Diskuse K-report » Archiv 2016 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 09. 01. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 09. 01. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 01. ledna 2016 - 06:18:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 4-2010
transit01: "děkujeme kriminální ústředně za rozbor" [lol]

Tohle se ale dnešním dnem mění, protože "značky na přání" si prý jejich majitelů mohou ponechat, dle slov pana ministra [wink]
V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 9B2 9B9 1BA 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI 1BJ 1BK 1BL 1BM 1BN
V cizineckých SPZ mi chybějí jen: BK BR BV CK CL CR DC DO HB HO JC JE JN KD KH KM KT KV LN LT MB ME MO OC PU PB PE PI PJ PS PT PV PZ RA RK SM ST SU SY TA TC TP TU UH UL VS VY ZL ZR
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Pátek, 01. ledna 2016 - 07:30:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 4-2010
Všem kolegům analytikům, běžným zájemcům o SPZ i sběratelům přeji hodně zdraví, sil, optimismu, tolerance i štěstí nejen v novém roce 2016 [ok] [andel]
V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 9B2 9B9 1BA 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI 1BJ 1BK 1BL 1BM 1BN
V cizineckých SPZ mi chybějí jen: BK BR BV CK CL CR DC DO HB HO JC JE JN KD KH KM KT KV LN LT MB ME MO OC PU PB PE PI PJ PS PT PV PZ RA RK SM ST SU SY TA TC TP TU UH UL VS VY ZL ZR
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
transit01
Pátek, 01. ledna 2016 - 10:59:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2005
Registrován: 9-2012
Bmc5365: Já bych řekl že je ale veliký rozdíl mezi značkou na přání, a normální značkou, no ne?
IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok]
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Nemusíš mít pokaždé poslední slovo! Ale musíš, když seš transit[satan]
Pavel2
Pátek, 01. ledna 2016 - 13:32:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13509
Registrován: 8-2002
já si myslím, že dva český JUDrové by na vlastnictví českých tabulek měli minimálně tři právní názory [happy]

pokud by se to začalo zkoumat do hloubky typu tabulka česká platná/neplatná, tj. třeba před rokem 53 vs. současná krajská a zamotaly by se do toho tabulky z různých evropských i dalších zemí a mezinárodních organizací, měli by z toho i pánové s právnickým vzděláním trochu těžkou hlavu a těch názorů by najednou byl nejmíň tucet.

když přijde policajt tak to jako důkazní materiál nahrne do jednoho pytle a bude mu to fuk.
Kapitán
Pátek, 01. ledna 2016 - 13:39:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2217
Registrován: 6-2012
Už se v těch ZNP začínám pomalu ztrácet - jaké je nejbližší možné datum, kdy by moha být první ZNP spatřena? Když si pro ni někdo zajde už 4.1., dostane ji v půlce ledna nebo jak?
Pátek, 01. ledna 2016 - 18:48:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2481
Registrován: 6-2007
Určitě ne. Žádost musí úřad přezkoumat a pokud nebude proti zadat text do výroby. Stále tvrdím, že to nebude fungovat mj. proto, že bude rozhodovat místně příslušný dopravní odbor ORP poměrně svévolně. Veřejnost neví, zda se bude zájemce proti zamítavému stanovisku odvolat, kam? (asi na MD a později soud)
co to bude obnášet atd. atd. Mimochodem, kdyby platila svobodná volba ORP tak budou lidi objíždět takové, kde bude volnější výklad možností textu...
Jinak jak už jsem psal, právníci budou mít žně.
MD oblbuje veřejnost nějakými ZNP aby odvrátili pozornost od MNOHEM důležitějších problémů agendy dopravy, média to přebírají a lid to žere....
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Kapitán
Sobota, 02. ledna 2016 - 00:37:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2220
Registrován: 6-2012
Třeba tady jsem našel opět něco za všechny prachy. I když pominu, z jaké stoky ten článek vyplaval, jeho kvalita je velmi mizerná. Značky na přání se netisknou a v Polsku se výrobě značek žádná firma Utai nevěnuje. A podívám-li se na poslední odstavec s názvem A tohle je přitom zakázané, tak si říkám co asi autor zobe, když dokáže vymyslet takové bláboly [nene]
Nicméně to přesně vystihuje informovanost veřejnosti o celých ZNP - mlha přede mnou, mlha za mnou.. [uhoh]

Když si koupím nové auto a budu chtít značku na přání, budu si každých deset dní chodit na MěÚ pro nový papírový typ 400? Jenže s těmi nesmím za hranice, takže si auto přihlásím na pár dní na normální RZ, abych následně tyto týden až tři staré tabulky po další návštěvě nechal rozstříhat á la exportní plýtvání?
Sobota, 02. ledna 2016 - 15:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2482
Registrován: 6-2007
To snad ne. Jak to "vymysleli" není zatím veřejně známé, ale spíš půjde o duplicitní registraci = auto na standardních tabulkách (půjdou asi do depozitu) dostane RZNP a když ho majitel prodá, přenese (pokud bude vůbec chtít) RZNP na nové auto. Dědit je prý nelze, takže nic...
Pobavila mě zadní vrátka ministra, když zájem o RZNP vidí především mezi firemním zákaznictvem...Zdá se, že o nákladech autoparku na svém působišti moc nevěděl. Už vidím jak např. spedice houfně kupují RZNP kde při ztrátě jedné z tabulek jim úřad registraci zablokuje...opravdu investice za fšechny prachy.
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Neděle, 03. ledna 2016 - 08:45:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 325
Registrován: 10-2014
Čistě teoreticky-můžou se na vozidle objevit dvě červené nálepky STK? [happy]
Neděle, 03. ledna 2016 - 11:32:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2483
Registrován: 6-2007
Proč?
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Neděle, 03. ledna 2016 - 11:43:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 327
Registrován: 10-2014
No protože dle zažitých zvyklostí se známka TK lepí do horního kolečka, známka ME do spodního, v tomto případě je to naopak, tudíž až půjde Touareg na STK, měl by mu příslušný pracovník nalepit nálepku do horní části RZ a tím by došlo k situaci, na kterou jsem se tázal výše[happy]
Pondělí, 04. ledna 2016 - 13:43:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4262
Registrován: 11-2007
RZ na přání, první den provozu

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/prvni-den-spz-na-prani-v-praze-l ide-stali-od-noci-frontu-v-p/r~1394c838b2d111e5928a002590604f2e/R Z
-OndraS
Pondělí, 04. ledna 2016 - 16:37:52  
Neregistrovaný host
78.102.116.85
MD oblbuje veřejnost nějakými ZNP aby odvrátili pozornost od MNOHEM důležitějších problémů agendy dopravy

Naprosto souhlasím! Přičemž přesně takto to funguje v celé státní správě
Pondělí, 04. ledna 2016 - 18:55:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 343
Registrován: 5-2007
Ještě bych si dovolil jednu poznámku. To opravdu firma HICON nebyla schopna nabídnout MD u značek na přání třeba posunutí takzvaného sněhuláka (když už musí na RZ být) třeba na pravý okraj značky? V článku (viz výše) zmiňovaný FANTOMAS tak vlastně bude FAN TOMAS a podobně.

Dle mého názoru měl být dán pouze minimální a maximální počet znaků a nemělo dojít k roztříštění čísla povinným umístěním sněhuláka za třetí znak zleva. Zkrátka a dobře....pokud není schůdná německá varianta čísel na přání, měl být zvolen americký model.
Pondělí, 04. ledna 2016 - 19:21:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6999
Registrován: 5-2004
Dan_g: To opravdu firma HICON nebyla schopna nabídnout MD u značek na přání třeba posunutí takzvaného sněhuláka (když už musí na RZ být) třeba na pravý okraj značky? V článku (viz výše) zmiňovaný FANTOMAS tak vlastně bude FAN TOMAS a podobně.

Výrobce značek není ten, kdo určuje jejich podobu (resp. neměl by být, ale to je na trochu jinou debatu). MD se domnívá, že rozložení znaků 3+5 na tabulce je jakýsi "rozpoznávací prvek" značky a musí být zachován. Jinými slovy dost na tom že RZ už nemá pevně daný obsah, tak se musí dodržet alespoň toto, aby nebyl občan zmaten a dokázal rozpoznat českou registrační značku. O relevanci této argumentace si udělá každý obrázek sám. Podle mě se mělo jít opačným směrem. Ne pevně dané rozložení znaků a zcela volný obsah ale volné rozložení znaků (pohyblivá mezera) a jasněji definovaný obsah (např. skupina písmen+skupina číslic nebo naopak).
Na druhou stranu s výjimkou Německa, které má svůj specifický model a obyvatel velkých rakouských měst si žadatelé o značku na přání musí v okolních zemích vystačit vždy max. s pěti znaky. U nás je k tomu ještě ten tříznakový "bonus" na začátku. Za určitých okolností lze vytvořit i pěkné značky. Ostatně zajímalo by mě, zda-li mezi těmi dnes rozebranými kombinacemi byly kromě poněkud prostoduchých (jako 888 88888) i ty zajímavé (jako třeba 613 TATRA nebo 136 RAPID).
Pondělí, 04. ledna 2016 - 19:28:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2106
Registrován: 11-2009
něco na odreagování:



Pozn.: můj názor je takový, že nyní je o ZNP eufórie, protože je v plenkách, ale ta brzy vyšumí, až lidé uvidí v provozu ZNP některých stupidních zájemců, počkejte o rok později.... [wink]
Kapitán
Pondělí, 04. ledna 2016 - 20:47:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2221
Registrován: 6-2012
Hlavně až první FAN:TOMASové o své RZ příjdou kvůli ztrátě, nové nedostanou, 10.000,- vyletí komínem a trochu se to rozkřikne, klesne zájem téměř na nulu..
A to i firem, na které pan Ťok údajně spoléhá - koupím si deset nových tahačů, bud na nich mít MAN:SPED1 až MAN:SPED0, jeden o značku nějak přijde, novou mi nevyrobí a bude celá firemní flotila v [zadnice], když mi na dvoře bude stát
MAN:SPED1
MAN:SPED2
MAN:SPED3
MAN:SPED4
MAN:SPED5
6M3 4386
MAN:SPED7
MAN:SPED8
MAN:SPED9
MAN:SPED0

[ko]
Pondělí, 04. ledna 2016 - 21:30:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2484
Registrován: 6-2007
Martin_L
MD se domnívá, že rozložení znaků 3+5 na tabulce je jakýsi "rozpoznávací prvek" značky a musí být zachován. Jinými slovy dost na tom že RZ už nemá pevně daný obsah, tak se musí dodržet alespoň toto, aby nebyl občan zmaten a dokázal rozpoznat českou registrační značku.

Výklady podobného druhu, resp. jejich interpretace, může jejich údajný autor kdykoliv zapřít, protože jsou nejen nesmyslné, ale především nepravdivé. MD už dávno mělo k dispozici návrhy jak obsah RZNP řešit, aby se VŽDY dala jasně identifikovat jak česká RZ.
http://www.czechplates.cz/images/RZ_na_prani.pdf
Také se mohlo inspirovat u slovenských kolegů a v dalších zemích, kde by takové zoufalství, jakou má být současná podoba RZNP, nepustili ani přes sekreteriát...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pondělí, 04. ledna 2016 - 22:22:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2485
Registrován: 6-2007
Dnešní české televizní zpravodajství bylo obohaceno o významný příspěvek v dopravě jakým má být mj. zavedení RZNP....
Všechny stanice prezentovaly jedno méně frekventované pracoviště v Praze a pak registrační místo v Pardubicích.
Diváci mohli sledovat spokojené zákazníky, kteří si zarezervovali vytoužené kombinace.

Realita
Na detašovaném pracovišti pro ORP Černošice (býv. Praha-Západ), dnes Středočeský kraj, nějakých 2000 m vzdušnou čarou od televizní prezentace se nevyskytoval žádný úřední formulář, s jehož pomocí by mohl žadatel zájem o RZNP deklarovat. K dispozici byly jen standardní blankety. Na přímý dotaz k pracovníkovi pracoviště bylo nerudně reagováno slovy:"..nejsou, použijte tenhle...já si ty značky na přání nevymyslel.."
Další dotaz směřující k materiálu, který by zájemci poskytoval informace co žádost obnáší a jaký je další postup pouze nerudně zodpověděl:"..sedněte si tady ke mě, já vám to vysvětlím a pak uvidíte..."

Zkuste někdo vygooglovat informaci:
1) na jakém formuláři se žádost podává
2) jakou má žádost formu v průběhu vyřizování (rezervace, závazná blokace atp.)
3) co se stane, když se v rámci ČR ve stejném reálném čase sejdou 2 identické žádosti - která má předsnost
4) jak je to přesně s finančním řešením (žádost, rezervace, podmínky vydání)
5) jaké jsou lhůty pro jednotlivé kroky v procesu žádosti o vydání RZNP - jedná se totiž o správní řízení
6) jaké jsou možnosti odvolání pokud je žádost odmítnuta (vazby na předpisy o správním řízení)
7) má žadatel možnost přesvědčit se, zda nežádá o již vydanou textovou kombinaci - pokud ne, jak je řešeno vrácení správního poplarku při podání žádosti kterou žadatel podával v dobré víře, že má korektní text a nic nebude stát v cestě jeho schválení
8) jak to, že MD nabízí zpoplatněnou službu podléhající správnímu řízení, ke které nejsou elementární informace se zásadní právní relevancí (např. způsob nakládání se standaradní TRZ v případě využití TRZNP, povinné a havarijní ručení vozidla s dnešní RZ a budoucí RZNP, otázky kolem malého TP a mnoho dalšího)
9) kdo přesně a podle jakých přesných kritérií je oprávněn hodnotit obsah žádaného textu RZNP, kým byla tato kritéria vydána a schválena? jsou v souladu s předpisy vztahujícícmi se k správnímu řízení ČR?

MD tentokrát opět v případě jim svěřené správy registrace vozidel odvedlo absolutně diletantskou práci, která má zakrýt a odvést pozornost od neschopnosti zvládnout jemu sveřené úkoly v mnohem vážnějších případech a je ironií osudu, že právě předhozená kost veřejnosti ve formě RZNP tento šlendrián v celé jeho kráse posléze opět vytáhne na světlo (registr vozidel) i když je nutné počítat s tím, že snaha zamést ho zase pod koberec může být úspěšná...

Dosavadní dlouholetá bilance práce MD v problematice registrace vozidel a řidičů je více než tristní a Andrej by měl zvážit, zda by přece jenom neměl tento rezort pustit konkurenci nebo ho přeorganizovat a dílem podřídit jiným resortům, protože, ač nikdo nepochybujeme, že po řádných volbách převezme moc...s tímhle outěžkem se mu bude vládnout hodně těžko...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pondělí, 04. ledna 2016 - 23:46:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4841
Registrován: 6-2004
Kapitán: To ani opět za všimné nevyrobí novou RZ se stejnými znaky?

Martin: Ono i tak to může být zajímavé a asi to bude i věkem, ale mě přijdou historické i značky typu ABA 1111[satan]
Úterý, 05. ledna 2016 - 01:18:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 344
Registrován: 5-2007
Kapitán:Hlavně až první FAN:TOMASové o své RZ příjdou kvůli ztrátě

Jsem zvědav, kolik držitelů RZNP si je alespoň provrtá a napevno přišroubuje na auto. Když nic jiného, tak alespoň u té přední, kde je riziko ztráty vyšší, by to určitě nebylo od věci. Obzvlášť když nejrozšířenějším typem plastových držáků RZ je u nás takový ten nacvakávací rámeček se čtyřmi ohebnými pacičkami v horní části.

Mimochodem, nikde jinde než v ČR a SR jsem něco takového neviděl. Divím se, že to vůbec dostalo atest, připadá mi to skoro až absurdní. Nedávno jsem v supermarketu na jeden takový rámeček koukal. Nebudu zde jmenovat výrobce, uvedu jen, že ve spodní části, kde bývá obvykle reklama prodejce, je u tohoto typu rámečku nápis ČESKÁ REPUBLIKA společně s erby českých zemí na jedné straně a vlajkou ČR na straně druhé. V závěru návodu k použití je také postup vyjmutí čísla z rámečku, kde výrobce doporučuje vyvinout tlak na horní hranu držáku v místech zámků (tím má výrobce na mysli ony ohebné pacičky v horní části) až dojde k uvolnění čísla. To je opravdu vtipné...přesně k tomu totiž často dochází i v okamžiku, kdy vám do předního nárazníku svým zadním nárazníkem ťukne nebo se vám o nárazník opře před vámi parkující vozidlo. S trochou nadsázky se dá říct, že ten rámeček je navržen tak, aby vysloveně šel naproti ztrátě čísla při častějším užívání vozidla ve městě. To opravdu při schvalování tohoto typu rámečku nikomu nepřišlo divné, že pouhé vyvinutí tlaku na horní část rámečku způsobuje vycvaknutí čísla? Praxe to ostatně jasně potvrzuje, stačí se jen koukat na ulicích po autech a hned vidíte, kolik jich má přední čísla částečně vycvaknutá.

Sorry, že jsem teď malinko odbočil. Je to z mé strany tak trochu opakovaný vtip, už jsem se zde v minulosti nad českými rámečky párkrát rozčiloval, ale v souvislosti se ztrátami RZNP mi to opět přišlo na mysl.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dan G.)
Úterý, 05. ledna 2016 - 03:52:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6085
Registrován: 12-2005
Ostatně zajímalo by mě, zda-li mezi těmi dnes rozebranými kombinacemi byly kromě poněkud prostoduchých (jako 888 88888) i ty zajímavé (jako třeba 613 TATRA nebo 136 RAPID).

Ano na Radiožurnálu byla reportáž o značkách na přÁní a jeden z respondentů si nechal na značku dát kombinaci STEYR420 (to číslo odhaduju nezapamatoval jsem si ho asi přesně) což má bejt typ nějakýho předválečnýho rakouskýho auta. Ta značka se bude vyskytovat kdesi na moravě.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 05. ledna 2016 - 09:18:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 4-2010
Nechcete někdo SAMPLE značky typu 000 HC00?

http://www.ebay.com/itm/EUROPEAN-STYLE-LICENCE-PLATE-CZECH-/27209 4544556?hash=item3f5a1942ac:g:cNoAA
V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 9B2 9B9 1BA 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI 1BJ 1BK 1BL 1BM 1BN
V cizineckých SPZ mi chybějí jen: BK BR BV CK CL CR DC DO HB HO JC JE JN KD KH KM KT KV LN LT MB ME MO OC PU PB PE PI PJ PS PT PV PZ RA RK SM ST SU SY TA TC TP TU UH UL VS VY ZL ZR
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Úterý, 05. ledna 2016 - 10:35:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7001
Registrován: 5-2004
Kapitán: koupím si deset nových tahačů, bud na nich mít MAN:SPED1 až MAN:SPED0, jeden o značku nějak přijde, novou mi nevyrobí a bude celá firemní flotila v [zadnice], když mi na dvoře bude stát

Já bych řekl, že spediční firma, jejíž celá flotila stojí na dvoře, je tak nějak v [zadnice] celá[lol][wink].

Freelander: Hlavně až první FAN:TOMASové o své RZ příjdou kvůli ztrátě, nové nedostanou
Dan_g: Jsem zvědav, kolik držitelů RZNP si je alespoň provrtá a napevno přišroubuje na auto. (...) Obzvlášť když nejrozšířenějším typem plastových držáků RZ je u nás takový ten nacvakávací rámeček se čtyřmi ohebnými pacičkami v horní části.

Pokud bych byl držitelem registrační značky na přání (jejich schválená podoba se mi nelíbí, takže v tomto ušetřím), tak bych měl obavu jedině z její krádeže. Myslím si, že se může najít pár jedinců, kteří si takové tabulky budou chtít ukořistit. Skutečné sběratele bych z toho nepodezříval, ale třeba závistivého souseda ano. A vědomí, že ukradená kombinace je jednou pro vždy zapovězena, tento chtíč ještě posílí.
Ale ztrátu značky jako problém nevidím. Žádný provozovatel vozidla, který připevnění tabulky RZ věnuje alespoň 15 minut času, ji ztratit nemůže. Kdo značku jen nacvakne do rámečku a už se nestará, jestli v něm vůbec drží, tak se samozřejmě po čase nemůže divit...

Minor: Výklady podobného druhu, resp. jejich interpretace, může jejich údajný autor kdykoliv zapřít

To samozřejmě může, rozhovory, při kterých tyto a mnohé další argumentace zaznívaly, se nijak nezaznamenávaly. A aby nedošlo k mýlce, pokud sem nějaký takový argument napíšu, tak to neznamená, že se s ním i ztotožňuji. Ale mnohdy to dokáže osvětlit pozadí některých kroků státní administrativy[wink].
Pavel2
Úterý, 05. ledna 2016 - 12:43:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13521
Registrován: 8-2002
pozadí je myslím nabíledni - naprostý odtržení kancelářských pablbů od reality všedního dne.

defacto úplně stejný jako když Jakeš nebo kterej exponent nevěděl jestli půllitr flaškovýho Prazdroje v sámošce stojí korunu, tři šedesát nebo 20 Kčs, protože on to všechno měl někde v kantýně zadarmo.

co z těch diletantských rozhodnutí vzniká, s tím se setkáváme dnes a denně. stát je tu prostě pouze od toho, aby obyčejnýmu člověku komplikoval život.

tahleta nekompetentní úřednická pakáž by měla skončit někde u lopaty, ale nebojím se, že by to někdy mohlo nastat a jejich místa by se podařilo obsadit lidma, který o problematice něco vědí a zároveň mají zkušenosti z předchozí praxe...
Úterý, 05. ledna 2016 - 14:00:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6087
Registrován: 12-2005
vědomí, že ukradená kombinace je jednou pro vždy zapovězena

Přitom neznam jedinej rozumnej argument proč tomu tak je? Je značka vázaná na člověka? Je. Tak vo co kurva de? Jsem Eda Vopršálek a v systému je na moje jméno registrovaná kombinace ABC 12345. Takže nikdo jinej tu kombinaci dostat už nemůže. Takže když ztratim tabulku tak si přece za 5 litrů můžu nechat udělat další s kombinací ABC 12345 která je v systému vázaná na moje jméno.
Co na tom ten píčus Ťok nechápe?
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 05. ledna 2016 - 15:09:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4844
Registrován: 6-2004
Martin 100: Tobě by se chtělo dávat třeba 50 000 ročně za RZ [biggrin]. Lidi jsou hrozně závistiví [cunik]
Úterý, 05. ledna 2016 - 15:14:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2486
Registrován: 6-2007
Myslím, že by admin tohoto portálu mohl časem založit rubriku (komoru) ORZ (osobní registrační značky, prý nnové úřední označení) neb bude možná některé dobře vytrénované sběrače SPZ/RZ lákat víc právě tato sorta taulek - budou rozmanité, těžko lokalizovatelné a neustále se měnit. Tím se budou od běžných významně odlišovat.
Samozřejmě, není vyloučeno, že to bude totální propadák, protože kdo vyhodí 10.000,- aby o registraci bez náhrady za pár dní přišel jenom proto, že mu tabulku někdo ukradl nebo nakrpatých silnicích někde upadla.
Nemožnost plnohodnotné náhrady ztracené tabulky odůvodňuje úřad rovnocenností RZ a ORZ jako registračního nosiče....jak je to u RZ na nosič (vločka na sněhulákovi) jsem se nedozvěděl.
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pavel2
Úterý, 05. ledna 2016 - 23:37:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13524
Registrován: 8-2002
m_100:
trochu ti ten tvůj pohled upřesním: Ťok nemusí být píčus, bohužel zdědil jistej odbor na MD, a kdybys tam přišel naživo, asi by ti spadla čelist, kolik píčusů tam zahřejvá židle. k jeho smůle musí řešit důležitější věci než RZNP nebo personální politiku na nějakým odboru ministerstva.

když budeš dělat jeden průser za druhým, tvůj šéf tvojí práci nebude rozumět a nebude mít čas tě kontrolovat, můžeš po jistou dobu šéfovi lakovat věci narůžovo a průsery prezentovat jako přednosti. pokud ti to šéf sežere a opapouškuje i do médií, máš vyhráno [wink]
Středa, 06. ledna 2016 - 07:25:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1547
Registrován: 4-2010
Minor (2486):
Pokud vím a dívám se na "Žádost" mělo by úřední označení být RZP - registrační značka na přání.

A co se týče nového vlákna, byl bych pro, abychom mohli vkládat fotky s "nápady lidové slovesnosti na osm" [lol] třeba do tohoto vlákna
V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 9B2 9B9 1BA 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI 1BJ 1BK 1BL 1BM 1BN
V cizineckých SPZ mi chybějí jen: BK BR BV CK CL CR DC DO HB HO JC JE JN KD KH KM KT KV LN LT MB ME MO OC PU PB PE PI PJ PS PT PV PZ RA RK SM ST SU SY TA TC TP TU UH UL VS VY ZL ZR
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Středa, 06. ledna 2016 - 07:42:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1165
Registrován: 4-2014
http://www.novinky.cz/krimi/390984-kdo-ukradne-znacku-na-prani-sp acha-trestny-cin.html
Kapitán
Středa, 06. ledna 2016 - 09:39:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2222
Registrován: 6-2012
2
2
2
2


[happy]
Kapitán
Středa, 06. ledna 2016 - 09:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2223
Registrován: 6-2012
Baví mne ten boj vox populi pod každým článkem na Blbinky.cz a úplně nejlepší jsou tací, kteří vůbec článek nepochopili [lol]

Vlastimil Kališ, Ivančice
Středa, 6. ledna 2016, 09:06:05 |
Jak jenom RZ za 10 000 Kč je trestný čin? Snad každá krádež RZ by měla být TRESTNÍ ČIN!!My co ji nemáme jsme MÉNĚCENÍ či co?


Antonín Šebek st. , Hradec Králové
Středa, 6. ledna 2016, 09:18:00
Takže to je další krok v demokracii? Budeme si rovni, ale někteří budou rovnější? A jak se pozná ta "vyjímečná" značka? Co když si za deset táců koupím značku A03MDFA ? To případného zloděje zavřou, zatímco u takřka stejné značky půjde o přestupek?


Ivo Sladký, Praha
Středa, 6. ledna 2016, 09:07:07
Já bláhově myslel,že jakoukoliv SPZ.Že by to platilo jen na zbohatlíky??!!
Středa, 06. ledna 2016 - 10:44:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2603
Registrován: 10-2007
MD se domnívá, že rozložení znaků 3+5 na tabulce je jakýsi "rozpoznávací prvek" značky a musí být zachován.
To by si člověk řekl, že my, díky své poloze blízko západu na tom budeme lépe, ale takové pobaltské státy nad tím očividně mnohem lépe přemýšlely.


(Foceno v Litvě a Lotyšsku v roce 2014)

Pro zajímavost jsem u sebe vyhrabal i jednu dánskou, kterou jsem zde už dřív dával:

_VD_
Středa, 06. ledna 2016 - 11:05:53  
Neregistrovaný host
62.245.91.24
Neporadil by prosím někdo jak novou značku zabezpečit, třeba nějaké vhodné lepidlo kov vs plast ? Aby mi ji ukradli třeba až za rok a ne za týden O:-) ?
Středa, 06. ledna 2016 - 11:10:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2606
Registrován: 10-2007
_VD_: Já doporučuji profi oboustranou (nejlépe od 3M) lepící pásku. Dolů to sundáš pak jen strunou, nebo vlascem.
Středa, 06. ledna 2016 - 14:14:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13506
Registrován: 11-2004
Zeptám se - při ztrátě nebo odcizení běžné RZ se náhradní nevydává a musí se zažádat o novou registraci. Jak to ale je, pokud je některá RZ třeba pomačkaná - dá se zaplatit obnova a vyměnit kus za kus, zkrátka odevzdat starou a vzít si tu novou, úplně stejnou, třeba přímo u výrobce jako bokovka?
Sdružení historické dopravní techniky Prostějov
Kecama autobus nezachráníš...
Středa, 06. ledna 2016 - 14:42:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7002
Registrován: 5-2004
Study: Jak to ale je, pokud je některá RZ třeba pomačkaná - dá se zaplatit obnova a vyměnit kus za kus, zkrátka odevzdat starou a vzít si tu novou, úplně stejnou, třeba přímo u výrobce jako bokovka?

Žádná bokovka není třeba. Zajdeš na úřad, vyplníš žádost, zaplatíš 600,- korun a do patnácti dnů si pak vyzvedneš značku novou výměnou za odevzdání staré poškozené.
Středa, 06. ledna 2016 - 15:26:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1548
Registrován: 4-2010
Ano, ale prý to nebude trvat 15 dní, ale měsíc a po tu dobu než Ti ji vydají nesmíš s autem jezdit.
To je fakt chytrý, chlapci z MD to zase dotáhli do skvělého konce [ko]
V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 9B2 9B9 1BA 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI 1BJ 1BK 1BL 1BM 1BN
V cizineckých SPZ mi chybějí jen: BK BR BV CK CL CR DC DO HB HO JC JE JN KD KH KM KT KV LN LT MB ME MO OC PU PB PE PI PJ PS PT PV PZ RA RK SM ST SU SY TA TC TP TU UH UL VS VY ZL ZR
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Středa, 06. ledna 2016 - 16:13:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 4-2014
To jsem nevěděl, že poškozená značka jde vyměnit. Takže když budu chtít vyměnit poškozený bezproužek tak dostanu co? Nový bezproužek, nebo už RZ s proužkem ?
Středa, 06. ledna 2016 - 16:17:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6089
Registrován: 12-2005
profi oboustranou (nejlépe od 3M) lepící pásku

Ano ta drží jako bejk a nebo potom ještě lepidlo na lepení autoskel s použitím primeru na podklad i na značku aby to fakt drželo fest.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 06. ledna 2016 - 22:37:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13507
Registrován: 11-2004
Tak to hledím. A bezproužek za bezproužek, nebo mi ho tam naprasí automaticky?
Sdružení historické dopravní techniky Prostějov
Kecama autobus nezachráníš...
Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 20:40:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2111
Registrován: 11-2009
FANT0MAS = FANTnulaMAS

Škoda, že MD nezrušilo písmeno 0, tak jako je to u krajských RZET [wink]
Crash
Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 23:27:57  
Neregistrovaný host
46.135.169.247
Protože to by nejdříve Ústav pro jazyk český nebo OSN musely "0", tedy nulu uznat za písmeno.
Pátek, 08. ledna 2016 - 11:13:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4278
Registrován: 10-2008
Existuje uz aj [fotic] znacky na zelanie?
Tolko sa o tom hovori, tolko ludi na ne caka/lo a ked ich googlim, tak snale narazam len na nejake graficke nacrty.
Pátek, 08. ledna 2016 - 11:51:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9278
Registrován: 10-2003
Včera měl v jednom z brněnských hotelů sraz nějaký vyšší management nějaké modré firmy. Tolik modrých Octavií pohromadě jsem dlouho neviděl

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY • 12 let na K-reportu
Pátek, 08. ledna 2016 - 14:11:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3082
Registrován: 9-2006
šmolko: To tak můžeš vyfotit nejdříve někdy okolo 19. ledna [lol].
.
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Pátek, 08. ledna 2016 - 15:47:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4279
Registrován: 10-2008
Feudal: Jasne. Ja brzda. [crazy]
Pátek, 08. ledna 2016 - 21:02:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 10-2005
http://auto.idnes.cz/znacky-na-prani-0gu-/automoto.aspx?c=A160108 _165536_automoto_fdv
Pátek, 08. ledna 2016 - 22:41:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9372
Registrován: 7-2006
Taky by mě zajímalo, jaké znalosti angličtiny mají naši úředníci, zde pár příkladů RZNP, které by v našich končinách určitě prošly:
CUM 4FREE
LUV 2SUCK
A.SS L1CKR i když [zadnice] mi nechtějí povolit ani tady na K-reportu [rofl]
SCK 2BALS
LCK CLIT2
FCK 1SLAM
PCR HA7ER
FAT M0R0N
...a najde se mnoho dalších.

Aneb už se moc těším, až něco takového uvidím naživo. [rofl]

(Příspěvek byl editován uživatelem Rul.)
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.12.2015
Vildo, pořádně to tam ze shora analyzuj! R.I.P.
Kapitán
Pátek, 08. ledna 2016 - 23:04:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2226
Registrován: 6-2012
Značky na přání, nový paskvil z kuchyně ministerstva dopravy
Sobota, 09. ledna 2016 - 07:43:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 12-2014
Před chvílí ve zprávách v rádiu:
Zájem Čechů o RZNP klesá. Zatím, co v pondělí bylo na úřadech až 800 lidí, od středečního poledne klesl zájem až 4 násobně. Ale i tak MD registruje přes 1.600 žádostí.
Pardubický kraj [happy]
OKRESY: 1. Chrudim; 2. Ústí nad Orlicí; 3. Svitavy a 4. Pardubice.
JIŽ ROK NA K-REPORTu![happy]
Sobota, 09. ledna 2016 - 12:55:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4267
Registrován: 11-2007
Já se hlavně těším, až někde uvidím značku jako VIP, B0SS, SEF, HERO atd. Asi se chvíli u takového auta zdržím a počkám si co za exota si takovou značku pořídil. Ono bude také záležet na jakém autě to bude . Protože mít třeba B0SS, VIP na BMW bude dle mého svědčit o nějakém mindráku majitele, zatímco mít to samé na Favoritu a nebo třeba Š120 se v mých očích jedná sympatickou recesi.
Mimochodem,známý mi před asi dvěmi lety tvrdil, že si opatří na svého Forda Mondeo RZ FCB01922 jakožto jasně odkazující na vřelý vztah ke svému klubu. Uvidíme, jestli svůj plán uskuteční i v době kdy je "Baníček" v agónii.
Sobota, 09. ledna 2016 - 13:43:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 6-2004
RZNP typu "Fantomas" mi příjdou dost nepraktické například i v zahraničí. Pojedu na dovolenou do Chorvatska. Policejní hlídky mohou být zvědavé, kdo má takovou značku a budu častěji zastavován apod.
Kačeny s budníky, toť opravdová lahůdka pro
šalinové fajnšmekry.:-)
====================================
Sobota, 09. ledna 2016 - 15:56:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 6-2007
Všimněte si, že média ty texty prezentují jako normálně napsané. Na tabulce je ale text roztržený
na 2 bloky a to se mi ve srovnání s jinými státy, kde RZP tvoří kompaktní text jeví jako zásadní optický nedostatek.
Řekl bych, že české RZP jsou vlastně v některých textech koktavé...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Kapitán
Sobota, 09. ledna 2016 - 16:44:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2228
Registrován: 6-2012
1714:
Tak zrovna v Evropě bych se toho nebál, to spíš v Česku. Když si dám na upraveného Golfa značku IAM HER01, tak jsem jasný pokaždé, když budou švestky kolem cest "náhodně" kontrolovat cokoliv, co bude jen možné..

(Příspěvek byl editován uživatelem kapitán.)
Sobota, 09. ledna 2016 - 17:11:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7003
Registrován: 5-2004
Bobesh: To jsem nevěděl, že poškozená značka jde vyměnit. Takže když budu chtít vyměnit poškozený bezproužek tak dostanu co? Nový bezproužek, nebo už RZ s proužkem ?

Všechny duplikáty tabulek RZ za poškozené se budou vyrábět v aktuálním vzoru používaném od roku 2004, tj. s rozlišovací značkou státu ve formě "europroužku".

Bmc5365: Ano, ale prý to nebude trvat 15 dní, ale měsíc a po tu dobu než Ti ji vydají nesmíš s autem jezdit.
To je fakt chytrý, chlapci z MD to zase dotáhli do skvělého konce


Není to nějaký hoax? Takový postup je natolik nesmyslný, že ho snad ani MD uvést do praxe nemůže...
Sobota, 09. ledna 2016 - 22:05:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2490
Registrován: 6-2007
Ano, ale prý to nebude trvat 15 dní, ale měsíc a po tu dobu než Ti ji vydají nesmíš s autem jezdit.
To je fakt chytrý, chlapci z MD to zase dotáhli do skvělého konce

Není to nějaký hoax? Takový postup je natolik nesmyslný, že ho snad ani MD uvést do praxe nemůže...


Nesmysl to je (u předtím přihlášeného vozidla by se vyzvedly tabulky z depozitu, jinak smolík), bohužel praktikuje se ve stejném gardu např. u dovozů. Mám auto na německých exportkách s pojištěním na měsíc, projdu kontrolama během týdne, jdu auto přihlásit a ejhle...jako první mi seberou německé převozky ač jsou platné a zakážou jezdit "do papírového vyřízení převodu" = týden až 3 neděle když to nemám přes handlíře. Vydání temporární značky (typ 400)? Odpověď: nelze!!!Samozřejmě že lze, ale to je zase administrativní proces...prostě blbákov...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Sobota, 09. ledna 2016 - 23:03:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1903
Registrován: 9-2005
Registrace dovezene ojetiny je spravni ukon a na ten ma urad ze zakona mesic. Nekde to vyuzijou, jinde nikoliv.
Prevozni znacka 400 je jen pro auta se schvalenou technickou zpusobilosti a to dovoz neni, proto se neda vydat. Krome toho se dnes jmenuje (parafrazuji) znacka pro prevoz z mista koupe do mista registrace, takze se na dovoz neda pouzit.
Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Sobota, 09. ledna 2016 - 23:57:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 4-2010
Martin l: toto mi řekli na úřadu druhého největšího města republice. Na dotaz mi zatím MD neodpovědělo.
V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 8B3 9B2 1BA 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI 1BJ 1BK 1BL 1BM 1BN
V cizineckých SPZ mi chybějí jen: BK BR BV CK CL CR DC DO HB HO JC JE JN KD KH KM KT KV LN LT ME MO OC PU PB PE PI PJ PS PT PV PZ RA RK SM ST SU SY TA TC TP TU UH UL VS VY ZL ZR
[new] ---> MCDLXXX <---[new]