Diskuse » Archiv 2017 » Modely a modelářství » Modely v měřítku TT a menším » Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 20. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 20. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 28. listopadu 2017 - 20:35:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1723
Registrován: 4-2006
J_p: jasně, ale kolo se nesmí dotknout červené spáry. A to se dosáhne tím, že ta spára bude dost daleko od hrotu srdcovky. Zůstanu u svého názoru, že se mi to nelíbí - preferuju spáry méně nápadné, v místech, kde to nebije do očí.

Kühnovy výhybky se mi jeví funkčně spolehlivé, na viditelnou část bych je nedával, ale na skryťák, kde je potřeba šetřit místem, klidně. S vykolejováním jsem potíže nezaznamenal.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Středa, 29. listopadu 2017 - 23:04:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1726
Registrován: 4-2006
Na ZIMO byl podán insolvenční návrh ze strany zdravotní pojišťovny, prý kvůli nesrovnalostem v placení pojistného. ZIMO nicméně tvrdí, že finančně je to už vyřešeno a během dvou měsíců bude vše v normálu. Viz jejich web. Tak snad. Byla by to škoda.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 16:37:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 327
Registrován: 3-2010
Dobrý večer!
Tak jsem se rozhodl udělat tu CP 600 jako někde v průmyslu s vlastním značením. Protože jde o maketu, tak jsem to ani nepřeháněl s detaily. Jinak stavba je popsána na mém webu... http://golemuv-svet.webnode.cz/news/cp600-za-100-kc-a-5-veceru/
Sobota, 02. prosince 2017 - 18:28:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 350
Registrován: 9-2006
Už je venku. Škoda 100 v TT od Herpy

Neděle, 03. prosince 2017 - 09:53:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 912
Registrován: 9-2013
https://youtu.be/X7ZKPU9cpME

Najbrt Eso 363.061.
Neděle, 03. prosince 2017 - 12:17:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 8-2017
Nexus: To zase bude nekřesťanská cena. Ale mám k tomuto autu osobní vztah. Byť mi,v té době, bylo asi 5 let, tak jsem byl jedním z prvních lidí v Ostravě, co ji viděl na vlastní oči. Ale ten model není úplně první serie. Na té první serii bylo zajímavé otvírání plnícího hrdla nádrže a byly tam ozdobné chromované lišty na předním blatníku.
Neděle, 03. prosince 2017 - 12:32:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 882
Registrován: 12-2012
Pár záběrů z Dobrovické výstavy: https://www.youtube.com/watch?v=8d_8eXhuBZU


Více videí na Videokanále Mi.Ko & Endy96 [happy]
Úterý, 05. prosince 2017 - 20:19:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 12-2017
Zdravím, rád bych věděl, jaká je kvalita modelů od firmy Pragomodel. Jaká je pojízdnost, kvalita zpracování atd. Děkuji
Kyslik
Středa, 06. prosince 2017 - 01:27:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 467
Registrován: 1-2010

Sice to dalo zabrat, ale sedi to. Proc nemit dvanactimistne cislo [satan]

Tak to dopada, kdyz uz se to docela hromadi. Umisteni obtisku nereste, zadani znelo tak jak to vypada. A ti co to mini resit, at si nachystaji fotku skutecneho vozu nebo vykres [jidlo]

(Příspěvek byl editován uživatelem Kyslik.)
chlupac
Čtvrtek, 07. prosince 2017 - 12:12:51  
Neregistrovaný host
93.89.144.130
Kyslik:

...pěkné [happy]. Můžeš sem dát jestě jednu fotku těch dvou zetek ve čtvrté řadě, co mají vlastní podvozek? A k nim ještě tu jednu co má tu "poloboudu"? (směr focení shora šikmo na čelo s boudou. A ta delší zetka je ze stavebnice? (Jaké?)
Čtvrtek, 07. prosince 2017 - 19:10:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9304
Registrován: 5-2002
Křižování velkých motorů v Podhradí a výstavka všech pojízdných hnacích vozidel na hlavním nádraží...


Kyslik
Čtvrtek, 07. prosince 2017 - 19:15:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 468
Registrován: 1-2010
Fotky dodam jak se dostanu k necemu lepšímu jak fotak z mobilu.
Delsi zetka je z sedeho odlitku/vylisku z prazske burzy a mela na jedne strane spatne poskladanou cast bocnice, muselo se to rozrezat a poskladat spravne. Pojezd je ze stareho BTTB plosinaku.
Čtvrtek, 07. prosince 2017 - 21:52:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 7-2017
Kyslik:
Kde se dají sehnat tyto obtisky? Tedy Z ; ČSD ?
Pár zetek mám, tak že bych je trochu "počeštil".
Děkuji.
Sobota, 09. prosince 2017 - 14:25:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 8-2004
Dorazila masinka v neobvyklem nateru. Autorka upravy se rozhodla omezit pocet svych projektu a tento opustit.
Par chybicek to sice ma, ale jinak je to zajimavy stroj.

Neděle, 10. prosince 2017 - 11:46:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 256
Registrován: 1-2009
Kyslík,no to je zetek ale ta s otevřenou budkou tu vidim prvně. Mohlbys dát solo foto? Dík.
Neděle, 10. prosince 2017 - 13:33:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 542
Registrován: 7-2017
ta asi není hotová[lol]
Pondělí, 11. prosince 2017 - 15:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 10-2008
Zdravím Vás kolegovia mám na Vás dotaz tých korý ste vlastníkmi týchto voznov napr. / kontejnerový vůz Sggmrs 90 / HobbyTrain H70506 či je to dobrá kúpa, či to za tie peniaze aj splňa jazdné vlastnosti
Pondělí, 11. prosince 2017 - 20:58:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1729
Registrován: 4-2006
Mám dva, jezdí pěkně. Je nutno dolepit madla a stupačky, což jde pekelně blbě - madlo je z měkké pružné hmoty, vůz je kovový, lakovaný, lepidlo vyber podle nálady. Asi gelový vteřiňák nebo něco pružného, co brzo zasychá.
Jestli jsi blázen do detailů, uvntř rámu objevíš přetoky formy (takové ty blány v dělicí rovině), jsou okolo příčníků, brzdového ústrojí, jak na kterém voze. Na madlech jsou blány taky, jdou uřezat. Ale v provozu to zanikne a při běžném focení taky.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Pondělí, 11. prosince 2017 - 21:23:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 10-2008
Zlámalík: díky za info
Pondělí, 11. prosince 2017 - 22:27:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1730
Registrován: 4-2006
Drlo: jestli budeš mít možnost si vůz vybrat, zkus, jak pasuje kontejner do rámu. Už jsem zažil, že rozteč neseděla a kontejner (má zespodu malé kolíčky) nezapadl do dírek v rámu.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Úterý, 12. prosince 2017 - 10:14:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 503
Registrován: 12-2006
Zdravím, na http://www.trainmania.info/clanky.html#851 je recenze motoráku 851 od MTB.


------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Úterý, 12. prosince 2017 - 20:53:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 8-2017
Trainmaniak: Jako obvykle pěkná recenze, ale z uvedených nedostatků jsou okem patrná jen ta "zamáčknutá" okna. Zbytek je z pohledové vzdálenosti nerozpoznatelný. Ovšem to, že model dosahuje v přepočtu rychlost jen cca 106 km/h, místo 110 jako předloha je těžký problém Jen nechápu, proč těch "opět špatných" modelů nevyrobili u MTB víc, aby se dostalo na všechny kritizující. Já bych ale uvítal barvy ČSD ze začátku provozu. Pak bych si to koupil i přes, výše zmíněné, nedostatky.[wink]
Úterý, 12. prosince 2017 - 22:38:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 809
Registrován: 9-2003
Pro mě je jednoznačně lepší model, který maximální rychlost předlohy nedosahuje než ten, který ji přesahuje. Sice se mnozí ohánějí nějakými normami, které stanovují pro model 110 % rychlosti předlohy, ale ruku na srdce, kdo viděl jet krokodýla v běžném provozu 110 km/h, nemluvě o nesmyslu 121 km/h? Na tratích v mém okolí jezdily berty, brejlovci, krokodýli, dvaašedesátky. V kopcích dokázali vyvinout traťovou sedmdesátku snad jen ti brejlovci, všechno ostatní se doslova plazilo.

A co rychlosti konkurenčních výrobců. Z posledních novinek třeba Štádler Kuehn je zpracováním a povrchovou úpravou úplně na jiné příčce, ovšem rychlost v přepočtu 250 km/h... Brejovci z nové série skoro totéž. Modelová železnice není autodráha
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky
http://jacek-modely.cz
Středa, 13. prosince 2017 - 06:06:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 504
Registrován: 12-2006
Z pohledové vzdálenosti jsou vidět ta okna, křivá hrazdička, nesmyslně velký ovál na čelech, přesahující šedá ze střechy do bočnice... Snažím se v recenzi vypsat vše, na co přijdu. Co je pro koho závažné, nebo není, jest věcí každého jednotlivce. Té hrazdičky jsem si všiml po prvním sundání a nandání kastle. Nejdříve jsem myslel, že jsem ji nasadil křivě, až pak jsem zjistil, že to je klam, problém byl v hrazdičce. Těch 8 desetin je docela dost. Spíš nechápu, jak takový zmetek vůbec může vzniknou. To mají snad počubenou formu? A když už to vznikne, nevěřím, že si toho nikdo nevšiml. My u nás ve firmě měříme keramiku na setiny, tady u plastového výlisku ujede skoro milimetr, a ještě jde nepodařený výlisek na trh.
Co se týče rychlosti, souhlas s Jackem. Stejně nikdy nejezdím na "plnej knedlik", rád se kochám jízdou přirozenou rychlostí, takže radši ať nedosahuje, než aby to jezdilo jako splašená veverka. Navíc 106 a 110 km/h není takový rozdíl, je to 96,3 % z maximálky,což bych snad ani jako prohřešek nehodnotil. Ale jako faktum jsem to pro úplnost uvedl také.
------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Středa, 13. prosince 2017 - 07:24:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 936
Registrován: 5-2003
Trainmaniak: Díky moc za všechny recenze, jsou super. Od MTB jsem už pár kousků také zakoupil a i krokodýl v ČSD verzi by mi za to asi stál, zejména pokud aspoň ty snáze odstranitelné nepřesnosti zmizí :-)
neregPetrs.
Středa, 13. prosince 2017 - 11:12:43  
Neregistrovaný host
89.203.212.124
Trainmaniak: Okenní rámy byly z nerezového plechu, takže mají správnou barvu. A křivý okrový pruh? V reálu taky nebyly všechny jak když střelí.
Středa, 13. prosince 2017 - 11:25:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 505
Registrován: 12-2006
neregPetrs.: OK, ovšem nenašel jsem ani jednu fotku, kde by se rámy leskly jako chromované. Ale budiž, to zrovna není to nejdůležitější, to se dá zrovna tolerovat. Ale takové nerovnosti pruhu (viz foto) asi v reálu nenajdeme.
Jako recenzent se snažím poukázat na všechno, co zjistím. Pak to subjektivně, sám za sebe, zhodnotím. Ostatní ať to na základě dostupných informací rovněž zhodnotí dle svých nároků.


------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
neregPetrS.
Středa, 13. prosince 2017 - 13:23:14  
Neregistrovaný host
89.203.212.124
Ony jsou za ta léta trochu zašlé, ale stalo se, že to v dílnách umyli a pak se leskly jako psí... Co se týče pruhu - jednou jsem viděl na bobině, že se jim asi prověsil špagátek, kterým to vyměřovali.
Ještě k recenzi modelu ř. 95 - u průměrů kol uvádíte jmenovité hodnoty, ve skutečnosti měla lokomotiva 75 mm obruče. Minimální tloušťka je 40 mm, takže skutečný průměr spřažených dvojkolí byl 1330 - 1400 mm a běhounů 780 - 850 mm, takže kola má ten model naprosto přesná.
Středa, 13. prosince 2017 - 17:26:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 506
Registrován: 12-2006
Takže to má u BR 95 nakonec blbě Tillig, protože má běhouny po přepočtu o 2 mm větší. [happy] Samozřejmě, že vycházím ze jmenovité hodnoty dané dokumentací, z jaké jiné? Také nikde nepíšu, že je to blbě, jen uvádím rozdíl oproti té jmenovité hodnotě. Nakonec ještě dostanu vynadáno... [wink]
------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Kyslik
Středa, 13. prosince 2017 - 20:52:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 469
Registrován: 1-2010
Obtisky jsou od Jirana, zetka s otevrenou boudou existovala, akorat nevim jestli presla pod CSD. Jinak Povstalec by k tomu rekl vic,jestli se tu jeste vyskytuje. Budky na zetkach jsou jeho prace, moje prace je akorat velka Zetka uplne vpravo a svetle hneda uprostred uplne nahore. Jinak sem dal obtisky a nastrikal strechy na sedo a budu dodelavat pojezdy pro ty co nemaji
Středa, 13. prosince 2017 - 21:41:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9306
Registrován: 5-2002
IRC News aneb Novinky z Únožska:
- - - - - - - - - - -
Za pomocí dotací EU z našeho oblíbeného titulu "Ochrana volně žijících kun" bude obnovena místní úzkokolejná elektrická dráha Kuní Lhotka - Únohy. V roce 1905 ji postavilo družstvo místních podnikatelů sdružených v Elektrische Eisenbahngesellschaft Stadt am Fuße - Marderkleinesdorf (EEG SF-M). Provoz zanikl v roce 1940 po zrekvírování troleje a zařízení parní elektrárny bří Hurychů pro potřeby Wehrmachtu. Po roce 1945 nebyla na vyšších místech vůle v našem zapomenutém kraji podobné stavby obnovovat.
Na obnově trati se zatím ještě ani nekoplo, ale MÁME JIŽ VYROBENÉ HNACÍ VOZIDLO! Jedná se o repliku původně drážďanského tramvajového vozu, který na naší malodráze jezdil. Dodání vozu číslo 1 od výrobce (www.modelytramvaji.cz) se očekává v nejbližších dnech, obnova trati od Únožského nádraží do Kuní Lhotky se předpokládá během zimních měsíců. Oproti původní trati bude obnovená trasa zkrácena na úsek Pelikánovo náměstí - Kunilhotská náves. O stavbě trati budeme dále referovat.

neregPetrS.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 09:40:37  
Neregistrovaný host
89.203.212.124
Trainmaniak: V recenzi by podle mě mělo být hodnocení: Průměr kol odpovídá jmenovité hodnotě - odpovídá provoznímu rozměru částečně/zcela opotřebeného kola - je menší/větší než minimální/maximální přípustný rozměr. Mnoho modelářů dělá z jmenovitého průměru absolutní kritérium modelovosti, tak to přece není. Zvlášť u rakouských a československých parních lokomotiv je v podstatě nevyhnutelné jít na spodní hodnotu, mají-li se dodržet rozvory náprav.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 09:50:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 507
Registrován: 12-2006
neregPetrS.: Beru to jako podnět pro zlepšení, ale pokud tyto informace nemám nebo neznám, těžko je zakomponuji. Zpravidla vycházím z Wiki nebo jiných technických podkladů, kde to třeba ani není uvedeno. Jsou-li informace v cizojazyčtině, je to o to komplikovanější. Jinými slovy, snažím se popsat maximum, rezervy ale budou stále. Navíc rozdíly v průměrech kol jsou u modelů zpravidla zanedbatelné, takže ty desetinky asi nikdo neřeší. Nepovažuji to tedy za prioritní. Účelem mých recenzí je hlavně popsat model jako takový, jeho provedení, jeho úskalí, abych pokud možno pomohl ostatním při rozhodování, zda koupit, nebo ne. To, že vycházím z jmenovité hodnoty, není chyba. Kdo má Vaše znalosti, snadno si to v hlavě srovná. Kdo je nemá, tak to vůbec u modelu nezohlední. [happy]
------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
neregPetrS.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 11:06:13  
Neregistrovaný host
89.203.212.124
Právě jsem mysle na trochu osvěty. Kdysi dávno, ještě za Rakouska se dělaly obruče 50 mm a jak se sjely, tak se měnily. Někdy po přelomu století se přešlo na 75 mm, takže ty už šly soustružit. Proto se taky v literatuře občas liší uváděné jmenovité průměry kol - právě o těch 50 mm. V modelu, konkrétně v TT rozdíl průměru nového a opotřebeného kola dělá 0,66 mm, v H0 skoro milimetr, což tak úplně málo není.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 12:06:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 245
Registrován: 10-2013
neregPetrS.:
"Trainmaniak: V recenzi by podle mě mělo být hodnocení: Průměr kol odpovídá jmenovité hodnotě - odpovídá provoznímu rozměru částečně/zcela opotřebeného kola - je menší/větší než minimální/maximální přípustný rozměr. Mnoho modelářů dělá z jmenovitého průměru absolutní kritérium modelovosti, tak to přece není. Zvlášť u rakouských a československých parních lokomotiv je v podstatě nevyhnutelné jít na spodní hodnotu, mají-li se dodržet rozvory náprav."
Tak nějak. [ok] Mnoho i jinak opravdu kvalitních modelů rozměrově stejně neodpovídá. Takže určité "modelové nedokonalosti" je potřeba brát s jistým nadhledem.[vypravci]
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 22:23:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9307
Registrován: 5-2002
V očekávání dodání úzkorozchodné tramvaje byl zbudován na hračkolejišti krátký úsek splítky 9/12 mm, otestovaný byl vozidly PHLŽ ... a úpravy trolejového vedení se ujala samozřejmě firma Matlal & Vobejda.


Pátek, 15. prosince 2017 - 06:20:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 2-2017
353: ty dva pracovníci ve lžíci bagru mne drtí...[rofl][rofl]
Pátek, 15. prosince 2017 - 09:06:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3098
Registrován: 5-2002
Kapr :> A ty proti ISO 9001 co máš ? [rofl]
Pátek, 15. prosince 2017 - 09:45:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 8-2017
Přátelé: SDV už má k dispozici Služební vůz Dsd "Rybák". Včera mi dorazil domů. Tak některým by to Ježíšek ještě mohl stihnout "naježit"[ok][jidlo]
Petr_k
Pátek, 15. prosince 2017 - 10:41:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12180
Registrován: 4-2003
Podubákovo Dsd mám už skoro postavený, taky mi včera přišel [biggrin] Všechny výlisky slušně čisté, blány a konce vtokových kanálků na typických místech, ale nikoli neodstranitelné (kromě mezistěn interiéru, kde jsou vtoky uvnitř poliček pro vlakvedoucího, ale to beztak nebude vidět), stopy po vyhazovačích prakticky žádné, okna průhledná, obtisk pěkný, ostrý a vícebarevný. Akorát jsem teda vyhodil SDV-kinematiku a instaloval magnetické PEHO.

Fotky po víkendu, foťák prochází očistou.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Pátek, 15. prosince 2017 - 12:25:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 8-2017
No já si musím počkat až do příští neděle, až si to dám pod stromeček[biggrin]. Ale samozřejmě jsem neodolal a do krabičky nakoukl. Je mi 54 let, ale jsem jak malé děcko, tedy pouze jenom tady v tom[rofl].
Ty nové kinematiky od SDV nejsou špatné. Začal jsem je opět používat. Ty staré stály za [bomba][kladivo][zadnice].
Pátek, 15. prosince 2017 - 18:59:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 179
Registrován: 1-2011
Když už je tady řeč o kinematikách od SDV. To jsem si myslel, že je prostě neumím složit. Některá fungovala jiná ať jsem dělal co jsem dělal prostě nefungovala. To kolikrát byla peprná slova. Přemýšlel jsem i o návratu k pérku.
Na služebák se také těším, určitě si ho někdy koupím. Včera jsem ho viděl na stránkách IT vlaky. Za Rosničku, Velkého Bejčka a Pětasedmu bude super. Pod stromečkem nebude, poněvadž jsem letos hodně zlobil.[proud]jako[satan]

(Příspěvek byl editován uživatelem richteol.)

(Příspěvek byl editován uživatelem richteol.)
Petr_k
Sobota, 16. prosince 2017 - 09:42:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12181
Registrován: 4-2003
Mě se povedlo vždycky funkčně líp složit tu starší kinematiku. Ale po promazání jemnou vazelínou uspokojivě chodí všechny.

A u rybáků se mi povedlo, že ty původní kinematiky se rády zastrčí víc dozadu a pak se vozy v obloucích poloměru blízkýmu minimálnímu rády zasekávají o sebe nárazníkama a vykolejují.

Richteol - musíš zlobit úměrně svý peněžence [lol]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Sobota, 16. prosince 2017 - 13:48:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9310
Registrován: 5-2002
Byl to ten slavný den
Kdy nám byl přivezen
Elektrický vůz

[jidlo]
Dnes byl doručen od výrobce a hned otestován na krátké zkušební splítce. Přes zimu tak mám za úkol postavit tramvajovou trať, což bude v přeplácaném hračkolejišti trošku prostorový problém, ale ono to nějak půjde.


Neděle, 17. prosince 2017 - 13:40:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 888
Registrován: 12-2012
Pár záběrů z výstavy v Nýřanech: https://www.youtube.com/watch?v=HEzguk61Ino


Více videí na Videokanále Mi.Ko & Endy96 [happy]
Neděle, 17. prosince 2017 - 20:06:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1731
Registrován: 4-2006
Petr_k a SDV: kinematiku mažu zásadně grafitem, měkkou tuhou. Nelepí se na ni prach a krásně klouže
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Neděle, 17. prosince 2017 - 21:04:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 555
Registrován: 7-2017
několik snímků z naší modelářské sleziny,autorem modelů je Jamesc.


Neděle, 17. prosince 2017 - 23:48:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 354
Registrován: 4-2010
zeuke: [fotic][ok]

Jen pro malinký dodatek pro ty, kteří by si případně nevšimli. Modely jsou ve velikosti HO. Za kolegu se tímto omlouvám. [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jamesc.)
[masinka] Bakovští příznivci železnice: http:/www.zeleznice-bakov.wz.cz/
[masinka] videa na YouTube: https://www.youtube.com/user/JamesC7x
Pondělí, 18. prosince 2017 - 15:42:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 557
Registrován: 7-2017
omlouvám se...nějak jsem v konečné fázi spletl skupinu[sad]...jsem TTčkář..
Úterý, 19. prosince 2017 - 10:44:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 508
Registrován: 12-2006
Zdravím, na http://www.trainmania.info/851.html je jako dodatek k recenzi galerie motoráku 851 od MTB.


------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Úterý, 19. prosince 2017 - 11:45:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 2-2017
Pavel_Reiser: Jde o to, že mne takové situace na kolejištích baví. Je vidět fantazie a smysl pro srandu. Tady je to bagr s lidmi... Jinde jsem viděl havárii dodávky a zdrhající kola sýrů, objevení kostry T-Rexe v lomu, medvědi žádoucí turistu s batohem, kadibudka s pootevřenými dveřmi a osoba čte noviny, A mnoho mnoho dalších...
Úterý, 19. prosince 2017 - 12:26:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3102
Registrován: 5-2002
Souhlas, sranda musí být [ok]
Pokud jí teda někdo neprodává za těžké peníze jako věrný model [lol]
Úterý, 19. prosince 2017 - 13:09:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 2-2017



Úterý, 19. prosince 2017 - 17:16:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4368
Registrován: 7-2011
Kapr - [ok] [rofl] [rofl] [bomba]
Úterý, 19. prosince 2017 - 18:05:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 563
Registrován: 7-2017
to je dooobrý[ok][ok][rofl]
Úterý, 19. prosince 2017 - 18:51:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 526
Registrován: 4-2006
Kapr: Miniatur Wunderland Hamburk, hezké. Doporučuji návštevu všem.
Sdružení železničních modelářů PEČKY - http://www.szmp.cz

Švýcarské alpské kolejiště H0m - http://vlacky-bemo.webnode.cz
Fotogalerie rajče maditel - http://maditel.rajce.idnes.cz
Úterý, 19. prosince 2017 - 19:31:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 2-2017
Maditel: přesně tak a doporučuji všem, co se tam chtějí vydat, tak na celý den... uteče vám to ani nevíte jak.

PS: Ta první je ze setkání modulářů Bubny...
Úterý, 19. prosince 2017 - 19:53:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 259
Registrován: 10-2013
Kapr:
"Maditel: přesně tak a doporučuji všem, co se tam chtějí vydat, tak na celý den... uteče vám to ani nevíte jak.

PS: Ta první je ze setkání modulářů Bubny..."
Taky jsem si říkal že ta první je pražská.....[kladivo]
Středa, 20. prosince 2017 - 01:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9312
Registrován: 5-2002
Hračkolejiště news
- - -
Až z dalekého Šumperka dorazila dnes do Únoh trojice plošiňáků Roco. Náš fotograf zachytil soupravu vedenou sergejem a doplněnou o pomocnou zetku při pobytu ve stanici Podhradí.


V ose budované tramvajové trati byla zkusmo položena kolej, ale přes svátky se nebude pokračovat, takže motorový vůz číslo 1 je zatím odstaven na provizorně položené koleji na terminálu na Pelikánově náměstí v Únohách.


Nevzpomenete si někdo, jak rozebrat pojezd tendru u staré BR56 BTTB? Potřebuju očistit zoxidované osy, protože přenos proudu je tam jen přes uložení dvojkolí...

Schotek_
Středa, 20. prosince 2017 - 06:58:44  
Neregistrovaný host
85.13.101.141
353: Před prostřední nápravou tendru jsou malé plastové výstupky podvozku v dirkách vršku. Stačí kapotáž opatrně mírně rozehnout a zvednout. Vevnitř pak už uvidíš, co dál.