Diskuse K-report » Archiv 2016 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 01. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 01. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
Trolleybus
Středa, 20. ledna 2016 - 13:27:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2569
Registrován: 5-2002
seděli v tom autě s pražskou značkou asi 3 v nějakých firemních mundúrech
O jevu jménem "managerka za volantem" bych mohl z vlastních vzpomínek vyprávět mnoho. Namátkou vybírám příhody:
- Jak šla s klíčky na parkoviště přeparkovat klientovo blbě zaparkované auto a vrátila se s tím, že neví, který vůz to je, jelikož jich tam je asi 10. Měla v ruce klíčky v logem Volva a auto této značky stále na parkovišti jen jedno. Museli jsme jí na kus papíru napsat RZ vozu.
- Jak si půjčila a vrátila referentské auto, se kterým jela něco urgentně vyřídit, a přinesla jen klíčky s tím, že doklady od vozu jsou v přihrádce pod rádiem. Druhý den ráno jelo auto do servisu, jelikož se ukázalo, že doklady narvala do škvíry, o které si myslela, že je horní hranou přihrádky. Bohužel to byla mezera mezi panelem a autorádiem.
- Jak si stěžovala, že jí "nejdou ostřikovače", pročež vyfasovala kanystr kapaliny a šla ji dolít. Pak jsme ji viděli až za dva dny, a to s ovázanou rukou, jelikož auto bylo krátce odstavené po delší jízdě a ona místo nádobky ostřikovačů odšroubovala víčko chladiče.
- Jak mě překvapilo, když jsem jel po městě za ní a na dvou křižovatkách jsem ji viděl, jak projíždí na červenou. Na dotaz odpověděla, že přece když svítí taková ta malá zelená šipka v protějším rohu křižovatky, tak neplatí červená, co se jí rozsvítila na semaforu před autem, a to ani v případě, když jede jiným směrem, než ukazuje ta šipka.
- Jak přijela s odřenými pravým zadním blatníkem, což vysvětlila zhruba slovy: "Do těch podzemních garáží se odbočovalo do takového úzkého vjezdu. Čumák auta se tam vešel v pohodě, ale zadek už se tam nevešel, asi je to auto vzadu nějaký širší."
- Jak po roce ježdění se služebním autem přišla za správcem autoparku s dotazem, k čemu je "takovej ten divnej, napůl vylomenej čudlík". Ukázalo se, že je to ovládaní zrcátek. Na dotaz, jak doteď nastavovala zrcátka, odpověděla slovy: "A proč?"

A tak podobně. Nečekejte řidičské schopnosti od osoby, která je placená za zcela jiné věci.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Pavel2
Středa, 20. ledna 2016 - 15:15:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13585
Registrován: 8-2002
Trolleybus:
ty vole to ne, tohle mi nedělej. takovýhle exoti by nikdy neměli řidičák dostat. nevěřím ani tomu, že by ji příhoda s opařením od chladiče mohla signalizovat, že něco udělala špatně...

ta moje fíča nebyla pravá managerka typu dáma/kravaťák, ale spíš nějaká šéfka brigádníků od pásu nebo uklízeček, měli na sobě fialový mikiny s malým logem.

jestli jí ještě jednou potkám taxi popovídáme.

kdyby aspoň někam pospíchala... ale po ujetí cca 800 metrů od místa incidentu zajela do slepý ulice která končí bránou škodovky. fakt nemohla půl vteřiny počkat [crazy]

m_100:
důchodci jsou taky specifickej druh. když to jde, předjedu a mizím v dálce, klaxon jim moudrosti do hlavy nepřilívá, to už by se to muselo lepšit [biggrin]
Středa, 20. ledna 2016 - 17:44:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 611
Registrován: 1-2013
Než začnou zrát jahody a maliny

Pátek, 22. ledna 2016 - 01:00:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3144
Registrován: 11-2006
Věřte, že v dnešní době "A" a nebo "S" rozhodně nenaznačují nic o řidiči. Spousta lidí jsou tu náplavy a spusta firem tu má sídla, ale kancelář třeba v Plzni. Poslední dobou se setkávám s tím, že nejdebilnějšími řidiči jsou právě ti ze "středního managementu" s Ochcávkama a Hhundajema. A pak honiči ega v přerostlých SUV. Stejně tam mám poslední dobou, především na dálnicích, averzi na značky "B" a "M". Když jsem minulý týden jel ob jednou auto za Audi s "B", načež týpek v Audi to na křižovatce mezi polema zašláp a stál uprostřed ní, protože nevěděl kam, neudržel jsem se a i přes aute přede mnou jsem držel klakson dokud neuhnul. Málem jsme v něm skončili všichni.

A teď jedno aktuální téma, co říkáte na změny na STK? zrovna dneska jsem si o tom přečetl, a docela mě překvapilo, že se mi nějaký trouba na NO-Name diagnostice bude vrtat v řídící jednotce a že budou vyhazovat offrady i s navijákem..Že ta naše země musí mít zase něco extra..a oprátka se stále stahuje více a více..
http://auto.idnes.cz/prisnejsi-kontroly-stk-v-praxi-d33-/automoto .aspx?c=A160119_223823_automoto_hig
Pajzák
Pátek, 22. ledna 2016 - 05:27:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 6-2015
na dvou křižovatkách jsem ji viděl, jak projíždí na červenou. Na dotaz odpověděla, že přece když svítí taková ta malá zelená šipka v protějším rohu křižovatky, tak neplatí červená, co se jí rozsvítila na semaforu před autem, a to ani v případě, když jede jiným směrem, než ukazuje ta šipka.

Možná to špatně chápu, ale pokud jste jeli rovně a v protějším rohu svítila zelená šipka, nenapadá mě žádná varianta, jak nemít pro přímý směr zelenou. Resp. nejen pro přímý směr, ale pro všechny směry.
Mauricio
Pátek, 22. ledna 2016 - 08:52:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8839
Registrován: 4-2005
Nedělám si iluze, že "nové" STK budou fungovat tak, jak si ctění autoři změn představují. Na blbce honící si své ego šlo narazit i dříve, teď to mají jen oficiálně černé na bílém. A s těmi, se kterými se dalo domluvit, se bude dát domluvit i nadále. Teď se všichni bojí, za půl roku je to přejde, stanou se odrzlejšími a bude to zase jako dřív. Byl bych v klidu.
http://atmosferaci.wbs.cz/
http://zeleznicni.wbs.cz/
Pátek, 22. ledna 2016 - 14:38:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6117
Registrován: 12-2005
Co bych říkal ... je to jenom další čurákovina.
Všechno zapsaný v TP - oki nemam s tim problém klidně si necham zapsat i gumový koberečky na podlahu ALE to by ten xindl ouřednickej musel vytahnout hlavy z prdelí a ne jako teď že nic nejde nesmí se a neexistuje.

Mě dokonce nezapíšou originál kola co se na auto dávaly ve fabrice protože před 22 lety to někdo dotah na zimních plecháčích a ouředník už se nezaobíral zapsánim dalšího rozměru z TP.
Nepomohlo ani ukázání dvou TP na stejnej typ a motorizaci vozu kde ty kola byly. Prostě nejde neexistuje nashle.
Prostě český úředníci z registru vozidel jsou banda líných zmrdů!
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pátek, 22. ledna 2016 - 18:25:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3391
Registrován: 1-2005
K tématu STK mám čerstvou příhodu z dneška. Táta jel na technickou s přívěsem za osobní auto z roku 1984. Technik nenašel číslo vyražené na rámu, přitom je na oji výrobní štítek, ale to nestačilo. To, že ten přívěs vyražené číslo na rámu nikdy neměl, a nikdo ho teda neviděl ani při registraci před 32 lety, a nikdy ho nikdo vidět ani nechtěl, technika prostě nezajímalo, takže vážná závada a technická na měsíc. Táta hned odjel do půl kilometru vzdálené zámečnické dílny, dal jim dvacku, oni na rám nad štítek vyrazili výrobní číslo. Za čtvrt hodiny byl zpátky na STK, technik byl spokojen, hned udělal opakovanou prohlídku pouze s lehkými závadami a jelo se domů...
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Pátek, 22. ledna 2016 - 18:59:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9383
Registrován: 7-2006
Felinka je konečně po dvou měsících zprovozněna, dnes krátký výlet na Bílovecko jen na "promazání trubek". Ve Fulneku ji přijela pozdravit i kolegyně Felicie s hodně blízkou RZ. [happy]

Nakonec oprava přední a zadní části nebyla tak finančně náročná, jak jsem předpokládal. [auto]

(Příspěvek byl editován uživatelem Rul.)
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.12.2015
Vildo, pořádně to tam ze shora analyzuj! R.I.P.
Pátek, 22. ledna 2016 - 20:56:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6118
Registrován: 12-2005
kdyť tomu taky skoro nic nebylo [wink]
v každym případě je doře že si jí nehodil přes palubu ... glatuluju a přeju mnoho šťastných kilometrů [ok]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Sobota, 23. ledna 2016 - 00:38:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13599
Registrován: 8-2002
Rul: nice [happy]
tak vidíš, ani to tak nebolelo. i blízká známá [ok] [auto]
Pavel2
Sobota, 23. ledna 2016 - 00:40:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13600
Registrován: 8-2002
tr_man:
tradiční čezkej kocourkoff... to nemá smysl komentovat.
Pajzák
Sobota, 23. ledna 2016 - 18:34:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 6-2015
Tr_man, P2: A co tomu technikovi zbylo, když podle předpisů potřebuje mít u každého vozidla fotku v.č. na rámu? To se má nechat vyhodit kvůli tomu, že předpis na některé eventuality nemyslí?

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Sobota, 23. ledna 2016 - 18:48:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 10-2007
Kdyby se živil poctivě a ne jako státní dráb buzerujcí slušné lidi, tak bychom jím neopovrhovali.
Sobota, 23. ledna 2016 - 19:33:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3146
Registrován: 11-2006
Já mám absolutně stejnou zkušenost, jako Tr_man a to jest 4 roky zpět, kdy nikdo nic fotit nemusel. Přihlašoval jsem auto a vlek. Auto bez problémů a z blbým vlekem jsem se tahal mezi úřadem a STK 3 dny. Přesně proto, že nemělo vyražené výrobní číslo, ale jen štítek. Jednalo se o evidenčku a technik mi jí nedal a poslal na úřad. Úředník kroutil hlavou a říkal, že je to blbost, že tyhle starý vleky ražený čísla neměly a ať jsu znovu na STK a řeknu mu to. Takhle si úředník s technikem ze mě dělali spojku ještě chvíli, nakonec jsem zatlačil na úředníka, zvednul telefon a zavolal na STK. Technikovi to vysvětlil a ten mi celej vzetklej dal evidenčku se slovy, abych ten vlek nikdy neprodával.

Martin to napsal dobře, taky bych neměl problém nechat si zapsat každej prd, ale neochota úředníků je asi všude stejná.
Sobota, 23. ledna 2016 - 19:52:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3392
Registrován: 1-2005
Pajzák: Když si nechávám vyrazit výrobní číslo, nemělo by to projít nějakým úředním kolečkem? A to, že se číslo objevilo na rámu během chvíle, mu tedy žádné problémy způsobit nemůže?

EDIT: Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc. Když jsem byl na evidenčce s explzeňskou Karosou B 731, tak se technikovi moc nelíbilo, že to je na malých kolech. V techničáku je rozměr 11/70 R22,5, na pneumatikách 275/70 R 22,5. Velká kola byla 295/80 R 22,5, případně 11 R 22,5. Tak co z toho je správně? A jestli tam já správná kola nemám, tak jak dělal plzeňský DP technické na autobusech?

(Příspěvek byl editován uživatelem tr_man.)
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Pajzák
Sobota, 23. ledna 2016 - 20:00:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 6-2015
Nevím, jaký je předpis pro tento úkon. Ale jemu by to způsobit nemělo nic, on dal jako závadu, že tam, není číslo, pokud tam při opakované prohlídce bylo, je z jeho pohledu vše OK. Pochybuju, že má nějaké právo kontrolovat způsob získání čísla. Nakonec, pokud jde o to, aby na rámu bylo číslo, a nejezdilo se s jedním rámem a pěti RZ na STK, neměl by popsaný postup ničemu vadit, protože tomu zabrání.
Neděle, 24. ledna 2016 - 00:47:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4896
Registrován: 6-2004
Risan: A co děláš prosím Tě ty, že máš tenhle výlev...

By mě zajímala ta úžasná práce, kterou nikdo neshazuje...
Lidi řvou když čekají na pokladně v bance, seřvou pokladní kvůli kravině, seřvou ženskou na přepážce pošty, nadávají na policajty, doktory, řidiče MHD... Možná mě napadají hasiči, ale ti zase dostanou kouř, že prolejou "zbytečně" tři patra, když hasí požár...

Štítek vs rám: A opravdu Vás nenapadlo, že v tabulce to technik má jako vážnou závadu a pokud to dá, tak má průser on. Zachoval bych se stejně... Nechat se vyhodit? Ani náhodou...

Když hodně poškládlím konspirace, tak třeba to je další tichá snaha vytlačit starší techniku ze silnic a můžeme jenom čekat, kdy i k nám z nařízení EU dorazí italská cesta.
22michal
Neděle, 24. ledna 2016 - 02:41:41  
Neregistrovaný host
82.117.159.151
Já řešil přívěs loni, stavba z bývalého rámu pro karavan na něco jako "platoňák".
A vzhledem k tomu, že jsem při každé předešlé STK zažil kontrolu V.Č na rámu, tak jsem prostě vzal raznice a ty tři čísla na tu oj naklepnul.
Ejhle, vůbec jsem nemusel o nikom říkat, že mě zbytečně buzeroval.
Pajzák a 9001 maj recht.

Pro ty škarohlídy- až vám něco ukradnou, tak budete rádi za toho technika, který bude případného zloděje prudit, a třeba se kvůli tomu váš ukradený majetek vrátí. Jednomu mému známého už takhle "vetoša" dokázali dohledat...
Neděle, 24. ledna 2016 - 09:30:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3393
Registrován: 1-2005
22michal: Mně nejde o to, že STK buzeruje, technik je jen pěšák, to je spíš chyba nastavení celého systému. Ale sám píšeš, že sis číslo na rám vyrazil. A co až někoho napadne, že ta vyražená čísla nemají předepsaný formát, a tvůj přívěs má tím pádem zfalšované identifikační údaje?
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Neděle, 24. ledna 2016 - 09:51:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1491
Registrován: 10-2007
No jo, vždycky je někdo zlej tam nahoře, kdo cosi vymyslí, a pak někdo hodnej tam dole, kdo to "jenom" udělá. A ten, co to udělá, tak za nic nemůže, protože on je jenom pěšák, co to nevymyslel. On přece musí živit rodinu a tím se dá ospravedlnit jakákoli sviňárna, kterou provede někomu třetímu.

Vlastně jakápak sviňárna, když je to podle předpisu, že? Jeden se schová za druhýho a je to v pohodě. K tomu, aby všechno fungovalo spravedlivě, stačí jen napsat správný předpisy a všechno bude fungovat? Tak se pak můžete chlapci divit dál, proč je ten svět takový.

9001: dělám popeláře. Lidi mi nadávají, že jsou promáčknutý popelnice, ale já za nic nemůžu, to mi tak nařídili, abych s tím třísknul.
-OndraS
Neděle, 24. ledna 2016 - 17:46:46  
Neregistrovaný host
95.82.135.174
Rul - to jsou tak hezký poklice, nebo tak pěkný liťáky? Vypadá to elegantně.
Vůbec vlastně aby člověk dneska pěknou nerezlou feldu pohledal.
Neděle, 24. ledna 2016 - 19:02:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13514
Registrován: 11-2004
Tak aspoň vím, na co se připravit. Mám jít na technickou s tímto (odkaz) a už při evidenčce se výrobní číslo na spodku tak nějak přestalo hledat, protože nikdo nevěděl, kde by mohlo být (na STK, kam ten atyp od roku 1998 jezdil!!!), předchozí provozovatel neví, výrobce se k tomu nemá. Tak najdu nějaké pěkné místo, něco tam nechám narazit a budou evidentně spokojení...
Sdružení historické dopravní techniky Prostějov
Kecama autobus nezachráníš...
Neděle, 24. ledna 2016 - 20:02:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3149
Registrován: 11-2006
Ondra: jsou to liťáky R14, taky je na Feldě mám, podle mě nejhezčí "feldí" kola:

Neděle, 24. ledna 2016 - 20:48:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8273
Registrován: 5-2002
Jen tak zimní "raritka" [happy].

Neděle, 24. ledna 2016 - 21:20:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3150
Registrován: 11-2006
353: pomalu se stává raritnější ten sníh, než to auto :D
Pondělí, 25. ledna 2016 - 20:19:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 366
Registrován: 12-2008
Tak se přidám s jednou ilustrační. V neděli jsem si udělal výlet na Visalaje.

P.S. přiznám se mám malou úchylku a to že chcu mít na felde origo doplňky viz zahrádka a příčníky Thule by Škoda [happy]
MHD Ostrava
Autobusákem se člověk nestává ale rodí!!
Xik
Úterý, 26. ledna 2016 - 00:44:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 151
Registrován: 1-2011
Když už jsme tu narazili na škodovácké liťáky kola a poklice, co říkáte na plechová kola na nových škodovkách? Myslím konkrétně tyhle:



Mně se teda hrozně nelíbí - třeba OIII nebo Superb jsou decentní elegantní auta a ty kola jsou jak na nějaký offroad.. [crazy] Připomínají mi kola Mangels, kterýma jeden čas lidi hromadně prznili Škody 120 i jiné káry v rámci "tuningu"... Jinak proti plecháčům nic nemám, občas se mi líbí i víc, než liťáky (a vždycky víc, než poklice z benzínky).

Úterý, 26. ledna 2016 - 08:03:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1190
Registrován: 4-2014
Vsuvka. Visalaje jsou fajn. Jezdíme tam na houby, po cestě zpět vždycky závodíme, kdo dojede dál na volnoběh. Nebýt te křižovatky v Raškovicích, tak by se dalo dojet skoro do Nošovic, cca. 10 km. Ale teď v zimě asi ne.

Xik. To jsou takzvaná hybridní kola, jako alternativa určená především pro ty, kteří nechtějí v zimě ničit liťáky a přitom nechtějí jezdit na obyč plecháčich. Prý jsou jen o málo dražší, než obyč plechová kola, ale levnější než lítá. Ale ceny jsem nezkoumal, tak nevím.
http://www.autoforum.cz/tiskove-zpravy/hybridni-kola-alcar-maji-u spech/

(Příspěvek byl editován uživatelem bobesh.)
Úterý, 26. ledna 2016 - 15:25:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6120
Registrován: 12-2005
Mě se docela líbí .... třeba na dědovo fóbii bych je uvítal spíš než ty hnusný maličký 13"
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Xik
Úterý, 26. ledna 2016 - 20:25:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 1-2011
Aha, tak hybridní.. [happy] Díky za info. Stejně mi to není úplně jasné, přijdou mi prostě jako plecháče, a to nehezké (nebo spíš nevhodné na tyto auta). Ale samozřejmě záleží na vkusu, zdá se že se spousta lidem líbí.
Úterý, 26. ledna 2016 - 20:36:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3153
Registrován: 11-2006
Mně se na tyto auta taky nelíbí. Dokážu si je představit možná na Ladě Nivě, ale i tak na mě působí strašně křehce, jako by se ten tenký hliník dal jednoduše ohnout.
Středa, 27. ledna 2016 - 07:46:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1194
Registrován: 4-2014
Tak jasně, ale když s nákupem nového auta zvažuješ druhou sadu disků pro zimní gumy, tak máš tři možnosti. Liťáky, hybridy, nebo obyč plecháče. Pokud nemáš na druhou sadu litých, a hybridy nejsou o moc dražší, resp. stejně drahé jak obyč plechové, tak je volba jasná.

Nabídka firmy LeasePlan.
K vybraným novým vozům koncernu Volkswagen (Audi, Seat, Škoda a VW) začneme od 1. srpna letošního roku dodávat sadu sezónních kol osazených místo klasickými plechovými ráfky, tak zvanými hybridními koly. Hybridní kola mají vyšší estetickou úroveň, která je vizuálně přibližuje těm z lehkých slitin hliníku. Hybridní kola přitom plně zachovají funkčnost plechové varianty, přičemž není potřeba plastových krytů. Důležitá zpráva je, že vyšší cenu nových kol Vám za Vás uhradíme my. Cena plechových a hybridních kol zůstává tak beze změn, a proto věříme, že tuto novinku uvítáte
Středa, 27. ledna 2016 - 08:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 10-2007
No jo, vyšší estetickou úroveň [proud]. Když se člověk dívá kolem sebe, zjistí, že estetická úroveň většiny lidí je obecně jaksi jinde, než by čekal. Počínaje současnými dětskými večerníčky a konče fasádami domů. V takové estetické bezradnosti pak nezbývá než uvěřit tvrzení slovutné společnosti, že tahleta ohyzdnost tu úroveň má. Ale co, hlavně, že se kola lesknou a mají loukotě. Bez toho ani ránu.
Středa, 27. ledna 2016 - 13:44:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6123
Registrován: 12-2005
Inu furt je to hezčí něj platová puklice... to vymyslel debil. A Debilové si to na auta ochotně dávají.... bohužel to už pár let používají i automobilky. Každej kouká mít co nejmenší neodpružený hmoty a co nejlíp vyvážený kola... a pak na to nacvakne několik deka plastu v domění že to bude kdoví jak hezký.
Nebude...
Je to takový vidlácký ... hele mámo za pětikilo uděláme z našeho hnujdáje panskej kočár... Franta z prasečáku na dálku stejně nepozná že to nejsou liťáky....
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 10:58:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3157
Registrován: 11-2006
Tak to nemůžu souhlasit. Jsou poklice, které jsou daleko hezčí než tento plechový/hliníkový paskvil. Třeba celopološné kryty kol na Felicii, byly podle mě jedny z nejhezčích poklic od Škodovky. A kupodivu, i na stodvacítky byly docela pěkné poklice. A třeba kámoš na Focusu má na zimu taky moc pěkné originální poklice. Každopádně se bavím o originálních, nikoliv o tuningu z benzínky.
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 14:34:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3093
Registrován: 9-2006
Ad Risan (1498): Ale co, hlavně, že se kola lesknou a mají loukotě.

A jak jste to myslel s těmi loukotěmi [uhoh]?
.
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 15:58:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8279
Registrován: 5-2002
Poetická sestava čtyř popelnic na jednom záběru.

Fotka je z minulého týdne, kdy se mi snad po dvaceti letech podařilo zapomenout v autě dva dny zapnuté rádio...
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 16:41:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1502
Registrován: 10-2007
Feudal: no jako že lidi tam vidí paprsky ke středu, což je "in" a (chápu, kam míří výhrada - nesprávně, protože ty paprsky to nejsou) kolům s takovými paprsky říkají obecně "loukotě" nebo "loukoťová".

Důkaz: když dáme do googlu "loukotě," vypadnou spousty obrázků litých paprskových kol.
Jef
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 16:59:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5501
Registrován: 5-2002
353: Takže tentokrát musela Xantia pomoct nastartovat Dacii (a ne naopak[wink])?
-OndraS
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 18:05:24  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
zapomenout v autě zapnuté rádio

Mě se kdysi povedlo během demotáže středové konzoly (prasklá žárovička podsvícení voliče automatu) zabouchnout si klíče ve Firebirdu. Samosebou zůstalo zapnutý rádio, a to docela nahlas. Náhradní klíče jsem měl u rodičů v garáži. Protože se mi nechtělo jezdit tam zbytečně, nechal jsem to na druhej den až se budu vracet z práce. Do auta se umím sice vloupat, ale je k tomu potřeba dlouhá tenká tyčka. A tu jsem taky neměl. Tak tam rádio celou noc a celý dopoledne hrálo furt dokola nějaký ducárny, samosebou to bylo slyšet i ven. Závěr - baterku nevybilo [happy]
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 18:18:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3094
Registrován: 9-2006
Ad Risan (1502): Důkaz: když dáme do googlu "loukotě," vypadnou spousty obrázků litých paprskových kol.

To není důkaz, ale hovadina a doklad gramotnosti této společnosti ... On totiž málo kdo z dnešních „techniků” ví, jak kolář vyráběl kola (dřevěná) a tak se také dávno vytratilo z povědomí lidí i správné názvosloví mistra koláře, respektive toho kola. Takže loukotě nejsou ony „paprsky”, které spojují střed kola s vnějším obvodem !!! Loukotě jsou části právě onoho obvodu. Jsou to díly, které tvoří obvod kola a jsou vyřezány tak, aby v nich nebyla běl ani střed dřeva. Vyřezané loukotě jsou potom nasazeny na paprsky neboli špice. Počet loukotí a špic záleží na průměru kola atd.


S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
-OndraS
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 18:41:15  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Škodovka dodává kromě hybridních disků i disky z přírodních materiálů:

http://auta5p.eu/zajimavosti/ruzne/r111.php

A pěkný liťáky s návazností na Feudalovo vysvětlení taky dodával Hummer:

http://auta5p.eu/zajimavosti/ruzne/r125.php
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 18:52:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8280
Registrován: 5-2002
Jef & Ondra - Ono to rádio hrálo přes dvě hodně mrazivé noci a to už baterka nedala. A tak jsem musel použít francouzský startovací vozík [happy], ačkoliv standardně to u nás bývá obráceně. Ostatně u nás se za ty roky asi už natáčelo všechno vším, i když jsem našel jen dvě ilustrační fotky.



(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 23:15:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 621
Registrován: 1-2013
Live z Monte Carla
Kdo ma rad GP Monaka ,muze si ji projit v dobe normalniho provozu





1.start z pristavu od autoklubu 3. stoupani ke kasinu 5. kasino ze strany 6. zatacka u vodojemu 7. a jde se dolu do Mirabeau 8. tady se to vzdy stosuje a dochazi k havariim 9. vyjezd z Mirabeau 10. F1 gumujou opacnou stranu 11. kdo dole nezahne-skonci v mori. A ze se to drive stavalo casto...12. nejlepsi vyhled budou mit hoste, co si zde rezervuji pokoje na konec kvetna
Pokracovani priste...
Pátek, 29. ledna 2016 - 10:32:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1503
Registrován: 10-2007
Feudal: je mi líto, že jsem Vám pokazil radost, že mne usvědčíte ze zásadní neznalosti, ale s tím, co si myslí většina lidí o loukotích, bohužel nic nenadělám.
Pátek, 29. ledna 2016 - 15:21:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 623
Registrován: 1-2013
GP Monaco II.





Takze jsme skoncili u poz.6 z planku u more prudce doprava a jsme v tunelu.
Tam pred lety Schumi,prave v miste kde tunel nejvice utahuje a do oci probleskne denni svit, hamstl na brzdy a Montoya,ktereho nemohl setrast, letel pres nej.
A jsme zpatky v pristavu. Je to takova Rasijskaje derevna. Deti s babickama si hrajou, blbnou,jezdi na kole atd. Sluhove a ochranky cekaji na pokyn.Vsude svitori rustina,vlastne delaji to,co by rodiny bez muzu-oligarchu delali vsude. Nemuseji aspon platit hotel. Ruske lode poznate,ze maji matersky pristav Georgtown,Coite d Ivoire. Pak uz se vyskytuji lode jen z Malty a Britanie.
Takze projedeme za jejich zadema k vracecce La Rascase ,kterou se to vrati k cilyi.Depo je mezitim.
Listky uz se prodavaji a nejdrazsi budou tam ke Casinu a hotelu de Paris viz obr. 11.
Jinak je v Monaku drahe bydleni,ale ne jidlo,extremne cisto a kdyz mate zizen nemusite pro kolu,ale utrhnete si pomeranc.
Pátek, 29. ledna 2016 - 15:37:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 624
Registrován: 1-2013
Ale nez to v kvetnu zase vypukne,muze slecna pred zatackou Mirabeu jeste pit kafe v klidu.

Pátek, 29. ledna 2016 - 20:45:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4911
Registrován: 6-2004
Ted mě napadla jedna otázka v návaznosti na článek na idnesu o benzinu...
V diskuzi zaznělo pár věcí, které bych si rád uvedl na pravou míru...

1) Verva 100 je opravdu 100 oktan a nebo 98?

2) Maxxmotion 100 od OMV je jasný 100 oktan, ale prý v sobě nemá žádný podíl přírodních sraček Je to pravda? To samé by mělo platit o Vervě?

Co se základá na pravdě? :-)
-OndraS
Sobota, 30. ledna 2016 - 11:55:28  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Verva 100 má 98 oktanů; je to napsáno malým písmem na stojanu, aspoň teda na té naší Benzině.

Hezký popis výhodnosti tohoto palive zde:
http://dfens-cz.com/mrva-100/
Sobota, 30. ledna 2016 - 14:13:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5731
Registrován: 2-2005
Verva bude mit řepku. OMV vozí aditivovana paliva z Rakouska a namísto řepky je tak HVO.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Neděle, 31. ledna 2016 - 19:43:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 676
Registrován: 10-2005
Upresnim z testu 100 oktanovych benzinu (a dalsich clanku) ze Sveta motoru. Jak Maxxmotion 100 tak Verva 100 jsou 100 oktanove benziny. Nalepka na stojanu udava odpovidajici normu CSN. 100 oktanove beziny v CSN nejsou, proto se udava na stojanu norma pro 98 (V laboratori u obou namereno 100(+)). Obe dve paliva maji uslechtilejsi variantu rostlinne slozky => zadna repka. Paliva jsou diky tomu nadstandardne stala pri delsim skladovani. Nejlepsi hodnoty v testu Verva 100. [wink]
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Neděle, 31. ledna 2016 - 19:48:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4919
Registrován: 6-2004
Lukasek: Takže Shellka lidi škube nejvíc, OMW jenom + 2kč a Vervu lze brát jako základ...
Neděle, 31. ledna 2016 - 20:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 677
Registrován: 10-2005
Jednoznacne, Shellka je predrazena. Ja beru uz pet let krom jednoho tankovani jedine Carerra/Maxxmotion 100 (i cestu do Chorvatska jsem si rozplanoval na tankovani u OMW [satan]) . Tou vyjimkou byla jedna nadrz Vervy 100, po prepoctu prumerne spotreby lehke zklamani a navrat k OMW. Ti od leta 2015 lehce rozevreli ceny. Drive to bylo: zaklad 95, Mm95 +1Kc k zakladu, Mm100 +2Kc k zakladu. Ted je to +1,2 resp. + 2,6Kc. [wink]
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Neděle, 31. ledna 2016 - 22:42:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4921
Registrován: 6-2004
Lukasek: Jediné co mě na OMW štve je cenová politika Praha vs zbytek ČR... Třeba včera D8 o 2 kč levnější než Poděbradská v Praze. A to platí i městských pumpách např. v Jihlavě...
Pavel2
Pondělí, 01. února 2016 - 11:33:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13651
Registrován: 8-2002
u d-fense je vždycky pěkný počtení [proud]

9001:
taxe pochlub co krmíš tou Vervou nebo Maxxxxxxmoušnem [happy]
Pondělí, 01. února 2016 - 14:32:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 310
Registrován: 10-2007
K debatě o loukotích: Já se pokorně přiznávám, že jsem to nevěděl. Do dneška jsem si myslel, že loukotě = paprsky. Za poučení děkuji.
Pondělí, 01. února 2016 - 15:13:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1507
Registrován: 10-2007
U té Vervy pozoruju jednu věc. Kolega to občas naleje do úplně jednoduchého motoru Rolls-Royce O-200A (evropský ekvivalent motoru Continental O-200). Motor sežere v podstatě cokoliv, stačí mu 80ti oktanový benzín, což se dneska neprodává, takže je doporučený buď klasický Avgas 100LL, ale na základě certifikátu výrobce lze použít i automobilový benzín. Kolega tam občas leje tu Vervu 100, že to je jako blíž tomu Avgasu 100LL (jako že 100 oktanů, není klasická biosložka atd.) a výsledek je, že výfuk je černý a saze jsou taky okolo. Naproti tomu při spalování klasického naturalu je výfuk pěkně šedivý. Podotýkám, že výfuk je rovnou z válců, žádný kat, tlumič atd. Podobně svíčky. Tak kdoví, co tam přidávají za sračky, které pořádně neshoří.
Pondělí, 01. února 2016 - 17:04:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4922
Registrován: 6-2004
Pavel2: Maxxxem [biggrin]. Přijde mi, že pak to TSI lépe chytá a celkově to motoru víc svědčí než plná od Globusu ;-).
Pondělí, 01. února 2016 - 17:42:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6136
Registrován: 12-2005
To sou mi starosti ... tankuju cokoli co teče a hoří a jezdí to furt... Onehdá když mi zdechla Jawa na začátku vyjížďky a nebyl čas se v tom vrtat. Shodou okolností bylo před vejplatou takže nebylo moc chcechtáků a Jawka měla skoro plnou, přelil sem z ní mix do auta a jak vesele jezdilo. A kupodivu s mixem to ani tolik nekouřilo modře jako s čistym benzínem. [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)