Diskuse K-report » Archiv 2016 » Automobily, lodě a letadla » Youngtimery » Archiv diskuse Youngtimery do 05. 11. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Youngtimery do 05. 11. 2016

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 25. října 2016 - 13:22:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3704
Registrován: 11-2006
Přesně tak. I já jsem Tě pochopil a také jsem Ti odpovídal s jistou nadsázkou. A jak říká Pavel, ono je dobře, že jsou mezi námi i myslící jedinci [happy].
Úterý, 25. října 2016 - 17:41:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 371
Registrován: 8-2015
Má Škoda 120 u značky ,,Zákaz psů" Zlín Vršava 2016-10-25
Neděle, 30. října 2016 - 13:03:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3146
Registrován: 3-2005
Dva z jednoho města. S tím zelenáčem můžeme být tak stejně staří, RZ původní.

Neděle, 30. října 2016 - 20:09:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8683
Registrován: 5-2002
Pořád se něco děje [happy]


Neděle, 30. října 2016 - 20:16:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3733
Registrován: 4-2003
Koupils Mirousovi Fiata? :-)
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 30. října 2016 - 20:58:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8684
Registrován: 5-2002
Ne [biggrin].

Jen se můj bývalý stroj vrací po letech zpět na místo, aby posloužil díly tomu současnému.

Neděle, 30. října 2016 - 21:28:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4473
Registrován: 10-2008
353: Dobří holubi se vracejí [biggrin]
Neděle, 30. října 2016 - 21:43:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8685
Registrován: 5-2002
šmolko:
"353: Dobří holubi se vracejí [biggrin]"
Umřít domů... [happy]

On už toho poskytl dost, asi bych ho i nechal ještě vcelku, ale přišel jsem o plac na jeho uložení, takže přijde roztřídit na použitelno a nepoužitelno...

Neděle, 30. října 2016 - 22:35:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3713
Registrován: 11-2006
Mirous se pojede podívat o nadcházejícím víkendu na jednoho a pokud to vyjde, bude to celkem [bomba].

353: ten pojízdnej, je žlutej a nebo béžovej? myslel jsem, že máš dva béžový ale na této fotce vypadá žlutě. Jaký máš motorizace? je velký rozdíl mezi 1,5 a 1,3?
Neděle, 30. října 2016 - 22:42:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6550
Registrován: 12-2005
No tak si dáme něco radostnějšího ... aneb ze života hmyzu...


Sobotní cesta z letního stanoviště na zimní stanoviště.
Cestou přes komorní srazík ku rozloučení se se sezonou.


Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Neděle, 30. října 2016 - 22:53:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6551
Registrován: 12-2005
je velký rozdíl mezi 1,5 a 1,3?
Přibližně dvě decky a ňákej koník [biggrin]

Nu a když už tu máme budoucí mrtvolu tak tu ukážu budoucí živolu kterou sme ukradli hrobníkovi z lopaty.


Papírově je to model 70 ale někdy v osmdesátkách byla ofiko výměna kastle takže je to teď fyzicky kastle rannýho modelu 73. Je trochu bouchlá, a nebrzdí .. jinak jede a hlavně má úžasně lehký řízení jaký sem u žádnýho kila neviděl. Všechny kila měli řízení tuhý a s velikou vůlí. I moje po té co sem nechal repasovat převodku mělo trochu vůli ale hlavně bylo šíleně tuhý. Tady se dá točit jednou rukou ikdyž auto stojí. [coze]
Čelo dostane pravděpodobně zpátky dvouoký jak má bejt.
Teď je pod střechou a najaře pokud ve mě bude vložena důvěra se do ní pustim.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
353 v práci
Pondělí, 31. října 2016 - 08:31:17  
Neregistrovaný host
77.236.207.11
Mám dva v různých odstínech béžové, asi tak, fotky matou. Ta tmavší je oficiálně "zlatá béžová". Oba jsou 1300 ccm.
Pajzák
Pondělí, 31. října 2016 - 09:23:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 406
Registrován: 6-2015
Ha, sportovní volant v kilču!
Pondělí, 31. října 2016 - 10:03:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3736
Registrován: 4-2003
Jo, taky mě to hned trefilo do očí a v duchu si zvolal: Sportovní volant! A skoro stejný jak od Forda :-)
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 31. října 2016 - 16:41:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 389
Registrován: 8-2015
Zlín Jižní Svahy 2016-10-31 Žigul
Pondělí, 31. října 2016 - 16:48:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1073
Registrován: 1-2009
K té zelené stovce co Martin zachraňuje: Auto je lehce otuněné. Nejen sportovní volant, ale i nasazovací opěrky hlav vepředu, třetí brzdové světlo, něco na způsob bočních pozičních světel a také blinkrů ve zpětných zrcátkách. Auto stálo přes rok, některé gumy jsou částečně vypuštěné a podobnou dobu je prošlá STK. Ale co je nejdůležitější, skoro žádná koroze.
Pondělí, 31. října 2016 - 17:19:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 962
Registrován: 1-2013

Pondělí, 31. října 2016 - 19:04:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3190
Registrován: 1-2010

Pondělí, 31. října 2016 - 22:38:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6552
Registrován: 12-2005
Nezachraňuju já ale to je fuk. Jen sem se podílel na převozu a možnás e budu podílet na uvedení do nějakýho rozumnýho stavu.
Ještě v létě to jezdilo pak rána a odstávka.
Ano potuněšný je ale ta téměř žádná koroze taky neni tak úplně pravda levej práh má dirku a kdyby se začalo pořádně šťourat tak se jistě objeví klasický ložiska koroze. Ale jelikož se s tim stejně pojede jednou za uherák a jen za hezkýho počasí tak neni třeba dělat generálku kastle ale stačí pořádně zakonzervovat.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 01. listopadu 2016 - 13:19:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3715
Registrován: 11-2006
Jak se pořádně zakonzervovává auto, které má již ložiska koroze?
Úterý, 01. listopadu 2016 - 17:18:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 919
Registrován: 3-2011
Martin_100: tá stovka má tranzistorové zapaľovanie?
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Úterý, 01. listopadu 2016 - 20:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6553
Registrován: 12-2005
Mirous - co jde to se očistí a opraví co nejde (třeba prahy zevnitř) se prostě pořádně vystříká olejem nebo naředěnou vazelínou. Ano za tepla to z těch míst pak leze ale to se utře. Sice se tim koroze nezastaví ale dost se zpomalí. Za předpokladu že se s autem nejezdí v zimě v soli a po jízdě v dešti má možnost dostatečně vyschnout tak se postup koroze zpomalí dost výrazně. Jen se konzervace musí po nějakym čase obnovit.

Fero - jo nějakej takovej bazmek to bude. Měl se pozůstatky něčeho podobnýho ve svý stovici ale bylo to poodpojovaný a zapalovaní bylo běžný síriový.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 01. listopadu 2016 - 20:42:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3716
Registrován: 11-2006
Já měl teď skoro domluveného krásného Fiata za super prachy. Jenže na druhé straně republiky a kvůli práci jsem si domluvil prohlídku na sobotu. No a dneska koukám na net, že týpek ho dal na nt nejvyšší nabídce. A to samozřejmě nikdy nepřeplatím...sranda je, že on auto má od důchodců, kteří se s ním dali do řeči v hospodě o tom, že ho chtějí dát do šrotu, protože pán už nemá papíry..dostal to beztak za lahev slivky a takto se vydělává...
Úterý, 01. listopadu 2016 - 21:52:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6554
Registrován: 12-2005
Běžnej jev ... a to je ještě dobrý ... taky mohli důchodci umřít a mladý by to dali rovnou do šrotu...
Osobně sem takových aut viděl několik a občas to fakt rvalo žíly.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pajzák
Úterý, 01. listopadu 2016 - 22:11:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 413
Registrován: 6-2015
Tenhle?
https://auto.bazos.cz/inzerat/64985386/Polski-fiat.php

A co tento? Sice v horším stavu, ale zato se svislými zadními lampami a aspoň mně celkem sympatický...
https://auto.bazos.cz/inzerat/66963010/FIAT-125P.php
Úterý, 01. listopadu 2016 - 22:27:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3717
Registrován: 11-2006
Nene, tenhle https://auto.bazos.cz/inzerat/67194986/Polski-Fiat-125P.php

Na ten bílej jsem volal, ale pán není schopen jakékoliv komunikace. Ten modrý se mi moc nelíbí a už je tam dost dlouho, což o něčem svědčí, protože poláci to tu berou útokem.
Pajzák
Úterý, 01. listopadu 2016 - 22:33:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 415
Registrován: 6-2015
Za kolik byl, než se borec rozhodl vytěžit z prodeje maximum, smím-li se ptát?
Mimochodem, asi 15 let zpátky jsem mohl mít jednu do poslední chvíle provozovanou patnáctistovku, víceméně úplně zadarmo, ale rodina rozhodla, že je to nesmysl, abych jezdil tak starým autem. Takže jsem pak při studiích jezdil o 10 let staršími šalinami a Fiat šel do šrotu...
Úterý, 01. listopadu 2016 - 22:50:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3718
Registrován: 11-2006
V podstatě ho v sobotu přivezl od původních majitelů a hned mi volal. "Dohodli" jsme se na třiceti a že si v sobotu pro něho přijedu. A dneska koukám a je vystaven na bazoši. No tak mu volám a že prý mu "Franta z vesnice" řekl, že 30 je málo ať to dá na net. Teď už mu prý volalo 40 Poláků, kteří tu ty auta zkupují ve velkém a dávají za ně neskutečné cifry. Stačí se podívat na jejich inzertní servery, kolik je tam fiatů původem z ČR.
Pajzák
Úterý, 01. listopadu 2016 - 22:56:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 419
Registrován: 6-2015
Tak od takového prodejce bych to nekoupil už z principu. Jednou dál nabídku, a chlapské slovo by mělo platit.
Úterý, 01. listopadu 2016 - 23:27:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3719
Registrován: 11-2006
Napsal jsi to správně: "by MĚLO platit". Jenže dneska jde všem o peníze a nějaká chlapská slova? Kde žiješ...
Středa, 02. listopadu 2016 - 06:35:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 408
Registrován: 8-2012
Mirousi- vítej ve světě překupníků. Toho vyčuránka nech plavat. Jsou i tací co to pěkný auto radši rozeberou a rozprodaj po kusech i když jse úplně v pohodě. To je na poblití ,ale prachy hejbou světem. Dívej dál a najdeš.
Středa, 02. listopadu 2016 - 09:37:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3720
Registrován: 11-2006
Kdyby jen překupníků. Byl jsem se dívat na dva, co byly přímo v rodině, zděděny v jednom případě po otci a v druhém po dědovi, v prvním případě za něj chtěli 200 tisíc a v druhém 30.000,-, ale myslím že polák na ND, který zde vystavoval 353 byl v lepším stavu.
Vechtr
Středa, 02. listopadu 2016 - 10:21:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 12-2015
Teď je úplně nevhodná doba na koupi starého auta. Stala se z toho hrozná móda a ceny stouply proti předchozím pár rokům řádově.

Já jsem chtěl kupovat embéčko, před dvěma lety se dalo relativně pěkné a jezdící pořídit do 20 000. Kamarád koupil pojízdné s papíry za 3. Dnes? odkaz, odkaz nebo tento bastl: odkaz.
Středa, 02. listopadu 2016 - 10:25:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4474
Registrován: 10-2008
Mirous: Ja som teraz pozrel slovensky bazos, ze pozriem Fiaty 125p u nas a to je este vacsia tragedia. [ko]
Mozno by som na tvojom mieste skusil Zigulaka.

Vechtr: Toto som si vsimol tiez. Mojim snom, ako vstupit do yountimeroveho klubu bol povodne Chrysler 180, ale to je uz tiez spekulativne zboží... Plan "B" - Simci 1301/1501 uz tiez nie su za pusinku.

Ak sa mi dobre mari, tak s Mirousom sme asi rovesnici a v case ked boli vyssie spominane auta za par šušnov sme bud o tom tak nerozmyslali, resp. sme na to nemali prostriedky/priestor/nic...

(Příspěvek byl editován uživatelem šmolko.)
Středa, 02. listopadu 2016 - 12:35:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 964
Registrován: 1-2013
Rok 72-75,lehkost a elegance aut let 60. je pryč a na svět přichází různí dinosauři
Ford Consul/Granada patřilo ještě k tomu lepšímu

Středa, 02. listopadu 2016 - 16:54:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 394
Registrován: 8-2015
Dobrý den, na této diskusi http://www.tatraklubbrno.cz/phorum/read.php?7,299,page=3 se hádají, zda Tatra 613 může tahat přívěs? Podle jedné verze ne, podle druhé bržděný 1200 kg a nebržděný 750 kg, podle třetí 2200 kg apod. Proč by nemohla tahat přívěs? Myslím si, že ho utáhne. [happy] Nebo je přívěs ,,ostuda pro limuzínu?" [happy] Díky Kwasi
Středa, 02. listopadu 2016 - 18:08:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6558
Registrován: 12-2005
MNA na prodej.
Zamýšlený nástupce dvandy.
https://auto.bazos.cz/inzerat/67243912/Skoda--BAZ-MNA-900-1986-Pr ototyp.php


Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 02. listopadu 2016 - 19:23:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 102
Registrován: 10-2014
Když máme dnes ty dušičky,tak jsem jednu mrtvolku dotáh jako dárce orgánů...
Kwasi-nevím zda to bylo legálně,ale jeden kamarád tahal za 613 futrálek s větroněm...
Jinak k nákupu veterána či jangtajmra v dnešní době asi tolik-Překupníků je moc a pěkných aut čím dál tím míň,což zvedá cenu pomalu i těch ,co by byly tak před patnácti lety za odvoz, do neskutečných výšin.Slušná kára za dobrou cenu většinou zmizí z inzerátů v řádu hodin, max jednoho dne.Za další když jsou časopisy o autech i internet plné článků typu máte doma starej křáp?Tak to pozor je to veterán a stojí tolik a tolik a cena stále poroste,je zas o něco těžší koupit "levně".Chce to prostě štěstí a pokud se něco objeví co od pohledu není šrot a je to vysněný objekt neváhat, vyrazit,prohlédnout ,projet,zaplatit,přepsat, a tradá k domovu[wink].
Středa, 02. listopadu 2016 - 19:33:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 1-2013
Sběratel byl rychlejší, chtěl jsem napsat něco podobnýho...[wink]
A co zkusit nějaký úplně jiný model? [wink]
Středa, 02. listopadu 2016 - 19:54:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8686
Registrován: 5-2002
Mirous:
"Já měl teď skoro domluveného krásného Fiata za super prachy. Jenže na druhé straně republiky a kvůli práci jsem si domluvil prohlídku na sobotu. No a dneska koukám na net, že týpek ho dal na nt nejvyšší nabídce. A to samozřejmě nikdy nepřeplatím...sranda je, že on auto má od důchodců, kteří se s ním dali do řeči v hospodě o tom, že ho chtějí dát do šrotu, protože pán už nemá papíry..dostal to beztak za lahev slivky a takto se vydělává..."

Už začínáš chápat, proč jsem ti radil koupit první plečku co potkáš a dát si ji pomalu do kupy sám?
Středa, 02. listopadu 2016 - 22:32:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3721
Registrován: 11-2006
Přesně to jsem chtěl napsat. Stupidní články na každém rohu to podporují. Nedávno O tom byla čtvrtina Světa motorů. Popsané jednotlivé modely a v procentech vyjádřeno, o kolik se navýšila jejich hodnota. Je to o obrovském štěstí, tenhle chlápek s Fiatem ze Zlína ho evidentně měl. Auto získal haluzově od důchodců a teď na tom získá cca 70 tisíc. A prý nebere polská čísla, protože se s nimi nechce bavit. Jinak by na tom trhnul tak 150 tisíc. Šílené za "blbýho" polskýho Fiata.

Píšete o jiném modelu, ale ono to je podobné napříč automobilovým spektrem. Pravda, u těch fiatů mě takový zájem překvapil. Za pět hodin od přidání inzerátu mu volalo prý 40 lidí a bezpočet polských čísel. Problém je, že asi úplně nechci jiné auto. Uvažoval jsem původně o Chrysleru 180, jako šmolko, toho jsem zavrhl. Za moje peníze utopie. Tak jsem se začal dívat po žigulech. I u nich mi ceny příjdou vysoké. Těch je ještě docela dost. No a pak je tu problém ten, že kdybych si koupil žigula, bylo by to vážně o tom, že jsem si koupil starý auto jen abych ho měl. Nemám k žigulíku žádný vztah. Jenže k polákům ano. Jednak se mi líbí víc a druhak jsme ho měli. Dodnes na něj možná najdeme nějaký díly v garáži. Část dětství jsme s nim odjezdili. Škodovku taky nechci a podívejte, co chtějí blázni za neveterány typu 120L. To je šílenství...

353: Ale ano, já to chápu. Ale je třeba se na to podívat i z druhé stránky. Já jsem patolízal, co si možná udělá základní opravy. Ale neumím vyvařovat, neumím lakovat, neumím štelovat karburátory. Nemám na to ani podmínky. Mám super kámoše, ale ani jeden není automechanik ani autoklempíř. Většině z nich měním blbý stěrače, protože to neumí. Zase umí jiné věci. Takže když seženu plečku, budu to dávat do kupy léta a bude mě to stát víc, než když teď koupím něco zachovalejšího. Jen za lak a nějaké vyvaření bych dal tak 40 tisíc. A co si budeme povídat, jsem rád, že jsem si doma prosadil vůbec veterána. V době, kdy jezdím služebákem a nemám ani vlastní rodinný vůz a čeká mě pořízení nějakého bydlení a asi i děti, tak peněz fakt není nazbyt. Bohužel. Když budu s pořízením "veterána" čekat další roky, bude to ještě horší...

Martin: nikoliv jen tento prototyp, prodává svou sbírku internetem "profláklý" pan Kalina: odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Čtvrtek, 03. listopadu 2016 - 00:30:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 439
Registrován: 10-2007
Mirous: Hledat takhle povšechně po internetu nemusí být vhodná cesta. Co se tam dostane? Co „zbylo“, případně co se má prodat co nejdráž. Ten chlápek to taky neměl z netu, nýbrž per hubam od důchodců. Osobně bych zkusil:
1) Příslušná fora. Asi hlavně žigulácké, ale klidně i jiná, Trabime, Virt, lidi od Moskvičů, Předsedův kolchoz (tam v roce 2010 LeDocteur i jednoho annoncoval) a další. Dát si tam poptávku, občas přispět, pohybovat se v té komunitě, budovat kontakty.
2) Veteránkluby. Poptávat se na srazech, napsat jim a přijít třeba na členskou schůzi, představit se, vybudovat si důvěru, aby viděli, že nejsi překupník. Pak k Tobě mohou dorazit informace, které se na net nikdy nedostanou.
Smrq
Čtvrtek, 03. listopadu 2016 - 08:34:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 5-2011
S nákupem a prodejem starých aut mám za poslední dobu jisté zkušenosti:

Sháněl jsem Rapida nebo Garde. Nějak jsem dospěl k závěru, že ho potřebuji. Hledal jsem a vybíral dlouho. Na inzerci, v okolí, dával cedulky za okna autům co někde dlouho stály. Na inzerci v cenách od 50000 do 150000Kč. Sem tam vrak za 20000. V této situaci mi bylo jasné, že koupit Rapida za 5000Kč je utopie, ale dát za něj 100000 se mi nechtělo. Nakonec jsem počkal akoupil kousek za 20000Kč s TP, platnou STK a shnilejma prahama. Zájemců bylo víc (podle prodávajícího, který byl velmi rozumný), ale rozhodně ne desítky jak se snaží někteří tvrdit. Mimochodem - po té co jsem koupil se objevilo několik dalších aut v podobném stavu za podobné peníze (i lepších).
Když jsem volal na inzeráty za 50000Kč, tak prodejci že musím rychle reagovat, že mají kdovíkolik zájemců, že zítra bude auto pryč a nakonec jsou ta auta v inzerci dodnes.
Co se týče stavu aut. U Škodovek mají chycené prahy a další typická místa téměř všechny. Nám pocit, že je jedno, jestli koupím auto s dírami, nebo na první pohled bez děr, protože se do roka a do dne díry stejně vyklubou. Nebo je udělá nový majitel, když se rozhodne opravit nástřik spodku a před tím to trošku obrousí.
Rychle mizí auta co jsou za výrazně nižší cenu než ostatní, ale spoustu aut vidím v inzerátech pořád dokola. A často paradoxně za vyšší cenu než dříve (nefunguje zde logika - nemůžu půl roku prodat, tak to zlevním). U inzerátu se taky nikdy nedozvíme, za kolik se auto ve skutečnosti prodalo. Takže to že za auto někdo chtěl 100000 neznamená, že je dostal.

Prodával jsem Citroena CX. Kombík, bez koroze, s papírama a platnou TK. Měl své mouchy, ale s odstupem pár metrů vypadal pěkně. V inzercích byl leckde, i na klubových fórech. Ozval se jen jeden člověk (a auto odvezl) a to až za víc jak měsíc po prvním zveřejnění. V inzerátech se ale prodávající snaží tvrdit, jaké je CX rarita, atyp a jak jim všichni trhají ruce.

Popravdě mě překvapuje, že je zrovna takový zájem o Poláky. No a ceny inzerátů u Škodovek 100 a 1000… To je taky sranda, hlavně těch aut bylo dohromady přes milion a v evidenci jsou jich stále ještě tisíce (info z roku 2015 – Škoda 1000 + 1000de luxe cca 18000 aut).
Čtvrtek, 03. listopadu 2016 - 12:01:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6561
Registrován: 12-2005
spoustu aut vidím v inzerátech pořád dokola. A často paradoxně za vyšší cenu než dříve (nefunguje zde logika - nemůžu půl roku prodat, tak to zlevním)

No ono se taky stává že to auto se objeví v inzerci znovu a dráž ale to je tim že už ho prodává někdo jinej. Nejednou sem narazil na stejný auto dokonce se stejnýma fotkama jen prodávající byl odjinud a s jinym jménem. Prostě překupníci. Vim o autě který během roku změnilo 4 překupníky než se dostalo k 5. stálýmu majiteli.
Vim taky o případu kdy překupník vyhodil starý auto na net hned v den kdy ho koupil a to prosím s fotkama ještě na plaťáku jak to dovez domů.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 03. listopadu 2016 - 18:17:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8687
Registrován: 5-2002
Brečením nad praktikama překupníků si stejně nepomůžeme. Berte to tak, že pokud se někdo snaží vydělávat překupničením s autama v hodnotě pár desítek tisíc, tak je to vlastně pěknej zoufalec který si neumí vydělat pořádně.

A pro takové malé porovnání - před pár týdny jsem začal pro klub archivovat inzeráty Moskvičů ... průběžně to doplňuju a časem to může být hodně zajímavé čtení:
VIZ: http://moskvich.rajce.idnes.cz/Archiv_inzerce_automobilu_znacky_M oskvic_2016/
Čtvrtek, 03. listopadu 2016 - 18:21:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3723
Registrován: 11-2006
Lísteček jsem dal zatím jeden za stěrač, jinak o žádném Fiatu odstaveném nevím. Poptávka po nich mě také překvapila, ale ono se podívejte, kolik je žigulíků. Prodávají se kolem třiceti až 200 tisí a poláků je ještě méně.

Jabberwocky: tyhle fora se snažím všechny prohlížet, poptávku tam dám. Na srazy chodím sporadicky, když mám čas. Možná škoda, že jsem nebyl na srazu Fiatů v Poděbradech. Členské schůze jsou veřejně přístupné?

353: to je zajímavé, zrovna včera jsem někde narazil na aktuální inzerát Moskviče vodní záchranné služby, tedy spíš takový vrak.
Čtvrtek, 03. listopadu 2016 - 18:32:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8688
Registrován: 5-2002
Mirous:
"to je zajímavé, zrovna včera jsem někde narazil na aktuální inzerát Moskviče vodní záchranné služby, tedy spíš takový vrak."

Jo, i ten inzerát tam už taky je. Do vraku to má daleko, jen to ustrojit. Navíc je to docela raritka ... to je právě ten různý úhel pohledu [happy].

Čtvrtek, 03. listopadu 2016 - 18:49:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 409
Registrován: 8-2012
Mirousi ozvi se mi na tel 723871171. A nachystej si tužku a papír- mám kontakt na fiata
Čtvrtek, 03. listopadu 2016 - 19:05:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 10-2014
Mirous- Tak si kup Cortinu Mk2,já stejně kam s tím přijedu tak slyším,jéé žigul-moskvič-fiat, přesně takovýho měl táta,proč máte na kapotě F O R D,za tak pěknýho žigulika se nemusíte stydět...[coze].Auto je spolehlivé, díly sic dražší k sehnání v anglii,některé pasují i z onoho žigula, motor vydrží při slušným zacházení i půl mega a není to nějaká lemra líná.Nehledě k tomu,že když přijedeš na sraz nestojí jich tam dalších pět...[auto]
Pátek, 04. listopadu 2016 - 14:20:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3726
Registrován: 11-2006
Někdy se dějí věci, které opravdu vymyslí jen život. Dneska jsem se jel k jednomu staršímu pánovi domluvit na případném prodeji jeho Fiata a když jsem tam přijel, stála před domem PČR a pohřební služba..pán ráno zemřel.

Sběratel: jeden mechanik, co ho potkávám na obědě zrovna nedávno jednu Cortinu zrenovoval. Vážně si to lidi pletou s žiguli? Každopádně zrovna Cortiny mi taky nepříjdou nejlevnější...
Pátek, 04. listopadu 2016 - 18:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 368
Registrován: 9-2011
Mirous:no...to je docela ostrý[sad]

jinak po delší době něco přidám...z mnoha důvodů sem se rozhodl že je čas prodat 120 (eště sem jí neprodal kdyby někdo chtěl[lol] ) a pořídit nějakýho obstojnýho nástupce...něco pořádnýho co nebudu muset první 2 roky dávat dohromady atd...a taky už sem delší dobu přemejšlel že se vrátim ke svejm kořenům...

...a tak to nemohlo skončit jinak než takhle[lol]



místama nějaký oděrky a tak,ale až na jedno zanedbatlený místo bez koroze.rok 1990
..nevim,120 sou sice fajn,ale prostě mě to furt nějak táhne k favoritům no[happy]
škoda favorit 136L,škoda fabia combi 1.4TDI,škoda 120l m1
Pátek, 04. listopadu 2016 - 18:04:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 10-2014
Mirous-Jo kolikrát se divím co kolem nás chodí odborníků na slovo vzatých-žigul,jak jsem vypozoroval je všecko co má velký kulatý světla vpředu a antikorovou masku, v octavii je nečastěji poznán trabant,a na sraze ve Slavkově mě jeden pán dostal,když vysvětloval synkovi,že avia furgon je ruská dodávka a nikdy to nebyla sanitka,že je to jen recese[lame]Jinak levný a nelevný,to se těžko posuzuje,ale myslím že tyto auta jsou na tom cenově podobně jako polák, lada neb moskvič,a nejsou tak vyhledávaná jako MK1 nebo 3.

(Příspěvek byl editován uživatelem Sběratel_kuriozit.)
Pátek, 04. listopadu 2016 - 20:42:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6565
Registrován: 12-2005
Jo to sme tak byli s broukem 1302 u vody a kolem šli nějaký lidi s dětma a dozvěděli jsme se že to je starej minicooper [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pátek, 04. listopadu 2016 - 21:48:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3728
Registrován: 11-2006
Gred: gratuluji, nad Fáčkem jsem taky přemýšlel, že bych si ho do budoucna pořídil, dokud jsou za málo. Jenže oni zas tak za málo nejsou. To je další případ přemrštěných cen. Zachovalý Favority jsou taky za dost a to jich ještě jezdí hodně. To si koupil přes net? předpokládám, že po po prvním majiteli? vypadá fakt dobře.
Pátek, 04. listopadu 2016 - 22:12:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 440
Registrován: 10-2007
Mirous: Členské schůze veřejné nejsou (respektive záleží na stanovách klubu). Myslel jsem tím postupné budování kontaktů, korespondenci, navštěvování srazů, slovo dá slovo a nakonec dojdeš osobně. Ne tam nakráčet na první dobrou s „Ruce vzhůru a poláky sem!“ na rtech :-) Co ten vzkaz od Pavlajosefa? Volals mu? Držím Ti palce, abys něco hezkého a za rozumný peníz sehnal. No a smrt majitele, o které jsi psal, to je takový ten příběh ze života, který nevymyslíš. Holt ani dne, ani hodiny :-(

Gred: Blahopřeji, ten vypadá luxusně [ok]
Pátek, 04. listopadu 2016 - 22:20:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 370
Registrován: 9-2011
díky,je to pravda,ty ceny už sou úplně mimo,nebylo to úplně levný,ale bude už jenom hůr bohužel...auto je po třetim majiteli a má to najeto 78tis,s tim že poslední 2 to měli docela krátce(každej tak rok,rok a něco),minulej si to chystal na srazy atd ale nakonec má jinej projekt a potřeboval garáž,tak to pustil dál[happy]

začíná to teda dobře ,asi se na autě projevilo že posledních 5 let prakticky nejezdilo,tp plnej depozitů[lol] a tak 2 dny po koupi odešlo těsnění pod hlavou...ted je na opravě u kamaráda protože já sem na motory docela levej,ale i přes to jede fakt pěkně,sem hodně spokojenej[happy]

kdyžtak TADY pár dalších fotek kdyby to někoho zajmalo[happy]

pár drobnejch úprav v plánu je,to by ani nebylo moje kdybych se do toho nějak nehrabal,ale nic velkýho,žádný snižování a podobně[happy]
škoda favorit 136L,škoda fabia combi 1.4TDI,škoda 120l m1
Pátek, 04. listopadu 2016 - 22:48:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3729
Registrován: 11-2006
Jabberwocky: volal, potkal jednoho v Brně, zítra budu volat přímo majiteli poláka.

gred: tak to je pěkné. Na Fáčku jsme těsnění dělali snad 3x, v tom je Felda o hodně lepší. Ale jinak bych skoro řekl, že Fáčko bylo daleko živější. Jednou jsem jel z chalupy Feldou a přede mnou máma Fáčkem a skoro sem jí nestíhal :D. Bylo to fajn auto, na kterém jsem se naučil jezdit. Vždycky se mi líbil víc Favorit, než Felda, ale po technické stránce je na tom Felda lépe. Hlavně zamakali na interiéru, i když poslední Fáčka už taky nebyly tak hrozný. Tvoje je moc pěkný a je zázrak, že po třech majitelích vypadá tak pěkně a ještě má původní značky. A naví EKO výpalné bylo asi zaplacené..

P.S.: tohle je poslední fotka našeho Fáčka těsně před smrtí. Resp. ještě chvíli sloužil v rodině, kde přišli o auto a neměli na nový. Najeto měl přes 200 tisíc km a měli jsme ho tuším od roku 1998.
Sobota, 05. listopadu 2016 - 01:48:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 371
Registrován: 9-2011
Mirous:u fáček je to s těma motorama dost všelijaký,já jich měl dohromady cca 7 už,nějaký jeli,nějaký nejeli,nějaký nejeli jen do kopce [lol] tohle konkrétní do 110ti dobrý,ale pak už se mu úplně zrychlovat nechce,hold ho nehonili,ale to se časem rozjede,jako vždicky [lol] eko to zaplacený mělo,ale promítlo se to v ceně no...v týhle modrý tyhle starý modely zas tak častý nejsou,leda komfort lajni,což neni ten případ podle antény[happy]

jinak fáčko vs felda...já teda svojí feldu nikdy neměl,ale táta jí měl x let a měl sem jí kolikrát pučenou atd...interier ve feldě se mě osobně teda absolutně nelíbí,blbě se mi tom sedělo,špatně to svítilo...co se týče těch technickejch rozdílů,že by to jelo nějak líp,stabilnějc a tak mi teda úplně nepřišlo,ale ono ta tátova měla přes 300tis a byl to težkej spotřebák takže nevim jestli je to vhodný k posuzování[lol] no já mám prostě fáčka radši ve všech ohledech radši[happy]
škoda favorit 136L,škoda fabia combi 1.4TDI,škoda 120l m1
Sobota, 05. listopadu 2016 - 15:42:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4479
Registrován: 10-2008
Mirous: A co si budeme povídat, jsem rád, že jsem si doma prosadil vůbec veterána. V době, kdy jezdím služebákem a nemám ani vlastní rodinný vůz a čeká mě pořízení nějakého bydlení a asi i děti, tak peněz fakt není nazbyt. Bohužel. Když budu s pořízením "veterána" čekat další roky, bude to ještě horší...

Fuuu, ja ti nechcem brat iluzie, ale ja som kvoli byvaniu predal aj "nove auto", nie to este mal youngtimera.
Ak sa ti to ale podari, tak super a tvoja partnerka ma moj obdiv. [ok]
Sobota, 05. listopadu 2016 - 18:36:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 398
Registrován: 8-2015
Lada Niva a Škoda 100? v okrajových částech Zlína 2016-11-05