Diskuse K-report » Archiv 2016 » Hry a simulátory » Microsoft Train Simulator (MSTS) předcházející | další

Microsoft Train Simulator (MSTS)

dolů

Před odesláním příspěvku čtěte upozornění na úvodní stránce.

   autor příspěvek
Xxxxxxy
Sobota, 30. ledna 2016 - 09:18:44  
Neregistrovaný host
188.120.222.25
Zdravím, potřeboval bych někoho, kdo umí tvořit s MSTS hlásičem. Mám soubory .wav a potřeboval bych z nich udělat .hla. Byl by někdo ochoten, díky.
7777
Sobota, 30. ledna 2016 - 18:26:19  
Neregistrovaný host
46.231.77.18
Dobrý den, u aktivity večerní údržba tratě se aktivita najednou sekne kousek od zastávky U bystřičky. Nevíte prosím co s tím?
Sobota, 30. ledna 2016 - 20:50:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 473
Registrován: 3-2010
XY: Já bych se ti na to podíval, ale nevím oč se jedná. Taky záleží na kvalitě nahrávek.

7777: Aktivity Olomouckých tramvají jsou náhodně nevyzpytatelný. Zejména, když nevědomky porušíš nějaký to pravidlo nebo díky grafice ti škubne tramvaj dozadu. Což dělají slabší PC nebo ti blbne grafika. Buď si pořiď v Alze grafickou kartu nebo si v nastavení MSTS stáhni grafiku na střed. Někdy to pomůže. Pokud ne a bude ti to stále padat, doporučuji hrát taky v okně a s menším rozlišením a hloubkou barev.
Jinak mě při pohledu od zastávky U Bystřičky směrem na Hlavní nádraží zpomalují snímky. Vyřešil jsem to hlavně rozlišením a hloubkou v nastavení MSTS - jen to výrazně neškube - taky mám vše na střed (doporučuji taky vypnout dráty, dost žerou grafiku)
Xxxxxxy
Neděle, 31. ledna 2016 - 18:13:40  
Neregistrovaný host
188.120.222.25
JC: Dej mi e-mail, raději to pošlu soukromě.
Úterý, 02. února 2016 - 22:27:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 474
Registrován: 3-2010
Email je pod nickem.[wink]
4 Xxxxxxy
Sobota, 06. února 2016 - 14:53:10  
Neregistrovaný host
81.7.17.24
Xxxxxxy, je to jednoduchý texťák. Co je na tom nejasného? Stačí si přečíst autorův popis.
Sobota, 13. února 2016 - 20:52:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 496
Registrován: 12-2007
Ukázka přenosu rychlosti ze simulátoru Open Rails

https://www.youtube.com/watch?v=t2qOag8Mi34
Přerov :-)
Aktivity v Olomouci
Neděle, 17. dubna 2016 - 09:46:05  
Neregistrovaný host
46.231.77.18
Zdravím, nevíte čím může být způsobeno předčasné ukončení aktivity? Mám třeba aktivitu Palackého-Neředín-Nová Ulice-Neředín-Nová Ulice(jen příklad) a když odjedu Palackého-Neředín-Nová Ulice a zastavím ve směru na Neředín na Palackého, najednou se mi objeví "úkol je kompletní" [crazy][coze] a jízda dále mi již není umožněna. [uhoh] Moc díky za rady, a upozorňuji, že se mi to nestalo jen jednou.
Aktivity v Olomouci
Neděle, 17. dubna 2016 - 09:46:54  
Neregistrovaný host
46.231.77.18
Zdravím, nevíte čím může být způsobeno předčasné ukončení aktivity? Mám třeba aktivitu Palackého-Neředín-Nová Ulice-Neředín-Nová Ulice(jen příklad) a když odjedu Palackého-Neředín-Nová Ulice a zastavím ve směru na Neředín na Palackého, najednou se mi objeví "úkol je kompletní" [crazy][coze] a jízda dále mi již není umožněna. [uhoh] Moc díky za rady, a upozorňuji, že se mi to nestalo jen jednou.
Neděle, 17. dubna 2016 - 11:53:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 490
Registrován: 3-2010
Aktivity v Olomouci:

Nejel jsi náhodou jízdu s kolečkem, kde začínáš a končíš u "Vozovny"? Třeba jsi střídal nachvilku kolegu a pak následně střídal jiný tebe (ve tvém případě střídačka na Palackého)? Uvažuj... [wink]
Pan_zababa
Pondělí, 25. dubna 2016 - 19:42:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 7-2010
Mám dotaz,
je MSTS funkční na desítkách? Případně co je potřeba udělat proto, aby byl funkční. Přeinstalaci nechci[happy] Díky
Slanour
Úterý, 26. dubna 2016 - 09:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 532
Registrován: 6-2008
Pan_zababa:Tak podle lidí na fóru zde by to mělo fungovat, jenom si správně nastavit grafickou kartu a vše instalovat jako správce
Slaňour
Středa, 25. května 2016 - 19:34:48  
Neregistrovaný host
89.177.75.173
asi se na to už někdo ptal přede mnou ale jak můžu přejít z jedné kabiny do druhé? nepamatuji si klávesovou zkratku a na googlu jsem nic nenašel.
Kůň
Středa, 25. května 2016 - 20:26:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1500
Registrován: 1-2012
Klávesa "1".
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Čtvrtek, 26. května 2016 - 19:03:45  
Neregistrovaný host
89.177.75.173
myslím z jednoho konce soupravy na druhý.
Čtvrtek, 26. května 2016 - 19:14:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 508
Registrován: 3-2010
Trainzak: v MSTS loko - pokud řídíš jednotku - F9 (funkční klávesa, ne "F" a Shift 9[biggrin]) a označ loko jednotky na konci soupravy a stiskni "1" (ne na numerické klávesnici). Koukám, je to tu jak u blbců. Strejda gůgl neporadil? To je zvláštní. Možná jsi přehlídl ten první odkaz na MSTS BIN, nebo jsi to napsal do vyhledávání blbě. [wink]
Sobota, 28. května 2016 - 17:52:15  
Neregistrovaný host
89.177.75.173
děkuji, ale teď mám zase jiný problém, některé vlaky "nemají" druhou kabinu, takže mi to vyhodí error, že kabina nemohla být vygenerována, jak můžu udělat aby se vygenerovala?
děkuji že se mnou máte trpělivost.
Sobota, 28. května 2016 - 20:28:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 513
Registrován: 3-2010
Forum MSTS bude snad vědět víc než-li já a někdo zdejší. [wink]
pro trainzak195
Pondělí, 30. května 2016 - 01:43:55  
Neregistrovaný host
81.7.17.24
trainzak195X:"...kabina nemohla být vygenerována, jak můžu udělat aby se vygenerovala?"

Nijak. Přestoupit můžeš jenom do vozidla s kabinou. Žádná náhradní kabina se negeneruje. Přestoupit do druhé kabiny téhož vozidla lze pouze za podmínky, že ta druhá kabina tam je.
Kůň
Pondělí, 30. května 2016 - 21:04:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1501
Registrován: 1-2012
Spíš otázka zní, jestli ji má správně nalinkovanou v *.eng souboru.
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
pro Kůň
Pondělí, 30. května 2016 - 22:20:20  
Neregistrovaný host
81.7.17.24
Kůň, tak otázka opravdu nezněla, přečti si ji znovu.
Pondělí, 30. května 2016 - 23:20:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 517
Registrován: 3-2010
Host: Nemá smysl se zastavovat nad otázkou neznalého hráče. Spíše se zamysli nad tím, co se po hráči chce, když je to z tvého pohledu blbost. Když hráč píše, co se na monitoru píše, tak vlastně paskvil vymýšlí stroj progresivně a hráč s tím přichází sem. Nesmysly vymýšlí MSTS a na hráči je pak to nějak vyřešit, aby to jelo alespoň bez erroru. MSTS si plivne, že to tak nelze kombinovat a uživatel má pak hlavu pěkně zamotanou. [crazy]

PS: Chyba bývá většinou kombinovaná (začíná to blbým vsazením souboru a pak se MSTS hádá s uživatelem).....proces chyb bývá často zapeklitý.[wink]
4 Jirkacom2
Úterý, 31. května 2016 - 00:34:50  
Neregistrovaný host
81.7.17.24
Jirkacom2, on se ptal na "druhou" kabinu. Taková hláška v msts není. Pokud mu druhá kabina chybí, žádná chyba se neobjeví, pouze se nepřepne.
Pokud má v eng chybné linkování na cvf kabiny druhého vozidla, napíše to při pokusu o přestup:"Selhalo vytvoření pohledu z kabiny."
Pokud tedy chce řešit problém, musí jej správně definovat i s hláškami chyb a nevymýšlet si vlastní.
Úterý, 31. května 2016 - 10:49:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 518
Registrován: 3-2010
[happy] Ono by bohatě stačilo hodit sem screen, ať už z mobilu nebo z PC samotného. Někdy je problém i to řešit a plácat pátý přes devátý.[andel]
Někdy je dobré sem hodit i ten postup, který jsem před tím dělal. Fantazii má snad každý, ale utíká to od skutečnosti. [vypravci]

Edit: Ono nemusí být špatně nalinkováno na kabinu. Jak píše "Kůň". Otázkou taky může nastat, jestli tu kabinu správně nainstaloval. I to může být příčinou nevygenerování souborů, neb jsou špatně nainstalovány, či data k ní zcela nebo zčásti chybí.[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
4 Jirkacom2
Čtvrtek, 02. června 2016 - 01:33:11  
Neregistrovaný host
81.7.17.24
Ale kdeže. Žádné soubory se negenerují. Buď jsou tam, kde mají být - v daném případě pouze jeden soubor.cvf musí být umístěn tam, kde to určuje soubor definice vozidla.eng, pak se načte a jede to. Nebo soubor.cvf není na požadovaném umístění nalezen a pak to padne s hláškou selhání... . Nějaké brepty o ne/instalaci jsou podružné. Důležitý je výsledek ne/shody.
Tyhle chyby jsou také důvodem, proč nedělat přesuny souboru.cvf dle definicí v .eng a ponechat je v defaultním umístění.
Čtvrtek, 02. června 2016 - 11:54:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 521
Registrován: 3-2010
O tom to právě je. Když je to instalátor typu "setup.exe", tak ve většině případů se to instaluje správně (jen párkrát jsem se setkal se špatnou definicí v datech a umístěním). Někdo to instaluje standardně do "Program Files", druhý to má jinde a jinak, než ten, který si to chce instalovat.

Pak je tu přehršel zazipovaných archivů a s tím je větší práce. Pokud to taky někdo seřadí podle svého, je zaděláno na problém.

Každý máme instalaci MSTS trochu jinde a shoda je ve většině případů lehce jiná.
Pak tu všude čteme ty problémy, že to a to selhalo a tadyto nejde vůbec.

[andel]
4 Jirkacom2
Čtvrtek, 02. června 2016 - 23:08:18  
Neregistrovaný host
81.7.17.24
Je to o tom, že dnešní mobilová generace nic neumí a hlavně není ani ochotna se něco učit. Vše chtějí mít rovnou hotové. Android se neptá a rovnou to strčí vše podle svého mimo usera. U winů je už žádoucí mít alespoň základní počítačovou gramotnost a u msts znát základní adresářovou strukturu. Instalátor.exe nadělá více škody než přehledný zip, pokud jej dělá polonedouk a strčí tam cesty defaultních programfilespath/..., ..a těch je nemálo. Prostě základy si musí pařan nastudovat nebo si to nechat celé naladit u někoho znalého. To, na co se tu ptá, jsou úplné základy a mnohokráte probírané na foru.
Urbino7777
Pátek, 03. června 2016 - 15:03:09  
Neregistrovaný host
46.231.77.18
Zdar, chtěl bych se zeptat, jak jde změnit u aktivity, který vůz tam bude vypraven? Díky
Pátek, 03. června 2016 - 20:41:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 522
Registrován: 3-2010
Host: No jasně, po roce 2000 je vše, díky technice, mnohonásobně jednoduché. Otázka zní, chce se jim vůbec něco učit, natož si něco vyhledat, či se někde něco dočíst? Viz pan Urbino777: hledej a možná i návod najdeš i bez nás. Ptáš se na něco, co bylo, jako první ve světě MSTS.[wink]

Když je panstvo líné se učit, číst návody, natož něco hledat na netu, technika je na to chytrá dost.[andel]
Sobota, 04. června 2016 - 09:13:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2717
Registrován: 1-2005
Urbino7777:
Otevřeš např. ConBuilder, vyhledáš příslušnou soupravu (consist), vůz dvojklikem vyměníš a uložíš.
Urbino7777
Pondělí, 11. července 2016 - 13:56:21  
Neregistrovaný host
46.231.77.18
Zdravím, nemá někdo náhodou Pražské T6A5? MSTS mi píše chybu se soubory ridic.s a ridic.ace. Byl bych rád, kdyby mi tyto soubory poslal někdo, komu to funguje. A neznáte nějakou pořádnou KT8D5 do MSTS? Moc díky za odpovědi [kiss]
4 Urbino7777
Úterý, 12. července 2016 - 00:30:50  
Neregistrovaný host
81.7.17.24
T6A5: VrbaM, matejka
KT8: Janiš, matejka, TYGY, Vlado (Ov)
"Pořádnou"? Ts..c..
Pátek, 26. srpna 2016 - 14:44:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 522
Registrován: 6-2007
Chcel by som sa opýtať či existuje model vozeň AB ZSSK našiel som len ho na vlaky.net ale bez odkazu resp. možnosti stiahnutia
http://fototrainzb.webnode.sk/
Úterý, 13. září 2016 - 00:41:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2507
Registrován: 8-2010
Zdravím, dělal jsem menší úklid ve svém PC a zjistil jsem, že mám nějaké nahrávky ze City Elefantů z okolí Prahy které mi kdysi někdo poslal na mail. Taky se o tom zde diskutovalo. Bohužel odkazy na soubory už jsou nefunkční. Tak jsem je nahrál na Ulož.to a doufám, že to někomu udělá radost [happy] Kvalita sice většinou není nijak výtečná, ale lepší než nic. Jen je někde potřeba dotvořit hlášení v hlásiči [happy]

S4
S7
S12
S1
S2
Pátek, 16. září 2016 - 17:06:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 532
Registrován: 3-2010
Honza7887: Mno, S1 mám Praha-Kolín a já bych potřeboval Kolín-Pardubice, takže nic.

Linka S2 Je pouze do zastávky Stratov, takže se to moc využít nedá.

Linka S7 je celá, tu možná využijeme.

Linka S12 Poříčany-Nymburk hl.nl. se taky hodí.

Linka S4 Je pouze Praha-Kralupy, vhodná tak pro žabotlamu, ale Elefanty jezdí do Ústí n.L. a v žabotlamě se to nevyužije, protože nemá modernizaci na hlášení.

Jinak - děkujeme za nahrávky.
Sobota, 01. října 2016 - 12:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2548
Registrován: 8-2010
Jirkacom2: Tak bohužel to není celé, ale aspoň něco [happy] Sám bych to i doplnil kdybych teď pobýval víc v Praze což teď bohužel [nene]
Jirkacom2:
"Linka S4 Je pouze Praha-Kralupy, vhodná tak pro žabotlamu, ale Elefanty jezdí do Ústí n.L. a v žabotlamě se to nevyužije, protože nemá modernizaci na hlášení. "
Někdo asi zapomněl na víkendový provoz S4 kdy jezdí krátké spoje do Kralup jen Elefanty [happy][wink]
Sobota, 01. října 2016 - 17:16:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 541
Registrován: 3-2010
Honza7887: Nezapomněl, soudruhu referente. Jen nejezdím tím směrem a tak nemám naštudováno, co a jak vlastně jezdí, protože to jednoduše ani nepotřebuji. [biggrin]
Jak tak koukám na ty S linky tím směrem, tak je to nastřídačku, místo aby to jezdilo pravidelněji, tak to má dvouhodinový takt, což mi příjde pro lidi, jezdící za Kralupy, nespravedlivé. Hlavně o víkendu. [andel]
Sobota, 01. října 2016 - 23:42:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2550
Registrován: 8-2010
Jirkacom2:
"Honza7887: Nezapomněl, soudruhu referente. Jen nejezdím tím směrem a tak nemám naštudováno, co a jak vlastně jezdí, protože to jednoduše ani nepotřebuji. [biggrin] "

[lol] Však to taky nebylo myšleno ve zlém [biggrin] Jinak já tím směrem taky moc nejezdím, ale vím že žabáci už prostě o víkendu nikde nejezdí [happy]
Čtvrtek, 27. října 2016 - 22:11:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2016
Ahoj nevíte nějakej odkas na trat 090 (fungující). Děkuji


(Příspěvek byl editován uživatelem zdenda007.)
johnykiller
Středa, 02. listopadu 2016 - 00:19:55  
Neregistrovaný host
78.98.158.185
Nazdar, neviete, prečo v Open Rails namiesto normálnej kabíny 810 vidím toto?



Kontroloval som snáď všetko, príslušné súbory .cvf mám, v súbore .eng som skontroloval cestu k nej, skúsil som to ešte prepísať podľa engu RegioSharka (nakoľko obidva vlaky máju kabínu v zložke Cabwiew v zložke vlaku), googlil som, stiahol som inú na 810 z MSTS fóra, skúsil som aj premenovať príslušné .cvf súbory z "810.cvf" a "810_rv.cvf" na "cab810.cvf" a "cab810_rv.cvf" a podľa toho som aj prepísal riadok Cabwiew na Cabwiew ( cab810.cvf )
...a kabína furt nikde. Všetko ide, len tá kabína je jaksi v lufte!

Už mi s tým došla trpezlivosť, preto tu otravujem. V Open Rails som nový a ako som písal, Google nepomohol. Ani OR fórum, ani MSTS fórum, nijaký liek na chýbajúcu kabínu okrem prepísania engu som nevygooglil. [kladivo]
Čtvrtek, 03. listopadu 2016 - 22:08:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 10-2016
Ahoj neudělal by někdo skin pro 854? jestli mohu tak přesně 854 004-9
johnykiller
Pondělí, 07. listopadu 2016 - 13:18:23  
Neregistrovaný host
95.103.32.105
Aktualizácia minulého príspevku:

Tak som na to prišiel. Chyba bola v tom, že kabína bola uložená v nesprávnej zložke, než mala byť.

A aby ostatní, čo hľadajú riešenie na rovnaký problém, aký som riešil, pridávam návod, aby nikto nemusel trolliť.

Pokiaľ máte kabínu - súbor .cvf - v zložke Cabview v zložke vlaku, tj. spravidla:

C:\Train Simulator\ Trains\Trainset\CD810\Cabview

- otvorte si v Poznámkovom bloku súbor .cvf v zložke Cabview a všimnite si riadok CabviewFile. Pokiaľ je v tom riadku smerovanie na zložku common.cab a na zložku kabíny, je jasné, že hra kabínu hľadá v zložke common.cab, ktorú zrejme nemáte.
Ak ju máte, kroky 1 a 2 v nasledujúcom postupe vynechajte.
Postupujte podľa tohto postupu:

1. Vlezte si do zložky Trains, v nej do zložky Trainset a v nej si vytvorte zložku common.cab
2. Po vytvorení vlezte do zložky vlaku, u ktorého vám nejde kabína a zložku Cabview premenujte podľa toho, čo je v súbore .cwf v riadku CabviewFile namiesto hviezičiek:

( "..//..//common.cab//***//810_front.ACE" )

3. Zložku presuňte do novovytvorenej zložky common.cab
4. Následne si v zložke vlaku nájdite súbor .eng, otovrte si ho v Poznámkovom bloku a v ňom riadok Cabview prepíšte takto:

CabView ( "../../common.cab/cab810/cab810.cvf" )

Samozrejme, namiesto cab810 má byť názov zložky, v ktorom máte príslušné súbory .cvf a namiesto cab810.cvf má byť názov vášho súboru cvf.

Potom si spusťte Open rails (MSTS) a stačte klávesu +. Ak sa vám zobrazí kabína, vyhrali ste.

Veľa úspechov a na ilustráciu, na čo sa zamerať ešte pridávam obrázok zo súborov .cvf a .eng



Dúfam, že takýto návod niekomu pomôže.
Úterý, 08. listopadu 2016 - 00:47:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 568
Registrován: 3-2010
Johnnykiller:

Měl jsem rovnaký problém, ale vyřešil jsem ho stažením 810 od Pikka. Navíc je tam i update na provoz s Bin. Tzn, že máš všechny 810 a i vleky 010 otvírací dveře. A ano, správně, našel jsi špatné linkování starého modelu. Od Pikka je i úprava akcelerace při výkonu, že to jede plynuleji podle procent a ne, že od jisté chvíle, jako u starého modelu. Taky byl u starého modelu problém se spřáhly, vždy se to pořád svěšovalo, ikdyž si to odpojil.[vypravci]
johnykiller
Úterý, 08. listopadu 2016 - 09:01:27  
Neregistrovaný host
95.103.41.64
Jirkacom2:

Práve že ja som mal problém s 810 od Pikka. Prvotne som to riešil, ako som už vyššie písal, stiahnutím kabíny z fóra MSTS.
Ešte si spomínam, že keď som prvýkrát vliezol do zložky Cabview, aby som zistil, prečo sa mi kabína nezobrazuje, všimol som si, že tam boli len súbory cvf (810.cvf a 810_rv.cvf). Nič viac, nič menej.

Ináč je správne, že Pikkova 810 má v Open Rails zablokované pieskovanie? Keď stlačím klávesu X počas jazdy, vypíše mi "Pískování zablokováno".

Díky, že si ma na problém so spriahlami upozornil, snáď sa nevyskytne, lebo práve si chcem nacvičiť obehnutie prívešáka v stanici (doteraz som jazdil len so sólo 810) a včera som skúmal, jak sa odpájajú a pripájajú vagóny.
Úterý, 08. listopadu 2016 - 10:37:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 569
Registrován: 3-2010
Podle mně není 810 stavěná na OpenRails, ale spíše na ten MSTS. Bohužel dnešní systémy za XP si s MSTS ne zcela poradí. Proto parta nadšenců vytvořila OpenRails, aby to běželo lépe na osmách a výše. Bohužel vozy stažené a určené pro MSTS nejsou příliš korektní s Openrails. Chovají se dosti odlišně.[andel]
johnykiller
Středa, 09. listopadu 2016 - 08:18:08  
Neregistrovaný host
95.103.65.203
Jirkacom2:

Jasné, chápem. Preto, keď existuje model priamo do Open Rails, sťahujem ten. 810 som však do OR nenašiel, tak som použil tú do MSTS a upravil podľa návodov, čo som ponachádzal.

Mám síce XP (áno, som ešte stále taký šialený, aby som fičal na ňom, novším Windowsom som na chuť neprišiel, vyskúšal som Vistu a povedal som si Nikdy viac! - novší systém jedine Linux [kladivo]), ale nakoľko mám dosť obmedzené finančné možnosti, tak som sa potešil, že konečne nejaký vlakový simulátor, ktorý sa dá voľne stiahnuť a nebijú za to.
Pátek, 11. listopadu 2016 - 20:26:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 571
Registrován: 3-2010
johnykiller: na XP doporučuji radši MSTS. Tam to jde bez potíží. Jen si moc dobře nerozumí s tratí 321, neboť moc všeho pro stařičký MSTS. Proto se doporučuje pro 321 OpenRails. Možno i Šemorova BP bude lepší na Openovi. Ten má taky náběh na nestabilitu prostředí v MSTS. [happy]

Ovšem s modely se to má jen u MSTS, je málo strojů na OpenRails, neboť se neustále prostředí ladí pro novější systémy, které si neporadí s MSTS. [andel]
jája
Neděle, 27. listopadu 2016 - 13:02:32  
Neregistrovaný host
37.48.36.17
@johnykiller
Rychlost nad kterou OR zablokuje pískování se nastavuje v engu parametrem Sanding ( ).
Co se týká vývoje OR bych už žádné zázraky neočekával vzhledem k počtu aktivních progamátorů. Viz. příspěvek admina Elvas Toweru.
http://www.elvastower.com/forums/index.php?/topic/29309-open-rail s-ideas-and-priorities/page__view__findpost__p__211041
johnykiller
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 17:25:29  
Neregistrovaný host
95.103.72.14
@jája

Super, díky! Prepísal som to z 10km/h na 80km/h a už to neblokuje! Konečne si budem môcť s 810 zajazdiť aj na snehu a bez obáv, že sa bude šmýkať! [masinka]

Škoda, že takto vývoj OR prakticky zamrzol. Sám by som doňho niečo naprogramoval (veľmi by sa mi páčilo, keby do toho niekto urobil cestujúcich, ako v TRS), ale v C programovať neviem. [sad]
Neděle, 04. prosince 2016 - 11:13:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 3-2013
Ahoj, nainstaloval jsem MSTS do noťasu na windows 7, chce to po mě, ať to spustím jako správce, tak to udělám, ale ono to nijak potom nereaguje, jenom se mě to zeptá, zda chci povolit nějaké změny v počítači, tak dám ano a potom nic... Nevěděl by někdo, co s tím? [happy]
Neděle, 04. prosince 2016 - 13:29:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2766
Registrován: 1-2005
Neinstaluj to do Program Files.
Návod jak postupovat při instalaci je např. TADY
Neděle, 25. prosince 2016 - 23:28:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 10-2016
Ahoj Chci se zeptat jestli je hlašení pro linku U1 jeto z děčína--->Chomutova/kadaně prunéřov
Pondělí, 26. prosince 2016 - 14:12:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 10-2016
Ahoj nemate nekdo kabinu k taourusovy
Pondělí, 26. prosince 2016 - 14:30:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2775
Registrován: 1-2005
Zkus ZDE

(Příspěvek byl editován uživatelem Tkan.)
Pondělí, 26. prosince 2016 - 14:33:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 10-2016
a to je od tauruse
Úterý, 27. prosince 2016 - 20:09:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 10-2016
ahoj schaním kabinu k řidičáku od raijetu. Nevíte kde ji stahnu???