Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 29. 07. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 29. 07. 2016

dolů
   autor příspěvek
Středa, 27. července 2016 - 20:14:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5995
Registrován: 4-2003
Johny11:Hmmm...a kudy z toho? Když už máme ten právní stát a "neznalost zákona neomlouvá"..........


Přihlásím se k tomu, co již psal Mladějov - doufat, že vozy A, B, AB brzy zmizí z pravidelného provozu a problém samotný zanikne.

Jinou reálnou šanci na řešení nevidím (jinak bude v případě průseru třeba nějaká vleklá právní bitka - vzpomeňme třeba na spadlý most ve Studénce) a do té doby musí vlakové čety co nejpečlivěji kontrolovat zavření dveří před odjezdem vlaků a doufat, že se nic nestane, tj. že nějaký magor nepoleze na druhou stranu, než je nástupiště. A alespoň po odjezdu vlaku by v rámci pudu sebezáchovy vlaková četa mohla pohledem z otevřeného okna zběžně zkontrolovat, zda i na této straně nejsou dveře otevřené a při průchodu vlakem při kontrole dokladů se vždy kouknout na dveře ve všech vozech, zda jsou skutečně dovřené.

Dneska jsou lidé fakt zvyklí na to, že se dveře samy zavírají všude ve VHD a že jen vlak je občas ještě výjimkou, tak to nějak jim to nedochází. Nakonec mnozí lidé vlakem třeba mnoho let nejeli a neví nic o tomto problému.........

Chtěl bych vidět toho, kdo četl smluvní přepravní podmínky před cestou. Já to tedy nikdy nebyl, jen vím o jejich existenci..........

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Mladějov
Středa, 27. července 2016 - 21:27:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8542
Registrován: 3-2007
Chtěl bych vidět toho, kdo četl smluvní přepravní podmínky před cestou.

Já jedno takovýho znám [biggrin].

Jinak vyžadovat (a trestat) dopravce, že nemaj vyvěšené SPPO, to je naprosto nic neřešící buzerace (ale někde jsem to zaznamenal).
Starý Vlk
Středa, 27. července 2016 - 21:58:32  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Dovolím si jen maličko připomenout, že pan přispěvatel Johny 11 má pravdu. Pokud někdo-jako příklad-v samoobslužném supermarketu strčí koupenou místo do košíku do kapsy, tak má smůlu a v případě odhalení mu nebude obhajoba "vždyť to není nikde vyvěšené, že se to nesmí" nic platná. Chci jet veřejnou dopravou? Musím znát základní pravidla, co mohu, na co mám nárok a co nesmím.
Starý Vlk
Středa, 27. července 2016 - 22:02:58  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Bram Číslo příspěvku: 5993: Připomenout (byť v souvislosti s tragickou událostí) fakt, že existuje odpovědnost za spolucestující děti není arogancí, ale konstatováním. A jestli někdo považuje něco, co má oporu v zákoně za nesmyslné, tak bohužel...
Středa, 27. července 2016 - 22:10:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5998
Registrován: 4-2003
Starý vlk:A jestli někdo považuje něco, co má oporu v zákoně za nesmyslné, tak bohužel...


Tak teď máš možnost pouvažovat nad situací, kdy nezajištěnými dveřmi nevypadne dítě do šesti let, ale dítě starší nebo dospělý člověk.

To je přesně to, na co už tu někteří upozorňovali.............


Musím znát základní pravidla, co mohu, na co mám nárok a co nesmím.

Je někde v těch základních pravidlech popsáno, jak rozpoznat nedovřené dveře?

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Středa, 27. července 2016 - 22:11:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 385
Registrován: 6-2015
Chtěl bych vidět toho, kdo četl smluvní přepravní podmínky před cestou.

[ok] Přesně, vzal jste mi to z úst.

Bohužel by to nepomohlo ani kdyby SPP byly vyvěšeny ve vlacích. Většina lidí to přehlíží a když to nepřehlídnou, tak to stejně nečtou. A pak se bůhví čemu diví...

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirka_E.)
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Peter86
Středa, 27. července 2016 - 22:24:12  
Neregistrovaný host
88.100.34.225
Starý vlku, je to pořád o tom samém - odpovědnost provozovatele drážní dopravy vy nevidíte žádnou, jen odpovědnost rodiče, případně samotného cestujícího. A co toto: šlo o vůz pro matky s dětmi a matka šla s oběma dcerami na záchod? Kde je teď pochybení?
Practicus
Středa, 27. července 2016 - 22:34:47  
Neregistrovaný host
89.103.71.35
tím zřejmě chtěl říct, že vina je na obou stranách - dostatečně nezajištěné dveře na straně dopravce
- nevhodné chování cestujících

- ono, aby se stala nějaká takováto událost, tak je zapotřebí souhra více faktorů, nikdy to není jen jeden
Středa, 27. července 2016 - 22:37:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4527
Registrován: 3-2004
Upřímě, odvolávat se v dopravě na několikastránkové SPP je prostě příkladem právního hovadismu, který někteří lidé tak milují: na každý prd máme paragraf. SPP by měly mít ve skutečnsti jen dvě věty, vyvěšené viditelně zvenku na vozidle.
a) Tento vůz vás s jízdenkou odveze tam, kde máme zastávky.
b) Chraňte náš majetek a své zdraví a my ochráníme ten váš i vaše zdraví.

Nic víc. Vše ostatní plyne z platných zákonů a obecně platného práva.

Pro šťouraly, kteří např. vyžadují u slova "jízdenka" přídavné jméno "platná" - to je právě ten hovadismus. Jaká jiná, než platná....

(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
Starý Vlk
Středa, 27. července 2016 - 22:48:03  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Peter86: Vůz byl schválen do provozu a měl platnou technickou prohlídku-jinak by asi na rychlíku nebyl. To, že jezdí vozy, kde není zajištěno otevření dveří za jízdy, či kde se vlak s otevřenými dveřmi může rozjet, je dovoleno. Ten, kdo jede ve vlaku jako cestující, by měl vědět, že malým dětem může hrozit nebezpečí. Co má tedy-podle vás-dopravce udělat? Ke každým takovým dveřím postavit zaměstnance, aby od nich odháněl cestující?
Practicus
Středa, 27. července 2016 - 22:51:25  
Neregistrovaný host
89.103.71.35
Starý Vlk - zaminovat
Starý Vlk
Středa, 27. července 2016 - 22:53:11  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Honzasl: Nezlobte se, ale takhle to opravdu nejde. Minimálně v tom vašem návrhu chybí, že cestující má povinnost dbát na svou bezpečnost, tak jak je to v současném SPPO. A protože žádné zařízení není a ani nemůže být absolutně bezporuchové, žádný člověk nemůže být být imunní vůči chybě, musí být život občana i fungování institucí upraveno zákony a z nich odvozenými předpisy. Tak, jako je to běžné na silnicích, v letecké dopravě a i jinde.
Středa, 27. července 2016 - 22:56:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3663
Registrován: 8-2012
existuje odpovědnost za spolucestující děti ... a rozsudek padne na základě porušení SPPO.
Teda já si vůbec nejsem jist, jestli o takhle debilní advokacii ta Dráha vůbec stojí...
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Practicus
Středa, 27. července 2016 - 23:04:54  
Neregistrovaný host
89.103.71.35
T_._H_. - od toho je soud, aby na základě důkazů rozhodl

proto to vyšetřování tak dlouho trvá, aby se zajistil důkazní materiál ze kterého bude soud vycházet, když se to "ojebe", aby nějaký arogantní a sebestředný blb nepřišel doma o růžovku, tak je jasný, že se to hodí na rodiče, protože na zbytek hypotéz nejsou důkazy a rodiče jsou za nezletilce zodpovědní
Středa, 27. července 2016 - 23:48:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4528
Registrován: 3-2004
Co má tedy-podle vás-dopravce udělat? Ke každým takovým dveřím postavit zaměstnance, aby od nich odháněl cestující?

Na záčátku by stačilo, aby z vozů, které měly blokování dveří z výroby laskavě přestal toto zařízení odebírat a ještě se tím beztrestně chlubit cedulkou na těch dveřích.
Tím bychom měli vyřešeny Bautzeny, tj. většinu vozového parku. Pak by zbylo pár vozů vyrobených kolem roku 1990!!! ve Studénce, které se v poslední době naštěstí modernizují, takže problém mizí. 820, 830 v provozu nejsou, v muzeálním nasazení je klidně může brigádník hlídat. Jak prosté.

Minimálně v tom vašem návrhu chybí, že cestující má povinnost dbát na svou bezpečnost, tak jak je to v současném SPPO.

b) Chraňte náš majetek a své zdraví a my ochráníme ten váš i vaše zdraví.
ad Honzasl 4527
Čtvrtek, 28. července 2016 - 00:46:05  
Neregistrovaný host
81.7.17.24
Honzasl 4527.
Plácáš nesmysly. Přečti si SPP, které jsou vyvěšeny u každého vchodu do metra v Praze, na každém peronu a v každém voze 2x ( též na www ).
Máš dojem, že je tam toho moc? Je tam jenom to základní minimum, které není jinde, jak proklamuješ. Jedna malá stránka.
A stejně tam lezou denně stovky a tisíce debilů, kteří si je nedokážou přečíst, cpou kola všude, žerou picu, jezdí na různých kolečkách po peronu, chodí s čoklama bez náhubku a navolno a ani nevědí, že ta barevně odlišená almara není reklamní ale informativní od dopravce.
Čtvrtek, 28. července 2016 - 00:54:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3670
Registrován: 8-2012
V metru se nesmí žrát pica? Proč?
(Protože je to napsané v SPP [crazy].)
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
prag
Čtvrtek, 28. července 2016 - 04:43:35  
Neregistrovaný host
37.48.0.99
Asi aby mastný tyče nebyly ještě mastnější a zapatlaný sedadla ještě zapatlanější. V divadle se může?
Čtvrtek, 28. července 2016 - 07:35:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3671
Registrován: 8-2012
V kině se může, ale na to se neptám. Co třeba suchej rohlík, ten se podle SPP může, nebo to by zas byly drobečky?
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Čtvrtek, 28. července 2016 - 07:39:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3641
Registrován: 4-2003
prag: Nevím, jestli některé divadlo nabízí pizzu, no nabídka občerstvení spojená s jeho následnou konzumací je běžná. V divadle ve foyer, aby nebyl narušen kulturní zážitek z představení, no v kině se žere kdekoliv a kdykoliv.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Starý Vlk
Čtvrtek, 28. července 2016 - 07:48:53  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Honzasl 4528: Zařízení k blokování dveří za jízdy dopravce neodebírá jen tak pro nic za nic. Ono tam stejně zůstane, ale je znemožněna jeho původní funkce-pokud je již zařízení opotřebované, nemůže správně fungovat a pak brání tomu, kvůli čemu tam ty dveře jsou:jejich otevření pro nástup a výstup do a ze stojícího vozidla. Ten nápis je udělaný tak, aby byl pokud možno stručný a pochopitelný. A proč to dopravce dělá? Pro své potěšení ne, je to proto, že možnost zařízení opravit bez použití náhradních součástek a dílů je prostě nereálná. A ty součástky a díly se nevyrábí už dlouhou řadu let. Jinou možností je rekonstrukce, ale ta se nedá udělat za den a není zadarmo. Dovolím si příměr, byť poněkud nepřesný: když na domácím sporáku přestane fungovat jedna ze čtyř varných plotýnek a nejde opravit, neb je sporák starý a nejsou do něj náhradní díly, tak ho nikdo okamžitě nevyhodí a nekoupí si jiný. Bez oné plotýnky sporák funguje a pro běžné vaření stačí. Takže když dveře bez blokovacího zařízení fungují a jejich používání je povoleno, tak prostě vůz jezdí dál, dokud nebude rekonstruován nebo vyřazen pro jiné věci.
Čtvrtek, 28. července 2016 - 08:08:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12914
Registrován: 12-2007
ČD jiště SPPO na požádání předloží tam, kde si cestující může zakoupit jízdenku - na pokladnách, v eshopu (tam se musí člověk proklikat přes Infoservis > Čím se řídíme - přímý odkaz kdekoli v eshopu mi není znám).

Jízdenku si mohu zakoupit i ve vlaku.
A ony SPPO se týkají právě cesty vlakem, tudíž bych očekával jejich vyvěšení (jasné a veřejné; žádné doprošování nádražáků o jejich donesení) ve vlacích.
V opačném případě považuji za nepatřičné, pokud se budou ČD, a. s., hájit tím, že ony jsou v nějakém problému z obliga, protože kromě jejich pochybení jsem i já porušil některou z méně zásadních položek ve smluvních přepravních podmínkách.

Mmch. je to 4 roky zpátky, co jsem (při jízdě posledním mohykánem jedné řady v pravidelném provozu) při příjezdu do jedné menší stanice zjistil, že do času odjezdu zbývá ještě minuta, tak jsem vystoupil za účelem pořízení fotky toho vozu; záměrně jsem nechal otevřené dveře (otevírané v této řadě vozů dovnitř), aby někoho náhodou nenapadlo odjet dřív (s náskokem); ovšem i přes výše uvedené to někoho napadlo a vlak se začal záhy rozjíždět (s otevřenými dveřmi).

Naštěstí, po mém křiku strojvedoucí zastavil (naštěstí ještě v prostoru nástupiště) a já jsem mohl znovu nastoupit.
O několik stanic dále (když strojvedoucí přecházel vozem na protější stanoviště) mi onen strojvedoucí říkal, že jej těší můj zájem o železnici, ale že si mám před jízdou mj. prostudovat smluvní přepravní podmínky, kde je prý mj. uvedeno, že je mojí povinností být na nádraží 5 minut před odjezdem vlaku. [crazy]
(ovšem neříkal nic o tom, že by tam bylo uvedeno, že vlak smí odjet ze stanice s náskokem, nejde-li o stanici, resp. spoj, s "obráceným T" či v situaci, kdy je v KJŘ zveřejněn pouze čas příjezdu, nikoliv odjezdu).

Takže babo raď. [lol]
Čtvrtek, 28. července 2016 - 08:50:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10470
Registrován: 5-2004
Tak ono na naprostou vetsinu "problemu" netreba jakykoli sppo. Staci pouzivat vlastni hlavu na puvodni ucel tj mysleni a ne aby do krku neprselo.

Sppo i jine zakony jsou napsany na miru pravnicky lobby aby se dalo soudit o kdejakej prd za dlouhy penize.
Čtvrtek, 28. července 2016 - 09:02:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6002
Registrován: 4-2003
Petr vlček:Tak ono na naprostou vetsinu "problemu" netreba jakykoli sppo. Staci pouzivat vlastni hlavu na puvodni ucel tj mysleni a ne aby do krku neprselo.


Tak jdi příkladem a popiš nám, co bys dělal v situaci u nezavřených, ale pouze u přivřených (obtížně rozeznatelných od zavřených) dveří, když s sebou vlak cuká na kolejových spojkách na zhlavích nádraží.
Čtvrtek, 28. července 2016 - 09:04:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3672
Registrován: 8-2012
Pro své potěšení ne, je to proto, že možnost zařízení opravit bez použití náhradních součástek a dílů je prostě nereálná
Sporák je špatný příklad, plotýnka nic nezabezpečuje. Ale když nemůžu sehnat staré "soudkové" pojistky, můžu si tam nastrkat hřebíky? Proud mi furt půjde, jen bude "blokovací zařízení odebráno"... ale to je v téhle pitomé argumentaci správně, pro své potěšení to přece nedělám.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
djst
Čtvrtek, 28. července 2016 - 09:42:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 452
Registrován: 8-2014
Ale když nemůžu sehnat staré "soudkové" pojistky, můžu si tam nastrkat hřebíky? Proud mi furt půjde, jen bude "blokovací zařízení odebráno"...

Pak vám ovšem důrazně doporučuji dát podepsat každému, kdo k vám jde na návštěvu "Smluvní domovní podmínky", nebo alespoň zhotovit ceduli "Vstup na vlastní nebezpečí."

co bys dělal v situaci u nezavřených, ale pouze u přivřených (obtížně rozeznatelných od zavřených) dveří, když s sebou vlak cuká na kolejových spojkách na zhlavích nádraží.

Cituji z předpisu SŽDC D1
3774. Je-li na vlaku závada, která by mohla ohrozit bezpečné provozování dráhy a drážní dopravy (např. horké ložisko, ploché kolo, části vozu nebo nákladu zjevně přesahující průjezdný průřez, otevřené dveře u vlaku s přepravou cestujících), musí zaměstnanec, který takovou závadu zjistil, učinit opatření, aby byl vlak co nejdříve zastaven.

Je to dostačující i pro vás?
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Čtvrtek, 28. července 2016 - 10:05:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6005
Registrován: 4-2003
djst:Je to dostačující i pro vás?

Pro mne pochopitelně ano, ale je to dostačující pro běžné cestující? Cestující v naprosté většině nečtou smluvní přepravní podmínky, předpokládám, že množina těch, co vůbec ví o existenci nějakého předpisu SŽDC D1 (natož aby ho ještě četli), je ještě výrazně menší.

Cestující by samozřejmě také vůči otevřeným dveřím neměli být lhostejní (a tedy být lhostejní k velkému nebezpečí pro ostatní ve vlaku) a měli by okamžitě vyhledat vlakovou četu a oznámit jí to.
Čtvrtek, 28. července 2016 - 10:15:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10471
Registrován: 5-2004
Inu pockam az vlak opusti zhlavi a pak ty dvere zabouchnu. Co je na tom slozityho?

Aniz bych studoval sppo natoz d1 jsem tak za svuj dost dlouhej zivot ucinil uz vickrat. Pokud by snad nekdo namital ze je to v rozporu s nejakym predpisem poslal bych ho do prdele nejblizsim spojem:-D
Čtvrtek, 28. července 2016 - 10:19:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6007
Registrován: 4-2003
Petr vlček:Inu pockam az vlak opusti zhlavi a pak ty dvere zabouchnu. Co je na tom slozityho?

Tak na to u zlamovacích dveří nemám odvahu......
Čtvrtek, 28. července 2016 - 10:35:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6354
Registrován: 4-2003
Petr Vlček:Sppo i jine zakony jsou napsany na miru pravnicky lobby aby se dalo soudit o kdejakej prd za dlouhy penize.

Hmmm..... to bych mohl autora této myšlenkové perly zažalovat o přetrženou bránici.[biggrin]
Makat je fakt na ...
Čtvrtek, 28. července 2016 - 10:50:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1264
Registrován: 4-2011
A ony SPPO se týkají právě cesty vlakem, tudíž bych očekával jejich vyvěšení (jasné a veřejné; žádné doprošování nádražáků o jejich donesení) ve vlacích.

Já jsem byl zase poučen, že nastoupením do vlaku se zakoupenou jízdenkou cestující vyjadřuje, že se se SPPO již (sám, aktivně) obeznámil.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
djst
Čtvrtek, 28. července 2016 - 11:25:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 453
Registrován: 8-2014
Cestující by samozřejmě také vůči otevřeným dveřím neměli být lhostejní (a tedy být lhostejní k velkému nebezpečí pro ostatní ve vlaku) a měli by okamžitě vyhledat vlakovou četu a oznámit jí to.

Souhlas. Dnešní doba ovšem lhostejnosti přeje...
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Starý Vlk
Čtvrtek, 28. července 2016 - 11:26:02  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Pánové, nahrazení pojistky hřebíkem je pro laika zakázaná manipulace. Ten může pojistku maximálně vyměnit, ne ji jakýmkoli způsobem opravovat. A odborník to neudělá, ví, o co jde. Kdo to poruší, je odpovědný za případné následky, bez ohledu na motiv, pro který to udělal.
Dveře vlaku nemusí být blokovány, to je dáno Zákonem o drahách. Když jsem si kupoval auto, abych mohl jezdit na zahrádku, na nákupy a k lékaři, také jsem tam nechtěl čtyřbodové bezpečnostní pásy, ochranný rám kvůli převrácení, airbagy ze všech stran, pohon čtyř kol... prostě auto, co mám, je schválené do provozu a to, že s ním pro nebezpečí zabití sebe i ostatních nebudu zacházet jako se závoďákem, je na mně. To, že někdo automaticky předpokládá něco (blokování dveří), aniž by si ověřit, jak to ve skutečnosti je, je hazard. Je to nesmírně smutné, když přijde o život cestující dítě, ale spílat dopravci za to, že nemá ve svém vozidle-schváleném do provozu-nadstandard, vidím jako nevhodné.
Mladějov
Čtvrtek, 28. července 2016 - 11:34:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8556
Registrován: 3-2007
Já bych to s dovolením shrnul, protože tyhle srovnání nikdy úplně nepasujou :

Ano, dle zákona a dalších vyhlášek a předpisů nemusejí mít všechny os vozy v ČR blokování dveří.
Nicméně mi postoj některých zde "je to dovoleno, tak no problém" připadá poněkud zjednodušen, ono také mohl podnik (v tomto případě ČD) se snažit o to tenhle problém odstranit. A tuhle ani snahu jsem neviděl.
Že k těmhle průserům často přispívají neukáznění cestující je pravda (sám jsem viděl soutěž pubošů ve vyklánění se z B ne Děčín-Praha), ale to na tom, co jsem napsal nic nemění.
Zaplaťpánbůh je to otázka tak dvou let, kdy B skončí, nebo dojezdí v Polsku, už to jde rychle a bude problém konečně vyřešen.
Čtvrtek, 28. července 2016 - 12:02:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10473
Registrován: 5-2004
No i pojistku jsem uz opravoval... Teda ne kramli ale v aute dratkem odmotanym z dvoulinky. Na dojeti k pumpe kde meli original.

Kdybych u tech dveri chtel bejt jo borec tak si je necham pomoct pribouchnout odbockou "spravnyho" smeru:-D.

Taky uz jsem kdys resil s cetou dvere tusim v Bt co jsem zabouch, klika nahoru a stejne se otviraly neb nejak zkrizeny. Pruvodci zamknul a polepil.
Gale
Čtvrtek, 28. července 2016 - 12:19:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 7-2014
Spíš je s podivem, že žádný obecně platný předpis železničnímu dopravci při přepravě cestujících nenařizuje péči o řádné uzavření dveří a nechává to na každém z nich (přesto, že obecné předpisy řeší starost o klid ve vozech a chování cestujících), ačkoli u speciálních a tramvajových drah i u autobusů jsou dveře vozidel a jejich obsluha a blokování předpisem postiženy dosti podrobně.
Lobby národního provozovatele šrotu bez údržby je zde celkem zřejmá, o to víc mě ale překvapilo, že ani jeho interní předpisy právě u těch nejprůserovějších zalamovacích a neblokovaných žádnou zvláštní péči (natož pak odpovědnost!!!) obsluze vlaku nenařizují.
Jako extrémně nevhodné a vůči zákazníkům (daňovým poplatníkům, ne cestujícím) značně arogantní mi pak připadá povýšení vzniklého stavu na standard a nulová snaha o jakékoli technické nebo organizační řešení (třeba aspoň u těch "dětských" vozů). V důsledku je to extrémně škodlivé pro dráhu jako celek (kolik že dětí za posledních deset let vypadlo z autobusů?)...
Čtvrtek, 28. července 2016 - 12:47:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4206
Registrován: 9-2011
Dveře vlaku nemusí být blokovány, to je dáno Zákonem o drahách. Když jsem si kupoval auto, ... také jsem tam nechtěl čtyřbodové bezpečnostní pásy, ochranný rám kvůli převrácení, airbagy ze všech stran,
No a můžete se ty tříbodový pásy, se kterýma bylo to auto schválený, demontovat a nahradit cedulkou "Bezpečnostní pásy odebrány"?
Zákon o provozu na pozem. komunikacích taky nevyžaduje u všech vozidel bezp. pásy.
Čtvrtek, 28. července 2016 - 13:36:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4529
Registrován: 3-2004
Bez oné plotýnky sporák funguje a pro běžné vaření stačí. Takže když dveře bez blokovacího zařízení fungují a jejich používání je povoleno, tak prostě vůz jezdí dál, dokud nebude rekonstruován nebo vyřazen pro jiné věci.

Pokud v té troubě odejde bezpečnostní termostat, který se nedá sehnat, tak ji prostě musím vyhodit, nebo dané topné těleso odpojit. Tj. dveře bez blokování zamknout a nazdar. Mimochodem, v situaci, kdy mám tisíce vozů nějakého typu, opravdu je nemožné sehnat výrobce ND? Chápu na nějaký prototyp, ale tohle je masovka..

A stejně tam lezou denně stovky a tisíce debilů, kteří si je nedokážou přečíst, cpou kola všude, žerou picu, jezdí na různých kolečkách po peronu, chodí s čoklama bez náhubku a navolno a ani nevědí, že ta barevně odlišená almara není reklamní ale informativní od dopravce.

Chraňte náš majetek. Explicitní vyjmenovávání dovolených pokrmů a činností je nadbytečné.

K prostudování: Mk 12,28-34
Čtvrtek, 28. července 2016 - 15:44:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3673
Registrován: 8-2012
nahrazení pojistky hřebíkem je pro laika zakázaná manipulace
Nahrazení "pojistky" (blokovacího zařízení) ... vlastně ničím, akorát papírovou ceduličkou, je povolená manipulace?
Dveře vlaku nemusí být blokovány, to je dáno Zákonem o drahách
Tak pro právního nihilistu, co si vytírá ústa zákonem o dráhách, aniž by mu zbla rozuměl, ještě jednou §43 předmětného zákona: "Na dráhách lze provozovat drážní vozidlo, které svojí konstrukcí a technickým stavem odpovídá požadavkům bezpečnosti drážní dopravy, obsluhujících osob, přepravovaných osob a věcí a jehož technická způsobilost byla prokázána shodou se schváleným typem." Já to rozdělím:
1) To znamená, že vozidlo, které nemělo blokovací zařízení z výroby, ho mít nemusí (což bude asi tak první válka, už prvorepublikové konstrukce měly aspoň "třetí kličku");
2) To znamená, že vozidlo, které blokovací zařízení z výroby mělo (má ho popsané jako nedílnou součást v technických podmínkách schválení typu), tak je při jeho "odebrání" v technicky nezpůsobilém stavu a nemůže být použito v provozu s cestujícími (bez ohledu na "důvody" typu Dráha nedostává peníze a nejsou náhradní díly, když je vytočí šikovný soustružník za pár minut). Tohle očividně nedokážete rozlišit. A protože mě s tou debilní argumentací už dost otravujete, tak až někde potkám první takový vůz, nafotím to a předložím Drážní inspekci k vyjádření, jak vidí ve vztahu k demontování různých důležitých částí vozu příslušné ustanovení §43 zákona o dráhách ona jako osoba nejpovolanější. No a pokud to bude OK, tak hned potom si nechám z auta vymontovat třeba ABS a na haubnu nalepím ceduličku "antiblokovací systém odebrán" [happy]
No a celá vaše Dráhoadvokacie je přitom o ničem, protože takových vozů je pětapůl. Dnes jsem schválně z dlouhé chvíle obešel ve stověžaté tři soupravy "plív" - do Děčína na Masně, do Plzně a Luhačovic na Wilsonu, přičemž blokovací zařízení měla všechna BDs, B i AB. Mrtvé dítě bude spíš důsledkem salámismu a cochcárny u ČD, kdy byl vlakovou četou vypraven vlak, u kterého nebyly řádně dovřené dveře (byť vybavené blokovacím zařízením, které ale nemohlo být v tom případě účinné), protože se někdo na takovou kontrolu uzavření dveří jednoduše vykašlal a ty se pak za jízdy otevřely. A tam žádné peníze nepomůžou.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
InKarta
Čtvrtek, 28. července 2016 - 17:24:15  
Neregistrovaný host
94.112.28.34
To znamená, že vozidlo, které blokovací zařízení z výroby mělo (má ho popsané jako nedílnou součást v technických podmínkách schválení typu)...

Jenomže vozy A, B i BDs byly dodávány jak ve variantě s blokací dveří, tak i ve variantě bez ní. A to nemluvím o vozech rozdílných typů, ale o vozech stejného typu a stejného výrobce (tedy vozy vyráběné ve VEB Waggonbau Bautzen s teplovzdušným topením - tedy ty, které jezdí v dnešní době). To znamená, že pokud narazíte na vůz A, B nebo BDs, ve kterém nebude blokovací zařízení, bude to zcela v pořádku s tím, jak je vůz jako typ schválen.
Čtvrtek, 28. července 2016 - 17:57:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 6-2016
RODIČE SI MAJÍ SVÉ DĚTI HLÍDAT!!! Vše ostatní jsou slinty.
Čtvrtek, 28. července 2016 - 17:58:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3679
Registrován: 8-2012
To znamená, že pokud narazíte na vůz A, B nebo BDs, ve kterém nebude blokovací zařízení, bude to zcela v pořádku s tím, jak je vůz jako typ schválen
Ne, to neznamená. Posuzuje se jednotlivý vůz a jeho doklady, nikoli "řada B" - pokud tam to zařízení bylo a bylo dodatečně demontováno, vypadá to logicky na problém. Ale já končím s hrachem na zeď a nechám to místo šotoadvokátů rozseknout autoritou nejkompetentnější, jestli je to "zcela v pořádku".

...takže uvítám tip, na kterém vlaku takový "odebraný" vůz nejlíp chytit, dnes jsem (díkybohu) pohořel [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
starý Ivoš
Čtvrtek, 28. července 2016 - 18:09:35  
Neregistrovaný host
37.221.248.238
Hlodavec: naprostý souhlas. Jako fotr, který byl na "mateřské dovolené", a to dokonce s dvojčaty, ZATRACENĚ DOBŘE vím, o čem je řeč.
Čtvrtek, 28. července 2016 - 18:17:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11698
Registrován: 5-2002
TH: V metru se nesmí žrát pica? Proč?
Prostě proto, že to metro na to není dělaný. Je tam příliš mnoho příležitostí na to, abys pizzu na někoho vyklopil / někdo Ti do ní přistál, a cesta metrem netrvá až zas tak dlouho, že by hrozila akutní smrt hladem, že je účelnější to en bloc zakázat.
Je přitom skoro fuk, jestli pojmem "metro" myslíš vlak metra nebo celej ohraničenej přepravní prostor.
Arctia
Čtvrtek, 28. července 2016 - 19:05:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 6-2010
Mrtve dítě bude spíš důsledkem salámismu a cochcárny u ČD, kdy byl vlakovou četou vypraven vlak, u kterého nebyly řádně dovřené dveře...

Ale, ale, co to? Pan sotovysterovatel?
Utúlien aurë...
Čtvrtek, 28. července 2016 - 19:09:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3680
Registrován: 8-2012
Hajnej: děkuji za vysvětlení!
A suchej rohlík někde v koutku teda žužlat můžu?
A vlak nemetra na to teda dělanej je?
(Nejvíc mě na tom teda fascinuje faktická vymahatelnost a postih takového zákazu, kdy zločinec vlastně sežere důkaz jeho trestné činnosti.)
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Čtvrtek, 28. července 2016 - 19:36:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4530
Registrován: 3-2004
Nejvíc mě na tom teda fascinuje faktická vymahatelnost a postih takového zákazu, kdy zločinec vlastně sežere důkaz jeho trestné činnosti.

No, to je potřeba si udělat výlet třeba do Brna, zakoupit u tatanky "Gyros v bulce" a nastoupit na Konečňáku do poloprázdného trolejbusu 21. Trolejbus se nerozjede, zahlédnete řidičovu ruku, jak divoce hledá v menu informačního systému a z plechové huby se ozve: "Žádáme cestující s jídlem, aby vystoupili". Hlášení se opakuje tak dlouho, dokud vám nedojde, že to jste vy, kdo blokuje jízdu a s hubou od tatarky nenápadně vypadnete z vozu.....

Osobně zažito.
starý Ivoš
Čtvrtek, 28. července 2016 - 19:54:50  
Neregistrovaný host
37.221.248.238
Je to marný. Když panu T.H. zakážete suchej rohlík, bude mluvit o tatrance, žvýkačce...[biggrin]
Čtvrtek, 28. července 2016 - 20:17:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3682
Registrován: 8-2012
to je potřeba si udělat výlet třeba do Brna
Hm, v Brně ale nemají metro... i když by chtěli (z komplexu prvního mezi druhými si postavili alespoň konečnou Líšeň, Jírova), takže tam to otestovat nelze.

Takže suchý rohlík taky nee? Ještěže jezdím autem a SppA nemám...
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Čtvrtek, 28. července 2016 - 20:58:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6362
Registrován: 4-2003
Nejvíc mě na tom teda fascinuje faktická vymahatelnost a postih takového zákazu

Nevím co tě na tom teda fascinuje, dozorčí ty lidi vykáže z prostoru metra, řidič zase z autobusu a obojího jsem byl několikrát svědkem. Ti lidi to většinou snědli a pokračovali v přepravě (v případě hltání i tímtéž spojem).
Makat je fakt na ...
Čtvrtek, 28. července 2016 - 21:28:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3683
Registrován: 8-2012
No mě právě fascinuje to, jak mě děžurná METPO žst. Můstek-B vylučuje z přepravního prostoru (stovky metrů chodeb a eskalátorů), páč mě načapala, ana za bednou vzduchotechniky uždibuju něcojakopicu v hnědým pytlíku *) z Lidlu. Přičemž než dojde k realizaci vyloučení, tak to stihnu dožvejkat a máme po materiálním znaku... co teď?

*) v U.S. podmínkách funguje hnědý pytlík jako zneviditelňovač obsahu, např. alkoholického nápoje, u nás by mohlo též?
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Čtvrtek, 28. července 2016 - 21:32:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11699
Registrován: 5-2002
TH: A suchej rohlík někde v koutku teda žužlat můžu?
Pro mě za mě si žužlej kde chceš co chceš, třeba šulínka, ale případné následky si přičti sám.

A vlak nemetra na to teda dělanej je?
Ve vlaku nemetra se nad sedícím Tebou zpravidla nekymácí stojící cestující, ve vlaku nemetra se najde nějakej ten stoleček, vlak nemetra zdaleka tak často nepráskne maximální účinek brzd (i když Mirel se snaží seč může vyrovnat skóre) a když už, tak s výrazně menším ryvem...
Čtvrtek, 28. července 2016 - 21:52:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3684
Registrován: 8-2012
No a jak teda s tím rohlikem?
Šulínka žužlat je v METPO taky explicitně zakázáno SPP?
V Tokiu v メトロ mají v přepravním prostoru dokonce hajzlíky, je tam možné alespoň oklepat?
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Čtvrtek, 28. července 2016 - 22:28:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 386
Registrován: 6-2015
T_._H_.: No a jak teda s tím rohlikem?
Tak si ho kupte a jděte s nim do toho metra. A uvidíte.. [crazy][lame]
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Čtvrtek, 28. července 2016 - 22:29:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6737
Registrován: 5-2007
T.H.: Teoreticky Vás vymáhať môžu kamerou alebo svedectvom (ó obľúbený to spôsob revízorov).

Ja myslím, že je to tam pomerne jasne zakázané, ale pokiaľ chcete absolvovať hádku na téma materiálny aspekt priestupku, tak sa tam tým suchým rožkom kľudne aj zadrhnite. Len pri tom nebuďte hlučný. A čo sa týka šulina, za podmienky, že pri tom opäť nebude hlučný, nebudete pri tom kľačať na sedadle, a na záver neznečistíte vozidlo ani žiadneho spolucestujúceho (takže možno pozor na pípadných panicov), tak by to tiež mohlo prejsť [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
pacient
Čtvrtek, 28. července 2016 - 22:44:52  
Neregistrovaný host
80.188.32.227
T_._H_.: Šulínka žužlat je v METPO taky explicitně zakázáno SPP?
Nevím jak v Prahe, ale v Brně kdyžtak jen potichu:
Cestujícím není dovoleno zejména: j) chovat se ve vozidle hlučně, pískat, zpívat nebo provozovat hudbu i reprodukovanou

Ale pokud má panáček rád něco vostřejšího - třeba hohlík - tak to teda ne:
Cestujícím není dovoleno zejména: h) konzumovat jakékoli potraviny a nápoje,
Čtvrtek, 28. července 2016 - 23:53:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3643
Registrován: 4-2003
...ale spílat dopravci za to, že nemá ve svém vozidle-schváleném do provozu-nadstandard, vidím jako nevhodné.
Haló, probuďte se, máme rok 2016. Zajištění dveří proti otevření ve vozech pohybujících se rychlostí 140 km/h považuji za naprostý standard.

A k těm řečem, jak nelze sehnat náhradní díly, a že by to stálo peníze - až mi na autě něco odejde, přeci jen není nejmladší, že bych pouze vylepil "Zařízení XYZ bylo odebráno" a měl vyřešeno? Hm, jen co by na to na STK...
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 29. července 2016 - 07:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 872
Registrován: 8-2011
prostě auto, co mám, je schválené do provozu a to

Super,takže auto je schválené do provozu tak jak ho vyrobili,pokud máte Š 120 tak po vás nikdo nebude chtít katalyzátor,ABS nebo airbag. Pokud máte něco modernějšího a tyhle věci v něm byli z výroby a to auto s nima schváleno,tak je musíte udržovat funkční i když vás to stojí love jinak vás vykopnou z emisí nebo STK. A na vaší argumentaci že možnost zařízení opravit bez použití náhradních součástek a dílů je prostě nereálná asi nikdo zvědavý nebude ,že?
Pátek, 29. července 2016 - 07:27:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4531
Registrován: 3-2004
Mimochodem, jaké vzácné součástky ten blokovač dveří vlastně obsahuje, že se to nedá sehnat, resp. nahradit něčím soudobým?

Představuju si, že je tam tachodynamo, komparátor, elektromagnet a nějaký mechanický pajšl....
Starý Vlk
Pátek, 29. července 2016 - 09:45:11  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Hroch.R420: Vy jste můj příspěvek nepochopil. Já jsem jako příklad uvedl, že KDYŽ JSEM SI POŘIZOVAL auto. Takže jsem srovnal pořízení auta se zařazením vozu do vlaku. Protože nemám-stejně jako většina lidí a institucí včetně ČD) peníze navíc, nepořizoval jsem si do auta věci, které pro ten účel, pro který jsem auto pořizoval, nepotřebuji. U zařazení vozu do vlaku je to obdobné-na to, aby byli přepraveni cestující stačí vozidlo, které splňuje podmínky, platné v době jeho vzniku. ČD mají dost techniků a právníků, kteří vědí lépe než zde diskutující, za jakých podmínek, jak technických, tak legislativních, lze do vlaku zařadit vůz. Možnost opravovat staré zařízení bez použití náhradních součástek je nereálná. Takovou argumentací se opravdu nikdo zabývat nebude, není podstatná. Pokud byl totiž vůz oprávněnou osobou na základě něčeho, o čem zde nemáme ani páru, uznán jako technicky způsobilý bez zařízení k blokování dveří tak není co řešit.