Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Doprava ve Zlínském kraji » Archiv diskuse Doprava ve Zlínském kraji do 01. 08. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava ve Zlínském kraji do 01. 08. 2016

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 09. července 2016 - 18:48:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 1-2016
Krajská doprava patří kraji ne dopravcům.
Tak větší kravinu jsem tu už dlouho nečetl... Pak to dopadá tak, že se nedá dostat do pár km vzdálených měst ve vedlejším kraji, protože úředníčkům na krajích nedochází, že z těch umělých krajů lidé jezdí přirozeně i jinam. Nebo se přestupuje jako svého času někde v Letovicích nebo kde to bylo. Ze Zlína se nedá odpoledne ani dostat přímo do Brna nebýt toho zlého žluťáka v 17 a 19. Jinak nic. A ještě mu ti úředníci z kraje dají omezení, abych se s ním nemohl svézt v rámci kraje i když nic jiného nejede. Takže názor, že si má vše určovat kraj to to bude paráda....

Jinak ve Zlínském kraji se to neponechává dopravcům, ale pouze vybranému dopravci. V tom je a bude kámen úrazu. Vsadím se s kýmkoliv, kdo vyhraje jednotlivé regiony. A bude to mít jistější než dneska, protože na 10 let... no škoda slov. Kdo zná Zlínský kraj, tak ví že tam o žádné IDS nejde a nešlo.

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Lc_736__c_954
Sobota, 09. července 2016 - 18:52:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5933
Registrován: 6-2006
To je nějaká zvláštní funkce strojku Synergy ?



» lc.rajce.idnes.czMHDfoto.czSeznam autobusů «

KAROSA Žádné kompromisy.
Pajzák
Sobota, 09. července 2016 - 19:18:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 272
Registrován: 6-2015
A hlavně už člověk nepojede z UH do Brna za tři ceny.

Co to má společného s regionální dopravou?
Sobota, 09. července 2016 - 19:37:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2071
Registrován: 5-2007
Lc_736__c_954: Není třeba ten výlet přes Seninku zadarmo (nebo se slevou)?
Když je to
a, krásné a modré, tak rozhodně není najbrt.
b, modré a najbrt, tak to ale rozhodně není krásné.
c, krásné a najbrt, tak to možná existuje, ale asi to nebude modré a určitě se to nebude vyskytovat na české železnici.
Sobota, 09. července 2016 - 19:43:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 588
Registrován: 3-2009
Lc_736: To je docela časté, že se za (některé) zajížďky nepřiplácí, byť je tarif kilometrický. Ve strojku to lze ručně nastavit.
Cestující už jsou dostatečně „biti" tím, že tam je zajížďka (tj. ztrácí čas), tak ještě aby za to připláceli.
Návštěvník01
Sobota, 09. července 2016 - 19:45:35  
Neregistrovaný host
5.104.23.10
Dokumenty k zajištění dopravní obslužnosti Zlínského kraje veřejnou linkovou dopravou na období 2018-2027 , https://stavebnionline.cz/Profily/profil.asp?Typ=2&ID=113&IDZak=6 573
Lc_736__c_954
Sobota, 09. července 2016 - 20:20:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5934
Registrován: 6-2006
Johnson, Rosťav:
To by odpovídalo, zpátky jsem jel 940005 pro změnu se závlekem v Pozděchově a taky to bylo levnější. Jenom škoda, že o tom Idos neví.
» lc.rajce.idnes.czMHDfoto.czSeznam autobusů «

KAROSA Žádné kompromisy.
Sobota, 09. července 2016 - 21:18:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 191
Registrován: 9-2013
Návštěvník: No tak to je mazec...

(Příspěvek byl editován uživatelem Zdenek_Handl.)
Sobota, 09. července 2016 - 22:27:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10070
Registrován: 4-2006
AD tn26 bohužel je vidět, že o tom vůbec nic nevíš.
Budeš se muset smířit, že kraj platí, tudíž doprava a zodpovědnost je jeho.
A proč ten tvůj vysněný žluťák nejezdí tedy vícekrát? Já ti to řeknu, není poptávka.
Ale tohle vysvětlovat někomu, kdo nemá ani základní znalosti je zbytečné.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Sobota, 09. července 2016 - 22:32:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 616
Registrován: 12-2007
Pro seznam autobusů jsem našel ev.č. z Halle vsetínského Citara.
Fedos
Sobota, 09. července 2016 - 22:38:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4130
Registrován: 7-2006
A rovnou k tomu může správce dát zbytek.
Sobota, 09. července 2016 - 22:57:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 435
Registrován: 2-2013
KOVED asi konečně zaměstnal někoho inteligentního, nebo tam někteří došli k osvícení nebo nevím. Procházím dokumentaci, co tu nahodil Návštěvník01, no a koukám. Teda nekoukám, čumím jak tele na vrata. Prakticky z toho vychází normální běžný IDS jak je jinde. Zavedou se zóny, zavedou se jednotné pevné ceny, jednotné elektronické odbavení čipovkou (a ZK počítá v budoucnu i s kreditkami), časové jízdenky, dispečink zajišťující vyčkání přípoje, jednotný vnější vizuál vozů (odkoukáno od ROPIDu),....


Jak jsem pochopil, zón bude 7 a budou kolem významnějších měst - Zlín, Otrokovice, Kroměříž, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Vsetín a Valašské Meziříčí.

Jediné, co mi chybí, je propojení s vlakovou dopravou. Platnost tarifu IDS ZK ve vlaku asi uvedou časem, ale jsem zvědav na (časem) případné optimalizace linek.

Asi je to tím šokem, že to nepřišlo z Prahy, Brna nebo jiného města, ale ze Zlína, ale mě se to velice líbí... [ok]

(Příspěvek byl editován uživatelem slawe.)
Sobota, 09. července 2016 - 23:34:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2072
Registrován: 5-2007
slawe: Moc se netěš, budou volby a uvidíme co zbyde z IDS po nich.
Když je to
a, krásné a modré, tak rozhodně není najbrt.
b, modré a najbrt, tak to ale rozhodně není krásné.
c, krásné a najbrt, tak to možná existuje, ale asi to nebude modré a určitě se to nebude vyskytovat na české železnici.
Neděle, 10. července 2016 - 00:43:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 617
Registrován: 12-2007
slawe: Mně, po zběžném pročtení, chybí:
- zadní informační panel (popř. i na levé bočnici),
- u tlačítek "STOP" bych definoval buď počet kusů, nebo vzdálenost mezi nimi tak, aby byly v dosahu co největšího počtu cestujících,
- u poptávkového otevírání dveří mi chybí koncepce (na jednom busu je, na druhém ne, což povede ke zmatení méně bystrých cestujících,
- klima u všech vozidel vyjma záložních.

Trochu mě zarazilo množství "trestů" za nedodržení čehokoliv. Např. pozdní přistavení vozidla na výchozí zastávku hlavně v kontextu s JŘ, jejichž jízdní doby kolikrát nemají ani hlavu ani patu, což se, doufám, vychytá. Pro názorný příklad uvedu jízdní dobu mezi Želechovicemi, křižovatkou a Zlínem, nemocnicí, která kolísá někde mezi 3 a 8 minutama. Další věc např. na lince, která končí na Vsetíně, jsem vyjížděl z výchozí zastávky o 10 minut později a při Vmax 50km/h jsem na vsetínské nádraží přijel o minutku dřív...

Jinak jsem tedy příjemně překvapen.
Neděle, 10. července 2016 - 10:04:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 192
Registrován: 9-2013
Když tak pročítám to Hraďišťsko, tak mě do velmi nemile překvapilo rozbourání MHD v souměstí. A sice že linky 1, 2, 4 a 6 bude provozovat Kraj a 3, 5 a 7 město UH. Další nedobrotu vidím v tom, že na linku 4 kraj nasadí městský povoz, ale na páteřní 1 a okružní 2/6 si budou odskakovat linkové vozy. Hodí se takový vysoký Crossway s úzkýma dveřima, nebo i nízký s širokýma dveřma na MHD, aby se mohli lidi pěkně nahromadit ke dveřim a uvěznit ostatní? Toto kraj hodně nedomyslel. Snad to někdo ještě upraví. Myšlenka, že na MHD v Hradišti bude jezdit Hrozenkovský autobus je šílená.
A ty sedmikila, Aresy a C954 v grafickém manuálu jsou gól...
Neděle, 10. července 2016 - 11:48:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2073
Registrován: 5-2007
Já pochybuju, že podle těch oběhů se nakonec bude jezdit. Zvlášt v souvilosti s těma sankcema za pozdní přistavení vozidla. (Pokud teda není cílem kraje vybrat co nejvíc na pokutách.)
Když je to
a, krásné a modré, tak rozhodně není najbrt.
b, modré a najbrt, tak to ale rozhodně není krásné.
c, krásné a najbrt, tak to možná existuje, ale asi to nebude modré a určitě se to nebude vyskytovat na české železnici.
Neděle, 10. července 2016 - 11:50:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2074
Registrován: 5-2007
A ty sedmikila, Aresy a C954 v grafickém manuálu jsou gól...
Taky by mě zajímalo kde se dá sehnat sedmistovka které v roce 2018 ještě nebude těch 14 let aby mohla jezdit aspon na záloze.
Když je to
a, krásné a modré, tak rozhodně není najbrt.
b, modré a najbrt, tak to ale rozhodně není krásné.
c, krásné a najbrt, tak to možná existuje, ale asi to nebude modré a určitě se to nebude vyskytovat na české železnici.
Neděle, 10. července 2016 - 16:33:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8105
Registrován: 6-2004
Parádní zážitek:

12:40 odjíždí ARRIVA ze Zlína přes Tesák do Hranic na Moravě.. 12:30 by to ale bylo lepší, neb v Bystřici pod Host. (příj. 13:50) jsme včera jako zoufalci naháněli (přes park je to prý kratší, zavelela starší dáma) Os vlak směr Hulín s odj. z Bystřice p/H 13:58
My jsme pelášili - ale ouha...chyběla asi necelá
minuta..
Možná se tato situace opakuje každou sobotu/neděli, kdoví... Každopádně hospůdka poblíž žst. měla - jako jediná - z tohoto nepřípoje alespoň jakýsi profit :-)
Zlin__24tr
Neděle, 10. července 2016 - 23:09:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3203
Registrován: 3-2005
Johnson: Očividně vytaženo ze šuplíku, datum vzniku tipuji LP 2004/2005 [biggrin]...

A nebo zamrzlo v čase (jako web KOVEDu).
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Pondělí, 11. července 2016 - 12:51:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 1-2016
Ares1: no hlavně že ty jsi odborník na celou republiku a víš, kde je poptávka a kde není. Nebýt zlé žluté, nedá se jezdit už vůbec nebo o hodinu až dvě déle s "hodnými" dopravci a přestupy. Ono když není nabídka těžko může být poptávka, že... to ti ovšem ještě nedocvaklo stejně jako těm slavným úředníkům v "21" ve Zlíně. Ono co taky chtít po bývalých zaměstnancích ČSAD a kamarádů Zemka jiného, než že kurví dopravu pro lidi jen aby to vrakoviště ČSAD Vsetín mělo kšefty. A teď rovnou na 10 let...
Pajzák
Pondělí, 11. července 2016 - 12:56:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 274
Registrován: 6-2015
A jak by sis to tedy představoval? Zatím jen čtu tvé nářky, že to vyhraje ten a ten, i když to vlastně ještě ani nezačalo.
Pondělí, 11. července 2016 - 13:08:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 4-2013
co kraj, to jiná specifika, určitě je nelze dělat jako přes šablonu výběrka na ZDO všude stejně...,ale podle mého mínění by měl vyhrát dopravce, který může dlouhodobě nabídnout kvalitní služby a nemělo by rozhodovat, kdo dá nejmenší cenu kraji...co jsem zde napsala je dost všeobecné...takže se omlouvám, že nejsem konkrétní[happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem verča.)
Pondělí, 11. července 2016 - 14:52:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10071
Registrován: 4-2006
Ad tn26 bohužel se budeš divit ale zrovna Zlínsko znám víc než vůbec ty si schopen pochopit. Promiň nemám si s tebou co říct nemáš základní znalosti.
Ad výběrko o víkendu jsem jej prostudoval a pohled je takový:
Bohužel protože zákonodárci se bojí změnit před volbami některé ujeté zákony tak kraj ani jinak nemůže. Příkladem je 90% na nejnižší cenu což je prostě pitomost. Stát se o tom přesvědčuje denně v různých zakázkách. Silnice,mosty,zdravotnictví,školství atd.
Hodně se mi líbí způsob některých zemí na západ od nás. Jedním je že se škrtá nejvyšší a hlavně nejnižší nabídka. Druhým je že na zakázku existuje takzvaná nepodkročitelná cena. Tudíž je stanovena nejnižší možná cena. Bohužel k tomu má náš stát daleko. Ale třeba jednou si poslanci uvědomí že to státu neprospívá.
Další poznatky: co se týká vozového parku tak je to poměrně rozumné, neopakují pitomost z ústeckého kraje vše nové.
To zfušovaný je ten manuál vzhledu vozů kde se ukazují vozy které už zcela jezdit nebudou.
Úsměvný je Tedom který se už nevyrábí,evadys,734,midway,ares atd. Když už něco takového dělám tak to také musí vypadat. Je to sice drobnost,ale je to také jakási vizitka.
Bohužel opět bude problém s nádražími že stávající dopravce bude požadovat vyšší ceny. Ale to je opět zákonodarný problém.
Jak psal Zdenda Handl úplně není dobré zasahovat do Mhd v UH. Doufám že to mají kvalitně předjednáno s městem.
Poptávkovè ovládání je komedie a zbytečná.
Pokuty: no je jich dost a jsou dost tvrdé. Ale ze zkušenosti sankce být musí jinak se neudrží kázeň a jak známo kázeň musi byt!
Asi některé by zasloužili změkčení. Ale to je na hlubší analýzu.
Ad jř tak kraj respektive koordinátor si musí uvědomit že mu ta doprava patří(jej teď tn26 vylítne jak čert z krabičky a dupe doma jak ježek☺☺ ale fakta jsou prostě taková. Takže jak vypadá jízdní řád je vizitka kraje. Dopravce už bude pouze vykonavatel. Určitě by se neměli stávat případy jak píše tuším Mirdas a jemu věřím je to důveryhodný zdroj.
Určitě vř není psáno na ČSAD Vsetín jak nám vnucuje kdosi. Snad jen ta nádraží jsou výhodou ale nevím komu patří v Hradišti. .Brod terminál nově by měl patřit městu.
Několik nádraží jistě patří Vsetínu případně zpřáteleným firmám.
To je asi tak zatím vše.
Ještě které dopravce očekávám. Krom Čšad Vsetín a zpřátelených bych očekával Vydos,Bors,Arrivu,Icom,3Csad,Tqm,Čad.
Naopak neočekávám SA,která se Vř bojí jak čert kříže. Přeci jen dodržování podmínek je jim cizí.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Úterý, 12. července 2016 - 17:20:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 193
Registrován: 9-2013
Ares: Uvidime, co z toho znásilnění Mhd nakonec bude, každopádně ty vzorové oběhy jsou nejlepší vizitka dopravních inženýrů v Kovedu. Jo, ušetříme oproti dnešku nějakých dejme tomu 5 nebo 7 vozů, ale až přijde nějaký průser, tak se to sesype jak domeček z karet a dispečeři budou mít co dělat, aby to nějak zajistili. A když už dělají oběhy, tak to udělám pořádně. Ne kombinace linky z pohraničních kotěhůlek - linky co Zlína - nějaké té pouličky a možná snad dokonce i Brno. Mě to příjde že naházeli knížky z jízdníma řádama do nějaké kouzelné mašiny a ta jim doslova vyzvracela onen henten dokument. Uplně se mi vybavila scéna, jak Louis de Funes nažene ovcu do té mašiny, zatočí kolečkem a vyleze mu dvojbarevný svetr.
Úterý, 12. července 2016 - 17:24:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 194
Registrován: 9-2013
Edit: Ještě jeleni by mohli mít zájem a samozřejmě silně znepřátelené BUS Uh. Hradiště.
Jinak jak terminál v Uh. Brodě, tak museum autobusových nádraží v Hradišti patří městům, ta modrá budova v Uh ale bude Čsad,možná mě někdo opraví.
Úterý, 12. července 2016 - 18:31:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10075
Registrován: 4-2006
ad Zdena Handl omlouvám se Hradiště samozřejmě také bude účastno.
Jeleni asi ne nové vedení je konzervativní. I když je to v Zemkově a tak i to nutno zvážit. Ale z těch kteří se účastnili sporu tehdy už nikdo nezůstal.
ad nádraží tak to je dobře že nepatří ČSAD škoda že tomu asi jinde bude jinak.
ad jř to přirovnání je velmi trefné. MHD měla zůstat oddělená.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Úterý, 12. července 2016 - 20:12:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 589
Registrován: 3-2009
Zdenek Handl: Ano, je zjevné, že oběhy do zlínského VŘ vznikly přesně tak, že se to naházelo do jakéhosi programu a ten cosi vyplivnul... a nebyla žádná korektura. Jsou tam fakt zbytečné přejezdy atd.
Mohl by se na to zase podívat ten chlap, jak kritizoval VŘ v KHK z pohledu oběhů (z větší části účelově), protože tohle je daleko horší.
Např. přejezd Luhačovice - Bojkovice za 15 minut... a další.
Průměrně zdatný technolog by to samozřejmě udělal lépe.
Samozřejmě takový program může být dobrý pomocník, ale ne to jen tupě překopírovat...

O úspoře busů velmi silně pochybuji, doporučuji např. díru 5:10-10:30 v Uherském Brodě (oblast Val. Klobouky) a podobné.

No prostě z pohledu JŘ a oběhů je tam spousta blbostí.

Zajímavé je uvedení posilových spojů do JŘ, na linkách kolem Uherského Hradiště a Uherského Brodu, např. UH - Polešovice apod.
Doteď se to pořádně nedalo zjistit, kde vlastně ty posily jezdí. Ale zvláštní je, že některé posily v 7 ráno do Hradiště a nemá školní omezení... přitom o prázdninách by jistě stačil kmenový spoj...
Středa, 13. července 2016 - 10:59:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 195
Registrován: 9-2013
S chutí a honem do toho, půl (zdůrazňuji PŮL) je hotovo!
Středa, 13. července 2016 - 16:51:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3204
Registrován: 5-2005
V tom dokumentu od Kovedu jsem viděl mimo jiné i přejezd Zlín aut nádr - Kroměříž... Vcelku efektivní...
Středa, 13. července 2016 - 19:11:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10076
Registrován: 4-2006
Ad Pavlík tak to je opravdu trošku moc. Začíná se ukazovat velká amatérskost toho dokumentu. Je to škoda, bohužel je vidět že to v krajích občas dělají amatéři. Je fakt že Koved už jen z webovek vystupuje hodně primitivně.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Středa, 13. července 2016 - 20:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 618
Registrován: 12-2007
Předtím jsem si těch oběhů nevšiml, teď jsem se na to díval a nestačím se divit. Proč by měl vsetínský turnus začínat i končit ve ValMezu? Těch celodenek je tam tolik, až to pěkné není. No já si myslím, že pokud má kraj zájem na tom, aby měl kdo řídit, tak toto se neuskuteční. V dnešní době, kdy zaměstnanci chybí skoro všude, je třeba ty lidi motivovat a to nejen finančně.

Zná někdo toto vozidlo?
Středa, 13. července 2016 - 20:42:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3258
Registrován: 11-2004
Jen střelba na slepo, ale co todle ... případně na výběr bude více kousků ...? [uhoh]

(Příspěvek byl editován uživatelem fma_0526.)
» Bezva. Je vidět, že pokrok do horoucí prdele nelze zastavit a že líp už bylo. «
Středa, 13. července 2016 - 21:54:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 5-2015
Už se těším jak mně Housa bude vozit klimatizacema :D konečně jiný level
Rutak11
Středa, 13. července 2016 - 22:18:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 9-2009
fma_0526: Pokud ty fotky sedí, tak to není žádný z nich. Na fotkách je novější typ Fiatu, rozdílné například přední světla.
Princezny by měly zůstat zazděný.
Středa, 13. července 2016 - 22:23:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 437
Registrován: 2-2013
Co se týká IDSka tak to nevymysleli úplně špatně, ale ty oběhy dělal nějaký pitomec, co v hlavě nemá ani koninec...
Další příklad, co nechápu:
7:50 Vsetín > Brno 11:00
11:30 Brno > Vsetín 14:35
14:40 Vsetín > Zděchov

Skoro každý týden jezdím autem Brno <> N.Hrozenkov, takže a) nechápu, proč do Brna to je 145 km a z Brna 141 km; b) bez odpočinku po 3 hodinové jízdě hnát řidiče dál je přinejmenším bezohledné; c) do Zděchova se lidé včas nedostanou, protože se řidič velice snadno někde kousne, zejména na letní rozkopané dálnici...

A ty přejezdy jsou fakt ujeté. Dojede z Rožnova do Valu jako linka a vrací se na přejezdu zpět, aby si to dal znova. Jiný totéž mezi Valem a Vsetínem. Jiný z Karlovic pojede do N.Hrozenkova přejezdem, aby linkou pokračoval do Vranče. Pochopím raní přejezdy, ale zase když skončí službu 3/4 na 4 ve Vsetíně, proč musí pak manipulačně až do Bratřejova?

Být dopravcem, vyžádám si další informace k těm oběhům, případně to napadnu pro neefiktivnost...



Mirdas, fma_0526: Stává v Halenkově u toho charitního domu. Jedná se o nový autobus koupený před pár lety.
Středa, 13. července 2016 - 22:29:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3259
Registrován: 11-2004
V tom případě to byl výstřel opravdu hodně mimo, ale potom nechápu proč to auto vypadá tak jak vypadá ... [crazy] Navíc registrace 5Z6 opravdu před pár lety nebyla ...

(Příspěvek byl editován uživatelem fma_0526.)
» Bezva. Je vidět, že pokrok do horoucí prdele nelze zastavit a že líp už bylo. «
Středa, 13. července 2016 - 23:02:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2075
Registrován: 5-2007
slawe: Jelikož sem tím spojem relativně nedávno celkem často jezdíval, tak ti můžu říct, že ten autobus po příjezdu z Brna čas od času jezdil na Hovězí. Ale máš pravdu, příjezd ve 14:35 je nereálný, většinou totiž přijížděl na Vsetín dřív.[happy]

Jinak souhlasím, že ty oběhy jsou plné stupidit, ale řešit je momentálně je úplně zbytečné.
Když je to
a, krásné a modré, tak rozhodně není najbrt.
b, modré a najbrt, tak to ale rozhodně není krásné.
c, krásné a najbrt, tak to možná existuje, ale asi to nebude modré a určitě se to nebude vyskytovat na české železnici.
Pátek, 15. července 2016 - 09:49:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 196
Registrován: 9-2013
Tak si to pomalu pročítám a narazil jsem na toto...
Pátek, 15. července 2016 - 12:12:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2076
Registrován: 5-2007
Třeba je někde hluboko v podmínkách výběrka povinost zaměstnat nějaké řidiče z Brna.[lol][crazy]
Když je to
a, krásné a modré, tak rozhodně není najbrt.
b, modré a najbrt, tak to ale rozhodně není krásné.
c, krásné a najbrt, tak to možná existuje, ale asi to nebude modré a určitě se to nebude vyskytovat na české železnici.
Pátek, 15. července 2016 - 12:24:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10079
Registrován: 4-2006
no co 3 řidiči si můžou najít milenku v Brně a ještě si přitom užijí.
Akorát sem zvědav kolik lidí pojede ve 4:40 z Brna do Boršic? Skoro bych to tipoval na min. 15m bus.
Jelikož je to dálková linka tak by to chtělo něco luxusnějšího.
třeba tady
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Hafan
Pátek, 15. července 2016 - 15:52:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 12-2010
Ten "spoj" ve 4:41 z Brna je režijní přejezd, takže tím pojede maximálně řidič.

Jinak napadat oběhy u zadavatele je naprosto zbytečné. Jsou to vzorové oběhy a je na dopravci, jak si je přizpůsobí.
Pátek, 15. července 2016 - 18:40:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10080
Registrován: 4-2006
ad Hafan to máš pochopitelně pravdu, že to jsou vzorové oběhy. Ale nezlob se, když něco tvořím musí to mít trošku hlavu a patu. A navíc ten kdo to tvořil, tak za to dostal mzdu. A tohle je hodně odfláknuté.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pátek, 15. července 2016 - 21:08:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 197
Registrován: 9-2013
Ares: Jo jsou vzorové, ale je tam také jakýsi požadavek na počty a typy vozidel (to jejich kategorizování jsem nějak nepochopil, je tam někde vysvětlivka?).

Že tam je požadavek - i když je to minimální počet - na 1 ks městského autobusu a Krajští moc dobře ví, že jedním autem nezajistí ani tu jednu městskou linku. Reálná potřeba na ty krajské linky je tak 8 - 9 vozů. Linky provozované městem obslouží 4 vozy - ty které by se měly teď nakupovat za dotace na CNG a elektrobusy. A který dopravce bude kupovat drahé celonízkopodlažní žravé auto, když může klidně koupit úsporné LEčko. Je to záměr, nebo nedbalost, nebo co to je ze strany toho našeho Kraje?
Na zastávce UH, garáže ČSAD budu čekat na pouličku. Na Mařatice pojede nový nízkopodlažní klimatizovaný vůz na CNG. Já ale nastoupím do krajského busu, kde se nedostanu ke dveřím, nebo snad dokonce na zadní pětku. A když náhodou jo, tak se zase nedostanu ke dveřím.

Mířím k tomu, že si tedy dopravce ty oběhy upraví tak, aby se MHD pokud možno oddělilo od linkové dopravy (a taky ty Brňáci - představa cesty z Brodu do Brna nízkopodlažní sorkou je šílená). Na MHD tedy budou jezdit povětšinou vozy určené na MHD. Ale bude dopravce ochoten kupovat dražší vozy na pouličku, když to po něm objednavatel nechce a navýší si náklady? Je sakra rozdíl jestli pořídí za 4 mega nějaké posrané LEčko, nebo jestli koupí MANa, SOLARIS, Urbanwaya nebo podobné. A pokud jo, tak nevyhraje VŘ, protože ten vítěz se na to vyklašle, bude to jezdit tím, co bude po ruce.
Kdo na do bude doplácet? No kdo asi...
Je to patová situace.
Pátek, 15. července 2016 - 22:07:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10081
Registrován: 4-2006
Autobus malý M1 sez. 13 stá.7
Autobus malý M1 sez. 25 stá.10
Autobus střední S sez. 25. stá 30
Autobus velký V1 sez. 40 stá. 30
Autobus velký V2 sez. 50 stá. 35
Autobus velký V3 sez. 60 stá. 40

P.S. to se také chlapcům co to psali moc nepovedlo
Třeba Sorka CN 12,3 má 45 sedících tudíž pro V2 je nepoužitelná. Crossway LE line 13M má 49 takže také ne.
Jajaj to se chlapcům nepovedlo to je pěkně odfláknuté výběrko.
To psal odpoledne někdo u stolu a ty počty cestujících dával jak mu zrovna spadla tužka.

kategorie V2
Kroměříž 17
UH 28
Zlín 3 (což je divný počet)
Vsetín 5
Valmez 5
Klobouky 6
i tady ty počty vypadají jako pokus omyl.
A už vůbec by mě zajímal bus kategorie S.

(Příspěvek byl editován uživatelem ares1.)
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Sobota, 16. července 2016 - 08:02:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 198
Registrován: 9-2013
Ares: Jestli dobře počítám, je to 64 autobusů. Kolik se odebíralo těch 12.3, že se je SORka obtěžovala protáhnout?
Mimochodem Crossway 13M má 49 sedaček, to je smůla...MAN Lions City C LE má 49 sedaček... Sklopné sedačky se asi nepočítají, že? V tom případě nastává čas na SOR CN 13.5. Edit: No tak ani 13,5ka ne - opět 49 max.

Autobus "S"? No 10.5 SORka. U nás na to Brodsko a Bojkovsko naprosto stačí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zdenek_Handl.)
Sobota, 16. července 2016 - 08:51:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10083
Registrován: 4-2006
Úplně mě děsí že zadavatel není schopen zjistit co je na trhu vůbec. Mě to zjištění trvalo do 5 minut.
Jiný je za to placen a není schopen si to ani zjistit.
Jistě někdo může namítnout, že zadavatel má právo si napsat cokoliv. Má pochopitelně pravdu. Ale to je také špatně, zadavatel má především myslet co je reálné a co není. Kdyby si totiž prošel nabídky výrobců tak zjistí co je reálné a co ne.
Zájemci budou mít několik možností, požádat výrobce ať to nějak udělá. Výrobce něco zkrátí, něco prodlouží a koza se nažere. Cestující bude sice jako sardinka (viz Yutong), ale toho kdo to píše to nezajímá, stejně tím jezdit nebude.
Další možnost je nabídnout delší bus, jenže tím se zakázka prodraží. A zaplatí to opět kraj(proč ne vždyť jedeme na cenu) a budeme mít pokoj.
celý problém je že úředníci za svoji práci málo zodpovídají.
Když jsem dělal před nějakou dobou Vř na stroj v milionových hodnotách tak dovolit si tolik pochybení tak sem letěl na hodinu. Vše muselo být perfektně zpracováno jakákoliv pochybnost okamžitě napravena.
Bohužel čím více pronikám hlouběji do té zakázky, tím více vidím jak je zfušovaná.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Sobota, 16. července 2016 - 14:50:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2077
Registrován: 5-2007
Ale neLE crossway má 55 míst (13m 59), takže se soudruzi na kraji budou muset rozhodnout jestli chtějí nízkopodlažnost a nebo kapacitu.
Když je to
a, krásné a modré, tak rozhodně není najbrt.
b, modré a najbrt, tak to ale rozhodně není krásné.
c, krásné a najbrt, tak to možná existuje, ale asi to nebude modré a určitě se to nebude vyskytovat na české železnici.
Sobota, 16. července 2016 - 16:11:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 3-2015
Jestli budou cestující namačkaní jako sardinky, to určí následující kritérium:
„U vozidel nesmí být vzdálenost mezi přední stranou opírací části a zadní stranou opírací části sedadla před ním v případě sedadel směřujících stejným směrem měřená vodorovně a ve všech výškách nad podlahou mezi úrovní vrcholu sedáku a bodem ležícím 620 mm nad podlahou
menší než 650 mm u vozidel třídy „I“ a „A“ a 680 mm u vozidel třídy „II“.“
A vůbec, celý návrh na VŘ měli hodit nejdřív na K-Report, víc hlav víc ví :D
Sobota, 16. července 2016 - 16:30:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10084
Registrován: 4-2006
Ad frutabruta snad ani nemusí, stačilo by kdyby svoji práci ten autor neodfláknul. Pokud se tam najde více věcí skončí to u Uohs. Opravdu by se měl stát zamyslet nad odpovědnosti úředníků.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Sobota, 16. července 2016 - 17:17:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 590
Registrován: 3-2009
Ad autobus S: Podle katalogového listu má SOR CN 8,5 25 míst k sezení a 31 k stání, takže i 8,5 by měla vyhovět na S? Nebo se to počítá podle něčeho jiného než katalogového listu? To by byla síla, v oblast Zlín je vozů S 24 ze 47...
Sobota, 16. července 2016 - 19:37:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 199
Registrován: 9-2013
Ta SORka je samý paradox. Kdysi se kupovaly 10,5 a 12ky všechno louentry. Mám takový pocit že ta kratší byla dražší.
Do Crosswaye sice 55 sedaček narveš, ale v krajských barvách si s ním nepojezdíš, bo nemá plac na kočárek. Jedna z mála věcí, která je dobrá a to už by bylo opravdu špatné, kdyby ani plošinu na kočár nepožadovali.
Crossway Le Line 13M má 51 sedaček včetně 2 ks sklopných. Pokud to kraj uzná, čus bus autobus.

Mistře Aresi, kde prosím našels ty počty sedadel atd?
Sobota, 16. července 2016 - 21:21:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10085
Registrován: 4-2006
Jé to já už nevím kde to bylo[lol]
A tak ne vím
dokument P34 technické a provozní standardy
strana 10 kapitola 1.2.1
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Sobota, 16. července 2016 - 21:48:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3211
Registrován: 5-2005
Navíc ten jejich budoucí IDS nějak nepočítá s MHD v Kroměříži (zřejmě si radnice bude stále zarputile hájit svůj píseček s KTS). Jak jinde, to jsem nestudoval.
Pajzák
Neděle, 17. července 2016 - 01:25:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 278
Registrován: 6-2015
Městské dopravy jsou mimo krajská výběrka. Aspoň tedy v normálním světě, kde kraj chápe, že MHD si řeší město samotné.
Neděle, 17. července 2016 - 22:54:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3215
Registrován: 5-2005
To sice ano, ale IDS by v MHD snad být mohla...
Pondělí, 18. července 2016 - 10:33:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 200
Registrován: 9-2013
A o to debilnější je, že v souměstí Uherské Hradiště - Staré Město - Kunovice je půlka MHD města UH a půlka je Krajská. Je to dáno tím, že linky 3, 5 a 7 jsou vedené čistě po Uherské Hradišti, kdežto zbytek (1, 2, 4, 6) jsou vedené i do sousedních měst. Mimochodem ta Jarošovská linka 4 byla ještě nedávno taky čistě Hradišťská. Pak se zjistilo, že by i tuto linku muselo provozovat město, tak to protáhli kousek za hranice města a sice k Intersparu a je vyřešené...
Dle mého je ideální systém, kdy MHD provozuje město (popř. souměstí) a platí městské jízdné, ALE je taky zaintegrováno do IDS.
Pondělí, 18. července 2016 - 14:46:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3217
Registrován: 5-2005
Zdenek_Handl: souhlasím [ok]
Pátek, 29. července 2016 - 13:38:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 7-2016
Měly by dát do DSZO busy Solaris Urbino 12 a 18 nebo SORky NB 12, 18 a TNB 12 a 18[rofl]

Jsem to ale myslitel jeden, že jo?![kecal]
Sobota, 30. července 2016 - 19:26:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 203
Registrován: 9-2013
To teda si myslitel. Ty ženy by tam ani SORky ani Solarisy nedaly. Možná snad koupily...
Pondělí, 01. srpna 2016 - 19:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8154
Registrován: 6-2004
Kde ve Zlínském kraji nejezdí o víkendech ani kolo? Snad to není jen linka Holešov-Lechotice?
Všude tady v okolí mám pocit, že nějaké busy (byť např. do/z kostela atd.) i do zapadlých vísek jezdí... [ko]