Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 30. 08. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 30. 08. 2016

dolů
   autor příspěvek
Jeho Vysost
Neděle, 28. srpna 2016 - 16:19:31  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
A preto nechapem tej kritike sutazi na rychliky, nech ministerstvo dohodne jednotny rezervacny system pre vsetkych dopravcov a nebude problem.
Neděle, 28. srpna 2016 - 16:20:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8441
Registrován: 12-2009
ti, co leží na "špatných trasách", tak budou jezdit v rozvrzaných béčkách ještě alespoň 10 let.
Těžko říct. Já každopádně, jako od Ostravy, si béčka užívám, neboť je téměř nepotkám. Jezdí částečně jen do Brna. A rozvrzaná jsou málokdy. Koženku, když se náhodou vyskytne, beru jako krásnou vzpomínku na historii.[wink]
žlutý anděl
Neděle, 28. srpna 2016 - 18:06:35  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
AD Penik víš on pan Bram jaksi moc neumí číst. Je v tom hodně slabý, ale on to ví.
Je třeba na něho brát ohled, je viditelně nervově labilní.
ad Slim Jančurův Ovčáček to je pěkné přirovnání. Oba mají opravdu dost zvláštní vidění světa.
Není na čase je seznámit trochu blíže?
Neděle, 28. srpna 2016 - 18:17:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 5-2014
Ohl: Tak to Vám mohu závidět. Kvůli tomu, co nasazují ČD na trasu Šumperk - Brno raději jezdím přes ČT. A upřímně nevěřím ve zlepšení. Sliby byly velké, nicméně realita je naprosto jiná. Vždy jsem považoval Jančuru jako vrcholnou slibotechnu, ale ČD se mu občas více než blíží :/
Neděle, 28. srpna 2016 - 18:27:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5075
Registrován: 12-2011
Ohlovi by prospělo místo vzpomínání pravidelné dojíždění osobákama na trati 323...
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Lüneburger Heide
Neděle, 28. srpna 2016 - 19:24:33  
Neregistrovaný host
83.208.236.91
Ja odpovedám na Vašu otázku
Pro ty mentálně slabší se podívejme, jak zněla otázka (Sobota, 27. srpna 2016 - 20:04:11):
"To jsem se chtěl zeptat, protože vy to očividně víte: kolik byla platba za tuto trať v dřívější době? (Mám na mysli veškeré dotace, i ty bokem např. https://tinyurl.com/jo663tk, ne jenom píár žvásty o neinkasování kompenzace tarifního závazku.)" Těžko soudit, jestli je řečnická, ale očividně se na ni snažíte řečnicky odpovídat, popř. věroučně odpovídat na něco jiného. Fakta, data, odkazy = nula.
Alebo ako by to malo byť tak, aby to spĺňalo definíciu "odpustenia splátok"?
"Odpuštění splátek" tu chcete definovat pouze vy kvůli stočení diskuze někam jinam, já o odpuštění splátek nikde nepíšu. Píšu o tom, že splátky za Pendolino musely být zaplaceny z něčeho jiného/někým jiným, když poslední byla zaplacena v listopadu 2014: http://tinyurl.com/j67zpfh, přičemž Pendolina byla celou tu dobu ve ztrátě (resp. "provozním zisku", což jsou tržby mínus přímé provozní náklady na posádku, energie a dopravní cestu, nikoli splátky úvěru): http://tinyurl.com/hdo5hbk (článek z roku 2009, ale od té doby se to díky cenové válce na této trati sotva zlepšilo).
Nechoďme kolem horké kaše: byla zaplacena daňovým poplatníkem, zatímco mu ČD mazaly med kolem úst, že ony neinkasovaly tarifní závazek a prokazatelnou ztrátu.
Neznamy
Neděle, 28. srpna 2016 - 19:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 612
Registrován: 1-2005
Píšu o tom, že splátky za Pendolino musely být zaplaceny z něčeho jiného/někým jiným, když poslední byla zaplacena v listopadu 2014: http://tinyurl.com/j67zpfh,

Co to zase motáte? Šlo o zcela legitimní platbu, všechny protesty byly prokázány jako nesmyslné. Stačí myslet - když spravujete takový velký majetek, provozujete ho a investujete do něj, stojí to nějaké peníze, které by vám přinejmenším zpětně měl někdo dát. Stav, kdy to ČD prováděly ze svých zisků, bylo tunelování ČD v přímém přenosu a správně by na základě toho mělo být jakékoliv výběrové řízení zrušeno, protože jednoznačně jde o nerovné podmínky.
Už to tu někdo napsal - podmínky stále nejsou rovné a jakékoliv další soutěže nebo dokonce přímé zadání někomu jinému, jsou tunelováním ČD a zodpovědní by za takové jednání měli být popoháněni ku spravedlnosti.
Ale o tom nám Jančurův Ovčáček samozřejmě psát nebude. [cunik]
Lüneburger Heide
Neděle, 28. srpna 2016 - 21:26:40  
Neregistrovaný host
83.208.236.91
Nikdo tu přece netvrdí, že platby za Pendolino byly nelegitimní. Nešly ovšem z výnosů jejich provozu, ale byly na ně použity jiné finanční transfery, protože Pendolina byla trvale ztrátová, nejvýše na "černé nule" už na úrovni samotného provozního financování.
Tyto a další finance přitom nejsou vůbec zohledněny jako "platby v dřívějšku" a místo toho je místními věrozvěsty mytizováno, že ČD nechtěly na provoz vlaků Praha-Ostrava žádné peníze ani za tarifní závazek, ani za prokazatelnou ztrátu (byly tam údajně v zisku). Nechtěly, protože měly potřebné zafinancováno jinak, což ovšem neznamená, že ty druhé peníze spadly z nebe - byly také od daňových poplatníků.
Neděle, 28. srpna 2016 - 23:44:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6913
Registrován: 5-2007
Lüneburger Heide:
"odpuštění splátek za Pendolino (které maximálně vytvářelo jen tzv. provozní zisk bez započtení odpisů, pokud rovnou neprodělávalo)"

Nechcite po druhých niečo, čo sám neviete dodržať! [crazy]

Ale keď už máte takú nutkavú potrebu točiť sa na tých 12 miliardách (takých akcí bolo viac, keď furt hovoríte v množnom čísle?), tak z tých si dovolím tvrdiť, že sa nepoužila ani koruna. Netreba zabúdať, že to je následok toho, že jedna vláda zvolila koncepciu transformácie železníc nejak, a potom sa ju nejaká iná snažila úplne otočiť. A medzitým ČD do toho majektu "zo svojho" určite nejaké peniaze vrazili. Síce nedokážem posúdiť či tých 12 mld bolo viac, než koľko peňazí do toho majetku ČD vrazili a o koľko, ale keď už sme pri tých postulátoch, trúfol by som si teda na základe rôznych medializovaných prípadov, kedy sa vládnuca garnitúra tak, alebo onak priživovala na ČD jeden vysloviť: Ak niekto zariadil, aby sa ten majetok odpredal za neprimeranú sumu, tak preto, že tie peniaze nejak mali cez ČD pretiecť k nemu. Tzn. ak by si nimi ČD lepilo hospodársky výsledok za stratu, ktorú fakt na niečom vytvorilo, tak by tie peniaze už nedoputovali k adresátovi. Fakta, data sa tu jednak premleli toľkokrát že necítim potrebu, a pri Vašom štýle diskusie ani nemám chuť, Vám ich sem dávať. Pretože si ich stejnak budete vykladať po svojom, tak aby vyhovovali tej Vašej "viere"...
karel304
Pondělí, 29. srpna 2016 - 00:34:55  
Neregistrovaný host
94.112.62.194
poslal Ic540, 27. 8. 2016 16:00:33
Na Smíchově se vyklopil z koleji Regiojet. Nevíte kolik vozu vyskočilo z koleji...

Jel jsem s tím vykolejeným pak z Hl.n. (pravidelný odjezd 16:46). Přijel 50 minut zpožděný a o 3 vagóny kratší, takže personál měl dost dlouho co dělat aby někam usadil ty z chybějících vagónů. A klima zase skoro nešla. Kompenzace asi už nejsou, dřívě se v takových případech vracelo 50%.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 00:44:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3561
Registrován: 6-2008
karel304: Díky.[ok]
Slim
Pondělí, 29. srpna 2016 - 01:28:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5444
Registrován: 2-2005
Bram:
návrat sračkoidního cestování vozem B z Prahy do Ostravy za pětikilo si přejí dnes už jen totální magoři z modrého fanklubu [crazy]
No vzhledem k tomu, že nikdo jen trošku namodralý tady nepronesl výrok, z něhož by se ani velmi vzdáleně dalo na něco takového usuzovat, spíš to moc chybí těm, co takovýhle hovadiny píšou, páč to se to trefovalo do ČD...Nutno podotknout, že většině lidí bez ohledu na barvu nechybějí ani čmoudící parní lokomotivy...

Lüneburger Heide:
plátky za Pendolino musely být zaplaceny z něčeho jiného/někým jiným, když poslední byla zaplacena v listopadu 2014: http://tinyurl.com/j67zpfh, přičemž Pendolina byla celou tu dobu ve ztrátě (resp. "provozním zisku", což jsou tržby mínus přímé provozní náklady na posádku, energie a dopravní cestu, nikoli splátky úvěru

Poměrně hezky jste definoval ten provozní zisk, nedá mi to, abych nepřipomněl, že stejnou formulací se oháněli Jančura s Ondrůjem, páč jejich vlaky byly od prvního dne taky v provozním zisku. Pomiňme pro tuto diskuzi obvyklý žvást žlutých, že drahám to museli doplácet chudáci daňoví poplatníci, zatímco Jančura si to dolepil ze zisku svých letenek a busů, a vyjde nám - ejhle - úplně totéž, obě firmy si na Ostravě nedokázaly vydělat na splátky úvěrů. Přitom Jančura měl evidentně levnější vlaky, dle svých slov výrazně nižší náklady, dle svých slov obsazenost min. 80-90%, která dodnes stoupá, zatímco předražená pendolina jezdila za podnákladové ceny, byť vyšší než Jančura, a navíc prázdná. Nevím, mně z toho skoro vychází, že něco dělal blbě spíš von...nebo že by někdo v něčem kecal?

Ještě bych to doplnil velmi od boku střelenou kalkulací - 9 peršingů po 9 mega je 81 mega, 100 vozů po 10 mega je miliarda. Zaokrouhleno celkem - 1,1 miliardy vstupní investice. Pendolina se tuším, odepisovala osm let (sorry, pokud se mýlím), čili po zhruba 4 letech provozu by měl mít Jančura identicky polovinu splacenou, tzn. z tržeb by mělo po odečtení provozních nákladů zbýt cca 0,55 miliardy, které měly jít na splátky úvěrů. Připadá Vám, že zbylo? A furt Vám přijde, že pendolina jsou proti Jančurovi podnikatelný omyl?

Pro šťoury a hnidopichy - na té kalkulaci lze evidentně zpochybnit mnoho detailů, nenamáhal jsme se ani si zjišťovat ceny a počty vozů na netu. Nemá cenu se patlat v tom, jestli vy to číslo nemělo být třeba o 35 000 nižší.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Pondělí, 29. srpna 2016 - 06:30:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6203
Registrován: 4-2003
}Slim:No vzhledem k tomu, že nikdo jen trošku namodralý tady nepronesl výrok, z něhož by se ani velmi vzdáleně dalo na něco takového usuzovat, spíš to moc chybí těm, co takovýhle hovadiny píšou, páč to se to trefovalo do ČD...Nutno podotknout, že většině lidí bez ohledu na barvu nechybějí ani čmoudící parní lokomotivy...


Podívej Slimto, výchozí stav prostě byl tento: Vozem řady B z Prahy do Ostravy za pětikilo.


A odtud se začalo. ČD stejně jako RJ začaly kupovat ojetiny od OeBB (plus se zvětšil objem nákupu nových vozidel - to RJ si ve větší míře těžko může dovolit), což je z hlediska zákazníků chvályhodný počin a já jsem naprosto spokojen. Sice tady slyším nesmysly typu: Jsme popelnicí Evropy, ale já považuji vozy staré čtvrtstoletí z hlediska pohodlí rovnocenné dnešním. Ostatně naprostá většina cestujících nerozezná lehký upgrade v podobě přečalounění sedadel vozů OeBB do barev ČD od vozidla úplně nového. Zejména, je li ještě provedeno vnější přelakování vozu do barev ČD. Čili bych byl rád, aby ČD ještě další ojetiny nakoupily. Jako jejich častý (a musím říci, že i v naprosté většině případů už i spokojený) zákazník budu mít další důvod k radosti [wink].
Pondělí, 29. srpna 2016 - 06:54:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 658
Registrován: 5-2014
Bram: Jen teď nevím, odkud berete výchozí stav. Jestli rok 1980, tak máte určitě pravdu. Ale na trase Praha - Ostrava se ČD snažily dávno před Jančurou, viz například http://www.zelpage.cz/razeni05.php?dotaz=504&sekce=IC nebo http://www.zelpage.cz/razeni05.php?dotaz=506&sekce=IC ... Bohužel toto byl stav pouze trasy Praha - Ostrava a Děčín - Břeclav. Zbytek dálkových vlaků byly (a někdě stále zůstávají) před 30 lety.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 07:59:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6204
Registrován: 4-2003
BoH:Bohužel toto byl stav pouze trasy Praha - Ostrava a Děčín - Břeclav. Zbytek dálkových vlaků byly (a někdě stále zůstávají) před 30 lety.

S určitou výhradou - i na trati Praha - Ostrava a Děčín - Břeclav šlo jen o několik vlaků, bohužel.

Ovšem s příchodem, respektive hrozbou příchodu RJ a LEO a soutěžích v některých krajích, se stojaté vody rozhýbaly - najednou lze koupit ojetiny, což před dobou RJ a LEO se vždy podařilo v zárodku zastavit. Viz akce 100 ojetých vozů z Německa, kterou se zde na k-reportu dokonce zabýval nějaký článek. Opět potřeba zmínit nákup nových vozidel, dokonce ze zahraničí (motorové vozy a jednotky), když už bylo jasné že regionovy pro některé kraje nemusí být zkousnutelné, dále regio a inter pantery v počtu větším, než se určitě zvažovalo. Obdobně elefantů měla být původně maximálně padesátka a v hojném počtu by se žabotlamy proháněly v okolí Prahy ještě dnes [crazy].


Ať se to tu modrému fanklubu líbí, nebo ne, tak obnovu vozidel by ČD řešily výrazně pomaleji (ne že by jí nijak neřešily) - prostě jen to, co by opravdu již odcházelo do kytek. Už jsem to zde nejednou psal, ale pro některé zabedněné jedince to tu rád zopakuji [wink].
Pondělí, 29. srpna 2016 - 08:34:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 452
Registrován: 11-2007
To máš Brame asi pravdu
Pondělí, 29. srpna 2016 - 09:39:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 659
Registrován: 5-2014
Bram: S tím bych si nedovolil úplně souhlasit, protože vlaky vyšší kategorie (minimálně na trase Praha - Ostrava) měly modernizované vozy. Spíše byl problém v tom, že těch vlaků nebylo moc (nebyl 2 hodinový takt). Zhoršení kvality nastalo tuším kolem roku 2010, kdy ČD zavedly kvalitnější spojení Praha - Vídeň, na které neměly dostatek vozů a na linku Praha - Ostrava šly především Bee272 a Bmee248 (nebo jak ta čísla byla). Jinak linka do Německa myslím dlouho dobu byla z Bmz (Němec by nedovolil ČD poslat mu koženku) a linka Praha - Havlíčkův Brod - Brno - ... také myslím byla obsluhována slušnými vozy.

Na druhou stranu si myslím že je nezpochybnitelné, že konkurence donutila ČD k mnohem rychlejší obnově vozového parku. Vzpomeňme na nekonečnou eskapádu okolo nákupu ojetým bozů Bimz z Německa. Nyní už ČD nakupují a modernizují, co jim síly stačí. Upřímně jsem zvědavý, zda dodrží, že v průběhu roku 2017 skončí veškerý provoz béček (pokud tedy nemysleli jen koženkové verze a hadr bude jezdit vesele dál).

Ještě si myslím, že je nutné uznat zásluhu v pokroku eshopu. Od doby vstupu konkurence se prodávají místenky zdarma, možnost výběru konkrétního místa, není nutní jízdenky tisknout, dokonce už nebude nutné zadávat osobní číslo dokladu.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 09:53:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6209
Registrován: 4-2003
BoH:S tím bych si nedovolil úplně souhlasit, protože vlaky vyšší kategorie (minimálně na trase Praha - Ostrava) měly modernizované vozy. Spíše byl problém v tom, že těch vlaků nebylo moc (nebyl 2 hodinový takt).


Jenže když někde moc vlaků odpovídající kvality nebylo, tak to prostě neodpovídalo poptávce, která už nějak odrážela vývoj ve společnosti. Tady prostě byla ohromná díra na trhu a pak se nelze divit, že nějaký RJ tu díru zaplácl tam, kde tušil, že by mohl uspět.....


Na druhou stranu si myslím že je nezpochybnitelné, že konkurence donutila ČD k mnohem rychlejší obnově vozového parku. Vzpomeňme na nekonečnou eskapádu okolo nákupu ojetým bozů Bimz z Německa. Nyní už ČD nakupují a modernizují, co jim síly stačí.

Přesně tak a já jakožto v podstatě pravidelný zákazník ČD jsem za to velmi rád [wink].

Mnoho lidí z fanklubu modrých si neuvědomuje, že tento fakt velmi změnil pohled veřejnosti na ČD a tím i na železniční dopravu. Protože v podstatě vyjma spojení Praha - Ostrava (- Košice) jsou symbolem železniční dopravy pouze ČD a nikdo jiný [wink].
Pondělí, 29. srpna 2016 - 10:33:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 660
Registrován: 5-2014
Bram: S dírou na trhu naprosto souhlasím. Jen mi šlo o to tvrzení, že vozy byly nebyly. Byly, ale jen pro několik spojů [happy]
Pondělí, 29. srpna 2016 - 11:05:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 661
Registrován: 5-2014
Ještě bych rád dodal vzpomínku z (asi) roku 2008, když jsem chtěl nastoupil je večerního expresu z Prahy na Ostravu v Zábřeze v neděli večer. Šel jsem k jednim dveřím, tam jsem se nenacpal, šel jsem k druhým dveřím, tak jsem se nenacpal, šel jsem ke třetím dveřím ... abych to zkrátil. Nenacpal jsem do žádných dveří druhé třídy. Když jsem dveře otevřel, vypadl z nich zadek. Došel jsem k první třídě a z ní jsem přelezl do jídelňáku, kde se dalo dokonce i sednout (no nikdo se pro jídlo asi procpat nedokázal). Jsem rád, že tato potěšení jsou již dávnou minulostí [happy]
zlý Jančura
Pondělí, 29. srpna 2016 - 11:42:08  
Neregistrovaný host
37.188.227.144
BoH
Vy jste rád, ale tady spousta zoufalců by ráda tuto dobu zpátky. Stále tady čtu, jak Jančura zničil trasu do Ostravy.

Buď tehdy vůbec nejezdili nebo mají krátkou paměť nebo jezdili ale na režimku. Nikdo soudný nechce návrat před rokem 2011.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 12:03:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2463
Registrován: 8-2010
BoH: Tak to já jsem před konkurencí jezdil (občas) Pendolinem a byl jsem spokojen. I když ta cena byla poněkud dražší než dnes. Jinak s příchodem Jančury nastaly i v Pendolinech příjemné změny jako zásuvky, WiFi, palubní portál atd. a snížení cen za místenku. Tyhle změny byly fajn [happy]

zlý Jančura: Nevím jak ostatní, ale já si návrat před rok 2011 nepřeji [wink]
Pondělí, 29. srpna 2016 - 12:27:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 662
Registrován: 5-2014
Honza7887: No, Pendolina se mě bohužel nikdy netýkala, tak nemohu hodnotit. Osobně vidím pouze 2 drobnější negativa současné situace.

1) Nabídka se přizpůsobila poptávce. Samo o sobě je to dobré. Přes den jezdí vlaky jako metro. Nicméně došlo k osekání nerentabilních spojů.

2) Propustnost tratě Praha - ČT je již hodně na své hranici a při jakýchkoliv výlukám dochází ke značnému zpožďování dopravy.

Obě tyto věci jsou ale myslím bohatě převáženy výhodami vstupu konkurence. Možná by to chtělo zavést trochu řád, ale rozhodně konkurence železnici prospěla. Věřím, že i když je podle mě Ťok kopyto nejvyšší kategorie, tak jestli se mu podaří vytvořit slušný integrovaný systém a navíc ho prosasit, byla by to výhra pro zákazníky. Bohužel tomu moc něřím a spíše tipuji, že buď bude na každý spoj potřeba jiná jízdenka a nebo se té slíbené liberalizace ještě nějakou dobu nedočkáme.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 13:11:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6211
Registrován: 4-2003
BoH:Propustnost tratě Praha - ČT je již hodně na své hranici a při jakýchkoliv výlukám dochází ke značnému zpožďování dopravy.

Na toto je možné reagovat několika způsoby:

1) Buď trať Praha - Česká Třebová řádně zkapacitnit, tj. vybudovat druhou kolej z Velkého Oseku přes Hradec do Chocně a začít řešit větší počet kolejí dále ve směru na Třebovou, což ale asi jinak, než nějakým obchvatem okolo Vysokého Mýta a Litomyšle nepůjde.

2) Omezit přístup na SŽDC nedotovaným vlakům.

3) VRT Praha - Brno - Ostrava

Za mne tedy bod č.1, neb bod č.2 je silně antizákazniký a bod č.3 problém vyřeší jen z malé části, neb VRT povede jinudy a nestáhne tedy na sebe vše, co by bylo potřeba.
Jeho Vysost
Pondělí, 29. srpna 2016 - 13:14:40  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
Ja si tiez viem predstavit, zeby sa jizdenky dali kupit cez jeden rezervacny system, ale urcite nie som za to, aby sa natvrdo presadil aj jednotny tarif. Predsa len ma kazda linka nejake ine naklady a ani za vodu ci elektrinu neplatia ludia vsade rovnaku sumu. Tym by sa zaroven aj znizila zavislost viacerych lokalnych trati na financiach zo ziskovych trati a ten by sa dal investovat do sluzieb a nemusel by sa prelievat na lokalky.
Jeho Vysost
Pondělí, 29. srpna 2016 - 13:24:45  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
Nechapem preco je bod 1 antizakaznicky? Pretoze nebudu vsetky zastavovat v spominanych mestach? Jedna z veci, ktora mne osobne na starom Kosicanovi prekazala, tak ze z toho vlaku sa v Cesku robil posilovy spoj, teda vlak siel plny uz zo Slovenska, kde bol miestenkovy a v Cesku uz nebol, takze ludia, co sa nezmestili do posilovych vagonov sa tlacili v ulicke s ludmi, co cestovali 6-8 hodin zo Slovenska, to bola fakt kvalita cestovania za tie peniaze. Toto je dost velky problem v Cesku, ze z viacerych dialkovych vlakov sa robia spoje suplujuce lokalnu dopravu a potom ludia z Kolina jazdia do Prahy EC/Ex, pretoze sa im nechce ist osobakom, ktory ide dlhsie.To, ze sa tym zhorsuje komfort cestujucich dalej uz nikto neberie do uvahy.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 13:25:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 902
Registrován: 2-2010
Nejvíce by druhá kolej z Velkého Oseku do Chocně pomohla nákladům, protože 80 % všech nákladů jede stejně v trase Ústí-Nymburk-Kolín-Pardubice-Choceň a dále. Kdyby tam byla druhá kolej , tak se tam bez poblémů vejdou, nyní táhnout náklad přes chlumec je velmi obtížné
Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí na konci tunelu světlo.Realista vidí světla vlaku.A strojvůdce vidí tři debily na kolejích. [masinka]
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Pondělí, 29. srpna 2016 - 13:26:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 663
Registrován: 5-2014
Bram: No, napíšu tady ještě svůj laický pohled.

1) Nemyslím si, že by to bylo až tak protizákaznické, ale lepší by bylo, kdyby se podařilo vybudovat 3. kolej z Prahy až do ČT (ale to je asi nereálné). Přeci jen trať přes Hradec je dosti pomalá a její značné zrychlení by znamenalo velké investice.

2) Omezit přístup - kdyby to bylo spravedlivě, že by jednotliví dopravci dostali určité časové sloty, že by místo častějších vlaků ve špičce byli nuceni používat delší soupravy. Jasně, je to částečné omezení cestujícího, ale nemyslím si, že by bylo až tak tragické (pořád by byla obslužnost vynikající).

3) Hudba budoucnosti :/


Jeho Vysost: Pokud by někdo chtěl jet v závazku MD a tedy za státní peníze, neviděl bych nutnost akceptace tarifu jako problém. Bylo by to věcí dopravce, jestli chce soutěžit trať za těchto podmínek nebo ne.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Pondělí, 29. srpna 2016 - 13:27:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2464
Registrován: 8-2010
Jeho Vysost:
"Ja si tiez viem predstavit, zeby sa jizdenky dali kupit cez jeden rezervacny system, ale urcite nie som za to, aby sa natvrdo presadil aj jednotny tarif."

Takže lepší řešení bude, když si člověk s platnou jízdenkou bude muset nechat ujet rychlík do Mostu, protože ho provozuje GWTR nebo naopak ČD (ano, ČD zůstanou dva páry rychlíků Plzeň-Most) [crazy] ?

Navíc, kdo říká že ten jednotný tarif budete muset využívat. Komerční nabídky dopravců by měly zůstat. Za mě pokud bude existovat ta karta na poloviční slevu u všech dopravců tak si ji koupím a pak už nebudu dopravce řešit.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 13:32:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6212
Registrován: 4-2003
Jeho vysost:potom ludia z Kolina jazdia do Prahy EC/Ex, pretoze sa im nechce ist osobakom, ktory ide dlhsie.


Já se těm lidem ani nedivím a jejich chování je zcela správné. Pokud jedu z Kolína do Prahy, osobáku se zcela logicky vyhnu, nemám zájem jet osobákem výrazně déle, než rychlými vlaky.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 13:33:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6917
Registrován: 5-2007
BoH: Trať cez Hradec ide až na úsek z Borohrádku do Chocne veľmi priaznivým terénom a takisto pomerne priaznivým územím, čo do zastavanosti. Dokonca si trúfam povedať, že náklady na zdvojkoľajnenie a modernizáciu na rýchlosť 160km/h by boli nižšíe, než na tretiu koľaj v úseku Poříčany - Choceň.
unitarif
Pondělí, 29. srpna 2016 - 13:50:56  
Neregistrovaný host
212.24.156.107
Navíc, kdo říká že ten jednotný tarif budete muset využívat. Komerční nabídky dopravců by měly zůstat. Za mě pokud bude existovat ta karta na poloviční slevu u všech dopravců tak si ji koupím a pak už nebudu dopravce řešit.

Určitě by stačil nějaký agregátor nabídek. Klidně ala IDOS, pokud tam budou všichni dopravci.

V sobotu před polednem jsem potřeboval z Olomouce do Prahy.
Leoš chtěl 380 za economy, řekl jsem sorry. Volba byla na ČD za 5 minut a RJ za 25.
Jel jsem s "národním" za 220,-, žluťák za (120/215/260 kč)
Tohle kdyby bylo někde na webu/panelech v hale agregováno by snad pomohlo při vhodné masivní propagaci.
Ale je to okrajový problém, aspoň jsem měl trochu pohybu pobíháním po hale.

Unitární "karta na poloviční slevu", těžko vyřeší problém cena/výkon neb bude asi blíže k Leovi v podobném případě.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 13:52:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6213
Registrován: 4-2003
BoH:Omezit přístup - kdyby to bylo spravedlivě, že by jednotliví dopravci dostali určité časové sloty, že by místo častějších vlaků ve špičce byli nuceni používat delší soupravy.


Tohle by byla nejspíš trefa jinam, než do žlutého, ten ty soupravy mívá nejdelší..........
Bkp
Pondělí, 29. srpna 2016 - 14:01:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7447
Registrován: 8-2003
No, pro nákladní dopravu trať pro maximální rychlost 100 - 120 km/h stačí a to úseku Velký Osek - Choceň bude splňovat. Teď jen, aby SŽDC zrychlila tempo přípravy.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Pondělí, 29. srpna 2016 - 14:44:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5834
Registrován: 5-2002
Bram: 2) Omezit přístup na SŽDC nedotovaným vlakům.


Asi právě naopak, ne?

Jinak si po hlavním koridoru ve strategickém směru jednou pojede 810 s pár lidma, podruhý 3vz osobák, potřetí 4vz manipulák a bude po kapacitě... Smysl třeba rychlíků do Luhačovic nechápu dodnes, proč je snaha o dva tři přímé vlaky za den, když by za ty samé peníze mohl být přípoj z uzlové stanice třeba po hodině... A pak na jiných tratích "nejsou" peníze a poslední rychlík jede v 7 večer, osobák ve čtyři...
Jeho Vysost
Pondělí, 29. srpna 2016 - 14:54:56  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
BoH: Pokial by MD zohladnilo pre kazdu trat rozdielne naklady a podla toho si urcilo vysku kompenzacie, tak nevidim problem, zeby existoval aj jednotny tarif. Treba ale pocitat aj dalsie naklady- mzdy,vymenu suprav za nove atd. Niektore veci by si ale mohol urcit objednavatel sam.
Honza7887: Je tazke mat na trati jednotny tarif, ked povedzme CD poslu na vlak supravu s loko a GTWR jednotku, jeden bude mat len pruvdociho a druhy kontrolora na kazdej stanici, CD vymeni supravu raz za 40 rokov a GTWR raz za 30 atd.

Bram: Toto spravanie vobec nie je spravne, pretoze namiesto nejakeho Sp, ktory by pobral frekvenciu sa tito ludia nahrnu do EC, kde obsadia miesta, miestenkari ich potom vyhadzuju, pricom sa stazuju, ze nemaju kam, lebo vo vlaku su ludia s vacsou batozinou atd. Preto by to malo fungovat systemom, ze ak chce niekto EC z Prahy do Kolina, tak si priplati nejaku sumu za rychlejsie spojenie.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 15:00:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2465
Registrován: 8-2010
unitarif:
"Určitě by stačil nějaký agregátor nabídek. Klidně ala IDOS, pokud tam budou všichni dopravci. "

Taková věc by byla fajn, ale vůbec to neřeší denní dojíždění na traťové jízdenky atd. Navíc předpokládám, že na trati Praha-Ostrava tento tarif asi skutečně nebude mít využití (tyhle spoje si pojedou svoje v komerčním režimu), ale třeba Ústí n. Labem-Praha (kde se má soutěžit o rychlíky) už ano (možnost využít na jednu jízdenku jak rychlíky provozované kýmkoliv tak i EC provozované ČD).
Jeho Vysost
Pondělí, 29. srpna 2016 - 15:14:17  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
U tych EC by som ale pridal nutnost nejakej kapacity. Predsa len nie je cielom, aby pracujuci dochadzujuci z Usti do Prahy sa tlacili do vlaku, ktory ide plny uz z Nemecka a do Prahy sa nevyprazdni.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 15:27:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 664
Registrován: 5-2014
Asdf: Osobně tu oblast neznám, takže Vám žádnou reakci k tomu nedám [happy]

Bram: Já se ani do žádného dopravce nyní strefovat nechci [happy] Jen rozmýšlím nad možnostmi, jak ulehčit trati [happy]

Jeho Vysost: Treba ale pocitat aj dalsie naklady- mzdy,vymenu suprav za nove atd.
To máte samozřejmě pravdu, ale s tím musí firma kalkulovat již pří výpočtu předložené částky ve výběrovým řízení zadaným MD. Pokud předloží nejnižší cenu, vyhraje a bude obsluhovat danou linku. Ale nemůže se vymlouvat, že si spočítala špatně náklady.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Jeho Vysost
Pondělí, 29. srpna 2016 - 15:33:49  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
To samozrejme, ale najnizsiu cenu by som stale nepovazoval za najlepsiu, aj ked to teraz viacere organizacie kvoli zakonu o verejnom obstaravani musia robit. Vsetko je to o spravne napisanon vyberovom konani a naslednej kontrole, ci to dany dopravca dodrziava.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 16:12:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 11-2009
http://www.pluska.sk/spravy/ekonomika/expert-dopravu-povedal-plne -usta-slovaci-nechutne-vas-oklamali.html
Bkp
Pondělí, 29. srpna 2016 - 17:33:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7449
Registrován: 8-2003
No to je skandál, zdražení z 9 € na 12 €. Na první dobrou sednu ke obchodu ZSSK a vidím, jejich běžná cena je 18,60. Kdybych měl jejich škrabku, tak - 25 %. Ano, pokud si vyberu vlak ve špičce, zaplatím u Regiojetu víc, i když i Regiojet nabízí slevový program, ale ten na rozdíl od ZSSK karty není pro šotouše argument. Takže ti, kteří cestují prakticky výhradně ve špičce si připlatí, ostatní jsou v plusu.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Pondělí, 29. srpna 2016 - 17:35:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2466
Registrován: 8-2010
http://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/potvrdene-zssk-sa-pri-ic-vl akoch-nespravala-predatorsky.html
PPP
Pondělí, 29. srpna 2016 - 17:40:17  
Neregistrovaný host
109.81.211.22
Tady pro ty co by se chtěli podívat na historické ceny IC ZSSK např. z 1.9.2012 před příchodem RJ
Bkp
Pondělí, 29. srpna 2016 - 18:20:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7450
Registrován: 8-2003
PPP:
Super![ok]
Takže před čtyřma rokama se nešlo pro obyčejného cestujícího z Bratislavy do Košic dostat pod 20 €, zatímco dneska jezdí buď ve špičce na 21,50 €, nebo mimo špičku za cca 12 €...
Láme mi to srdce, jak Radim slovenské cestující přímo vykořisťuje...[proud]
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Jeho Vysost
Pondělí, 29. srpna 2016 - 18:39:55  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
Hlavne nejake genia napadlo spripojovat IC s ostravskymi Ex, ktore vtedy meskali a pripoje neboli garantovane. Takze clovek si mohol k cestovnemu priplatit 5 eur a hrat loteriu, ci to stihne alebo nie a viackrat sa stalo, ze ludom IC uslo pred nosom a potom uz len cakat na 613 aspon do Popradu alebo az Zemplin dalej na vychod. Dalsou skvelou vecou bolo na IC neustale pchat nove vozne, pricom stare boli uplne v pohode a presuvat ich na rychliky. Potom samozrejme, ze IC boli neustale uctovne v strate.[zadnice]
Lüneburger Heide
Pondělí, 29. srpna 2016 - 19:10:06  
Neregistrovaný host
83.208.236.91
Asdf:
nutkavú potrebu točiť sa na tých 12 miliardách (takých akcí bolo viac, keď furt hovoríte v množnom čísle?)
12 miliard není nutkavá potřeba, jen jeden z příkladů více takových akcí.
tak z tých si dovolím tvrdiť, že sa nepoužila ani koruna
Během tří let (2008 - 2011) použito z těch 12 cca 4 miliardy na splátky jiných dluhů a cca 1 miliarda na mzdy v rozporu s tím, na co byly peníze původně určeny: http://tinyurl.com/hucbs63. Nemluvě přitom o faktu, že i ten zbytek způsobil Českým drahám výhodu před konkurencí; opravdu se nemusely hrdlit o desítky miliónů tarifního závazku, když dostávaly "jen tak" stovky miliónů a miliardy, kdykoli si řekly, stačilo pro to vymyslet dostatečně věrohodný důvod.
Fakta, data sa tu jednak premleli toľkokrát že necítim potrebu
Pokud by se tu opravdu přemlely tolikrát (a měly nějakou důvěryhodnost a relevanci), tak byste nastřelil jediný odkaz a měl byste vystaráno. Místo toho se kroutíte, odvádíte pozornost, mlžíte, odpovídáte na něco jiného, předkládáte teze své víry.
BTW, s ostatními věrozvěsty se střídáte na směny, nebo vždy, kdy je předchůdce argumentačně v koncích?

Slim:
"se oháněli Jančura s Ondrůjem" - "Jančura si to dolepil" - "Jančura měl" - "něco dělal blbě spíš von" - "by měl mít Jančura"
Velmi pravděpodobně máte se jménem "Jančura" nějaký problém, nicméně pro ty intelektuálně v úplně levé části Gaussovy křivky zopakuji svou otázku potřetí: "To jsem se chtěl zeptat, protože vy to očividně víte: kolik byla platba za tuto trať v dřívější době? (Mám na mysli veškeré dotace, i ty bokem např. https://tinyurl.com/jo663tk, ne jenom píár žvásty o neinkasování kompenzace tarifního závazku.)"
Jak se zdá, je to nejen řečnická otázka, ale zároveň otázka na to, čím se oháněl, co si dolepil a jak něco dělal "Jančura". Takhle to tu funguje pořád?
galuska
Pondělí, 29. srpna 2016 - 19:28:00  
Neregistrovaný host
37.188.235.219
Vlakous: "Predseda Inštitútu verejnej dopravy vo Zvolene Marek Modranský" - proboha, co je to za kokota ze samozvaného dvoučlenného "institutu"? Tomuhle popřávají Slováci sluchu?
(Po malé rešerši - cyklozmrd ("udržitelná mobilita ve městech"), bojovník proti IAD, bojovník proti soukromým dopravcům, nepřekvapivě banskobystrický exponent Ficova Smeru... no nějaký takový profil se dal čekat, prostě bolševik a sociální inženýr.)
Pondělí, 29. srpna 2016 - 21:43:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10508
Registrován: 5-2004
"Buď tehdy vůbec nejezdili nebo mají krátkou paměť nebo jezdili ale na režimku"

Já na Ostravsko jezdil někdy od roku 1985. A jelikož služebně tak nikoli pá/ne resp. když takto tak proti srsti. A nebylo žádnou výjimkou mít pro sebe kupé i ve dvojce. Celkem v kterýchkoli časech.

A nějak kol roku 2007 třeba jezdil ranní Ex/IC nebo co to bylo z Prahy se slovenskou soupravou A(p)eer, B(p)eer. Což tedy fakt hrůza nebyla.

Takže laskavě nezevšeobecňujte své zkušenosti z dojíždění na učňáky...
lobotomie
Pondělí, 29. srpna 2016 - 22:34:51  
Neregistrovaný host
37.187.147.158
nějak kol roku 2007 třeba jezdil ranní Ex/IC nebo co to bylo z Prahy se slovenskou soupravou A(p)eer, B(p)eer
IC Jan Perner. Šedesát korun příplatku za "vyšší kvalitu", žádný standard. Takže se jezdilo spíš Vsacanem (A151, B249, BDbmrsee), Bečvou (A151, B249, BDbmrsee, WR), Šohajem (A151, B249, BDbmrsee, WR). Prostě koženkové království. To byl průměr, ne pár Beer-ů na Galánu (výstavka je putovní).
100 Bimz-ů od DB (IR-vlaky) zamítnuto někdy v té době. Tak si byli soudruzi od ČD jisti, že jim monopol vydrží navěky.
Akorát je otázkou, kdo zevšeobecňuje.
lobotomikovi
Pondělí, 29. srpna 2016 - 22:51:18  
Neregistrovaný host
31.220.15.70
Šedesát korun příplatku za "vyšší kvalitu"

A ti co neměli lobotomii, jezdili na KMB... [wink]

Nějak nám tu vymytý mozečku zapomínáš dodat jednu podstatnou věc. Žádní soudruzi nezrušili nákup jen tak, ale ale do výběrka se přihlásili dva zájemci, kteří předložili dvě nabídky: Jedna nesplňovala zadání a druhá téměř dvojnásobně překračovala cenový limit. Proto bylo VŘ zrušeno. Kdyby se koupila první verze, tak tu pár vymytých mozečků dnes vykřikuje něco o tom, že ti blbci koupili něco, co se pak muselo draze předělávat v případě volby číslo dvě by pak ti samí vyřvávali, že to bylo drahé.
Slim
Pondělí, 29. srpna 2016 - 23:03:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5445
Registrován: 2-2005
Lüneburger:
Velmi pravděpodobně máte se jménem "Jančura" nějaký problém
Vono se jeho jméno nesmí vyslovit? Jestli jste to nezaregistroval, tak o něm je celá tahle místnost. A nemáte Vy teda čistě náhodou podobný problém se jménem ČD?

To jsem se chtěl zeptat, protože vy to očividně víte: kolik byla platba za tuto trať v dřívější době?

A to usuzujete z čeho? Z toho, že jsem tady napsal nějakou verzi k tomu Vašemu příběhu (který byste mimochodem taky měl se ctí Mirka Dušína napsat až pokud byste tu skutečnou výši dotace znal), o které jsem sám napsal, že to je hypotéza? Takže naviděnou v té levé krajní části Gaussovy křivky.
Slim
Pondělí, 29. srpna 2016 - 23:13:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5446
Registrován: 2-2005
Bram:
s příchodem, respektive hrozbou příchodu RJ a LEO a soutěžích v některých krajích, se stojaté vody rozhýbaly - najednou lze koupit ojetiny, což před dobou RJ a LEO se vždy podařilo v zárodku zastavit...... potřeba zmínit nákup nových vozidel, dokonce ze zahraničí...dále regio a inter pantery v počtu větším, než se určitě zvažovalo... Obdobně elefantů měla být původně maximálně padesátka a v hojném počtu by se žabotlamy proháněly v okolí Prahy ještě dnes

NO tohle je fakt intelektuální výron par excellence... Ty vlaky se totiž kupujou za peníze, víš? A ty peníze si tahle doprava nevydělá takový, aby si to mohla dovolit. Čili někdo musel rozhodnout, že do toho ČD půjde, a někdo musel ty prachy dát. A že tohle fakt nebyl Jančura, na to vezmi jed. A že by sis stát pustil na koleje konkurenta a současně si řekl - "doprdele, musíme do toho teď honem nastrkat prachy, ať mu to zkomplikujeme...??"
Kdyby totiž tenhle blábol platil, buď by na koleje Jančuru vůbec nepustili nebo by se prostě na státní dráhu vyprdli a nechali to celý rozfrcat.

Mimochodem - jak se slučuje Tvůj pind (jistě vyfutrovaný fakty, jak zde požaduje Lüneburger, tedy aspoň od modrých), že nákup ojetých vozů se před Jančurou vždycky podařilo zastavit, s obvyklým tvrzením žlutých, že každá takováhle investice slouží jen k tomu, aby si někdo namastil kapsu? Někomu tak moc záleželo na tom, aby lidi jezdili furt postaru, že oželel i vlastní prachy? Ostatně obdobnou logiku používáš i v blábolu zatuhlé myšlení lze vysledovat u vedení dopravních podniků nejen v Praze - dlouhá léta se bojovali proti klimatizaci v tramvajích a autobusech, nakonec v Praze došlo ke kapitulaci a klimatizace se instaluje. Kdo byl tak strašnej odpůrce klimatizace a proč? Nebyl to náhodou účetní, kterej spočítal, kolik její nákup a hlavně provoz stojí? Nebo sem hodíš houf linků na tvrdá fakta, případně seznam bojovníků proti klimatizaci v tramvajích?

Podobná logika jako kdyby Ti dal někdo ve vlaku ukradl kufr a Ty sis příště vzal batoh, protože kufry se ve vlacích kradou.

Podívej Slimto, výchozí stav prostě byl tento: Vozem řady B z Prahy do Ostravy za pětikilo.

Výchozí stav čeho? reaguju na Tvůj výrok návrat sračkoidního cestování vozem B z Prahy do Ostravy za pětikilo si přejí dnes už jen totální magoři z modrého fanklubu
Hoď sem seznam těch magorů, jistě tady mají někde hnízdo...jinak to vypadá, že jsi v koncích s argumentací, pokud se do Tvých výroků trošku zavrtá..



(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Pondělí, 29. srpna 2016 - 23:48:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3564
Registrován: 6-2008
galuska: 29.8.2016 19:28...[ok]

Dovolil bych si odpíchnout jeden komentář z pod článku...

Stlacil cenu oproti povodnym 25 Eur dole. Ked bude stat listok 18,50, este stale dodrzal slub. Lenze Slovac je uz raz taka, viem o com hovorim, robim v cestovnom ruchu, najradsej by byvali v Hiltone, vozili sa v Bentley, pili najdrahsie sampanske na 107. poschodi mrakodrapu v Dubaji ale zaplatit, teda vacsina z nich by si rada nechala za to zaplatit, su ochotní za 1* hostel, cestovanie rebrinakom a pohar doma vypalenej lavorovice v zasmradnutej polozvalenej krcme.

Jsem chvíli dumal co napsat na ty odkazy a posměchy. No zvolil jsem po přečtení článku a komentářů výše uvedené...
Pondělí, 29. srpna 2016 - 23:59:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8442
Registrován: 12-2009
Ohlovi by prospělo místo vzpomínání pravidelné dojíždění osobákama na trati 323
Ony tam jezdí na rychlících B? O tom byla řeč.[wink]

Na osobácích tam jezdí přibližně soupravy půl napůl s vozy Bdtn a Bdtee. To píšu pro případ, že by se srovnávaly vozy při osobní vlaky a ne rychlíky.
Neznamy
Úterý, 30. srpna 2016 - 08:21:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 613
Registrován: 1-2005
Včera RJ 1011 odjížděl s Pardubic s otevřenými dveřmi u posledního vozu. Na to, kolik slepic kolem vlaku stojí a podílí se na tý frašce zvané "výprava vlaku", je to docela umění. [crazy]

Ale jasně, lidi vlastně vypadávají jen z vlaků ČD. [kladivo]
Úterý, 30. srpna 2016 - 09:46:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 1-2009
[masinka]Slečna Dominika napísala na sociálnu sieť Regiojet Nikdy viac regiojetom...karatstofa idem z Prahy vlak odchadzat o 21:46 stala som na platforme uz na 36 a vlak mal 30 min meskanie uz na stanici je toto normalne ??? Nesplachuju zachody,nesvieti svetlo a co je "najlepsie" ZIADNA KLIMA!!!! Je to na zblaznenie

Akčné ceny na www.cd.cz Prahy na Liptov a do Tatier za 276 CZK mohli ČD pripraviť už od 1.6.
karatstofa
Úterý, 30. srpna 2016 - 10:34:33  
Neregistrovaný host
159.203.205.64
Třicet minut meškání, no kde by se jí to na Slovensku dřív stalo. Fakt karatstofa.
Úterý, 30. srpna 2016 - 10:45:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1492
Registrován: 1-2009
...mohla si to opraviť,čo napísala[wink]
Jeho Vysost
Úterý, 30. srpna 2016 - 11:25:35  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
Cele je to somarina, 10 min pred odchodom urcite nebolo vypisane nastupistie, lozka a lehatka maju prepady a svetla su obcas vypnute, ked clovek pride do kupe. A klima tam nie je to je pravda, ale lozka aj lehatka maju stahovacie okna, takze staci na chvilu pootvorit a hned je prijemnejsie v kupe.
Prilepy: Zajtra chcem do Tatier 552-1275czk u CD 280-600czk u RJ...