Diskuse » Archiv 2018 » Hry a simulátory » Gordikon + Multikon + Multi » Archiv diskuse Gordikon + Multikon +... do 12. 03. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Gordikon + Multikon +... do 12. 03. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 01. ledna 2018 - 12:01:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 703
Registrován: 3-2010
Vše nej do nového roku 2018. [wink]

Koleje 14, 16 a 34 jsou sice pro vlakotvorbu, ale vlak na ně vjet může a zpracovat se taky dá. Takže se dají tyto tři koleje taky využít. [andel]

Jen pozor na průjezdy těchto tří kolejí. Bude to dělat bordel a hra může spadnout. [crazy]
Tatík47
Pondělí, 01. ledna 2018 - 16:37:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 11-2008
Jirkacom2

Snažím se psát krátce, výstižně s předpokladem, že bude p o ch o p e n o .
Ale budiž, krapet to rozvedu ( kurňa, šak zítra je taky den) :
Žlutě značené koleje pro odstavení souprav ( většinou 40-50 minut !!) p o u ž í v á m pro přímou obslužnost v p ř e v á ž n é většině s kolejí 110. "Stání" na koleji 36cK-310m není
t r v a l é , ale p ř e c h o d n é . Takže, pokud mne "překvapí" náklad od Kutné Hory určený k rozposunování asi 2x !! za půlden, nezmatkuji a v klídečku (mám na to min. 30minut) právě
k r á t c e pobývající soupravu na koleji 36cK ( která blokuje obslužnost svážného pahrbku), přestavím k odjezdu na mou "oblíbenou" kolej 110 (v ě t š i n o u - pozor! není to pravidlo!!).
Popsáním téměř všech možností odstavení po celé stanici Kolín je pro mne v jistých případech (vyloučit z provozu Dopravní koleje pro odstavení soupravy) podivné. Nepochybuji o tom, že Kolín znáte jako "svý boty", proto mi připadne, že svými postřehy jste na vývoji (nejen Kolína) spolupracoval s autorem, není-liž pravda?
Ale já musím citovat autora p.Konráda z návodu:
"V levé horní části obrazu se průběžně vypisuje bodové hodnocení. Zelené číslo znamená aktuální počet získaných bodů, bílé číslo pak procentuální podíl mezi možným a skutečným bodovým ziskem. Tato hodnota je indikátorem dopravních schopností uživatele".
Takže pokud mám na ciferníku 100,01% při 836 simominutách (ukazoval nejvíc 100,83%) bez výluk, jsem jasnej závislák Multisimů (skvělého p.Konráda),12let v důchodu,"tělem i duší" bývalý celoživotní strojvedoucí v Bohumíně.
Totiž Gordikon Bohumín je docela jiný než reál. Tak byl ale autorem navržen a umožněn o hodně lepší provoz po kolejích, kde to možné ve skutečnosti nebylo. To je ale docela zajímé povídání pro zájemce asi na jiném místě.
Zmíním se o připomínce, "že nepoužívám kolej 38a, ale tahám nákl.vlak přes Dílny?". Proč ne, když je to v simulaci možné s průjezdem po koleji 4_6_8_10_12_108 směr VOS ? Při zapnutí simulace např. v 10:00h jsou koleje 4_6_8_10_12 totálně obsazené Pn vlaky.
Kudy tedy bude odjíždět ze 12kol. Pn 47312 směr VOS? Stačí jen trochu logiky a já tudy projedu zcela mimoř. Pn vlakem od Záboří na Osek, pokud to vyžaduje dopravní situace-já s tím zatím problém nemám. Proto bych přivítal (vážně) od Vás popis obvodů Kolín
a jejich rozdílů od simulace & reál. Ať jsem v obraze a abych se vyhnul nechápajícím pohledům či gestikulacím zaměstnanců Dílen
( protože vždy se vcítím na lok. jako fíra a řídím se heslem " Sleduj trať ", kterážto cedule byla kdysi umístěna při výjezdu z Depa).
Já se tak "chovám" i v Ústí a Bohumíně: Dodržování doby na střídání na ose, dodržování pauzy na střídání, svačinku se zalitím kafíčka, oběd strojvedoucím a posunovačům 1. a 3. Zálohy, odstavování lok. do SN1 a SN3 (klidně přeruším posun a umožním odstavení lok. fírovi, který např. na fajront stíhá vlak či bus), včasné otevření závor po ručním uzavření, atd.
} Bodování by nebylo marný.
Všem příznivcům vše nejlepší do Nového roku, hlavně zdraví a mnoho šťastných Mulťáckých simominut .
Pondělí, 01. ledna 2018 - 18:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 704
Registrován: 3-2010
S p.Konrádem nespolupracuji. A už vůbec neznám dokonale Kolín. Pouze to znám z pohledu cestujícího. Podle tohoto plánku bych usoudil, že to tak možná i je.
O Odstavování souprav nevím nic, ale odstavná plocha je zřejmá.
Koleje 107 a 109 byly a jsou pro Prahu. Ovšem 107 nebyla dlouhá pouhých 100m. Řekl bych, že byla dvakrát delší (stával tam dvojžabotlam). Možná, že rekonstrukce stanice vyžadovalo zkrácení této koleje, což by se dalo propočítat vzhledem změny hlavní koleje na nástupišti 2.
Spojka 38a byla jednosměrná. Zřejmé je, že tak uhýbali od Záboří náklady ke kutnohorské trati. Možná, že existoval nějaký náklad, který tu úvratil od Záboří na Horu. Nicméně kutnohorská a Pardubická trať na sebe u vjezdu do spojky koukají a pak se Horská trasa stáčí oblouky dozadu.
To, že jsem zmínil některé odstavné postřehy neznamená, že to tak dělám. Hlavně na tratě bych neodstavoval vlaky, protože je to hloupost.
Pak je tu ještě novinkou to zhlaví na Zálabí. Odbočka u Zálabí je bývalá vlečka zdejšího závodu Koramo (moje maminka tam dříve pracovala jako dělnice-jeřábnice, než to uzavřeli - dojížděla z Lysé na Zálabí vlakem). Ta spodní odbočka je pozůstatek z vlečky na elektrárnu.
Znal jsem spíš Kutnohorské nádraží. To jsem teprve poznával Laminátky v Horském depu jako malý capart. Nicméně by bylo dost zajímavé mít pod myší i Kutnou Horu. Je tam změna střídavé a stejnosměrné trakce. A tamní motoráček úvraťující na šturcu do tratě na Zruč. Tak trochu jsem znal i zrušenou vlečku do Novodvorského cukrovaru. Též byla zajímavě řešena. Dříve v cukrovaru pracoval otčím jako zámečník. Tam jsme taky bydleli.
Ficklip
Úterý, 02. ledna 2018 - 01:41:33  
Neregistrovaný host
88.146.199.202
Tak právě se mi vy... pátý Kolínkon. Jsem zvyklý, že musím začínat několikrát, že jednou to nedává mašiny, jednou tomu nejezdí vlaky na rozebrání, jednou to zapomíná vlaky u vjezdových věstonidel atp.

Ale pětkrát aby to po asi pěti hodinách spadlo... )-:

Tentokrát jsem nejprce nedostal mašinu pro druhej Fruťáckej manipulák, na to jsem znásilnil první mašinu, jaxem si toho všiml. (Tedy někdy po šesté hodině.) Potom jsem dostal v 6:38 nějakej manipulák z KSO směr VEL(ín) s diferencí +398, ale ten mi ani po půlhodině prostě nevyrazil (a ani jako k návěstidlu nevjel, takže cestu na 108. kolej jsem kdykoli podle potřeby zrušil) Dorazil to manipulák co mi seskládali na prostřední ze skládacích kolejí, snad 16. Ten se nedočkal mašiny do sedmi, a tak mi nezbylo než opět znásilnit mašinu. A jakmile jsem ji zapřáhl, skončilo to bugem.

Přitom jedu na dvou počítačích, v práci a doma, takže ani tím to není. No, prostě Kolínkon stojí za H.
kutipe
Úterý, 02. ledna 2018 - 15:46:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 343
Registrován: 4-2012
application/octet-stream
GVD_2N.DAT (21.8 k)
text/plain
situ2N.txt (3.7 k)
application/octet-stream
start.bat (0.0 k)


Ahoj,
zasílám aktuální grafikon do Multi-2N + situační soubor na start simulace + startovací soubor pro spuštění.

Od těch co budou hrát očekávám připomínky a chybky.
stepanb
Čtvrtek, 04. ledna 2018 - 17:03:01  
Neregistrovaný host
83.208.115.187
Všiml jsem si dost závažnýho bugu ve verzi 3.40. Hra se pustí jen bezprostředně po startu PC, pak už ji nenastartuju (klasika kontrola souborů a černá obrazovka). Pomáhá jen restart a puštění jako prvního programu, což občas neni zrovna produktivní [happy] 3.39 jede v pohodě. Mám W10.

Jinak s Kolínem se mi jezdí pěkně, odehráno zatím asi 12 hodin.
Jeffer
Čtvrtek, 04. ledna 2018 - 17:32:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 795
Registrován: 1-2005
Na jednom počítači som odohral vyše 24 hodín Multi-8 bez akéhokoľvek problému (štart 1. deň týždňa o 02.00 ráno). Na druhom počítači sa po necelom dni objavil problém so zavisnutým 63990 a potom začal na rovnaký problém trpieť aj spodný výjazd z KSO, keď na ňom okolo 03.30 po výjazde pravidelného Pn do VLU zostal tento visieť (ale deň predtým bez problémov; Pn 94260).
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Ficklip
Čtvrtek, 04. ledna 2018 - 21:24:00  
Neregistrovaný host
109.80.118.172
stepanb:
"Všiml jsem si dost závažnýho bugu ve verzi 3.40. Hra se pustí jen bezprostředně po startu PC, pak už ji nenastartuju (klasika kontrola souborů a černá obrazovka). Pomáhá jen restart a puštění jako prvního programu, což občas neni zrovna produktivní [happy] 3.39 jede v pohodě. Mám W10.

Jinak s Kolínem se mi jezdí pěkně, odehráno zatím asi 12 hodin."

Tohle se mi dělo v práci na jedno z počítačů. Nekamarádilo to s jedním z programů, který v práci máme. Ale hned po restartu to šlo. A pustil jsem Ares a jak ten běžel déle, tak už jsem Ústíkon nenastartoval. Pak mi to dělalo i s Hlavákonem. (černá obrazovka, klávesa Windows, rozlišení 800 × 600...)
Tatík47
Neděle, 07. ledna 2018 - 17:41:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 11-2008
Kolín
Jistou dobu jsou koleje 110,112,114,116 obsazeny soupravami. Když se ohlásí kutnohorské rychlíky (nebo náklady), nastává problém. Nutno přestavovat pro uvolnění koleje. Nic nového, řeknete. Na 4. a 5.nástupišti jsem to chtěl zjednodušit:
Např.16:00h start:
Na 116 stojí 5834. Od VOS vjedu MR 1115 na 114 kolej. Po jeho vjezdu jsem obě soupravy na 5.nástupišti změnil na PD. Ze 116 přestavil Sv za první závory a zpět na stojící soupravu v režimu PD !! (114 koleje). Délkově tam vejdou.
A teď, když změníte PD na vlak, aktivuje se jen Os 5834 ! MR 1813 zůstává skryt. Po odjezdu Os 5834, aktivovat PD-vlak a 1813 je pohotový. Na volnou 116 kolej pak vjede Os 2954 od KHH. Kol. 112 zůstává volná.
Tak to provozuji i na kol.110. Např. MOs 5831 (příj.16:28) přestavím ze 110 na 110bK jako PD. Pak s 891 vjedu na kol.110, změním (1810) na PD! a nechám stát. Z koleje 110bK přestavím na soupravu na kol.110 ( délkově 50+80m ) a změním PD na vlak. Aktivuje se jen 5836 !
Po odjezdu následuje na kol.110 aktivace PD na vlak MSp1810. Funguje to bezvadně. Vyzkoušejte.
Neděle, 07. ledna 2018 - 19:11:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 705
Registrován: 3-2010
Jo, dá se to, ale má to háček. Jistý osobák 59xx jel v jednu dobu a hned za ním motorák 19xxx. Skoro bych řekl, že BUG nastal, když opouštěl kolej jeden a hned jak číslo zmizelo, jsem aktivoval druhý. Zmizel mi po opuštění prvního i ten druhý vlak a už jsem ho nenašel. [proud]
Nevím, možná jsem spěchal, aby nevznikla hláška, že PD na koleji 110 má čas k odjezdu.
Problém není ani tak u nákladů, které můžeš objíždět nástupištěm kolejí 108 a 38/36 u nákladního, ale u těch rychlíků Praha - Kutná Hora.
Další chyba nastala někdy okolo 16h, kdy nahoře dost plno.....zčista jasna se ohlásil z depa posun na další vlak 59xx, který následoval první vlak po intervalu 10min. Nevím, ale jak je možné, že na Vysočinu najednou se bere spoustu souprav. Mám pocit, že je něco špatně v GVD, kdy který vlak jezdí.
Rychlík, který postavíme na 110 přes spojku 110bK se neobjeví čekací okénko. Nicméně jsem mu dál stůj a odjel včas bez hlášky "nebyla obsluha".

EDIT: Proč jsi jel rušit dopravu přes závory, když se vejde soloEšus na tu mezikolej vpravo? To muselo trvat dlouho, než si je zavřel. [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
Tatík47
Neděle, 07. ledna 2018 - 20:41:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 11-2008
Jirkacom2

EDIT: Proč jsi jel rušit dopravu přes závory, když se vejde soloEšus na tu mezikolej vpravo? To muselo trvat dlouho, než si je zavřel.

Vtip je v tom, že Ešus odjíždí dřív než MR 1813 oba směr Osek, tož ještě jsem nepřišel na tvůj trik, jak obelstít pořadí odjezdu [lol]
Neděle, 07. ledna 2018 - 22:11:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 706
Registrován: 3-2010
Jednoduché...Osobáky jezdím jako metro. Příjezd na 112., úvraťový posun na odj.sk. a odjezd ze 114.
MR,MSp,MOS to jsou 50metrů motoráky od Chlumce nebo Mladá Boleslav. Mám vyzkoušenou kolej 116., protože jede na sever. Přestup z rychlíku na rychlík je Ústečák (110K) s Kutnou Horou (112K). Jakmile přijede R z Hory, přistavím osobák z odj.sk na 114K. To stíhám bez hlášky, která příjde obvykle ve čtvrt.
Bohužel neznám tolik interval s Horou, co se týče osobáků. Ve většině případů to zvládám na 110, ale nutno využít i 116. Někdy před polednem, tuším kolem desáté, přifrčí z Hory osobák na obrat mašiny a odjezd má někdy v půl druhé odpoledne. Toho hážu na šturc u koleje 44 vpravo.
Tam u pahrbku skládám mašiny pro náklady, co tu dlouho čekají na svůj náklad (vlakotvorba na 34K). Posun se dá objet z/do pahrbku vždycky i bez varianty. [wink]
Pak tu máme motory oba v půl desáté příjezd z Oseka a odj směr Ratboř ve 22.50 a druhý z Ratboře s odj 22.30 na Osek. Příjezd normálně. RAT ukončím u budovy a VOS na 112K. Posun od 112K na šturc u zastávky dole. Druhý posun k odstavné ploše pod kolej číslo 1.
Osobáky na noc taky uklízím. Dokonce i ty, co vůbec nepřekáží. [proud]
Sola na Prahu lze zašturcovat u áčkovýho nástupiště. Popořadě jak jedou. Od Záboří taky jeden nebo dva vlaky přijedou na noc. Ty skládám na té odstavné ploše nebo do šturců šibuji. Nutno sledovat délku odstavné koleje, aby se vešel. Jinak si zasekáte nejen soupravu, ale i možnost projet vlak jiný. [biggrin]
Vlak z Hory na vl.Hradištko skládám na 44K. Stejně čeká na místní vlečkovou mašinu. Aspoň vím, že je na vlečku Hradištko. [wink]
A protože na ty vlečky jezdí málo vlaků, tak mám autobloky k zastávkám, jak u Zálabí, tak u zast. U Zálabí využívám té vyhybny. [wink] Má to své výhody i u nákladů, co se roztrhne na trati pytel s nima. [proud]
55p
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 19:29:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1883
Registrován: 6-2009
Jirka: No vida, už to hraješ tak, jak jsem psal s přestupem hrana-hrana mezi R A né, že ústečák přece vždy jezdí ze 116

----------------

Narazil jsem na chybu, ztratil se mi vlak 9304 z koleje 102b...
Ze zásobníku se mi hned po průjezdu 9304 zhlavím postavila vlaková cesta pro náklad od Záboří, ani se nečekalo, až 9304 obslouží zastávku.


Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 20:59:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 707
Registrován: 3-2010
55p: Ale jistý čas v 90.létech to jezdilo z V.nást. kolej 16-tá v Kolíně na Ústí. Proto říkám, že to tak bylo. [andel]

Podle času to vychází na 10-tou u IV.nást., protože rychlík z Hory přijede v X.09 a na Prahu jede v X.11 pokaždý a v cestě mu z VOS jede motor od Chlumce nebo M.Boleslavi s příj. X.10. Prostě ho blbo kříží, když jede na IV.nást. Ono to v reálu jde, ale pokud někdě vznikne minutka odchylky, tak to je kritický. [proud]
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 23:06:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 4-2003
Jirkacom2:
"Někdy před polednem, tuším kolem desáté, přifrčí z Hory osobák na obrat mašiny a odjezd má někdy v půl druhé odpoledne. Toho hážu na šturc u koleje 44 vpravo."
To není šturc, ale nezatrolejovaná vlečka do Drožďárny, resp. její zbytky. Navíc fíra by vám poděkoval za nedobrovolnou procházku přes celý ranžír [biggrin] S velkou pravděpodobností byste pak měl soupravu posprejovanou, když je to tam uprostřed ničeho a početná menšina tam bydlící to asi hlídat nebude [wink] Dost podobně by dopadla souprava na noc odstavená u zdi pod Savoyem.

Pro odstavování souprav KH osobáků se používá spojka 110a, nebo šturcy u středního zhlaví 10a nebo 8a. Lokomotivy různých dopravců se pak odstavují též ve šturcech středního zhlaví, 6a a 4b, případně kolej 28a v ranžíru. Na koleji 116e a 44 se krátkodobě odstavují ešusy a MR od Oseka.

BTW: Přejezdy směr Osek jsou poměrně silně frekventované, netrapte řidiče zbytečným posunem přes ně [wink]
Pátek, 12. ledna 2018 - 21:06:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 708
Registrován: 3-2010
Nick: A jak se do těch šturců většinou šibuje? Která kolej v KSN se k šibování používá?
A že jsem tak smělej, k čemu sloužila/slouží ta plocha mezi tratí Ratboře a do Záboří, taky nějaký bývalý vlečky? K čemu ty bývalý vlečky vůbec slouží? Vyznáte se v odstavování souprav? Nebo jsou ty rádoby šturci jen na potěchu? Kam se odstavují ty osobáky ukončený na nást. 1A? Kam odstavit osobáky na Záboří? Kam dát Motorák do Ratboře?
Ty přejezdy okolo Labe mi byly jasné, taky mě to od Tatík47 zarazilo, že je tam zdržuje, ty gumokola. [andel]
Sobota, 13. ledna 2018 - 01:00:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 709
Registrován: 3-2010
Tatik47: Koukám do mapy.cz, na Kolín z letadla a je to tam trochu odlišné. Třeba nástupiště 1A 107K je stejná jako kdysi. Vůbec jí nezkracovali. Nevím, proč je v simulaci 100m dlouhá. Myslím, že je tam stejně odchylka od skutečnosti, aby to bylo zajímavější.

Potvrzuji mizení posunu od Ratboře. Kolej 106 je bugovací. Kolej 108 je v pořádku.
Trochu bug je i mezi cestovými koleji, na který se ve skutečnosti nevejde dlouhý náklad. Bug způsobí, že vlak jakoby zkrátí, aby konec nepřekážel. Možná záměr nebo opravdu chyba. [andel]
Sobota, 13. ledna 2018 - 01:37:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 710
Registrován: 3-2010
Tak i ta 108.K buguje s posunem. Teď jsem nahrál uložení s tím posunem z Radboře. Loko do DKV odstupuje a kolej reaguje divně. Pak po najetí posunu, či cesty na tu kolej s posunem se kolej resetuje na volnou a posun nikde. [crazy]
Tatík47
Sobota, 13. ledna 2018 - 13:44:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 11-2008
Jirkacom2
Potvrzuji mizení posunu od Ratboře}

Dělá to vlak 85959 od Ratboře? Napřed mi po vjezdu "vygumoval" kol.106 a zůstala jen
signal. posunu viset ve vzduchoprázdnu [crazy] Při 2.opáčku a vjezdu na kol.110 se tento vlak doslova ztratil jako "pára",zůstala bílá, pak na ni PD a Sv neviditelná jako nást. do Bradavic [proud]. Při 3.opáčku po vjezdu zastaven na kol.701, změněn na PD a šoupnut do šturcu 10aK [ko] Jiné vlaky na kol.106,108 mi problém nedělají

K JŘ: Tady mě "grafikonář" nutí být stále ve střehu, zpomalovat následné Ex za osobákama od Prahy (Velimi), nebo za nákladama od Pardubic (Záboří). Ale již se přizpůsobuji nákl.vl. před Ex odmítat. Lahůdkou je Pn 53664 ze Záboří a za ním skupina 1016-126-514 [crazy]
Nebo MOs 8658(Záboří) nabídnut ve 14:12h, za 3min nabídka Ex520 a za dalších 5min. R704.
I po zpomalení obou bručí Ex520 u vjezdu a R704 se 40% tak tak.
Zkusil jsem vrátit hru a Mos 8658 3x nepřijmout[nene] Pak přišla nabídka Ex520, R704 a nakonec MOs 8658 +11min. Byl jsem zvědav na herní % po jeho dojezdu do Kolína - no neubráno - ale přidáno O,O2% [proud]
Jak to tak vidím, dispečer má prémie, cestujícím v KO ujíždí přípoje}-počkají si[andel]
Sobota, 13. ledna 2018 - 14:46:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 7-2015
Mě se pře chvilkou vypařil vlak 18xx když jsem ho na koleji 116 měnil z PD na vlak.:-)
Sobota, 13. ledna 2018 - 22:02:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 711
Registrován: 3-2010
Tatik47: Jj, manipulák z Ratboře přijíždí v 1.53 v noci. Dělá čury mury fuč! [crazy] [proud] Ale mašinu do depa to posílá. [biggrin]

Vlaky od Záboří mi taky podezřele divně se nabízejí. Tak, aby brzdili rychlíky, což v reálu asi ani nelze praktikovat. [smrt] Já náklady i do Vel posílám na spojku 38a. Méně to zbrzdí tu osobní dopravu. Navíc do spojky je rychlejší výhybka. [wink]

08-75 GS: To se mi ještě zatím nepoštěstilo. [andel]
AAVD
Sobota, 13. ledna 2018 - 23:29:27  
Neregistrovaný host
178.143.112.177
zdar borci,
mám jeden dotaz k ústi,
kam je možno postaviť vlakovú cestu v trmiciach zo 6.koľaje smerom doľava?
Sobota, 13. ledna 2018 - 23:40:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 712
Registrován: 3-2010
AAVD: Já to ani pořádně nehrál, ale tuším, že je šturcová. Ukončená návěstidlem. [wink]
Neděle, 14. ledna 2018 - 00:26:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2017
AAVD:
"zdar borci,
mám jeden dotaz k ústi,
kam je možno postaviť vlakovú cestu v trmiciach zo 6.koľaje smerom doľava?"
6.kolej je kusá, stejně jako kolej 7a v Ústí na hlavním.
Neděle, 14. ledna 2018 - 18:28:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 4-2003
Jirkacom2:
"Nick: A že jsem tak smělej, k čemu sloužila/slouží ta plocha mezi tratí Ratboře a do Záboří, taky nějaký bývalý vlečky? K čemu ty bývalý vlečky vůbec slouží?"

Elektrárna - několikrát týdně Wapky s uhlím
Koramo - denně cisterny s ropnými produkty
Traťovka - MUV denně podle potřeby
Přístav+Kovošrot - v pracovní dny Easy se železným šrotem
Drožďárna - opuštěná vlečka, podnik zrušený
DKV - motoráky na zbrojení
Fekálky - Ešusy na úklid
MTR Dyko - denně několik vozidel na servis/opravy (Vectrony, Traxxy, řada 628, kontejnerové a osobní vozy)
OTV+Kovošrot+MiKing - do OTV drátenící s mandelinkou podle potřeby, kovošrot Easy několikrát týdně, MiKing jednou za čas vozy s dráty a plechy
Nákladové nádraží - různé komodity, různá frekvence, používané
Kovošrot+Kopos - několikrát týdně Easy do Kovošrotu, Kopos nevím
Draslovka - cisterny podle potřeby
Lihovar - jednou za čas cisterny (pokud už vše nevozí kamiony)
Isol - opuštěná
Pošta - opravená, nepoužívaná
Odstavné koleje - dlouhodobě zde má odstavené lokomotivy a vozy dopravce Jirka Uher, jinak se zde na delší dobu odstavují i loko různých soukromých dopravců.

Všechny tyto koleje, kromě fekálek a vlečky do Dyka, nejsou zatrolejované a na žádnou, kromě fekálek, se soupravy neodstavují. K nočnímu odstavení souprav se využívají koleje 109, 107, 105a, 103 a 103a, ale i 100+100a, 104+104a, někdy i 106 a 108a. Plus šturcy u středního zhlaví. Na fekálky se vejdou 4 ešusy. Lokálka jezdí při delších pauzách na zbrojení do DKV.

Znalejší nechť doplní [wink]
AAVD
Neděle, 14. ledna 2018 - 20:09:05  
Neregistrovaný host
178.143.112.177
Jirkacom2 + Eiffel-BK dík za info,
raz som tam zobral akýsi pp náklad do Rehlovic, a bolo vymalované
Neděle, 14. ledna 2018 - 21:44:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 713
Registrován: 3-2010
Nick: To jako jak mám nacpat do depa ty čtyři Ešusy? [crazy] mám snad čarovat?
K čemu dál slouží ty zrušené vlečky a odbočky? K ničemu? Ani k odstavení souprav? Trochu blbý využití těch odstavných kolejí. Ještě jsem nedočetl, jak se šibuje do těch šturců. Někteří (možná i já) by to rádi věděli. [satan]
Já na šibování použítán nejlépe kolej 4, když jedou po trati Expresy a vlaky. Ta odstavná plocha se zdá být nevyužitelná, když tvrdíte, že se k odstavení osobáků nepoužívá.

Laik - uživatel ji stejně využije na odstavení, ikdyž je to v reálu blbost. [crazy]

K odstavení nástupišt je v reálu nepřípustné, zvláště, když expresy posílají nereálně za nákladem, který se dost plouží. [biggrin]

EDIT: O Kutnohorským Zručáku vím, že zbrojí v Kolíně. Segřin přítel s těma motorama jezdí. [andel]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
Neděle, 14. ledna 2018 - 22:04:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 1-2017
AAVD:
"Jirkacom2 + Eiffel-BK dík za info,
raz som tam zobral akýsi pp náklad do Rehlovic, a bolo vymalované"
Tak, jestli se na tu kolej vešel, tak v pohodě, ne? :-) Udělal jsi z něho posun, prohlásil za správkové vozy a hrál dál. Spousta situací se dá zachránit bez ztráty kytičky a nebo dokonce komplet výmalby :-)
AAVD
Neděle, 14. ledna 2018 - 22:27:08  
Neregistrovaný host
178.143.112.177
uff, tak takto som to neporiešil,
vrátil som sa k poslednej uloženej simulácií
a danej kolaji som sa vyhýbal,
ale do budúcna budem vedieť
Neděle, 14. ledna 2018 - 23:49:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1008
Registrován: 4-2003
Jirkacom2:
"To jako jak mám nacpat do depa ty čtyři Ešusy?"
To je popis reálu, fekálky v simulaci nejsou zpracované, tak to nemusíte řešit [wink]


Jirkacom2:
"K čemu dál slouží ty zrušené vlečky a odbočky?"
Jaké?


Jirkacom2:
"Ještě jsem nedočetl, jak se šibuje do těch šturců. Někteří (možná i já) by to rádi věděli."
Objedete soupravu v osobním, vytáhnete ji na vhodnou kolej do ranžíru a zasunete do šturcu. Nemám to nakreslit, nebo udělat video návod? [crazy]


Jirkacom2:
"Ta odstavná plocha se zdá být nevyužitelná, když tvrdíte, že se k odstavení osobáků nepoužívá."
Pro odstavování osobáků tam chybí jedna drobnost - trolej [wink]


Jirkacom2:
"Laik - uživatel ji stejně využije na odstavení, ikdyž je to v reálu blbost."
Tak jasně. Pan Konrád dělá docela věrné simulátory, tak sem dávám postřehy z reality, abyste mohli i věrněji simulovat provoz. Ale kdo si chce jen hrát a soupravy odstavovat do Drožďárny nebo na Kamčatku, není to nic proti ničemu a pro něj nejsou určené mé řádky, nemám ambice někoho poučovat nebo přesvědčovat [wink]
wlk
Úterý, 16. ledna 2018 - 18:24:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 8-2017
Ta 6. v Trmicích v reálu kusá není,ale patří k vlečce.
Středa, 17. ledna 2018 - 21:48:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 525
Registrován: 12-2007
Kolin zatim odehrano 2x asi tak 24h, zatim bez chyb, hraji pod wine, ne ve windows. Je to velmi hratelne

Nick: diky za popis kusych koleji, jeste ze je nezneuzivam na odstavovani a neblokuji na nich provoz . Pouzivam sturcy na str. zhlavi, ted koukam, ze jsem poslal 160m soupravu nocovat na 150m kolej, s tim uz se asi neda nic delat, vsiml jsem si toho az po dlouhe dobe
http://jouda.webx.cz/sshot/Screenshot_20180117_213456.png

Zneuzivam akorat kolej Pristav, kde ciha lokomotiva pro vlaky na Vl. Hradistko a take kolej Drozdarna, kde naopak cekaji lokomotivy pro vlaky zpet z teto vlecky.

A vlecku do elektrarny jsem pouzil na zasiti Lv 74012, kteremu po prepnuti na PD a zpet (poslal jsem jej predtim na spatnou trat) zmizel cas odjezdu - ma tam **:** a neodjede

Dotaz na vlaky VOS -> ZAB a zpet: kudy by tedy realisticky mely jezdit?
Vetsinou je posilam
112e-112d-108-(4-6)-1a pokud maji stridani
112e-112d-108-1-1a pokud nemaji
obracene pak:
2a-(8-10-12)-108-114d

podle toho co tu pisete to tedy posilam skrz dilny?
Tajemný_em
Čtvrtek, 18. ledna 2018 - 17:14:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3518
Registrován: 5-2002
Joudatfd:
"A vlecku do elektrarny jsem pouzil na zasiti Lv 74012, kteremu po prepnuti na PD a zpet (poslal jsem jej predtim na spatnou trat) zmizel cas odjezdu - ma tam **:** a neodjede "

Ale odjede, jenže přesně o půlnoci. Cca za pět minut půlnoc ji vyposunuj ze šturcu na kolej, odkud může odjet do cíle, a vrať PD zpátky na vlak. V 00:00 bude jízdyschopná. To je stará bolest -ikonů, mimořádné vlaky bez jízdního řádu, pokud je pošlete nesprávným směrem, jdou jen s potížemi vrátit z posunujícího dílu zpátky na vlak.


Joudatfd:
"
podle toho co tu pisete to tedy posilam skrz dilny?"

No jo, posíláš; všechno, co nejede po 38. koleji (spojce za depem) musí projet skrz zastávku u dílen (ŽOS, DYKO, Metransův ripéršop nebo jak se to dneska vlastně jmenuje). [wink]
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Bocheer
Čtvrtek, 18. ledna 2018 - 19:37:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 242
Registrován: 9-2004
...To je stará bolest -ikonů...
jde to vyřešit i jinak - znásilním projíždějící LV a přihodím na přípřež vlaku co má odjezd **:** a za chvilku si to vlak fičí dál
[masinka]
Tatík47
Čtvrtek, 18. ledna 2018 - 21:22:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 102
Registrován: 11-2008
Joudatfd

Tajemný_em
No jo, posíláš; všechno, co nejede po 38. koleji (spojce za depem) musí projet skrz zastávku u dílen

Tady je odkaz plánku žst.Kolín.
Po otevření přepni na List 2/8 - Kolín s.n.

Zastávka Dílny Kolín je docela neomylně na hlavní trati, nikoli jak se Tajemný_em mylně domnívá, že přímo v Dílnách. Tudíž nejezdíme přes Dílny, nýbrž [yawn]
...
Čtvrtek, 18. ledna 2018 - 21:43:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 526
Registrován: 12-2007
Tajemný_em:
"Joudatfd:
"A vlecku do elektrarny jsem pouzil na zasiti Lv 74012, kteremu po prepnuti na PD a zpet (poslal jsem jej predtim na spatnou trat) zmizel cas odjezdu - ma tam **:** a neodjede "
Ale odjede, jenže přesně o půlnoci. Cca za pět minut půlnoc ji vyposunuj ze šturcu na kolej, odkud může odjet do cíle, a vrať PD zpátky na vlak. V 00:00 bude jízdyschopná. To je stará bolest -ikonů, mimořádné vlaky bez jízdního řádu, pokud je pošlete nesprávným směrem, jdou jen s potížemi vrátit z posunujícího dílu zpátky na vlak. "

Aha, to se mi nikdy nestalo, zkusim to o pulnoci, i kdyz zase tak moc me to netrapi (spis ten zapichnuty osobak ve sturcu


Tajemný_em:
"Joudatfd:
"
podle toho co tu pisete to tedy posilam skrz dilny?"
No jo, posíláš; všechno, co nejede po 38. koleji (spojce za depem) musí projet skrz zastávku u dílen (ŽOS, DYKO, Metransův ripéršop nebo jak se to dneska vlastně jmenuje). [wink]"

Ok, takze na stridani na ose bych mel vyuzivat jenom koleje 36-44? To se mi tam asi vsechno nevejde

Ad. stridani na ose: proc se nekdy vlak podbarvi cervene (+zmena barev pred odjezdem) a nekdy zustane viset nepodbarveny? Treba 66371 zde:
http://jouda.webx.cz/sshot/Screenshot_20180118_213243.png

koukam, ze podle jizdniho radu ani neprojel skrz KOL, ale pritom mi prijel po 112. koleji. Tohle teda neni take zadna novinka, delo se mi to odjakziva ve vsech softikonech, treba v mem oblibenem Usti,v UVJ, ale az ted jsem si vsiml, ze kdyz prepnu vlak na PD a zase zpet, tak ze se podbarvi
AAVD
Čtvrtek, 18. ledna 2018 - 22:36:09  
Neregistrovaný host
178.143.79.194
A ako si prišiel na to, že 66371 má výmenu na osi?
Tatík47
Čtvrtek, 18. ledna 2018 - 22:59:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 11-2008
Joudatfd

ad1/ Koleje č. 4-6-8-10-12 (14-16)nemají nic společného s Dílnama, ani vjezd na ně.
To jen někteří "simulátoři" dali do placu "HOAX" Dílenský.
Klidně tam střídej nebo pobývej. Viz odkaz na plánek Kolína před několika minutami ...

ad2/ Pokud v Infu vlaku je pozn. "střídání na ose", vlak zastaví i když má postaven průjezd.
Pokud není stř. na ose, ale v SJŘ je jen pobyt, tak myšleno "pobyt dle potřeby".
Důvod různý: předání písemného rozkazu fírovi, změna náležitostí u vlaku atp.
Je pak na "výpravčím", zda pobyt využije a zastaví ho u návěstidla zakazujícího jízdu
a použije se příkaz VLAK-PD-VLAK (potvrdíš pobyt),vlak se podbarví do červ.obdélníčku,
dodrží stanovený pobyt a hlásí se "podbarvením"} k odjezdu dle SJŘ.
Pátek, 19. ledna 2018 - 00:08:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 714
Registrován: 3-2010
Tatik47: Je hezký, že to takto praktikuješ, ale může odjet náklad kdykoliv, aniž bys dal tu čekací dobu (byť jen manuálně). Já třeba vlak takový někam odstavím a hlídám čas jeho odjezdu. V každým případě může vyjet i dřív, nebo ho můžeš zpozdit, či ho vůbec nenechat stát. Otec věděl, co a jak. Tranzitní dopravu měl na starosti. Pokud nemá daný náklad něco mimořádného (závada na vozech nebo mašině, mimořádný rozkaz z důvodu propustnosti na trase, např. zpoždění Expresu) nebo nebude brzdit rychlejší vlaky (viz přednost veškerý osobní dopravy nebo nezpomalení rychlejšího nákladu).
Střídání je bohužel podmíněno automaticky (fíra musí i odpočívat nebo si odskočit na WC, či na jídlo nebo mu končí směna). Tam se čas dodržet musí. Většinou vlaky jezdím na čas, takže na jeho čas čekám a stavím vedle, ikdyž se nemusí dodržet a zboží může dorazit do cíle i daleko dříve. U mimořádek OSA je i není. Tam je výjimka nedodržování jízdní doby, ale dojet by do cíle měl. [biggrin]
Odchylky dělám tak, že zbytečně nezdržím osobák na ranžíru (v případě potřeby dám příkaz "pobyt") a naopak dlouhý náklad neblokuji na nástupišti. Rozlišuji osobní a tranzitní nádraží. Osobáky na osobním a náklady se vejdou mimo tratě na nákladním.
Ta spojka není pro srandu a potěchu oka. Dost často jezdí náklady těsně před Expresem, takže se hodí těžký Pn včas a nejrychleji uhnout. Na spojce je od Záboří nejrychlejší 60-ková výhybka. Takže většina tranzitů jezdí 80-100km/h. Do spojky je to zpomalí na dvě třetiny maximálky.
Aby nebylo příliš zahlceno nákladní vlaky, je dobré zastavit hlavně ty střídání. Ostatní vlaky projet mohou, pokud opravdu neblokují rychlejší vlaky.
Tajemný_em
Pátek, 19. ledna 2018 - 11:36:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3520
Registrován: 5-2002
Tatík47:
"Zastávka Dílny Kolín je docela neomylně na hlavní trati, nikoli jak se Tajemný_em mylně domnívá, že přímo v Dílnách. Tudíž nejezdíme přes Dílny, nýbrž"

A já snad někde tvrdím, že je zastávka K-d přímo v dílnách? Napsal jsem pouze, že co nepošlete na kolej 38a (omylem 38., ale měl jsem a mám na mysli spojku za depem) to (tedy logicky) musí projet skrz zastávku u dílen, protože jiná možnost není. Co je na tom divného? Opravdu nejsem zas tak pitomej, abych si myslel, že každý vlak od/na Záboří projíždí po dvoře/skrze haly ŽOSky a navíc plnou traťovou. Bohužel, tohle je nevýhoda intenetových diskuzí (oproti hovoru "zočivoči"), že si občas neporozumíme a pak to končí "jeden o koze, druhý o voze".

Co se týká vlaků z 010 na 231 a zpátky, tak mám většinou snahu, aby (tranzitní) vlak měl jen jednu odbočku, tj. dojet od Oseka rovně až na 112. ke kutnohorskému nástupišti, uhnout dolů rovnou na 1. - a ven ze stanice. Opačným směrem podobně: od Záboří k dílnám a na 2., promotat se středním zhlavím na 114. a hurá do Oseka. Samozřejmě to ne vždycky kvůli velkému "cvrkotu" jde, takže úplně běžně přichází ke slovu kolej 108, spojka 38a a nebo holt musí tranzit chvíli vyčkat v ranžíru.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Tatík47
Pátek, 19. ledna 2018 - 14:15:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 11-2008
Tajemný_em

Reagoval jsem na dotaz - vaši odpověď pro Joudatfd:

podle toho co tu pisete to tedy posilam skrz dilny?

No jo, posíláš, všechno, co nejede po 38. koleji (spojce za depem) musí projet skrz zastávku u dílen (ŽOS, DYKO, Metransův ripéršop nebo jak se to dneska vlastně jmenuje).

Pochopeno, chtěl jsem trochu "vyvážit" váš šťouchanec a krapet se eléva Joudy zastat [andel]


Náklady z-do Oseka protahuji nebo posílám naprosto stejně, jako jste popsal v druhé části posl. příspěvku [ok]
Sobota, 20. ledna 2018 - 20:02:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2018
Nechtěl by někdo udělat trať 330 bylo by to zajímavý
Pondělí, 22. ledna 2018 - 16:31:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 715
Registrován: 3-2010
vláčkař455566:

Tady nepochodíš. Zkus to vedle u Staničáře. Tam je myslím i ta 330-ka, pokud ji někdo udělal.

Tyhle simulátory jsou omezeny na autora. Možná příští Ježíšek něco nadělí, ale pochybuji, že to bude 330-ka. [andel]
Středa, 24. ledna 2018 - 16:19:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 716
Registrován: 3-2010
Další chyba (možná): Mašina odstupující od nákladu a z Kolína číslovaná do dalšího směru (např. Pn končící z Hory a přečíslován na vlečku do Hradištka s výměnou mašiny - odstup pro směr Záboří), nelze myší číslovat na koleji 116. Myslel jsem, že simulace začíná magořit, tak jsem s tou mašinou jel zpět do KSN a tam číslovat myší najednou šla. Bez hlášení chyb....

Mám za to, že některý starty Kolína dělají náhodné chyby. Minule visel jeden vstup z KSO a prapodivně fungoval. S touhle simulací chyba najednou tak nefunguje (dal jsem novou hru). [crazy]
AAVD
Středa, 24. ledna 2018 - 18:02:43  
Neregistrovaný host
A není to náhodou preto, že ten nový Lv vlak je trasovaný z KSN?
Středa, 24. ledna 2018 - 18:12:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 717
Registrován: 3-2010
AAVD: právě že z KOL[vypravci]
AAVD
Středa, 24. ledna 2018 - 19:06:03  
Neregistrovaný host
Ja som zatial na nič také nenarazil, ani na strácajúci sa posun a podobné veci,
možno mám šťastie.
55p
Středa, 31. ledna 2018 - 21:48:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1897
Registrován: 6-2009
Ha, zjistil jsem, že mi v noci na 100 m dlouhé 118. koleji spaly soupravy pro 2511 (80 m) a 1801 (50 m). Ale pohoda, vešly se.

Škoda, že se neobslujují posunem ještě některé další vlečky.

Uměla by hra vyřešit současný vlak 5904? Ten přijede od KHH, v Kolíně dobere postrkovou lok. od 6441 a odjede do VOS. Zpět jako 5879, vlaková v Kolíně odstoupí, sebere soupravu od 6441 a jede zpět jako 5874. Pk 5879 odstaví soupravu pro 5909.
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Jeffer
Pondělí, 05. února 2018 - 22:21:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 800
Registrován: 1-2005
Ďalšie postrehy z Multi-7: Hrám od dňa 1 od 02.00 ráno. Hneď od prvého dňa mi visí mašina pre 143 (odjazd 04.19 smer Li1). No a po troch odohratých dňoch mi nedorazila súprava (obratový rýchlik) pre R645 (odjazd 14.33 do Vs1). Už tam mám na vjazde 644 obracajúcu na 647 a keďže vynechal vlak, nemám preň mašinu. (meškanie max. 20 minút)
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Úterý, 06. února 2018 - 09:59:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 718
Registrován: 3-2010
S mašinama je trochu problém u Prahy hlavního nádraží. Ta pro Expres 143 tam visí pokaždé. Souprava přijede v neděli večer a odjíždí v pondělí ráno. Problém je nastaven s duplikátem na příjezdu končícího expresu. Když si nastavíš start programu na neděli (den 7) příjezd Ex142, který na noc přijede i s přípřeží (bohužel). Ráno před odjezdem přijede Lv na vlak Ex143 středním tunelem z Vršovic.
Problém je s tou mašinou, která přijede s vlakem 142 v neděli večer. Děje se ten problém pokaždý. Duplikát můžeš poslat klidně s tou odstupující mašinou do Libně (příkaz Přivěsit). Nebo jí můžeš poslat do Vršovic (příkaz čis.). Fantazije s těmito díly se meze nekladou.

Co se týče chybějících mašin pro čekající soupravy - pokud stále nic nedorazí, stačí ulovit mimořádkové Lv, které do oblasti vstupují náhodně. Program se bude cukat chybovýma hláškama, ale nakonec ti to dovolí. Stačí najet myší na příslušné náhodné Lv a držet klávesu F8, než se z té mašiny stane posun. [wink]
Příslušné Lv bude mít v info *?????. Takže nebude problém ho někde použít na jakýkoliv vlak. Připojit by se měl automaticky, ale pokud se nepřipojí stačí příkaz Přivez.
Shar
Úterý, 06. února 2018 - 18:15:07  
Neregistrovaný host
Co se týče Multi 7 mám upravený jízdní řád, kde jsou opraveny zde reportované chyby. Bohužel s chybou pro Expres 143 jsem se zatím nesetkal a to jsem neděli a pondělí hrál.
Opraveny jsou tyto věci:
1. Ranní vlak 1580/1582, který nechce odjet.
2. U soupravového vlaku 21810 chybnou hlášku (a odečtení bodů), že stojí mimo nástupiště, pokud ho dle doporučení programu pošlete na 12. kolej.
3. Rychlík 955 už odjíždí jako rychlík a ne jako soupravový vlak, či co.
4. U několika vlaků upraveny doporučené koleje, neb byly doporučeny koleje, kde již vlak stál.

Přikládám tedy grafikon do Multi-7 a spouštěcí soubor k spuštění simulace.

Grafikon Multi-7

Rozbalit do složky simulace - původní jízdní řád si předtím radši někam zazálohovat.
Simulaci pak spouštět kliknutím na soubor Multi-7.bat.
Neděle, 18. února 2018 - 17:38:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 2-2018
Zdravím diskutéry. Chci se zeptat jak šlapou tyto simulace na win10. Mám zkušenost jen s Vistou a tam to bylo ok
Pondělí, 19. února 2018 - 11:36:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 164
Registrován: 11-2009
Kromě multi 7 mi bez problémů funguje všechny.
Informace o řazení vlaku je umístěna na elektronických zobrazovacích panelech. Servisní vůz je řazen ...
Pondělí, 19. února 2018 - 14:44:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 2-2018
Díky 👍
zippy.d
Čtvrtek, 01. března 2018 - 10:56:08  
Neregistrovaný host
Zdravím. V Gordikonu vlak č. 63131 po půlnoci přijíždí do BPR, ale lokomotivu má opačným směrem, takže vlak není vpuštěn do stanice. Neví náhodou někdo, co s tím?
Tatík47
Čtvrtek, 01. března 2018 - 14:28:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 11-2008
zippy.d

Tenhle vlak 63131 jede ze seřaďovacího nádraží(BSN)do BPR jako přetah. V infu je informace, že tato lokomotiva patří zpět do BSN (je označena jako *BSN). Vlak do BPR by měl vjet, pokud má postaven vjezd, no delší dobu mu to trvá (i 10min.),tož musíš být trochu trpělivý ...
zippy.d
Pátek, 02. března 2018 - 10:20:45  
Neregistrovaný host
Ten vlak přijíždí z OH. To je na tom to zvláštní. když začnu hru od půlnoci je vše v pořádku...
Tatík47
Sobota, 03. března 2018 - 17:53:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 11-2008
zippy.d

Informace již lepší, přidej info o tomto vlaku.
Čtvrtek, 08. března 2018 - 07:52:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 3-2018
Měl vyjet z BSN, ale jede z OH... Připojuji obrázek a uloženou hru, jestli to něčemu pomůže...
application/octet-stream
ZAZ_GWK.340 (212.4 k)
Tatík47
Pondělí, 12. března 2018 - 09:42:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 11-2008
}}Neobvyklý bug - vygenerovaná jiná kolej pro výjezd z BSN. Směr má však do OH, přesto dosune k vjezdu do Vrbice a šmitec. Na tu max.rychlost simulace to už nehraji. Stávalo se mi,že tu a tam nepřijel Lv pro vlak, nebo zmizel vlak ve stanici nebo chyběl odkaz na další určení.
Problém mám teď s Kolínem. Nejde přijímat nabídnuté vlaky, jen odmítnout (hráno 12.800 simominut). A těch nákladů 85959 z Ratboře, co bugují posun, mám odstavených hafo v kusých a na kol.4 jsou tři}}. Prekérní situace ...