliny místo ostravska, tak mu ta DPH zůstala)
Úterý, 02. února 2016 - 15:37:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 8-2014
Je to sice OT, ale takové je celé vlákno :-) Za mých studijních let bylo studentské jízdné pouze na trať trvalé bydliště - škola. Třeba by to také pomohlo.
Úterý, 02. února 2016 - 16:10:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 2-2012
Bevelo:
Co si to dovolujete urážet někoho koho neznáte? Jste normální? Myslíte si, že vám tu někdo řekne plat, tím víc že nebyl můj. Já vám žádný protiargument dávat nemusím, nemusím nic dokazovat, tak jako vy nedokazujete že máte pravdu. Na tom je vaše domněnka podložena...výkřik do tmy.
Jeho Vysost
Úterý, 02. února 2016 - 16:13:06  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
To plati este stale resp max 2 trate pokial sa da rozne dostat do miesta bydliska.
RJ ma stale moznost vyuzit studentske jizdne v triedach standard a relax.
NE tendrům ve VHD
Úterý, 02. února 2016 - 16:14:18  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
"Oni taky mají zákonnou povinnost prodávat určité skupině se slevou? Nebo jenom mícháš jabka s hruškami, aby sis mohl plivnout?"
Mícháte hrušky a jablka vy. Nebo chcete tvrdit, že kdyby ta zákonná povinnost nebyla, tak si může dovolit to těmhle skupinám dát za plnou?

Jeho příjem by byl prostě menší. Navíc z dotace na tohle berou ČD kolem 29M a Jančurovy busy a vlaky snad 200M v součtu.

a T.H. už neví jak si ještě flusnout na státní dopravce, že? [happy]

"...neboli nabídne práci i lidem z regionu s vysokou nezaměstnaností, kde by jinak "živořili na podpoře" (jenže pak zas bude "týt z jejich mozolů", kua to musí být těžké dělat u komoušů ideologa a udržet to celé pohromadě). To je fér, ne? Co jste pro ně udělal vy?"
Sakra, to je fakt dobrák. Borec největší. A ty firmy, co na východě působí a ostatní podnikatelé na východě dávající lidem práci, to je opět nic.

Ještě zbývá dodat, že ČD fuj, fuj a ZSSK taky fuj, fuj, že nefungují primárně jako zaopatřovací ústav pro lidi z východu Slovenska a zaměstnávají i lidi odjinud. Inu když T.H. potřebuje, vylíčí nám Jančuru jako formát, co kvalitou své práce nahradí i všechny úřady práce. Stát je neschopný, Jančura to ale zachraňuje. [lol]

"Já se Jančurovi fakt divím, že se na to nevysere a ty prachy, co do toho vráží, radši nerozhází někde v bizjetu na Maledivy s luxusníma kurvama, než aby mu kdejaká usmrkaná nula imrvére dokola už několik let nadávala, že je parazit..."
Díky za tu charitu. Bez něj bychom byly vyřízený. [sad]

A nebo že by mu to pořád ještě nevyneslo dost? S jídlem roste chuť? [happy]
Jeho Vysost
Úterý, 02. února 2016 - 16:15:54  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
Podla mna je absolutna hlupost tvrdit, ze plat je nejaka supertajna info, bezne sa zverejnuje rozsah , kolko ludia na danej pozicii zarobia.
Bobmaster
Úterý, 02. února 2016 - 16:16:01  
Neregistrovaný host
217.170.96.37
Tak sem nikdo nepište nic soukromého a bude to. Mě jeden příspěvek od Pikeheada stačil. Reakce na T. Hádka jsou taky k ničemu, dokonale splňuje parametry trolla a stejně mu na to vždycky někdo skočí[crazy]
Jeho Vysost
Úterý, 02. února 2016 - 16:19:31  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
Nechapem, preco to tolko riesite. V inzeratoch je jasne uvedene, ze hlada ludi z vychodu, ked vlak ma vychodziu stanicu v Kosiciach a prespava sa v Prahe cez den. Chce jednoducho vo vlakoch mat slovenske stevardky, ked vlaky jazdia na Slovensko resp na Slovensku na linke Kosice-Bratislava.
NE tendrům ve VHD
Úterý, 02. února 2016 - 16:21:15  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
BoH:
"Já prostě tyto firmy, kteří se chovají ke svým zaměstnancům jako k <censored> nemohu vystát."

[ok]

Ale T.H. by vám vysvětlil, že je to jejich problém, že si neumí najít lepší práci. Protože podívejte se na něj, jak on zvládá dělat v Metransu a ještě při práci psát na internet a ani neskrývat své jméno. Tato firma to vyloženě podporuje. Socky co namají na víc, než se nechat buzerovat za to, že kafe přinesli o minutu déle, si to posrali sami. Stát tu není od toho, aby sockám pomáhal k důstojnějšímu životu. T.H. se taky zařídil sám.

Husák:
T.H má jen komplex z ČD a všeho státního, když ho propustili v rámci snižování stavů a vidí, kolik lidí pořád u ČD dělá, za víc peněz než má on a přitom je nikdo nebuzeruje a on na ně platí v daních. A protože Tupému Hovnu jeho okolí nedovolí si svou furstraci vybít na nich (protože by ho rychle poslali do [zadnice] a přestali vídat, tak to píše sem na net... a libuje si v tom, kdo si do něj jak kopne na oplátku. Je to tak trochu masochista. Což si ale neuvědomuje, jelikož je přesvědčen, že je borec co krotí šotoušky a zaměstnance ČD, tím že je tu na netu provokuje. [happy]

Za sebe musím říct, že je tu díky němu docela sranda. Reálný život je celkem náročný a o něčem jiném, takže proč si to nezpestřit čtením jednoho zoufalého šaška. [happy]
Úterý, 02. února 2016 - 16:22:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2845
Registrován: 8-2012
Reakce na T. Hádka jsou taky k ničemu, dokonale splňuje parametry trolla
Copak, troll vám rozšlapal vaše bájivé lhaní o tom, jak 112 roste zpoždění po cca dvou minutách kvůli tomu, že před ní jede krásně žlutá mašinka na 140, a vy jste to ani po týdnu nevydejchal? No a pak ty kecy o bedýnkách rušících nervové podněty v mozkové části... to byl taky hodně věcný argument. No tak na mě radši nereagujte [happy]
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Friedrich.S
Úterý, 02. února 2016 - 16:30:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 1-2013
že jste se vyklepával pravidelně do nějaké pipiny
Doporučuji to také jednou zkusit.
Uhaste Ohňosíť, přestaňte psát sem, pořiďte si pipinu a uvidíte, jak se vám zlepší kvalita života. A nejen vám.
NE tendrům ve VHD
Úterý, 02. února 2016 - 19:07:46  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
add studentské jízdné...

Není pravda, že by studenti přešli do auta, když se na něj zruší dotace.

V dotovaných spojích je tato sleva součástí ceny za vlkm. V nich slevy zůstanou dál, protože je není důvod rušit (zůstaly i důchodcovské slevy, protože zrušením jejich povinnosti žádný výpadek peněz nenastal). U dotovaných spojů to není nařízená sleva, ale podmínka dotace. Ten, kdo to hradí, si zadal co má dopravce nabízet a tečka. Když si kraj bude přát mít v lince XY jízdné 5kč pro všechny odkudkoli kamkoli a zaplatí to dopravci, dopravce to vykoná.

A komerční dopravci nejsou idioti a umí si spočítat, zda jsou schopní ty slevy dát komerčně (jako třeba kina), či linku zavřou. Pak ale pořád zůstane i dotovaná linka, kde sleva bude. Stát tu není od toho, aby dotoval studentům jízdu o 15minut rychleji komerčním busem v souběhu s dotovaným vlakem. Toto je zhovadilé plýtvání.

Slovensko to má vyřešeno výborně a tato plýtvání nepřípouští (byť to na jedné straně znamenalo konec státních IC, protože se všem měří stejně). Nařízená sleva je na Slovensku jen v dotovaných spojích, s tím, že dopravce si to musí zkalkulovat (odhadnout předem) a požadovat to v ceně za vlkm.

Komerční spoje si to musí spočítat samy, zda je pro ně lepší mít ze studentů aspoň něco, nebo nic. A hlavně zda se dokáží uživit, když tu slevu musí dát komerčně ze svého. Někde to půjde, někde ne. Je to v pořádku, protože jen idiot dotuje bus konkurenci dotovanému vlaku.

Jsem pro tento model v ČR. ČD se bez těch 29milionů v pohodě obejdou, stejně na valorizaci za zbytek rychlíků dostanou každoročně víc.

Jsem ale zvědav na výpadek těch 200milionů za vlaky a busy u Jančury. A i u dalších busových vyžírek.

Bohužel, Jančura jako správná kurva, brojí proti zrušení tohoto nařízení všude, kde to jde. A tváří se, že bojuje za lidi. A lidi mu to žerou. Nikdo nevidím, že je vlastně okrádá o 200 milionů ročně vytvářením nesmyslných souběhů s dotovanými vlaky ČD.
Babilon
Úterý, 02. února 2016 - 19:21:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2901
Registrován: 12-2007
Slovensko to má vyřešeno výborně a tato plýtvání nepřípouští
[rofl][rofl][rofl]
Řekl bych, že tato hláška aspiruje na vtip měsíce, a to máme teprve druhého.
bartik09
Úterý, 02. února 2016 - 19:40:59  
Neregistrovaný host
89.111.119.26
T_._H_.: tohle já tu nenavrhuji! Jasně píšu "pokud už mám potřebu"
No OK. Navrhujete to jako reseni nekomu, kdo ma tu potrebu. A ja tvrdim, ze to reseni ma podobne mouchy jako reseni stavajici.

je jasné, že by se (zejména) ti studenti složili na nějakou filcku a jezdili by autem
To zas tak jasne neni. Respektive nekteri asi ano, ale nejakej masivni presun do aut bych necekal. Navic dopravci by dost pravdepodobne zachovali nejake slevy (i kdyby nebyly dotovane) - napr. na ISIC.
NE tendrům ve VHD
Úterý, 02. února 2016 - 20:24:00  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Babilon:
Za měsíc jsou volby. Ukáží dost jasně, zda je to vtip. [happy]

Ale chápu, že si to pak okecáte na to, že stádo jsou idioti, jenom vy jste letadlo. [happy]
Úterý, 02. února 2016 - 20:41:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6081
Registrován: 4-2003
pořiďte si pipinu a uvidíte, jak se vám zlepší kvalita života.

Už jí má: Michaela Jančaříková, předsedkyně představenstva Firenetu....https://www.facebook.com/michaela.jancarikova.1?fref=nf [biggrin]
Makat je fakt na ...
Ernie
Úterý, 02. února 2016 - 21:17:36  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Systém proplácení studentského jízdného bude, jako vždy, klíčový problém voleb.
NE tendrům ve VHD
Úterý, 02. února 2016 - 21:43:34  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
To už není problém těch, co kopou za vítěznou stranu. [happy]

Někdy je to zas obráceně.

Jančura do médií úspěšně lže a lidi tomu věří, o výhodnosti systému, kdy stát vlastní vlaky. Nenašel jsem ani slovo o tom, že to může znamenat celkové zhoršení údržby vlaků (nájemce a vlastník se nebudou chtít dohodnout, stát pod vedením Jančurova kámoše Babiše jako vždy udělá ve smlouvě chyby a nájemce typu Jančura si toho náhodou nevšimne a pak to okecá, že vydírat stát a neudržovat soupravy je vlastně boj proti klientelismu, tak jako na Slovensku je boj proti klientelismu a korupci nemít fční WC a klimu). Odliv cestujících, zavírání tratí kvůli tomu. O tomhle ani slovo.

A též ani slovo o tom, že Jančura se k novým vlakům dostane, aniž by musel řešit, že mu banky nepůjčí tak výhodně jako ČD (protože banky se hold neřídí Sůrovými články a mají ČD za podstatně stabilnější a důvěryhodnější firmu), se taky nic nepsalo.

Ale tohle Jančurovi projde, to je jasné. Tady zas za delší konec provazu tahá on.

Ke smůle nás všech.
Babilon
Úterý, 02. února 2016 - 22:23:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2902
Registrován: 12-2007
Za měsíc jsou volby. Ukáží dost jasně, zda je to vtip. [happy]
Ale chápu, že si to pak okecáte na to, že stádo jsou idioti, jenom vy jste letadlo. [happy]


Nevím, proč bych měl okecávat výsledky voleb, když jsem se k volbám nevyjadřoval.
Jeho Vysost
Úterý, 02. února 2016 - 22:51:38  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
Volby urcite nezmenia cestovanie zadarmo a aj keby sa vymenila vlada, tak si to uplne zrusit netrufne.
Bobmaster
Úterý, 02. února 2016 - 23:14:14  
Neregistrovaný host
37.188.131.109
Teda tady se semele fakt všechno, každý kdo má všech pět pohromadě ví jak plán MD na pořízení vlaků dopadne. Už vidím jak ti frajeři dávají dohromady něco jako Dispolok[lol]

Na druhou stranu, pár lokomotiv na plánované výluky a postrkovou službu pro bedýnky by mělo něco do sebe.

A do Uhříněvsi posíláme pěknou písničku: https://www.youtube.com/watch?v=oavMtUWDBTM
Ernie
Středa, 03. února 2016 - 05:30:05  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
protože banky se hold neřídí Sůrovými články a mají ČD za podstatně stabilnější a důvěryhodnější firmu

Banky se skutečně neřídí Sůrovými články, ale v čem jsou ČD stabilnější a důvěryhodnější firma, do které by měly vrážet své miliardy, to je mi záhadou. Snad jen v tom, že už jich dluží 35, a to přesto, že s tím spojené smluvní závazky se zadavateli se chýlí ke konci. Vzhledem k tomu, že Studentagency není jen Regiojet, já bych se jim půjčit nebál.
Fandaprudič
Středa, 03. února 2016 - 06:19:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2562
Registrován: 3-2009
Ernie :
Zřejmě moc financím nerozumíte. Pokud má firma dluh 35 miliard, určitě to neznamená, že má na trhu horší rating, než firma, která nedluží nic. Ono to není až zas tak o výšce dluhu, jako spíš o schopnosti splácet do budoucna. ČD mají větší rating mimojiné i proto, že platební historie je bez větších škraloupů a mimojiné i proto, že má narozdíl od SA po celé ČR zaručený příjem na několik let dopředu. V případě nějakého většího průseru je také možné ČD zabavit více majetku, než SA. U SA bych se obával mimojiné i toho, že nemají zaručený příjem narozdíl od ČD. Takže asi tak .. [talker]
Leinad
Středa, 03. února 2016 - 08:47:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 526
Registrován: 8-2009
aniž by musel řešit, že mu banky nepůjčí tak výhodně jako ČD (protože banky se hold neřídí Sůrovými články a mají ČD za podstatně stabilnější a důvěryhodnější firmu) - až bude mít RJ desetiletou smlouvu. [talker]
Středa, 03. února 2016 - 09:23:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5333
Registrován: 4-2003
A také je potřeba dodat, že je potřeba vzít do úvahy i majitele ČD a.s., který by případný průser nějakým mimořádným dosypem peněz zatáhl. Třeba ne jedním a navíc by to bylo nějak vhodně maskováno, aby to tak nebilo do očí a také aby pan Sůra neměl o čem psát [wink].
Středa, 03. února 2016 - 10:43:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2159
Registrován: 9-2006
Fandaprudič: Zřejmě moc financím nerozumíte. Pokud má firma dluh 35 miliard, určitě to neznamená, že má na trhu horší rating, než firma, která nedluží nic.

Je to tak 3-4 dny zpátky, co současný ministr dopravy veřejně říkal, že těch 35 mld., který mají ČD brzy splácet, vidí jako dost velkej problém.
Já vidím, tři možnosti, proč má tento názor:
1. nerozumí financím
2. nečte k-report
3. je v žoldu RJ
žlutý anděl
Středa, 03. února 2016 - 11:16:13  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
ad Ernie tak ještě že nepůjčujete, protože ČD jsou prostě na půjčení důvěryhodnější. Tak to prostě je. To jestli dluží nebo ne, vůbec nemá vliv.
Fandaprudič
Středa, 03. února 2016 - 11:20:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2565
Registrován: 3-2009
Topič :
Teď opravdu nevím, jestli to bylo myšleno ironicky, nebo smrtelně vážně.
Dost velkej problém to může být, to nevyvracím. Pokud ale ČD plánují, a jakože plánují, tak se firma zadlužuje plánovaně. Spousta firem nakupuje na dluh, i když nemusí. Ono když máte peněz dost a i přes to si půjčíte - tento příklad můžeme aplikovat i na člověka - tak máte daleko větší šanci na poskytnutí úvěru i přes to, že člověk, který není zadlužený, nedostane úvěr žádný. Tudíž mají ČD narozdíl od konkurence dveře u investičních společností do budoucna otevřené více, než konkurenti. Problém není ve výši dluhu, ale ve schopnosti splácet.
Chápeme ? [happy]
Majkl007
Středa, 03. února 2016 - 11:28:48  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
Jak jsem psal už dříve, ČD ohledně státu a jeho ekonomiky spadají do kategorie "Too big to fail" případně "Too important to fail" (kdyby někdo nevěděl co to znamená, může si přečíst třeba zde). I z toho důvodu je pro banky daleko méně rizikové půjčit ČD než nějaké malé soukromé dopravní společnosti.
Středa, 03. února 2016 - 11:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2160
Registrován: 9-2006
Fandaprudič: samozřejmě, že body 1.-3. jsou ironie

Tudíž mají ČD narozdíl od konkurence dveře u investičních společností do budoucna otevřené více, než konkurenti. Problém není ve výši dluhu, ale ve schopnosti splácet.
Jedním ani druhým bych si nebyl vůbec jistej. Tyto pochybnosti vyjadřoval ministr dopravy.
Běžné hospodaření ČD je podporováno velkými státními dotacemi a končí každoročně ve ztrátě nebo velmi mírném zisku. Z čeho budou ČD platit tak velký dluh? Nejspíš si znovu půjčí, bude-li od koho.
http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ceske-drahy-hlasi-zisk-pomohl a-nakladni-doprava/r~ed7f874aef1311e48da50025900fea04/


(Příspěvek byl editován uživatelem Topič.)
Fandaprudič
Středa, 03. února 2016 - 11:53:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2567
Registrován: 3-2009
Dotace, za které je doprava vysoutěžena zpravidla počítá i takovouto položkou v kalkulaci ceny. Pokud se tak neděje, dopravce páchá ekonomickou sebevraždu, čemuž však moc nevěřím. Daleko větší obavy mám do budoucna o RegioJet v železniční sféře, než o ČD. A pokud by přecijen došlo k problému se splácením u ČD, majetek na uspokojení pohledávek se u ČD oproti RJ najde vždy. RJ může ručit maximálně třicet let starými vagony. ČD jsou schopny ručit majetkem v úplně jiných dimenzích.
bartik09
Středa, 03. února 2016 - 12:25:37  
Neregistrovaný host
89.111.119.26
Topič: samozřejmě, že body 1.-3. jsou ironie
To jakoze by se nemohlo stat, ze ministr nerozumi svymu oboru a nezajima se o nej (a je na svuj post dosazenej jen z toho duvodu, ze byl vysoko ve stranicky strukture), pripadne ze je ve stretu zajmu?
Pikehead
Středa, 03. února 2016 - 12:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1974
Registrován: 3-2007
Bobmaster: můžete křivdu na Vaší osobě nějak blíže specifikovat?
Středa, 03. února 2016 - 13:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2852
Registrován: 8-2012
Stran ratingu ČD dobré připomenout, že při pořizování předchozí várky úvěrů očekávaly ČD státní podporu až 12 miliard korun (tzv. "převod zbytného majetku k SŽDC"), kterou EU zamítla jako nedovolenou a ČD připadnou jen asi 4 miliardy. To je samozřejmě znát, to se prožere daleko rychleji.
ČD jsou schopny ručit majetkem v úplně jiných dimenzích ...počtu třiceti let starých vagónů? [blush]
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Tedy
Středa, 03. února 2016 - 13:25:34  
Neregistrovaný host
88.100.210.133
https://www.facebook.com/eliskamrazova/posts/10208718832838127:1? fref=nf&pnref=story
Modrá nenávist
Středa, 03. února 2016 - 13:36:27  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
A proč se zase řeší ČD ve vlákně o RegioJetu ? Asi někteří neumějí vydýchat to, že budou vždy dominantním dopravcem na železnici a na tom se nic nezmění ani v nejbližší době. Soukromník který by jen tak z fleku ČD všude nahradil neexistuje. O část výkonů asi časem přijdou, ale dominantí budou stále.

Samozřejmě, že samozvaný krabičkový odborník TH je odborníkem mimo jiné i na ČD doslova vzatý. Zná jejich účetnictví ví co se kde rozkradlo leč ani ti soukromníci nejsou čistí jak křišťál jen to u nich není tolik vidět. Viz. třeba ČSAD Jihotrans ktery se svolením krajského vedení už několik let skrz JIKORD úspěšně rozvrací dopravní obslužnost v celém Jihočeském kraji. Ale chápu, že pro některé s jednoduchým viděním jsou pouze ČD největší zlo republiky.
Středa, 03. února 2016 - 13:40:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2853
Registrován: 8-2012
https://www.facebook.com/eliskamrazova/posts/10208718832838127:1?fref=nf&pnref=story



Jančura rozbil Fejkbúk!
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Středa, 03. února 2016 - 14:20:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 3-2015
no to mne zajimalo. Nic neni neni odstraneno ani pozkozeno. Na FB vse funguje. Panu o tridu lepsimu zlutemu praskly dnes po ceste z Ostravy z niceho nic dve okna. Za jizdy a s cestujicimi...
Tedy
Středa, 03. února 2016 - 14:26:15  
Neregistrovaný host
88.100.210.133
https://www.facebook.com/eliskamrazova/posts/10208718832838127:1? fref=nf&pnref=story

tak ještě jednou, vše je funkční...
Středa, 03. února 2016 - 14:48:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2855
Registrován: 8-2012
Nic neni neni odstraneno ani pozkozeno. Na FB vse funguje
OK, dejte printscreen, třeba to mám jako "samozvaný krabičkový odborník" požkozený nebo zablokovaný nebo prostě jen nemám ten správně free&cool&in Fakebook a vidím tam akorát, že Eliška Mrázová konzumuje "sushi" (neboli suši) a startuje nový pořad na OneTV, k tomu "Fotky, na kterých je Eliška" a které naopak Eliška fotila...

P.S. obecně dělat odkazy dajrektly na fejs mi přijde dost blbý, i když jasně - kdo nemá fejkbúk, ten je stejně společenská mrtvola.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Středa, 03. února 2016 - 15:01:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 3-2015
kdo chce, ten najde. Proste se vysypala dve okna v dokonalem systemu RJ.
Tedy
Středa, 03. února 2016 - 15:11:37  
Neregistrovaný host
88.100.210.133

dnes rano v Regiojetu
Středa, 03. února 2016 - 15:21:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2856
Registrován: 8-2012
Proste se vysypala dve okna v dokonalem systemu RJ
Takže se sama nevysypala, ale někdo je rozbil (zřejmě zvenku? z fotek není poznat, která část toho dvojitého okna je rozbitá, ale na spodní fotce je vidět odlesk osvětlení nejspíš od rámu kupé, takže vnitřní sklo je v pořádku).
Jak s tím souvisí "dokonalý" systém RJ? To se nikomu jinému nemůže stát?
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Středa, 03. února 2016 - 15:29:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 3-2015
ne, skla se vysypala sama bez jakehokoliv venkovniho a vnitrniho vlivu.
Středa, 03. února 2016 - 16:00:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2857
Registrován: 8-2012
Jo, to je vidět zejména na tom horním snímku s dírou od "šutráku" vlevo dole, od níž se rozbíhá ta pavučina.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
trpák
Středa, 03. února 2016 - 16:07:41  
Neregistrovaný host
89.29.90.2
Přiznej se Blbelo jako chlap.[wink] Žes to hodil ty!
Pikehead
Středa, 03. února 2016 - 16:10:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1975
Registrován: 3-2007
T.H.: Zrovna to tu píšu, že sklo může "samo od sebe" praskat všeliak, ale nikdy se v tom neudělá díra tohoto typu. Navíc dvě okna v jednom vagoně jsou opravdu "náhoda".

Miliontý prvý příspěvek na hromadu sraček a hejtu tvořících toto vlákno byl položen a to je pro některé zdejší "přispěvatele" podstatné.
Tedy
Středa, 03. února 2016 - 16:11:16  
Neregistrovaný host
88.100.210.133
ne,žádná rána ani z venčí, ani ze vnitřního prostoru. Nikdo v dotčených kupé nic neslyšel, neviděl. Jen postupné praskání skla. Nebylo to najednou. Byl jsem v tom voze.
Neznamy
Středa, 03. února 2016 - 16:52:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 569
Registrován: 1-2005
Už jsem se bál, že se reklamního sdělení nedočkáme. [rofl]
http://ekonomika.idnes.cz/dopravci-nadstandardne-odskodni-obeti-z pozdeni-kvuli-anonymu-pbr-/eko-doprava.aspx?c=A160203_153452_eko- doprava_suj