Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Královéhradeckém kraji » Archiv diskuse Doprava v Královéhradeckém kraji do 13. 12. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Královéhradeckém kraji do 13. 12. 2016

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 12. listopadu 2016 - 07:38:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2779
Registrován: 12-2005
Kuzl: Ve dvoře jezdí minimálně jeden z těch Manu, tak proto možná.
Sobota, 12. listopadu 2016 - 07:51:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10303
Registrován: 4-2006
2 many jezdí na lince Trutnov Úpice Náchod. Např plynové sorky jsou snad všechny v Úpici.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Halbstadt
Středa, 16. listopadu 2016 - 20:18:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1414
Registrován: 9-2006
Ty Sorky a Man stojí na place v Bělovsi.
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 11:52:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1714
Registrován: 8-2005
švarc: a ktérého jsi viděl ve Dvoře? Nevíš rz? [wink]
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 14:12:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2786
Registrován: 12-2005
Maxwilien: Spíše jsem se spletl.

Jinak jsem koukal, že už jsou nové jízdní řády na portalu některých dopravců - TAD tam má více spojů, spoje, které jezdil Melničuk pod Audisem bude nově jezdit CDS, takže opět posílení provozu.
rogue
Neděle, 27. listopadu 2016 - 20:50:31  
Neregistrovaný host
85.70.191.123
Provozní postřeh:
Dnes v 18:00 viděn na lince ŠM - Liberec dopravce Bus Line tento vůz. Nutno podotknout,že totožným typem jen ve verzi 10,5 jezdí KAD ve Vrchlabí "kolem komína" MHD.
Jojo, dvě hodiny v tomhle buse, to je ten pravý komfort. A to ještě prý jistý pan Kuchynka, že budou stávkovat. Očividně nepochopil, že pracuje v soukromé společnosti a stát jí nebude přispívat na platy řidičů. Ostatně, dostávají dotace na ZDO hned od dvou krajů-objednavatelů. Dle mého názoru ten člověk spíše BL škodí...
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 13:30:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10318
Registrován: 4-2006
Těžko říci co by tam mělo jezdit já bych koupil Scanii Touring HD a provozoval ji pouze na této regionální lince v neděli.
Teď vážně.
Je to běžná regionální linka. Jede to nízkopodlažní 5letý vůz, nevím co by kdo ještě chtěl. V Ústeckém kraji jezdí pouze nízkopodlažní autobusy.
Autobus je vhodný.
Pořád lepší než když nasazuje dopravce Kad na regionální lince do Jilemnice zájezdové autokary. Vůči starším lidem je to opravdu vstřícné.
Ad platy bohužel stát potažmo kraj platí společnostem za dopravu.
Přidávat se bude všem po celé Čr. A je to tak správně. Situaci zavinil stát (svým amaterským zákonem o veřejných zakázkách)tak ať se v tom teď vykoupe. Řidičům slíbil Sobotka peníze ale neřekl kde to mají kraje brát. Je dobře že se jich Kuchyňka zastal. Někdo to udělat musel.ale nemá smysl se o tom dál bavit tyhle věci někteří lidé stejně nepochopí.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 21:09:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4309
Registrován: 4-2003
Situaci zavinil stát (svým amaterským zákonem o veřejných zakázkách)tak ať se v tom teď vykoupe.

To mě zajímá... Já ten zákon sice nikdy nečetl, ale selský rozum mi říká, že když nějaká firma vyhraje zakázku s podstřelenými cenami a pak zjistí, že z těch peněz nedokáže zaplatit řidiče, je to fatální pochybení managementu té firmy a nikoliv státu nebo kraje. To, co se teď děje, je hašení požárů, které si způsobili někteří konkrétní dopravci svým nezodpovědným přístupem.
Pajzák
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 21:19:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 470
Registrován: 6-2015
nějaká firma vyhraje zakázku s podstřelenými cenami a pak zjistí, že z těch peněz nedokáže zaplatit řidiče, je to fatální pochybení managementu té firmy a nikoliv státu nebo kraje.

To určitě ano, ale to hašení následného požáru pak stojí kraj či stát možná víc, než kdyby vybral firmu s reálnými cenami.
Petr_k
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 21:22:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11717
Registrován: 4-2003
Fatální chybou státu/krajů bylo jakékoli podstřelování cen za dopravní výkon vůbec dopustit. Ve firmách jen udělali to, co stát chtěl, tedy láci za každou cenu...
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Pajzák
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 21:25:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 471
Registrován: 6-2015
Je ovšem zajímavé, že se problémy projevily teď, kdy cena paliva klesla téměř o čtvrtinu oproti letům minulým.
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 21:30:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10320
Registrován: 4-2006
ad Jenda z hk pomiňme teď společnosti. Vždy někdo vyhraje. Tím že předem řeknu vyhraje ten s nejnižší cenou tak co se stane. Autobusy, naftu apod. náklady jsou pro všechny vesměs stejné. Jediné kde lze ušetřit jsou náklady na mzdy. Navíc zakázka je na 10 let a co když přijde období kdy platy vzrostou o 80% např.
Nikdo tohle neumí předpovědět. 10 let tedy zakonzervuješ ten stav. Podstřelují VŠICHNI dopravci. Pokud nepodstřelí tak to znamená jejich konec zakázku nezískají.
V Německu existuje takzvaná minimální cena zakázky. Ta nelze podstřelit. Je spočítaná a pokud ji učastník podstřelí zakázku nedostane. To není jen o dopravě. Podobně problém je i se silnicemi a jinými zakázkami které mají určitou dobu plnění.
Konečně podobně je to i u ceny zboží. Šunku za 5,50 nevyrobíš. A pokud ano musíš ji znekvalitnit. Výrobce to udělá, protože má lidi, technologie a musí je platit.
Je to velice jednoduché.
Když se podíváš na stránky krajů tak všude uvidíš jak se chlubí kolik ušetřili.
Ale že je to za cenu nekvality už nikdo neřekne. ale politicky se to dobře prodává, protože na to lidi slyší. stejně jako na tu cenu 5,50 za šunku.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 21:34:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10321
Registrován: 4-2006
ad Petr k obávám se že kraje jinou možnost nemají a jsou k tomu vlastně dotaženi násilím. I když na krajích vládli ti samí kteří zákon o veřejných zakázkách dělali. Nejhorší je že to dopadá na úředníky kteří jsou jen zaměstnanci.
ad Pajzák cena paliv v tom roli nehraje, největší náklad je mzda. Navíc dopravci také kupují PHM na základě dlouhodobé smlouvy. Takže někdy se to může vyplatit, někdy naopak a je z toho nula od nuly pošla.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 21:37:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4310
Registrován: 4-2003
hašení následného požáru pak stojí kraj či stát možná víc, než kdyby vybral firmu s reálnými cenami.

Jenže co je to "reálná cena"? Ona ta hranice se dá těžko stanovit a kdybychom se o to pokoušeli, tak v českých podmínkách by to dopadlo tím způsobem, že zákulisními hrami vždy bude předem stanoven Vybraný dopravce a všichni, kdo budou levnější než on, budou ocejchovani titulem "podnákladová cena". Já bych volnou soutěž zachoval, ale stanovil bych mechanismy, jak rychle a účinně "pomoct" dopravci, který to nezvládne, odebráním části nebo všech výkonů a napařením mastné smluvní pokuty... Věřím, že to by dopravce dohnalo k větší zodpovědnosti při podávání nabídek.
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 21:50:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10322
Registrován: 4-2006
ad Jenda HK pak také existuje další možnost. Že se nejlevnější a nejdražší nabídka škrtá.
Ovšem musí být i další pravidlo že se smí účastnit pouze 1 firma stejného vlastníka.
Pak dopravce neví a bojí se podat nízkou nabídku. Jsou to věci které jsou řešitelné, ale blbě se prodávají voličům.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 21:54:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4311
Registrován: 4-2003
Ares1: V tom je právě rozdíl mezi ČR a Západem... Zatímco na Západě jsou mechanismy veřejných zakázek díky mnohaletým zkušenostem vypilované k dokonalosti, u nás je to pořád takový "hurá kapitalismus", který často přináší potíže. Dokonce bych řekl, že ani některé věci, které v Německu zabírají, by u nás neměly ten správný efekt, protože je tu daleko větší míra korupce a takové to české vychcánkovství...
rogue
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 22:41:10  
Neregistrovaný host
85.70.191.123
Ares1: nevím, co pořád máte s těmi staršími lidmi? Mnohokrát jsem viděl že tihle "starší lidé" brblají, když mají vyjít 3 (TŘI) schůdky do autobusu, ale pro "výhodnou slevu" vyběhnou klidně i do druhého patra a ještě se jsou schopni pohádat, kdo tam byl dřív. Stejně tak jsem viděl v marketu jednu takovou "starší osobu" jak pokladní mrskla na pás košík i s 10 kg cukru ve slevě a když byla slušně požádána aby si vyložila nákup na pás, dostalo se pokladní vysvětlení, že nemůže, protože je nemocná. [ko]
Proto tento argument neberu.
BTW: to co se tady poslední dobou děje, to je hrozné. Proč má stát doplácet na zaměstnance soukromých firem? Nejdřív OKD teď Busline. Proč se firmy začátkem devadedesátých let privatizovaly? Abysme na ně teď dopláceli??
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 23:09:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10323
Registrován: 4-2006
ad Jenda nelze než souhlasit.
ad Rogue no až budete starý pochopíte. Teď je to zbytečné.Naštěstí jim toto končí protože se mění Jř a ta zhovadilost nasazování busu z Prahy jim končí. Od nového Jř to bude jezdit jeden vůz.
ad Co to zase melete za nesmysly? Přidáno dostanou všichni Busline,Kad,Icom,Tourbus,Vydos,Arriva atd.
Ale ano chápu vaši slabomyslnost. Jo jen na okraj, doporučuji to CN 12 sešrotovat, minule jsem si všiml že má u podlahy odřenou tyč. Takový vůz by neměl vyjet na linku.[biggrin]
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pajzák
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 23:16:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 474
Registrován: 6-2015
Nehraje roli? Je to jediná položka, která změnila svou hodnotu, navíc tím lepsim směrem. Takže logicky by mělo dopravci zůstat víc peněz, než plánoval. Co mám zkušenosti, dodavatelé paliva se mění každou chvíli.
Petr_hradecký
Úterý, 29. listopadu 2016 - 00:12:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 503
Registrován: 4-2015
Pane B. je mi líto, ale hned v několika věcech s vámi musím nesouhlasit. A zrovna u vás, kterého považuji za velmi slušného znalce poměrů, mě mrzí dezinformace které jste tu vypustil.
a)ŠM-LIB je regionální linka Ano, jasně linka Idol 940, která začíná v KHK, pokračuje přes LIB a končí až v UL plné kilometry 178, je opravdu linkou regionální [wink]
b)navazuje na a) ta sorka je na tu linku nevhodná a nejede LIB poprvé (ne tento konkrétní kus). Už jsem na to poukazoval i já nějaký čas zpátky
c) vaše jedovaté navážení do nereg. rogue: není to tak trochu pod vaši úroveň?
d) Busline je ten poslední, co by si měl stěžovat. Třeba Jil-VR jezdí (a vozí ty nerudné starší osoby) s dotací od dvou krajů za 22 Kč obvykle nějakou herkou, vyjímečně Cross. ČSAD SČ jezdí kratší trasou pohodlným Crossem s klimou a vnitřním informačním systémem za 19,- Kč bez dotací bo to není linka ZDO.
e) nechtěl byste dát Kuchynkovi medaili? Když ji mohl dostat za pokřikování před pentagonem Povšík... Pro samý politikaření sedl za volant kdy?
f) nereg. rogue má ve většině pravdu. Pokud je firma soukromá ať si svoje soukromé problémy řeší sama. Vždyť by mohl přijít třeba Ahold a požádat o příspěvek na mzdu pokladních...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 29. listopadu 2016 - 08:38:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10324
Registrován: 4-2006
a) je to regionální spoj který jede pouze mezi Špindlem a Libercem.
c) Zrovna pan Rogue by rád poskakoval na mém hrobě.(dočká se)
d) jmenujte ty herky prosím.
22,- je tarif stanovený Koridem jiný nesmí Busline použít, kromě svých dálkových linek kde neplatí tento tarif. Jistě by vám to zde potvrdil pan Pospíšil. Konečně Kad Zase používá tarif Iredo.
Ten ovšem platí leckde. Tam kde neplatí je minimum.
P.S. viděl jste některé vozy ČSAD SČ jezdící okolo Prahy. To jsou teprve herky. Vozy v Lbc kraji mají věk do 10 let až na vyjímky které jsou těsně na hranici.
f) Ahold ovšem nepracuje pro stát. Stát si u něj nic neobjednal. Zde je to úplně jiná situace. Takže je to irelevantní.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Petr_hradecký
Úterý, 29. listopadu 2016 - 11:37:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 505
Registrován: 4-2015
Nezlobte se ale jaksi v několika věcech stále nemáte pravdu.
Ad a) NUTS 3 definuje "region" jako kraj ČR. A prosím netvrďte mi, že Špindl a Liberec jsou ve stejném kraji. I vyhledávač idos.cz má v popisce u linky 940 "dálková linka".
ad c) Pokud máte něco mezi sebou, to jsem hlouběji nezkoumal, protože to je mezi vámi. díky za vysvětlení.
Ad d) Určitě zase budete tvrdit, co by kdo chtěl, ale viděl jsem 2L3 3254 (11 let) nebo letos vyřazený 3L9 9571 (CVR elekrowin, 15 let).
Ad tarif: To jsme si nerozuměli. Já nezpochybňuji tarif nastavený Koridem. Narážím na to, že BL bere dotace od dvou krajů na ZDO a idol tarif je nastavený na výš než za kolik jezdí ČSAD SČ na své podnikatelské riziko. Nemělo by to být spíš opačně? Komerční jízdné by mělo být vyšší než to dotované. A BL shrábne dotace a tržby za jízdné a potom bude celkem nestydatě pan Kuchynka tvrdit, že firma nemá na mzdy řidičů? K tomu jsem použil ten Ahold. A socdem vláda se samozřejmě připo... a bude dotovat ještě mzdy řidičů. Není to náhodou EU nedovolená podpora soukromého subjektu?
A neodpověděl jste mi k panu Kuchynkovi, jestli vůbec v poslední době viděl autobus a volant jinak než zvenčí. Já mám osobně na "odboráře" poněkud vyhraněný názor, který je veřejně nepublikovatelný. A rozhodně si nemyslím, že by se "zastával" řidičů. O tom, že jsou málo placení, tak o tom žádná. Ale pracují pro soukromé společnosti a ty společnosti mají buď své zaměstnance řádně zaplatit nebo jít od válu pro neschopnost podnikat. Pro krásné oči šéfovy sekretářky nebo proto aby byli lidi rozvezeni do práce nikdo dělat nebude. V první řadě se dělá pro peníze.
A douška na závěr: o nasazení Manů na linku VR-JIL jste mluvil jako o zhovadilosti. Mě zase by jako zhovadilost připadalo nasazení LE busu na Prahu jen proto, aby nějaký nerudný dědek nemusel vyjít o schůdek navíc. A věřte, že mám podobné zkušenosti jako rogue. Taky jsem viděl ty vaše "starší lidi" se chovat podobným způsobem jako popisuje, Dělal jsem několik let zástupce vedoucího velké prodejny.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 29. listopadu 2016 - 14:12:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10325
Registrován: 4-2006
AD A napsal jsem snad něco, že leží v jednom kraji? Proč mi vnucujete něco, co není pravda. Spoj je na této dálkové lince je vložen, jako spousta ostatních. Nebo mi chcete tvrdit, že obrat ČSAD ÚO mezi Špindlem a Vrchlabím je dálková linka? Není, kraj využil dopravce, aby mu provedl tento obrat. To že linka vede až za hranici kraje je absolutně nedůležité. Je to nedělní spoj sloužící studentům zejména pro cestu do Jablonce a Liberce do škol. Jelikož jim tou dobou nic nejede do Jilemnice spoj se natáhne až kam je třeba. Takových linek je spousta. Uvedu příklady:
Semily-Turnov Mladá Boleslav
Liberec Mladá Boleslav
Rokytnice-Jilemnice-Hradec Králové
Tanvald - Vrchlabí
Jilemnice -Vrchlabí
Trutnov - Liberec
Semily - Hradec Králové
Jilemnice-Benecko-Vrchlabí
Já nevím mám pokračovat? Takových linek vám mohu vyjmenovat 100 z celé Čr.
Většina těch linek je dohodou dvou krajů.
Víte že třeba tarif Idol platí až do Mladé Boleslavi?
Nebo Iredo platí až do Jilemnice zona 499
Potřebuji vysvětlení v čem je CN 12 špatný vůz.
ad d)3L9 9571 je vyřazen takže oč jde?
2L3 3254 tady jste si naběhl, ano je to 11 letý vůz,ale co nevíte tak 8 let byl garážován v garáži ve Vysokém.
Navíc se jedná o vůz s nejmenším proběhem Km u Busline.(ve srovnání s ostatními které přišli společně s ním)
Proč vám to samé nevadí u jiných dopravců?
TUA 46-69 17 LET a jezdí denně
TUA 54-70 16 LET
1H0 6605 14 LET
1H6 0170 14 LET
Denně se tyto vozy objevují na linkách. a to už je v pořádku? Pane kolego chce to objektivitu nikoliv demagogii.
Ještě přidám nějaké Osnado
JCI 75-44 15 LET
1H4 9158 14 LET
JCH 59-93 16LET
6H0 6803-6805 16 LET
A do Vrchlabí nám zajíždí ještě jeden vůz a to:
3H3 6188 a tomu je neuvěřitelných 29 let!!
ad tarif to brečíte hezky ale Busline používá tarif který je nastaven Koridem. s tím nic neudělá žádný dopravce.
ad Kuchyňka ano naposled jsem ho viděl za volantem v Jablonci. Bohužel já teď moc nikam nechodím bo jsem měl celé leto zlomenou nohu.
Tudíž nemám vám k tomu až tak co říci.
ad poslední sakra chlape to přece není jen o starých lidech. To je o mámě s dětmi a kočárkem,lidech nemocných atd. Teď jsem si to sám vyzkoušel jaky je problém se dostat do autobusu s prolomenou kostí.
Rádi to někteří házíte na důchodce. Ale o tom to vůbec není. Tohle pochopíte až budete ráno vstávat s bolestí kloubů atd. Také jsem se tomu smál, ale dnes to vidím že jsem byl hloupý.
Ono nastoupit ještě není tak těžké, ale zkuste si vylézt prostředkem když si nejste jistý v kroku.
Ano možná už i já patřím na hřbitov, já to vím.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Petr_hradecký
Úterý, 29. listopadu 2016 - 16:26:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 507
Registrován: 4-2015
Idol platí do Boleslavi: Vím.
Iredo platí do Jilemnice: vím
Iredo platí totiž až daleko za Pardubice...
Ad váš seznam letitých autobusů: k tomu jedno: NENÍ na nich půlmetrový nápis "Comfort in Time"
Trochu se rozepíšu o Busline. Předně už název patrně vymyslel nějaký Serjoža po láhvi vodky. A jak si pamatuju z dávné doby vysvětlení, že slogan znamená "v pohodlí a na čas", tak ho navíc mají jazykově špatně, neboť "na čas" je "ON time" nikoliv in time. Protože jsem dělal celkem dost let v obchodě i na vedoucím místě, tak mi tyhle různé reklamní výkřiky lezou opravdu krkem. A Comfort na 11 let starý orezlině, to je přímo provokace. Btw. druhé místo u mne má slogan "Nakupujte hezky česky". Což ve skutečnosti znamená počkej si 10 minut ve frontě u jediný otevřený kasy. Protože nejsou lidi.
ad poslední: také jsem vyzkoušel jaké je to nastupovat do autobusu s berlí. Plně chápu i maminy s kočárkem. Jenže na jednoho skutečně nemocného připadá devět kverulantů a prudičů. Jeden takový prudič bydlí ve stejném domě jako já a lidi o něm říkají, že by kritizoval i marťany za to, mají anténky ve špatným sklonu. Navíc obvykle ten nemocný si nestěžuje. Stěžuje si vždycky ten prudič. Není pro něj problém stepovat půlhodiny před otvíračkou kvůli výhodný slevě, pak mrmlat že otevřeli o půlminuty pozdě. U autobusu potom že musí chudák vyčerpaný vyšlápnout tři schůdky a když si náhodou sedne před vás a vedle něj je nějaká oběť, musí celou cestu poslouchat nějaké plky. V horším případě jste ta oběť vy. A kvůli takovýmhle prudičům mají slušní "starší lidé" jak jste je nazval taky pověst prudičů. Doufám, že jste už pochopil co jsem tím myslel.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 29. listopadu 2016 - 16:57:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10326
Registrován: 4-2006
Bohužel se nemůžeme shodnout. Já nepovažuji 11 starý vůz který je 8 let garážován za orezlinu.
Navíc třeba Crosswayje již procházejí lakem a střední opravou. Aby byli vhodné.
Nic víc vám na to neřeknu. Bohužel asi jste obětí vy a to nějakého stihomamu.
Já věci jako je logo tak to mě nijak nevzruší, podobně jako reklamy.
Na závěr vám řeknu že asi budete trpět protože Vř budou požadovat pouze nízkopodlažní vozy.
Budete se muset smířit s tím že do dvou let je budete mít na každé lince.
Když už mluvíte u prudiči nepřipadáte si podobně? Zkuste se podívat na to co píšete z dálky.
Možná uvidíte neviděné.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Úterý, 29. listopadu 2016 - 17:26:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1452
Registrován: 9-2009
selský rozum mi říká, že když nějaká firma vyhraje zakázku s podstřelenými cenami a pak zjistí, že z těch peněz nedokáže zaplatit řidiče, je to fatální pochybení managementu té firmy a nikoliv státu nebo kraje. To, co se teď děje, je hašení požárů, které si způsobili někteří konkrétní dopravci svým nezodpovědným přístupem.
S dovolením upřesním, protože to je malinko jinak.
Za prvé, v principu mohu osobně souhlasit s tím, co píšete, ale současná situace není způsobena (jen) nějakým podstřelováním konkurence, ale tím, že v době podání nabídky platilo trochu jiné nařízení o odměňování řidičů. Se změnou nařízení s účinností od 1.1.2017 musejí dopravci řidičům přidat. Viděno jejich optikou: Kde na to mají vzít a jak mohli tu situaci předvídat dva roky před tím, než se změna nařízení prosadila?
Za druhé, změnu nařízeni "vybojovali" zástupci odborů proto, aby pro příště podstřelování neodnesli řidiči. Tedy lidé, bez kterých to nejde. Jestli to je dobře a jestli byla provedena dobře, o tom lze vést diskuzi...
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Petr_hradecký
Úterý, 29. listopadu 2016 - 17:28:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 508
Registrován: 4-2015
Ares1: Ne opravdu si nepřipadám podobně ani jako oběť nějakého stihomamu.To je vypozorováno právě roky praxe v obchodě a navíc jsme na to měli školení o typologii povah.
Mít na něco vlastní názor (na ty vaše "starší lidi"), obzvláště když v tom názoru nejsem osamocen, neznamená, že jsem prudič. A opačně, bez urážky, co vám říká základní náhled "sluníčkáře": Když nemůžeš pochválit, tak mlč? Zkuste se zase vy podívat na své komentáře s odstupem. Já vidím typickou definici: (skoro) nic jim nevadí, jsou (skoro) ke všemu tolerantní, mají veskrze pozitivní pohled na lidi a na svět atd.
Takže já, protože jsem spíš mírně (vzhledem k absorbovaným zkušenostem) okoralý cynik, a nevyznávám sluníčkářské "jenom chválení" bych měl být prudič? Ono totiž chválit musí být nejdříve co...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 29. listopadu 2016 - 17:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10327
Registrován: 4-2006
ad Otto Pospíšil obávám se že stát něco vymyslí a pak v tom kraje nechá. Což není jen tento případ ale i spousta dalších z minulosti.
Kraj v tom je bez vlastního přičinění. ale zase na druhou stranu na krajích vládnou politici stejných stran, takže si musí přeprat prádlo doma.
ad P.H. bohužel nepochopil jste to mezi řádky. Já už psal o něčem jiném ne o starších lidech.
I když mě trošku zaráží lidské sobectví.

(Příspěvek byl editován uživatelem ares1.)
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Petr_hradecký
Úterý, 29. listopadu 2016 - 19:13:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 4-2015
Asi jste mezi řádky vložil příliš zašifrované sdělení [wink]
A ještě jsem zapomněl: zmíněné dva vozy jsem přímo fyzicky viděl na lince VR-Jil. Proto jsem o nich psal.
A stran LE vozů jsme se bohužel zase nepochopili: já mluvil o zhovadilosti ve vztahu k aktuálnímu vozovému parku KADu. Stejně jako je třeba 5H9 1112 poněkud nevhodný pro Jilemnici, tak by zase 3H3 3424 byl poněkud nevhodný pro turnus Praha-Jilemnice-Praha. A jiný LE momentálně KAD nemá.
Nejsem žádným haterem LE vozů. Třeba toto je povedený kousek [ok]
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 29. listopadu 2016 - 19:36:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10328
Registrován: 4-2006
936 už je dávno na Ukrajině.[lol]
Kad má celkem 5 LE vozů z toho 2 na MHD.
Navíc mě nejde až tak o to LE ale i mezi středněpodlažním vozem (954,Crossway) a Turistickým autokarem je sakra rozdíl. No zkuste vylézt s berlemi z Manu prostředními dveřmi. Jo nejdřív si zavolejte sanitu, bo si rozbijete ústa.
Jinak to s novým Jř končí, protože již nebude vůz z Prahy jezdit linku do Jilemnice.
Ano toto je v Jilemnici každý den. Jen to není v turnusu do Vrchlabí.
LE
Jinak v žádném případě nekritizuji vozový park Kadu, myslím že za poslední roky hodně postoupil.
Navíc od konce roku bude muset pár vozů vyřadit, protože kraj jejich použití omezil.
To platí pro všechny dopravce.
Ale pořád budu hájit že i 11 letá karosa může běžně jezdit. Auto také člověk nevyhodí po 6 letech.


(Příspěvek byl editován uživatelem ares1.)
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Petr_hradecký
Úterý, 29. listopadu 2016 - 21:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 510
Registrován: 4-2015
KAD má celkem 5 LE vozů? Já vídám pravidelně jenom jeden, a to právě zmíněný 3H3 3424. A Seznam autobusů mi ukazuje také jenom jeden. Můžete mě poinformovat, prosím?
Vámi zmíněný zelený LE Busline se už několikrát ve Verchlábu také ukázal.
A 11 let stará karosa samozřejmě jezdit může. Ale případné "Comfort" na ní působí značně nepatřičně ať si o tom vy myslíte cokoliv. Tenhle názor budu zase hájit já. Když si na Oktávku přiděláte třícípou hvězdu, je to pořád Oktávka, ne Mercedes.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Středa, 30. listopadu 2016 - 00:00:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10329
Registrován: 4-2006
CN 10,5 5H1 7181
CN 10,5 5H2 4748
CN 8,5 5H4 3787
BN 12 5L2 0927
CROSSWAY LE 3H3 3424
o min 2 přijdete na zimní sezonu bo budou jezdit Skibus.
Očekávám že to budou poslední 2.
Je to jen logo. Mě to nechává chladným tedy.Mě tedy vzruší úplně jiné věci.[biggrin]
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Petr_hradecký
Středa, 30. listopadu 2016 - 10:14:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 512
Registrován: 4-2015
Díky za info. Mě to nevzrušuje, o to se starají jiné věci [lol] Mě to otravuje. To je ale profesionální deformace [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Špindl
Středa, 30. listopadu 2016 - 20:20:27  
Neregistrovaný host
90.178.6.187
Tak už nám ´´táboráka´´ TS Špindlerův Mlýn prodávají,co místo něj?
Petr_hradecký
Středa, 30. listopadu 2016 - 22:18:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 515
Registrován: 4-2015
Neměli oni nějakého Crosse? Ale nevím, jestli nebyl jen zapůjčený...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 07:42:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10330
Registrován: 4-2006
mají ho už jako svůj. Ale není to vůz pro Autoškolu. K tomu bude asi sloužit exKrodosácká 954
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Petr_hradecký
Pátek, 02. prosince 2016 - 13:30:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 522
Registrován: 4-2015
Ares1: Před asi pěti minutami jsem velmi krátce zahlédl z okna nový LE s tabulí "MHD Vrchlabí". Víte něco víc? SA a KAD na stránkách nic.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 02. prosince 2016 - 15:13:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10331
Registrován: 4-2006
Bohužel nevím, jsem doma v prac. neschopnosti:-(
Ale pokoukám na webky co by to mohlo být.
Ale viděl jsem na webce točit se u stadionu bílé LE to jejich.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pátek, 02. prosince 2016 - 16:31:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1716
Registrován: 8-2005
že by 6H6 3515? To by měla být rz z KADu, ale nevím jakého vozu [biggrin]
Pátek, 02. prosince 2016 - 17:33:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10332
Registrován: 4-2006
AD Max tak to zas vím já.[biggrin]
Recréo.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Fedos
Pátek, 02. prosince 2016 - 17:48:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4208
Registrován: 7-2006
To právě to Recreo asi nebude...naopak spíše by to mohl být zmíněný Crossway?
Petr_hradecký
Pátek, 02. prosince 2016 - 18:41:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 524
Registrován: 4-2015
Vypadalo to jako Cross, ale já jsem jen krátce vykoukl z okna na počasí a měl jsem tak pár vteřin než projel. Vzadu má ale nějak zvláštně vykrojený okna, který na ofic. obrázcích Crossu LE nejsou
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 02. prosince 2016 - 19:06:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10334
Registrován: 4-2006
tak KAD musí nakoupit několik vozů,neb mu nebude od 2017 splňovat podmínky kraje.
Navíc min 2 vozy jdou na skibus do Špindlu.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Petr_hradecký
Pátek, 02. prosince 2016 - 20:39:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 525
Registrován: 4-2015
Shrnu co jsem v těch pár vteřinách viděl:
-maska jako Cross Pro, ale bez stříbrných prvků
-dvě kulaté modré ikonky vlevo pod předním oknem (běžný má jednu, viz odkaz, LE 2 nebo 3, viz odkaz)
-velká tabule za oknem podobná té "MHD Vrchlabí"
-zaujaly mě dveře takového typu, jako má tenhle vůz jako přední, ten u nás ale měl dvojkřídlé:


Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 02. prosince 2016 - 21:16:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10335
Registrován: 4-2006
ad PH zítra zkusím zjistit o co se jedná.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Sobota, 03. prosince 2016 - 12:47:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10336
Registrován: 4-2006
Tak nemohu vyloučit ale v garážích je pouze jejich původní Le na Mhd dnes Bn 12. I tak se mi zdálo že je v garážích Kadu méně vozů než obvykle. Tolik jich na linkách rozhodně není. Výluky už také nejsou.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Petr_hradecký
Sobota, 03. prosince 2016 - 21:22:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 527
Registrován: 4-2015
Aby to zase nebylo jako tehdá, když jsem jako jediný viděl světlemodrého MANa Coache s logem KADu. A nikde jinde ho nikdo jiný neviděl. Navíc mizerný světlo a nezapamatoval jsem si RZku...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 03. prosince 2016 - 21:37:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10337
Registrován: 4-2006
AD P.H. rozhodně nechci nic vylučovat. Počkejme na definitivum.
Včera když jsem koukal na webku kruháč (úplně z jiného důvodu, sledoval jsem zda jede Man Osnada) u stadionu tak se tam otáčel jejich starý crossway.
Na kruháč jezdí některé spoje MHD.
Více mě překvapuje jak málo je v Kadu vozů. Zřejmě nastává redukce starých.
Navíc 2 Many jsou na prodej.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Petr_hradecký
Neděle, 04. prosince 2016 - 12:55:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 528
Registrován: 4-2015
Vždyť jste sám psal, že některé vozy od 2017 nebudou splňovat požadavky kraje.
Které 2 Many jsou na prodej? Stačí klidně i link...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Petr_hradecký
Pondělí, 05. prosince 2016 - 16:32:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 530
Registrován: 4-2015
Tak to vypadá asi na jiné vysvětlení stran toho busu. Jen 5 vteřin pohled a "arwayské" dveře, tak by to mohl být spíš 6H5 8687 - Cross Pro, nikoliv nějaké nové LE. Dnes jsem měl možnost ho chvíli sledovat na zastávce.
Btw. teď vozí na zadním čele reklamu na FC Vrchlabí.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pondělí, 05. prosince 2016 - 16:37:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10339
Registrován: 4-2006
Ty Many prodávají první a poslední krátké.
To pak jo Crossway Pro ten ty dveře má. Reklamu má tak měsíc.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Úterý, 06. prosince 2016 - 14:50:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10340
Registrován: 4-2006
Kad si dal vánoční dárek v podobě dalšího ojetého Manu tříosy.
Zatím bez RZ.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pátek, 09. prosince 2016 - 13:54:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2799
Registrován: 12-2005
Novinka:
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L660261_170101_189641.pdf
Pátek, 09. prosince 2016 - 13:58:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2800
Registrován: 12-2005
A ještě tady:
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L640349_170101_189552.pdf
Pátek, 09. prosince 2016 - 14:43:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10359
Registrován: 4-2006
ad Švarc je to na přání Škody auto jako návoz do Kvasin.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Hejtman
Úterý, 13. prosince 2016 - 05:08:11  
Neregistrovaný host
37.48.35.208
Na lince na Horickach 2 Šorky CN 10,5
Úterý, 13. prosince 2016 - 08:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10363
Registrován: 4-2006
ad Hejtman moc ti není rozumět.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Radekedar
Úterý, 13. prosince 2016 - 08:52:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2245
Registrován: 6-2008
Zkusím to přeložit (nezaručuji 100% správnost): na lince 640421 (vzhledem k času odeslání příspěvku pravděpodobně spoje 640421/1 a 640421/2) nasazeny autobusy SOR CN 10.5. Zkusím si zaspekulovat, jestli to náhodou nebyly CN 9.5, vyrobené v roce 2016?
www.atlasvozu.cz
Úterý, 13. prosince 2016 - 09:38:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10364
Registrován: 4-2006
AD Radekedar no to je znatelně lepší slovní zásoba a rozumím ti bez problému.
ty CN 9,5 jezdí mezi Hronovem a Kostelcem ale na turnuse se dostanou i do Náchoda. Takže to možné je.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
-ds-
Úterý, 13. prosince 2016 - 21:27:00  
Neregistrovaný host
213.192.26.58
ty CN 9,5 jezdí mezi Hronovem a Kostelcem

minulý týden viděl jednu i na lince ze Stárkova
V podstatě, pokud je jedna dislokovaná ve Stárkově a druhá v Kostelci, tak se budou podstatnou část výkonu pohybovat na linkách 640116, 640124, potom jedním párem spojů na 000089, jedním spojem na 640127 a jedním na 640128. S Hořičkami to je v Kostelci obtížně prooběhovatelné, tedy linku Skalice - Úpice bude jezdit asi něco jiného