Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 07. 01. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 07. 01. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 04. ledna 2016 - 12:10:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 415
Registrován: 5-2014
Babilon: Dobře, děkuju. Příležitostně vyzkouším. Jen jsem doufal, že naleznete odkaz, kde mají konkrétně popsané informace k platbě kreditové jízdenky, protože co jste sem kopíroval, bylo ke klasickým elektronickým jízdenkám. Rád si nastuduji informace, než se něčeho neznámého pouštím [happy]
hic sun leones
Pondělí, 04. ledna 2016 - 15:40:13  
Neregistrovaný host
79.127.240.244
Ještě to zvažte,cesta do neznáma může mít fatální následky.[smrt]
a2s_
Pondělí, 04. ledna 2016 - 16:22:26  
Neregistrovaný host
89.102.72.201
BoH:
vytvoření KJ se provedete vyplněním formuláře na stránkách RJ

https://jizdenky.studentagency.cz/CreateAccount?1

následně jsou dvě možnosti. Dobít kredit, případně zakoupit jízdenku v obou případech zde (po přihlášení)

https://jizdenky.studentagency.cz/ChargeAccountBy?6

dobití:


vice na obrázcích. Co se týká platby kartou tak na stránce pod odkazem výše je rozcestník na platební brány. Pro VISA kartu je to ČS.

Návod na platbu kartou:
http://www.csas.cz/banka/nav/o-nas/jak-zaplatit-kartou-na-interne tu-d00014474

Pokud máte obavy doporučuji navšívit vaši banku, kde s vámi bankovní poradce platbu projde.
Pondělí, 04. ledna 2016 - 16:50:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2688
Registrován: 2-2009
BoH: Jen dodám, že díky tzv.: kreditové jízdenky máte jízdenku u RJ o něco málo levnější, než když ji kupujete přímo. Kde jen o pár čísel, nic víc.
Pondělí, 04. ledna 2016 - 17:21:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1747
Registrován: 1-2009
Ad kreditova jízdenka RJ/SA: Pokud máte pocit, že to je karta, ktera nabourává Vaše soukromí a dokonce Vás sleduje na každém kroku (jako zde napsal jeden z účastníků diskuze) doporučuji zcela anonymní dobití kreditove jízdenky přes aplikaci Supercash ví a terminál sazky. Ovšem za zprostředkování si terminály účtují 10,-Kč jednorázový poplatek
Ernie
Pondělí, 04. ledna 2016 - 18:36:30  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Anonymita může být úplná, pokud si KJ založíte na falešné jméno. Standardně by s tím nikdo neměl žádný problém, protože stevardům i dopravci je jedno, jak se cestující jmenuje, kdy se narodil nebo jaké má číslo OP.

Problém by byl jen při potřebě vybrat kredit v hotovosti (třeba při nějaké kompenzaci, kterou nechcete nechat ležet na účtě), protože to asi jde jen proti dokladu totožnosti. Při jízdě nevím, museli byste narazit na někoho, kdo zná vaše číslo i falešné jméno a chtěl by se s vámi hádat, pravděpodobnost takové situace asi nebude příliš vzdálená od nuly.
Pondělí, 04. ledna 2016 - 19:38:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 418
Registrován: 5-2014
a2s_: Děkuji. Ale stejně v tom mám pořád guláš, protože někdo (zjisťuji informaci i z jiných nakálů včetně osobních) mi tvrdí, že se musí nejdříve dobít kredit, někdo ne, někdo, že to je vlastně automaticky, někdo říká, že minimum je 300 Kč, někdo tvrdí, že se jedná o libovolnou částku. Pátrání po pravdě asi raději nechám na jindy, kdy to třeba budu mít možnost vyzkoušet [happy] Každopádně díky všem na informace.
Pondělí, 04. ledna 2016 - 19:54:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3676
Registrován: 12-2003
Ernie:
A platí KJ i na mezinárodní spoje bus RJ, konkrétně do/via Německo? Protože tam by za současné doby mohl být pěkný průšvih na kontrolách dřepících na Bundesgrenze. Takže zase to s tou anonymitou nepřehánět, jinak by konec cesty mohl přijít na Rozvadově nebo v Petrovicích [biggrin]
Ernie
Pondělí, 04. ledna 2016 - 20:45:28  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
BoH: Jak je vidět na screenshotu o a2s_ , systém nabídne i platbu 41 Kč.

Bevelo: Odkdy pasová kontrola studuje údaje na věrnostní kartě dopravce, nebo kontroluje jestli máte jízdenku do autobusu, kterým jedete? Při nástupu na SA mezistátní bus by stevard měl ověřovat, zda cestující má doklad potřebný k cestování, a ten je snad důležitý.
Ernie
Pondělí, 04. ledna 2016 - 20:49:48  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
... nicméně máte recht, v podmínkách SA je psáno toto: Jméno cestujícího je povinností na mezinárodních linkách, kromě Slovenska, Rakouska a Maďarska.

Pro vnitrostátní jízdy je ale tento údaj zbytečný.
Pondělí, 04. ledna 2016 - 21:29:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 359
Registrován: 6-2010
Ernie: Kupodivu chtějí Němečtí policisté vidět seznam cestujících v autobuse od řidiče. Poté s tímto seznamem procházejí autobus a kontrolují zda-li se jméno shoduje se jménem na OP/Pasu. I když přiznávám, jezdím zelenými autobusy, přeci jen mi vyhovuje mít z Hamburku do prahy 8 spojení denně, než jedno ve středu a neděli. [satan]

Edit: A aby se nestrhl zbytečný flame [biggrin] Někdy jedu zelenými autobusy, někdy modrým vlakem a někdy letím letadlem, protože vyjde nejlevněji ze všech možností. Neměl bych problém ani se žlutými autobusy, leč, jezdí pro mne ve zcela nevyhovující dny a časy...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pendular.)
Úterý, 05. ledna 2016 - 07:02:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1748
Registrován: 1-2009
Ad BoH: dobíjeni kreditu na KJ
- Přepážka SA/RJ = min. 300,-Kč (realizace ihned)
- online kartou = jakakoliv suma KČ (realizace ihned)
- přes platbu SuperCash = jakakoliv suma + 10Kc (realizace do 20 minut)
- převodem účet/účet = jakakoliv suma (realizace dle podmínek SA/RJ)
Penik
Úterý, 05. ledna 2016 - 11:19:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7047
Registrován: 10-2004
Proč vůbec musí projít peníze přes kreditovku, když je vlastně hned "otočím"? Pravda, neleží tam, ale musím je tam prohnat, ne?
Babilon
Úterý, 05. ledna 2016 - 11:31:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2858
Registrován: 12-2007
Proč vůbec musí projít peníze přes kreditovku?
Nemusí.
vasek_be
Úterý, 05. ledna 2016 - 11:55:07  
Neregistrovaný host
194.213.199.129
porizeni kreditovou jizdenku bych prirovnal k registraci na eshopu cd, mam cislo kreditove jizdenky (coz je naprosto to same co uzivatelske jmeno jen ve forme cisla) a heslo, funkci navic je to, ze tam MUZU ale NEMUSIM mit nahrany kredit... listky muzu normalne platit kartou pri jejich rezervaci, kdy cislo slouzi jen k zalogovani a drobne sleve.
Úterý, 05. ledna 2016 - 14:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 185
Registrován: 1-2011
K výše napsanému ( z mé zkušenosti nedávné ):
Kreditovka - při aktivaci/registraci je pouze jedinné nutné, aby zůstala platná neomezeně dlouho, min. jednou na ní poslat nějakou částku. Bez zaslání peněz po měsíci přestane platit. Jinak nákup jízdenek lze provést z kreditu, či platba platební kartou, hotově na přepážce, jízdenku lze pořídit i bez karty SA.Rozdíl od ČD je ten, že je pořízení zdarma, bez omezení platnosti, a uplně největší výhodu, co v tom vidím já je, že při stornování jízdenky jsou na tuto kreditovku připsány hned peníze, lze tedy okamžitě použít. U ČD, radši nemluvit. Před rokem jsem nakoupil jízdenky přes net, pak jsem potřeboval to zrušit, zrušení proběhlo, peníze zpět jsem dostal cca do 14 dnů se srážkou. To mě dostalo. Zde už tuto zkušenost nemíním opakovat, nákup řeším pouze na pokladně, nejlépe před odjezdem.
Vytápění vlaku RJ:
Co dodat, nic není dokonalé, rozbít se může cokoliv, zvlášť, pokud je zanedbaný servis. Ale do toho nevidím, proto nesoudím. Pouze má zkušenost z minulého týdne, kdy z ostravy jsem jel astrou 005, sedadla hned na konci ve směru jízdy, za námi sklenění dveře, které fungovaly, ale neskutečně jimi táhlo, průchod stevardkami byl stály, tudíž průvan byl stálý, neb samozřejmě za nimi se stále otvíraly spojovačky mezi vagonama. Teplo začlo být až zhruba od Chocně, kdy stevardky přestaly chodit, a nám začalo být i teplo. Naopak druhý den obráceně z Prahy do Ostravy, jízda astrou 009, sezení zhruba uprostřed. Průvan byl minimální, teplota docela v pohodě, ale všiml jsem si, že po nějaké době skleněné dveře přestaly pracovat, pak se samozřejmě ochladilo i na místě. Stevardka upozorněna, bohužel bez úspěchu. Ale dalo se, ale nechtěl bych sedět hned u těch dveří. Čeho jsem si ale všiml dalšího bylo, že světélka nad sedačkami si poblikávala v rytmu poskakování vlaku po kolejích. Na to, že to jsou "nové" vagony, našel jsem docela dost nedostatků. Rozhodně co chválím je, a to byla většina, že byl hojně využíván tablet v sedačce. Rozhodně to je dobře zvolená cesta, jen bych asi rozšiřoval nabídku filmů či seriálů. Nakonec by si určitě našel i svůj odbyt mít na lokomotivě kameru a sledovat cestu.
Můj celkový nezaujatý názor, který jezdí často cestu Praha Opava je ten, že konkurence je potřeba, ať si mohu vybrat, vždy zkouším všechny tři dopravce, ale poslední dobou vždy jedu RJ + ČD ( auto ), když jedu sám. Ve chvíli kdy jedu s partnerkou a zviřaty jedeme vždy autem ( LPG ). Ale třeba minulý týden jsem jel já a syn, a jedna cesta 277,-Kč. Bezkonkurenčně vyhrál vlak, s tím, že auto jsme nechal ve svinově.
Úterý, 05. ledna 2016 - 15:04:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3677
Registrován: 12-2003
..to není možné, Radim na veletrhu v Berlíně říkal, že vozy Astra jsou něco, co doposud na středoevropské železnici je věcí nevídanou, a že cestující z Česka poznají něco neskutečného. Hm, zatím to vypadá, že "Dáčia" alias vozy Astra, jsou skutečně vhodným doplňkem celého toho konceptu hrankání si na Národního dopravce, protože Astra splňuje všechny předpoklady zařazené do soupravy low-cost. Holt cena vozejku 25 mega, a 45 mega (ta druhá je běžná u Bombardieru nebo Alstomu) je znát v celé své linii.. [biggrin]
Úterý, 05. ledna 2016 - 15:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7739
Registrován: 12-2009
rozbít se může cokoliv, zvlášť, pokud je zanedbaný servis.
Samozřejmě. Proč to nevadí u žlutých, když špatná udržba, špína a zpoždění má podle žlutého PR být výsadou ČD?
a2s_
Úterý, 05. ledna 2016 - 16:03:28  
Neregistrovaný host
89.102.72.201
Nevím zda nejpalčivějším problémem české železnice jsou nějaké přechodové dveře. Je spousta lidí co by u ČD za Astru ruce utrhala. Třeba na trati Praha-Luhačovice. Někteří si dávají tu práci čekat na každé vyjáření, na každou chybičku jen si na RJ nebo Leu něco najít. Normální člověk pochopí, že každý dělá chyby, že Radim Jančura je kecal. Každopádně konkurence na železnici je něco co tu chybělo. Starý zatuchlý moloch který sosal peníze a převáděl do těch "správných" kapes. Cestující nebyl zákazníkem, ale položkou. I já jsem dříve vnímal železnici jako něco co nemá budoucnst. Kvalita a komfort mizerná, špinavé prostředí nádražních hal. Spousta lidí cestovala protože musí. Pokud se nepletu tak počet přepravených osob a osob/km. klesal.
Najednou přišel někdo kdo nabízí službu cílenou na zákazníka. doprovodil to výrazným PR, ale ať bylo jakékoliv přitáhlo to spoustu lidí na železnici. Samozřejmě mnozí mi namítnou, že přece ČD zlepšila výrazně vozový park. Ano, to souhlasím a jsem docela i příjemně překvapen například na trati do Rožnova, nebo jídelními vozy. Nicméně cestující necestují jen z Prahy do Ostravy a někdy přstup znamená skok jako ve stroji času. Pokud má mít železnice budoucnost je potřeba aby zde byla společenská poptávka a s tím souvisí i priorita ze strany státu. Čím více se oželeznici mluví, čím více barvami (společnostmi) oplývá tím více bude akcent na investice a strategii dalšího rozvoje.
Podle mne by se měla zásadně zlepšit kultura cestování. Nechápu proč v dnešní době není například možnost hlídaných parkovišť u nádraží, hlídaných krytých stání kol/motorek. Dokážu si představit, že dojedu na nádraží na skůtru, nebo na kole vezmu batoh a večer nebo další den jej tam zase najdu (nově takhle tuším parkování kol v Přerově...super věc). To že si na nádraží sednu do kvalitní nezakouřené restaurace a dám si dobré kafe. Že na nádražínapříklad najdu hrací koutek pro děti. Je markatní rozdíl mezi RJ lounge a čekárnami ČD kde člověk sedí mezi bezďáky.
Můj názor je, že po Evropě by se nemělo létat ale jedit po železnici. K tomu by ovšem chtělo mít vybudovánu síť VRT aby železnice byla konkurenceschopná. Kadopádně si přeji aby 21 století nebylo stoletím útlumu a stanace ale naopak aby železnice ukázala svůj potenciál. A konkurence v podobě soukromníků e něco co může bý jením z hnacích pohonů rozvoje.
Úterý, 05. ledna 2016 - 16:40:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5713
Registrován: 5-2002
Koukám že St. Město se zatím rozjíždí takovým způsobem, že se pomalu ubírají vozy ze soupravy a za Olomouc pokračuje 50 lidí... Škoda že se nevyčlenil Vectron na tohle a nedojede to aspoň do Břeclavi, ani Olomouc tomu nepomůže a je to po novou jeden z nejprázdnějších spojů RJ... (I relativně vzhledem k nízké obsazenosti všeho v lednu)
Úterý, 05. ledna 2016 - 17:07:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3678
Registrován: 12-2003
a2s_:
No to bude asi tím, že jsme ve vláknu o RJ že? Nikdo tady neřeší kladný vstup konkurence na koleje, vy jste asi nepochopil tu ironii ohledně vozejku Astra. Bohužel i v tomto případě musím uznat, že je zdařilejší revitalizace vozu ČD pro Hamburk a Budapešť než to, o čem Jančura žvatlal v Berlíně víme? Špinavé nádražní haly nejsou věcí ČD ale SŽDC, stejně jako donedávna pofiderní uhýbání vlaků s rychlejším HV, aby se uvolnila cesta věčně zadrbanému RJ. Ono se to úderné PR ze strany klauna z Lipé vede vůči kolosu ČD celkem snadno.. když si hraju na toho "Národního dopravce", a k tomu denně vypravím z Praglu počet spojů spočitatelných na prstech levé+pravé ruky, tak se oblbovačka a krmelec pro ovce plní snáze..
Úterý, 05. ledna 2016 - 17:14:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3361
Registrován: 11-2009
Penik > driv to tak bylo; vybrat a zarezervovat si jizdenky, pak rychle dobit kredit na nejaky penize lehce nad a sup zaplatit z kreditu.
Dneska je to vice user friendly - moznost mit kredit prednabity stale zustava, ale k tomu je i moznost zaplatit primo jen vybrane jizdenky konkretni castkou ... takze v podstate prihlaseni ke kreditove jizdence uz neni nutne, ale stale ma urcite vyhody (a podle me to za to stoji):
- pamatuje si to moje posledni relace, takze nalezeni obvykleho spoje je rychlejsi
- pamatuje si to moje slevy, takze nemusim zadavat, ze jsem student (v pripade, ze bych studentem jeste byl :-D)
- prehledne vidim zakoupene jizdenky, ktere mohu kdykoliv do deadterminu gratis stornovat s tim, ze penize mam ihned k dispozici v podobe kreditu k dalsimu nakupu (= aniz bych mel korunu v kapse navic, pokud nebude obsazeno, bez problemu si "prebukuju" jizdenku na zitrejsi spoj)
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Blbolelo
Úterý, 05. ledna 2016 - 20:06:41  
Neregistrovaný host
37.188.234.137
No to bude asi tím, že jsme ve vláknu o RJ že? Nikdo tady neřeší kladný vstup konkurence na koleje,

Řešení kladného vstupu konkurence na koleje je ve vláknu o konkurenční železniční firmě běžné. Co není běžné jsou výplody zastydlého puberťáka, ve chvílích, kdy ho bolí ruko (pardon Michaela Jančaříková zrovna nemůže).
Úterý, 05. ledna 2016 - 20:43:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2642
Registrován: 11-2008
ad Bevelo: Technická poznámka : Špinavé nádražní haly, jsou zatím ještě věcí ČD. SŽDC ještě nádražní budovy nepřebrala ......[andel]
Úterý, 05. ledna 2016 - 23:05:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3679
Registrován: 12-2003
Výpravčíxy:
Máte pravdu, já žiju tak nějak nadčasově. Já se spíše tedy obávám, že v rukách SŽDC to nebude také žádné terno, sice budou moci čerpat dotace na opravy desítek budov, něco z toho se odkloní, a pak se to svede zase na falešené převody a účty [lol]
Úterý, 05. ledna 2016 - 23:10:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7741
Registrován: 12-2009
já jsem dříve vnímal železnici jako něco co nemá budoucnst
Logicky, v devadesátých letech se o ničem jiném v médiích nepsalo a nevysílalo.V těch stejných letech se v záp.Evropě hodně investovalo. Např. do těch vozů státních drah, které jsou dnes u nás oslavovány jako "jedině soukromník má takové vozy".
přitáhlo to spoustu lidí na železnici.
Hlavně to PR a ještě důležitější aspekt- v době nástupu RJ už byla trať Ova-Pha z větší části zrychlená a o železnici se už nepsalo jako o reliktu 19.století.

proč v dnešní době není například možnost hlídaných parkovišť u nádraží,
Máte malé zkušenosti, tohle existuje. Samozřejmě ne v každé stanici.

si na nádraží sednu do kvalitní nezakouřené restaurace a dám si dobré kafe.
Nereálné ve většině stanic, kde tam nechodí místní klientela. Málokdo má dnes tolik času, aby seděl hodinu před odjezdem, případně při přestupu, v hospě,

Že na nádraží například najdu hrací koutek pro děti.
To, že jste je neviděl, neznamená, že neexistují.
Nicméně využití je podobné,jako v těch hospodách, ze stejných důvodů.

konkurence v podobě soukromníků je něco co může být jedním z hnacích pohonů rozvoje.
To je sice obecně jakž takž platné, nicméně se nedomnívám, že důvodem stavby dálnic a zlepšování infrastruktury je hlavní důvod ten, že si někdo koupil kamion anebo bus(analogicky vlak) a dělá konkurenci jinému.
Právě stavba silnic a železnic umožňuje tu konkurenci na nich. Sebemodernější vlak se stevardem v každém kupé, co by jel do Prahy půl dne, dnes nikoho neosloví.

rozdíl mezi RJ lounge a čekárnami ČD kde člověk sedí mezi bezďáky.
V kolika stanicích je RJ lounge a v kolika čekárny ČD či ČD lounge? V kterých stanicích nefunguje ochranka placená ČD (co chrání i cestujících jiných dopravců) a nechává bezďáky v čekárnách? Já jen, že jsem to už dlouho neviděl, ale třeba to ještě někde je.

(Příspěvek byl editován uživatelem ohl.)
a2s_
Úterý, 05. ledna 2016 - 23:30:01  
Neregistrovaný host
89.102.72.201
Bevelo:
Nejsem železniční odborník, ale to vy podle toho co píšete taky ne tak jsme si aspoń rovni a nemusíme se dohadovat.

vy jste asi nepochopil tu ironii ohledně vozejku Astra - nechápu smysl vašeho humoru. Už jste s Astrou někdy jel? Já ano. Přesto jezdím v business (asi vůz Ampz)? Kupte si jízdenku a vyzkoušejte. Má svoje mouchy ale znova za ty peníze je to alespoň z pohledu zákazníka pohodlný a komforní vůz.

o čem Jančura žvatlal v Berlíně víme - myslíte si, že to kromě pár šotoušů někdo řeší?

Špinavé nádražní haly nejsou věcí ČD ale SŽDC - opravdu? ale no tak. Na pohádky jsem už velký. Většina nádražních budov stále patří ČD.

pofiderní uhýbání vlaků - dopravu na koridoru řídí snad dispečer RJ nebo SŽDC.

Ono se to úderné PR ze strany klauna z Lipé vede vůči kolosu ČD - proto je potřeba vytvořit údernou protiváhu? Opět to zajímá jen hrstku lidí.

tak se oblbovačka a krmelec pro ovce plní snáze - opravdu si jednou kupte jízdenku a svezte se jiným než milovaným dopravcem. Uvidíte, že svět není jednobarevný. Že jezdí lidé kteří mají možnost volby a taky jí často využívají.
Bobmaster
Středa, 06. ledna 2016 - 00:53:16  
Neregistrovaný host
37.188.238.25
Tak jsem zase zavítal na FB RJ a po pravdě, ty příspěvky jsou dost děsivé - další fotky zevnitř zasněženého a zamrzlého představku Astry, nefunkčních toalet, zpráva o pěti chybějících členech posádky na vlaku, dotaz na jídelní vozy (no jo, co se s nimi tedy doopravdy stalo ?), dotaz proč se lehátkový vůz provozuje jako normální vůz 2. třídy (něco jako Bc na EC před pár lety u ČD) - no prostě nic moc veselého. To nemluvím o profilu RJ SK, ty fotky přeplněných souprav Desiro jsou dost tristní, a výmluvy o neposilování souprav[crazy]

Pořád čekám že se objeví deus ex machina a vše bude zase v pořádku, nebo že aspoň Radim Buldozer Jančura ví co dělá a řeší to.
Středa, 06. ledna 2016 - 07:09:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 233
Registrován: 4-2014
Dneska na 1001 se Astře ani nezaklapely schůdky.
Středa, 06. ledna 2016 - 13:08:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1468
Registrován: 8-2010
Bobmaster: Vtipné jsou příspěvky jako: jdu si koupit IN kartu příště s ČD nebo příště jedu do Košic Pendolinem [proud] Zatímco před pár lety byly ČD největší zlo tak dnes už zase začínají mít navrch. Pozoruji zvyšující se obsazenost Pendolin zejména jedničky a vlakům Ex1 by neuškodilo už konečně přidat více vozů, protože jsou často plné. RJ dokázal nakopnout ČD za lze opravdu poděkovat [ok], ale začíná se nám to nějak srovnávat. RJ se zhrošuje ČD se zlepšují [happy]
Upozornění: Tento příspěvek není určen pro uživatele s IP adresou 217.66.178.124 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek [pozor]
loophole
Středa, 06. ledna 2016 - 13:23:50  
Neregistrovaný host
89.29.90.2
Bobmaster: To je ten rozdíl mezi RJ a ČD. RJ si cestující stěžují na první poslední, protože za a)je to v rozporu s jejich představami o urovni jejich služeb a za b)očekávají, že dojde k nápravě.
Příspěvky cestujících s ČD nejsou děsivé, protože je vůbec nenapadne si stěžovat, neboť za a)špínu, nefunkčnost, a zpožděné vlaky považují u ČD za něco samozřejmého a za b)už vůbec neočekávají nápravu[lol]
Středa, 06. ledna 2016 - 13:33:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1039
Registrován: 5-2007
Na pohádky jsem už velký. Většina nádražních budov stále patří ČD.

A přispívají ČD něco soukromí dopravci na chod stanice? NE!
Až budou všichni soukromníci platit ošupné, tak potom budiž, zatím to vyžírá jen ČD.
Středa, 06. ledna 2016 - 13:40:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 5-2007
Příspěvky cestujících s ČD nejsou děsivé, protože je vůbec nenapadne si stěžovat, neboť za a)špínu, nefunkčnost, a zpožděné vlaky považují u ČD za něco samozřejmého a za b)už vůbec neočekávají nápravu

Kdy naposledy jste jel nějakým vlakem ČD? Jako když vezmu vozový park nyní ČD a RJ, tak RJ může tak akorát závidět. O údržbě a úklidu nemluvě. Co se zpoždění týče, tak po zrušení ABSOLUTNÍ přednosti RJ to není nijak růžové a ČD jezdí zhruba na stejno s RJ v jiných relacích po shodné trase skoro včas.
Středa, 06. ledna 2016 - 15:00:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 783
Registrován: 8-2011
Kdy naposledy jste jel nějakým vlakem ČD?

V pondělí jsem využil dva a po přestupu jsem si připadal ,že jsme se vrátili o století zpět. A že by někdo od RJ záviděl tu olezlou koženku,no nevím,zkuste se optat na příslušných místech.
Bobmaster
Středa, 06. ledna 2016 - 15:04:26  
Neregistrovaný host
37.188.239.142
Loophole: naprosto přesně jste se trefil do problému. Já totiž nepsal VŮBEC NIC o čistotě ve vlaku, zpožděních, NAD a nefunkčnosti čehokoliv. To může postihnout každého dopravce, byť Radim Buldozer Jančura měl PR řeči spíš v opačném smyslu. Budiž mu odpuštěno, Tic - Tacy si určitě taky představoval jinak.

Nasazení Bcmz jako vůz 2. třídy - zrovna nedávno jsem stál pod žlutou reklamou na téma: ještě víc relaxujte v pohodlných sedačkách ve vlacích Regiojet. Proč ty Bcmz nejsou záložní nebo posilové ? ČD tímhle svého času trpěly taky, pak ale nechápu výhody žlutého před modrým.

Chybějící posádka ve vlaku - celý kolos SA je přece vyhlášený množstvím personálu který vám splní jakékoliv pomyšlení. Zatímco v modrých vlacích je vlaková četa spíše vzácností, ve žlutých vlacích je v každém voze aspoň jeden steward (v Astře dva). Takže se napřed omezila obsluha v Astře, pak i v určitém úseku na Slovensku a nakonec není dost lidí ani pro běžný provoz. Zažil jsem modrý Os vlak bez vlakvedoucího, ale co ve žlutém ? Tady něco nehraje.

Dacia a sníh - opět nechápu. Prototyp byl ve zkušebním provozu, pak jel zpátky do Rumunska (zvláštní, v době kdy se psalo že je v Aradu tak jsem ho potkal v Olomouci na 1010), vše bylo odstraněno, vyřešeno, vychytáno, dolaďeno - a sériové vozy trpí úplně stejnými problémy. Zasněžený představek býval doménou modrých Bmee, ale žlutých ? Opět něco nehraje.

Situace na Slovensku - na špičkový vlak je nasazena jedna jednotka místo dvou a je přeplněná. To se stává i jinde, viděl jsem třeba na Pacifiku 749 s jedním Bmto. Odpověď PR RJ: nemůžeme nasadit další vlaky protože nemáme přidělenou kapacitu DC. To je logické, nejde o charitu (byť buldozer opět tvrdil něco jiného), ale PROČ neleze posílit stávající vlaky ? Kdyby napsali že nemají jednotky tak neřeknu ani slovo, ale Bratislava a Komárno jsou plné žlutých housenek. Tak proč se lidi pravidelně nevejdou do vlaku ? Tady něco smrdí.

Jídelní vozy - nekonečný příběh, pokaždé se stejnou odpovědí.

Já bych naprosto pochopil kdyby uřvánek přenechal trať BA - KE ZSSK, poslal vše co zlobí (a že 162 už hodně zlobí) na opravy, zapracoval na doplňkových službách jako jídelní a lehátkové vozy a pak zase začal vystrkovat růžky. Jak dlouho chce takhle vydržet ? Když se kouknu v Uhříněvsi za plot tak vidím koncepci, výhled do budoucna a zlepšování se. Pohled na Smíchov Společné n. je dost smutný[sad]
Středa, 06. ledna 2016 - 15:19:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 5-2007
V pondělí jsem využil dva a po přestupu jsem si připadal ,že jsme se vrátili o století zpět. A že by někdo od RJ záviděl tu olezlou koženku,no nevím,zkuste se optat na příslušných místech.

Tuhle reakci jsem přesně čekal. Ano samozřejmě ČD má i horší vozy i s koženkou. Velký propadák je např. Rx, kdy se začátkem "opravdové" zimy jezdí na Plzeň hlavně ta koženka.

Zase má i lepší, reko na Hamburk, netr. jedn. VC, Pantery, které by chtěl i, vypůjčím si od kolegy, buldozer, nejraději zdarma...
Pozorující
Středa, 06. ledna 2016 - 15:32:52  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
Hroch: Hele a jak by asi vypadal slavný RegioJet kdyby vypravoval každý den tolik vlaků co ČD ? Asi ještě hůř. Protože jak je vidět ani těch svých pár vláčků co má oproti státním molochům moc nezvládá. A tady se porovnává linka Praha-Ostrava nikoliv nějaká trat z Horní do Dolní [crazy]
Němec_z_ova
Středa, 06. ledna 2016 - 15:57:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3308
Registrován: 4-2009
A přispívají ČD něco soukromí dopravci na chod stanice? NE!
Až budou všichni soukromníci platit ošupné,

V první větě škrtněte slovo "soukromí", ve druhé pak slovo "soukromníci" nahraďte slovem dopravci (tedy ti osobní[wink]) a Macechu to položí[biggrin] A zavládne na kolejích klid.

Dosud Macecha na údržbu budov celkem zvysoka .... .

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Středa, 06. ledna 2016 - 16:21:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1470
Registrován: 8-2010
Němec_z_ova:Dosud Macecha na údržbu budov celkem zvysoka ....

Což je docela logické, když to připadne SŽDC tak proč se o to starat, ne ? [proud] Jsem zvědav jestli se změní údržba až to bude mít SŽDC.
Upozornění: Tento příspěvek není určen pro uživatele s IP adresou 217.66.178.124 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek [pozor]
Středa, 06. ledna 2016 - 16:22:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 5-2007
Dosud Macecha na údržbu budov celkem zvysoka .... .
Ale někdo tam topí a svítí...
Majkl007
Středa, 06. ledna 2016 - 20:27:08  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
"Dosud Macecha na údržbu budov celkem zvysoka"
To bych zase neřekl, celkem dost nádražních budov se v minulých letech podařilo kompletně zrekonstruovat nebo alespoň částečně "zkulturnit". I když samozřejmě ne všude.
A ten veleslavný převod budov od ČD k SŽDC, to je především průser státu, resp. jeho vlád, které kolem toho už drahně let chodí jak kolem horké kaše a nejsou schopné nalézt řešení, aby se tento převod mohl uskutečnit. Ale také si nejsem jist, jestli to po převodu bude s údržbou a rekonstrukcemi budov lepší než teď... když vidím, jak se SŽDC stará o údržbu tratí... [uhoh]
Středa, 06. ledna 2016 - 20:34:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 784
Registrován: 8-2011
Tuhle reakci jsem přesně čekal. Ano samozřejmě ČD má i horší vozy i s koženkou. Velký propadák je např. Rx, kdy se začátkem "opravdové" zimy jezdí na Plzeň hlavně ta koženka.

Správně,tak když řeknu A o lepších vozech/jednotkách je třeba nezapomínat i na to B.
Ernie
Středa, 06. ledna 2016 - 20:39:50  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
celkem dost nádražních budov se v minulých letech podařilo kompletně zrekonstruovat nebo alespoň částečně "zkulturnit"

Bohužel to tím skončilo a od té doby přímou úměrou chátrají tak, aby po 15 letech potřebovaly další rekonstrukci.
Svinov po 12 letech - vybité tabule skla, které nikoho netrápí, vymlácené obklady na schodištích na nástupiště, věčně nefungující dveře u průchodu z jižního podchodu do budovy a naprosto trestuhodně nevyužitý prostor před nádražní budovou, velká plocha bez ničeho fungující jenom jako chodník s rovněž zničenou dlažbou.
Středa, 06. ledna 2016 - 20:43:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 785
Registrován: 8-2011
Hele a jak by asi vypadal slavný RegioJet kdyby vypravoval každý den tolik vlaků co ČD

Takže omluva pro něčí nedostatky je "jinej by to taky nezvládal"? Tak to gratuluju.[crazy]

A tady se porovnává linka Praha-Ostrava nikoliv nějaká trat z Horní do Dolní

Spelcr napsal:"Kdy naposledy jste jel nějakým vlakem ČD? Jako když vezmu vozový park nyní ČD a RJ, tak RJ může tak akorát závidět. O údržbě a úklidu nemluvě". Kde lze z tohoto pochopit,že se jedná jen o jednu trat'? A vysvětlení lidem z Horní Dolní je tedy "no jo nejste ani Praha ani Ostrava"?
Ernie
Středa, 06. ledna 2016 - 21:15:34  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Hele a jak by asi vypadal slavný RegioJet kdyby vypravoval každý den tolik vlaků co ČD

No asi by nevypadal jako dnešní RJ, neboť by na to pár desítek až stovek recyklovaných vagonů nestačilo a musel by si pořizovat nové.
ehmehm
Středa, 06. ledna 2016 - 21:43:44  
Neregistrovaný host
91.209.77.65
musel by si pořizovat nové

Což jak vidíme, tak RJ řeší nákupem nejlevnějších sra*ek z Rumunska, které nefungují už ani jako nové i přes údajný "testovací provoz" prototypu, aby se vychytaly dětské nemoci...
Ernie
Středa, 06. ledna 2016 - 21:47:13  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
ehmehm: Že by místo koženek na R/Rx jezdily Astry do kterých sněží? Myslíte si, že by si někdo z cestujících na změnu stěžoval?
Majkl007
Středa, 06. ledna 2016 - 21:56:43  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
Ernie: když by to byl v zimě masový jev u všech nebo alespoň většiny těchto vozů, tak si troufám tvrdit, že stížností by bylo dost. Nehledě na to, že na zasněženém představku a schodech může snadno nějaký cestující dojít k úrazu.
Ostatně ty stížnosti jsou už dnes, a to těch vozů jezdí pár kusů. Dovedete si představit, kdyby jich byly stovky a jezdily na všech rychlících?
Nesni
Středa, 06. ledna 2016 - 22:02:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 818
Registrován: 6-2014
Ernie:
musel by si pořizovat nové
Pokud jsem si dobře přečetl noční příspěvek p. Bobmastera, tak si zákazníci Regiojetu nestěžují na zchátralost vozů, která by se vyřešila dodávkou nových. Stěžují si na špatný servis a údržbu: chybějící stewardy, rozbitá WC, netěsnící dveře, nedostatečnou kapacitu souprav.
Bobmaster
Středa, 06. ledna 2016 - 22:22:42  
Neregistrovaný host
37.188.239.142
Nesni: prosím bez toho malého, p., jde o přezdívku ze střední a navíc nejsem žádný pán, živím se poctivou prací. Díky[wink]

Jinak zákazníci si mj. stěžují na malou kapacitu vlaků (na Slovensku) nebo neadekvátní náhradu vozů (lehátko za sedačku). Na jídelní vozy se periodicky opakují dotazy (a odpovědi).
Středa, 06. ledna 2016 - 22:36:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7744
Registrován: 12-2009
Bohužel to tím skončilo a od té doby přímou úměrou chátrají tak,
Neřekl bych. Abychom zůstali v blízkosti Svinova, dokonce i teď, ještě před převodem na SŽDC, se přestavuje Třinec, na hl.n v Ostravě byly v posledním týdnu vyměněny dveře k nadchodům a opravena čekárna, v některých stanicích se maluje, např. Frenštát p.R. Rovněž bych řekl, že zrovna MS kraj má budovy nádraží v daleko lepším stavu, než zbytek ČR.
Co se Svinova a dveří týká. Tento typ, těžké klasické dřevěné, co se tam daly, aby se udělalo památkářům radost, se moc nehodí na neustálé zavírání a otvírání a hlavně na zpětný protitah v okamžiku zavírání, když čidlo zareaguje na dalšího příchozího.

MMCh, kde je tam ta RJ lounge, co je lepší než vše jiné?clipart{wink}
Nějaká údržba tam asi je, protože v poruše jsou, když tam procházím, pokaždé jiné.
Středa, 06. ledna 2016 - 22:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 787
Registrován: 8-2011
Tohle je taky fotka z Astry?[nene]https://www.k-report.net/discus/obrazky/87/38/1098738.jpg
Bobmaster
Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 01:19:55  
Neregistrovaný host
37.188.136.84
Hroch.R420: Jasně že ne, a proč to dáváš sem ? Osobní vozy jsou o kus výš, a jestli se chceš zařadit na úroveň Budulínka4, T. H. nebo Topiče (příspěvky mimo souvislost, ale hlavně musí urazit a nejlíp se ještě vymezit proti modrému molochu) - jsi na dobré cestě[kladivo]
Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 07:36:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 426
Registrován: 5-2014
Hroch.R420: Když nějaká blb nechá otevřené okno, tak se nelze divit [happy] To ale není problém vozu, ale kontrétního individua (toto by technická závada na okně těžko způsobila). Ale je pravda, že ještě před pár lety jsem jel Bmee, kde bylo okno správně namrzlé (včetně závěsů).

Nemá ale smysl uvažovat nad tím, jak by to vypadalo, kdyby místo molochu ČD existoval moloch RJ. Jen tak mimochodem osobní názor: RJ by neměl možnost udržet servis (protože tolik lidí na obsluhu za tak mizerných pracovních podmínek by nesehnal) a nebo by se musel začít chovat ke svým zaměstnancům lépe než k ejakulátu. Ale to je utopie. Každopádně je dobře, že by mělo dojít k liberalizaci trhu. Nicméně je potřeba (tedy pro cestující by to bylo více než vhodné), aby si stát mohl diktovat podmínky a mezi tyto podmínky by rozhodně mělo patřit vzájemné uznávání jízdních dokladů (musel by vzniknout nějaký jednotný integrovaný systém) a také by si musel stát pohlídat, aby si firmy nenastřelili tržní cenu jízdenek. A pak tady můžeme mít ráj na zemi [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 09:46:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2621
Registrován: 8-2012
aby si stát mohl diktovat podmínky a mezi tyto podmínky by rozhodně mělo patřit vzájemné uznávání jízdních dokladů
Hele, já tomu furt nerozumím. Máme tu FUNKČNÍ systémy "vzájemného uznávání jízdních dokladů" včetně non-ČD železničních dopravců (PID, IDOL). Máme spoustu univerzálních jízdenek pro více dopravců, přesahujících dokonce státní hranice (Egronet, EuroNisa). Dokonce i ty režimky vám budou soukromníci uznávat, když si to odboráři vyřvou do zákona (za příslušnou kompenzaci jako např. u studentského jízdného, což ovšem následně opičujete taky). Máte snad pocit, že si tu nelze diktovat podmínky z viny na straně těch dopravců?
Na druhé straně v Severobalkánsku nemají (až na tu jedinou opičovávanou výjimku) v závazku žádné jiné osobní železniční dopravce a máte pocit, že to je ráj na zemi, s těmi jejich prořídlými grafikony jezdícími podle potřeb ZSSK a ne cestujících? Máte pocit, že tam existuje nějaký funkční integrovaný systém? Jediný (dost pitomý) pokus udělali v Žilině s Rajeckou Ančou, jako mrtvé dítě se těžce rodí BID (naštěstí je železnice v Bratislavě stejně pro IDS nepoužitelná), střed a východ země úplná nula... Tam si přece stát nadiktoval dokonce jízdné pro určité skupiny cestujících zdarma, to není ráj, to je přímo komunismus v praxi. To teda chcete?
A proč je to vůbec předhazováno jako problém Regiojetu, že stát "nemůže" diktovat podmínky? Nezdá se vám, že to je spíš vina toho "státu"? Že MČD na to především sere při vědomí, že "čím hůř, tím líp", protože všichni ti agitátoři s polorežimkama udělají špinavou práci za něj? Blahoslavení chudí duchem... furt si berete do huby Švýcarsko, jenže tam jsou v Generalabo zahrnuté i autobusy a MHD právě proto, že se řešení vycházející z více účastníků MUSELO najít už v rámci té železnice, aby se cojávím z Luzernu do St. Gallenu dalo jet s SBB, SOB, a ještě kus po městě dojet Trogenerbahn nebo s Appenzeller Bahnen. To fakt nechcete, vám stačí zabetonovaný monopol ČD s polorežimkama, že místo tlaku na ministerstvo akorát flušete na jiné dopravce?

by si musel stát pohlídat, aby si firmy nenastřelili tržní cenu jízdenek
Tomuhle sociálnímu inženýrství nerozumím už vůbec. Jak to stát má pohlídat? Nařídí všem nějakou maximální cenu? To už jsme tu měli a jistě si pamatujete, pokud jste neabsolvoval lobotomii, jak to vypadalo. Vono třeba v Albánii mají levnou elektriku (a ještě ji polovina lidí stejně neplatí), ale taky jim jde tak nespolehlivě, že každý krám s mrazákem má radši ještě záložní dieselagregát. To je ten ráj na zemi?
Nebo ten stát bude nařízené ceny (v určitých segmentech nebo vcelku?) nějak kompenzovat? Vždyť to tu permanentně opičováváte a Blbelo píše plamenné články na Ohňosíť... tak jak si to vlastně představujete? Že se musí v železniční dopravě "pohlídat", aby se nedalo vydělat (byť jen ten blbej "přiměřenej zisk")? No a proč by to potom někdo dělal? Vždyť ten Jančura se na to prostě může vysrat a za ty prachy se válet s kurvama někde na Bahamách jako jiní... místo aby dával práci X tisícům lidí, který by jinak z valné části živil stát na pracáku nebo mamahotely.
(Já bych to teda dávno udělal, ať si tady to bolševický stádo se závistivou mentalitou jezdí s jediným správným Národním Dopravcem furt v tom humusu, jakého se tu domáhá.)

No nic, tak si zas mnou vytřete huby, jak se vymezuju a urážím a přispívám mimo téma, ono to tu lepší nebude. V zemi, kde je víc jak polovina národa úplně debilní a ve volbách to hází podle kritéria "aby sousedovi chcípla koza taky", reprezentuje tahle diskuze prakticky průřez populace. Jen se pak nedivte, že dostáváte PŘESNĚ to, co jste chtěli (akorát jste nebyli schopni domyslet důsledky).
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
ubl
Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 11:37:39  
Neregistrovaný host
91.217.97.97
Praha-Ova = 79,-...Kdyby to udelaly ČD, tak Jancura.k vyleti jak certik z krabicky a bude to žalovat až ve Štrasburku...[jidlo]
http://ekonomika.idnes.cz/cenova-valka-praha-ostrava-snizila-ceny -na-79-korun-fv9-/eko-doprava.aspx?c=A160107_110716_eko-doprava_s uj
Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 11:48:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 427
Registrován: 5-2014
T_._H_.: Za prvé se laskavě ukliněte. S psychopaty se bavit nebudu. Za druhé nejsou žádné moje režijky. Podle mě není důvod režijky uznávat mezi dopravci.

První zmatený odstavec nechápu. Jen jsem napsal, že by měl být celoplošný integrovaný systém (z důvodu zahrnutí veškerých spojů v objednávce MD).

Druhý odstavec také nevím, kde berete. Já RJ z ničeho neoviňuji. Jen konstatuji, že pokud má být liberalizace (a správně by měla být), musí být učiněny určité kroky (takže kopu do MD, že není schopné tyto podmínky nastavit).

Třetí odstavec: Pokud si něco objednám, mám mít právo určovat cenu. To je všechno. Stejně jako to dělají kraje ve svých integrovaných systémech. Ale když Vám v představách vylézá komunista i ze záchodu, tak chápu, že je to těžké pochopit.

Čtvrtý odstavec: Ano, za svůj psychopatický výstup si skutečně zasloužíte "vytřít hubu".

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
NE Vemenům
Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 17:37:30  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Poďme si připomenout velkého odborníka na všechno:

http://praha.idnes.cz/jancura-obchvat-prazsky-dalnice-rsd-ministe rstvo-dopravy-pnq-/praha-zpravy.aspx?c=A140703_220052_praha-zprav y_aha

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jancura-nechal-zprac ovat-vlastni-navrh-na-delsi-ale-levnejsi-obchvat-Prahy-325700

Sou to všici blbci, že nedali na tohoto nikým nevoleného odborníka na všechno. Dyby jo, takxe obchvat už dneska staví.

Ještě to taki ce změnu Ústavy. Zákon o zrušení ČD, režijek a dotací na vlakové spoje.

A pak tu bude ráj. Dotace půjdou jen tam, kde to bez nich fakt nejde ani busem. Nebudou se dotovat ty hovadiny, jako motorové rychlíky s 60 lidma po 2h, když za jejich cenu může jezdit autobus po 20minutách.

"Jenže podle MF Dnes se nová trasa nelíbí ani magistrátu, ani Středočeskému kraji. Primátorovi Hudečkovi (TOP 09) vadí, že okruh za hranicemi města nepomůže dopravě uvnitř Prahy. A hejtman kraje Miloš Petera prý zase kritizuje fakt, že Jančurou navrhovaný okruh zabere koridory, ve kterých kraj hodlá postavit místní komunikace."

No to sou mi kur**čky, že škoděj Jančurovu dobrému úmyslu.
Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 18:24:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 790
Registrován: 8-2011
příspěvky mimo souvislost, ale hlavně musí urazit a nejlíp se ještě vymezit proti modrému molochu

No tak hlavně taky dávej pozor,aby ses tady nevymezoval proti žlutému urážlivými příspěvky mimo mísu. Pokud vím,tak o sněhu ve voze jsi začal ty "Tak jsem zase zavítal na FB RJ a po pravdě, ty příspěvky jsou dost děsivé - další fotky zevnitř zasněženého a zamrzlého představku Astry" takže můj příspěvek zas tak mimo mísu není co? No jo,ale vlastně tady se kope do žlutýho,vokázat ,že se to může stát kdekoliv není na pořadu schválených diskuzních témat...
Majkl007
Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 19:56:01  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
"vlastně tady se kope do žlutýho,vokázat ,že se to může stát kdekoliv není na pořadu schválených diskuzních témat..."
Ono kdyby se ohledně vozů z Aradu žlutý pán tolik nechvástal, že má "nejmodernější vozy v Evropě" a ještě "jak levně je pořídil", tak se do něj tolik kopat nebude. Jenže to je právě to pozlátko, ten "leštěný prd" (mimochodem, to byla svého času přezdívka pro Pendolína, kterými se onehdá chlubily podobně jako dnes Jančura vozy z Aradu... a taky to tehdy ČD dostaly sežrat, když Pendolínům v prvních letech provozu "zamrzaly CDromy" častěji než bylo zdrávo).

Jinak účel PR žvástů je jasný, smutnější (a zároveň zábavnější) je, kolik lidí se jimi nechá "nakrmit". [crazy]