Diskuse » Archiv 2017 » Automobily, lodě a letadla » Všeobecná cyklistická diskuse předcházející | další

Všeobecná cyklistická diskuse

dolů
   autor příspěvek
Mauricio
Středa, 15. března 2017 - 21:22:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8906
Registrován: 4-2005
Pokus o eliminaci podřadných tvorů pohybujících se po silnici, bohužel "to" jelo až za cca dalších 7s. Škoda, výborně bych se jinak bavil. A rozhodně mu to nepadlo přímo před nosem, neb interval mezi "červeným světlem" a padnutou "závorou" je nastaven pro průjezd cca 3ks velmi pomale jedoucích osobních vozidel. Není mi úplně jasné, co se honí podobným tvorům hlavou (předpokládám, že o sebevraha - na tomto přejezdu zcela výjimečně - nešlo, jinak by si uprostřed štreky udělal ještě přestávku na kafe).



(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Úterý, 11. dubna 2017 - 21:13:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9145
Registrován: 9-2004
No on je problém pro některý kolaře vůbec zastavit. Protože pak musí vydat sílu k znovurozjetí se a na se "správnej" bicyklista vybodne, pojede i kdyby mu mělo jít o kejhák - viz ten přejezd, anebo jízda na červenou a podobně.
Kůň
Úterý, 11. dubna 2017 - 21:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 1-2012
No nevim, já u přejezdu zastavuju vždycky - už z principu, abych se podíval, co za stroj to ten vlak táhne [proud].
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Rostislav Adam
Středa, 12. dubna 2017 - 21:16:38  
Neregistrovaný host
185.112.167.104
Hazardéři jsou všude.
Cogwheel
Středa, 26. července 2017 - 10:37:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4889
Registrován: 1-2012
Typické [cunik] cyklistu-hazardéra jsem viděl včera odpoledne v Praze-Libni ve Voctářově ulici u "libeňských doků" (developerský projekt na místě bývalých loděnic). Dvoupruhová vozovka je tam v krátkém úseku zúžena dočasnou stavební ohradou do jednoho pruhu. Provoz je v těchto místech řízen světly. Zmiňovaný cyklista červenou na semaforu ignoroval, auto stojící před semaforem předjel zprava a do zúženého úseku suverénně vjel proti autům jedoucím jedno za druhým v opačném směru. Jel sice při pravém okraji vozovky, ale v tom úzkém jednopruhu to bylo dost nebezpečné a pro řidiče [auto][auto][auto], jedoucích na zelenou v protisměru nepředvídatelné. Za zúžením pak ten velocipedista plynule pokračoval dál, jako by se nechumelilo...