Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Podorlické tratě » Archiv diskuse Podorlické tratě do 23. 12. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Podorlické tratě do 23. 12. 2016

dolů
   autor příspěvek
El_ron_de_cuba
Neděle, 20. listopadu 2016 - 21:55:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 460
Registrován: 2-2004
V souvislosti s úpravou Potoka se bude dělat i TZZ?
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 23:20:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6831
Registrován: 9-2003
Nikdo nic?tak tedy k přepravám Letohrad - Žamberk s čmelákem..

A další zajímavé stroje co jezdí snad jen v noci [satan]

Vše dokumentováno během posledního týdne..čmelák dnes po 18h.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Úterý, 22. listopadu 2016 - 09:12:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6833
Registrován: 9-2003
Kritika nového jízdního řádu..nedivím se..

http://pardubice.idnes.cz/s-novym-jizdnim-radem-se-zhorsi-a-podra zi-doprava-f70-/pardubice-zpravy.aspx?c=A161117_162826_pardubice- zpravy_msv
..pořádná mašina má kotel a komín..
Úterý, 22. listopadu 2016 - 10:44:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4222
Registrován: 10-2005
Alf: Pěkná dokumentace toho, jak se z pohledu ČD a ČDC neperspektivní řady HV vrací mnohdy na zajímavé výkony. U řad T435.0 a T458.1 už je to samozřejmě delší dobu, ale zrovna KDS to teď docela rozjíždí s řadami T478.x a T669.0...tak jen houšť. 770.541 jsem poměrně dosti zdokumentoval v Žamberku, tak v blízké době taky něco přihodím. Snad se sem výhledově na obilí ukáže i nějaká 749/751.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 10:53:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2963
Registrován: 11-2008
ad Alešt: Ano, takový Čmelák + 2000 t na háku, to je na koridoru teda chuťovka ......[lol][andel][vypravci] ...... a navíc, když jede jako NEx [rofl]
Úterý, 22. listopadu 2016 - 11:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4223
Registrován: 10-2005
Uznávám, že to může být opravdu slušný zážitek takový náklad protáhnout...čmelák ale nikdy nebyl určen pro dálkovou dopravu, takže to je spíše vina soukromníka a systému. Ona to nakonec z Ústí nebrala elektrika a čmelák nebyl pouze na postrku? Pravda, pořád by tu bylo omezení max. rychlosti 90km/h. Na koridor patří HV s poněkud vyšší trakčním výkonem, to souhlasím.
-CH-
Úterý, 22. listopadu 2016 - 12:04:50  
Neregistrovaný host
90.180.38.220
Alešt: Čmelák byl samozřejmě na postrku už z Letohradu.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 12:53:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2964
Registrován: 11-2008
Čmelák s těžkým vlakem se bohužel na koridoru objevuje docela často. Soukromník si asi neuvědomuje, že max rychlost s takovou zátěží nikdy nedosáhne. Čmelda je sice velký "tahoun", ale tak do cca 30 km/h. Proto se používal hlavně na těžký posun a přetahy. Jako NEx je absolutně nevhodný .....
Úterý, 22. listopadu 2016 - 14:01:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3337
Registrován: 11-2005
Dnes přišla smutná zpráva. V neděli 20. 11. 2016 zemřel Pavel Dvořák, strojvedoucí.v.v. a vedoucí Klubu železničních modelářů Ústí nad Orlicí, velký železniční fanda. Pohřeb proběhl již včera.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 21:47:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3340
Registrován: 11-2005
V předchozím příspěvku je chybné parte, zřejmě v tiskárně došlo k chybě v datumu pohřbu. Zde je tedy opravené parte Pavla Dvořáka.

Vagonet
Pátek, 25. listopadu 2016 - 17:33:38  
Neregistrovaný host
82.144.143.27
Vzpomínám na Pavla Dvořáka. Kdysi jsem do jeho KŽM chodil. Scházeli jsme se v podkroví staré st. budovy, s výhledem na "letohradské" kolejiště. Aspoň se ještě dozvěděl o zprovoznění Stříbrného šípu, což byl kdysi i jeho (nereálný) cíl.
Sobota, 03. prosince 2016 - 08:00:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 10-2010
Prosím vás, nepojede Velkej Bejček přes Ústí? Případně kdy?
Díky.
Pondělí, 05. prosince 2016 - 23:18:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 8-2006
Právě jsem si prohlédnul nákladní sešitový jízdní řád pro GVD 2016/2017 a překvapilo mě, že jsem nikde nenašel denní směsku 44250/44251. Opravdu se od nového grafikonu počítá s jejím zrušením? Takže veškerá nákladní doprava přes Lichkov přejde do režimu ad hoc? [coze] Díky za případné potvrzení/vyvrácení.
Osobní fotogalerie ZDE
ICQ: 327584807
Starý Hanák
Úterý, 06. prosince 2016 - 05:31:10  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Petad: Viz SJŘ 501.
Středa, 07. prosince 2016 - 09:22:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1483
Registrován: 7-2002
44250/1 normálně v sjř i nd pro JŘ 2017 jsou jako pravidelné, denně mimo neděli
Międzylesie(13:58) - Lichkov st.hr.(14:06) - (15:04)Letohrad(16:14) - (17:48)Česká Třebová vjezdová skupina
Česká Třebová odjezdová skupina(09:29) - (11:18)Letohrad(11:32) - Lichkov st.hr.(12:13) - (12:23)Międzylesie

Čmelák s těžkým vlakem se bohužel na koridoru objevuje docela často. .. no, co znamená "docela často"..? přecejen to zdaleka už není takové téma jako v začátcích provozu menších dopravců. Zrovna IDS Cargo (které ho provozuje, KDS je jen vlastník loko) má jinak dost slušný park a na čmeláka dojde až když není čím
Středa, 07. prosince 2016 - 16:51:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 8-2006
Díky za info, už jsem se zorientoval [wink]
Jinak zde obrazem dnešní přeprava německé parní lokomotivy 93 1360 do Letohradu.

Osobní fotogalerie ZDE
ICQ: 327584807
Tulák
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 00:05:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 739
Registrován: 3-2010
Tak jsem sem po delší době zavítal a bohužel jsem se dozvěděl, že trať 024 jde stále čím dál do většího kopru ... Je to škoda, neboť 024 má velký potenciál. Také si myslím, že bylo velkou chybou zrušení přímých spěšných vlaků s Pardubicemi.

Docela by mě zajímalo, co na to říká uživatel ZFJ který si tady před 5 lety chrochtal blahem jak bude líp ... A ono zatím velký kulový. [lol] Ale sem do diskuze asi už nechodí a možná přestal pro jistotu jezdit i vlakem. [lol]
Jsem pro zachování pražského přívozu P4.
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 06:30:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6844
Registrován: 9-2003
Staromilcovo okénko,aneb co historického nám v okolí zmizelo,či mizí..V listopadu skladiště na Lanšperku..předpokládám někdo bude mít minimálně dvě zimy čím topit :-) Strážní domek v nepřívětivém místě před Doudlebami, cca v úrovni předvěsti od Let.Přestavba Potštejna+zkrácení tamější vlečky..No a nyní započala likvidace skladiště v Kostelci n.O.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Radekedar
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 09:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2240
Registrován: 6-2008
Tulák:
"Také si myslím, že bylo velkou chybou zrušení přímých spěšných vlaků s Pardubicemi."
V tom případě je řešení jednoduché. Seberte odvahu a pište na krajský úřad. Čím víc vás bude, tím větší šance. Po (alespoň částečném) odchodu Dušomíra ze scény naděje jsou.
www.atlasvozu.cz
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 13:02:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4228
Registrován: 10-2005
Sliboval jsem nějaké neupravované fotky z návštevy 770.541 v Žamberku:
H 750
Sobota, 10. prosince 2016 - 12:18:24  
Neregistrovaný host
193.138.153.13
http://hradec.idnes.cz/novy-rychlik-mezimesti-nachod-praha-stare- vagony-f7p-/hradec-zpravy.aspx?c=A161210_2291769_hradec-zpravy_th e

jestli někdo čekal něco jiného je dost naivní.........
Sobota, 10. prosince 2016 - 15:26:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3388
Registrován: 9-2005
Jestli někdo čekal něco jiného je dost naivní...

Šotoušům vadit nebude, spíš naopak, když si mezi Starkočí a Václavicema vyfotí tři, v pracovní den dvě sunutá béčka s brejlovcem. O nic jiného u téhle vopičárny přeci nejde, než aby bylo co [fotic] [wink]
Pár obrázků ode mne...
videovlak mezi
Sobota, 10. prosince 2016 - 15:49:20  
Neregistrovaný host
88.102.10.195
Pepa I: Šotoušům třeba ne, ale těm, kteří jsou mimo Broumovsko nepochybně ano. To se ukázalo na minulých diskuzích k tématu.
Neděle, 11. prosince 2016 - 23:56:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3060
Registrován: 6-2007
Dnešní příjezd prvního R 949 Dobrošov do Meziměstí

Pondělí, 12. prosince 2016 - 08:38:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4546
Registrován: 3-2004
Pro nás je to návrat k historickému stavu. Po desetiletí jsme měli přímé spojení s Prahou. Mladí lidé to tak nevnímají, ale pro Meziměstí je to důležité,“ vysvětluje letitou snahu o obnovu spojení místostarosta Meziměstí a krajský radní pro cestovní ruch Pavel Hečko "

Tím je řečeno vše. Nikdo to nechtěl, leč parta staromilců se rozhodla, že chtějí na pragotronu v Praze na hlaváku vidět Meziměstí.
videovlak mezi
Pondělí, 12. prosince 2016 - 10:51:49  
Neregistrovaný host
88.102.10.195
Na dopravní obslužnost Broumovska mám asi ten názor, že bych v první řadě viděl systémové řešení, tedy podstatně zrychlit trať a vyměnit vozidla. A jezdit taktem až do Hradce. To jen aby se tady někomu něco opět nepodsouvalo.

Honzasl: „Nikdo to nechtěl, leč parta….“
Tady bych se zeptal, jestli jste z Broumovska a jestli znáte nějaký průzkum ohledně poptávky na nový spoj? A jestli chodíte na veřejná jednání zastupitelstva. Já znám názory ze svého okolí a tak to vidím o chloupek jinak. Pokud ale z Broumovska nejste, tak se zkuste brát za své okolí, určitě máte přehled a dost dobrých nápadů..

Domnívám se, že u veřejné služby by měla být na rozdíl od klasického podnikání napřed nabídka potom poptávka. Ale vím, nic se nemá přehánět.

Dle mého názoru má spoj řadu nedostatků, některé vidím jako vážné. Tvrdím, že je chyba, že nemá spoj z osmitisícového Broumova, vadí mi, že několik lidí přišlo o zastavování vlaku. Ani časové nastavení není podle mne šťastné. To vše se tady už probralo. Jenomže psát to dokola na reportu je věc neúčinná. Zastupitelstva máme všichni a přesně tam mají směřovat připomínky. Raději se pokusit věc změnit, než dokola kritizovat.
Pondělí, 12. prosince 2016 - 12:10:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 12-2007
A jestli chodíte na veřejná jednání zastupitelstva.

No jo, když se do dopravy míchá politika...
videovlak mezi
Pondělí, 12. prosince 2016 - 12:30:14  
Neregistrovaný host
88.102.10.195
O veřejných financích rozhoduje politik. Tím V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ netvrdím, že se v tomto státě a vlastně v Evropě nerozhazuje, ale kdo jiný, než zvolený zastupitel má rozhodnout? Znáte někoho takového? Je to dopravní odborník? Ale který, kdo ho určí?
Máme demokracii a rozhodně není ideální.Podle mne jsou asi tři možnosti - volit, nechat se zvolit, nebo pláchnout. Jestli víte o něčem lepším, sem s tím!
Dávejme připomínky, tlačme na ně, ale pláč si nechme až nakonec.
Pondělí, 12. prosince 2016 - 14:02:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3389
Registrován: 9-2005
Dávejme připomínky, tlačme na ně, ale pláč si nechme až nakonec.

Slzy od smíchu nad tím pseudorychlíkem do Meziměstí jsou snad ještě dovolené?!

Tím je řečeno vše. Nikdo to nechtěl, leč parta staromilců se rozhodla, že chtějí na pragotronu v Praze na hlaváku vidět Meziměstí.

[ok] Tak bych to viděl. Protože dvě/tři béčka jedoucí od ničeho k ničemu metodou náhodných výstřelů do tmy broumovsko zrovna nespasí.
Pár obrázků ode mne...
Pondělí, 12. prosince 2016 - 14:42:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1467
Registrován: 12-2007
Protože dvě/tři béčka jedoucí od ničeho k ničemu metodou náhodných výstřelů do tmy broumovsko zrovna nespasí.

Dokonce bych řekl, že je to pro Broumovsko kontraproduktivní, protože teďka při jakémkoliv dalším požadavku mohou být umlčeni stylem "posledně jste chtěli rychlík, my jsme vám ho dali, tak držte hubu a buďte rádi".

Včetně toho, že teďka nejspíš poleví tlak na pořízení vozidel, která by stíhala cílový provozní koncept na 026+032. Takže přímé vlaky z Náchoda do Hradce se odsouvají do velmi daleké budoucnosti.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jis.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Jis.)
videovlak mezi
Pondělí, 12. prosince 2016 - 20:28:12  
Neregistrovaný host
88.102.10.195
Pepa I“
„Slzy od smíchu nad tím pseudorychlíkem do Meziměstí jsou snad ještě dovolené?!“
Řekl bych, že dovolené je téměř všechno, jde jen o to, jestli někdo chybu chce zmírnit a někdo jede podle typicky české vlastnosti-hůř je vlastně líp. V životě jsem udělal mnoho chyb, dobrý pocit mám z toho, že jsem se snažil o nápravu. Jestli se někdo šklebil za bukem, to jsem si tak nebral. Poslužte si!
To, že dáváte palec nahoru vyložené lži Honzasl je rovněž vaše věc, holt každý má svůj styl!
Vrátím se k věci, jak jsem napsal, jsem spíše pro nápravu, než pro dupání nožičkami. Protože jsem úplný laik, co se týče oběhů vozidel, tak se zeptám na výrok:
„dvě/tři béčka jedoucí od ničeho k ničemu“
Znamená to, že už navěky nebude možné sehnat odpovídající vozidla a je-li vydán nějaký příkaz, že z Broumova nesmí být zřízen přípoj?
O co vám opravdu jde?

Jis: „posledně jste chtěli rychlík, my jsme vám ho dali, tak držte hubu a buďte rádi".
Je mi šedesát a tak vím, že přesně tak to v životě většinou nefunguje. Nevíme, co bude zítra, co bude po volbách, jak dopadne EU apod. Z toho, co píšete strach rozhodně nemám, mám strach z lidské lhostejnosti. Může být prachů jako šlupek a nepůjde nic, naopak solidní parta udělá zázraky. S vámi jsem tady prošel řadu diskuzí, kde jste se železnou pravidelností psal ve stylu-to nejde. Vzpomeňte si, jak nešlo udělat Náchod-Meziměstí za čas kolem 30ti minut.
Ještě se zeptám, on je zveřejněn koncept?
Pondělí, 12. prosince 2016 - 21:04:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6606
Registrován: 4-2003
videovlak mezi:S vámi jsem tady prošel řadu diskuzí, kde jste se železnou pravidelností psal ve stylu-to nejde.

Jistě, dosáhlo se toho, že z Meziměstí jede přímý vlak do Prahy. Jen to k ničemu není a ve výsledku budou ti, co ho používají, akorát nasraní. Jistému Birkemu to zvedlo popularitu a o nic jiného tu ani nešlo. Že jde o kontraproduktivní záležitost, ví skoro každý. Tedy krom vidovlaku mezi [biggrin].

Jinak si můžeme udělat dobrý obrázek, co je vlastně jakýsi Birke zač, třeba z tohoto článku:

http://zpravy.idnes.cz/malostranske-namesti-poslanci-parkovani-po slanecka-snemovna-roman-zamboch-petr-bendl-glp-/domaci.aspx?c=A16 1211_091030_domaci_fer

Chudák je na tom tak špatně, že mu vadí, když k nám občas přijede autem do Prahy, že musí za parkoviště najednou i zaplatit [crazy].

Tak když už konečně už může využívat i ten přímý vlak při jízdě z Náchoda do Prahy, tak kde je problém [rofl]?
videovlak mezi
Pondělí, 12. prosince 2016 - 22:10:06  
Neregistrovaný host
88.102.10.195
Bram: "Že jde o kontraproduktivní záležitost, ví skoro každý. Tedy krom vidovlaku mezi "
Co je kontraproduktivní a co ne, ukáže pouze čas. A je dost možné, že máte pravdu. Já jenom nevidím věc černobíle, vzhledem k věku mám zásadu počkat si. To, že někteří z mého okolí nevidí věc zatím tak zle, to je pravda a rovněž je pravda, že ten, koho se to netýká je největší generál. Tady asi došlo k chybám, které se ale dají napravit, třeba i zrušením spoje. Tak to v životě chodí. Chyb v dopravě a vůbec v životě vidíme asi dost, jen si myslím, že si má každý hledět především svého. Já budu dávat připomínky, vy budete tady brečet. Proč to nejdete, Birkemu říci do očí?
Brame, pokud rozumíte psanému textu, možná trochu neohrabanému, přečtěte si, kolikrát jsem tu psal o systémovém řešení dopravní obslužnosti a hlavně, co jsem tam psal. Aby jste dlouho nehledal: 12.12.2016
Úterý, 13. prosince 2016 - 14:03:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3390
Registrován: 9-2005
To, že dáváte palec nahoru vyložené lži Honzasl je rovněž vaše věc, holt každý má svůj styl!

Z nečí hlavy taková hloupost vpadnout musela, pokud to byl vysloveně politický tah, což jistě byl (divil bych se kdyby ne - pan Bram zřejmě potvrzuje) pak bych měl v takového člověka/stranu (doplňte dle libosti) rázem nedůvěru. Stačí pardubické ČSSD a jejich sliby dopravy pro děti a důchodce zdarma. A po volbách? Ticho po pěšince [rofl]

Znamená to, že už navěky nebude možné sehnat odpovídající vozidla a je-li vydán nějaký příkaz, že z Broumova nesmí být zřízen přípoj?
O co vám opravdu jde?


Bavme se o tomhle GVD a né o tom co bude, respektive o tom co by jste si přál aby bylo. O co mi opravdu jde?! Jde mi o funkčnost a logiku železnice obecně. A do toho brejlovec s dvěma klasičkama konající dvě úvratě jaksi nezapadá. Tohle bych čekal tak na Ukrajině (i když tam už se od toho taky dost oprošťují) a ne v ČR roku 2016. Kdyby jela regionoha z Hradce až do Broumova poslední flamendráckej vymeták tak neřeknu ani ň. Co bude dál, nemělo by mít Meziměstí přímé spojení s Brnem, Ostravou a nebo dokonce Vídní (přes Hevlín a Laa)?! Souhlasím proto s panem Jisem, že je to spíše kontraproduktivní. Dle mě je tohle spojení pouze záležitostí tohodle GVD, tak že foťte dokud je co, víc se k tomu nehodlám vyjadřovat [fotic]
Pár obrázků ode mne...
Úterý, 13. prosince 2016 - 23:01:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 8-2013
něco přes 300 printscreenů z Ústí n. O., je to mišmaš dní a denních dob podle toho, jak jsem měl čas a chuť...(řazeno chronologicky od 22. 10. do 10. 12. 2016) [vypravci]

http://chctv.rajce.idnes.cz
Středa, 14. prosince 2016 - 10:25:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4231
Registrován: 10-2005
jih: Díky za uveřejnění...zvlášť trojice bobin RM-lines s nákladním vlakem mne zaujala. Škoda, že screeny se nezaznamenávají automaticky (nejspíše na základě zvukových podnětů), jak tomu bylo dříve na chocen.tv. Byl to pěkný nápad...člověk mohl během minuty mít přehled, co za ten den přes Choceň projelo, a být tak trochu v obraze především o pohybu soukromníků.
Středa, 14. prosince 2016 - 16:11:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 205
Registrován: 9-2008
teda já si toho všiml až dnes ale takovouhle hovadinu už jsem v jízdním řádu dlouho neviděl: Sp 1955 s odjezdem z Týniště v 14:31 v Častolovicích zastaví 14:38 a odjíždí 14:40 a je určen jen PRO NÁSTUP cestujících??? takže normální cestující do Častolovic jedoucí z Hradce Králové si hrcne do osobáčku v Týništi a odjede v 14:36 za tímhle Sp co stojí v Častolovicích 2 minuty?! je tohle normální?
Středa, 14. prosince 2016 - 17:14:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2981
Registrován: 11-2008
ad Stopař: A jak velká je frekvence v tom Sp 1955 ? Nebude účel omezení to, aby frekvence do Častolovic jela následným Os a tak zabránila "přeplnění" toho Sp ?
Středa, 14. prosince 2016 - 19:02:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4818
Registrován: 11-2007
Stopař + xy: No, mě by spíš zajímalo, kdo se bude zabývat cestujícím, který z toho vlaku v Častolovicích vystoupí. Pro průvodčího už nebude ve vlaku (nástupiště patří SŽDC) a výpravčí či dozorčí (nevím, kdo tam je) nemusí vůbec vylézt z kanceláře. Navíc cestující má platnou jízdenku, takže po nástupišti chodit může.

Vyloučení cestujícího z přepravy jaksi nemá význam (vystoupil přeci sám).
Středa, 14. prosince 2016 - 20:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1468
Registrován: 12-2007
Rudolf 33: Ono ani tak nejde o to, zda někdo fyzicky vystoupí. Spíš půjde o jízdní doklady - pokud někdo bude mít jízdenku do Častolovic a v Týništi nevystoupí, je v tu chvíli bez platného jízdního dokladu.
Pokud si někdo koupí jízdenku až do Kostelce (nebo bude mít síťovku, režijku apod.), tak samozřejmě může v Častolovicích vystoupit.
Středa, 14. prosince 2016 - 20:41:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 762
Registrován: 12-2007
Stopař: dovolím si několik poznámek
a) Sp 1955 nejede z Hradce Králové, ale pouze z Týniště nad Orlicí. Proto kdokoliv, kdo jede z HK, Chocně, Náchoda ... bude muset v Týništi tak jako tak přestoupit.
b) Následný vlak jede o pět minut později. Krásná to ukázka funkčnosti AHr Rašovice.
c) Sp 1955 je Regionova. Takže ta kapacita není opravdu nic moc. Os 20211 je štrůdl.

Fakticky tedy toto omezující pravidlo bude jenom pro cestující směřující do Častolovic a pro to, co mají potřebu si udělat v Častolovicích osmi minutovou rauchpauzu (či nutnost se slunit / zmoknout / zmrznout) při jízdě směr Rychnov nad Kněžnou.
No a pak to bude problém pro neznalého cestujícího (čili těch 90 % [lol])
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 22:04:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3061
Registrován: 6-2007
Dnešní R 950 se 750 714-8

Pátek, 16. prosince 2016 - 09:45:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4547
Registrován: 3-2004
Spíš půjde o jízdní doklady - pokud někdo bude mít jízdenku do Častolovic a v Týništi nevystoupí, je v tu chvíli bez platného jízdního dokladu.

Cestující by přímý spoj zneužívali. To by nebylo, abychom ty lidi z vlaku nevyhnali.
Pátek, 16. prosince 2016 - 09:55:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6848
Registrován: 9-2003
Vy si vážně myslíte že tohle bude někdo v praxi řešit? [biggrin]
..pořádná mašina má kotel a komín..
videovlak mezi
Neděle, 18. prosince 2016 - 19:52:58  
Neregistrovaný host
88.102.10.195
Jis: "No jo, když se do dopravy míchá politika..."
Znáte v demokracii jednu jedinou jinou možnost, kdy by veřejné prachy přerozděloval někdo jiný(krom referenda), než volený zastupitel? Jak by jste si představoval, kdo by se věci ujmul? Co konkrétně děláte vy?
Místo aby se zjevné nedostatky okamžitě připomínkovaly, tak se tady bude dupat nožičkama. SUPER!
Znám člověka, který své názory řekl starostovi přímo do očí. Kde jste byl vy?
A aby bylo jasné těm, co mi budou něco vsouvat, nejsem ani nekritický zastánce rychlíku, ani netleskám všem politikům, nemám to zapotřebí. Jen se snažím posoudit klady i zápory věci.
Pondělí, 19. prosince 2016 - 09:45:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4236
Registrován: 10-2005
Po zhruba dvou týdnech se v Žamberku opět nakládá obilí, vozy Uagps dovezla opět dvojice kocourů BFL Logistics.
Úterý, 20. prosince 2016 - 10:59:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2800
Registrován: 6-2007
V neděli jsem si na vlastní kůži vyzkoušel pozvolný úpadek použitelných spojení přes Lichov/Miedzylesie... To je tam naschvál, že v 13:01 jede z Lichkova reginka do Ústí, a v 13:22 přijíždí kibelek z Wroclawi? O to víc mě to vytočilo, když jsme posléze stáli 16 minut v Letohradě a v Ústí byl přípoj až někdy za půl hodiny.
Zavděk jsem musel vzít náhradní pěší dopravou jako ve středověku, svižným tempem se to dalo po trati zvládnout přesně za dvě hodiny [kladivo] Hlavně že si můžu zajet do Štítů, nebo Chornice.. [lame]
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Starý Hanák
Úterý, 20. prosince 2016 - 21:19:19  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Vojtag: Naschvál to určitě není, bylo to tam tak i dříve a spíš není zájem s tím nic dělat, neb vnitro spojení je přednější. To jsi šel pěšky z Mezilesí do Lichkova? Řekl bych, že zajímavější je to přes Kamieńczyk do Mladkova.
Úterý, 20. prosince 2016 - 21:20:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 221
Registrován: 2-2009
Vojtag : Myslím, že tento nepřípoj, tam byl rozhodně i v minulém GVD. Pobyty 15-18 minut v Letohradě, jsou také již nějaký rok. A přípoje v Ústí za půl hodiny na Třebovou taktéž. Je to dané upřednostněním přípojů od/na Prahu a křižováním na Lanšperku a v Jablonném. Kdyby ta "regínka" čekala na vlak od Polska, tak nestihne v Ústí vlaky směr Praha a Letohradě spěšňák do Hradce a to by naštvalo daleko více lidí.
Úterý, 20. prosince 2016 - 22:54:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2802
Registrován: 6-2007
Jo, já to celkem chápu,.snad by to šlo časem zlepšit dřívějším příjezdem od Wroclawi, až tam zmizí některé pomalé jízdy. Jen v tu chvíli mě to celkem vytočilo.
Původně jsem zvažoval že půjdu přes kopec do Mladkova, ale předchozí den jsem nachodil až dost, tak jsem to vzal svižně po trati. Na polském úseku jsou dřevěné pražce, tak se dá jít celkem pohodlně.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Středa, 21. prosince 2016 - 22:56:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5327
Registrován: 12-2011
Vojtag: Alespoň ses mohl vžít do časů, kdy přes přechod jezdil jeden pár vlaků denně, a šotouši tak chodili běžně [happy] Kdo nechodil pěšky do Polska na šot, jako by nebyl!
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 08:33:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3395
Registrován: 9-2005
Alespoň ses mohl vžít do časů, kdy přes přechod jezdil jeden pár vlaků denně, a šotouši tak chodili běžně [happy] Kdo nechodil pěšky do Polska na šot, jako by nebyl!

Tak já sem asi nebyl, protože sem jezdíval na kole a potom autem. A pokud šli pěšky, tak určitě nechodili po kolejích, protože to v čase neschengenu akorát zavánělo průserem od Straźy Granicznej. Na mě osobně, když sem kdysi, těsně před stavbou poldru, procházel triangl, číhali hoši se psem za čárou u hraničního mostu a čekali kdy překročím. Měli smůlu. Krom toho v okolí Kamienczyku a Boboszówa to většinou bývalo na udání bdělého „hraničářského” občanstva. Já to zažil třikrát. A není to tak dávno [rofl]
Pár obrázků ode mne...
mirek55
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 16:52:49  
Neregistrovaný host
85.132.166.252
V úterý do Jaroměře přijel dvou vozový R949 na čas a pěkně zaplněný. Všechna místa k sezení obsazena a ještě cca 100 stojících. Dalo by to i na ten třetí kočár. V Jaroměři poměrně silný výstup, ale i nástup, na některé se místo k sezení nedostávalo. Ve Starkoči přestup 13 cestujících z R a 4 místí na Sp1876, zatím co dvou vozový plně obsazený R včetně stojících pokračoval sunutím do Václavic. Nevím zda se nejednalo pouze o náhodný den, kdy cestující jeli z předvánočních nákupů.
pro Mirka
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 17:15:12  
Neregistrovaný host
88.103.221.23
Ahoj Mirku, takhle vypadal R949 21.12.
HK 76 lidí
Jaroměř (-29/+5) 52
Skalice (-8/+0) 44
Starkoč (-15/+0) 29
Václavice (-0/+5) 34
Náchod z. (-1/+1) 34
Náchod (-23/+7) 18
Velké Poříčí (-1/+0) 17
Hronov (-3/+1) 15
Police (-3/+0) 12
Žďár (-2/+0) 10
Metuje (-0/+0) 10
Teplice (-2/+1) 9

VH
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 18:10:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 299
Registrován: 3-2009
pro Mirka: [ok]

Znalejší již mirka55 znají.
Starý Hanák
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 21:03:28  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Pepa_I: Souhlas. Navíc ve stanicích strážila (a někde stále stráží) stejně bdělá "ochrona". A pokud se týče časů před rokem 1989, cesta do "spřáteleného" Polska představovala pro civilistu z vnitrozemí docela problém (pozvání, organizovaný zájezd).
mezimestak
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 22:25:29  
Neregistrovaný host
89.190.90.65
a jak by řekl Milan Pitkin "a vo vo tom to je"
logicky na konečnou nikdy R949 nedojede plně obsazen, ale i obráceně R 950 nevyjede plně obsazen.
pro porovnání to samé platí i o vodě
řeky (ty tečou jen jedním směrem na rozdíl od vlaků), aby byla řeka splavná pro lodě, musí její tok posbírat větší přítoky, a ty musí posbírat menší atd.
mirek55
Pátek, 23. prosince 2016 - 00:16:25  
Neregistrovaný host
88.100.111.227
VH díky, přidám do archívu.
Jak vidno, druhý den již z H.K. podstatně slabší frekvence. V Jaroměři výstup cca stejný hlavy jsem nestihl přesně spočítat, mohlo jich být kolem 30. V úterý byl podstatně větší nástup v Jaroměři, určitě více jak 15. Takřka shodný výstup ve Starkoči, pouze v úterý tam několik lidí přistoupilo (4). Pravděpodobně z R920. To odpovídá i dřívějšímu trendu těch, co jeli dále než do Náchoda nepoužili Os15116 i dříve a počkali si na SP1794. Mezi tím si dali v hospůdce vedle nádraží pivko, krom pátků. To bývala 1794 pěkně až do Náchoda narvána i na stojáka.
Kdo ví jak to vypadalo dnes, když končily školy? Nebude mít někdo možnost to sledovat zítra?
-ds-
Pátek, 23. prosince 2016 - 00:37:03  
Neregistrovaný host
213.192.26.58
logicky na konečnou nikdy R949 nedojede plně obsazen, ale i obráceně R 950 nevyjede plně obsazen.

kdyby potůček pramenil v Broumově, bylo by to možná o něco veselejší, co se týče frekvence

nicméně žádné překvapení to není, s velkou rezervou by to odvezla hydra s vlekem...
Pátek, 23. prosince 2016 - 05:43:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 3-2012
Dnes ráno R 950 obsazen na odjezdu z Václavic cca 5 osobami.Ve Starkoci přistoupilo cca 10 osob z Sp 1781..