Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 29. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 29. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
Středa, 24. února 2016 - 16:41:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10098
Registrován: 4-2007
Největším zasíračem předpisů "slovíčkařením" jsou jakési předpisové komise (nikoli jen jedna!) při FSČR, tam bych hledal gulášovařiče nejdřív.
Vážně? Vy kdybyste ty federanty neměl, musel byste si je nechat vytisknout na 3D tiskárně.
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Středa, 24. února 2016 - 19:29:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3719
Registrován: 12-2004
http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=13163&secid= 16
Pardál
Středa, 24. února 2016 - 19:57:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 491
Registrován: 10-2008
Aleš Liesk.:
Vy jste vůbec nepochopil podstatu. Jen jste viděl, že jsem si to přikrášlil zákonem (neznalost zákona neomlouvá, nechám se dobrovolně setnout). A teď se na tom budeme točit ve slovíčkaření? Ne. Hawk.
http://radiogo.cz/
Středa, 24. února 2016 - 20:21:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2985
Registrován: 8-2012
Drn: fakta hovoří, bez ohledu na vaši potřebu mě stíhat.

Pardál: No tak očividně jste si uříznul kšandu, ale nejlepší obrana je útok.
Hawk. To jako "Jestřáb."? Tady Poštolka, přepínám!
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Pardál
Středa, 24. února 2016 - 20:40:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 492
Registrován: 10-2008
To víte, já se učil jen rusky, má to být how...g a ještě jedno písmenko, moment...jo, h. Děkuji za opravu. A nechte si utřít monitor, jinak jste na tom očividně blbě.
http://radiogo.cz/
Středa, 24. února 2016 - 21:09:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10099
Registrován: 4-2007
T.H.:

Fakta? Výborně. Tak sem s nimi, ať vím, kvůli čemu je příště nevolit.
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
pacient
Středa, 24. února 2016 - 22:08:29  
Neregistrovaný host
80.188.32.227
Pardál: Měl by jste se vrátit na lůžko, už je přece jenom pozdě lítat po špitále a hledat wifinu...
Neměj péči, české zdravotnictní je jako dráha taky stát ve státě, ale s pokrytím wifi je rozhodně dál.

Ne pardon, teď jsem odpověděl jako T (_._) H Omlouvám se.
Na T.H. opravdu nemáš. Místo starostí o mou wifi si dostuduj občanskou nauku pro střední školy, ať se ti nepletou zákony a předpisy.


tam je jasně stanoveno, jak má být "strojvedoucí prokazetelně zpraven o stavu dráhy"
A to jako nejde změnit? Docela nedávno se D1 měnila právě kvůli RJ!!!
Ale jestli máte strach, že nic by nic neprokazovalo, tak to ne. Jen by u toho nebylo potřeba tolik "Drnových" lidí s eletronickým podpisem. Na jedné straně aplikace (SŽDC), která generuje rozkaz a kód, na straně dopravce zobrazovač rozkazu + otvrzení kódu. Na obou stranách autorizace jménem a heslem.
Pravda není tam ten podpis a řada distributorů, ale ověřené to je.... No pak si můžete vymýšlet různé variace, aby to bylo vychytané.

Asfd: (a nepredpíše príslušnú úroveň SIL systémom, ktoré s nimi budú nakladať
Ano úroveň SIL to nebude mít asi moc HI-FI, ale jeké SIL má plácačka s papírem nebo plácačka v chrlající vysílačce?

Bram: Jj. Na něktré věci je prostě lepší papír.
RJ 1019
Středa, 24. února 2016 - 23:53:43  
Neregistrovaný host
77.236.218.53
RJ 1019 dneska v Českém Brodě přepřahal ?
dfghj
Čtvrtek, 25. února 2016 - 02:35:32  
Neregistrovaný host
77.236.218.53
Co to ?
Čtvrtek, 25. února 2016 - 09:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6256
Registrován: 5-2007
pacient:
U nás sa SIL plácačky s papierom ani plácačky cez vysielačku neposudzuje. Ale v takom Nemecku ho snáď kvantifikovali na SIL3. Podstatné je, kto bude určený ako vinník prípadného prúseru. Pokiaľ to bude fíra/výpravca, musí byť nejak zabezpečené aby sa na systém nemuseli spoliehať, a tiež aby mohli systém kontrolovať. Pokiaľ to bude dodávateľ systému a ten čo ho schválil, musí byť zabezpečená príslušná úroveň SIL.
Čtvrtek, 25. února 2016 - 10:53:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6112
Registrován: 4-2003
Ovšem bylo by třeba u SŽDC zapracovat na srovnání jednotlivých PJ podle směru jízdy a kilometráže.
Klasický papírový rozkaz má obrovskou výhodu, že ho můžu mít připíchnut na očích a psát do něj, podtrhnout a případně ovykřičníkovat si důležité věci, škrtnout si to, co pro mne význam nemá a zbytečně to v rozkaze rozptyluje (PJ nad rychlostí mého vlaku, uzavření pokladen, snížená výška trol. drátu a celá řada dalších věcí).


To je fakt, když si chci třeba podívat co mám v nějaké složce v počítači, tak si to vytisknu na tiskárnu a pak si do toho různýma barvičkama vyznačím poznámky a přeškrtám zbytečný sloupce.[kladivo]

aj tie banky to už riešia desaťročia a stále to neni úplne ono

Především v těch bankách se co čtvrtrok mění produkty, metodika a bambilion věcí kolem toho, nemluvě o počtu transakcí a bobtnání databází. Evidence PJ a rozkazy je z tohohle pohledu trivální úloha, akorát se prostě nechce.

PS: Docela aby mě zajímalo co by se stalo, kdybych přišel za SŽDC po požadoval SJŘ místo v pdf ve výměnném formátu (XML,JSON,...). [crazy].
Makat je fakt na ...
Čtvrtek, 25. února 2016 - 10:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 472
Registrován: 10-2011
http://ekonomika.idnes.cz/objem-koompenzaci-za-slevy-v-jizdnem-za -rok-2015-fo4-/eko-doprava.aspx?c=A160223_155116_eko-doprava_suj

Sůrova matematika (tabulka a předposlední odstavec): 50,9 + 43,7 = 74... Není to překlep, pak těch 74 dělí tržbami a počítá z toho procenta.
Budulinek5
Čtvrtek, 25. února 2016 - 12:38:03  
Neregistrovaný host
90.182.31.3
Jsem rád, že i přes neustálé proklamace zdejších Jančurobijců cestující u soukromých dopravců i nadále stoupají [biggrin] Studenti prostě nejsou zvědaví na přecpané, ušmudlané vagóny ČD, ale dosyp do Dráhy to přece zachrání. Teď jenom čekám kdy se dočkám obvyklého Slimtání a kdy se přiřítí další Jančurobijci a budou mě přesvědčovat o své jediné správné pravdě [biggrin]

ČD jsou problémem, nikoliv řešením!!!
.....
Čtvrtek, 25. února 2016 - 12:42:38  
Neregistrovaný host
37.188.131.222
Trapný pokus o trolling, falesny budulinku
Čtvrtek, 25. února 2016 - 12:45:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 796
Registrován: 8-2007
Tablet na TTP, SJŘ ano, ovšem když už tak s automatickou aktualizací těchto dat (tedy nutná ideálně SIM a datový přenos).
Tohle totiž není u "akce tablety" pokud vím, řešeno a vyřešeno a vágní představy, jak si bude fíra před nástupem stahovat nějaká data přes USB z PC u strojmistra, je použitelné realitě silně vzdálená.

V požadavcích je Wifi a LTE. Takže pak už je jen potřeba, aby součástí tarifu pro tablety byl i datový přenos, aby se daly aktualizovat i mimo dosah Wifi.
Čtvrtek, 25. února 2016 - 13:54:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6260
Registrován: 5-2007
RadekŠ:
mění produkty, metodika a bambilion věcí kolem toho...Evidence PJ a rozkazy je z tohohle pohledu trivální úloha
Z pohľadu riešenia autentifikácie a nepopierateľnosti sú tie úlohy naprosto porovnateľné. Akurát u toho rozkazu sa málokto bude snažiť potvrdiť ten rozkaz úmyselne namiesto niekoho iného.

akorát se prostě nechce
Nikto nehovorí, že sa nechce. Len že to proste nejde šmahom ruky za pol roka.

kdybych přišel za SŽDC po požadoval SJŘ místo v pdf ve výměnném formátu
No čo by ste mali? Dostanete prístupové údaje na webovú službu, po ktorej hodíte TR Vášho vlaku, a ktorá Vám vráti ten SJŘ v XML našpecifikovanom podľa štandardu UIC 612-05. [kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Čtvrtek, 25. února 2016 - 14:16:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10100
Registrován: 4-2007
Asdf:
To chce klid. RadekŠ jede v těch svých klišé. Už to není ani vtipný.

RadekŠ:
Nebudeš tomu věřit, ale (nejen) já jsem zvyklý si složitější rozkazy různě doupravovat, především průserovější věci zvýrazňovat. Což mi u papíru se zvýrazňovačem zabere u metrového V rozkazu jednu, dvě minuty. S tabletem to bude instant. Čas na editaci v nějakém vhodném editoru, ukládání atd. není.
Vůbec by bylo lepší, kdybys ty své poznámky k tématům, o kterých nic nevíš, radši spolkl.

Tablety pro SJŘ, TTP, schémata (pro ty, co bez nich nevyžijí).... proč ne? Ale pro rozkazy ROZHODNĚ NE. Naštěstí od včerejška jsem klidný. Toto zatím podle zdrojů nehrozí ani náhodou, bo legislativa.
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
žlutý anděl
Čtvrtek, 25. února 2016 - 14:20:17  
Neregistrovaný host
46.135.99.26
Budulinek víš největším problémem je tvá hlava. Moc v ní není. Říci, že jsou špatné celé čd je pitomost. Já s nima jezdím rád a z 95% mají čisté vagony. Do sa bych již nikdy nevlezl. Ale chápu, kdo je proti žlutým, ten je vyvrhel. Bohužel pro tebe budulinku,čd budou vždy největším dopravcem a můžeš se vztekat jak chceš.
.....
Čtvrtek, 25. února 2016 - 14:25:36  
Neregistrovaný host
37.188.131.222
Nechápete že tohle není skutečný budulinek, ale troll? Nereagujte na nej a jeho to prestane bavit. Stejně jako regiojet forever.
Pikehead
Čtvrtek, 25. února 2016 - 17:30:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2088
Registrován: 3-2007
Já vám nechci brát nostalgické výhody traktorového papíru a zvýrazňovače, ale není výhoda elektronického řešení i skutečnost, že ví, kde jste?

Předpokládám, že ten rozkaz si přečtete na začátku a pak vám ta obrazovka ukazuje průsery blížící se v následujících (třeba) 30 minutách.

Btw., k čemu je fírovi info o zavřené kase?
Čtvrtek, 25. února 2016 - 18:15:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6262
Registrován: 5-2007
Pikehead: To bezpochyby, ale v okamihu, keď to bude mať nejak tie informácie filtrovať, tak sa, s ohľadom na ich povahu, už SIL4 nevyhneme. Takže by k tabletu musela byť ešte krabička, ktorá by kontrolovala, že sú dáta dobre.

Aby to povedal vlakovej čate, prípadne sa sám zariadil, ak čaty nieto...
Pikehead
Čtvrtek, 25. února 2016 - 18:57:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2090
Registrován: 3-2007
Asdf: Vzhledem k typu vlaků, o kterých se bavíme, lze na hnacím vozidle předpokládat nějaký prvek, který "ví, kde vlak je". ETCS, AVV, AVV-GSM by SIL4 mít měly a info o poloze by měly umět nasdílet - tablet pak může vesele listovat.

Jasně, fíra v (poměrně raritní) dopravně-komerční roli to potřebuje, ale čekal bych, že četa má nějaké svoje informační kanály a nebude se tím plevelit rozkaz. Tím se dostáváme k tomu zvýrazňovači - co jsou položky, které si Bram neoznačí zvýrazňovačem a proč v rozkaze vůbec jsou?
Čtvrtek, 25. února 2016 - 19:35:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10101
Registrován: 4-2007
Aby mi bylo lépe porozuměno. Stává se mi velmi často, asi jako každému jinému strojvedoucímu letmo, že se na nějaký úsek podívám třeba jednou za x týdnů, někdy i měsíců (poznání platí 13 měsíců). Pokud se to týká tratí v rekonstrukci, kde se situace (nejen pomalé jízdy, ale hlavně výluky trakčního vedení) mění ze dne na den, z týdne na týden, je zvýraznění nových poměrů pro fíru, který tam dlouho nejel, velmi podstatné. Turnusák, co tam jezdí dnes a denně, je samozřejmě úplně jinak "v obraze" a nepotřebuje to tolik, nebo vůbec. To už vůbec nehovořím o tom, že v rámci ALIBISMU firmy SŽDC je na rozkazu řada věcí, které pro daný vlak nemohou platit z důvodu časových poloh vlaku, ale prostě tam být musí. Tyto pro mne zbytečné odstavce běžně vyškrtávám, aby mne nepletly.

Lovit informace ve vyšších rychlostech, kdy tam člověk lítá na některých mašinách jak nudle v bandě, nedej bože když je venku mizerná viditelnost, je vážně lahůdka. Všem kritikům mého skeptického náhledu na tuhle modernizaci bych to přál zkusit si na vlastní kůži. Ale ne jen jako čumilovi z líného kouta, ale pěkně v plné palbě, když to má celé na hrbu.

Scrollování rozkazu na displayi (jako třeba infosystému na řadách, které je mají) by asi nebyl problém, jen to dokázat provázat. Některé stroje mají GPS, jinde se to dá měřit od os, jako ten IS.

Ale prostě zatím starý traktorový rozkaz je zažitý základ, který těžko nějaká moderna v tuto chvíli adekvátně nahradí.

Informaci o uzavření kasy jsem na papírovém rozkazu neviděl už několik let. A několik měsíců už mi nechodí ani sms hlášky o témže.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Čtvrtek, 25. února 2016 - 22:33:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6265
Registrován: 5-2007
Pikehead: AVV ani AVV-GSM (resp. sa asi myslelo GPS) SIL4 nie sú. Navyše to neni len o veselom listovaní, ale o pripravení toho SW a dát určitým spôsobom, aby sa na to celé tá nálepka "SIL4 certified" dala nalepiť.

Proste by sme sa nevyhli nejakej spešl krabičke, kam by tablet poslal zašifrované prijaté dáta, a ktorá by mala 2 procesory, ktoré by tie dáta rozšifrovali, pospracovávali, navzájom sa skontrolovali a ešte to potom striedavo posielali nazad do toho tabletu, ktorý by to vykresľoval raz od jednoho procesoru, druhý raz od druhého procesoru, aj s nejakým šulibrkom, aby bolo jasné, že sa ten obraz nezasekol.

A doba bohužiaľ nahráva alibizmu, takže prvá vec, na ktorej sa budú právnici dopravcu zahojiť, je nejaká formalita stran správcu infra. Že sa podľa toho potom síce jazdí zle je iná vec, ale byť to tam musí.
Čtvrtek, 25. února 2016 - 23:31:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3036
Registrován: 3-2006
No a nešlo by to nějak takhle jednoduše?

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
pacient
Čtvrtek, 25. února 2016 - 23:39:09  
Neregistrovaný host
80.188.32.227
Asdf: Trochu jsme se dostali dál od: kolik lidí bude mít elektronický podpis v té řadě distributorů rozkazu až do tabletu, aby to mělo nějaký právní rámec?
Hlavně když se bavíme o zakázce na tablety v ceně cca 4kKč za kus.

ad SIL:
V tomto jsem trochu v rozpacích, když připustím, že nyní to v praxi může vypadat: "U kravína nejdou závory, tady udědej 3 křížky. A jeď". Fíra vezne rozkaz prolítne ho očima, zabalí do něj zbytek jitnice od svačiny a jede.*
Do tohoto dojdete vy s "dvojjádrem"**, krabičkou a antikousacím šulibrkem. To už mi připadá, jo když technika, které má věci usnadňovat, všechno komplikuje.[uhoh] O "právním rámci" ani nemluvě.

Ale ono to bude tím alibismem, který popisujete v posledním odstavci.

* pro ty, co rádi slovíčkaří: jedná se o nadsázku
** A není to málo, Antone Pavloviči?
pacient
Čtvrtek, 25. února 2016 - 23:42:21  
Neregistrovaný host
80.188.32.227
Mikulda: To "nemůže" fungovat. Nikde tam není vidět řada distributorů s elektronickýma podpisama.[biggrin][crazy]
Pátek, 26. února 2016 - 08:24:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6266
Registrován: 5-2007
Mikulda: Ako na čo, a najskôr len do prvého prúseru...

pacient: Tam ide o to, že podľa môjho názoru, ak má takéto informácie fírovi predhadzovať technika, bolo by vhodné, aby sa v tom v prípade prúseru minimálne viezla s ním. Ak chcete v prípade, že sa niečo stane, celú vinu hodiť na fíru, a potom sa s ním súdiť, tak to samozrejme nie je treba.

Inak pre istotu, nebavím sa o dvojjadre, ale o dvoch samostatných procesoroch. Nejde o výkon, ale o vzájomnú kontrolu.
Pátek, 26. února 2016 - 09:02:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3848
Registrován: 9-2011
s ohľadom na ich povahu, už SIL4 nevyhneme.
Vyhneme [proud].
Když se dělala Anna Líza na Ebulu pro 380, tak vyšel potřebný SIL 3.
(z louže pod okap / z mláky pod riňu [wink])

co jsou položky, které si Bram neoznačí zvýrazňovačem a proč v rozkaze vůbec jsou?
Nevím, jak Bram, ale třeba na motorovým krychlíku s 843 si fíra určitě neoznačuje mimořádné stahovačky nebo pomalé jízdy 110 a vyšší :-) (už jsem taky viděl "Pomalá 120" [crazy]). Taky věci týkající se "opačné koleje" či "brambor".
Pátek, 26. února 2016 - 09:27:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6113
Registrován: 4-2003
k má takéto informácie fírovi predhadzovať technika, bolo by vhodné, aby sa v tom v prípade prúseru minimálne viezla s ním.

Jojo, tohle znám z vojny: "...vojaku, zadřete ten počitač...".[biggrin] Vůbec není důležitý aby něco fungovalo, ale aby bylo koho za co potrestat (ostatně zelené gumičky vyjma tohoto obvykle žádnými jinými schopnostmi nedisponovaly) a počítač má tu zásadní nevýhodu, že mu nelze vzít "opušťak" a ani mu přidělit "rajony"*.

nebavím sa o dvojjadre, ale o dvoch samostatných procesoroch. Nejde o výkon, ale o vzájomnú kontrolu.

Fíra vezne rozkaz prolítne ho očima, zabalí do něj zbytek jitnice od svačiny a jede.

Kterej ještě slepil ctrl+c/v napůl mimózní [vypravci], jehož hlavní momentální starostí je MS ve fotbale**. A vlak vzrazí na trat, kde jsou v lepším případě jen nakřivo značky, v tom horším zcela chybí a nebo je něco zakrývá a v tom úplně nejhourším případě nedávají smysl [crazy].

----------------------
*) za komolení češtiny slovenštiny, rusínštiny a avarštiny se omluvám
**) aniž bych chtěl zlehčovat něčí práci, takový typ lidí se vyskytuje kdekoliv

Makat je fakt na ...
Pátek, 26. února 2016 - 09:41:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6267
Registrován: 5-2007
Aleš_Liesk: No so SIL3 si fakt pomôžeme. To odpadnú max. nejaké protiopakovacie funkcie a nejaká ďalšia bižutéria okolo. Ale ten základ zostane...

RadekŠ: Tak ešte raz, len konštatujem, že ak má v prípade prúseru niesť zodpovednosť, alebo časť zodpovednosti technika (a že v tomto prípade asi áno), musí byť zodpovedajúcim spôsobom skonštruovaná. Nič viac.
Pátek, 26. února 2016 - 12:44:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10102
Registrován: 4-2007
RadekŠ: Ty jsi vážně divnej.
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
pacient
Pátek, 26. února 2016 - 13:37:39  
Neregistrovaný host
80.188.32.227
Asdf: Tam ide o to, že podľa môjho názoru, ak má takéto informácie fírovi predhadzovať technika, bolo by vhodné, aby sa v tom v prípade prúseru minimálne viezla s ním.
Jo s tím souhlasím. Nejlepší je technika, která na sebe napráská i co neví.[wink]

Ak chcete v prípade, že sa niečo stane, celú vinu hodiť na fíru, a potom sa s ním súdiť, tak to samozrejme nie je treba.
Mám obavu, že by to bylo v praxi mohlo být i jinak. Fíra se bude vymlouvat na techniku.

Inak pre istotu, nebavím sa o dvojjadre, ale o dvoch samostatných procesoroch. Nejde o výkon, ale o vzájomnú kontrolu.
Samozřejmě. A nejlépe jiné architektury.[wink]

Zajímalo by mě, kolik průserů ohledně rozkazů vzniklo:
1) z nerespektování rozkazu fírou
2) z důvodu špatného(žádného) informování výpravčím (dispečerem)
3) z důvodu "technické" závady - špatný tisk, zmuchlaný papír....
Tipl bych si, že bod 3 bude v téměř nulovém zastoupení. A i u řešení 4kKč za tablet přepokládám to samé.
A pokud se ty tablety pořídí, tak největší problémy stejně budou s dotykem, wifi a že to fírovi spadne na zem.
Sobota, 27. února 2016 - 15:40:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8088
Registrován: 10-2003
Kdo bude dřív na Smíchově? [vypravci]
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Majkl007
Sobota, 27. února 2016 - 17:06:54  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
Zapa: No to je škandál! Takhle zastavit vlak společnosti RegioJet kvůli nějakému ubohému sociálnímu osobáku Černé Díry, nebo co to bylo za vlak, to je minimálně na vyhazov dispečera, který tohle dopustil! Jak k tomu přijdou ty stovky cestujících, kteří se v dlouhé soupravě vlaku společnosti RegioJet nacházejí?!? [lol]
kdyby někdo nepochopil, tak je to myšleno ironicky...

To já jsem zažil někdy v lednu trochu jinou "veselohru na mostě" mezi Vyšehradem a Smíchovem. Jel jsem osobákem na Beroun (471), a na Vyšehradě jsme předjeli pomalu jedoucí soupravový vlak od rychlíku ze Vsetína. Na mostě jsme zastavili, aby nás to prázdné Sv mohlo předjet stejným způsobem jako vlak ze kterého bylo natáčeno toto video. Taky jsem trochu nechápal, proč bylo potřeba prázdnou soupravu dostat na Smíchov tak rychle, že kvůli tomu musel být zastaven osobák plný lidí. [uhoh]
Sobota, 27. února 2016 - 17:43:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8089
Registrován: 10-2003
Majkl007: Byla to 762. Ono zase včera to bylo obráceně. S ešusem jsme společně vjeli na most od Smíchova a za Vyšehradem Sv šoupli před nás.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Sobota, 27. února 2016 - 17:57:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 12-2014
Vážený pane Majkl007, situace samozřejmně skandalní je, a byla řešena okamžitým vyhazovem zaměstnance SŽDC který toto zapříčinil. Zkrátka, zaměstnanci SŽDC si musí uvědomit, že vlaky Regiojet jsou těmi nejdůležitějšími na českých kolejích a mají přednost i před nutnými pomocnými vlaky.
Sobota, 27. února 2016 - 18:09:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 224
Registrován: 2-2012
Docela by mě zajímalo, předmětem kolika psychologických výzkumů se už stalo tohle vlákno [biggrin].

Regiojet_Forever: Nějaký podpis si nadefinuj pod příspěvky, prosím [andel][jidlo].
Regiojet_Forever: prosím pokračuj, je prdel to číst[biggrin][proud][ok]

#KeepFightingMichael[pozor]
K motorsportu vážné nehody prostě patří, R.I.P Jules Bianchi, Justin Wilson[sad]
Sobota, 27. února 2016 - 19:56:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 1-2011
Sobotní podmračené odpoledne v Opočínku:

Sobota, 27. února 2016 - 20:08:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1960
Registrován: 1-2007
Je opravdu škoda, že na místní fórum se může přispívat i bez ověření identity. Pro RJ 4Ever bych si nicméně tipl na následující:

1.) Profesor, docent, student psychologie, co si zde ověřuje či zkouší různé metody, jak každou napsanou stupidní větou vyvolat od všech ostatních vlnu kritiky, že to stupidní opravdu je.
2.) Duševně opravdu chudý jedinec, který fanaticky brání RJ kvůli dortíkům za 9 a kávě zdarma.
3.) Příbuzný Radima. Nicméně tento bod je v podstatě v bledě modrém bod č. 2 [biggrin]
Vše je jen o lidech. Železnice nevyjímaje.[kladivo]
.....
Sobota, 27. února 2016 - 20:19:11  
Neregistrovaný host
37.188.227.57
4. je to jen troll a nejlepší je nereagovat
Pikehead
Sobota, 27. února 2016 - 20:22:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2101
Registrován: 3-2007
Zapa: Ten žlutej to tak valil, že jsem očekával současný vjezd obou vlaků. Celkem by mě zajímalo, jestli to ta ruská releovka vůbec umí.

Páňula: bod 5 v bledě zeleném, ovšem jako pokus o yronjy.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
Křivi
Sobota, 27. února 2016 - 20:32:52  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Pikehead: Umí. Ale když se vlakové cesty sbíhají, tak se ani americká releovka nechytá.

Zapa: Skvělé video[ok][happy]
Sobota, 27. února 2016 - 21:06:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8092
Registrován: 10-2003
Křivi: Teoreticky existuje i video od konkurence.[wink]
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Pikehead
Sobota, 27. února 2016 - 21:08:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2104
Registrován: 3-2007
Křivi: Jestli RJ jel jako obvykle na společné, tak rychlík mohl příhodně využít DKS před nástupišti.
pacient
Sobota, 27. února 2016 - 21:10:08  
Neregistrovaný host
80.188.32.227
Zapa: Pěkné video. Bohužel ukončilo 3 dny[pozor][pozor][pozor] (rekord?) trvající "příměří", kdy se tu neplácalo, kdo ho má ho žlutějšího a kdo modřejšího....
Pikehead
Sobota, 27. února 2016 - 21:12:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2105
Registrován: 3-2007
Vy jste pacient s halucinacemi?
Majkl007
Sobota, 27. února 2016 - 21:19:38  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
""příměří", kdy se tu neplácalo, kdo ho má ho žlutějšího a kdo modřejšího"
Když tu není nikdo schopný se povznést nad žlutomodrou válku a situaci brát s nadhledem a humorem, tak se tu holt bude dál plácat. Jediný kdo to takhle brát umí, je (kromě mne [proud]) RJ4ever, a proto mám jeho ironicky myšlené příspěvky v tomto jinak "smrtelně vážném" diskusním vlákně ze všech nejraději. RJ4ever rulez!!! [ok][biggrin]
pacient
Sobota, 27. února 2016 - 22:30:58  
Neregistrovaný host
80.188.32.227
Pikehead: Vy jste pacient s halucinacemi?
Ne, se smyslem pro suchý humor....[biggrin]

Majkl007:
Když tu není nikdo schopný se povznést nad žlutomodrou válku
Ale je. Znáš toto:
HOLLY: Svaté války. Tisíce let zuřil boj, Dave, mezi dvěma klikami.
LISTER: Jakejma klikama?
HOLLY: Mezi přívrženci červených čapek a přesvědčenými modročapkáři.

Další obrázek ukazuje svaté války. Stojí proti sobě dva šiky kočičích lidí. Jedna strana má červenou kartonovou čepici s šípem, druhá modrou.

LISTER: Chceš říct, že válčili kvůli tomu, jestli budou čapky v bistru červený nebo modrý?
HOLLY: Ano. Většina z nich v těchto bojích zahynula. To je pitomost, co?
LISTER: Neděláš si srandu? Měly bejt zelený.
[crazy][biggrin]
Spod
Neděle, 28. února 2016 - 12:46:25  
Neregistrovaný host
94.112.148.219
Tady je fakt skvělý studijní materiál ..... asi si dodělám doktorát z psychologie ......
Neděle, 28. února 2016 - 14:36:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3711
Registrován: 12-2003
Forever ač po lobotomii, opět jsem se tu díky jeho myšlenkám hluboce zasmál [lol]
Křivi
Neděle, 28. února 2016 - 15:18:30  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Pikehead 2104: Taky bych to očekával. Nevím, proč tak na videu nejel. Asi byl důvod - nemá smysl to řešit.
Video velmi zdařilé[happy].
Neděle, 28. února 2016 - 15:40:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 12-2014
Vážený pane Bevelo, přeji Vám rychlou rekonvalescenci a doufám že díky té prodělané lobotomii již brzy opustíte řady antijančurovského spikleneckého centra a zařadíte se znovu mezi slušné lidi.
Majkl007
Neděle, 28. února 2016 - 16:51:48  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
pacient: [ok] Pěkné, opravdu jsem se zasmál! [lol]
To já znám zase tuhle písničku, a např. bych z ní vypíchl tento verš "Ať ten či druhý přežije, vždy nejvíc ztratí Anglie".

RJ4ever: [rofl] No vždyť to říkám, nejlepší příspěvky zde! [biggrin]
ČD Forever
Neděle, 28. února 2016 - 20:15:39  
Neregistrovaný host
82.202.112.229
Dnešní večerní RJ s odjezdem v 19:46 z Prahy hl.n. odjížděl poloprázdný zatímco Pendolino až na tichý oddíl v 19:43 odjíždělo skoro plné. Jen počkejte RegioJet_Forever Antijančurovské spiklenecké centrum už brzy s RJ zatočí!!! ČD a jejich Pendolina to ještě pánům z Lipé zavaří!!!
Náročný divák
Neděle, 28. února 2016 - 20:59:21  
Neregistrovaný host
89.24.189.237
I vy filuto,vy určitě píšete scénaře pro Babovřesky.Opět nejlepší zde!
Ernie
Neděle, 28. února 2016 - 21:04:19  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Což je doslova skandální odhalení.
Jeden vlak odjížděl poloprázdný, zatímco jinak dlouhý vlak s jinou kapacitou odjížděl téměř plný.

Mám podobně šokující sdělení: když bude svítit zítra v Jeseníkách sněžit, tak bude v červenci teplo.
šášulovi
Neděle, 28. února 2016 - 21:52:22  
Neregistrovaný host
81.7.17.24
Páňula:"Je opravdu škoda, že na místní fórum se může přispívat i bez ověření identity."

Šášulo, kdepak ty sám máš požadovanou ověřenou identitu?
Registrace ji samozřejmě nenahrazuje, ubožáčku jednoduchý.
Neděle, 28. února 2016 - 22:28:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3712
Registrován: 12-2003
Ernie
Proč zde Aleši Ondrůji tajíte svojí identitu? Tady není Berlín Mariaplatz, ale diskuze na aktuální témata [lol]
Pondělí, 29. února 2016 - 08:21:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 10-2009
Prosím, mám takový dotaz. Kdo pořád cestuje na mašinách RJ mimo strojvedoucího? To jsou neustálé kontroly? Dík. P.