Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 26. 07. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 26. 07. 2016

dolů
   autor příspěvek
Štastný zákazník...
Pátek, 22. července 2016 - 18:01:27  
Neregistrovaný host
85.71.210.201
Zákaznická zkušenost s Regiojetem. 5. července jsme cestovali lůžkovým vozem z Prahy do Košic.
Ve voze nesvítilo světlo (resp. napřed vůbec nesvítilo, pak zas nešlo vypnout, pak svítilo sice na chodbě, ale ne na WC) a stevard nás informoval, že nám bude vrácena polovina jízdného.
Nevrátilo se nic, tak jsem po návratu 10. 7. vratku reklamoval, resp. ptal se, kdy peníze zašlou. 13. 7. mi napsali, že to "prověří" a prosili o trpělivost. Po týdnu jsem jim napsal, že snad měli na prověření času dost. Od té doby dělají mrtvého brouka. Nabízel jsem jim už i splátkový kalendář na těch cca 500 Kč...
Pátek, 22. července 2016 - 18:41:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 11-2015
Ještě k Wagon Slovakia :-D
https://www.youtube.com/watch?v=dlv-4CHcNC8

(Příspěvek byl editován uživatelem petrN.)
Jeho Vysost
Pátek, 22. července 2016 - 18:56:48  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
Ano, pretoze trebars spravanie personalu moze cloveku zlepsit naladu a sprijemnit cestu natolko, ze trebars nefunkcne svetlo na 100% dokaze prekusnut a je s cestou maximalne spokojny. U statneho , ked sa chcem stazovat musim do pokladne pre knihu priani a staznosti, komplikovane vypisovat, davat na seba kontakt a mozno sa dockam 1-2 eur ako kompenzacie. No a kedze to vie aj personal, tak mu je to patricne jedno, ved stazujte sa, mozete... Tento pristup ale potom vytvara situacie na druhej strane, ze vlakom cestuju ludia jednu stanicu a citia sa urazene, ze nedostali napoj a noviny a potom sa na personal stazuju. Vid vyssie,vybavenie staznosti, hlavne v doprave, trva dost dlho a bezne sa dopravcovia zdrahaju kompenzaciu vobec vyplacat, ved preto existuje aj tolko agentur, co to od nich vymaha. Clovek by mal byt rad, ze nieco dostane a nie este kazdy den vypisovat, ze kedy dostane peniaze, potom to vyvolava pocit, ze len kvoli tomu si dopravcu vybral, ze z neho potom moze vytrieskat peniaze. Aj to bol dovod, preco ludia radi presli k sukromnikom, spravanie na neporovnatelne vyssej urovni a bez castych blbych poznamok..
Štastný zákazník...
Pátek, 22. července 2016 - 19:07:16  
Neregistrovaný host
85.71.210.201
Jedna reakce na Jeho Vysost: "Clovek by mal byt rad, ze nieco dostane". Rád bych podotkl, že jsem si cestovné zaplatil, nejde o nějaký milodar od Jančury, a že slib vrácení poloviny jízdného učinil stevard sám od sebe, bez nějakého stěžování si z naší strany. Názor si jistě každý čtenář udělá sám.
Jeho Vysost
Pátek, 22. července 2016 - 19:42:01  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
To ano, ale ako hovorim, na vratenie je nejaka lehota a uz po dvoch tyzdnoch pisat na net, ze som siel RJ a este som nedostal kompenzaciu je prinajmensom vyznievajuce, ze len na tie peniaze cakam. Od DB som odskodnenie cakal 2 mesiace a nemal som potrebu to hned pisat na web.
Pátek, 22. července 2016 - 21:11:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10460
Registrován: 5-2004
Tak tech 50 kW zas neni o tolik vic nez topeni v klasice - B ma tusim instalovano 35 kW a Bt nemely o moc min

Kdyz se vozil Detvan dvojmo tak mival 13-14 vozu...
Pátek, 22. července 2016 - 21:15:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 627
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost: To PR Jančurovi děláte zadarmo, nebo Vám něco za to i platí? Jen by mě zajímalo, proč máte takové nutkání ho za každou cenu obhajovat, i když je to sebevětší nesmysl...
Štastný zákazník...
Pátek, 22. července 2016 - 21:27:41  
Neregistrovaný host
85.71.210.201
Jeho Vysost: "na vratenie je nejaka lehota a uz po dvoch tyzdnoch pisat na net, ze som siel RJ a este som nedostal kompenzaciu je prinajmensom vyznievajuce, ze len na tie peniaze cakam".
vs.
"resp. ptal se, kdy peníze zašlou".
Kdyby odpověď zněla "za dva měsíce", tak odepíšu "no dobrá". Když odpověď zní, že to prověřují, a pak už se neobtěžují odpovídat, tak reaguji, jak reaguji.
Vycházím z (ve vašich očích patrně mylného) předpokladu, že já jsem zákazník, ne prosebník.
Jeho Vysost
Pátek, 22. července 2016 - 21:35:46  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
Pokial to preveruju, tak to preveruju, alebo poznate interne procesy, cez co vsetko musi taka ziadost prejst a byt schvalena, nez bude preplatena?
RegioJéét
Pátek, 22. července 2016 - 22:57:58  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
Tak dnešní odpolední zkušenost kamarádky v RJ z Ostravy do Prahy, vůz 1 Astra: špinavé toalety, výpadky klimatizace, slibované tablety nefunkční. O třídu lepší....Radši příště pojede zas Pendolinem.
RegioJéét
Pátek, 22. července 2016 - 22:59:58  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
Ještě doplnění: internet taky nefungoval.
Štastný zákazník...
Sobota, 23. července 2016 - 00:08:16  
Neregistrovaný host
85.71.210.201
Jeho Vysost: Obávám se, že další diskuse nemá cenu. Evidentně nerozumíte nebo nechcete rozumět psanému textu.
Jeho Vysost
Sobota, 23. července 2016 - 00:20:01  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
Spis Vy si predstavuje reklamaci jako Hurvinek valku a nechcete pochopit, jak se ma spravne v takovym pripade postupovat.
Sobota, 23. července 2016 - 06:49:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6326
Registrován: 4-2003
Vůz s klimatizací běžící na plno si klidně řekne o padesát kilowattů. Když je těch vozů pět či šest, tak už brejlovci mnoho výkonu pro trakci nezbyde

Já se fakt nemíním hádat s pošukama, kterým nevrátili 50 korun za nesvítící světlo na chodbě a nebo někde nešel tablet, který dost pravděpodobně ještě není zapojený a určitě příště v Pendolinu fungovat bude[biggrin]...a proberou to se svým psychanalytikem na příští seanci ale..

brejlovec tohle utáhne, nehledě nato že ty vozy mají regulaci a topení/klimatizace v soupravě pořád nejede na součet jmenovitých příkonů. Stejně tak na seřízení brejlovce opravdu nemají vliv traťové značky. Aby někdo vypínal topení při rozjezdu taženého ešusu bude asi nějaká pitomost, ne?
Makat je fakt na ...
Sobota, 23. července 2016 - 08:39:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2368
Registrován: 8-2010
RadekŠ: a nebo někde nešel tablet, který dost pravděpodobně ještě není zapojený a určitě příště v Pendolinu fungovat bude[biggrin].

Když si člověk rezervuje místo do vozu Astra a když se ten vůz propaguje jako "klidová zóna s možností dívat se na tabletech na film" tak celkem logicky je pak zákazník zklamán při jeho nefunkčnosti. Jinak Pendolino svoji filmotéku má (i když tablet si musíte vzít vlastní).
Nesni
Sobota, 23. července 2016 - 09:41:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 6-2014
PetrN:
Ale zkrátka ten servis
V článku u konkurence se psalo, že v noci na WC nesvítí světlo a tomu odpovídá i stav té místnosti. Článek se ale týkal sedačkových vozů, v té době ještě "lůžkové" vozy nejezdily. Jakou zkušenost máte vy?

naprosto funguje je zákaznický servis. Komunikace s personálem, objednávky, jídlo, pití
Opět ze stejného zdroje - tehdy v noci nic takového nefungovalo. Co si tak matně vzpomínám, psalo se tady na Káčku, že to nešlo ani ráno - kromě třídy Business.

Kromě toho mi příjezd do Popradu v 4:51 připadá hodně brzký.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Šťastný zákazník...
Sobota, 23. července 2016 - 09:47:37  
Neregistrovaný host
85.71.210.201
Pošuk = Člověk, který chce to, co si koupil.
Při mentalitě některých diskutujících uvažuji, že si založím firmu specializovanou na služby pro takové ovčany. To musí být zlatý důl.
A už s diskusí na toto téma opravdu končím... :-)
Jeho Vysost
Sobota, 23. července 2016 - 10:15:47  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
BoH- To nie je o Jancurovi, ale ludia celkovo maju v poslednej dobe pocit, ze su stredobom vesmiru a stazuju sa na kazdu blbost- preco na mna v pokladni pani hovori slovensky, preco musim ukazat OP pri nakupe alkoholu, preco mi to niekto neopravi za 2 hodiny atd. Toto je tiez ten pripad, aj na vybavenie reklamacie ma obchod 30 dni a pan sa tu uz po 15 rozdrapuje, ze nema peniaze na ucte a ponuka splatkovy kalendar. Pritom kazdy normalny a rozumne uvazujuci zakaznik by pockal 30 dni a potom by sa obratil na RJ, v akom stadiu sa nachadza jeho pripad. Ako pisem vyssie, aj u DB to trvalo niekolko mesiacov a pri statnych dopravcoch to tiez netrva chvilka, hlavne ak vam potrebuju vystavit kopie cestovnych dokladov- pokial vobec nieco clovek dostane, lebo za nefunkcne svetlo ci zasuvku skutocne ziadna nie je. Vacsinu ludi by to pri spravani viacerych ludi na verejnosti ani nenapadlo, lebo je to fakt na palicu, ako sa k roznym veciam spravaju.
Sobota, 23. července 2016 - 14:06:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6331
Registrován: 4-2003
Člověk, který chce to, co si koupil.

To je jedna z největších iluzí dnešní doby.

Při pohledu na cenu lístku bych reklamaci 50% vratky za to osvětlení bral hlavně jako zábavný sport.
Makat je fakt na ...
Pondělí, 25. července 2016 - 07:34:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 629
Registrován: 5-2014
Zaujal mě článek: http://brnensky.denik.cz/z-regionu/z-prahy-do-brna-i-za-stovku-ko nkurencni-boj-na-hlavnich-trasach-sili-20160722.html

Na jedné straně RJ, který se chvástá, že bude jezdit od prosince Praha - Brno. No, uvidíme, i když se tváří, že je to hotová věc, tak známe jeho sliby (i když se bude vymlouvat, že nedostal kapacitu, tak to nemá veřejnosti slibovat, když ví, že to nemusí být pravda) ...

A na druhé straně ČD, kteří se chvástají o wifi, stolcích. Sice se zřejmě jedná o prohlášení na trase Praha - Brno (nicméně pokud tam budou cpát vozy Bdpee, tak to skutečně není výhra pro cestující), ale i tak je to v kontrastu 40 let starých šrotů na jiných trasách k smíchu (i když pro mě spíše k pláči). Navíc prohlášení "Pro trasu Praha-Brno-Bratislava pořídíme nejmodernější vozy v Evropě" je dokonalý highjet hadr :'o)
HP
Pondělí, 25. července 2016 - 09:19:57  
Neregistrovaný host
37.188.143.67
Jak chce RJ provozovat vozy ze Švýcarska na síti SŽDC,když nesplňují podmínky pro mezinárodní provoz? Nemají RIC a označení je 5085xxxxxxx-x. Jsou to tedy vozy pouze pro vnitrostátní provoz ve Švýcarsku. Navíc vozy nemají ani CZE na 3000 V. To dojde k přelepení na 6181 jako u německých Amz, které se ze dne na den přepsaly na to, že jsou rakouské, ač přeregistrace už nějaký čas není možná?
Pondělí, 25. července 2016 - 09:33:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5951
Registrován: 4-2003
HP:Navíc vozy nemají ani CZE na 3000 V.

CZE lze vyměnit a to se u vozů RJ dělá naprosto běžně.
Bobmaster
Pondělí, 25. července 2016 - 10:45:06  
Neregistrovaný host
178.17.92.181
Hp: uvidíme co s těma kočárama bude. Ex-SNCB vozy už taky stojí nějaký ten pátek v přerově a okolí a na nějaký provoz to ani (velmi) zdaleka nevypadá, takže těžko říct.

Radim Jančura svým způsobem naplňuje řeči že Česká republika se stala popelnicí Evropy. A to nejen díky jídlu[crazy]
Dotaz
Pondělí, 25. července 2016 - 10:56:49  
Neregistrovaný host
37.188.135.84
Bobmaster - kolik tech ex SNCB u nas vubec je? Predtim se Ondruj kasal v tiskovce, ze jich koupili snad 70....
Pondělí, 25. července 2016 - 11:16:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5955
Registrován: 4-2003
Bobmaster: Ex-SNCB vozy už taky stojí nějaký ten pátek v přerově a okolí a na nějaký provoz to ani (velmi) zdaleka nevypadá, takže těžko říct.

Jsou to z hlediska interiéru kompletně odstrojené vozy. A každá rekonstrukce se musí i projekčně připravit, aby vůbec mohla proběhnout.

ČD si při rekonstrukci svých vozů Xmz také zadaly ne zcela reálné termíny, které je svým způsobem ohrožují. A ten, kdo je rekonstruuje, s nereálnými termíny má pak také potíže.


Radim Jančura svým způsobem naplňuje řeči že Česká republika se stala popelnicí Evropy. A to nejen díky jídlu

Tohle bych být tebou vůbec nevypouštěl, neboť velké množství ojetých vozů z Rakouska nakoupily i ČD. A musím říci, že jsem velmi rád, že je nakoupily. Společně s Interpantery přispějí konečně k vyhubení vozů řad A,B, AB.
Mladějov
Pondělí, 25. července 2016 - 11:48:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8501
Registrován: 3-2007
musím říci, že jsem velmi rád, že je nakoupily. Společně s Interpantery přispějí konečně k vyhubení vozů řad A,B, AB.

Jo, jo. zrovna jsem v pátek cestoval v posledním, posilovém voze vlaku EC 220 a to poslední páteční posilové Bmz ex OeBB bylo nejlepší vůz na vlaku (a jinak by tam bylo B). Sice vedro, ale šlo otevřít okno, ve vozech ZSSK na padnutí.
žlutý anděl
Pondělí, 25. července 2016 - 14:04:31  
Neregistrovaný host
46.135.176.15
Ad Bram a není to snad pravda,že jsme popelnicí Evropy.? A ČD k tomu také přispěli, stejně jako klaun.
Úterý, 26. července 2016 - 08:02:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5967
Registrován: 4-2003
žlutý anděl:Ad Bram a není to snad pravda,že jsme popelnicí Evropy.? A ČD k tomu také přispěli, stejně jako klaun.


Opět jeden z velmi hloupých názorů od tebe.

Nelze teď pořizovat jen nová vozidla v tak velkém počtu, jak by bylo potřeba - na potřebnou obnovu vozového parku pro rychlíky ČD dlouhá léta kašlaly a za standard považovaly vozy A, B, AB.

Takže to, že kupovaly postupně vyřazované vozy OeBB, je zcela správný krok, neb povede k vyřazení hnusů typu A,B, AB. A vyřazené vozy od OeBB jsou vesměs ve slušném stavu (vyjma těch prvních třiceti, ty na tom dobře nebyly) a pokud by se místo nich pořizovaly obdobné nové vozy, budou vypadat zhruba stejně a běžní cestující mezi novějšími ojetinami od OeBB a novými vozy si rozdílu nejspíš nevšimnou. Tak v čem je problém?

Jen je otázka, zda by se k tomu odhodlaly, kdyby tu nebyl RJ. Osobně jsem přesvědčen, že nikoliv. Před lety tu byla nabídka ojetých vozů od DB a tu ČD zcela nesmyslně odmítly.
Šťastný zákazník...
Úterý, 26. července 2016 - 09:24:17  
Neregistrovaný host
193.179.186.99
Jen šťastný konec příběhu: Regiojet nakonec přiznal, že od vlakové čety nedostal informaci o závadě a slíbené kompenzaci (kdyby to napsali v prvním mejlu, mohli si ušetřit mnoho další korespondence). Slíbenou kompenzaci pak další den uznali a vyplatili (ne, není to 50 Kč, ale 10x tolik).
Kdyby na férovku informovali rovnou, mohl jsem tady místo stížností o nich psát, jaká jsou solidní firma...
Úterý, 26. července 2016 - 09:48:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 633
Registrován: 5-2014
Bram: Mně nevadí, že se kupují ojetiny. Bmz jsou kvalitní a kdyby vozy takové kvality jezdily tam, kde cestuji, byl bych naprosto nadšený, protože k nám ČD posílají humanizované šroty.

Spíše bych viděl to, jak Jančura mluvil o tom, jak v ČR bude jezdit s nejlepšími vozy v Evropě. Což poněkud odporuje výkupu ojetin.
Úterý, 26. července 2016 - 09:56:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5970
Registrován: 4-2003
BoH:Spíše bych viděl to, jak Jančura mluvil o tom, jak v ČR bude jezdit s nejlepšími vozy v Evropě. Což poněkud odporuje výkupu ojetin.


Výroky Radima Jančury se nezabývám, nemá to smysl. Realita je daleko důležitější, než jí předcházející kecy.
Úterý, 26. července 2016 - 10:41:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 637
Registrován: 5-2014
Bram: To souhlasím. Ale právě za ty jeho kecy ho nemám rád (stejně jako další). Co se týče jeho vozů, tak kvalitou jsou na tom stále dobře, i když se často píše o tom, že údržba těchto vozů je poněkud tristní. Ale skutečnost neznám, jeho vlaky v provozu ignoruji.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
geront
Úterý, 26. července 2016 - 13:13:28  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
Slíbenou kompenzaci pak další den uznali a vyplatili
A za duševní útrapy a za ztížení společenského uplatnění během jízdy jste nic nepožadoval??
geront
Úterý, 26. července 2016 - 15:17:08  
Neregistrovaný host
193.179.186.99
Nepožadoval jsem nic ani předtím, pokud si přečtete, co jsem o tom psal předtím, tak se to dozvíte. Jen to asi nebude tak vtipné... Zdravím ovčany.
Šťastný zákazník...
Úterý, 26. července 2016 - 15:22:54  
Neregistrovaný host
193.179.186.99
geront: sorry, vaše uživatelské jméno jsem v předchozím příspěvku použil omylem, psal jsem to v spěchu a klikl do špatného políčka :-)
uznikdysRJ
Úterý, 26. července 2016 - 17:27:11  
Neregistrovaný host
83.208.7.13
omlouvám se Vám za dobu, po kterou očekáváte odpověď k Vaší stížnosti.

Vámi popsanou situaci jsem prověřila ve spolupráci s kompetentními osobami.
Omlouvám se Vám za přístup stevarda, který Vám měl být jistě více nápomocen při řešení jakékoli nestandardní situace. Také by Vám měl samozřejmě snídani donést sám od sebe a rozhodně ne až ve chvíli, kdy o to sama požádáte.

Co se týče nefunkční klimatizace, v daném vlakovém spoji neevidujeme žádnou technickou závadu.
Vzhledem k tomu vedení vlakové dopravy naší společnosti nepřistoupilo k požadovanému vrácení jízdného.

Ještě jednou se Vám za vzniklé nepříjemnosti omlouvám a věřím, že pokud se s námi rozhodnete opět cestovat, vše již proběhne k Vaší plné spokojenosti. V tomto směru uděláme maximum.

Děkuji za Vaše pochopení a přeji Vám hezký den.

S pozdravem



Bc. M.P.
pracovník zákaznického centra dopravy
uznikdysRJ
Úterý, 26. července 2016 - 17:36:22  
Neregistrovaný host
83.208.7.13
Cesta s RJ ze Slovenska do Praha 13/7 - nefunkční klimatizace- reklamace
------------------------

Dobrý den,

tímto reklamujeme jízdu lehátkovým vozem ze Štrby 13/7/2016 ve 22:55 do Prahy - el. jízdenka č. 9883976331



1) v kupé nefungovala klimatizace. Teplota v zavřeném kupé dosahovala na horních lůžkách až 40 stupňů a nešlo zde vůbec vydržet - nemohli jsme dýchat. Na ostatních lehátkách bylo také velké horko a nedýchatelný vzduch.

2) po upozornění personálu - stevarda ve vagonu č. 10, že je problém s klimatizací a není možné otevřít okno, jsme se od něho dozvěděli " toto kupé stávkuje". Situaci odmítl řešit a odešel. Když jsem ho znovu upozornila, že nejde klimatizace, pravil, že toto není jeho starost.

3) snídani jsme nedostali a to i přes to, že jsme si ji objednali. Musela jsme až v Praze stevarda vyrušit z jeho dlouhé diskuze s jeho dalšími dvěma kolegy a o snídani si důrazně požádat. Kávu jsme již vypít nestihli.

4) celou cestu jsme museli mít kvůli nefunkční klimatizaci otevřené dveře kupé. To situaci řešilo jen částečně. Nevyspali jsme se. Měli jsme v otevřeném kupé také strach o naše věci.



Z uvedených důvodů žádáme o vrácení zaplaceného jízdného.
-------------------



omlouvám se Vám za dobu, po kterou očekáváte odpověď k Vaší stížnosti.

Vámi popsanou situaci jsem prověřila ve spolupráci s kompetentními osobami.
Omlouvám se Vám za přístup stevarda, který Vám měl být jistě více nápomocen při řešení jakékoli nestandardní situace. Také by Vám měl samozřejmě snídani donést sám od sebe a rozhodně ne až ve chvíli, kdy o to sama požádáte.

Co se týče nefunkční klimatizace, v daném vlakovém spoji neevidujeme žádnou technickou závadu.
Vzhledem k tomu vedení vlakové dopravy naší společnosti nepřistoupilo k požadovanému vrácení jízdného.

Ještě jednou se Vám za vzniklé nepříjemnosti omlouvám a věřím, že pokud se s námi rozhodnete opět cestovat, vše již proběhne k Vaší plné spokojenosti. V tomto směru uděláme maximum.

Děkuji za Vaše pochopení a přeji Vám hezký den.

S pozdravem



Bc. M.P.
pracovník zákaznického centra dopravy

----------
Rada pro ostatní, pokud někdy najdou odvahu na cestu s RJ:
- případné problémy, špatnou klimatizaci....zaprotokolujte se stevardem na místě, pokud nebude ochoten, tak se domluvte s ostatními cestujícími a sepište vše na místě dohromady.

My už s RJ nebudeme cestovat. Nehledě na to, že s dětmi je toto cestování nebezpečné - na horních lůžkách nejsou bezpečností zábrany a kdyby jsme je nechali nahoře spát, odnesli by to zdravím. Jistě by byly po příjezdu do Prahy v bezvědomí, protože malé dítě by se neprobudilo, když by mělo nedýchatelný vzduch.
Úterý, 26. července 2016 - 17:48:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3644
Registrován: 8-2012
s dětmi je toto cestování nebezpečné - na horních lůžkách nejsou bezpečností zábrany
Akorát magor může nechat děcka spát nahoře, i kdyby tam před zákeřným odmontováním Jančurou byly "bezpečnostní zábrany" - ony se taky třeba v polospánku courají v noci na záchod...
(Než zas bude mít nějaký jančurobijec potřebu vyblinkat se na můj účet - samotnou událost nijak neřeším, nepotvrzuju, nezpochybňuju, nebyl jsem tam.)
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Mladějov
Úterý, 26. července 2016 - 17:52:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8517
Registrován: 3-2007
A ono je někde napsané, že ty peníze musívrátit, když se cestujícím něco nelíbí ?

Nevím, ptám se.
uznikdysRJ
Úterý, 26. července 2016 - 17:53:02  
Neregistrovaný host
83.208.7.13
V jiné diskuzi je debata o tom, že RJ má zpoždění, kvůli tomu, že má časy nastavené pro 8 vagonů a jezdí s 10. Ale na Slovensko jich má ještě víc. Jeli jsme v 10tém a to rozhodně nebyl poslední, ani předposlední. Takové 3-4 tam ještě byly. Jízda byla velmi hlučná - uvádí se, že nemají udržovaná kola vlaku. Je to velmi dobře možné. Nikdy jsem tak dlouhým vlakem, jako s RJ nejela. Znám tak dlouhé pouze nákladní vlaky. I to může být důvod, že lokomotiva neutáhne klimatizaci.
Mladějov
Úterý, 26. července 2016 - 17:55:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8518
Registrován: 3-2007
A informace, jestli přijeli včas, samozřejmě chybí.
Bože. Já bych nemohl dělat na oddělení vyřizování stížností [proud]
uznikdysRJ
Úterý, 26. července 2016 - 18:05:10  
Neregistrovaný host
83.208.7.13
Vy jste asi nepochopil v čem je problém. Místa na lehátkách se neprodávají s tím, že na nich nesmí spát děti. A klidně si dejte vše studentům práv. Možná jen dojdou k tomu, že cestovat s dětmi v lehátkových kupé RJ je opravdu nebezpečné[happy][happy].

A nutit lidi cestovat v kupé, kde je 40 stupňů celsia, je proti všem předpisům a nejde o to, zda se nám to líbilo, nebo ne.
Úterý, 26. července 2016 - 18:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3646
Registrován: 8-2012
Místa na lehátkách se neprodávají s tím, že na nich nesmí spát děti
Aha, ona to byla příhoda na téma blbec ve vlaku. Tak to si RJ určitě oddychne, že "už nikdy". Ať si užijí taky další dopravci [happy]
nutit lidi cestovat v kupé, kde je 40 stupňů celsia, je proti všem předpisům
Hele, já jsem se za svých šotoušských let něco nacestoval lehátkovými vozy, kde žádná klimatizace vůbec nebyla (a tak jsme si nestěžovali, že [happy] ), celý den před odjezdem stály někde na ONJ a jít s tím za "jalákem" (průvodcem JLV), tak by se mi vysmál a odeslal mě na lampárnu, že jestli se mi to nelíbí, tak si můžu vystoupit. Nevalte mi klíny do hlavy, že to je proti předpisu (jakému?)...
A nějaké vracení jízdného? [rofl] takhle by se na nádraží v pokladně chechtali, až by se váleli po zemi.

Mladějov: taky byste se snažil některé reklamace nejradši dostat do fáze "s XY už nikdy"? [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Šťastný zákazník...
Úterý, 26. července 2016 - 18:14:57  
Neregistrovaný host
37.48.15.132
Mladějov: https://www.regiojet.cz/opencms/export/sites/regiojet.cz/dokument y/prepravni-rad/prepravni_rad_vlak-regiojet-cz.pdf
Nejsou povinni vracet nic za neposkytnuté nadstandartní služby. Za nefunkční topení/klimatizaci ano. Např. nefunkční světlo se tam neřeší vůbec.
Jedna věc je právo/povinnost, druhá slib/ochota dopravce něco vrátit, aby si neodradil zákazníky.
Na oddělení stížností byste klidně pracovat mohl, horší by to nebylo :-)
Mladějov
Úterý, 26. července 2016 - 18:19:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8519
Registrován: 3-2007
Já ale nehodnotím fakt, že tam bylo na chcípnutí atd. Já se ptám, jestli mají někde tu nárokovost vrátit 100% jízdného zaručenou. Protože pokud ne, tak je zbytečné se rozčilovat, že vám nic nevrátili, pak je to slušnost, vstřícnost, ale nikoli povinnost.

To není na vás, ale obecně některé lidi dost baví hledat v poskytované službě hnidy a hrát o slevy. typicky cestovky, ubytování, cestování dopravními prostředky. Osobně by mi bylo trapné chtít vrátit 50% ceny za to, že nesvítilo světlo na WC, ale když si vzpomenu na toho Poláka, co s celou rodinou v restauraci jídlo téměř snědl a pak tam nasypal brouky a chtěl jídlo reklamovat, načež mu ukázali záznam z lokálu..lidé jsou různí.

Jinak nefční klima - to je vážná závada, tomu rozumím. Malé děti v nejvyšším patře - no to jste hlava, pane vachmajstr.
Mladějov
Úterý, 26. července 2016 - 18:20:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8520
Registrován: 3-2007
Šz : děkuji za info.
Mladějov
Úterý, 26. července 2016 - 18:25:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8521
Registrován: 3-2007
TH: Někdy možná radši ano [proud].
Někdy ty průvodčí, stewardy, recepční tiše obdivuju, že jsou schopní udržet klid při jednání s naprostejma a často arogantníma debilama, já bych to dělat dlouhodobě nemohl.
Šťastný zákazník...
Úterý, 26. července 2016 - 18:26:58  
Neregistrovaný host
37.48.15.132
Mladějov: Na férovku říkám, že srovnání s podvodníkem mne uráží a kdybych měl manýry některých zdejších fanoušků Regiojetu, nazval bych vás pošukem, magorem a blbcem.
A nebudu dokola opakovat, že nešlo o můj požadavek. Buď máte problém se čtením, nebo s rolováním zpět v diskusi.
Ale lidé jsou různí...
uznikdysRJ
Úterý, 26. července 2016 - 18:28:37  
Neregistrovaný host
83.208.7.13
Funkční klimatizaci po RJ požaduje i Drážní úřad[happy] - mají s tím věčně problém. Kdyby to bylo "něco navíc", tak asi Drážní úřad neřeší.
Když nejde v kupé otevřít okno, proto, že je tam klimatizace a ona nejde, tak co má cestující dělat.
Navíc RJ garantuje vrácení jízdného, při nefunkční klimatizaci.
A pokud jde o počet vagonů - cca 14, tak to bylo jen pro ilustraci. Ale jistě s tím má pak problém i lokomotiva, když má stihat ještě klimatizaci.
Mladějov
Úterý, 26. července 2016 - 18:33:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8522
Registrován: 3-2007
Ale to není na vás, to prostě obecně konstatuju a dovedu si představit,m že když někdo (pro vás : NĚKDO !třeba řve na stew kvůli nějaké ptákovině, že se dozví, že to "nejde".
Stačí mně scény některých zakomplexovánků třeba v marketech vůči pokladním - prostě potřebujou někoho seřvat.

Fakt tím neobhajuju Jančuru, že bylo v coupé na chcípnutí. To jsem nikde nepsal.
geront
Úterý, 26. července 2016 - 18:36:35  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
omlouvám se, ale je tady hromada podnětných informací:

Vy jste asi nepochopil v čem je problém. Místa na lehátkách se neprodávají s tím, že na nich nesmí spát děti.
Zkuste se soudit! Kdysi v USA jeden vysoudil miliony za to, že v návodu na mikrovlnku nebylo napsáno, že se v ní nesmí sušit kočka...
To je ještě lepší než duševní útrapy a ztížení společenského uplatnění během jízdy...
uznikdysRJ
Úterý, 26. července 2016 - 18:39:38  
Neregistrovaný host
83.208.7.13
Ono nebylo na chcípnutí jen v našem kupé. To bylo v celém vagónu[sad]. Okna nešla otevřít ani na chodbě[sad]. Jen ve předu u WC a stevarda[sad].
Mladějov
Úterý, 26. července 2016 - 18:45:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8523
Registrován: 3-2007
Tohle je fakt v plném vlaku problém. Nejet, když máte zajištěné ubytování atd. Těžké rozhodování.

Jinak lokomotivě je jedno, z hlediska klimy, jestli má 8 vagonů, nebo 14, to nemá naprosto vliv.
To je neúdržbou klimy, většinou nedoplněním chladiva před sezónou.
Úterý, 26. července 2016 - 18:52:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1645
Registrován: 11-2011
On má RJ v lehátkových vozech klimatizaci??
UznikdysRJ
Úterý, 26. července 2016 - 18:53:10  
Neregistrovaný host
83.208.7.13
No myslím, že již nebudeme s RJ jezdit a je vyřešeno[happy]. Když si zaplatím spací kupé, ráda bych se příště vyspala. A ne že celou cestu po ČR se nevyspím jak kvůli vedru, tak ale i kvůli tomu, že šíleně tlučou kola o koleje. Když ta kola nikdo pořádně neudržuje, tak není divu. Na Slovensku je jízda tišší, ale to proto, že vlak jede pomaleji.
Ať se soudí jiní[happy]. Ty lůžkové vagony RJ jsou velmi divné. Ani na ten žebřík tam není místo - kam ho složit. Mě to přijde jak "splácané" spací autobusy[happy]. S tím asi souvisí ta klimatizace. Horní prostor kupé není výrobcem dělaný na spaní a není proto řádně odvětrávaný.

Milovníkům RJ přeji šťastnou cestu ve 40 vedru[happy][happy]. Vezměte si s sebou kyslíkový přístroj, budete-li mít lehátko nahoře.
Spací vozy
Úterý, 26. července 2016 - 18:54:40  
Neregistrovaný host
37.188.194.89
Lehátkové a lůžkové vozy klimu nemají!
Šťastný zákazník...
Úterý, 26. července 2016 - 18:56:34  
Neregistrovaný host
178.248.253.244
Mladějov: Ok, ale pokud to uvádíte v přímé souvislosti s případem se světlem, který notabene obrátíte naruby, sorry, ale měl jsem kupodivu pocit, že to je na mne...
S tím, že řada lidí jsou, řekněme, problematičtí, samozřejmě souhlasím, včetně řvaní na prodavačky aj. (a možná někoho překvapí: není to tak, že problematičtí, arogantní a drzí jsou výhradně zákazníci), je ale otázka, jak to souvisí s popsanými případy. Taky jsem si nestěžoval na Regiojet a jedním dechem nelíčil hypotetické vzpomínky na dávný konflikt s nějakým prodavačem :-)
Jistě, není každá stížnost oprávněná. Ale na druhou stranu se mi ze zdejší diskuse zdá, že přístup "slíbím salonní vůz a odvezu je dobytčákem (PŘEHÁNÍM, HODNĚ!), voni si to nechaj líbit"), může v ČR do určité míry fungovat... :-)
Mějte se.
Mladějov
Úterý, 26. července 2016 - 18:59:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8525
Registrován: 3-2007
Pak je věta z odpovědi "Co se týče klimatizace, neevidujeme žádnou technickou závadu" tedy fakt fikaná [lol]

A to k tomu pozamykaj okna ?
Úterý, 26. července 2016 - 19:01:21  
Neregistrovaný host
37.188.194.89
Ještě dodám že JŘ je dělán na 10vozů u nočních vlaků na 14vozů.
uznikdysRJ
Úterý, 26. července 2016 - 19:09:03  
Neregistrovaný host
83.208.7.13
Ano, odpověď o tom, že neevidují závadu, je opravdu fikaná[sad].
Stevard ji "evidoval", ale jen ústně a raději zmizel, když jsem chtěla řešit. Na chodbě mě opravdu nebavilo stát celou noc. Naštěstí jme jeli v prvním kupé a na chodbě foukal čerstvý vzduch z okének u stevardova kupé.