Diskuse » Archiv 2017 » Autobusy a trolejbusy » Článkové autobusy/trolejbusy předcházející | další

Článkové autobusy/trolejbusy

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 27. července 2017 - 11:06:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 754
Registrován: 10-2012
Sedmistovka a devítistovka ti může "tancovat" jen, pokud jedeš po mokré silnici do zatáčky a rozjedeš se moc prudce, tak to uklouzne, to samé na sněhu. Na suché silnici, pokud nejedeš jak uplné hovado se to nestzane. Jinak je to způsobeno právě tím, že máš kolo na vleku vlastně uprostřed toho zadního článku, motor vzadu, takže stačí prudce sešlápnout plyn a jak píše OPndraS náprava zabere, tím se lehce zvedne středek a odlehčí se střední náprava, pokud jedeš do oblouku, může to odstřelit či jak se říká " zatančit" u Třena Mercedesu, MANu, Solarisu ale i Citelisu se toto nestane právě tím, že je zadek tak dlouhej a tím nedojde ke zvednutí v místě kloubu a střední nápravy. Tak bych to asi popsal já ze své zkušenosti.
Jinak s Karosou, Solarisem a Citelisem se mi ještě nestalo, že bych při vyjíždění ze zastávky sebral zadní kolo o obrubník. Karosa téměř kopíruje stgřední nápravu, Citelis a hlavně Solaris si cestu zadní nápravy zásadně zkracuje oproti střední nápravě. Malé vynešení zadní nápravy může dojít pokud by se prudce zatočilo doleva, ale při normálním opoiuštění zastávkového zálivu určitě ne.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Úterý, 21. listopadu 2017 - 20:29:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 542
Registrován: 2-2017
Pražský Mercedes-Benz CapaCity L II na Czechbusu.

Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Foto
Středa, 22. listopadu 2017 - 14:09:14  
Neregistrovaný host
195.88.164.253
Velmi pěkná fotka. Skoro mi navozuje pocit silné opilosti, to se jistě hodí.