Diskuse K-report » Archiv 2016 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 19. 01. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 19. 01. 2016

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 16. ledna 2016 - 23:08:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 3-2010
mr.pecoun: velmi úsměvné [happy]

Na specializovaném vlákně čistě o RZ dám fotky svých RZNP. Jsem z toho tak nadšený, že si foto tabulky dám do nicku a ještě do textu pod čarou. Na zcela očekávané dotazy např. co tabulka znamená a na jaký vůz půjde nejdříve reaguji fotkou motorky (OK) a pak se mi to rozleží v hlavě.

Místo odpovědi zaujmu obranný postoj s poznámkou p.s. ale už dost nemíním se někomu zpovídat (a už vůbec někomu ůplně cizímu). [crazy]
Sobota, 16. ledna 2016 - 23:25:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 10-2010
Mamuti : Také jsem zvědav, já jsem zatím neviděl na vlastní oči žádnou RZNP, natož v Ledči (a to jsem tam dneska zrovna byl). Ta moje tam první asi určitě nebude (jestli se pro ní teda rozhodnu), to auto budu kupovat až na podzim. A J rekord také určitě mít nebude, jelikož už jsem několik let papírově Středočech (po většinu času bydlící v krajském městě Vysočiny) [proud]. V Ledči se ale stále vyskytuji celkem často, pravidelně tak 3 víkendy v měsíci, takže pokud budu mít RZNP, určitě mě někdy potkáš [happy].

Nestle : OK, tak v tom případě ten názor celkem chápu. Děkuji za odpověď [ok].
www.lovec-vraku.cz
Sobota, 16. ledna 2016 - 23:26:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 10-2015
VOY :
1. nezaujimam obrany postoj , jen me mrzi ze cloveka soudite dle RZ, ja jsem se svoji dvojici RZNP spokojen ,ono jde taky o to jak se clovek zepta, kdyz normalne neni problem odpovedet... ale kdyz se mi nekdo vysmiva ze je to na dodavce... no a co ..... pravdepodobne na mclarenu F1 nebo P1 nebude protoze je jech jak maku jak ve svete, natoz v tak male zemicce jako je CR.

2. pokud vím tak jsem odpovel :
" jsem velký fanda závodů F1. "

p.s. kdyz budes cist poradne tak je me Vaňas ptal :
" mr.pecoun: Můžu se zeptat na jaké motorce ji budeš mít? " tak jsem jen odpovedel .
[andel][ok] XXX F1XXX [ok][andel]HH 11111[ok][andel]
Sobota, 16. ledna 2016 - 23:53:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1388
Registrován: 3-2010
mr.pecoun: nikdo nikoho nesoudí. Kvůli smajlíkům v příspěvcích si taky těžkou hlavu nemusíš dělat.

Prostě jen odpovídej na otázky. Nevím cos čekal jiného... Kdyby to bylo vlákno o paličkování, otázky by byly nemístné...ale zde jsou zcela normální.
Nebo teda neodpovídej, potom asi nemá cenu ani nic psát...toto je prostě diskuse...lidé se ptají a odpovídají, souhlasí, nesouhlasí, hádají se, argumentují.

Na jaké auto XXX F1XXX půjde? Můžeš aspoň na tuto otázku odpovědět?

P.S. o motorce jsem psal v příspěvku 1387 že je to OK, nevím co jsi vydedukoval ve své p.s. poznámce.
Kapitán
Neděle, 17. ledna 2016 - 00:16:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2242
Registrován: 6-2012
Mr. Pecoun:
třeba proto že jsem velký fanda závodů F1
Tož to potom ano. Přesto by se to dalo ztvárnit určitě originálněji bez šesti X - můj názor.

p.s. ale už dost nemíním se někomu zpovídat (a už vůbec někomu ůplně cizímu).

"Ú" je na klávesnici severovýchodním směrem od "ů". To je škoda, že se nemíníš nikomu zpovídat. Lidí, které to bude zajímat, potkáš v životě svém i životě značky určitě dost a někteří budou úplně cizí. To budou nadšeni z takové odpovědi [wink]

Voy:
[ok]
Jinak o novou diskuzi jsem psal do "Sdělení pro redakci" už 6.1., dodnes žádná reakce z hůry..
Neděle, 17. ledna 2016 - 00:21:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 10-2015
Kapitán :

urcite by to slo ... ale me se tahle libi..

muzu prosim jen tak pro zajimavost vysliset nejake navrhy na variaci F1 ktere jsou pekne pro Tebe ?


p.s. promin za preklep , tobe se to jiste jeste nestalo mam novy notebook a klavesnice je trochu ninak rozlozena.

(Příspěvek byl editován uživatelem mr.pecoun.)
[andel][ok] XXX F1XXX [ok][andel]HH 11111[ok][andel]
Neděle, 17. ledna 2016 - 00:24:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 10-2015
VOY :

ja odpovidam nebo se aspon snazim na veskere dotazy. ale na jake auto pujde ? to si prozatim necham pro sebe. promin myslim ze to neni dulezite
[andel][ok] XXX F1XXX [ok][andel]HH 11111[ok][andel]
Kapitán
Neděle, 17. ledna 2016 - 00:42:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2243
Registrován: 6-2012
Napadá mne jedna taková složitá záludnost, kterou na RZNP ne každý pochopí a bude často terčem dohadů a hloupých otázek, co vlastně znamená.. F0R MULE1- a tady opět narážíme na nesmyslnou mezeru, takže bych si radši vymyslel paskvil F1F 1F1F1.

Ale teď vážně, já měl vymyšlené čtyři varianty, vše jednoslovné - ale chci 2x dvouřádek (705 nebo 715) a když jsem si v malování některé z nich nakreslil, jak to bude vypadat blbě, tak si radši v týdnu na MěÚ vyžebrám běžný atyp.. [uhoh]
Neděle, 17. ledna 2016 - 00:47:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 10-2015
Kapitan :

ja mel na ducatu 3H5 7578 ale proste toto XXX F1XXX se mi libi. kdyby tam nebyla mezera bylo by to snazsi.
[andel][ok] XXX F1XXX [ok][andel]HH 11111[ok][andel]
Kapitán
Neděle, 17. ledna 2016 - 00:51:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2244
Registrován: 6-2012
Tak určitě. Jinak máš u mne plusové body za logo KK - jsem tam též a také jsem označen. Takže když někdy budem mít štěstí a potkáme se někde na cestách, můžeme to vše probrat z oka do oka [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem kapitán.)
Neděle, 17. ledna 2016 - 01:02:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 10-2015
Kapitán :
Budu rad když se potkáme ale ja s autem moc nejezdim, musel by jsi přijet k nám na firmu tam jsem často a vlastně i teď 😄
[andel][ok] XXX F1XXX [ok][andel]HH 11111[ok][andel]
Neděle, 17. ledna 2016 - 03:21:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 7-2015
Dnes byla vidět kamarádem někde kolem Brna RZNP na voze Audi Q7(asi) TRA:BANT8
Neděle, 17. ledna 2016 - 11:46:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8261
Registrován: 5-2002
Jak na to koukám, tak invence značkařů na přání je více méně zoufalá. Moje teoretické myšlenky na RZNP umřely ve chvíli, kdy bylo jasné že to musí být osm znaků. Páč jsem si pohrával jen s myšlenkou pořídit si na veterány něco připomínající staré SPZ, aby to nebylo duplicitní s SPZ s nějakou odchylkou.
jenže takhle to musí mít třeba I místo pomlčky nebo s číslem navíc. Něco ve tvaru PUA 35I73 nebo PU0 35730. A to se mi tedy moc nelíbí.

(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)
Neděle, 17. ledna 2016 - 11:49:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9294
Registrován: 10-2003
Když se tu tak načala debata na téma RZNP a její majitel, tak se s vámi podělím o dnešní zážitek.

Předem upozorním, že vůči pěkným číslům ani vůči RZNP nemám žádnou zášť. Ale zároveň si myslím, že to co si kdo navolí na značku vypovídá o mnohém /stejně jako třeba způsob oblékání nebo vánoční výzdoba na domě/. Nic proti, každý si tohle všechno může zařídit sám podle svého.

Teď už k tomu dnešku. Na parkoviště u Tesca přijíždělo velké SUV se čtyřmi osmičkami, no a vylezlo z toho toto:


Pominu-li zlatý řetez na krku, šňůrku na mobilu cinkající v jedné ruce a celkové rozpažení postavy, působil tento pán opravdu jako bohatý buran.

(Příspěvek byl editován uživatelem 3260.)
ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY • 12 let na K-reportu
Neděle, 17. ledna 2016 - 12:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8262
Registrován: 5-2002
Ono vůbec když beru moje auta, tak mne vycházejí taky divný značky [happy] ... a hlavně mi většinou nesedí těch 8 znaků. A když to vyjde, tak to většinou sněhulák dělí na blbém místě.

353:W123D
MOS:KVICH
412:AZLK1
PUA:2140A
FIA:T125P
S0L:ENZA1
353:DACIA


Ale třeba si jednou radost udělám.

(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)
Neděle, 17. ledna 2016 - 12:13:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8263
Registrován: 5-2002
Nebo nenapadne někoho nějaká fakt pěkná RZNP, která by mne přesvědčila si ji pořídit?
Složit by se měla třeba z tohoto: pardubické okresní kódy, 1972, 353, Fiat 125p, Dacia 1300, Solenza, Moskvič 412, Moskvič 2140, AZLK, Mercedes W123 240D a možná i 6168 a 3573 (čísla z mého a rodinného prvního auta).

Ještě mne napadlo zapojit rok výroby, třeba na moskviči by to bylo třeba PUA:1971R. Zase jeden znak přebývá [happy].
Neděle, 17. ledna 2016 - 13:05:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1914
Registrován: 9-2005
353 jedina Dacia vypada lidsky
Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Pavel2
Neděle, 17. ledna 2016 - 13:06:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13566
Registrován: 8-2002
353:
ještě můžeš zkusit třeba PER:NIK0V [happy]
ale abys pak zas neměl problémy s cajtama co jdou po drogách [lol]
Neděle, 17. ledna 2016 - 13:07:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2506
Registrován: 6-2007
ad 3260
Bacha! Má vlasy...to je extra elitní kategorie [satan]
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Neděle, 17. ledna 2016 - 13:29:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1172
Registrován: 4-2014
Pročítám tohle vlákno už několik dní bez komentáře a snažím si srovnat v hlavě, jestli se mi ty naše značky na přání líbí, či ne. Ano, líbí se mi i přes povinné znaky 3+5. Některé se mi líbí více, jiné méně, každopádně na živo jsem ještě žádnou neviděl a to je přece jiná dimenze, než fotka, takže se už těším. Navíc je to zpestření, na značkách se objevují kombinace znaků, které dřív nebyly možné. A navíc je co lovit.
Otázka zní, jestli bych je chtěl na své auto. Chtěl, ale..... když si představím, že moje auto má tak hodnotu těch RZNP, tak mi o přijde trochu hloupé. Mít volnou desítku, tak ji mám vždycky kam vrazit. Rodina, kvartýr i samotné auto by spíš potřebovalo nové rozvody, než značku.
Ale teď úvaha, kdyby byly ty značky pro mě dostupnější a já se rozhodl si je pořídit, co bych si tam tak asi dal? Na pětimístnou pzici nejspíš B0BES, to by mohlo jít se mnou dál i na jiná auta, ale třeba MAREA na jiném modelu by vypadala hloupě. Na třímístnou pozici buď 2T8, to tam je teď, je to původní a jedina značka, kterou to auto mělo v ČR, nebo KIC, to měl otec na Moskviči, když jsem byl kluk, no a nebo BIG, někdy mi tak říkají, že prý "Malý Bobeš" je knížka, velký jsem já, ale to bych si tam asi nedal. Nejvíce bych se asi přikláněl k 2T8 B0BES. Tak asi tak.
Neexistuje někde nějaký konfigurátor, kde bych si jen zadal znaky a vypadla by na mě hotová RZ? Aby si člověk dokázal představit, jak ten jeho výtvor bude vypadat. Možná by si to pak někteří i rozmysleli.
Kapitán
Neděle, 17. ledna 2016 - 14:05:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2246
Registrován: 6-2012
P2 (13563) přeneseno z Historie SPZ:

No jo, od Nového roku platí značka B4 pro celou kategorii N1. Samozřejmě budou policajti buzerovat jen řidiče dodávek. Polovina aut podnikatelů (Combi, SUV, MPV) jsou vedeny jako kategorie N1 kvůli odpočtu daní. Takže tyto nesmí třeba na konec D11 nebo do centra Hradce Králové - tam je totiž B4ka bez tonáže. Nebo třeba v Praze by se měl zvýšit prodej lístků na metro, tam je B4 skoro všude, takže se tam velká auta podnikatelů prakticky nepohnou.. Ale jak říkám, jestli bude v něčem dvojí metr co se nové vyhlášky týče, pak je to tento zákaz.
Pavel2
Neděle, 17. ledna 2016 - 16:54:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13568
Registrován: 8-2002
<ot>
kapitán:
panebože kterej píčus zase přemejšlel prdelí? [blush]

moc jsi mě nepotěšil, ale je dobrý o tom vědět. abych pak nezjistil že nezaparkuju před barákem ani nezajedu do firmy, fakt super [ko]

jestli bude někdo moc prudit, asi přestanem zásobovat. to by bylo ve městech prázdných krámů, který nemají co prodávat.
</ot>
Neděle, 17. ledna 2016 - 16:55:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1915
Registrován: 9-2005
Auta N1 skončila v dubnu 2011. Od tohoto okamžiku už jsou všechna auta odpočtová.
Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Neděle, 17. ledna 2016 - 17:11:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 10-2015
2z5_0409

-výška 5cm , šířka 2,8cm a tloušťka písmene H ?cm
-mezera mezi písmeny HH 0,7cm
-mezera mezi horním řádkem a obvodovou linkou 1,2cm
-mezera mezi řádky uprostřed 2,4cm
-mezera mezi dolním řádkem a obvodovou linkou 1,2 cm



[andel][ok] XXX F1XXX [ok][andel]HH 11111[ok][andel]
Neděle, 17. ledna 2016 - 17:57:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 604
Registrován: 1-2013
Tak jsem snad aspoň v první desítce

V Praze se doposud nic nevydalo
Kapitán
Neděle, 17. ledna 2016 - 18:12:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2247
Registrován: 6-2012
Krásný snímek vodního ptactva s výletní lodí [ok] [wink] Chodíš je i krmit teď v zimě? Já dneska nasypal sýkorkám "čerstvé" slunečnice..
Neděle, 17. ledna 2016 - 18:42:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 605
Registrován: 1-2013
To je dobře. Já nemusel-krmičů je zde dost.
Víc než SPZ zahraničních.

Jo, a z těch 5ti druhů ptactva jsou rackové dalece nejbystřejší a ostatním většinou vše vyfouknou pře nosem,tedy zobákem

(Příspěvek byl editován uživatelem mardob.)
Kapitán
Neděle, 17. ledna 2016 - 18:55:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2248
Registrován: 6-2012
Až když jsem viděl ty první dvě fotky s davem lidí tak mi došlo, proč je tam těch ptáků taková sposta [happy] Tož to je fajn, hlady určitě nepojdou [ok]

Všiměte si, že značku 8H8 88888 vůbec nezmiňuji, ti ptáci a vodní hladině jsou daleko zajímavější..
Neděle, 17. ledna 2016 - 19:32:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 10-2005
http://byznys.lidovky.cz/lidova-tvorivost-u-novych-spz-cesi-jezdi -batmobilem-i-lodi-ze-star-treku-14p-/doprava.aspx?c=A160112_1359 16_ln-doprava_pave
Pondělí, 18. ledna 2016 - 00:25:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6105
Registrován: 12-2005
Mnooo jako taky by mě značka lákala ale za tu desítku sem schopnej busíka (T3) vyfiknout jak vzhledově tak technicky takže mít jí ubíral bych se tim směrem.
Ale když se teda zasním...
BUS T3BUS
PIX T3BUS
BUS T3PIX
T25 LUCKA (t25 je typová označení řady T3 a Lucka je jméno auta)
BUS FOLCIK

U scorpia by mě lákala:
FRD SKOPEK

Jináč na motorku sem měl taky nápad leč by asi neprošel a nebo za nějakou ouplatu snad....?
00
HAJZL

ale možná by to šlo vochcat:
00
H4JZL

což by ouřeník nemusel v první chvíli postřehnout...

Ale některý kombinace co si sní 353 se mi líbí... třeba hned ta první pijánová je vysloveně vkusná.

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Pondělí, 18. ledna 2016 - 01:22:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13571
Registrován: 8-2002
m_100:
HAJZL je na blacklistu, ale H4JZL pochopitelně nikoli. to by mě zajímalo jestli by varianta 2 prošla [biggrin]

stejně tak pokud nejde KSINDL, mohlo by projít XINDL, případně X1NDL. buď se ouřednictvo záhy dovtípí, anebo to budem potkávat na silnicích. ale máme 205 úřadů ORP a v každým může panovat trochu jinej metr [wink]

každopádně plechovka s červy je otevřená a ti se rozlejzají do všech stran, kde to skončí asi málokdo dokáže domyslet.
Pondělí, 18. ledna 2016 - 01:36:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6106
Registrován: 12-2005
Nu H4JZL by se dalo odůvodnit jako značka halogenových žárovek do kterých jsem velký fanda [biggrin]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 18. ledna 2016 - 08:30:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 86
Registrován: 9-2009
V Brně bílá Audi A6 combík MAA RAAA6 ... jako ať se na mě někdo nezlobí, ale značky typu VIP 22222 jenom honí ego majitele...o Márovi 6 v bílé Audi si taky nemyslím zrovna nic super, ale aspoň to je trochu rošťácký...jinak se mi nelíbí písmeno M hned u europroužku
FRD SKOPEK a BUS FOLCIK je trochu moc písmenek [happy] ...
-OndraS
Pondělí, 18. ledna 2016 - 12:36:08  
Neregistrovaný host
95.82.135.174
Máte všichni blbý auta na takový značky. Mě třeba to dělení 3:5 úplně vyhovuje: MUJ CHEVY [lol]. (To su zvědavej jestli to letos na nějakým srazu US aut potkám, očekávám v tomto směru žně)

Akorát teda 10.000 investuju radši do nečeho co bude mýmu autu opravdu prospěšný.

Nakonec člověk bude rád i za tu obyčejnou "starou" RZ s hnusným europroužkem.
Pondělí, 18. ledna 2016 - 12:59:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3085
Registrován: 9-2006
Ad -OndraS (nh): MUJ CHEVY [lol]. (To su zvědavej jestli to letos na nějakým srazu US aut potkám, očekávám v tomto směru žně).

Je mi líto, ale této kombinace se, bohužel, nedočkáš ... v alfanumeru ti právě chybí alespoň to jedno povinné numero [ko][wink].
.
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
-OndraS
Pondělí, 18. ledna 2016 - 13:18:44  
Neregistrovaný host
95.82.135.174
Secsakrakrucinál donevetr zatrkrucajs himlaudón, no jo vlastně. Sakra to je stejně paskvil, na co tam musí být číslo? Takže vlastně nejde vytvořit nic normálního. 988 CHEVY jako rok výroby, to je kravina, MU1 CHEVY nebo MUJ CH3VY zase vypadá debilně, hergot ani takovou značku nechcu a už jenom to že nejde vytvořit, mě rozčiluje [angry] [biggrin]
Se tady dicíte že se vyskytují paskvily jako VIP 11111 nebo 1B1 11111, ale vono z toho vlastně nic hezkýho a inteligentního ani udělat nejde.

No jak říkám, v týdnu jsem utratitl 8.500 korun za novej origoš koberec z USA a ještě mě vlastně 1.500 zbylo na oslavu toho, že jsem pořídil něco smysluplnýho.

Podle mě je to jako všechno tady v tom státě. Dáme vám značky na přání, ale musí to bejt podle našeho přání. Dodáme vám auto v jakékoliv barvě, pokud to bude černá.
Vámos
Pondělí, 18. ledna 2016 - 16:51:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5517
Registrován: 6-2002
Mě napadlo, jak to bude s duplicitou?

Třeba motocyklová značka
5A
A1111

by měla být přípustná, ne? Bude systém hlásit, že to nejde, protože už existuje 5AA 1111?

A pokud si dám třeba
6A
A11111
?
Ta určitě ještě neexistuje, ale skoro určitě za nedlouho bude.

Jinak co se týče toho, že většina kombinací je debilních, tak je to proto, že debilní je především pevný sněhulák a pevný počet znaků. A to je dáno tím, že od autora pravidel pro tyto značky se nic jiného ani čekat nedalo.

PS:
Nevím, zda správně, ale u kombinace XXX F1XXX si myslím, že by si majitel radši pořídil jen F1 a ta X-ka plní jen funkci mezery. Nebo ne?[uhoh]
Pondělí, 18. ledna 2016 - 17:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2507
Registrován: 6-2007
ad Vámos
Přípustnost 5AA 11111 a podobné prodloužené tvary,
případně napodobeniny okresních SPZ asi projdou viz ukázky.

Měl jsem stejné pochybnosti protože oba moc dobře pamatujeme hemzy typu "to nejde, je to příliš podobné tomuhle,lze to zaměnit" atd...
Brněnský kolega svou vysněnou značku xBx xxxxx také dostal, teď obstarává v Holandsku "bezpečnostní šrouby"...

Ano, k těm debilnostem plný souhlas. To napěchování znaků doleva výrobce (zatím) netrápí, je však nepěkné (podobně u standardních motocyklových 2. řádek) a zdůvodnění pofiderní = prý se do "volného prostoru" vpravo bude něco "dávat"...Očekával jsem odstranění spodní části sněhuláka kde je prostor pro seberealizaci kreativců MD, ale také nic.

Myslím, že přičítat autorství současných RZP dobře známé figuře z o. 150 by se rovnalo poplácaní po rameni - adekvátní ohodnocení by představoval silný švih jednou z dolních končetin směrem k ukončení zad každého člena tohoto abtajlunku tak, aby si konečně požádali o přeložení někam, kde na ně nebude vidět - hlavně pak ne na výsledky jejich "práce".
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pondělí, 18. ledna 2016 - 18:36:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2508
Registrován: 6-2007
Kreace zakázaných slov je opravdu dílo. Některá slova dá práci vygooglovat, rozum zůstáva stát nad slovesy - zadání neznáme, ale když je tam akademici vrazili, tak to zadání asi vyžadovalo.

Kouzelné slovo ÚHNOJ tam ovšem nefiguruje takže by teoreticky splňovalo umístění na RZP - dokonce by první blok dával mnoho možností.

Neznal jsem ovšem výraz USRÁNĚ, které mi s ÚHNOJEM vytváří celkem zajímavou hodnotící dvojici - tedy USRÁNĚ pro menší prohřešek - ÚHNOJ pro trestuhodný paskvil.

Doufám, že nám vědci pod písmenem U nabídnou ještě nějaké další perly...Rulova tabulka RZP by mohla mít 3 sloupce: STANDARD-USRÁNĚ-ÚHNOJ...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pondělí, 18. ledna 2016 - 18:56:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2894
Registrován: 1-2010
Kde bych prosímvás sehnal ten seznam zakázaných slov?
Pavel2
Pondělí, 18. ledna 2016 - 19:10:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13573
Registrován: 8-2002
-OndraS:
musíš na to jít po moravsko-slovensku: M0J:CHEVY (ó = nula) [lol]

1510015:
někde tu ten odkaz byl - psaly to Lidovky.
Pondělí, 18. ledna 2016 - 19:45:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 7-2012
Dle seznamu je slovo CAMRY zakázané jako hanlivé. Není to diskriminace majitelů těchto krásných Toyot?
Ten seznam dělal nějaký magor...

Spoustu let jsme museli mít na autech ošklivé kombinace typu 1X1 1111 a když už je možné dát tam něco jiného hezčího, tak dát 10 tisíc za 7L7:77777 mi přijde jako vyhozené peníze.
-OndraS
Pondělí, 18. ledna 2016 - 19:57:42  
Neregistrovaný host
95.82.135.174
Já mám takovej dotaz, no možná už to tady zaznělo, ale asi nedávám pozor - proč jsou v tom seznamu i slova, který jsou delší než 8 slov, a jsou tam i slova, co vlastně vůbec nejsou nijak hanlivá, natož vulgární.

respektivě, úplně jinak - jsem vlastně rád, že zcela zjevně nejsem sám, kdo tomu neví hlavu patu a celý to považuje za blamáž [happy]
Kapitán
Pondělí, 18. ledna 2016 - 20:23:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2249
Registrován: 6-2012
Tak už i já jsem měl možnost uzřít na vlastní oči osmiznaký zázrak. Byla to duchaplná 8M8 88888 na černém Volvo XC90, na nějaké silnici III. třídy blízko Prostějova.
Cynismus je umění vidět věci takové, jaké jsou, a ne takové, jaké by být měly. (Oscar Wilde)
Pavel2
Pondělí, 18. ledna 2016 - 20:24:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13574
Registrován: 8-2002
jazykovědci z ÚJČ zřejmě žijou v nějakým jiným vesmíru, i když jsou-li tam slova o více než 8 znacích, mám pochybnosti o tom, jaký dostali pro vypracování seznamu zadání. holt kvalitní práce MDČR [ko]
Pondělí, 18. ledna 2016 - 20:43:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1175
Registrován: 4-2014
Něco na téma "jak přijít o svou hezkou značku".

Vysazoval jsem zákazníka z taxíku a ta čtyřdevítka mě píchla do očí, tak že si ji vyfotím, v tom koukám, že ji má zcela vylouplou z rámečku. Sahat jsem mu na to nechtěl, aby nedošlo k nedorozumění (beztak by přišel zrovna ve chvíli, kdy bych měl ke značce natažené ruce a to by se blbě vysvětlovalo) tak jsem nechal aspoň za stěračem vzkaz. Přitom dírky ve značce už má, tak nechápu, proč ji nemá přišroubovanou. Taky mě napadlo, že si ji někdo mohl připravit ke krádeži.
Pondělí, 18. ledna 2016 - 21:18:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6108
Registrován: 12-2005
Ad dírky tam má...
To dělaj čuráci v servisech. Když sme s kamarádem kupovali transita na jeho autodopravu tak sem pak den trávil kontrolou všeho a úpravama, opravama a dovybavenim auta různýma věcma. Nový značky sem provrtal a pěkně přišrouboval i s rámečkama, páč na nich kamarád trval... jelikož to byl plachťák tak vzadu dokonce šroubky s matkama.
Pak sem to po měsíci nějak roznemohlo tak to dal do servisu. Vrátilo se to s krásnýma rámečkama s jejich reklamou a značky už jen nacvakaný. Takže rámečky co kámoš koupil páč se mu líbili sundali a v podstatě ukradli a dali tam svoje reklamní a ještě se ani neobtěžovali značky pořádně přidělat.
Škoda že je kamarád flegmatik a holt "ztracených" 300 korun za koupený rámečky obětoval.
Já bych na jeho místě v tom servisu ztropil takový haló že by si od nich pes nevzal kůrku.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 18. ledna 2016 - 23:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 10-2015
Vámos :
Nevím, zda správně, ale u kombinace XXX F1XXX si myslím, že by si majitel radši pořídil jen F1 a ta X-ka plní jen funkci mezery. Nebo ne?[uhoh]


Přesně jsi to pochopil to byl úmysl . Bohužel F1 nešlo.😞

(Příspěvek byl editován uživatelem Mr.pecoun.)
[andel][ok] XXX F1XXX [ok][andel]HH 11111[ok][andel]
Úterý, 19. ledna 2016 - 00:16:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2016
Z facebooku
Úterý, 19. ledna 2016 - 07:30:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1177
Registrován: 4-2014
M_100. Tohle se mi kdysi taky stalo, ale v bazaru. Byl jsem se poptat, za jakých podmínek by šlo auto přes ně prodat a oni mi behem těch deseti minut přehodili podložky za svoje se svým logem. Ty moje jsem dostal jako dárek od dealera Opel k nákupu ND na svého Kadetta, nechali na mě, jestli si je tam dám. Donutil jsem je tehdy k nápravě a auto si později radši prodal přes inzerci.
Úterý, 19. ledna 2016 - 08:17:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7008
Registrován: 5-2004
Kapitán: Co bude se značkou na přání, když prodám auto, na kterém ji vozím, ale nebudu mít žádný jiný povoz, na který bych ji dal? Zůstane mi doma ve skříni nebo propadne peklu? Nebo nějaký "depozit RZNP"?

Doma ve skříni ti nezůstane, ledaže bys ji "ztratil". Při převodu tvého stávajícího auta na nového majitele se provede přeregistrace na nové RZ (ať už obyčejné nebo RZNP nového provozovatele) a tvoje RZNP se uloží na úřadě na dobu až 3 měsíců. Když si během této doby pořídíš nové auto, můžeš je na své RZNP přihlásit. Pokud ne, po čtvrt roce tvoje RZNP zaniká a kombinace je uvolněna pro případné použití jakoukoli jinou osobou.

353: Moje teoretické myšlenky na RZNP umřely ve chvíli, kdy bylo jasné že to musí být osm znaků. Páč jsem si pohrával jen s myšlenkou pořídit si na veterány něco připomínající staré SPZ, aby to nebylo duplicitní s SPZ s nějakou odchylkou.

Ano, úplně stejný názor na to mám i já. Ale docela se mi líbí Kapitánův nápad na "poněmčelou" pseudoveteránskou značku, tzn. s doplněným povinným znakem na konci. Pak by se třeba stará PUA-12-34 dala obživit jako PUA 1234V.

-OndraS: Se tady dicíte že se vyskytují paskvily jako VIP 11111 nebo 1B1 11111, ale vono z toho vlastně nic hezkýho a inteligentního ani udělat nejde.

Mně se pravidla pro tvorbu RZ na přání taky nelíbí, ale to, co jsi napsal, je nesmysl. Nikdo nikoho nenutí si takovou značku pořizovat a pokud jsou omezení taková, že "hezká" a "inteligentní" RZNP vymyslet nejde, tak si jednoduše nepořídím RZNP žádnou...

Martin_100: Pak sem to po měsíci nějak roznemohlo tak to dal do servisu. Vrátilo se to s krásnýma rámečkama s jejich reklamou a značky už jen nacvakaný.

To se dá ovlivnit volbou servisu. Tam, kde se mi starají o auto, by si nikdy vyměnit rámeček pod RZ (zadní, přední je na šroubech) nedovolili.

Vámos: Mě napadlo, jak to bude s duplicitou? Třeba motocyklová značka 5A A1111 by měla být přípustná, ne? Bude systém hlásit, že to nejde, protože už existuje 5AA 1111?

To mě taky napadlo a údajně to vadit nebude. Jsou to jiné kategorie vozidel a registr si s tím poradí...[crazy] Takže duplicita mezi motocyklovou RZNP a standardní RZ na auto možná je a teoreticky můžeš mít na autě i motorce stejnou značku.
Vámos
Úterý, 19. ledna 2016 - 09:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5518
Registrován: 6-2002
Martin L - duplicita:
...a údajně to vadit nebude

No, ono je otázka, jestli to Musila napadlo dřív, než ses ho zeptal. Mě to silně připomíná setkání s ním někdy cca okolo 2008 (určitě ne později, než 2010), kdy mi vykládal, že duplicitu je třeba vymýtit. Když jsem se ho otázal na duplicitu mopedů (A0 001) a trvale manipulačních A 0001, tak jsem nemohl nepostřehnout jisté překvapení v jeho tváři a pak to nějak zamluvil, že jsou to úplně jiné kategorie vozidel.

A mimochodem, tenkrát se Musil zmínil o tom, že by rád zavedl osmiznaké značky. Když jsem se ho zeptal proč, protože k tomu nevidím žádný důvod, tak jen cosi blekotal. Ale nakonec si je aspoň u RZNP prosadil[crazy]
Vámos
Úterý, 19. ledna 2016 - 09:31:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5519
Registrován: 6-2002
Mártin L:
Jsou to jiné kategorie vozidel a registr si s tím poradí...

A jak je to s případným použitím typu 102 na motocykl nebo čtyřkolku? [biggrin]
Úterý, 19. ledna 2016 - 10:36:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2509
Registrován: 6-2007
Zmíněný člověk 2013 na MD na přímý dotaz před cca. 25 lidmi řekl, že 8 místné značky chtějí blíže nespecifikované osoby protože chtějí maximální svobodu "tvorby" To byl ve hře ještě tvar jeden blok úřední druhý blok privat.
Skutečným prosazovatelem dnešní podoby RZP je poslanec Huml, expert na dopravu, a jeho alter ego jakýsi Gottfried (sedí v Brandýse n/L na dopr. odboru). Jejich argumenty proč to má být takhle se nedaly poslouchat. Tito dva také tlačili na RZ na osobu u standardních registrací neb měli za sebou napříč politickým směrem docela podporu. Když ale prasklo, že za tím je bouda jak hrom (povinné ručení) a navíc jedna tehdy silná partaj šla rychle na smetiště dějin (asi to měl být její penězovod), zapadlo to. Myslím, že to znovu vytáhnou, protože RZP je značka na osobu.
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Úterý, 19. ledna 2016 - 11:22:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 10-2013
[happy] A co takhle dát si...:
8B8 88888 potom i 88B 88888, 888 B8888/888 BB888...;
alebo 2Z2 22222 ... 2Z2 222Z2 ... 222 222Z2 atď.;
alebo 5S5 55555 apod.
Dokonca i nekrajské očimätúce OOO 00OOO... ... ...
Možno by to mohli využiť nejakí "bohatí" majitelia vlastniaci väčšie autoparky.
[rofl]

ALE teraz vážne. Bola tu niekým zdokumentovaná (odfotená) nejaká RZ: 2Z2 2222, 5S5 5555 alebo úplne najviac znakovopodobná 8B8 8888?

P. S.: Asi na týchto RZNP nemôžu byť len číslice, musí tam byť i nejaké písmeno, napr. O (= 0). Alebo sa mýlim?
Vámos
Úterý, 19. ledna 2016 - 11:33:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5520
Registrován: 6-2002
8B8 8888 používá městská policie v Břeclavi
Úterý, 19. ledna 2016 - 11:55:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 10-2013
@Vámos Vďaka. V skutočnosti i ja by som jej netešil. Radšej nejakú zložitejšiu na zapamätanie, takú ľudskú alebo aspoň ľudskejšiu. Ale každí sme iní - Proti chuti žiadne dišputy. O pár rokov asi bude rovnaká situácia, ale s dvojitým béčkom.
Úterý, 19. ledna 2016 - 16:12:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 609
Registrován: 1-2013
V Praze se už vydaly první 3, ale tahle vypadá, je ze Zlína.

Jak jsem dofotil,už k tomu běžel MP. Říkám, já ho vyfotil kvůli RZNP a vy ho jdete kvůli odtahu.
No trvalo mu to tak 5 vteřin než mu to došlo,určitě viděl první.
Pak smířlivě povídá,tak už to dorazilo k nám,v Americe už to měli před 20 lety.
Tak ho necháme...
No vida- pěknou část má majitel už zaplacenou
Úterý, 19. ledna 2016 - 17:04:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 4-2014
mardob. S tou Amerikou bych trochu přidal. Já první značky na přání pamatuju jako kluk v seriálu Dallas a to už bude pomalu 40 let. Pamatam, že se mi to tehdy šíleně líbilo.
Úterý, 19. ledna 2016 - 19:00:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2510
Registrován: 6-2007
Kdo pamatuje seriál detektiva Kojaka, tak se tam občas ptal jakým autem a s jakou PZ pojedou.
Když nechtěli budit pozornost tak měli RZP protože u nich to je celkem obyčejná věc a běžná v privátu.
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)