Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 16. 11. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 16. 11. 2016

dolů
   autor příspěvek
Viribus Unitis
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 11:29:40  
Neregistrovaný host
89.111.99.35
Ještě jednou pro debily (a zvláště BoH):
Kompenzace za státem nařízené slevy je po mnoha odkladech tohoto státu vynuceno EU. Platit mělo ihned po vstupu do EU. Ale soukromníci si počkali pěkně dlouho (hlavně bus, že).
Spoje vedené v ZVS a je jedno v čí objednávce (MD, kraj) mají již tuto položku přímo v zadání. Spoje komerční jí zpětně dostávají přes aplikaci CHAPSu.
Protože ČernáDíra má absolutní většinu spojů v ZVS a jen minimum má na komerční riziko, je pravděpodobné, že v celkovém součtu proplacených slev budou v tabulce dopravců zaostávat i za středně velkými bus dopravci.
Problém degenerátů z nábřeží totiž zní tarif. Každý, kdo umí s chytrým telefonem, pojede s čímkoliv jiným, jen ne s ČernouDírou.
A kničení režimkářů k trati 160: kecy, kecy a zase jenom kecy. Rozhodnout se budou muset jen lidé jedoucí do Kaznějova, Plas a Žihlí - a tam v pohledu do jízdního řádu jaksi zvítězí použití R, tj. GWT.
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 11:40:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 552
Registrován: 9-2012
Garfield: A ty se divíš, že je nedostatek personálu. Už to není ta mala firma co tady byla před 5 lety. Ti co u RJ pracovali řeknmou svým známým jaká to je pakárna a ti to řeknou dalším. Není divu, že na 9 vozu se někdy poštěstí jet s 4 stew. Ale kdo chce kam pomožme mu tam. Od nového GVD se beztak budou všichni stew rvát do Blavy a Brna bo to bude nová linka a na vnitro, Košice a Martin bude jezdit vlakoš a fíra...
Virus Bacilus
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 11:42:38  
Neregistrovaný host
107.170.174.130
i{Každý, kdo umí s chytrým telefonem, pojede s čímkoliv jiným, jen ne s ČernouDírou.}

Aplikace MůjVlak (která překoná i aplikace Lea nebo RJ) ti asi nic neříká co?

A kničení režimkářů k trati 160: kecy, kecy a zase jenom kecy. Rozhodnout se budou muset jen lidé jedoucí do Kaznějova, Plas a Žihlí - a tam v pohledu do jízdního řádu jaksi zvítězí použití R, tj. GWT

Kdyby ses ty debile podíval do toho jízdního řádu pořádně tak zjistíš, že dva páry rychlíků zůstanou i nadále ČD. Ale to bychom od člověka co přivedl na buben už X dopravců chtěli moc co?
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 11:56:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 840
Registrován: 5-2014
Tak přemýšlím, jestli má smysl na toho ubožáka reagovat. Zřejmě nemá, protože si mele jen to svoje, i když ostatní mluví úplně o něčem jiném. Ne, s ubožáky se nemá cenu hádat, takže jakobych nic neřekl.
Viribus Unitis
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 13:56:50  
Neregistrovaný host
89.111.99.35
Kriplus:
Tý jo, kolik je v NY? V čas příspěvku před 7 nebo 8?

BoH:
Copak? Nevíš, co odpovědět, když Tě, milý leváku, někdo načapá při otevřené lži [nene]? Holt si zvykej [rofl], tyhle zdroje jsou veřejné - a že něco neznáš a obracíš to v blbost a upozornění na to se Ti nelíbí, tomu rozumím. Ale nemám rád levácké degeneráty. A na Tebe si teď trochu posvítím, protože patříš mezi největší překrucovatele a lháře. [jidlo]
Jeho Vysost
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 14:25:05  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Mňa by zaujimalo, v čom je tá aplikácia muj vlak lepšia ako LE či RJ? Áno viem si zistiť nastupistie, ale na druhej strane si trebars listok dnes na EN445 nekupim, takisto študent má smolu a musí do pokladne s preukazmi a takych nedostupných kombinácii tam bude určite viac. To trebars u LE či RJ nehrozí.
Čo sa týka kompenzácií, zrejme nemá cenu viac k tomu písať, ono železničiari nechápali, prečo majú ľudia problém s peciatkovanim spiatocnych lístkov, prečo ludia delia lístky cez hranice, preco nemajú všetky podmienky jasne uvedené už pri nákupe listka a ďalšie veci. Teraz je potrebné veriť, že RJ dostane kapacitu na trati a dali sme tu CD množstvo nápoveda, ako môžu dokázať, že im na zákazníkoch záleží.
Hradec
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 16:05:26  
Neregistrovaný host
212.158.158.178
Nesni - Přesun vozů z Praha-Ostrava na Praha-Brno bych navíc hodnotil jako přiznání malé obsazenosti vlaků.
Ba naopak, zvýšíme zisk. Bude dřív vyprodáno a bude možnost zvednout ceny.
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 16:20:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 842
Registrován: 5-2014
Viribus Unitis: No já nevím, co napsat, protože jsi ubožák, co neumí ani číst a píše vždy o něčem, o čem druhý nikdy nemluvil. A to je vždy. Když to řeknu otevřeně, tak jsi zabedněný.
Jan262
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 17:14:33  
Neregistrovaný host
89.103.126.146
Jeho Vysost: takisto študent má smolu a musí do pokladne s preukazmi
Přes aplikací Můj vlak jde koupit i studentské jízdné
Mimochodem ani rj ani le (který oficiálně podporovanou aplikaci už nemá) nemají ve své aplikaci zpoždění a mimořádnosti.
Jeho Vysost
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 17:23:55  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Tak možno na vnútroštátnom úseku, ale ako píšem, na medzinárodnom mi to nevie ponúknuť ani takú základnú zľavu ako zakovsky prukaz plus In25 railplus. RJ mimoriadnost aj meškania na stránke má, sú tam české aj slovenske spoje plus mimoriadnost sú hneď pod ponukou a výluky na človeka vyskočia pri nákupe. Takze RJ>muj vlak od CD
Nesni
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 20:57:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1175
Registrován: 6-2014
Mirek_Zv.:
"Vy byste si jistě 6 měsíců předem koupil 7 nových vlaků a lokomotiv, když v prostředí korupce a protekce nemáte jistotu ani 14 dní před novým jízdním řádem, jestli budete zvyšovat provoz o +50% nebo nebudete."
Podle mého názoru se věc stala trochu jinak: nejistota provozu vyplývá z vlastního rozhodnutí žluté firmy. Vstup na linku Praha-Brno se od začátku nese ve znamení konfrontace. Proč si Regiojet nemohl požádat o trasy v jiných časech? Porovnejte si dva mediální obrazy:
- Regiojet vstupuje na linku Praha-Brno
- Ošklivý státní moloch podal 4 žaloby, aby zabránil nástupu konkurence na linku, a dokonce je kvůli tomu ochoten vytvářet ztrátu hrazenou daňovým poplatníkem.
K Jančurovu stylu mi víc pasuje ten druhý, a proto se domnívám, že již od začátku počítal se vznikem problémů a střetů, které mu mediálně pomohou. Vše má navíc dobře právně ošetřeno a pravděpodobnost přidělení slotů je vysoká. Bonusem oproti obrazu č. 1 je také zrušení dvou konkurenčních spojů.
Jeho Vysost
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 21:13:09  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Asi preto, zeby mu potom nevychádzali obehy? Preto, že keď by zobral slot napr o 22 z Prahy, tak by najskôr 8 voznov nevypredal? A kto mu potom zaplatí tie straty, keď mu bude súprava niekde stáť? Ono RJ má zase aj nejaké záväzky voči bankám, ktoré musí splácať a ne treba zarobiť. Je tak logické, že si najskôr spočíta, ako mu to vynesie čo najviac peňazí a podľa toho si požiada o sloty. Je blbé obviňovať celé CD, skôr v zalobach majú prsty odborári a podobne pijavice, ktoré nedokážu pochopiť, že ak by CD ten stvorvozovy hrackarsky vláčik posunuli trebars na 21:30 z Prahy, tak by reálne mohli zarobiť viac ako teraz s tym expresov, čo jazdi prázdny. Ono zase nejaka menšia strata firmu ako CD bolieť nebude, RJ by to už mohlo stáť celú divíziu železníc.
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 21:27:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1348
Registrován: 8-2010
ad Nesni, Jeho Vysost:

....pravděpodobnost přidělení slotů...
...zobral slot...


Já už nějako na ty sloty začínám být nějako alergický, sloty jsou tak maximálně někde na letišti, ale na železnici je, vždycky byl a snad - do konce točení se Země kolem své osy a kolem Slunce - oficiální pojem trasa (= path). A trasa je - laicky řečeno - lomená čára v listu GVD, která reprezentuje čelo vlaku.
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 21:45:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2683
Registrován: 8-2010
Viribus Unitis:
"Ale nemám rád levácké degeneráty. A na Tebe si teď trochu posvítím, protože patříš mezi největší překrucovatele a lháře. [jidlo]"

Říká překrucovatel a lhář [proud][biggrin][lol][crazy] Nejlepší vtip tohoto měsíce [ok]
žlutý anděl
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 22:38:41  
Neregistrovaný host
46.135.75.16
Virajbus to si okoukal od Zrzka? Ten také vyhrožuje lidem. Šmejd, šmejdovi.
Křivi
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 23:10:01  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Paul red air: Oni ten slot možná odvozují od "slot machine". Prostě je to s tím Brnem loterie.[happy] Akorát je ten automat drobet cinklej.

Jinak každý, kdo trochu ví, vo co go v konstrukci grafikonu, pochopitelně říká trasa. "Slot" celkem spolehlivě slouží k rychlé identifikaci pseudoodborníků. Jazykově to až taková blbost není, "slot" není jen "okénko" na letišti, znamená to i "štěrbina", tedy při troše fantazie nějaká díra mezi ostatními vlaky na příslušném úseku, takže vlastně trasa.

Přesto bych prosil znalce typu Jeho Výsost, aby z identifikačních důvodů nadále používali termín slot [happy]
Nesni
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 23:36:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1177
Registrován: 6-2014
Paul_red_adair:
"oficiální pojem trasa (= path)"
Použil jsem jednou "trasa", jednou "slot". Snad se tím můj příspěvek nestal zmatečným. Na druhou stranu je potřeba si zvykat na novou terminologii žlutých železničářů: vlakvedoucí = teamleader, atd.
Jeho Vysost:
"Asi preto, zeby mu potom nevychádzali obehy? Preto, že keď by zobral slot napr o 22 z Prahy"
Proč zrovna ve 22:00 hodin? Mohl jet o 15 minut dřív nebo později než ČD.
Křivi
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 23:40:37  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Čtyřvozové klasiky do Komárna mají FB RJ pozitivní ohlasy, dodržování jízdního řádu už méně pozitivní. Reakce RJ na stížnost:


"RegioJet SK Dobrý deň, Zdenka. Meškanie vlaku bolo zavinené prekračovaním jazdných dôb, ktoré bolo spôsobené mimoriadnym nasadením súpravy so štyrmi klasickými vozňami a motorovou lokomotívou. Od zajtra bude táto mimoriadna súprava radená na iných vlakov a ranné meškanie by sa tým malo eliminovať. Príjmite však naše ospravedlnenie za komplikácie, ktoré Vám v dôsledku meškania vznikli. Ďakujeme za pochopenie. Želáme príjemný zvyšok dňa. Katarína, Tím RJ"

Lze interpretovat: Váš vlak už pozdit nebudeme, zpozdíme jiné vlaky. Příjemný zbytek života. Vytřete si Tím RJ[happy]

Poznámky:
1. Dělat si [zadnice] z namachrovaného RJ je mým koníčkem, jinak pochopitelně mám pro složitou situaci s nedostatkem souprav pochopení
2. Tento příspěvek nese věcnou informaci, že klasika t.č. nestíhá
Úterý, 15. listopadu 2016 - 09:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1350
Registrován: 8-2010
"Slot" celkem spolehlivě slouží k rychlé identifikaci pseudoodborníků.

Souhlasím, právě proto jsem byl překvapen, že ten pojem požíval v nedělních OVM první náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček.[coze]. Já jsem původně myslel, že mluví o letecké dopravě a až pak jsem zjistil, že se naklonoval do řídícího výboru ČD nebo kam...[biggrin][proud]. Každopádně svým projevem plně potvrdil tu Vaši definici pseudoodborníka...[angry]

(Příspěvek byl editován uživatelem Paul_red_adair.)
Patočka Václav
Úterý, 15. listopadu 2016 - 09:25:10  
Neregistrovaný host
90.178.165.160
Pánové, co kdyby RJ jezdil do Brna Přes Havlíčkův Brod a byl by klid.
Úterý, 15. listopadu 2016 - 09:36:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6541
Registrován: 4-2003
Použil jsem jednou "trasa", jednou "slot". Snad se tím můj příspěvek nestal zmatečným. Na druhou stranu je potřeba si zvykat na novou terminologii žlutých železničářů: vlakvedoucí = teamleader, atd. ..roto jsem byl překvapen, že ten pojem požíval v nedělních OVM první náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček

Proč by měl někdo v televizi mluvit extrémně specifickým drážním ptedype, jemuž většina lidí (pohybující se v mnohem pružnějším prostředí) NErozumí??

Pod pojmem "vlakvedoucí" si většina laiků představuje toho pána, co sedí na lokomotivě a vede vlak (držením se za ten volant).

Pod pojmem "trasa" i většina laiků představuje trasování trati.

potvrdil tu Vaši definici pseudoodborníka.


Náměstek ministra nemůsí bejt nutně odborník na všechno, ale musí mít pod sebou dobře řízený odborníky. Mně by tedy spíš trápilo, kde je vezme, když jim stát dává na nejbližích X let perspektivu platu skladníka v Lidlu v extrémně vyžilém prostředí budovy na pobřeží.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Jeho Vysost
Úterý, 15. listopadu 2016 - 10:25:40  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Nesni, o 15 minút by to opet bylo v konfliktu s vlakem CD.
Úterý, 15. listopadu 2016 - 10:30:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10655
Registrován: 5-2004
"Pod pojmem "vlakvedoucí" si většina laiků představuje toho pána, co sedí na lokomotivě a vede vlak (držením se za ten volant)"

Nezaměňovat laiky za blbce. Naprostá většina laiků ví že to je strojvedoucí, případně mašinfíra ten co sedí "tam úplně vepředu". Samozřejmě se najdou výjimky typu "kráva má barvu fialovou"....
Úterý, 15. listopadu 2016 - 10:48:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 845
Registrován: 5-2014
Petr_vlček: Myslím, že máte příliš pozitivní smýšlení o "moodlech" [happy] ... Zkuste někoho v rodině, kdo se zajímá o vlaky jen z pohledu toho, "kdy to jede", se zeptat, co to je vlakvedoucí. Myslím, že uspějete tak u 10 %. Když se zeptáte ještě na rozdíl vlakvedoucí a strojvedoucí, možná to poté trkne tak 50 % lidí (a to možná přeháním) [happy]
Majkl007
Úterý, 15. listopadu 2016 - 11:59:41  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
"Pod pojmem "vlakvedoucí" si většina laiků představuje...
Pod pojmem "trasa" i většina laiků představuje..."


A co si většina laiků představuje pod pojmem "slot"? [uhoh]
Úterý, 15. listopadu 2016 - 12:05:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10656
Registrován: 5-2004
Tak právěže kolem sebe mám "čisté uživatele". Asi ale nějaký divný neb se zajímaj občas i o jiný než "kde to má dveře" a odpovídám na dotazy "naco je tamhleto" a "kterej debil vymyslel tohle"[biggrin]

Kdo sedí tam vepředu a že to není vlaqedoucí jest fakt známo kdekomu. To spíš neznaj rozdíl mezi vlaqedoucím a kundoktérem...

No a slot - to si asi většina představí hnusný počasí kterýmu nějakej vědátor změnil rod "aby se něco ve výzkumáku dělalo a zdůvodnily posty"[rofl]
Mladějov
Úterý, 15. listopadu 2016 - 12:23:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9025
Registrován: 3-2007
Aha, proto se říká "Psa by do těch slotů nevyhnal".
Úterý, 15. listopadu 2016 - 12:53:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 846
Registrován: 5-2014
Petr_vlček: Tak to musíte být z železničářské rodiny, jinak si to nedovedu představit.

Zkusil jsem se schválně kolegy (vysokoškolsky vzdělaný) v práci zeptat, kdo je podle něj vlakvedoucí. Tak se zarazil, chvíli přemýšlel a řekl, že to asi bude jiný název pro strojvedoucího.

Jinými slovy opravdu ne každý se vyzná v přesné terminologii. Je správné ji používat, ale stejně tak je důležité chápat druhou stranu, pokud nepoužívá naprosto přesná slova. A rozhodně neplatí, že pokud někdo tuto terminologii nezná, že je blbec.

Stejně tak bych řekl, že je celkem irelevantní, jestli nějakému přidělenému časovému úseku bude někdo říkat trasa nebo slot. Ano, slot (alespoň si myslím) označuje spíše časový úsek, tedy znamenalo by to, že si dopravce může jet kdykoliv během řekněme půl hodiny. Takže slot asi není úplně správný výraz. Na druhou stranu když to někdo použije, každý to snad pochopí.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Úterý, 15. listopadu 2016 - 13:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3812
Registrován: 8-2012
Já už nějako na ty sloty začínám být nějako alergický, sloty jsou tak maximálně někde na letišti, ale na železnici je, vždycky byl a snad - do konce točení se Země kolem své osy a kolem Slunce - oficiální pojem trasa (= path).
Alergický samozřejmě být můžete, ale "train slot" je standardní termín používaný v železniční dopravě. Zcela to odpovídá onomu "slotu" na letišti jako faktickému využití nějakého časového okamžiku. Do konce točení země zavedly "path" především direktivy EU, ale to neznamená, že termín "slot" na železnici neexistuje.
S pojmem "slot" běžně pracují i TSI (TAF/TAP), byť ho považují za synonymum "path", to budou taky pseudoodborníci. Typičtí žlutí železničáři z Network Rail pak mají pojem "slot" jako oprávnění dopravce ("a right to a train movement") realizovat přidělenou trasu "path" ("as the provision of the capacity in the timetable").
Ona angličtina není pro železniční terminologii příliš vhodná, protože není exaktní, tady se spíš uplatní němčina se svými "Eisenbahninfrastrukturunternehmen" a "Gummiringfederkardanantrieb". Tím spíš ale lze sotva tvrdit, že sloty na železnici prostě nejsou - viz např. Network Rail Statement, strana 20, tam máte rozdíl mezi "path" a "slot" popsaný oficiálně.
Každopádně chápu, že je to použitelné k zesměšnění oponenta, když chybí jiné argumenty. O čem to vypovídá a k identifikaci koho to slouží... Ale to jen tak na okraj, chutě ad-personam do mě [happy]
<font color="808080">informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu</font>
Úterý, 15. listopadu 2016 - 14:19:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10657
Registrován: 5-2004
Slot - asi jako kdyz nejaky jazykozpytny debil hned po plysaku prelozil anglicky "project" do cestiny coby projekt, bez ohledu na to ze projekt ceskej se tamo zove design. Takze vedouci projektu vola projektanta a taze se kdy mu uz konecne odevzda na ten jeho projekt projekt:-P

Nejsem z nadrazacky rodiny a kolegova pritulka 35, blond, vyssi stredni management co platove bez nasili uzivi dojizdeni autem uz vubec ne. Presto na moji radu zacala jezdit vlakem a kdo je stroj a vlakvedouci, resp ze to neni totrz, vedela uz davno. Stejne jak jeji petiletej synek kterej ale roste v sotouse:-). Nema problem s koupi jizdenky pres mujvlak, dokaze prestoupit i najit spravnej vlak a kdyz na pripoji ujede r tak jede dalsim osobakem bez hrouceni se jak je draha na hovno neb vi ze autem to je 35-90 minut dle momentalni situace. No a tuhle mi sama od sebe vypravela jak "je fajn ten starsi vlak kde neni tolik svetla a pohodlne se rano relaxne. Kerej? Inu hydrosvejk... A neni s tim nazorem jediná co znam.
Úterý, 15. listopadu 2016 - 15:46:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6542
Registrován: 4-2003
nejaky jazykozpytny debil hned po plysaku prelozil anglicky "project" do cestiny coby projekt, bez ohledu na to ze projekt ceskej se tamo zove design.

To maj znalosti ájiny fakt dost povrchní.



hle mi sama od sebe vypravela jak "je fajn ten starsi vlak kde neni tolik svetla

Sigmund Freud? Dyť o tom tady vůbec nebyla řeč...
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Oxford Dictionary
Úterý, 15. listopadu 2016 - 16:48:59  
Neregistrovaný host
80.188.59.150
asi jako kdyz nejaky jazykozpytny debil hned po plysaku prelozil anglicky "project" do cestiny coby projekt, bez ohledu na to ze projekt ceskej se tamo zove design
Jazykozpytným debilem týdne se tudíž stává:
a) Julius Robert Oppenheimer (který místo "Manhattan Designu" pracoval na stejnojmenném Projectu);
b) Petr Vlček.
Úterý, 15. listopadu 2016 - 18:59:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 10-2004
Ta sedla, checht!
Úterý, 15. listopadu 2016 - 19:24:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10658
Registrován: 5-2004
No tak hlavne ze mame v cesku projekt na projekt, ze. Aneb jeden otrocky prevzatej termin z anglictiny.

A dost pochybuju ze si anglican necha na "project" v podobe treba novy elektrarny udelat basic project. Zatim jsem vzdy po dobu poslednich ca 25 let vidal basic design.
PPP
Úterý, 15. listopadu 2016 - 20:07:44  
Neregistrovaný host
109.81.211.62


Bude obsáhlý článek na Ohňosíti?
Svetr_mlček
Úterý, 15. listopadu 2016 - 20:18:56  
Neregistrovaný host
37.187.147.158
anglican necha na "project" v podobe treba novy elektrarny
Takže "project" nové elektrárny se do češtiny nepřeloží jako projekt nové elektrárny?
Zatim jsem vzdy po dobu poslednich ca 25 let vidal basic design
Asi jste za tu dobu řešil basic design hromady anglických elektráren, nicméně "basic design" je spíš základní studie, návrh, záměr nežli "projekt" (postup přípravy končící detailní komplexní dokumentací).

Co kdybyste si nadesignoval projekt "naučím se anglicky (a do té doby nebudu dělat machry)"?
Úterý, 15. listopadu 2016 - 21:26:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2684
Registrován: 8-2010
PPP: A co to má společného s tématem RegioJet? Jelikož nedostatek personálu trápí i jiné dopravce o kterých se taky nepíše (Arriva Praha) tak nějak nevidím důvod proč by o tom měla ohňosíť psát. Možná ohňosíti trochu křivdíte (taky se jí nechci moc zastávat), protože jeden článek v podobném duchu už tam je (sice z Německa, ale je) odkaz
Úterý, 15. listopadu 2016 - 21:27:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1573
Registrován: 12-2007
Njn, jezdil naschvál těsně před konkurencí a teď má hovno: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/1957713-regiojet-na-jihu -cech-nepochodil-do-krumlova-od-prosince-nepojede
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Žluté zlo
Úterý, 15. listopadu 2016 - 22:02:55  
Neregistrovaný host
198.105.220.133
Tak především mají hovno cestující, co nově pojedou do Budějic skoro hodinu (no, spíš pojedou autem).
Ale o ty tady očividně nejde, hlavně když je to proti Jančurovi.
Jásejte, tleskejte!
Ernie
Úterý, 15. listopadu 2016 - 22:59:56  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
A co to má společného s tématem RegioJet?

Pravděpodobně to blevelovo prskání na pracovní podmínky u RJ. Nedostatek zaměstnanců v těchto spodních řadách má dneska každá větší firma, ať už to přizná, nebo ne, nicméně pouze Regiojet je dle slov pana JJ šikanuje tak, že doslova hrozí paralýza železniční dopravy. Důkazem je samozřejmě jediný člověk, vyhozený od RJ před třemi lety a pár údajných anonymů, které získal jako veřejně známý privátní železniční ombudsman.
Jeho Vysost
Úterý, 15. listopadu 2016 - 23:41:05  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Musim súhlasiť so zlom, zatiaľ každy človek z Jihoceskeho kraja sa mi sťažoval, že jazdiť autobusom sa tam neoplatí, lebo spoje sú pomalé a autom sú v Prahe rýchlejšie. Plus nechápu, prečo by si na rôznych trasách nemohli vybrať v súťaži medzi dopravcami. Je vidieť, že ludia uprednostňujú férovú súťaž na silných trasách.
dvx
Středa, 16. listopadu 2016 - 06:50:10  
Neregistrovaný host
86.61.211.193
Jeho Vysost: Od prosince dojde k výraznému zrychlení ČB - Praha na cca 2h, tak uvidíme, jestli si nové spoje najdou cestující.
Středa, 16. listopadu 2016 - 08:19:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6543
Registrován: 4-2003
ame v cesku projekt na projekt, ze. Aneb jeden otrocky prevzatej termin z anglictiny.

[OT]
Jaký projekt na projekt? [uhoh] Takhle by to přeci žádný překladatel nepřeložil.
[/OT]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 16. listopadu 2016 - 13:53:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 1-2011
Mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj ale postup kraje kritizuje: „Dvacet let tam jezdily spoje naprosto bez dotací a nebyl v tom žádný problém. Kraj zcela uměle, bez výběrového řízení přidělil dotovanou zakázku a pak to použil jako záminku, aby nás z linky dostal.“

to je dobře [ok]
Středa, 16. listopadu 2016 - 14:15:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 9-2015
>> projekt na projekt

Přeložil by to projekt pro projekt. Respektive spíš opisem, aby to nevypadalo tak blbě.
Petr Vlček mě překvapil (nikdy mi to nedošlo) a má pravdu, že to není ideální situace.

Nemá asi pravdu, že po "plyšáku" - třeba "výzkumný projekt" se jistě už dřív nějak překládalo (nejspíš jako "project"), přeci jen nebyli jsme Severní Korea, aby nebyly s angličtinou žádné kontakty.

Nemá taky pravdu, že "debil". Jednak nemá asi pravdu, že to byl jeden člověk, to asi vzniklo spontánně po více liniích.
Jednak nemá pravdu, že to byli debilové. Zajímalo by mě, jak by situaci, kdy nesprávný překlad slova "design" zabral prostor pro přejatý termín, řešil on (Petr Vlček)? Já myslím, že řešení pomocí homonyma je nejmenší zlo, stejně by to věčně probublávalo a používalo se víc a víc, s tím, jak se angličtina šíří. Když "lištička proběhla po lištičce", tak to taky není moc jasné, ale rozumět se tomu dá.

PS: sorry za offtopic, ale díky pištění zarudlých závistivců se do tohohle vlákna stejně skoro nic jiného nepíše.
Jeho Vysost
Středa, 16. listopadu 2016 - 14:21:54  
Neregistrovaný host
93.83.227.209
Anhart, nie je. Každý normálny cestujuci verí v prichod RJ na túto trasu.
Středa, 16. listopadu 2016 - 15:33:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 490
Registrován: 2-2007
Jeho výsost:a proř to musí být jen a pouze RJ, co když objednavatel to vyhodonotí a objedná i bezzastávkové busy, a tím co na nich vydělá bude doplácet prodělek na zastávkových.
Adalbert Fingerhut
Středa, 16. listopadu 2016 - 16:46:49  
Neregistrovaný host
37.188.149.22
co když objednavatel to vyhodonotí a objedná i bezzastávkové busy
Fór týdne.
Zimolovi přece nejde o cestující, ale o vystrnadění Jančury z revíru.
Středa, 16. listopadu 2016 - 17:37:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 447
Registrován: 1-2013
Samozřejmě že Zimolovi jde o cestující - aby pro jízdy z Č. Budějovic do Č. Krumlova používali autobusové linky dotované Jihočeským krajem.
Ať si i nadále jezdí Jančura z Prahy až do Krumlova - ale s omezením, že v jeho busech "místní frekvence z Č. Budějovic do Č. Krumlova (a zpět) se nepřepravuje".
Jeho Vysost
Středa, 16. listopadu 2016 - 17:42:18  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Prečo by museli cestujuci jazdiť s Jihotransom, keď môžu ísť spokojne s RJ? Uz je to jak za komunistov to nutenie svojich verných.
Středa, 16. listopadu 2016 - 17:59:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 448
Registrován: 1-2013
Proč budou muset cestující jet s Jihotransem - protože jinou možnost (z moci úřední) mít nebudou.
Bohužel.
Středa, 16. listopadu 2016 - 18:05:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 493
Registrován: 2-2007
Jeho výsost: musíš jen umřít, ale že by šlo o peníze? Jo a jak se jezdí nespokojeně s Jihotransem a jak spokojeně s RJ, porovnal jste to někdy osobně? NEbo je to jen o tom, že má dílkový autobus, páč jede delší trasu?
Středa, 16. listopadu 2016 - 18:08:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 494
Registrován: 2-2007
Jaroslav T: je to z moci úřední, nebo z moci určitého balíku peněz, co je k dispozici, myslím si, že kdyby jste tu ztrátu zacvakal se svého, že to Zimolovi bude jedno, co tam bude jezdit.
Středa, 16. listopadu 2016 - 18:13:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 449
Registrován: 1-2013
Vodnihad: ano, z moci určitého balíku peněz.
Obdobnou situaci jsem zažil osobně vloni při cestě z Prahy do Příbrami, kdy jsem nedotovanou linkou Praha - Strakonice přes Příbram jet nemohl (v Příbrami zastavoval jen pro nástup) a musel jsem použít Stč krajem dotovanou linku D98, která byla i časově pomalejší.
Tady je něco obdobného.
Jeho Vysost
Středa, 16. listopadu 2016 - 20:13:17  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Zásadne sa vyhýbam dopravcom, ktorí sú mi vnucovani nejakou bandou skorumpovaných politikov. A všetci z jihoceskeho kraje mi hovoria, že chodia spolujizdou/vlastnim autem, pretoze nechcú domov cestovat vyhlidkovymm tempom a veľa ľudia tiez štve, že nejaký blb vie ho*** o tom, s kym chce cestujuci cestovať. Preto by sa RJ nemalo zakazovať vozit ľudí z CD do Krumlova, ale pekne nechať.na výber cestujúcich.
Jeho Vysost
Středa, 16. listopadu 2016 - 20:15:45  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
No a prípadnú stratu na tej linke by si dopravca hradil sám, prípadne ju opustil.
Středa, 16. listopadu 2016 - 20:22:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7221
Registrován: 5-2007
Jeho Vysost: Stratu si dopravca asi sám hradiť nebude (bo to by ho Radim navrch ešte obvinil z predátorských cien), žeáno. A hlavný problém je v tom, čo sa stane, až ten dopravca (tu Jihotrans) tú linku teda naozaj opustí. Alebo vlastne i len politikovi naznačí, že ju chce opustiť, lebo sa mu bez ľudí z Krumlova už nerentuje. No, politik musí nejak zareagovať, lebo mu to obyvatelia (voliči) z miest, kde Regiojet nezastaví, náležite oplieskajú o hlavu, pretože tá linka do Budějovic je pre nich jediné spojenie hromadnou dopravou "do civilizácie" a bez nej sa bez auta nikam nedostanú...

Takže áno, super, že niekde Regiojet (alebo iný dopravca) začne ponúkať lepšie a rýchlejšie spojenie z nejakých dedín, ale ak v tej oblasti fungoval nejaký systém nedotovaných liniek, ktorý predstavuje defakto ZDO, a nový dopravca ten systém rozbije, tak z pohĺadu toho politika je to čistá strata, pretože zo sebahoršieho nedotovaného systému sa stáva systém možno o niečo lepší, lenže dotovaný.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Jeho Veličenstvo
Středa, 16. listopadu 2016 - 20:31:46  
Neregistrovaný host
82.202.112.232
Zásadne sa vyhýbam dopravcom, ktorí sú mi vnucovani nejakou bandou skorumpovaných politikov

Takže se vyhýbáte i RegioJetu který dostal trať Bratislava-Komárno na Slovensku bez výběrového řízení, ačkoliv sám se prohlašuje za spasitele železnice bojující za férové podmínky pro všechny???

(Příspěvek odeslán z narvaného EC Porta Moravica, ano s ČD nikdo nejezdí to je tady vidět)
nenidulezite
Středa, 16. listopadu 2016 - 20:59:59  
Neregistrovaný host
141.0.14.111
Tak příště jed regiojetem a nestěžoval si na narvany vlak
Jeho Veličenstvo
Středa, 16. listopadu 2016 - 21:10:01  
Neregistrovaný host
82.202.112.232
nenidulezite: Já si nestěžuji. Jen dle různých Jeho Výsostí to vyzerá tak, že všichni jezdí s hodnými soukromníky a s ošklivými ČD nikdo [biggrin]