Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Světelná návěstidla předcházející | další

Světelná návěstidla

dolů
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Světelná návěstidla do 05. 04. 2016 Peva 60 05-04-16  20:01
Archiv diskuse Světelná návěstidla do 05. 09. 2016 Bram 60 05-09-16  13:39
Archiv diskuse Světelná návěstidla do 06. 09. 2016 Hajnej 60 06-09-16  22:55
   autor příspěvek
Středa, 07. září 2016 - 07:28:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 825
Registrován: 1-2006
Hajnej: Ne, dokonce je i tam, kde by rychlostí asi být nemuselo.. Btw. Myslim si, že vim odkud si těch 6sv pamatuju, ale generovalo by to další nesmyslnou diskuzi, která je daleko od pointy proč to v konkrétním případě nešlo. A když silně rejpete i Vy, není důvod danou variantu ventilovat. ;-)
djst
Středa, 07. září 2016 - 07:34:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 8-2014
Hajnej: jsem téhož názoru.

Při traťový 80? Teda dneska to tady jede.
Ano, i tohle bohužel existuje. Třeba, jak tu popisoval Hajnej, v Libni.
Ještě lepší je to ale při jízdě z Masny na výh. Bubeneč - když začínáte vidět návěstidlo s "Očekávej 80", jste obvykle ještě na traťové rychlosti 30 km/h. Za připojením 94. koleje máte zvyšovací rychlostník na 40 km/h. Za chvíli vjezdové návěstidlo míjíte. Na konci Negrelliho viaduktu máte traťovou zvýšenou na 60. Pak následuje vložené návěstidlo, za ním je odjezdové s návěstí "Opakování návěsti Očekávejte rychlost 80 km/h". Teprve kus za ním (cca. v úrovni upozorňovadla s třemi trojúhelníčky) je rychlost zvýšena na 80 km/h. Následuje návěstidlo (vjezd do Holešovic) s návěstí "Rychlost 80 km/h a ...".
Takže jak vidíte, zde je taky na traťové 80 osmdesátka přes výhybky návěstěna návěstidlem a její předvěstění je rozlezlé přes 3 návěstidla v místech traťové rychlosti 30-60 km/h.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Středa, 07. září 2016 - 09:22:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11913
Registrován: 5-2002
djst: Takže jak vidíte, zde je taky na traťové 80 osmdesátka přes výhybky návěstěna návěstidlem a její předvěstění je rozlezlé přes 3 návěstidla v místech traťové rychlosti 30-60 km/h.
Na jednu stranu tam těch 30-40-60 nemusí být věčně, dovedu si představit i víc.
Na druhou stranu by stejně dobře (a v lecčems i lépe) posloužil rychlostník s 80 těsně před výhybkama Stromovky a jízda na jedno světlo - stejně, jako je tomu třeba na Sluncové od Balabenky.

Vhd: A když silně rejpete i Vy
Ano, rejpu. Zkusil vůbec někdo spočítat, kolik stálo a stojí zavedení modrobliku do D1, do SW stavědel, do SW AVV a do hlav strojvedoucích (včetně jejich periodického přezkušování)...?
A kolik by ve srovnání s tím stálo odstranění rigidity normy?
Středa, 07. září 2016 - 09:54:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 826
Registrován: 1-2006
Hajnej:

Stejně jako u vás se na kdyby nehraje a jede se podle platných not. Někdo to do legislativy vymyslel, a tady, i když to na tuhle aplikaci nebylo vymyšleno, to umožnilo těch budoucích 80, za což jsem ze svých důvodů rád, i když byla snaha se tomu vyhnout.

Změny normy jsou na jiném hrobě, ve většině případů ve vyhlášce odkud se to do normy prokopíruje. Souhlasím s lecčím, ale "děckama nezatopíte" a prostě to tak je.
djst
Středa, 07. září 2016 - 10:45:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 510
Registrován: 8-2014
A kolik by ve srovnání s tím stálo odstranění rigidity normy?
No, za vznikem tohoto stavu nebude nic jiného než jednoduché zkopírování tabulky NZV+NZV=ZV na tabulku NZV+NZV=NZV s doplněním bílé všude, kam to šlo. Zatímco v prvním případě má návěst "40 a výstraha" oproti samotné opakované výstraze jistou vypovídací hodnotu (fíra ví, že na druhém návěstidle není Stůj, navíc na předvěsti 1. náv. svítí "Oček. 40" narozdíl od výstrahy), v případě druhém nikoli - "40 a opak. výstraha" oproti samotné opakované výstraze neřekne o návěsti druhého návěstidla nic (fíra musí stejnak očekávat Stůj), na předvěsti je tak jako tak výstraha. A ještě navíc je tam zbytečné omezení rychlosti.
Stejnou chybu opsaly i TS o návěstech při poruše (teď si nevybavím číslo) - když na návěstidlu s "40 a výstraha" praskne dolní žlutá, tak v některých případech (jež jste včera zmínil) by stačilo přepnout na opakovanou výstrahu. Bohužel - dolní žlutá nesmí zhasnout a pokud ano, pak přichází na řadu APN.
My s tím bohužel asi nic neuděláme.

zavedení modrobliku do D1, do SW stavědel, do SW AVV
Prozradil byste, jak se to (výhledově) bude do AVV zadávat (ta návěst)? Předpokládám, že to bude, stejně jako rychlost 50, dlouhý stisk čehosi.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Středa, 07. září 2016 - 11:15:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11914
Registrován: 5-2002
djst: Prozradil byste, jak se to (výhledově) bude do AVV zadávat (ta návěst)?
Špatně, protože tam na to není tlačítko. Nezbývá tedy než najít nějakou nejméně hloupou kombinaci tlačítek, kde jednotlivé tlačítko "nic nedělá" - v úvahu tedy připadá například Přiv+RZ a nebo Oček+Opak.
Zatím to je stejně jako u dosud nevymřelých "příbuzných" toho modrobliku, tedy u vložených návěstidel: nechat to fíru "přeložit" do řeči regulérních cestových návěstidel (u 471 to tak skončí zcela určitě)...
Středa, 07. září 2016 - 14:37:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2958
Registrován: 5-2002
Laický dotaz: co je tak špatného na té kmitající modré? Jaký je vlastně rozdíl mezi jízdou okolo kmitající modré a okolo vloženého návěstidla s kmitající bílou? Na vložená návěstidla se taky nadávalo?
Středa, 07. září 2016 - 15:04:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11917
Registrován: 5-2002
Brr: co je tak špatného na té kmitající modré?
Jednak nebude nic moc vidět (ale to by snad v budoucnosti mohly zachránit LEDky).
Co je IMHO závažnější je to, že prolamuje princip rychlostní návěstní soustavy. Její podstatou je, že návěstidlo jakoby zmizí a Ty se řídíš podle předcházejícího a následujícího návěstidla.
Středa, 07. září 2016 - 15:37:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3362
Registrován: 9-2005
Hlavně vložené návěstidlo umí mizet "nekmitavou" modrou, což by cestové/odjezdové umělo taky, ale asi se tohle řešení zdálo moc jednoduché a obyčejné [rofl]
Pár obrázků ode mne...
Středa, 07. září 2016 - 15:39:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 4-2014
Trumbera: V Libni se jelo na návěstění pro čtyřznaký autoblok, které připouští před návěstí ž-b-ž na NZV návěst opakovaná výstraha. To je však už minulost a nesmí se to dnes používat.
Haan:Co bude svítit na 1S a Sc512 při jízdě do rovného odpověděl djst
Proč šest světel na Sc1: Norma požaduje, aby současně svítící světla svítila v jednom sloupci po sebou, to znamená, že u zavěšeného návěstidla se dvěma sloupci světel mám v pravém sloupci ž-b-ž (vše může svítit současně nebo může svítit ž-ž). V levém sloupci pak mám z-č-ž (aby mohla svítit současně z-ž). Takže z toho vyplývá, že mám dvě dolní žluté a proto 6 světel. Zdeněk
Středa, 07. září 2016 - 16:15:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11919
Registrován: 5-2002
ZP: Takže z toho vyplývá, že mám dvě dolní žluté a proto 6 světel.
Jako příklad uveďme Kolín, Lc110.
Je hezké to pozorovat, když se staví odjezd pro Ešus, před kterým něco odjíždí...
Bobo
Středa, 07. září 2016 - 16:44:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13192
Registrován: 5-2002
co se koduje při modroblik?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Středa, 07. září 2016 - 17:55:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11921
Registrován: 5-2002
Bobo: předpokládám, že podle toho, co je na následujícím normálněbarevném návěstidle.
Bobo
Středa, 07. září 2016 - 18:03:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13197
Registrován: 5-2002
f.lázně ažd 65

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Středa, 07. září 2016 - 19:12:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 827
Registrován: 1-2006
ad.ZP

Nejasnosti byly kolem 6sv na stožáru, což jsem sem zavlekl já (a záměnou zavěšené/stožár i Luboš_3.21) tím, že jsem si pamatoval variantu se zavěšeným dvouřadým 6sv, která kvůli 80 km/h kolem (distanční vložky povinně) nebyla na Sc1 použitelná (bude uprostřed 5. a 6.nástupiště před hroty ve 2.stavbě, s možností NZ přímo i volno odbočkou + celé max 60 km/h), a nepřemýšlel jsem dál - únava materiálu. [blush] Zavěšené dvouřadé 6sv z důvodů viz Zdeněk, stožár by byl 5sv, protože tam problém Z-Ž ve dvou řadách není.

Brr:

Modroblik viz Hajnej + trochu i obava z vnímání fírou, protože trakčními podpěrami za jízdy modře bliká lecos. Kdo ví jaké budou reakce na projetí modré při posunu mimo Sc1 v Plzni - argumentace zmatení modroblikem se skoro nabízí. Bílá je vždy o max 40 km/h a zvýšené pozornosti, čímž tam to nejde proti principu.

Navíc to bylo vymýšleno na jiné aplikace než v Plzni. Dopravákům spíš šlo s modroblikem primárně o konfigurace, kdy cesťák na NZV hází ŽBŽ na vjezd a výstrahu na předvěst nebo zbytečně shazuje rychlost. Flikovali tak max. tři svítící světla, což je to, co nejen Hajného na normě drtí. Z principu modroblik řeší něco, co mělo být řešeno jinak, jednodušeji úpravou v normě, ale je zdá se neprůstřelné.

Bobo:

Modroblik návěstidlo gumuje, takže kódování podle toho co je kolem - viz Hajnej.
Středa, 07. září 2016 - 19:37:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 828
Registrován: 1-2006
Vzpomínka na původní Sc1z. Špatná kvalita, ale je z toho vidět o co tam jde.


Středa, 07. září 2016 - 19:41:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 7-2010
zdenek_p:
Děkuji za vysvětlení. Je vidět, že normové přibastlení je vždy průchodnější než normový krok zpět...
Luboš_3.21
Středa, 07. září 2016 - 19:53:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 841
Registrován: 4-2014
Také je přidám jednu vzpomínku, kde je krásně vidět, že už to pětisvětlo je nahraně a šestisvětlo se tam nacpat v takovéto verzi nedá, kvůli přístřešku.
, (snímek nafotila redakce portálu vlaky.net.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
djst
Středa, 07. září 2016 - 20:59:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 513
Registrován: 8-2014
Luboš: Říkal snad někdo, že těch 6 světel má být v jednom sloupci pod sebou? (to by naopak kvůli požadované výšce návěstidla nad kolejí ani nešlo)
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Luboš_3.21
Středa, 07. září 2016 - 21:15:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 842
Registrován: 4-2014
djst - Šest světel rozdělených po třech svítilnách ve dvou sloupcích jsem ještě neviděl, takže ani norma takovéto návěstidlo asi ani nepřipouští, připouští 3+2 nebo 3+1 a 2+2, ale jak psal p. Zdenek , tak jediné jak se té modré zbavit je tam dát to šestisvětlo, ale to se tam nevejde, protože jak jsem psal již výše tak norma nezná rozdělené šestisvětlo do dvou řad a všech šest světel pod sebou se tam nevejde, kvůli přístřešku, protože přístřešky nelze zvednout, takže v konečné podobě tam bude pouze třísvětlo s blik modrou.
Jestli se vám tam ta modrá nelíbí, tak zavolejte památkářům jestli ten přístřešek může být vyšší, ale to vám zamítnou, protože kdyby to šlo tak se to udělalo a to šestisvětlo se všemi světly pod sebou by se tam po zvednutí přístřešku vešlo a nemusela by tam bít ta modrá blik, a tím bych to celé již uzavřel.
Středa, 07. září 2016 - 21:40:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 829
Registrován: 1-2006
Lubos_3.21:

Mylite se. Pritom by stacilo cist... [sad]

U dvouradych je limitujici profil, ktery je u zaveseneho navestidla resitelny snaze nez u trpaslika v minimalni osovce. Sestava 3+3 v Plzni zavesena bude, i kdyz az dalsi stavbou.

djst:

Vyska spodni svitilny je jen o tom, zda to lze klasifikovat jako stozarove nebo zda je to trpaslici, ac na stozaru. Mate pravdu v tom, ze nad 60 trpaslik nelze, cimz ani kdyby nebyly podpery zastreseni tak blizko, neslo by...
Luboš_3.21
Středa, 07. září 2016 - 22:02:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 843
Registrován: 4-2014
Vhd sl - díky za upřesnění, té normy. Jestli si mohu tipnout tak ten nový šestisvětlák ve dvouřadém provedení 3+3 bude zavěšen buď na 5 nebo na šestém nástupišti západ. Je můj typ správný? díky.
4581111
Středa, 07. září 2016 - 22:18:07  
Neregistrovaný host
37.221.251.249
A na druhou stranu nešlo umístit?Nebo se to po,, vyřádění po Praze", s umísťováním na druhou stranu,zašláplo,z důvodu přehlednosti,připomínek atp?Otázkou je,co by byl větší mišmaš,jestli náv.vlevo,nebo ta blikající modrá...
Středa, 07. září 2016 - 23:13:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 8-2013
Neuvažoval někdo o variantě rychle blikající bílé, když už se nedá nic jiného realizovat a modrý blik se fírům nelíbí?
Středa, 07. září 2016 - 23:33:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6958
Registrován: 5-2007
Bradeček: Ja myslím, že farba je to posledné, čo na tom fírom vadí [proud]. Práve naopak, rýchle blikanie BIELOU (potencionálne zameniteľné s privolávačkou) by to ešte vylepšilo [biggrin]
Středa, 07. září 2016 - 23:46:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 8-2013
Tak když si nepletou rychlou a pomalou blikavou žlutou nebo zelenou. Radši rychle odejdu z diskuze abych si nemaběhl na kopanec [wink]
Středa, 07. září 2016 - 23:49:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6960
Registrován: 5-2007
Bradeček: Len tam keď si nie sú istí, tak si akurát trošku viac pribrzdia. Až by sa chcelo povedať, že tam v podstate "o nič nejde" (ale samozrejme aj 20km/h vie byť dosť). Ale privolávačka je úplne iný level. A ešte raz, tá farba na tom bude asi to posledné...

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Čtvrtek, 08. září 2016 - 06:34:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 830
Registrován: 1-2006
4581111:

Modroblik D1 zna, cimz je to predpisove reseni, jehoz aplikace je v poradku. Vse ostatni krom snizeni rychlosti, ktere neni akceptovatelne, je na vyjimku z normy. Taky bych nedal vyjimku, pokud existuje reseni bez ni. Dalsi vec je, ze dost veci v norme je prokopirovanych z vyhlasky, cimz ani vyjimku udelit nelze, nebo se vi jak dopadl Wilson...

Nemyslim si ze by to firum, krom toho, ze jde o novou vec, melo vadit. Vadi to spis urcitym skupinam zabezpecovaku proto, ze se tou navesti prolomila drzena koncepce a dopady jsou napr. u Hajneho resitelne pouze za cenu hloupych kompromisu. Pokud vezmete ze to vzniklo kvuli tomu, ze nechceme ke trem svitilnam povolit sviceni pruhu nebo svetelneho indikatoru, nabizi se otazna, jestli to opravdu bylo nutne davat do predpisu.

Tady to ale pomohlo.
Čtvrtek, 08. září 2016 - 09:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11925
Registrován: 5-2002
L3.21: šestisvětlo se tam nacpat v takovéto verzi nedá
Jenže v téhle verzi by stačilo to pětisvětlo Ž-Z-B-Č-Ž...

Šest světel rozdělených po třech svítilnách ve dvou sloupcích jsem ještě neviděl, takže ani norma takovéto návěstidlo asi ani nepřipouští
Již několikrát zmiňované Lc 110 v Kolíně je tedy co? Fata morgána...?

Jestli si mohu tipnout tak ten nový šestisvětlák ve dvouřadém provedení 3+3 bude zavěšen buď na 5 nebo na šestém nástupišti západ. Je můj typ správný?
Ano, budoucí Lc102 a Sc101a.
Luboš_3.21
Čtvrtek, 08. září 2016 - 12:26:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 844
Registrován: 4-2014
Hajnej - díky za zodpovězení mého tipu. O tom Kolínu nevím, protože se řídím jen plány, které jsou v pomůckách GVD, a tam žádné takovéto návěstidlo zakresleno není a nikde jinde na tratích západních a jižních Čech a také na žádných dalších snímcích z jiných stanic po celé ČR jsem ho neviděl, takže proto ten předpoklad, že ho norma neumožňuje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Čtvrtek, 08. září 2016 - 14:36:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11928
Registrován: 5-2002
L3.21: O tom Kolínu nevím, protože se řídím jen plány, které jsou v pomůckách GVD, a tam žádné takovéto návěstidlo zakresleno není
On je taky u těch plánků šalamounský dovětek, že (jsouce přednostně určeny pro období platnosti připravovaného grafikonu neboli pro budoucnost) vycházejí z projektu a může nějakou dobu trvat, než budou odpovídat realitě...
Luboš_3.21
Úterý, 13. září 2016 - 11:53:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 862
Registrován: 4-2014
Zdravím - nevíte někdo, zvláště Berouňáci, proč v Berouně na odjezdových návěstidlech S7, S9 a S11 na pražském zhlaví je ta červená svítilna umístěna na neobvyklé pozici, jedná se o trpasličí návěstidlo 2 + 3 a ta červená je umístěna takto:
na spoustě videozáznamů na y-tube je to nezvyklé umístění té červené vidět.
Moje domněnka je ta, že při realizaci reléovky v letech 1970- 1972 to nezvyklé umístění bylo jako dočasné provizorium, které už zůstalo do dnes.

Zde je odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=rc7Bu3kgU0A
a v čase 0:55 je to neobvyklé umístění té červené krásně vidět, obzvlášť na prostředním návěstidle S7.
Díky za případné upřesňující informace.
Úterý, 13. září 2016 - 15:31:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11962
Registrován: 5-2002
Anžto se teď nedostanu na YT, tak můžeš tu neobvyklou pozici blíže upřesnit?
Podle plánků je na vrcholu nižšího sloupce, což je ale vcelku standardní umístění.
Nestandardní se Ti může jevit použití horní žluté, ale to bylo v oněch dobách celkem obvyklé jako příprava na budoucí autoblok (měly to tak i Příšovice).
Polaanek
Úterý, 13. září 2016 - 15:34:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 512
Registrován: 10-2004
No, ale plánky neodpovídají, také jsem se tam díval. Červená je na všech 3 trpaslících (dle plánků S7, S9, S11) "vpravo dole", tedy tam, kde je v pláncích spodní žlutá.
Středa, 14. září 2016 - 19:48:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11968
Registrován: 5-2002
Jo tak tohle je fakt divný...
Středa, 14. září 2016 - 21:32:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 7-2010
V Berouně jsou ty trpaslíky jakoby přepůlená pštisvětlová návěstidla - ŽZČ+BŽ, takže třeba 40 a volno svítí "šejdrem". Proč, to je otázka.
Luboš_3.21
Středa, 14. září 2016 - 23:22:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 863
Registrován: 4-2014
Trumbera - moje domněnka je ta, že mezi roky 1970 - 1972 když se ta tehdy úplně zbrusu nově vyprojektovaná a zkonstruovaná nová reléovka uváděla v Berouně do provozu, tak ta červená svítilna, potažmo celý ten trpaslík byl zapojen jako jakési přechodné provizorium, no a pak už se to nikomu asi nechtělo přepojovat, takže to zvláštní zapojení zůstalo v Berouně dodnes, bohužel zatím nikdo tu mojí domněnku nepotvrdil ani nevyvrátil.
Více by věděli pamětníci, kteří tu reléovku v Berouně oživovali,ale ty pamětníky dnes sehnat je asi nad lidský výkon, otázkou také zůstává, jestli by si dnes po tak dlouhé době z toho jěště něco pamatovali a také jestli ještě žijí, částečně by na to daly odpověď také výkresy té reléovky, výkresy by měli být uloženy v archivu Žst. Beroun a u zabezpečováků, kteří mají celý Beroun na starosti, takže ty výkresy jsou velice těžce dostupné, téměř nedostupné.
Snad nějaký zabezpečovák z Berouna přidá vysvětlení proč ta zvláštnost v Berouně je.
Ale bohužel to není asi tak zajímavé téma jako je blikající modrá, takže k tomu Berounu je příspěvků, které by mohli tu zvláštnost v Berouně vysvětlit nebo nějak více objasnit, je zatím velmi málo, defakto žádné.
Rob
Čtvrtek, 15. září 2016 - 11:10:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1340
Registrován: 1-2005
Luboš_3.21: a pamatujete v Berouně ještě na návěstidlech Sc (myslím, že to bylo na Sc1 a Sc3 ?) indikátory. Směr Praha "K" a směr Beroun-Závodí "Z" ?
Čtvrtek, 15. září 2016 - 13:07:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 7-2010
Rob:
Pokud se dobře pamatuji, indikátory nebyly na návěstidlech, ale před nimi. Ještě jsou tam vidět patky.
Luboš_3.21
Čtvrtek, 15. září 2016 - 13:08:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 864
Registrován: 4-2014
Rob - bohužel ty indikátory již nepamatuji, v kterém roce zmizely?
Pilotik
Sobota, 17. září 2016 - 17:16:22  
Neregistrovaný host
194.213.51.38
Ja v Beroune pamatuju na cestacich svitit navest "opakovani navesti volno", teda zelena + bila, pri postavene odjezdove vlakove ceste do Karlstejna z prime koleje. Nemuze to mit vliv na nestandardni poradi svetel na navestidlech?
djst
Sobota, 17. září 2016 - 18:43:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 520
Registrován: 8-2014
Pilotik: Ano, to tam bývalo. Ovšem společné odjezdové návěstidlo S1a mají koleje 12-5, u nich jsou pak cesťáky. My ale řešíme samostatná odjezdová návěstidla kolejí 7-11
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Luboš_3.21
Sobota, 17. září 2016 - 19:27:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 866
Registrován: 4-2014
djst - ptal jsem se i zkušeného odborníka na zabezpečovací zařízení a ten pán také neví z jakého důvodu to zvláštní rozmístění svítilen na S7-S11 v Berouně je. Jediná možnost je, že se k tomu snad zde někdy vyjádří a přesnější informace přinesou zabezpečováci, kteří mají ten Beroun přímo na starosti.

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Bobo
Neděle, 18. září 2016 - 11:50:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13225
Registrován: 5-2002
čistá špekulace: tehdejší norma svícení návěsti ve více sloupcích umožnovala?
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pondělí, 24. října 2016 - 22:00:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 471
Registrován: 11-2008
Dobrý den,

měl bych odborný dotaz: vložené světelné návěstidla ve Vlastci jsou typu ESP-(Elektrosignal Praga) nebo se jedná o návěstidla výroby ČKD? Případně jejich instalace (stáří)? Děkuji[pozor]
Pondělí, 24. října 2016 - 22:16:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10028
Registrován: 4-2003
Bém

Tohle znáš ??

http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/002256-Svetelne-navestidla- na-ZSR-CSD-1-cast-Tie-sucasne-na-ustupe/

Má to několik dílů ,odkazy na další dole .. prolustruj to a třeba nejdeš co tě zajímá ...(ale třeba taky ne) [happy]
Úterý, 25. října 2016 - 20:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 472
Registrován: 11-2008
Jnd: ahoj!

Pár minut předtím, než jsem napsal dotaz sem na káčko, jsem procházel tyto stránky a konkrétní články, kde jsem se popravdě moc informací k této konkrétní problematice nedozvěděl, proto jsem se ještě odkázal sem.

Tak uvidím, třeba se někdo znalý časem najde.[vypravci]

Každopádně děkuji za snahu! (jak jinak v nové práci? [wink])
Středa, 26. října 2016 - 20:12:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10035
Registrován: 4-2003
Bém

Zdarec [happy]

Práce celkem OKa,vyháním vlaky z depa to tunelu))) oproti tiskárně docela zevlákov (a ticho) ,jak to vyhodnotím uvidím po třetí výplatě.
Doufám,že neudělám,průser,nezpůsobím zpoždění v ranní špičce a časem budu šéfovat celé pražské MHD [happy]

------------



sygnalyzta
Pátek, 28. října 2016 - 23:27:45  
Neregistrovaný host
90.176.88.174
29.10.2016 padnou AŽD 65 ve stanici Praskačka.

Demontáž starých a usazení nových stožárových návěstidel L, PřL v dopravně Praskačka a jejich přepnutí.
Sobota, 29. října 2016 - 10:07:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 545
Registrován: 11-2012
Umístění návěstidla na konzoli pod přístřeškem nástupiště. Doporučuji si stáhnout plánek stanice Havlíčkův Brod a podívat se na návěstidlo L6 (odjezd Okrouhlice). Na plánku je zakresleno přesně tak jak jsem jej tam viděl ve skutečnosti. Bohužel jsem neměl dost času na pořízení fotky, dodám příště.

jízda i posun
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 05:15:53  
Neregistrovaný host
212.67.68.128
Dobrý den,
prosím o upřesnění, mám dva dotazy k návěstidlům pro jízdu i posun. (přepis D1)

1)
Návěst Jízda vlaku dovolena (pomalu přerušované modré světlo) dovoluje
strojvedoucímu jízdu vlaku.



Platí tato návěst i pro posun nebo jen pro jízdu?

2)
Plní-li světelné hlavní návěstidlo funkci označníku, platí pro posun za toto návěstidlo veškerá ustanovení jako pro posun za označník.

Jak či kde se dozvím jestli světelné hlavní návěstidlo plní funkci označníku?
djst
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 09:59:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 564
Registrován: 8-2014
1) Platí to pro posun stejně jako jakákoli jiná dovolující návěst pro jízdu vlaku - viz čl. 652 a 1714e).
2) ve staničním řádu
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Pátek, 16. prosince 2016 - 07:54:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 752
Registrován: 9-2014
vlaky nerozlišujú označníky. Tie sú dôležité len pri posune, smerom zo stanice na trať. U nás máme tiež označník vo forme svetelného návestidla. Je to stožiarové zriaď. návestidlo. Jediný stožiar v stanici , s modrým svetlom.
djst
Pátek, 16. prosince 2016 - 08:37:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 585
Registrován: 8-2014
atoris:
"vlaky nerozlišujú označníky. Tie sú dôležité len pri posune, smerom zo stanice na trať. U nás máme tiež označník vo forme svetelného návestidla. Je to stožiarové zriaď. návestidlo. Jediný stožiar v stanici , s modrým svetlom."

O to ani nejde. Jde hlavně o případy, kdy mezi odjezdem a vjezdem z opačné strany není výhybka. Pak tam nemusí být označník, ani seřaďovací návěstidlo ve funkci označníku. Případný posunový díl prostě smí posunovat až k onomu odjezdovému návěstidlu, na kterém nejde rozsvítit bílou. Pak se tomu říká "hlavní návěstidlo ve funkci označníku". Takové odjezdové návěstidlo je například v ŽST Bojkovice směr Slavičín.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde